Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Загальний форум

Страницы: 1
ОБ'ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ, Обговорення проблемних питань в галузі освіти
 
Запрошуємо до обговорення, обміну досвідом щодо функціонування галузі освіти в ОТГ . В даній темі можна здійснювати обговорення освітянських проблемних питань, які виникають в процесі організації функціонування закладів освіти об'єднаних територіальних громад. Для вирішення проблемних питань будуть надаватись відповідні консультації працівниками управління освіти і науки облдержадміністрації.
 
Інститут на виконання спільного наказу управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 12.09.2016 № 428/124-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році», плану роботи кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти повідомляє, що у четвер, 12.01.2017, буде проведено спільне засідання ради кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти та відповідальних за ЗНО, експертизу якості освіти та моніторинг якості освіти у районах, містах, ОТГ, загальноосвітніх навчальних закладах обласного підпорядкування у формі вебінару. 
Початок реєстрації та технічного налаштування з 10:15. Початок роботи об 11:00. 
Вебінар проводитиметься з використанням системи відеоконференцій   веб-порталу   «Освіта Рівненщини». Для участі перейдіть за посиланням http://rozumniki.biz:5080/openmeetings/?invitationHash=1d852cc7a88ecd74a8cfd8cb30e86828&language=19. Під час реєстрації в якості імені для входу рекомендовано використовувати назву навчального закладу чи установи освіти. 
Просимо сприяти участі педагогічних працівників у тематичному вебінарі. 

Шановні колеги! 
Переглянути відеозапис вебінару можна за гіперпосиланнями:

1. на порталі "Освіта Рівненщини": http://rivneosvita.org.ua:8081/method_kabinet/video_library.php
2. на нашому каналі в Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=MT_WfAdTyXI
 
До уваги осіб, які в ОТГ відповідають за освітні питання!

Лілія Гриневич на конференції “Від утворення об’єднаних територіальних громад – до розумного зростання” розповідає про:
- статистику створення опорних шкіл;
- ідею опорних шкіл;
- яскравий приклад того, що опорні школи дійсно потрібні українським дітям.

Це відео для вас. Перейти зі посиланням для перегляду (потрібно бути зареєстрованим у соціальній мережі Facebook).
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо на оригінальне джерело "ЧаРівне" за цим гіперпосиланням.

ЯК В ОТГ НА РІВНЕНЩИНІ НАЛАГОДЖУЮТЬ СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ?Соціальний захист та підтримка незахищених громадян – один з пріоритетів Козинської ОТГ.
Об’єднана Козинська громада – лише робить перші кроки. Окрім економічних питань, соціальну сферу для себе також ставить в пріоритети. Нині в громаді триває процес реорганізації та налагодження роботи відділу соціального захисту Козинської ОТГ. Ще до об’єднання у Козинській сільській раді, була сформована повноцінна соціальна служба. Там працював «Університет третього віку» де збиралися люди похилого віку, займалися самоосвітою, та просто спілкувалися між собою. На селі пенсіонерам надавали безкоштовні послуги перукаря. Налагодили роботу реабілітаційно-оздоровчого центру. Там і донині стоять тренажери, масажний стіл, та інше приладдя. Жителі мають змогу оздоровитися, не витрачаючи додаткових коштів.


Усі ці послуги для вразливої категорії населення, громада воліє зберегти, і надавати їх надалі. Усе необхідне обладнання та приміщення знаходяться у центрі громади.
Особливу увагу громада приділяє переселенцям. Таких родин нині у громаді є кілька. Їх підтримують не лише сільський голова, а усі жителі. Надають матеріальну підтримку, та волонтерську допомогу. Люди тепло відгукуються про родину пенсіонерів Іорданових з Дебальцевого.
      Марія Іорданова, колишня вчителька, розповіла – «Тут у Козині знайшла спокій, та нових друзів. Люди готові прийти на допомогу – зробили ремонт будинку, допомагають по господарству. На вихідні у гості приїзджає дочка з Рівного. Разом з іншими переселенцями – товаришуємо, утворили неофіційне Донецьке братство
Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо на оригінальне джерело "ЧаРівне" за цим гіперпосиланням.

У КЛЕСІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ОСВІТА - ПОНАД УСЕ

02.03.2017, 09:03      Переглядів: 192Підтримку та розвиток освітянської галузі - у Клесівській об’єднаній громаді ставлять на перше місце. Адже тут проживає чимало багатодітних родин, відтак діти потребують особливої уваги з боку громади. Наприкінці 2016 року громада отримала освітню субвенцію у розмірі майже 3 млн.грн. Її розподілили між усіма школами ОТГ.
У невеличкій школі першого ступеню у селі Рудня-Карпилівська навчається усього 33 дитини, однак вже об’єднана громада вирішила нагальні проблеми учнів. У школі встановили новий твердопаливний котел, придбали два мультимедійних комплекси, оновили наочні матеріали, замінили вікна.

У сусідньому селі Карпилівка – школа значно більша. Там навчаються учні 1 -11 класів. Та школа вже давно потребувала суттєвих змін. Тож минулоріч громада віднайшла кошти, аби покращити умови навчання для дітей.
У класах, спортзалі та актовій залі - встановили нові вікна, частково поклали нову підлогу, та вцілому відремонтували приміщення. Відтак вдалося запустити в роботу ціле крило, яке довгий час, через аварійний стан - простоювало порожнім.
У Карпилівську школу придбали різні дидактичні та наочні матеріали, які полегшать навчання школярам. Зокрема- швейні машинки, мікроскопи, мультмедійні комплекси, дошки, та ноут-буки. Тепер усі молодші школярі засвоюють програму з новітніми технологіями.

Особлива гордість – приміщення з кабінетами праці . Тут понад 10 років було відсутнє опалення. Тож діти повноцінно могли навчатися тільки у теплу пору року. Наприкінці року у шкільній котельні замінили котли на нові твердопаливні – відтак у закинутому корпусі знову стало тепло. Голова громади Василь Гриник розповів: «Аби запустити нові котли у роботу, працювали усі новорічні свята. Адже котли є значно економніші, працюють на торфобрикетах та дровах. Кочегари закидають брикети через 4-5 годин. Вцілому очікують економію на рівні 30 відсотків.»
Такому оновленню школи, та змінам – громада радіє, адже допоки були звичайною сільською радою такої фінансової підтримки не мали.
 
Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Павло Хобзей: «Я дуже сподіваюся, що ОТГ знімуть з директорів шкіл функції завгоспів»
«Якість середньої освіти тісно пов’язана з рівнем розвитку країни. Відтак через підвищення якості освіти можна суттєво вплинути на економіку цілої держави. Але щоб освіта стала конкурентноздатною, потрібні серйозні зміни». Так розпочав свій виступ під час координаційної зустрічі, організованої Мінрегіоном спільно з Програмою U-LEAD, заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.
- Щоб ця реформа не зупинилася,  нам потрібна серйозна підтримка громад, - наголосив Павло Хобзей. - Міністерство освіти працює переважно з обласним рівнем. Але якщо реформою не будуть жити адміністрації шкіл і самі вчителі, вона приречена на провал. Ми не хотіли б, щоб реформа була нашою – ми хотіли б, щоб вона була вашою, громад, людей, яких ви представляєте. Без співпраці, без взаємної підтримки та без ваших порад ми нічого не зробимо.
За словами Павла Хобзея, одним з інструментів покращення якості освіти є створення опорних шкіл, котрих в Україні вже 178. Ці школи мають 511 філій. Заступник Міністра підкреслив, що громади повинні привести ці школи у відповідність до закону: у них мають навчатися не менше 200 учнів, при цьому філії мають втратити статус юридичної особи.
- Я підтримую реформу децентралізації влади, бо дуже сподіваюся на те, що об’єднані територіальні громади знімуть з директорів шкіл функції завгоспів,  – зазначив Павло Хобзей. – Нехай утриманням шкільної будівлі та створенням креативного освітнього простору займається громада, а директору залишиться навчально-виховний процес. Натомість і школа має віддавати громаді свій ресурс. Наприклад, вона може навчати мешканців громади основам підприємництва, допомагати у створенні стартапів тощо.
У кількох словах Павло Хобзей розповів про нову формулу нарахування освітньої субвенції наступного року.
- Зараз ми розробляємо нову справедливу формулу, яка зокрема залежатиме від кількості учнів та щільності населення, – сказав він. – Ми хочемо відійти від наповненості класів і перейти на більш об’єктивні показники. Бо минулоріч області, яким не вистачало коштів, отримували, по суті, гроші тих, які ці кошти економили. Ми хочемо усунути цю несправедливість. І тоді вже вимагатимемо від громад бюджетної дисципліни, не приймаючи відмов на кшталт «Мені не вистачило грошей!»
 
