Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1
ЕКСПЕРТИЗА ЯКОСТІ ОСВІТИ: робота експертів з питань відбору проектів підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів., Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-548 від 16.11.2015 "Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів"
 
Просимо підписатись на оновлення для даної теми, в якій будуть висвітлюватись питання ходу підготовки та проведення процедури експертизи щодо конкурсу відбору проектів підручників для учнів 8-х класів ЗНЗ
 
Завантажити лист Міністерства освіти і науки України можна за посиланням 
 
У МОН визначились, як обиратимуть нові підручники
Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про конкурсний відбір проектів підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ уже пройшов процедуру державної реєстрації у Мінюсті.

Документом визначено порядок проведення конкурсного відбору рукописів або оригінал-макетів підручників для учнів шкіл та їх експертизи з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів.

Передбачається, що конкурс буде проводитись окремо для кожного класу у два етапи. Впродовж першого етапу здійснюватиметься експертиза електронних версій проектів підручників. Другий етап передбачає вибір підручників загальноосвітніми навчальними закладами.

Разом з тим, другий етап конкурсу підручників буде проводитись у два тури.
У першому турі другого етапу конкурсу вчителі шкіл мають ознайомитись з електронними версіями оригінал-макетів підручників і надати пропозиції керівнику ЗНЗ для прийняття рішення щодо вибору підручників з кожного навчального предмета, які пропонуються для використання в цьому навчальному закладі.

У другому турі другого етапу Конкурсу братимуть участь оригінал-макети підручників, які за підсумками першого туру другого етапу конкурсу будуть включені до переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Також кожен ЗНЗ у строк, визначений наказом МОН має заповнити спеціальну форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета в Репозитарії та передати її відповідному структурному підрозділу освіти місцевої державної адміністрації.

Результати конкурсу будуть розглядатись на колегії МОН, рішення якої є підставою для затвердження переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Положенням також визначені вимоги до конкурсних матеріалів та порядок подання їх на конкурс, створення конкурсних комісій тощо.

Також наказом МОН визнано таким, що втратив чинність, наказ відомства № 1149 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів".

Як відомо, чиновники МОН на тлі невдалої реалізації завдань з доставки підручників до шкіл у 2015 році, заявляють, що підручники для учнів восьмих класів, будуть доставлені до управлінь освіти вже влітку 2016 року.
 
Шановні колеги!
У даному повідомленні розміщуємо посилання для завантаження презентацій щодо здійснення експертами процедури експертизи. Завантажити презентації можна, клікнувши на назву предмета.
1. Посібник "ЕКСПЕРТИЗА ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ інструктивно-методичні матеріали для експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів"
2. Інформатика.
 
Шановні колеги!(Продовження)
У даному повідомленні розміщуємо посилання для завантаження презентацій щодо здійснення експертами процедури експертизи. Завантажити презентації можна, клікнувши на назву предмета. 
3. Хімія. 
4. Фізика. 
5. Українська література. 
6. Трудове навчання. 
7. Зарубіжна література. 
8. Основи здоров'я. 
9. Мистецтво. 
10. Історія. 
11. Іноземна мова. 
12. Географія - I частина.
      Георгафія - ІІ частина. 
      Георгафія - ІІІ частина. 
13. Біологія. 
14. Алгебра. Геометрія.
      Психолого-педагогічні аспекти експертизи підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів. 
      Як працювати з інструктивно-методичними матеріалами для проведення експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу ЗНЗ. 
      Загальна теорія. 
      Експертам про учня 8 класу. 
      Вимоги до оформлення сучасного підручника. 
Змінено: Іванна Шишко - 19.02.2016 13:41:25
 
Шановні колеги!
Розміщуємо посилання на нормативно-правові документи МОН, які регулюють проведення експертизи електронних версій підручників, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів.
1.Наказ МОН України від 05.02.2016 №78 "Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів".
2. Наказ МОН України від 17.02.2016 року №127 «Про затвердження складу експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників для 8 класів для загальноосвітніх навчальних закладів».
3.Додаток до 
наказу МОН України від 17.02.2016 року №127 «Про затвердження складу експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників для 8 класів для загальноосвітніх навчальних закладів».

Посилання на інші документи у попередніх повідомленнях.
 
Шановні колеги!
Розміщуємо необхідні для проведення експертизи підручників у 8-х класах ЗНЗ гіперпосилання на наступні матеріали:
1. Нормативно-правова база (натисніть на це гіперпосилання).
2. Зразки оформлення конкурсних матеріалів (натисніть на це гіперпосилання).
3. ONLINE-Інструктаж експертів щодо здійснення експертизи проектів підручників для учнів 8 класу ЗНЗ (натисніть на це гіперпосилання).
 
Шановні колеги!
Також розміщуємо методичні рекомендації з сайту Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України: електронний посібник "Експертиза шкільних підручників" та презентації до підручника з кожного предмета.
Методичні рекомендації
 
Шановні колеги!
Для реєстації та доступу до проектів конкурсних підручників розміщуємо ссилку на Репозитарій цифрового навчального контенту:
Репозитарій
 
Проекту Підручника  "Мистецтво" ,8 клас автора Масол не знайдено, при натисканні кнопок "Застосувати" та "Пошук" з'
являється файл підручника авт.Бескорса і Чуркіна.Пробувала надіслата ел.лист на вказану адресу  osvita@outlook.com., але він теж не надсилається, З'являється вікно з написом "Не вдалося розпізнати адресу "osvita@outlook.com." у полі "Кому" Що робити?
 
Цитата
Guest пише:
Проекту Підручника "Мистецтво" ,8 клас автора Масол не знайдено, при натисканні кнопок "Застосувати" та "Пошук" з'
являється файл підручника авт.Бескорса і Чуркіна.Пробувала надіслата ел.лист на вказану адресу osvita@outlook.com., але він теж не надсилається, З'являється вікно з написом "Не вдалося розпізнати адресу "osvita@outlook.com." у полі "Кому" Що робити?
Доброго вечора. Для кожного експерта доступний лише той проект підручника, експертизу якого Він буде здійснювати. Тому Ви працюєте з тими матеріалами, які доступні. Якщо це «Мистецтво» підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів, автор Бескорса В. М. і Чуркіна В.Г., то працюєте саме із цим підручником.
 
Шановні колеги! 
В даному розділі розміщено наказ управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 09.03.2016 № 119 "Про затвердження складу експертів Рівненської області для здійснення експертизи електронних версій кожного проекту підручника, поданого на конкурсний відбір проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів" та додаток до наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації  із списком ПІБ експертів, які будуть здійснювати експертизу.

Страницы: 1
Читають тему