Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2016, Тут будуть вміщені матеріали, які стосуватимуться даної теми
 
Учасників ЗНО 5 травня пускатимуть без перепусток


У зв'язку із нестабільною роботою опції «Інформаційна сторінка» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, за допомогою якого учасники ЗНО мають роздрукувати запрошення-перепустки для участі у тестуванні, в Українському центрі оцінювання якості освіти ухвалено рішення, що учасників ЗНО 5 травня допускатимуть до пункту без перепусток. Про це повідомили у прес-службі УЦОЯО.
«Для допуску до пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури обов’язковими документами є паспорт та сертифікат. Запрошення-перепустка прискорює процедуру допуску до пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання, але, як виняток, 5 травня учасник може бути допущений до пункту без неї», - йдеться у повідомленні УЦОЯО.
Тим учасникам зовнішнього оцінювання, які не змогли завантажити запрошення-перепустку та дізнатись адресу пункту проведення ЗНО з української мови і літератури, необхідно звертатись до регіонального центру оцінювання якості освіти, у якому вони реєструвались.
Як відомо, 4 травня учасники ЗНО скаржились на неможливість роздрукувати запрошення на тестування з сайту Українського центру оцінювання якості освіти.
5 травня в Україні буде проведено ЗНО з української мови і літератури.
 
Оприлюднено правильні відповіді до завдань з української мови і літератури
У розділі «Визначення результатів ЗНО» розміщено таблицю правильних відповідей до завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з української мови і літератури.
Звертаємо вашу увагу, що правильне виконання різних типів завдань сертифікаційної роботи оцінюється по-різному:
завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1–23, 29–33, 34–53) оцінюється в 0 або 1бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано;
завдання  на  встановлення відповідності (№ 24–28, 54–57) оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано;
завдання з розгорнутою відповіддю (№ 58) оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
 1. Теза: 0, 1 або 2 бали.
 2. Аргументи: 0, 1 або 2 бали.
3а. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали.
3б. Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя: 0, 1 або 2 бали.
 1. Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.
 2. Висновок: 0, 1 або 2 бали.
6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів. Критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю з української мови і літератури розміщено у розділі «Підготовка до ЗНО».
До 26 травня відбудеться засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порогу «склав/не склав» з української мови і літератури. Результати тестування з української мови і літератури будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання, що створені на сайті Українського центру.
 
Відповідно до Календарного плану підготовки та проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання, визначення результатів з української мови і літератури має відбутися до 26 травня. Після цього результати учасників будуть розміщені на їхніх інформаційних сторінках.
 
 
Математика – другий предмет зовнішнього незалежного оцінювання 2016 р. Тестування з математики відбудеться 11 травня і його результати можуть бути зараховані як державна підсумкова атестація.
Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання – 11:00.

Сертифікаційна робота з математики містить 33 завдання, на виконання яких учасникам ЗНО буде відведено 180 хвилин.

Увага! Результат виконання завдань №1-28 та №31-32 буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з математики. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.
Змінено: Ігор Опольський - 10.05.2016 22:13:05
 
Роз’яснення щодо терміну дії сертифікатів ЗНО - сертифікати ЗНО 2016 року будуть дійсні щонайменше 2 роки, про це я повідомила на засіданні уряду 11 травня.
Кількарічний термін дії сертифікату – це європейська та світова практика. Минулого 2015-го року в Україні була змінена методика визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання і вже другий рік поспіль запроваджено поріг «склав/не склав», як у міжнародних тестах. Ця методика показала свою дієвість і цього року буде продовжена. Це означає, що ті, хто пройде ЗНО цього року, зможуть скористатися своїми сертифікатами у вступній кампанії 2017 року.

Відповідні норми будуть закладені в умовах вступу до вищих навчальних закладів на 2017 рік, які будуть затверджені і оприлюднені восени. Поки ми продовжуємо наукову і експертну дискусію, скільки саме років буде дійсний сертифікат ЗНО, але щонайменше 2 роки – це можна сказати точно.
Нагадаю, що результати міжнародних тестів TOEFL та IELTS визнаються протягом 2 років, а GMAT – 5 років. Вважаю це справедливим. Якщо дитина склала ЗНО, ми маємо дати їй вибір: усвідомлено прийняти рішення про вступ до вишу або відкласти його на рік, відпочити чи попрацювати.
 
