Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2016, Тут будуть вміщені матеріали, які стосуватимуться даної теми
 
28 січня 2016 року у Міністерстві освіти і науки відбулася прес-конференція директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія щодо початку реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні у 2016 році. 
Вадим Карандій зазначив, що у зовнішньому незалежному оцінюванні можуть взяти участь випускники загальноосвітніх навчальних закладів цього року та минулих років, які отримали повну загальну середню освіту і планують вступати до вищих навчальних закладів. «Для вступу абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року», - підкреслив директор УЦОЯО. 
Як розповів директор центру, кожен учасник ЗНО має право складати тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. Основну сесію ЗНО буде проведено з 5 травня до 17 червня, додаткову – з 14 червня до 4 липня. Для випускників шкіл 2016 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури - обов’язковий предмет; математики або історії України - за вибором випускника, будуть зараховуватися як оцінки за державну підсумкову атестацію. «Випускник може пройти зовнішнє незалежне оцінювання з математики, з історії України, проте оцінку за ДПА буде зараховано лише з одного предмета», - пояснив Вадим Карандій.
Директор також розповів про основні етапи реєстрації для участі у ЗНО, яка почнеться 1 лютого 2016 року та триватиме до 4 березня 2016 року. За його словами, з 1 лютого за допомогою спеціальної програми, розміщеної на офіційному сайті УЦОЯО, охочі взяти участь у ЗНО зможуть сформувати та роздрукувати бланк реєстраційної картки. Особи, які не мають змоги зробити це самостійно, можуть звернутися до пункту реєстрації. У цьому році для випускників загальних освітніх навчальних закладів пункти реєстрації створено за місцем їхнього навчання. 
Окрім того, після оформлення реєстраційної картки учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів. Реєстраційні документи випускники загального середнього навчального закладу цього року подають до закладу, в якому навчаються, а випускники минулих років, учні або студенти професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають реєстраційні документи на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі. «Для випускників, які проживають на неконтрольованих територіях та не мають можливості надіслати документи поштою, передбачено подання документів електронною поштою», - зазначив Вадим Карандій.
Після проходження реєстрації, майбутній учасник ЗНО отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення. Ці документи будуть надіслані випускникам шкіл за адресою закладу, де вони навчаються. А випускникам минулих років – за адресою, указаною під час реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна вносити тільки до 18 березня.
Учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи української влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії з 19 березня до 20 травня. У такому разі до пакету реєстраційних документів потрібно додати заяву про участь у додатковій сесії та копію посвідчення учасника бойових дій або довідку про участь в АТО, копію сторінки паспорта громадянина України (особи, яка реєструється або одного з батьків (опікунів)), де вказано відомості про місце проживання.
Випускники 2016 року, які проживають на неконтрольованих територіях, для участі у ЗНО мають обрати загальноосвітній навчальний заклад, де бажають здобути повну загальну середню освіту на території, що контролюється українською владою. 
Вадим Карандій повідомив, що реєстрація осіб для участі в пробному ЗНО триватиме до 30 січня 2016 року та зареєструватися можна на сайті регіонального центру. Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 2 квітня, а з іноземної мови, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії – 9 квітня.
 
 
 
РОЗ’ЯСНЕННЯ
На телефони інформаційної підтримки Центру надходять численні звернення щодо сюжету, оприлюдненого телевізійним каналом «1+1» 28 січня 2016 року.
У сюжеті телевізійних новин каналу «1+1» було повідомлено, що реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2016 року для осіб, яким станом на 01 вересня 2015 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами. При цьому було використано заставку із зображенням паспорта громадянина України з електронним безконтактним носієм.
З цього приводу повідомляємо, що реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться о 12.00 год. 01 лютого 2016 року і буде здійснюватися відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 № 1278 «Про затвердження Порядку реєстрації осіб для участі в зовнішньому оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» (розділ ІІІ, пункт 1, підпункт 2) за документом, що посвідчує особу.
За цим посиланням  можна завантажити  Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 № 1278 "Про затвердження Порядку реєстрації осіб, для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти".
Змінено: Ігор Опольський - 29.01.2016 23:00:23
 