[img]file:///C:/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/img]
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
вул. В.Чорновола, 74, м. Рівне, 33028; тел.64-96-60, 64-96-61; факс 22-22-02
E-mail: roippo.rv@ukr.net, код ЄДРПОУ 02139765
 12.09.2017 № 01-16/968   На №_____________від____________
 

Начальникам відділів, управлінь освіти
районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів рад міст обласного значення 
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів, центрів
Керівникам ОТГ
Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування
Керівникам професійно-технічних навчальних закладів
Керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ р.а.
 
Про поширення актуальної інформації
щодо умов, формату та проведення ЗНО 2018
та державної підсумкової атестації у форматі
зовнішнього незалежного оцінювання,
процедур експертизи та моніторингу якості освіти
 
Інститут на виконання плану роботи повідомляє, що з метою оперативного поширення інформації щодо умов, формату та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, заходів щодо експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти на освітньому порталі «Освіта Рівненщини» створено форуми, на яких висвітлюватиметься вся актуальна інформація з даних питань.
Розширену інформацію подаємо у додатку до листа. Просимо донести дані відомості до вчителів, викладачів, учнів 11 класів, батьків випускників, організувавши у навчальних закладах слухання, класні години, розмістивши їх на дошках оголошень, сайтах, порталах навчальних закладів тощо.

 
Ректор              А. Л. Черній

Опольський Ігор Валерійович
64 96 69
Додаток
до листа РОІППО
12.09.2017 № 01-16/968
 
Розширена інформація щодо пошуку відомостей про зовнішнє незалежне оцінювання, експертизу якості освіти та моніторинг якості освіти у 2018 році
на порталі «Освіта Рівненщини»
 
Шановні освітяни, учні 11-х класів, батьки учнів!
 
