Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 След.
ЗНО 2015, Затверджено наказ Міністерства освіти і науки України від 17.10.2014 № 1177 «Про підготовку до проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати
 
 
Відеозапис вебінару з питань організації та проведення ЗНО у 2015 році можна подивитись ТУТ!
 
Вебінар цікавий. Дякую!
 
Особа, яка не пройде ДПА цьогоріч, отримає документ про повну загальну середню освіту лише наступного року, – УЦОЯО.

Український центр оцінювання якості освіти на своїй офіційній сторінці розмістив пояснення для керівників ЗНЗ, що формують комплекти реєстраційних документів випускників, які проходитимуть ДПА з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зокрема, “якщо навчальний заклад одноразово не може сформувати повний комплект реєстраційних документів для всіх випускників, він може надсилати комплекти документів до регіонального центру оцінювання якості освіти кілька разів до 20 лютого”, – йдеться у повідомленні.
А в тому разі, якщо деякі випускники не реєструються для участі в ДПА з української мови у формі ЗНО або не надають комплекти документів для цього, треба “роз’яснити їм сутність наказів Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 № 319 та від 19.05.2008 № 431, якими передбачено, що особа, яка не пройшла державну підсумкову атестацію в поточному році, зможе отримати документ про повну загальну середню освіту шляхом екстернату лише наступного року”, – наголошує УЦОЯО.
 
.
 
Шановні відвідувачі форуму!!! Подаємо коментар щодо реєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які мають вади слуху. Ці роз'яснення були надані для Кривко Тетяни Олександрівни, працівника УТОГ, 13 січня 2015 року та 22 січня 2015 року.
Запитання № 1. Прошу уточнити. Для наших дітей з вадами слуху при реєстрації на ЗНО необхідно: надати довідку з ЛКК про те, що дитина дійсно потребує спеціальних умов при проходженні ЗНО, а саме - присутності сурдоперекладача, а також сертифікувати свій слуховий апарат якщо вона ним користується: тобто надати ту ж довідку ЛКК про потребу у користуванні таким-то слуховим апаратом і ксерокопії документів на слуховий апарат. Я правильно Вас зрозуміла?
Відповідь: Так, при реєстрації на ЗНО лікарі ЛКК мають вказати у довідці чи потребує дитина використання під час ЗНО слухового апарату або те, чи потребує дитина сурдоперекладача.
Запитання № 2. 1. Довідкапро особливі умови (участь перекладача) має бути видана саме ЛКК чи з печаткою ЛКК?
Відповідь: Довідка ЛКК має бути видана лікарями, які входять до складу ЛКК, та засвідчена підписами лікарів ЛКК та печаткою їх комісії.  
Запитання № 3. 2. Довідка для сертифікації слухового апарата має бути окрема чи може бути запис про це в тій же ж довідці про особливі умови для дитини?
Відповідь: Окремої довідки не треба. Можна вписувати (і треба) вписувати дані про апарат, а документи на нього (ксерокопію) даєте окремо. Дітям, яким треба сурдоперекладач, у їхній довідці так члени комісії і вказують: "Потребує сурдоперекладача"; дітям, яким можна користуватися слуховим апаратом, у довідці пишуть: "Просимо дозволити користуватись слуховим апаратом такої-то моделі №........... або ТАКИМИ-ТО слуховими апаратами №.... та № ...
Змінено: Ігор Опольський - 10.02.2015 20:49:08
 
Матеріал можна читати за посиланням тут або нижче.

Затверджено новий Порядок визначення результатів ЗНО


Міністерством освіти і науки затверджено Порядок визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, яким визначено організаційно-технологічні засади, єдині вимоги до визначення результатів тестування та процедуру визначення результатів зовнішнього оцінювання.

Документом передбачено, що визначення результатів зовнішнього оцінювання з кожного предмета відбуватиметься поетапно.

Після проведення тестування буде здійснюватися ухвалення ключів відповідей та схем оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Після цього здійснюватиметься експертна оцінка завдань сертифікаційної роботи та підготовка висновків щодо порога "склав/не склав".
Наступний етап визначення результатів ЗНО передбачає проведення комп’ютерної обробки закодованих сертифікаційних робіт та перевірку екзаменаторами завдань відкритої форми з короткою або розгорнутою відповіддю.

