Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1
Робота експертів з питань відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 і 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів., Інститут на виконання листа Міністерства освіти і науки України №1/9-5829 від 07.11.2014 «Про проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 і 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів» організовує роботу з даного питання
 
Інструкція щодо заповнення форми з пропозиціями кандидатур експертів для проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників
для учнів 4 і 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів
 
У додатку 2 (файл у форматі Excel) вміщено форму, яку потрібно заповнити пропозиціями кандидатур фахівців із кожного предмета.
Заповнення форми здійснюють методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, які відповідають за вказані у формі предмети.
Змінювати формат комірок, тип і розмір шрифту категорично забороняється. Розмір комірок буде змінюватись автоматично, пропорційно до об’єму введеної інформації.
На кожен підручник потрібно подати по 1 (одній) кандидатурі наступних категорій експертів:
-    методист районного, міського методичного кабінету, центру, який координує відповідний напрям;
-    вчитель-предметник відповідного напряму;
-    психолог районного, міського методичного кабінету, центру або загальноосвітнього навчального закладу.
У графі «ПІБ експерта» прізвище, ім’я, по батькові експерта вказуються повністю.
У графі «Місце роботи, посада» вказується повна назва навчального закладу, установи освіти.
У графі «Контактний телефон (мобільний), електронна адреса» потрібно вказати діючий номер мобільного телефону експерта та діючу електронну адресу. Оригінал-макети підручників для експертизи будуть надсилатися електронною поштою експертам.
Із районного, міського методичного кабінету, центру має надійти заповнений один файл у форматі Excel на вказану електронну адресу.
Пропозиції потрібно надіслати до 12:00 год. 24 листопада 2014 року на електронні адреси відповідних завідувачів кабінетів, центрів, методистів Рівненського ОІППО, які подані нижче:
Салтишева Вікторія Михайлівна - salticheva@ukr.net;
Фурман Віра Костянтинівна - furmanvira@gmail.com, продублювати на pyshkolena@gmail.com;
Трофімчук Анатолій Борисович - tab64@mail.ru;
Басараба Наталія Анатоліївна - do.roippo@mail.ru;
Гавриш Ніна Павлівна - kvr-roippo@mail.ru;
Мельник Юлія Василівна - rivnepsyholog@mail.ru.
 
 
Шановні колеги! Просимо Вас подавати пропозиції кандидатур експертів для проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників
для учнів 4 і 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів із числа вчителів ЗНЗ стаж роботи яких більше 10 років.
 
Додаємо посилання на відеотрансляцію процедури жеребкування експертів  для проведення незалежної експертизи оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
 
Розміщуємо гіперпосилання на нормативно-правову базу з питань експертизи оригнінал-макетів підручників для учнів 4 і 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. 
1. Наказ Міністерсва освіти і науки України від 07.10.2014 № 1149 Про затвердження ПОложення про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
2. Наказ Міністерства освіти і науки України від 10.12.2014 № 1454 Про затвердження складу конкурсної комісії для проведення конкурсу оригінал-макетів підручників.
3. Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.12.2014 № 1461 Про проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 і 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Змінено: Ігор Опольський - 26.12.2014 09:55:38
 
20 січня з 11:00 Освітній портал “Педагогічна преса” транслював повторну відкриту процедуру жеребкування, що визначила склад експертів із конкурсного відбору підручників із кожного навчального предмета для учнів 4-х та 7-х класів.

19 січня завершився термін подання електронних версій проектів підручників. Загалом надійшло 259 проектів: 99 – для 4-го класу і 160 – для 7-го. Про це, зокрема, повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський перед початком повторної процедури жеребкування.

Тож, відповідно до наказу про проведення конкурсу, експерти оцінюватимуть ці підручники з 27 січня до 20 лютого.
 
Звертаємо Вашу увагу!

22 січня 2015 року на сайті МОН України було розміщено склад експертів додаткового жеребкування.
 
Звертаємо Вашу увагу!

 29 січня 2015 року о 15.00 год. буде проведено вебінар щодо здійснення експертизи оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів ЗНЗ.
      Експертам, які не зареєструвались у Репозитарії, необхідно терміново зареєструватись. Вказаний захід є доступним за адресою: http://bit.ly/Lokando, а з рекомендаціями про підключення можна ознайомитися за посиланням:    http://bit.ly/HelpLine.
Змінено: Іванна Шишко - 29.01.2015 12:13:33
 
Шановні експерти! 
Наказ МОН України про внесення змін у склад експертів можна завантажити за цим посиланням. Додаток 1 ТУТ. Додаток 2 ТУТ. Кількість оригінал-макетів підручників

Кількість оригінал-макетів підручників для учнів 4 класу  загальноосвітніх навчальних закладів, поданих на конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. 
      Кількість оригінал-макетів підручників для учнів 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів, поданих на конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Змінено: Іванна Шишко - 29.01.2015 13:28:13
 
.
 