Абітурієнтам-2016: відповіді на найпоширеніші запитання під час реєстрації на ЗНО
НовиниОсвіта | Education
      Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання триває вже більше двох тижнів. Громадянська мережа ОПОРА нагадує про основні нововведення під час здачі ЗНО,  які чекають абітурієнтів у 2016 році, та дає відповіді на найпоширеніші питання абітурієнтів під час реєстрації ЗНО.
У 2016 році випускників загальноосвітніх навчальних закладів чекає невелика кількість нововведень. Перш за все, йдеться про терміни реєстрації. У зв’язку з подіями навколо УЦОЯО минулого року та необхідністю відновлення технічного обладнання, цьогоріч реєстрація на ЗНО триває лише трохи більше ніж місяць — з 1 лютого до 4 березня включно.
Попри незмінну кількість предметів, які може здати кожен абітурієнт — 4 предмети — кількість обов’язкових для здачі предметів ЗНО у 2016 році збільшилася до двох. Як і минулого року результати ЗНО з української мови та літератури будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації. Ще одним предметом, який зараховуватиметься у 2016 році як ДПА буде  математика або ж історія України (на вибір абітурієнта).
На відміну від попереднього року, у 2016 передбачений лише один (базовий) рівень тестів з математики і української мови та літератури. Відміна від поглибленого рівня тестів пояснюється відсутністю попиту серед вищих навчальних закладів на результати такого рівня. Це, в свою чергу, свідчить про недостатньо вимогливі критерії до відбору абітурієнтів при вступі до вищих навчальних закладів.
Оскільки час для реєстрації є дещо обмежений, пропонуємо абітурієнтам відповіді на найпоширеніші питання, які стосуються реєстрації на ЗНО:
 1. Якщо особа не планує вступати до вищого навчального закладу в Україні, чи повинна вона реєструватися на ЗНО?
Відповідь: Так, оскільки у 2016 році державна підсумкова атестація з двох предметів (українська мова та література; історія України або математика) проходитиме у формі ЗНО. Окрім результату в 200-бальній шкалі, оцінка з предметів, які зараховуються як ДПА, виставлятиметься в 12-бальній шкалі.
      2. Якщо особа є випускником загальноосвітнього навчального закладу, куди вона має подавати пакет документів для реєстрації на ЗНО?
Відповідь: Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів подають його до загальноосвітнього навчального закладу, де навчаються. Представник навчального закладу надсилає всі комплекти документів до регіонального центру оцінювання якості освіти.
      3. Якщо особа є студентом вищого навчального закладу, куди вона має подавати документи для реєстрації на ЗНО?
Відповідь: Усі інші категорії осіб, крім випускників поточного навчального року, самостійно надсилають рекомендованим листом комплекти своїх документів до регіонального центру, адреса якого буде вказана в контрольно-інформаційному листі.
      4. Які документи слід подати для успішної реєстрації на ЗНО?
Відповідь: Для реєстрації особа має подати такі документи:
 • реєстраційну картку, яку можна сформувати у спеціальній програмі  на сайті УЦОЯО;
 • копію паспорта (сторінка з фотокарткою та ПІБ). Для визначеної категорії осіб дозволена можливість реєстрації на підставі інших документів;
 • дві актуальні фотокартки розміром 3х4 см;
 • довідка з місця навчання (для випускників ПТУ, училищ, коледжів) або копія документа про повну загальну середню освіту.
 • 5. Якщо у особи немає доступу до інтернету, де вона можна оформити реєстраційну картку?
Відповідь: Випускник 2016 року може звернутися за допомогою до особи, яка є відповідальною за реєстрацію в його навчальному закладі. Випускники минулих років можуть звертатися до працівників пунктів реєстрації, адреси яких можна знайти за посиланням.
      6. Якщо станом на 1 вересня 2015 року особі вже виповнилося 16 років, але вона досі не отримала паспорт громадянина України (ID-картку)?
Відповідь: Основним документом, копію якого необхідно додати при реєстрації є паспорт громадянина України (якщо станом на 1 вересня 2015 року особі виповнилося 16 років) або свідоцтво про народження (для інших осіб). Як виняток, за свідоцтвом про народження може бути зареєстровано: 1) випускника, якому станом на 1.09.15 виповнилося 16 років, однак  який досі не отримав паспорта з вини міграційної служби (тоді його особу підтверджує керівник навчального закладу); 2) особи, які не мають можливості виробити паспорт у зв’язку з перебуванням на непідконтрольній території (його особу підтверджує керівник навчального закладу на контрольованій території до якого прикріплена особа).
      7. Якщо для вступу до вищого навчального закладу особі потрібно здати ЗНО з історії України та математики, результати якого предмету будуть враховані як ДПА?
Відповідь: Під час заповнення реєстраційної картки абітурієнт має поставити у відповідному полі навпроти одного з цих предметів позначку, яка вказує на зарахування результату з цього предмету як ДПА.
8. Якщо особа здаватиме математику/історію України лише для зарахування як ДПА, чи повинна вона виконувати всі завдання, чи лише частину?