Оприлюднено правильні відповіді до завдань з математики
У розділі «Визначення результатів ЗНО» розміщено таблицю правильних відповідей до завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з математики.
Звертаємо вашу увагу, що правильне виконання різних типів завдань сертифікаційної роботи оцінюється по-різному:
завдання з вибором однієї правильної відповіді (1–20) оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповідь не надано.
завдання на встановлення відповідності (21–24) оцінюються в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної «логічної пари» або відповіді на завдання не надано.
завдання відкритої форми з короткою відповіддю (25–30). Завдання 25, 26 є структурованими і складаються з двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється в 0 або 1 бал. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або відповіді на завдання не надано, учасник одержує 0 балів.
Кожне структуроване завдання оцінюється у 2 бали.
Завдання 27–30 оцінюються в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо надано правильну відповідь; 0 балів, якщо надано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (31–33): завдання 31, 32 оцінюються в 0, 1, 2, З або 4 бали; завдання 33 – в 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балів за критеріями змісту.
Розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться.
 
Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно розв’язавши всі завдання (128, 31, 32), що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, – 52.
Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання (133) сертифікаційної роботи, що будуть зараховуватися як результат зовнішнього оцінювання– 62.
Критерії оцінювання завдання з розгорнутою відповіддю з математики розміщено в розділі«Підготовка до ЗНО».
До 26 травня відбудеться засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порогу «склав/не склав» з математики. Результати тестування з математики будуть розміщені після засідання експертної комісії на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання, що створені на сайті Українського центру.
 
13 травня – зовнішнє незалежне оцінювання з історії України
Історія України – третій предмет зовнішнього незалежного оцінювання 2016 р. Тестування з історії України відбудеться 13 травня. На виконання роботи відведено 150 хвилин.
Сертифікаційна робота складається з двох частин. Частина 1 «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.» містить 30 завдань різних форм. Відповіді на ці завдання позначаються та записуються в бланку відповідей А. Результат виконання завдань частини 1 буде зараховуватися як державна підсумкова атестація.
Частина 2 «Історія України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.» містить 30 завдань різних форм. Відповіді на ці завдання позначаються та записуються в бланку відповідей А. Результат виконання завдань частин 1 і 2 буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів.
Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання – 11:00.
Вхід учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності таких документів:
 • Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті;
 • запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
У разі відсутності Сертифіката, паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті, або пред’явлення копій цих документів абітурієнт до пункту проходження ЗНО не допускається.
Звертаємо увагу, що тестування з історії України може відбуватися в іншому пункті, ніж тестування з української мови і літератури та математики. Тому радимо всім учасникам ознайомитися з адресою проходження зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, що зазначена в запрошенні-перепустці на інформаційних сторінках. Маршрути доїзду до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщені на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Рекомендуємо також мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.
Нагадуємо, що протягом часу, відведеного на складання тесту, абітурієнт не повинен мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.
 
ДОДАТКОВА СЕСІЯ ЗНО-2016

На участь у додатковій сесії ЗНО -2016 може бути включена особа, яка була зареєстрована для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, але через поважні причини не змогла взяти участі в основній сесії.
Що потрібно?
У Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти необхідно протягом 5-ти робочих днів, враховуючи день проведення тестування подати:
Терміни подання заяв для участі в додатковій сесії ЗНО
Предмет ЗНО                Терміни
Українська мова і література        05.05.2016-12.05.2016
Математика                                  11.05.2016-17.05.2016
Історія України                             13.05.2016-19.05.2016
Російська мова                             03.06.2016-09.06.2016
Іспанська мова                             06.06.2016-10.06.2016
Англійська мова                           07.06.2016-13.06.2016
Німецька мова                             08.06.2016-14.06.2016
Французька мова                         09.06.2016-15.06.2016
Біологія                                        10.06.2016-16.06.2016
Фізика                                           13.06.2016-17.06.2016
Географія                                     15.06.2016-21.06.2016
Хімія                                              17.06.2016-23.06.2016
Заяви на участь у додатковій сесії розглядатиме регламентна комісія ЛРЦОЯО. Інформація про рішення регламентної комісії, а також повідомлення про час та місце проведення додаткової сесії буде розміщено на «Інформаційній сторінці учасника ЗНО».