Після цього відбуватиметься підготовка інформації про висновки регіональних експертних груп щодо порога "склав/не склав", ухвалення рішення про встановлення порога "склав/не склав" та таблиці за шкалою 100 - 200 балів.

У разі проведення державної підсумкової атестації з певного предмета у формі зовнішнього оцінювання будуть ухвалюватися таблиці за шкалою 1 - 12 балів.

Також порядком визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання унормовані строки обробки сертифікаційних робіт учасників ЗНО. Зокрема, визначення результатів тестування з української мови і літератури має відбутися не пізніше ніж через 21 календарний день після проведення зовнішнього оцінювання; з математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов - 14 календарних днів; з інших предметів - 7 календарних днів.

З метою інформування учасників зовнішнього оцінювання, наступного робочого дня після проведення ЗНО з певного предмета, на офіційному веб-сайті Українського центру будуть розміщуватися відповіді до тестових завдань.

Документом також унормовані інші особливості визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, розгляд фактів, що можуть впливати на об’єктивність визначення результатів тестування, подання та розгляд апеляційної заяви щодо результатів виконання завдань сертифікаційної роботи тощо.

Як відомо, загальноукраїнський тест з української мови і літератури, який вперше складатимуть усі випускники шкіл, відбудеться 24 квітня.

З метою дистанційної підготовки до тестування учасники ЗНО можуть використовувати сайт ЗНО онлайн, на якому представлені всі завдання тестів зовнішнього оцінювання, що були запропоновані абітурієнтам Українським центром оцінювання якості освіти з часів запровадження незалежного тестування.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2015 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте або Освіта.ua на Facebook.
 
Матеріал можна читати за посиланням Як отримати копію сертифікаційної роботи учасника ЗНО або нижче


Учасники ЗНО мають можливість отримати електронні або паперові копії своїх тестових робіт

Як отримати копію сертифікаційної роботи учасника ЗНО
У разі виникнення бажання ознайомитися зі своєю сертифікаційною (тестовою) роботою з певного предмета учасник зовнішнього незалежного оцінювання може подати запит, заповнивши відповідну форму на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та РIN-кодом.

Прийом запитів щодо ознайомлення з сертифікаційною роботою відбувається протягом тридцяти календарних днів із дня офіційного оголошення результатів ЗНО з певного предмета.

Зображення сертифікаційної роботи буде розміщено на інформаційній сторінці учасника тестування не пізніше п'яти робочих днів із дня подання запиту.

Також учасники ЗНО можуть отримати копію сертифікаційної роботи. Її виготовлення здійснює відповідний регіональний центр оцінювання якості освіти на підставі письмової заяви учасника зовнішнього незалежного оцінювання.

Прийом заяв щодо видачі копії сертифікаційної роботи відбувається із дня офіційного оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з певного предмета до 31 грудня наступного року.

Виготовлення та надсилання копії сертифікаційної роботи є платним та здійснюється за рахунок коштів особи, яка здійснює замовлення.

До розгляду приймаються заяви, що надіслані поштою учасником зовнішнього незалежного оцінювання або його законним представником.

У заяві повинно бути вказано: прізвище, ім'я, по батькові учасника зовнішнього незалежного оцінювання; назву, серію, номер документа, що посвідчує його особу; місце проживання; контактний номер телефону; суть прохання; дату написання та підпис заявника.

Також до заяви додаються наступні копії документів:
  • документа, на підставі якого здійснювалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
  • платіжної квитанції про відшкодування витрат на виготовлення та пересилання копії сертифікаційної роботи;
  • сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
Заява про виготовлення копії сертифікаційної роботи
Директорові регіонального центру
оцінювання якості освіти
(прізвище __________)
(ім'я _______________)
(по-батькові ________)
____________________
(назва, серія, номер документа,
на підставі якого здійснювалася реєстрація
для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні)
____________________
(вулиця, будинок, квартира)
____________________
(населений пункт)
____________________
(район)
____________________
(область)
____________________
(поштовий індекс)
____________________
(номер контактного телефону)
____________________
(рік видачі та номер сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання)
3 A Я В А

Прошу виготовити засвідчену копію сертифікаційної роботи з що _________ (назва навчального предмета), що була виконана мною 201_ р., ____ __________ 201_ р., (дата проведення зовнішнього оцінювання) та надіслати за вищезазначеною адресою.