Відповідь: Якщо особа зареєструвалася на такі предмети лише задля зарахування результату як ДПА, то вона має виконувати лише частину запитань. Так, тестовий зошит буде складатися з двох частин: перша — з завданнями,  які необхідні лише для ДПА, а друга — з  завданнями, які в тому числі необхідні і на ЗНО.
      9. Де особа може дізнатися перелік сертифікатів ЗНО, які будуть потрібні для вступу?
Відповідь: Для того, щоб визначитися з переліком предметів для ЗНО, абітурієнту  необхідно ознайомитися з Правилами прийому до тих вищих навчальних закладів, куди він плануєте подавати документи. Перелік необхідних сертифікатів ЗНО для вступу на кожну із спеціальностей та мінімальний прохідний бал з таких предметів визначає ВНЗ самостійно у одному з додатків до правил прийому у ВНЗ.
      10. Чи можу я змінити один з предметів ЗНО після реєстрації?
Відповідь: Так. Якщо ви маєте бажання зареєструватися на інший предмет, Вам потрібно пройти перереєстрацію. Для цього слід надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти рекомендованого листа, в який вкласти отриманий сертифікат та заново сформовану реєстраційну картку, яка відображає бажані зміни. Однак, визначений граничний термін, до якого особа може здійснити перереєстрацію — це 18 березня. Тобто документи, відправлені 19 березня розглядатися регіональними центрами не будуть.
      11. Чи може особа проходити ЗНО з  різних предметів у різних містах?
Відповідь: Абітурієнт може обрати одне місце проходження ЗНО для тих предметів, які зараховуються як ДПА (українська мова та література та математика/історія України) та інше  - для проходження всіх інших предметів.
      12. Чи повинна особа якось завіряти документи, які подає під час реєстрації?
Відповідь: Так, особа ставить власний підпис на реєстраційній картці, а всі інші копії документів завіряються особою шляхом проставлення напису “Згідно з оригіналом” (без лапок), своїх ініціалів та дати підписання.
      13. Якщо особа належить до категорії осіб, у яких є захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО, чи необхідно подавати реєстраційні документи до РЦОЯО?
Відповідь: Так, адже підставою для участі у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі є рішення регламентної комісії про відмову в реєстрації через неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження ЗНО. Під час реєстрації Ви маєте подати оригінал відповідного висновку закладу охорони здоров’я про необхідність забезпечення особливих умов для проходження ЗНО.\
      14. Якщо особа зареєструвалася лише на три предмети основної сесії, чи може вона пізніше зареєструватися на додаткову сесію на ще один, четвертий, предмет?
Відповідь: Ні. Додаткова сесія передбачена лише для таких категорій осіб:
 • які наперед знають, що не зможуть пройти тестування під час основної сесії (подають заяву та документи, які підтверджують неможливість проходження тестування під час основної сесії. Наприклад, поїздка на міжнародну олімпіаду, участь у змаганнях і т.д.)
 • не змогли пройти тестування під час основної сесії (подають документи, які підтверджують відповідний факт. Наприклад, захворіли, або ж не закінчили роботу над тестом через госпіталізацію, ін.);
 • учасники антитерористичної операції, особи із неконтрольованих територій які не мали змоги здійснити реєстрацію у основний період (1 лютого — 4 березня).
 • 15. Чи можна подавати всі документи  для реєстрації електронною поштою?
Відповідь: Ні. Така можливість передбачена лише як виняток для осіб, які перебувають на непідконтрольній Україні території.
      16. Як цього року буде визначатися мінімальний бал ЗНО з яким можна подавати документи до ВНЗ для вступу?
Відповідь: Під час визначення результатів ЗНО у 2016 році буде застосовуватися запроваджена в попередньому році методологія, яка передбачає встановлення порогу “склав/не склав” для кожного предмету тесту. Таким чином мінімальний рейтинговий бал учасників, які склали ЗНО буде 100 балів. Однак, вищі навчальні заклади мають право підвищити мінімальний бал з певних предметів для прийняття документів.
      17. Які документи має отримати особа для підтвердження реєстрації?
Відповідь: Абітурієнт має отримати індивідуальний конверт, в якому повинні міститися такі документи: сертифікат ЗНО-2016, реєстраційне повідомлення учасника ЗНО, інформаційний бюлетень “Зовнішнє незалежне оцінювання. 2016 рік”.
      18. На яку адресу буде надіслано індивідуальний конверт учасника ЗНО?
Відповідь. Випускнику поточного навчального року такий конверт буде надіслано за адресою загальноосвітнього навчального закладу, де навчається особа. Усім іншим категоріям осіб такі конверти будуть надіслані за адресою, зазначеною в реєстраційній картці.
      19. Якщо випускник не зареєструється на ЗНО з української мови та літератури, чи буде в нього можливість здати ДПА в загальноосвітній школі?
Відповідь: Ні, ДПА для випускників загальноосвітніх навчальних закладів проводиться виключно у формі ЗНО.
      20. Коли абітурієнт дізнається дату та місце проходження ЗНО?
Відповідь: УЦОЯО визначено дати проведення тестування як з основної, так і з додаткової сесії. Адресу пункту тестування, де проходитимете ЗНО, Ви зможете дізнатися, зайшовши на власну інформаційну сторінку на сайті УЦОЯО (використовуючи номер Сертифіката та пін-код, вказаний у ньому).
 