Графік проведення ДОДАТКОВОЇ сесії ЗНО-2016

14 червня - українська мова і література
6 червня - математика
21 червня - історія України
22 червня - російська мова
23 червня - англійська мова
23 червня - іспанська мова
24 червня - німецька мова
24 червня - французька мова
29 червня - біологія
30 червня - фізика
1 липня - географія
4 липня - хімія

Нагадуємо, що, відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1095 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 р. №533 учасьу додатковій сесії мають право такі категорії осіб (п. 32):
1) за рішенням судів перебувають в установах пенітенціарної системи;
2) у рік проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчаються за кордоном та не можуть взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з окремих навчальних предметів;
3) за релігійними переконаннями не можуть взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з окремих навчальних предметів, що проводиться в певні дні;
4) не змогли пройти зовнішнє незалежне оцінювання під час основної сесії у зв’язку з участю в міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), що підтверджується відповідними документами;
5) не змогли взяти участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання через причини, які не залежали від дій та волі особи, що проходить зовнішнє незалежне оцінювання, та на які вона не може вплинути;
6) брали участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, але стосовно них допущено порушення процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій регіональних центрів оцінювання якості освіти;
7) брали участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, але не змогли виконати сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання з певного навчального предмета у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням інших обставин у пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
 
 
Онлайн! 25 травня о 12:00 – засідання експертної комісії з визначення порогу «склав/не склав» при УЦОЯО

25 травня з 12:00 до 14:00 Освітній портал “Педагогічна преса”  в режимі онлайн транслюватиме засідання експертної комісії з визначення порогу «склав/не склав» при Українському центрі оцінювання якості освіти.
Долучитись до перегляду можна в день трансляції на цій сторінці.
Згодом відео буде доступно в записі.
Реєстрація для перегляду не потрібна.
 
Шановні колеги!

Розміщуємо гіперпосилання на спільний наказ управління освіти і науки Рівненської ОДА та ЛЬвівського РЦОЯО про затвердження пункту проведення додаткової сесії ЗНО-2016 у Рівненськійобласті.
 
Шановні колеги!


Змінено: Ігор Опольський - 24.05.2016 15:21:28
 
Шановні учасники зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року! 


Відповідно до Порядку визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2015 року № 300, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31 березня 2015 року за № 359/26804 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки №418 від 11.04.2016), результат зовнішнього оцінювання є предметом апеляції. 
У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета учасник зовнішнього оцінювання може подати апеляційну заяву щодо результатів в письмовій формі до Українського центру оцінювання якості освіти. 
У ході розгляду апеляційних заяв здійснюються технічна та предметна перевірки.
      Технічна перевірка виконання завдань сертифікаційної роботи проводиться з метою встановлення правильності визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання під час:
 • автоматизованої комп᾿ютерної обробки сертифікаційних робіт;
 • персоналізації сертифікаційної роботи.
      Предметна перевірка виконання завдань сертифікаційної роботи передбачає встановлення об᾿єктивності оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю шляхом проведення повторного оцінювання наданих відповідей.

      Апеляційна комісія за наслідками розгляду апеляційних заяв приймає на відкритому засіданні одне з таких рішень:
 • відмовити в задоволенні апеляційної заяви (результат не змінюється);
 • задовольнити апеляційну заяву (відновлення результату, якщо його було анульовано; підвищення або зниження результату).
інформація про результат зовнішнього оцінювання, установлений апеляційною комісією, розміщується на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання, створених на офіційному веб-сайті Українського центру, не пізніше трьох робочих днів із дня прийняття рішення.
      Розгляд апеляційних заяв здійснюється апеляційною комісією протягом п’ятнадцяти календарних днів з урахуванням дня їх надходження. Апеляційні заяви, подані пізніше встановленого строку, не розглядаються. Під час розгляду апеляційної заяви до уваги не беруться записи, зроблені учасником зовнішнього оцінювання в зошиті із завданнями сертифікаційної роботи.
Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії розміщується на офіційному веб-сайті Українського центру.

      Списки осіб, заяви яких розглядатимуться на засіданнях, розміщуються на головній сторінці.
Учасники зовнішнього оцінювання, апеляційні заяви яких винесені на розгляд, та (або) їх представники можуть бути присутні на засіданні апеляційної комісії.
Заявник може відкликати апеляційну заяву до початку її розгляду на засіданні апеляційної комісії. У такому випадку розгляд заяви припиняється.
      Подання апеляційних заяв щодо результатів здійснюється протягом п’яти календарних днів із дня офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета, ураховуючи день оголошення. У разі подання апеляційної заяви щодо результатів за допомогою поштового зв’язку дата подання визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті. 
Зразок заяви розміщено ТУТ.
Апеляційну заяву радимо надсилати рекомендованим листом за адресою: вул. Володимира Винниченка (Юрія Коцюбинського), 5, м. Київ, 04053 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»).
 