До заяви додаю копії:
  • документа, на підставі якого здійснювалася реєстрація для участі в зовнішньому оцінюванні;
  • платіжної квитанції про відшкодування витрат на виготовлення та пересилання копії сертифікаційної роботи;
  • сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
Дата   Підпис

Складено на підставі Порядку видачі засвідчених копій виконаних сертифікаційних робіт, затвердженому наказом УЦОЯО № 24 від 23.03.15 року.
 
ЧИТАТИ МАТЕРІАЛ МОЖНА ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ 12 травня об 11:00 – онлайн! УЦОЯО визначить пороговий бал ЗНО з української мови і літературиабо нижче.

12 травня об 11:00 – онлайн! УЦОЯО визначить пороговий бал ЗНО з української мови і літератури
08.05.2015

Уперше в прямому ефірі УЦОЯО визначить пороговий бал «склав/не склав» для ЗНО з української мови і літератури!
12 травня об 11:00 Освітній портал “Педагогічна преса” транслюватиме засідання експертної комісії Українського центру оцінювання якості освіти, під час якого будевизначено пороговий бал «склав/не склав» для зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.
УЦОЯО нагадує, що абітурієнти, які не подолають «поріг» «склав/не склав» для ЗНО з української мови і літератури, не будуть допущені до проходження зовнішнього незалежного оцінювання з інших предметів, тож не зможуть брати участь у конкурсному відборі при вступі до вищих навчальних закладів.
Засідання експертної комісії УЦОЯО з визначення порогового бала «склав/не склав» для ЗНО з української мови і літератури можна буде подивитись на цій сторінці у день трансляції.
Реєстрація для перегляду не потрібна.
Після трансляції відео буде доступне в записі. 
 
8 травня відбулися засідання фахової предметної комісії з української мови та апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти, на яких розглядалося питання про завдання №29-33 тесту з української мови і літератури.
Усі експерти-члени фахової предметної комісії повторно підтвердили правильність відповідей до всіх завдань тесту з української мови, які були ухвалені на засіданні комісії 24 квітня 2015 року. Також вони ухвалили рішення вважати інші варіанти відповідей до завдань №29-33, що їх дали учасники зовнішнього незалежного оцінювання, неправильними, «оскільки вони не випливають зі змісту тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей…». Експерти, проаналізувавши психометричні характеристики завдань № 29-33 до тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей…», також ухвалили визнати можливим, крім правильного, оцінити в 1 (один) бал варіант відповіді до завдання №31 та до завдання №32, які за своїми психометричними показниками мають найвищу частотність вибору; визнати доцільним урахувати результати виконання завдань № 29-33 для державної підсумкової атестації з української мови.
На засіданні апеляційної комісії уважно проаналізовано ухвалу фахової предметної комісії та психометричні характеристики завдань, про які йде мова. Погоджуючись із висновками фахової предметної комісії, але беручи до уваги, що ці завдання мають незадовільні психометричні характеристики, апеляційна комісія прийняла такі рішення: завдання до тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей…» не враховувати під час визначення результатів державної підсумкової атестації; за виконання завдань №29, 31, 32 усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання зарахувати 1 (один) бал; завдання №30, 33 оцінювати за відповідями, визначеними фаховою предметною комісією з української мови.
Змінено: Ігор Опольський - 08.05.2015 21:32:12
 
Визначено пороговий бал «склав/не склав» з української мови і літератури
Відбулося засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, на якому визначено пороговий бал «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури. За результатами статистично-математичних розрахунків Українським центром оцінювання якості освіти було запропоновано членам комісії встановити пороговий бал, що відповідає 25-ти тестовим балам. У цьому разі його б не подолали 13,3 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання.
Члени експертної комісії після обговорення прийняли рішення знизити пороговий бал до 22-ох тестових балів, що дасть можливість його подолати 91,6 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання.
У зв’язку із прийнятим експертною комісією рішенням про зміну розрахунку порогового бала результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури будуть оголошені 13 травня.
 
ЗАХОДИМО НА ПЕРСОНАЛЬНІ СТОРІНКИ НА САЙТІ УЦОЯО !!!!!
 
АПЕЛЯЦІЇ НА РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО-2015
Шановні абітурієнти!
Відповідно до Порядку визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2015 року № 300, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 березня 2015 року за № 359/26804, результат зовнішнього оцінювання є предметом апеляції. 