ЗНО з математики 2016 року випуску: що старого та нового?


Бесіда з вчителем математики ZNOUA, учні якої поцілили у 2015 році в заповітний сектор 190+, складаючи поглиблений рівень. Саме так, поглиблений. (Хоча цьогорічні випускники, перед якими видніється це ЗНО, лише чули дзвін, що таке поглиблений рівень smile:) )
Давайте розпитаємо у вчителя про особливості зовнішнього тестування 2016 року, адже в ньому вмістилось і старе, і нове.

Таню, що варто знати про цьогорічні тести з математики?
Найважливіше те, що вони втратили свою дворівневість. Минулого року більшість складали базовий рівень, а поглиблений – ті, для кого математика – профільний предмет, і ВНЗ у своїх правилах прийому вказував саме поглиблений рівень. Втім, через те, що дуже незначна кількість українських вишів вимагала його, вирішили тимчасово від нього відмовитись.
Отож, що маємо цього року: один рівень, однак дещо видозмінений, не такий, яким він був, скажімо, у 2014 році, та й не такий, яким його очікували побачити учні у 2016). Найважливішою новинкою стали 3 письмові задачі, як це було колись у 2009 році. Письмові, маю на увазі, завдання, до яких пишеться власноруч і хід розв’язку, (що найважче), і відповідь.
Ось інфографіка. Погляньте, що таке ЗНО з математики 2016 року випуску:

А до чого тут ДПА?
Це ще одна новизна цього року. ЗНО з математики або історії України (на вибір) стало одним з двох обов’язкових предметів для всіх випускників. Учні, які вибирають математику, або всі, кому вона потрібна для вступу, складатимуть 11 травня ці тести. Як бачимо з інфографіки, результат виконання завдань №№ 1-28, 31 та 32 буде окремо зараховуватись випускникам цього року як державна підсумкова атестація. Іншими словами, вони отримають дві оцінки за цей іспит: першу – бал ЗНО за 200-бальною шкалою, другу – бал ДПА за 12-бальною шкалою. Хоча іспит – один.

Зі звичайними завданнями в цілому зрозуміло – розв’язуєш, вибираєш правильну відповідь. А як виконувати № 31-33? Як готуватись до них?

Щонайменше – треба тренуватись писати зрозумілі чіткі розв’язки. Не такі, які будуть зрозумілі вам, а всім, в першу чергу, «перевіряючим». Тому для тренування просто необхідна стороння допомога. Наприклад, друга, який також складає математику. Можна показувати йому свої письмові відповіді, прислухатись до його коментарів. Або, звичайно, викладача, який підкаже, як краще оформити, логічно та лаконічно викласти розв’язок, а також – дійти до правильної відповіді.

До речі, питання лаконічності або часу завжди гостро стоїть на ЗНО. Оскільки ти готувала вже «зірок» ЗНО з математики та й власний результат 200 балів багато про що говорить, як порадиш розподіляти час під час тестування, щоб все встигнути?

Можу запропонувати готовий план дій на 180 хвилин, які відведені на це тестування:

- Завдання 1-20
Витрачаємо 40 хвилин, або 2 хвилини на питання
- Завдання 21-24
Витрачаємо 20 хвилин, або 5 хвилин на завдання
- Завдання 25-30
Витрачаємо 30 хвилин, або 5 хвилин на завдання
- Рубіж-переносимо відповіді у бланк (10 хвилин)
- Завдання 31 (алгебра)
Витрачаємо 10 хвилин на схематичний розв'язок та 10 хвилин на перенесення у бланк
- Завдання 32 (геометрія)
Витрачаємо 10 хвилин на схематичний розв'язок та 10 хвилин на перенесення у бланк
- Завдання 33 (алгебра)
Витрачаємо 20 хвилин на схематичний розв'язок та 20 хвилин на перенесення у бланк

Більш ніж вичерпна відповідь! Впевнена, багатьом стане в пригоді такий план. А на завершення, можливо, маєш ще слушні поради?
Розповідати і радити, звичайно, можу багато. Хоча найголовніша порада учневі – тренуйся, цікався математикою і ще раз тренуйся. Став ціль в балах і йди до неї. Не хвилюйся, чим більше тренування, тим менше хвилювання.
Що ж, лаконічно та по суті, як у математиці  
Успіхів усім!
 
Новації ЗНО-2016: апробація аудіювання з іноземної мови
«ЗНО справедливо вважається найуспішнішою реформою за весь час незалежності держави. Робота центру, забезпечення системи ЗНО користуються заслуженою довірою суспільства», – на цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун під час відповіді на запитання депутатів з трибуни парламенту 19 лютого 2016 року.
Як повідомила Інна Совсун, змінили фактично все керівництво УЦОЯО: директора і трьох його заступників. Восени 2015 року також було прийнято рішення про внесення змін до Закону «Про державний бюджет» і прийнято постанову Кабінету Міністрів про виділення додаткових 10 мільйонів гривень на забезпечення роботи УЦОЯО. Завдяки цим грошам було оновлено матеріально-технічну базу УЦОЯО та регіональних центрів оцінювання якості освіти, що не оновлювалась із 2009 року.
Інна Совсун наголосила, що через воєнно-політичний стан у країні було втрачено Донецький і Кримський регіональні центри оцінювання якості освіти. Їм на заміну з нуля створили регіональні центри у Слов’янську та Херсоні. У листопаді 2015 року було прийнято постанову про підвищення зарплат працівників УЦОЯО та регіональних центрів і це дало можливість вирішити питання кадрового забезпечення.
«На сьогодні ЗНО-2016 вийшло на нормальний план підготовки. Відповідно до затвердженого календарного плану, ми вкладаємось у визначені рамки», – зазначила Інна Совсун. 1 лютого 2016 року розпочалася реєстрація учасників ЗНО, на той момент уже була узгоджена та підготовлена нормативно-правова база, відновлене програмне забезпечення. Перший заступник міністра також повідомила, що новацією цього року стане апробація нового формату тестування з іноземних мов – тесту на аудіювання. Інна Совсун також зазначила, що вчителі, які беруть участь у проведенні ЗНО безпосередньо, також мають отримувати достойне матеріальне винагородження.
 