ШАНОВНІ КОЛЕГИ !!!


Рекомендуємо до перегляду відеозапис прямого ефіру передачі "Громадська приймальня" на телеканалі РТБ.

Інформація
Г.М. Таргонському, начальнику управління освіти і науки Рівненської ОДА,
для участі у прямому ефірі телеканалу РТБ
 
1.     У розпалі ЗНО. Уже складено тести  із 3 предметів. Які висновки можна вже зробити?
Справді, 5, 11 та 13 травня було проведено ЗНО з трьох предметів: української мови та літератури, математики, історії України. Результати ЗНО з української мови, математики та історії України будуть зараховані випускникам 11-х класів ЗНЗ як державна підсумкова атестація з цих предметів.
Можемо говорити про те, що всі процедури відбулись організовано та без суттєвих порушень, які б могли вплинути на результати абітурієнтів.
25 травня в Українському центрі оцінювання якості освіти відбудеться процедура визначення порогу «склав/не склав» для тестів з української мови і літератури, математики та історії України. Зокрема, експертами буде встановлена мінімальна кількість тестових балів, яку учасник зовнішнього незалежного оцінювання має набрати за виконання сертифікаційної роботи, щоб узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України.
Після цього стане відомо, яка кількість абітурієнтів отримала право вступати до ВНЗ у 2016 році.
До складу експертної комісії включено фахівців з Міносвіти, Національної академії наук, Національної академії педнаук, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, середніх загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.
 
2.     Якою була явка на тестування?
У 2016 році явка на ЗНО з української мови та літератури, математики та історії України була досить високою, зокрема писати сертифікаційну роботу з української мови та літератури зареєструвались 10349 учасників Рівненщини, не з’явились – 349. Відсоток явки на Рівненщині склав – 96,63 (Україна – 95,07).
Писати тест з математики зареєструвались 4644 учасники, не з’явились – 240. Відсоток явки на Рівненщині склав – 94,83 (Україна – 93,12).
    Виконувати завдання сертифікаційної роботи з історії України зареєструвались 8141 учасник, не з’явились – 348. Відсоток явки на Рівненщині склав – 95,73 (Україна – 93,74).

 
3.     Чи було виявлено певні порушення під час написання  завдань?

Тут варто розмежувати поняття «порушення» на ті, які допущені абітурієнтами, та на ті, яких припустились працівники пунктів ЗНО.
Так, були порушення під час основної сесії, яка проводилась у травні з боку абітурієнтів.
5 травня порушень зафіксовано не було ні з боку абітурієнтів, ні персоналу. А от 11 травня (математика) було зареєстровано 4 порушення правил участі у ЗНО з боку учасників, в яких під час технологічної перерви було виявлено заборонені засоби (мобільні телефони), 13 травня (історія України) – 13 порушень.
Виникали і позаштатні ситуації на пунктах тестування:
-    5 травня було зафіксовано 18 позаштатних ситуацій на 13 пунктах ЗНО;
-    11 травня зафіксовано 8 нестандартних ситуацій на 6 пунктах ЗНО;
-    13 травня – 13 порушень під час проведення ЗНО збоку учасників, в яких під час технологічної перерви було виявлено заборонені засоби (мобільні телефони, навушники).

 
4.     Із 3 червня буде продовжено основн у сесі ю здачі ЗНО. Яка кількість учнів зареєструвалась на решту предметів?

03.06 – російська мова – 16 учасників;
06.06 – іспанська мова – 0;
07.06 – англійська мова – 2115;
08.06 – німецька мова – 109;
09.06 – французька мова – 26;
10.06 – біологія – 3241;
13.06 – фізика – 1233;
15.06 – географія – 2188;
17.06 – хімія – 1125.
 