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату зовнішнього оцінювання з певного предмета учасник зовнішнього оцінювання може подати апеляційну заяву в письмовій формі на ім’я директора Українського центру. Зразок заяви розміщеноТУТ
Прийом апеляційних заяв відбувається протягом п’яти календарних днів із дня офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання за підсумком зовнішнього оцінювання з певного предмета. У разі подання апеляційної заяви за допомогою поштового зв’язку дата подання визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.
Апеляційні заяви радимо надсилати рекомендованим листом за адресою: 04053, м. Київ, вул. Юрія Коцюбинського, 5 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»).

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів здійснюється апеляційною комісією Українського центру оцінювання якості освіти протягом п’ятнадцяти днів з урахуванням дня їх надходження. Апеляційні заяви, подані пізніше встановленого строку, не розглядаються. Під час розгляду апеляційної заяви до уваги не беруться записи, зроблені учасником зовнішнього оцінювання в зошиті із завданнями сертифікаційної роботи.
Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії розміщується на інформаційній сторінці учасника зовнішнього оцінювання, створеній на офіційному веб-сайті Українського центру.
Учасники зовнішнього оцінювання, апеляційні заяви яких винесені на розгляд, та (або) їх представники можуть бути присутні на засіданні апеляційної комісії.
 Заявник може відкликати апеляційну заяву до початку її розгляду на засіданні апеляційної комісії. У такому випадку розгляд заяви припиняється.

У ході розгляду апеляційних заяв здійснюються технічна та предметна перевірки.Технічна перевірка виконання завдань сертифікаційної роботи проводиться з метою встановлення правильності визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання під час автоматизованої комп᾿ютерної обробки. Предметна перевірка виконання завдань сертифікаційної роботи передбачає встановлення об᾿єктивності оцінювання відкритих завдань сертифікаційної роботи шляхом проведення повторного оцінювання завдань.
 
 Апеляційна комісія за наслідками розгляду апеляційних заяв приймає на відкритому засіданні одне з таких рішень:
  • відмовити в задоволенні апеляційної заяви (результат не змінюється);
  • задовольнити апеляційну заяву (відновлення результату, якщо його було анульовано; підвищення або зниження результату).
Інформація про прийняте апеляційною комісією рішення розміщується на інформаційній сторінці протягом наступного робочого дня після прийняття рішення, але не пізніше трьох робочих днів із дня прийняття рішення.
 
Перші підсумки ЗНО з української мови та літератури. 127 учасників зовнішнього оцінювання за тест базового рівня отримали 200 балів. Найбільше їх у Львівській (23), Івано-Франківській (10), Дніпропетровській (10), у місті Києві (10). 15 абітурієнтів набрали 200 балів за тест поглибленого рівня. Вони закінчили заклади освіти Київської області ( чотири особи), Львівської, Черкаської, Закарпатської ( по дві особи), Одеської, Сумської, Житомирської, Івано-Франківської областей (по одній особі), м. Київ (одна особа). Маємо 6 абітурієнтів, які отримали 200 балів як за тест базового, так і поглибленого рівня. Вони випускники закладів освіти Івано-Франківської (1), Київської (3), Львівської (1), Одеської (1), Черкаської (2) областей. 14 осіб отримали максимальний тестовий бал за базовий рівень. Із них у Донецькій (1), Івано-Франківській (1), Київській (1), Львіаській (1), Одеській (2), Тернопільській (1), Харківській (1), Чернігівській (2), Черкаській (2). Максимальний тестовий бал за тест поглибленого рівня не отримав жоден учасник зовнішнього оцінювання. Більше інформації про результати повідомлю завтра під час прес-конференції.
 
На Інформаційних сторінках став доступним сервіс із отримання  картки результатів учасника зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, у якій подано результати виконання кожного питання сертифікаційної роботи (http://testportal.gov.ua/infopages/ і натиснути «Картка результатів учасника зовнішнього незалежного оцінювання 2015»)
 
19 % випускників України провалили іспит з української мови
Результати державної підсумкової атестації випускників шкіл, що цього року відбулася у формізовнішнього незалежного оцінювання, засвідчили низькій рівень підготовки учнів 11-х класів.