ЗНО-2016 вийшло на нормальний план підготовки
Система зовнішнього незалежного оцінювання вийшла на нормальний план підготовки. Про це виступаючи у парламенті повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
      «Відповідно до затвердженого календарного плану, ми вкладаємось у визначені рамки», - зазначила Совсун.
      Вона нагадала, що з 1 лютого триває реєстрація учасників ЗНО, міністерством узгоджена та підготовлена нормативно-правова база проведення тестування, відбулось відновлення програмного забезпечення УЦОЯО.
      Також, за словами першого заступника міністра, новацією цього року стане апробація нового формату тестування з іноземних мов – тесту на аудіювання.
      Як відомо, випускні шкільні іспити з української мови і літератури, математики та історії України, які в 2016 році будуть проведені у формі ЗНО, і результати яких за бажанням абітурієнтів можуть бути використані для вступу до ВНЗ, відбудуться у травні.
      Зокрема, основна сесія ЗНО розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови і літератури. Тестування з математики буде проведено 11 травня, а з історії України - 13 травня.
      Зовнішнє незалежне оцінювання з інших предметів відбуватиметься після завершення навчального року, у період з 3 до 17 червня. Упродовж цього часу абітурієнти матимуть можливість скласти тести, результати з яких будуть необхідні для вступу до вищих навчальних закладів.
 
Розрахунок балів ЗНО з української

На ЗНО винесено кілька типів завдань, і підрахунок балів до кожного з них відбувається за окремою схемою
Про розрахунок балів ЗНО з української мови та літератури намагається дізнатися кожен абітурієнт, адже саме українська – той предмет, який треба складати обов’язково. 2016 року на ЗНО з української винесено 58 завдань. Щоб виконати їх, абітурієнт матиме 180 хвилин.
Отже, як порахувати бали ЗНО з української мови та літератури?
На ЗНО представлено кілька типів завдань, і підрахунок балів до кожного з них відбувається за окремою схемою.
ЗАВДАННЯ 1–23, 29–33, 34–53.
Це завдання з вибором однієї правильної відповіді. До кожного із завдань наведено чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.
За нього можна отримати 0 або 1 бал: 1 бал за правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.
ЗАВДАННЯ 24–28, 54–57
Завдання на встановлення відповідності. До кожного завдання наведено інформацію, позначену ліворуч цифрами і праворуч буквами. Треба встановити відповідність між позначеним цифрами та буквами (утворити «логічні пари»). Завдання вважається виконаним, якщо учасник правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.
Оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність і 0 балів, якщо логічну пару вказано неправильно або завдання взагалі не виконано.
ЗАВДАННЯ 58
Завдання з розгорнутою відповіддю передбачає створення власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б. У змістовому оформленні складається з тези, аргументів, прикладу, висновку, також оцінюють логічність і послідовність. У мовному оформленні бали нараховують за орфографію, пунктуацію, лексику, граматику та стилістику.
Змістове оформлення     
За Тезу можна отримати 0-2 бали, якщо учасник: 2 - вправно формулює тезу, 1 – не вправно формулює тезу, 0 - не формулює тези або формулює тезу, яка не відповідає запропонованій темі.
За Аргументи можна отримати 0-2 бали, якщо учасник: 2 - наводить принаймні два доречні й переконливі аргументи, 1 - наводить принаймні один доречний аргумент, аргументи дублюють один одного, один з аргументів не є доречним стосовно сформульованої тези, 0 - не наводить жодного аргументу або наведені аргументи не є доречними.
За Приклад із літератури чи інших видів мистецтва можна отримати 0-2 бали: 2 - Один з аргументів підкріплено принаймні одним розгорнутим, добре поясненим прикладом з художньої літератури чи інших видів мистецтва, 1 - немає мотивації наведення прикладу, він не конкретизований через художній образ, у прикладі є фактичні помилки, 0 - прикладу з літератури чи інших видів мистецтва немає або він не є доречним.
За Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя, можна отримати 0-2 бали: 2 - наведено принаймні один доречний приклад або з історії, або із суспільно-політичного життя, або з власного життя, 1 - немає мотивації наведення прикладу, приклад не конкретизований, у прикладі є фактичні помилки, 0 - прикладу з історії, суспільно-політичного чи власного життя немає або він не є доречним.
За Логічність, послідовність можна отримати 0-2 бали: 2 - висловлення демонструє зосередженість на обговорюваній проблемі, цілісний, послідовний і несуперечливий розвиток думки (логічність і послідовність викладу), 1 - у роботі є порушення логічності, цілісності, послідовності й несуперечливості розвитку думки, 0 - логіки викладу, цілісності, послідовності й несуперечливості розвитку думки немає.
За Висновок можна отримати 0-2 бали: 2 - висновок відповідає запропонованій темі й органічно випливає зі сформульованої тези, аргументів і прикладів, 1 - висновок лише частково відповідає тезі або не пов’язаний з аргументами та прикладами, 0 - висновку немає, він не відповідає сформульованій тезі, висновок не пов’язаний з аргументами та прикладами.
      Мовне оформлення
За Орфографію та пунктуацію нараховують 0-4 бали залежно від кількості помилок: 4 – 0-1 помилка, 3 – 2-6 помилок, 2 – 7-11 помилок, 1 – 12-16 помилок, 0 – 17 і більше.
За Лексику, граматику та стилістику нараховують 0-4 бали залежно від кількості помилок: 4 – 0-1 помилка, 3 – 2-4 помилки, 2 – 5-7 помилок, 1 – 8-10 помилок, 0 – 11 і більше.
Таким чином за завдання з розгорнутою відповіддю можна отримати максимум 20 балів.
Як рахують помилки у завданні 58
Дві негрубі помилки рахують як одну грубу. Негрубими вважають:
      - написання великої літери в складних власних назвах;
      - написання разом і окремо префіксів у прислівниках, утворених від іменників з прийменниками;
      - нерозрізнення не/ні (не хто інший / ніхто інший);
      - замість одного розділового знаку поставлений інший;
      - пропуск одного зі сполучуваних розділових знаків або порушення їхньої послідовності.
При цьому негрубу орфографічну й негрубу пунктуаційну помилки не об’єднують і не зараховують як одну грубу.
Систематичне порушення норм милозвучності (три і більше випадків порушення на одне з правил: у–в, і–й–та) рахують як одну стилістичну помилку.  Роботу, що не відповідає темі власного висловлення і до 100 слів, буде оцінено в 0 балів.
ПЕРЕВЕДЕННЯ БАЛІВ ЗНО
Максимально за весь тест ЗНО з української мови та літератури можна набрати 104 бали. Щоб порахувати оцінку ДПА, треба скласти отримані оцінки за завдання 1–33 і 58. Перевести цей результат у 12-бальну шкалу оцінювання ДПА можна лише після тестування ЗНО і перевірки всіх робіт – ця шкала формується за рейтинговою системою з урахуванням усіх результатів. Щоб уявити приблизно, яким може бути результат, скористайтеся таблицею переведення балів ЗНО з української мови та літератури за 2015 рік.
Оцінка ЗНО для вступу вираховується за шкалою, де 100 мінімальна, а 200 – максимальна. Яким чином бали з тесту переводять у цю шкалу і які таблиці переведення балів з усіх предметів були минулого року, читайте тут.