5.    У зв’язку з чим встановлено додаткову сесію ЗНО? Хто має право здавати тести у додатковий час? Коли її буде розпочато?
Відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1095 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 №533 участь у додатковій сесії мають право такі категорії осіб (п. 32):  
1) за рішенням судів перебувають в установах пенітенціарної системи;
2) у рік проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчаються за кордоном та не можуть взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з окремих навчальних предметів;
3) за релігійними переконаннями не можуть взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з окремих навчальних предметів, що проводиться в певні дні;
4) не змогли пройти зовнішнє незалежне оцінювання під час основної сесії у зв’язку з участю в міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), що підтверджується відповідними документами;
5) не змогли взяти участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання через причини, які не залежали від дій та волі особи, що проходить зовнішнє незалежне оцінювання, та на які вона не може вплинути;
6) брали участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, але стосовно них допущено порушення процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій регіональних центрів оцінювання якості освіти;
7) брали участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, але не змогли виконати сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання з певного навчального предмета у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням інших обставин у пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Зокрема додаткова сесія проводиться для тих осіб, які зареєструвались для участі в основній сесії, але з об’єктивних причин (хвороба, смерть рідних тощо) не змогли взяти в ній участь.
Такі особи у Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти протягом 5-ти робочих днів, враховуючи день проведення тестування, подають:
-    документ, що підтверджує об’єктивну причину відсутності абітурієнта під час проведення основної сесії;
-    копію сертифіката;
-    копію паспорта. 
Заяви на участь у додатковій сесії розглядає регламентна комісія Львівського РЦОЯО. Інформація про рішення регламентної комісії, а також повідомлення про час та місце проведення додаткової сесії буде розміщено на «Інформаційній сторінці учасника ЗНО».
Графік проведення ДОДАТКОВОЇ сесії ЗНО-2016

14 червня – українська  мова і література
06 червня – математика   
21 червня – історія  України   
22 червня – російська  мова  
23 червня – англійська  мова  
23 червня – іспанська  мова  
24 червня – німецька  мова  
24 червня – французька  мова  
29 червня – біологія   
30 червня – фізика   
01 липня – географія   
04 липня – хімія   
 
6.    Скільки реєстраційних пунктів працює в області? Яку допомогу вони надають  майбутнім абітурієнтам?
Для реєстрації учасників на основну сесію у лютому-березні на Рівненщині працювало кілька пунктів на базі ВНЗ ІІІ-ІV р.а., які підписали з Львівським РЦОЯО угоду про співпрацю. ЛРЦОЯО надав їм усі необхідні матеріали, провів навчання осіб, які здійснювали реєстрацію.
Пункт реєстрації, який упродовж 10 років працює на базі кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО, здійснює консультаційну роботу, координує діяльність всіх пунктів реєстрації на Рівненщині.
   Цьогоріч було підписано угоду про відкриття пункту реєстрації на базі кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО і для реєстрації учасників на додаткову сесію ЗНО-2016.

 
7.     Ч и звертаються випускники минулих років до таких пунктів?
Безперечно, що звертаються.
Традиційно на базі Рівненського ОІППО (кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти) працює такий пункт, до якого звертаються ті особи, які бажають брати участь у як в основній, так і в додатковій сесії.
У 2016 році такий пункт працював із 19.03.2016 по 20.05.2016 для учасників антитерористичної операції та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і не мали змоги здійснити реєстрацію в основний період.
 
8.     Ч и провод или  навчання людей, які працю ть інструкторами  в аудиторіях під час провдення ЗНО?
Традиційно щороку для осіб, які виконують обов’язки персоналу пунктів тестування, проводяться навчання: уповноважені особи УЦОЯО, керівники пунктів тестування, помічники керівників пунктів  тестування, інструктори, чергові.
Лише для того, щоб забезпечити проведення ЗНО з української мови та літератури, для 10349 учасників було залучено 1064 особи:
-    42 уповноважені особи Українського центру оцінювання якості освіти;
-    42 керівники пунктів ЗНО;
-    42 помічники керівників пунктів ЗНО;
-    695 старших інструкторів та інструкторів, які працювали в аудиторіях;
-    223 чергових;
-    20 відповідальних за проведення ЗНО в (округах) районах та містах Рівненщини.

 
9.     Щоб сказали про зміст тестів. Наскільки тести є складними для учнів?
Сертифікаційна робота – це стандартизований тест, який складається із запитань до тих тем, що вивчаються учнями під час опанування загальноосвітніх програм із різних дисциплін.
Зміст усіх сертифікаційних робіт відповідає чинним програмам навчальних предметів.
До складу сертифікаційної роботи можуть включатись запитання, які є різними за рівнем складності: легкі, оптимальні, складні.
Складно тим, хто не готувався або готувався не в повну силу до виконання сертифікаційних робіт.

 
10.      ЗНО-2016. Чи є у нього певні особливості?
Особливості є кожного року.
У2016 році сертифікаційні роботи однорівневі (у 2015 році були базового та поглибленого рівнів).
Змінились терміни реєстрації.
У 2016 році ДПА у формі ЗНО проводиться із 3-х предметів. Варто нагадати, що вперше результати ЗНО як результат ДПА зараховувались випускникам ЗНЗ ще у 2009 році.