Про це під час прес-конференції, що була присвячена підсумкам проведення ЗНО з української мови і літератури, повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Зокрема, він зазначив, що за результатами державної підсумкової атестації 19 % випускників отримали оцінку від 1 до 3 балів за дванадцятибальною системою оцінювання.

Також, за словами директора УЦОЯО, лише 158 учасників за тест базового рівня отримали 200 балів або 0,06 % від загальної кількості тих, хто брав участь у ЗНО.

"Максимальну кількість тестових балів, що складає 104 – набрали лише 12 осіб на всю Україну, а лише 15 осіб отримали 200 балів за тест поглибленого рівня", - зазначив Лікарчук.

Серед 21 тисячі абітурієнтів, які складали тест поглибленого рівня також не виявилося жодного, хто набрав 136 балів - максимальну кількість тестових балів.

Окрім цього, результати тестів показали, що переважна більшість абітурієнтів не може письмово висловлювати свою думку, бо лише 334 учасника набрали 20 балів – максимальну кількість за завдання, що визначає це вміння.

"Високий рівень навчальних досягнень державної підсумкової атестації з української мови і літератури показало всього 11 % випускників шкіл, а 19 % - отримають оцінки - "1", "2" або "3" з української мови і літератури за 12-бальною шкалою, бо мають початковий рівень підготовки", - повідомив Ігор Лікарчук.

За його словами, за результатами ДПА середній рівень знань з української мови і літератури мають 41% випускників шкіл, а 29% – достатній, що свідчить про низький рівень підготовки.

За висновками Українського центру оцінювання якості освіти, освітні заклади, що мають "гучні" назви не забезпечують належний рівень знань.

Зокрема, у спеціалізованих школах 6,7 % випускників показало початковий рівень знань з української мови і літератури, у колегіумах -7,5%, гімназіях - 4,9% випускників.

Як відомо, незважаючи на позицію УЦОЯО щодо визначення порогового бала та висновки 9-ти експертних груп з різних регіонів, які шляхом використання методик - В. Ангоффа та К. Беука та математично-статистичних розрахунків дійшли висновку про необхідність встановлення порогового бала "склав / не склав" на рівні 25 балів, експертна комісія знизила пороговий бал до 22, збільшивши кількість осіб, які братимуть участь у вступній кампанії.
 
 
За результатами перевірки сертифікаційних робіт ЗНО з української мови та літератури Український центр оцінювання якості освіти підготував та провів прес-конференцію. Оголошено ряд цікавих статистичних повідомлень. Рівненщина вітає ЄДИНОГО із понад 10000 учасників ЗНО з української мови та літератури, який набрав 200 балів. Це випускниця Рівненської української гімназії!
 
Прес-конференіця директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука за підсумками проведення ЗНО з української мови та літератури МОЖНА ПОДИВИТИСЬ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ
 
До уваги учасників зовнішнього незалежного оцінювання! 
На Ваших інформаційних сторінках розміщені запрошення-перепустки для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Звертаємо увагу, що в 2015 році вони не надсилаються поштою. Запрошення-перепустку слід самостійно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.
 
Для осіб, які з поважних причин не зможуть взяти участь у додатковій сесії з української мови і літератури 9 червня, повторна додаткова сесія відбудеться 27 червня
02.06.2015

0  40

 Для осіб, які проживають або проживали на окупованій території (Автономна Республіка Крим та місто Севастополь) і територіях, де здійснюється антитерористична операція, термін реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні було продовжено до 20 квітня 2015 року.
Термін подання реєстраційних документів особами з числа учасників антитерористичної операції було  продовжено до 20 травня 2015 року.
Абітурієнти, які зареєструвалися з 21 лютого до 20 квітня, братимуть участь у ЗНО з української мови і літератури під час додаткової сесії (09 червня 2015 року),  з інших предметів – під час основної сесії.
Для осіб із вказаних територій, які з поважних причин не зможуть взяти участь у додатковій сесії з української мови і літератури 9 червня 2015 року, повторнудодаткову сесію з цього предмета буде проведено 27 червня 2015 року.
Для отримання детальної інформації щодо участі в зовнішньому незалежному оцінюванні радимо абітурієнтам із вказаних територій та учасникам антитерористичної операції звертатися за телефоном інформаційної підтримки Українського центру (044) 486-09-62 або до регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Страницы: Пред. 1 2 3 4 След.
Читають тему