 
Цитата

А коли пробне зно?
 
На цьому ж загальному форумі є тема, яка висвітлює всі питання щодо організації та проведення пробного ЗНО-2016. Там є і дати.
 
Шановні колеги!


Освіта.ua пропонує учням, які готуються до ЗНО з англійської, сервіс, що містить завдання тестів з поясненнями фахівців

Завдання ЗНО з англійської мови з поясненнями фахівців
Цього року зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови планує складати більше третини учасників тестування. Також державна підсумкова атестація з іноземної мови є обов’язковою для всіх випускників шкіл.
Освіта.ua пропонує всім, хто готується до іспитів з англійської мови, безкоштовний онлайн-сервіс, що містить завдання тестів ЗНО з англійської мови, правильні відповіді на завдання, а також ґрунтовні пояснення провідних фахівців до правильної відповіді кожного з завдань тесту.
Майбутні учасники ЗНО можуть безкоштовно скористатись поясненнями до тестів ЗНО з англійської мови, що були використані Українським центром оцінювання якості освіти у 2013,2014 та 2015 роках, а також пробних ЗНО 2014 і 2015 років та додаткової сесії 2015 року.
Загалом, використання сервісу допоможе учасникам ЗНО зрозуміти структуру тесту з англійської мови, ознайомитись із формами завдань та поясненнями до правильних відповідей до кожного завдання тесту.
 
Розрахунок балів ЗНО з хімії
Від 0 до 4 балів можна отримати в разі правильного виконання завдання

Якщо випускника цікавлять природничі науки чи радіоелектроніка, корисні копалини чи агрономія, харчові технології чи будівництво – для вступу до обраного вишу може знадобитися сертифікат ЗНО з хімії. Розрахунок балів ЗНО з цього предмету дозволить визначити свій фінальний тестовий бал і шанси на вступ.
На ЗНО-2016 буде 50 завдань з цієї дисципліни, й у виконанні треба вкластися в 150 хвилин. Завдання поділені на 4 типи: вибір однієї відповіді, встановлення відповідності, встановлення послідовності та завдання відкритої форми. За кожним із цих завдань своя схема підрахунку балів.
Отже, як розрахувати бали ЗНО з хімії?
ЗАВДАННЯ 1-34
Вибір однієї правильної відповіді. До запитання наведено 4 варіанти відповіді, і правильний з них лише один. Щоб виконати завдання правильно, треба обрати потрібну відповідь і позначити її в бланку відповідей.
Можна отримати 0-1 бал: 1 – якщо вказано правильний варіант відповіді, 0 – якщо вказано неправильний варіант, не один варіант, не вказано нічого.
ЗАВДАННЯ 35-40
Встановлення відповідності, пошук «логічних пар». До завдання наведено інформацію, позначену ліворуч цифрами від 1 до 4 і праворуч буквами від А до Д. Треба встановити відповідність між кожною буквою і цифрою, утворити між ними «логічні пари». Щоб завдання вважалося виконаним, треба зробити правильні позначки в бланку відповідей на перетинах рядків з цифрами і колонок з буквами.
Оцінюється в 0-4 бали: по 1 балу за кожну правильну логічну пару, 0 – якщо всі позначки зроблено неправильно або їх взагалі немає.
ЗАВДАННЯ 41, 42
Встановлення правильної послідовності. До кожного завдання наведено перелік дій (понять, формул, характеристик), позначених буквами, і перелік цифр. Дії потрібно розташувати в правильній послідовності, де перша дія відповідає цифрі 1, друга - цифрі 2 і так далі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО правильно зробив позначки на перетинах рядків цифри і колонок букв.
Можна отримати 0-3 бали: 3 - правильно вказано послідовність усіх подій, 2 - наведено першу та останню події, 1 – вказано правильно або першу, або останню подію, 0 – жодної правильної відповіді або відповіді не надано.
ЗАВДАННЯ 43-50
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Треба отримати числовий результат і вписати його до бланку відповідей у вказаних у завданні одиницях величини.
Завдання 46, 47 складаються з двох частин. За правильну відповідь до кожної частини нараховують 1 бал. Відповідно за правильно виконані обидві частини за завдання можна отримати 2 бали. 0 – якщо обидві частини виконано неправильно або відповіді на завдання немає.
Завдання 43-45, 48-50 оцінюють у 0 або 2 бали: 2 – якщо зазначено правильну відповідь, 0 – якщо неправильну або відповіді немає.
ПЕРЕВЕДЕННЯ БАЛІВ ЗНО В СЕРТИФІКАТ
Максимальна кількість балів за тест ЗНО з хімії – 80. Тестовий бал, отриманий у результаті сумування балів за всі завдання, переводять за шкалою 100-200 балів. Це необхідно для сертифікату ЗНО, адже оцінка в ньому має мінімальне значення 100 і максимальне 200. Дізнатися, яка сама оцінка ЗНО відповідатиме отриманому тестовому балу, можна після обрахунку всіх результатів ЗНО з хімії. Їх рівномірно розподіляють за рейтинговою системою, і Український центр оцінювання якості освіти оприлюднює на сайті таблицю переведення балів.
Таблиці за 2015 рік з усіх предметів уже оприлюднено, тож можна ознайомитися з тим, як переводили бали тоді й загалом детальніше дізнатися про схему переведення балів.
 