 
11.      К ожного року за результатами ЗНО  Рівненщина потрапляла у першу  десятку. Що б сказали про ЗНО 2015 року? Яким був рівень підготовки випускників шкіл? Скільки учнів отримало високі бали? з яких предметів?
У 2015 році Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив лише окремі фрагменти результатів ЗНО з української мови та літератури, з інших предметів аналітику не надавали. Чи її будуть робити – не відомо.
За даними аналітичного центру CEDOS Рівненщина у 2015 році з української мови та літератури за показником «середній бал» в Україні посіла 8 місце (149,41), утримавшись у першій десятці.

Усього на Рівненщині  по 200  балів  отримав 51 учасник, з яких 1 учасник – випускник минулих років (у 2014 році – 15 учасників, з яких 2 – випускники минулих років, у 2013 році – 18 учасників, у 2012 році – 24 учасники).
По 200 балів із двох предметів – 400 балів – набрав випускник Рівненського природничо-математичного ліцею "ЕЛІТАР" Рівненської міської ради) із хімії та математики (у 2014 році – 1).
Найбільша кількість учасників ЗНО, які набрали 200 балів, у Рівненському природничо-математичному ліцеї "ЕЛІТАР" Рівненської міської ради – 6, Кузнецовській гімназії Кузнецовської міської ради Рівненської області – 5, Комунальному закладі "Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Рівненський обласний ліцей" Рівненської обласної ради – 4, Володимирецькому районному колегіумі Володимирецького району Рівненської області, Мізоцькому навчально-виховному комплексі "загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей" Здолбунівської районної ради Рівненської області, Рівненській гуманітарній гімназії Рівненської міської ради, Рівненській класичній гімназії "Престиж" Рівненської міської ради, Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №15 Рівненської міської ради, Сарненській гімназії Сарненської районної ради Рівненської області та Сарненському районному ліцеї "Лідер" Сарненської районної ради Рівненської області – по 2.
Усього 200 балів отримали учні з 10 районів та 4 міст області (у 2014 році – 5 районів і 2 міст, у 2013 році – 12 районів і міст області та одного закладу обласного підпорядкування. Найбільша кількість учасників у таких містах та районах: м. Рівне – 18, м. Кузнецовськ – 6, Сарненський – 5, Володимирецький, Гощанський, Рівненський райони – по 3, Здолбунівський – 2, м. Дубно, Демидівський, Дубенський, Дубровицький райони, Млинівський район, Радивилівський район – по 1 (у 2014 році: 10 – місто Рівне, 4 – Дубровицький район,  3 – Сарненський район, по 2 – Здолбунівський район та місто Дубно).
У розрізі  предметів: українська мова та література (базовий) – 1, математика (базовий) – 42, біологія – 5, географія – 1, німецька мова – 1, хімія – 1 (у 2014 році: українська мова та література – 4 учні, англійська мова – 4, математика – 3, географія – 1, історія України – 1, фізика – 1, світова література – 1, у 2013 році: математика – 9 учнів, історія України – 6, географія – 5, українська мова – 3, біологія та фізика – по 2, хімія та англійська мова – по 1).

 
12.      Ч и складають ЗНО учні з особливими потребами? Чи потрібно їм надавати медичну довідку? Які умови складання тестів буде створено для таких осіб?
Щорічно є учасники ЗНО, які потребують особливих умов: чи то учасники з вадами зору, чи то у часники з вадами слуху, чи з вадами опорно-рухового апарату.
Під час реєстрації вони вказують, що потребують особливих умов участі в ЗНО, надають підтверджувальні медичні документи.
Львівський РЦОЯО враховує ці моменти під час «прив’язки» учасників ЗНО до аудиторій та місць:
-    для учасників із вадами опорно-рухового апарату підбираються пункти тестування з пандусами, аудиторії – на першому поверсі;
-    для осіб, які мають вади слуху, до аудиторії запрошують сурдоперекладача або дають дозвіл (довідку) на використання технічних засобів медичного призначення – слухові апарати;
-    особам, які мають вади зору (важливим є ступінь тяжкості захворювання) дозволяють користуватись лупою.
Також важливо, щоб учасники ЗНО, які мають вмонтовані в організм медичні пристрої, наприклад, кардіостимулятори, повідомляли про це інструкторів в аудиторії, оскільки під час проведення технологічної перерви таких учасників НЕ можна піддавати обшуку металодетектором, бо це може бути небезпечно для учасника.