У п’ятницю, 27 лютого, в режимі онлайн-трансляції на освітньому порталі ПедПреса конкурсна комісія оголосила список підручників для 4-х і 7-х класів, які братимуть участь у ІІ етапі конкурсу.


Відкрите засідання та оприлюднення списку відбувалося за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського, членів комісії, представників Інституту модернізації змісту освіти, журналістів та усіх охочих.

На початку оголошення результатів Павло Полянський зазначив, що цього дня завершився перший етап конкурсу, усі кроки в рамках якого відбувалися і будуть відбуватися надалі прозоро та відкрито для громадськості. Перший етап конкурсу складався з трьох ключових кроків: подання авторами підручників на конкурс. (загалом, надійшло 259 рукописів); оцінювання всіх підручників експертами. Експертів обрали шляхом відкритого жеребкування в онлайн-режимі з кандидатур, яких подавали як науковці, так і громадськість. Третій крок - узагальнення Конкурсною комісією експертних висновків щодо кожного підручника та визначення списку тих підручників, які братимуть участь у другому етапі Конкурсу.

Заступник Міністра роз’яснив, що відповідно до Положення про конкурс комісія лише перевіряє правильність оформлення експертних висновків, а не зміст підручників (бо це функція експертів). Вона складається з п’яти осіб, серед яких немає жодного чиновника Міністерства освіти і науки України. Це люди, завдання яких підсумувати негативні та позитивні висновки експертів щодо кожного підручника. Ті підручники, що набрали дві третини негативних висновків експертів, не допускаються конкурсною комісією до фінального етапу конкурсу. Усі інші 2 березня будуть відображенні на електронному репозитарії, з яких вчителі обиратимуть кращий, на їхню думку, підручник для навчання.

«Найближчими днями будуть оприлюднені всі без винятку висновки разом із вказаними іменами експертів. Таким чином із ними зможе ознайомитися кожен автор, вчителі та журналісти. Адже експерти мають бути відповідальними перед громадськістю та авторами рукописів за якість своєї роботи», - додав Павло Полянський. Було зазначено, що в подальшому є намір розпочати спеціальний проект підготовки експертів, аби їхнє оцінювання підручника було професійним та аргументованим, а не емоційним. Окрім того, робота експертів, ймовірно, буде платною.

  Галина Усатенко, голова конкурсної комісії, поінформувала, що такий проект є необхідним, оскільки цьогоріч чимало експертних висновків є недостатньо фаховими або низької якості. «Приміром, були висновки, де експерт наводить близько 10 суттєвих і аргументованих зауважень до змісту підручника, а наприкінці робить цілком алогічний підсумок – підручник може бути використаний у навчальному процесі». Також було кілька підручників попередніх років, що вже подавалися авторами на конкурси раніше, однак помилки в них залишилися невиправлені, - і більшість експертів надавала таким підручникам позитивний висновок. На думку конкурсної комісії, це не є припустимим, оскільки саме від кропіткого аналізу, аргументованих зауважень та відповідальних висновків експертів залежить, наскільки якісні підручники потраплять в школи до учнів. Тому на фінальному етапі важливо, щоб вчителі уважно ознайомлювалися з текстом кожного підручника та ретельно підходили до вибору кращого із них.

Загалом, для участі у ІІ (фінальному) етапі конкурсу проходить 81 підручник із 99 поданих для 4-го класу і 133 підручника із 160 поданих – для 7-го. Усі позиції, що пройшли, або не пройшли для участі в другому етапі, були публічно оголошені членами Конкурсної комісії під час онлайн-трансляції. Списки цих підручників також оприлюднять на офіційному веб-сайті МОН, Інституту модернізації змісту освіту, а також у мережі Інтернет.

Нагадаємо, що відповідно до нового положення про конкурс під час ІІ (фінального) етапу кращі підручники обиратимуть вчителі. Із 2 березня 214 підручників будуть доступні на електронному репозитарії для кожної школи України. Вчителям необхідно ретельно ознайомитися з підручниками свого предмету та зробити вибір одного з них на електронному репозитарії у період з 2 по 20 березня.
Страницы: 1
Читають тему