Система освіти України зазнає суттєвих змін, спрямованих на її покращення. Зазнала суттєвих змін як система вступу до вищих навчальних закладів України, так і система зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО), продовжують змінюватися й умови проведення державної підсумкової атестації (далі – ДПА).
На базі Рівненського обласного інституту післядипломної освіти як структурний підрозділ функціонує кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти, одним і завдань якого є інформаційно-методичний супровід проведення зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині, здійснення експертизи якості освіти та моніторингу якості освітнього середовища.
Враховуючи значні зміни, що стосуються організації та проведення ЗНО у 2018 році, значну кількість осіб, яка потребує оперативного донесення всієї інформації, коментарів, обміну думок, консультацій щодо умов, формату проведення ЗНО, було прийнято рішення про створення на порталі «Освіта Рівненщини» у розділі «Загальний форум» актуальних тем (ЗНО, ДПА, експертиза якості освіти, моніторинг якості освіти), доступ до яких би мали не лише зареєстровані користувачі (вчителі, педагоги, адміністрація НЗ тощо), а й учні, їх батьки, широке коло громадськості.
Отримувати інформацію можна за вказаним гіперпосиланням http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ або www.rivneosvita.org.ua, вибравши у розділі «Спілкування» підрозділ «Загальний форум», на якому розміщено 11 тем, що стосуються ЗНО, ДПА та моніторингу якості освіти:
Оскільки це ФОРУМ, то відвідувачі можуть задавати запитання та оперативно отримувати на них відповіді. Окрім цього кожна тема має кнопку «Підписатися» (її бачать лише зареєстровані та авторизовані користувачі), якщо натиснути на цю кнопку, то Ви автоматично будете отримувати сповіщення про появу новин у даній темі. Форуми ведуть працівники кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО.
Тепер дещо детальніше.
У цій темі розміщується інформація щодо вступної кампанії у 2018 році, умови прийому до вищих навчальних закладів (загальні), порядок рейтингового відбору абітурієнтів у 2018 році тощо.
Просимо звернути увагу, що у 2018 році абітурієнти під час реєстрації на ЗНО будуть встановлювати пріоритетність обраних ВНЗ так, як це було у 2015, 2016, 2017 роках.
Перелік вступних іспитів абітурієнт дізнається у приймальній комісії ВНЗ, коли ознайомлюється із його Умовами прийому.
У даному розділі форуму розміщено гіперпосилання на базу ВИКОРИСТАНИХ тестових завдань Українського центру оцінювання якості освіти.
Хочемо наголосити на тому, що ДАНЕ ОН-ЛАЙН ТЕСТУВАННЯ ЗАДУМАНЕ ТА УКЛАДЕНЕ ЗУСИЛЛЯМИ ПРАЦІВНИКІВ ЛЬВІВСЬКОГО РЦОЯО ВИКЛЮЧНО НА ДОБРОВІЛЬНИХ ЗАСАДАХ і ВИКЛЮЧНО ТИМИ ЗАВДАННЯМИ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУВАЛИСЬ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ!!! 
Для того, щоб перевірити свої знання з тих предметів, які виносяться на ЗНО у 2018 році, успішно підготуватись до ДПА-2018 у форматі ЗНО-2018, спробувати свої сили у виконанні тестових технологій, пропонуємо всім відвідувачам даного форуму скористатись ГІПЕРПОСИЛАННЯМ НА ЦЕЙ БАНК ЗАВДАНЬ.
Дані тестові завдання рекомендовані до використання у першу чергу ВЧИТЕЛЯМ, які викладають в 11-класах ЗНЗ, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., учні яких складатимуть ДПА у форматі ЗНО: пройдіть тестування, з'ясуйте відповіді на проблемні запитання (якщо такі були), ознайомтесь із видами тестових завдань: завдання з вибором 1 відповіді із 4, завдання з вибором 1 відповіді із 5, завдання на встановлення відповідності, завдання на встановлення послідовності. Перед кожним он-лайн тестуванням програма пише, з ЯКИХ видів завдань та у ЯКІЙ кількості складається НАБІР ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Читаємо УВАЖНО УМОВИ!!! Після проходження тестування можна отримати варіанти правильних відповідей у порівнянні зі своїми та побачити набрану кількість балів.
УВАГА !!! Он-лайн тестування пропонує НАБІР тестових завдань – це НЕ ФОРМАТ тестового зошита Сертифікаційної роботи!!! 
Усі завдання укладено за предметами, потім за розділами тощо. 
Тестові завдання можна копіювати (можна копіювати і правильні відповіді до них) та використовувати у навчальному процесі під час підготовки до ДПА та ЗНО. Успіхів вам, шановні відвідувачі даної теми на форумі !!!