 
13.      Щ об сказали і про заяви від ув’язнених. Коли вони теж зможуть скласти тести?  Де проходитиме тестування?
У 2016 році зареєструвались для участі у ЗНО під час додаткової сесії (з14.06 по 04.07) 40 ув’язнених із 5 пенітенціарних установ, розташованих на Рівненщині. Реєстрація для них тривала з 19.03 по 20.05.2016 року. Наразі йде обробка поточної інформації, отриманої із цих установ, формування мережі ПТ, набір та підготовка персоналу тощо.
Виконувати сертифікаційні роботи учасники ЗНО будуть безпосередньо в місцях відбування покарань.
 
14. В яких ще країнах активно запроваджують систему ЗНО?
У 1788 році вперше в Європі було застосовано незалежне тестування як шкільний випускний іспит, а в 1884 році у США було видано перший збірник тестових матеріалів, що містив завдання, відповіді та рекомендації з оцінювання математики, історії, граматики, навігації та приклади текстів творів.
Між іншим, поняття «тест» (з англ. «test») у значенні «випробовування, дослідження» увійшло в наукову літературу в 1890 році після публікації американського психолога Дж. М. Кеттела.
Система ЗНО існує вже понад 100 років. Систему зовнішнього тестування останніми роками активно запроваджують в Азербайджані, Казахстані, Киргизстані, Литві, Латвії, Польщі, Нідерландах, Росії, Грузії. Система тестування також діє в усіх країнах Болонського процесу.

На сьогодні в Іспанії та Португалії (Українська міжнародна школа) відбувається підготовка до проведення ЗНО для українських дітей, які є учнями УМШ.
 
15.     Чи скрізь тестування виконує функцію випускного – вступного іспиту?
Проаналізувавши досвід освітніх систем більшості розвинених країн, можна стверджувати, що головним інструментом оцінювання в них є зовнішнє тестування, основною перевагою якого є отримання об'єктивних результатів про якість навчальних досягнень учнів. Сьогодні запровадження системи випускних-вступних іспитів є однією з найбільш суттєвих змін в освітній системі й нашої країни.
Зовнішнє оцінювання – це процес визначення рівня навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів установами, що не залежать від загальноосвітніх і вищих навчальних закладів. В Україні такими установами є Український центр оцінювання якості освіти та дев'ять регіональних центрів. Дане оцінювання є зовнішнім, оскільки процедура відбувається на базі спеціально підготовлених пунктів тестування і виключає можливість оцінювання навчальних досягнень учнів у своєму навчальному закладі. Зовнішнє оцінювання поєднує в собі два важливих завдання: оцінити навчальні досягнення випускників шкіл (провести їх сертифікацію) та здійснити відбір кращих учнів для навчання у вищих навчальних закладах (селекцію випускників).
Починаючи з цього року, в Україні зовнішнє тестування стає загальнодержавним, його мають проходити всі випускники шкіл, а не лише ті, які бажають продовжити навчання у вищих навчальних закладах.
За даними міжнародного дослідження природничо-математичної освіти TIMSS-R, сьогодні більшість країн проводить державні екзамени шляхом зовнішнього тестування.
У 16-ти країнах світу, зокрема в Австралії, Англії, Болгарії, Італії, Словенії, Угорщині, Фінляндії, таке тестування виконує подвійну функцію: випускного та вступного іспиту. До цих країн також можна додати Німеччину та Францію, де результати випускних іспитів є також підставою для зарахування до університету. У деяких країнах зовнішнє тестування має давню традицію. Наприклад, в Америці воно застосовується вже близько ста років, у Великій Британії – понад п'ятдесят, у Польщі – понад 10 років. Систему зовнішнього тестування останніми роками активно запроваджують в Азербайджані, Казахстані, Киргизстані, Литві, Латвії, Польщі, Нідерландах, Росії, Грузії. Система тестування також діє в усіх країнах Болонського процесу.
В європейських країнах є безліч варіантів проведення зовнішніх випускних іспитів: від іспиту з одного предмета, що проводиться у Великій Британії, до 3-х у Німеччині та 12-ти предметів у Данії; від запровадження лише письмової форми зовнішнього іспиту у Фінляндії, Болгарії, Литві та на Кіпрі до складання такого іспиту у двох формах - письмовій та усній, що характерно для переважної більшості європейських країн.
Останніми роками Україна намагається виробити свою власну модель зовнішнього незалежного оцінювання. Узагалі, уперше в Україні тестова методика з метою оцінювання навчальних досягнень учнів була використана наприкінці 20-х - на початку 30-х років XX ст.