Завантажити презентцію для навчання педагогічних працівників старшими інструкторами, інструкторами, черговими на пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна за цим посиланням.

Завантажити технологічну карту інструктора (старшого інструктора) пробного ЗНО=2016 можна за цим посиланням.

Завантажити типову промову інструктора пробного ЗНО можна за цим посиланням.
Змінено: Ігор Опольський - 25.03.2016 11:20:20
 
Прес-конференція  «ЗНО – 2016: підсумки реєстрації  та подальші етапи проведення»
У четвер 14 квітня об 11:00 відбудеться прес-конференція директора Українського центру оцінювання якості освіти щодо підсумків реєстрації для участі в ЗНО – 2016 та про підготовку наступних етапів проведення незалежного оцінювання.

    Директор Українського центру Вадим Карандій поінформує про:
 • кількість зареєстрованих для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні – 2016;
 • спосіб та час оприлюднення запрошень-перепусток для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
 • особливості реєстрації на додаткову сесію учасників антитерористичної операції та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень.
 
 
Шановні колеги!

Розміщуємо посилання на 
спільний наказ управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 05.04.2016 № 198/39-о "Про затвердження мережі пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання за предметами на травень у 2016 році".
 
Згадати все! (візуальні конспекти з літератури)

Для випускників 11-х класів. Підготовка до ЗНО з української літератури! ТИСНЕМО НА ГІПЕРПОСИЛАННЯ ТА ВЧИМОСЬ.


Чим ближче ЗНО, тим більша паніка в одинадцятикласників. Мозок просто переповнений інформацією, і все частіше виникає питання: "Як? Як можна запам'ятати все? Це нереально! Я нічого не згадаю!" 
Євген Мірошниченко, бізнес-тренер, психолог, президент Асоціації практичних психологів, дає поради як ефективно вчитись і пригадувати вивчене. 
На одній з них, ейдотехніці,  (з грец. ‑ «образ») зупинюсь детальніше. Головний інструмент ейдотехніки – це створення візуального конспекту (шпаргалки). Це те, що людина сама виробляє на основі почутого або прочитаного ‑ перетворений, «переварений» матеріал, утілений у чомусь: конспекті, схемі, малюнку тощо.
Тому можна запам'ятовувати таким чином: замальовувати свої думки й образи за мотивами отриманої інформації. Для запам'ятовування творів – зображати інформацію у вигляді «будиночка», розташовуючи на третьому поверсі інформацію про жанр, стиль і літературний напрям тексту; на другому ‑ дані про автора, історію створення та роль твору в історії; на першому ‑ сюжет, композиція та персонажі.
 На безмежних просторах Інтернету знайшла ось такі візуальні конспекти. Можливо, комусь стане у пригоді саме такий метод запам'ятовування. Успіхів!
 
