Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1
Експертиза якості освіти: апробація навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів у 2015-2016 навчальних роках
 
Шановні колеги, в даній темі будуть розміщуватися матеріали щодо  тих підручників, які будуть проходити апробацію (ІІ рік) у 2015-2016 навчальному році.
    [img]file:///C:/Users/Yacuk/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/img]
МІНІСТЕРСТВО  ОСВІТИ  І  НАУКИ  УКРАЇНИ
Н А К А З
м. Київ

     17.10.2014         № 1181
 
 
 
 
 
 
Про проведення апробації
та моніторингових досліджень
якості навчальної літератури для
загальноосвітніх навчальних закладів
у 2014/2015 – 2015/2016 навчальних роках
 
Відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 926 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 781 «Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів», Положення про апробацію та моніторингові дослідження навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 8 травня 2008 року № 401 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2008 року за № 711/15402 та з метою створення умов для оновлення змісту освіти, забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів України якісними вітчизняними підручниками
 

НАКАЗУЮ:
 
1. Інститутам післядипломної педагогічної освіти:
1.1. Розпочати у 2014/2015 навчальному році апробацію підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів згідно з додатками 1-3.
1.2. У кожній адміністративно-територіальній одиниці, зазначеній у додатках 1-3, визначити не менше 5 загальноосвітніх навчальних закладів з паралельними класами для проведення апробації підручників різних авторів на одній паралелі та забезпечити їх необхідною кількістю примірників підручників, виданих за кошти державного бюджету та за кошти видавництв.
1.3. Надіслати до 10.01.2015 до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти інформацію про учасників апробації за формою згідно з додатком 4.
1.4. Здійснювати постійний контроль за організацією і проведенням апробації навчальної літератури. Систематично обговорювати її результати на засіданнях вчених та методичних рад інститутів післядипломної педагогічної освіти, педагогічних рад навчальних закладів.
1.5. Надіслати до 01.06.2016 до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти узагальнені результати апробації підручників для загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1-3, за формою згідно з додатком 5.
2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.) разом з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.):
2.1. Систематично надавати методичну допомогу вчителям, які здійснюють апробацію навчальної літератури.
2.2. Провести у 2015/2016 навчальному році моніторингові дослідження якості підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1-3.
2.3. Поінформувати видавництва щодо узагальнених висновків апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для її доопрацювання.
2.4. Подати на розгляд колегії Міністерства у І кварталі 2017 року результати апробації та моніторингових досліджень якості підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, зазначених у додатках 1 – 3.
3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.) систематично висвітлювати результати апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури в газеті «Освіта України», фахових науково-методичних журналах та на сайті Міністерства.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Полянського П. Б.
 
 
 
 
 
Тимчасово виконуюча обов’язки Міністра         І. Р. Совсун
 
Шановні колеги!


У 2015-2015 навчальному році продовжується апробація (ІІ рік апробації) тих підручників, які у 2014-2015 навчальному році проходили І рік апробації.


Нагадуємо, що експертні висновки (Схеми узагальненого аналізу підручників) потрібно надіслати до кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО до 01.04.2016.

 Рекомендуємо здійснити надсилання узагальнених схем аналізу підручників раніше зазначеного терміну.
До кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО надсилається:
1.     На електронну пошту:
1.1.   Лист районного, міського методичного кабінету, центру з вихідним номером/відділу, управління освіти райдержадміністрації, виконавчого комутету ради міста обласного підпорядкування.
1.2.   Всі електронні варіанти Схем узагальненого аналізу до кожного підручника (оформлені належним чином).
 
2.     Поштовим зв’язком або подаються особисто відповідальними за організацію та проведення експертизи якості освіти у районі, місті:
2.1.   Лист районного, міського методичного кабінету, центру з вихідним номером та підписом завідувача/відділу, управління освіти райдержадміністрації, виконавчого комутету ради міста обласного підпорядкування та підписом керівника.

2.2.   Всі паперові варіанти Схем узагальненого аналізу до кожного підручника (з підписами вчителя та керівника ЗНЗ, скріплені печаткою). 

Змінено: Ігор Опольський - 25.10.2016 15:13:17
 
Шановні колеги!


Змінено: Ігор Опольський - 25.10.2016 15:13:32
Страницы: 1
Читають тему