 
16.     Ч и зросла довіра суспільства до ЗНО за роки його проведення?

Так, зросла. Про це свідчать опитування як учнів, так і батьків.
 
17.     В и згодні з думкою, що ЗНО ставить усіх у рівні умови і стимулює школярів вчитися, а не сподіватися на чиюсь допомогу?
Згоден. Учні отримують можливість в рівних умовах визначити у загальному рейтингу свій власний інтелектуальний рівень (сертифікація) та за результатами пройти відбір (селекцію) до ВНЗ.
 
Завідувач кабінету ЗНО
та моніторингу якості освіти
Рівненського ОІППО      І.В.Опольський
24.05.2016
 
Визначено пороговий бал «склав/не склав» з української мови і літератури, математики, історії України

Відбулося засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, на якому визначено пороговий бал «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури, математики, історії України.
Члени експертної комісії після обговорення прийняли рішення встановити пороговий бал з української мови і літератури, що відповідає 23 тестовим балам, з математики – 9 тестовим балам, з історії України – 25 тестовим балам.
З української мови і літератури пороговий бал «склав/не склав» подолали 91% від загальної кількості осіб, які взяли участь у тестуванні з цього предмета, з математики – 85 % осіб, з історії України – 87 % учасників тестування.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників тестування 26 травня.
Відеозапис засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, під час якого було встановлено поріг «склав/не склав», можна переглянути на Освітньому порталі «Педагогічна преса».
 
Нові запрошення на ЗНО будуть доступні з 30 травня
      Абітурієнти, які склали тест ЗНО з української мови і літератури, отримають запрошення-перепуски для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні до 30 травня на своїх інформаційних сторінках. Про це під час проведення прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.
      У свою чергу, учасники, які не склали тест з української мови і літератури, до проходження зовнішнього незалежного оцінювання з інших навчальних предметів не допускаються. За словами директора УЦОЯО, такі особи не отримають запрошень на наступні тестування, навіть якщо були раніше зареєстровані.

      В УЦОЯО радять учасникам ЗНО заздалегідь роздрукувати запрошення-перепустку, а також ознайомитися з адресами пунктів проведення тестування та схемами проїзду до них.
 
До уваги абітурієнтів!
Змінено: Ігор Опольський - 01.06.2016 09:34:20
 
Випускники з Автономної Республіки Крим і Севастополя можуть узяти участь у повторній додатковій сесії ЗНО
З 2 до 9 липня 2016 року в містах Дніпро, Київ, Львів, Харків і Херсон буде проведена повторна додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання для окремих осіб, які проживають в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі або переселилися з них.
Участь у повторній додатковій сесії можуть узяти випускники 2016 року, які були зареєстровані для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, але не змогли пройти тестування з відповідних навчальних предметів під час основної та додаткової сесій.
Повторну додаткову сесію буде проведено з української мови і літератури, математики, історії України, російської, іспанської, англійської, німецької, французької мов, біології, фізики.
Для участі в повторній додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання особам необхідно до 21 червня 2016 року звернутися до Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти з відповідною заявою в паперовому або електронному вигляді. У заяві необхідно зазначити бажання проходити тестування під час повторної додаткової сесії, а також місто: Дніпро, Київ, Львів, Харків чи Херсон – на вибір учасника, де випускник хоче проходити зовнішнє незалежне оцінювання під час повторної додаткової сесії. До заяви слід додати копію сторінок паспорта громадянина України особи, яка реєструється, або одного з батьків (опікунів), де вказано відомості про реєстрацію місця проживання.
Графік проведення повторної сесії буде сформовано після надходження заяв від осіб, які проживають в Автономній Республіці Крим, м. Севастополі або переселилися з них, і оприлюднено до 25 червня 2016 року. Запрошення-перепустки з адресами пунктів проведення повторної додаткової сесії будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання до 29 червня 2016 року.
Результати повторної додаткової сесії зовнішнього оцінювання будуть оприлюднені до 16 липня 2016 року.
 
7 червня - зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови. 

Загальна кількість завдань сертифікаційної роботи – 43.
На виконання роботи відведено 120 хвилин.
Сертифікаційна робота складається з трьох частин:
- читання,
- використання мови,
- письмо.
Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання – об 11:00.
Вхід учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності таких документів:
Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті;
запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
Бажаємо гарних результатів!


Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
Читають тему