Встановлено поріг «склав/не склав» для пробного ЗНО з  11 предметів
 
9 квітня відбулося пробне зовнішнє незалежне оцінювання з математики, історії України, англійської, німецької, іспанської, французької, російської мов, біології, географії, фізики, хімії, у якому взяли участь 73 636 осіб. Значення порога «склав/не склав» для пробного тестування з математики становить 13 балів, історії України - 28 балів, англійської - 14 балів, німецької - 13балів, іспанської - 16 балів, французької - 14 балів, російської мов - 33 бали, біології - 22 бали, географії - 26 балів, фізики - 14 балів, хімії - 22 бали.
Кожен учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання отримав інформаційний бюлетень «Як визначаються результати зовнішнього незалежного оцінювання з (назва предмета)?». Скориставшись ключами та схемами оцінювання завдань сертифікаційної роботи, розміщеними в ньому, він може самостійно визначити кількість набраних балів. Якщо, тестовий бал учасника нижчий встановленого порогу з відповідного предмета, то він отримує результат «тест пробного ЗНО не склав».
Звертаємо увагу, що значення порогового бала «склав/не склав» під час основної (додаткової) сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року буде визначатися за методом Ангоффа-Беука, а тому може відрізнятися від значення порогового бала «склав/не склав», визначеного за методом Ангоффа для пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року.
Детальніше про визначення результатів тестування за методом Ангоффа можна прочитати в статті В. І. Бойка «Про визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи».
Нагадуємо, що основна сесія почнеться 5 травня. Перший предмет – українська мова і література. Запрошення-перепустки з адресами пунктів тестування розміщено на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання.
 
Шановні колеги!
Переходимо за цим посиланням та виконуємо завдання!

 
Через десять днів стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання!
    5 травня тестуванням з української мови і літератури розпочинається основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. 
На інформаційних сторінках учасників уже розміщені запрошення-перепустки із зазначенням адреси пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання для проходження тестування з української мови і літератури, математики, історії України.
Рекомендуємо заздалегідь ознайомитися з маршрутами доїзду до пунктів проведення ЗНО, що розміщені на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Допуск учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності таких документів:
 • Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті;
 • запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
У разі відсутності Сертифіката, паспорта або іншого документа,  серія та номер якого зазначені в Сертифікаті, або пред’явлення копій цих документів абітурієнт до пункту проходження ЗНО не допускається.
Рекомендуємо також мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.
Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10 : 15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання з усіх предметів – 11:00.
Нагадуємо, що протягом часу, відведеного на складання тесту, абітурієнт не повинен мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.
Звертаємо увагу, що до регіональних центрів оцінювання якості освіти повертаються конверти із Сертифікатом ЗНО та інформаційними матеріалами, які вчасно не були отримані учасниками у поштовому відділені за місцем проживання. Для отримання Сертифіката особа має звернутися до відповідного регіонального центру, який проводив реєстрацію для участі в ЗНО.
 
5 травня стартує ЗНО-2016
5 травня тестуванням з української мови і літератури розпочинається основна сесіязовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. Запрошення-перепустки із зазначенням адреси пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання для проходження тестування з української мови і літератури, математики, історії України розміщені на інформаційних сторінках учасників тестування.

Увага! Допуск учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності таких документів:
 • сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті;
 • запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
У разі відсутності Сертифіката, паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті, або пред’явлення копій цих документів абітурієнт до пункту проходження ЗНО не допускається.
Учасникам також бажано мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.
Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання з усіх предметів – 11:00.
Нагадуємо, що протягом часу, відведеного на складання тесту, абітурієнт не повинен мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.
Учасникам ЗНО варто заздалегідь ознайомитися з маршрутами доїзду до пунктів проведення ЗНО.

 
Чого не потрібно робити під час проходження ЗНО


Учасник зовнішнього незалежного оцінювання може бути позбавлений права проходити зовнішнє незалежне оцінювання, або його робота може бути анульована, у випадку порушення процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Спілкування з іншими учасниками. Абітурієнт може бути позбавлений права на продовження роботи над тестом, якщо в аудиторії де проводиться тестування він заважає іншим абітурієнтам працювати над тестом або спілкується з іншими абітурієнтами, або передає їм будь-які предмети чи матеріали.

Засоби зв’язку. Учасник ЗНО зобов’язаний покинути аудиторію якщо з’ясується, що він має при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації або друковані чи рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування.

Речі, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (верхній одяг, парасольки, сумки, книжки, калькулятори, вимкнуті мобільні телефони, інші засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, засоби, предмети, прилади) залишаються учасником ЗНО у спеціально відведеному місці, на яке зобов'язаний вказати інструктор в аудиторії тестування.

Зверніть увагу, що абітурієнт позбавляється права проходити тестування за наявності навіть вимкненого телефону. Також робота абітурієнта може бути анульована вже після проходження тестування, якщо з’ясується, що він мав при собі телефонний апарат під час виконання тесту.

Для виявлення в абітурієнтів засобів зв’язку та з метою здійснення контролю за дотриманням процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в пунктах тестування можуть використовуватися технічні засоби (камери відеоспостереження, металодетектори тощо).

Виявляти наявність заборонених предметів матимуть право працівники Державної служби охорони, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, особи, уповноважені здійснювати державний контроль за проведенням зовнішнього оцінювання.

Запізнення. Допуск до пункту тестування розпочинається за 45 хвилин та припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього незалежного оцінювання. Будь-яке запізнення унеможливить проходження тесту, тому рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування та перевірити маршрути доїзду до нього. На пункт тестування бажано з’явитися за 45 хвилин до початку тесту.

Рішення про припинення роботи над тестом. Рішення про припинення роботи абітурієнта над тестом приймається колегіально уповноваженою особою, відповідальним за пункт тестування і старшим інструктором відповідної аудиторії (якщо порушення відбулося поза межами аудиторії – черговим).

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
Читають тему