ТЕМА № 3. ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення ЗНО, експертизи якості освіти та моніторингу якості освіти у 2017-2018 навчальному році, є актуальною для працівників відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, виконавчих комітетів рад міст обласного підпорядкування, районних методичних кабінетів, центрів, вищих навчальних закладів І-ІІ р.а., професійно-технічних навчальних закладів, загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування, об’єднаних територіальних громад Рівненщини, які відповідають за організацію та проведення процедур ЗНО, експертизи якості освіти та моніторингу якості освіти на місцях. Окрім того, що завжди надсилаємо на електронну пошту офіційного листа, будемо розміщувати повідомлення про проведення таких заходів на цьому форумі; повідомлення про заходи розміщуються на сайті.
Можна пропонувати теми для нарад, семінарів, лекцій, виступів, дискусій.
 ТЕМА № 4. ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2018 році: ДПА у формі ЗНО у ЗНЗ, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а. Ця тема вміщує посилання на нормативно-правову базу Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти, Управління освіти і науки Рівненської ОДА та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти про умови, терміни та формат проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, державної підсумкової атестації (далі – ДПА) випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ) у формі ЗНО.
У цій темі подаються відомості про підготовку до проведення в України, зокрема в Рівненській області, міжнародного порівняльного дослідження якості освіти.
Зараз триває підготовка до проведення у 2018 році контрольного дослідження PISA-2018.
Дана тема буде висвітлювати всю необхідну інформацію щодо умов участі у пробному тестуванні. Пробне тестування дає учням можливість психологічно адаптуватись до процедури, а це суттєво спрощує участь в основній сесії. Просимо максимально сприяти учням 11-х класів у реєстрації на пробне тестування, оскільки у 2018 році результати тестування основної сесії ЗНО з української мови та літератури (мова + твір), математики чи історії України (за вибором учасника) та ще 1 (одного) предмета будуть зараховуватись як ДПА за шкалою від 1 до 12 балів.
Дана тема буде актуальною для вчителів, викладачів. Тут продовжимо розміщувати відомості про проведення моніторингових досліджень якості освіти серед учителів, у тому числі он-лайн тестувань для вказаної категорії; питань, які стосуються сертифікації педагогічних працівників.
У цій темі будуть розміщуватись матеріали, які стосуються організації та проведення експертизи якості освіти в частині апробації навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів.
Дана тема форуму повідомлятиме про заходи, спрямовані на проведення апробації тестових завдань для наповнення банку тестових завдань УЦОЯО. Участь в апробації будуть брати ті навчальні заклади, які будуть визначені наказами ЛРЦОЯО та УОН РОДА.
У цій темі буде вміщуватись актуальна інформація щодо проведення процедур експертизи якості освіти в частині апробації електронних програмних засобів, що здійснюється на замовлення МОН України.
Дана тема містить повідомлення про життя, творчу діяльність українських письменників. Формат матеріалу дозволяє відкрити для себе письменника таким, яким його не вивчають у шкільному курсі з української літератури.
Окрім цього в тему включені повідомлення про те, де можна знайти екранізацію тих художніх творів, які є у програмі з української мови та літератури ЗНО у 2018 році.
 
Із повагою,
Ігор Валерійович Опольський,
завідувач кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО
 
До уваги представників ОТГ!


Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Проекти примірних положень про орган управління освіти об’єднаних територіальних громад та сервісний центр обслуговування закладів освіти об’єднаних територіальних громад
Повідомляємо, що в рамках науково-педагогічного проекту «Організаційно-педагогічні засади сервісного обслуговування закладів освіти в умовах децентралізації управління освітою» (рішення вченої ради Інституту від 23.06.2017 р. протокол №2) співробітниками відділу проектного управління   ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» розроблено проекти примірних положень про орган управління освіти об’єднаних територіальних громад та сервісний центр обслуговування закладів освіти об’єднаних територіальних громад, що додаються:
Пропозиції та зауваження щодо їхньої відповідності законодавству України про освіту та місцеве самоврядування, а також положення нового Закону «Про освіту», схваленого Верховною радою  05 вересня 2017 року,  просимо надавати до 1 жовтня 2017 року:
  • Електронною поштою за адресою: mgtedu@gmail.com
  • Шляхом коментування на веб-сайті Інституту
Страницы: 1
Читають тему