Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Загальний форум

Страницы: 1
Вступна кампанія до вищих навчальних закладів України у 2018 році, Тут будуть вміщуватись актуальні матеріали, що стосуються даної теми
 
Чекаємно нових умов прийому.
Змінено: Ігор Опольський - 20.07.2017 13:11:58
 
До уваги освітян!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Яким буде ВСТУП-2018: МОН оприлюднило проект
11.09.2017

Міністерство освіти і науки України запрошує до громадського обговорення проекту наказу «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році».

Переглянути ПРОЕКТ можна, перейшовши за гіперпосиланням.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

МОН затвердило Умови прийому на 2018 рік – їх опублікують на сайті 14 жовтня


Сьогодні, 13 жовтня 2017 року, наказами МОН затверджено Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році (наказ №1377) та Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році (наказ №1378).

      На сайті МОН ці документи будуть опубліковані 14 жовтня 2017 року. Переглянути їх можна буде в розділі «Вища освіта».
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Міносвіти затвердило нові умови прийому абітурієнтів до вишів 01.11.2017 12:40 Документом передбачено, що заяви, як і цього року, подаватимуть в електронній формі. Уже з 2 липня стартує реєстрація електронних кабінетів вступників. Самі ж заяви та документи почнуть подавати 12 липня. Їх можна буде завантажувати до 25 липня включно.  
А з 1 серпня оприлюднюватимуть рейтингові списки вступників і прийматимуть документи у рекомендованих до зарахування. Процедура нібито традиційна, та все ж вступатимуть у 2018-му до вишів дещо по-іншому, ніж цього року.   

- Які ж зміни передбачено?   
- Наступного року виші прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років. Та це не стосується сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Вони мають бути за 2018 рік, - розповідає Єгор Стадний, освітній аналітик. - Річ у тім, що наступного року вперше проводитимуть аудіювання під час ЗНО з іноземних мов. Абітурієнти ж мають бути в рівних умовах.   
Крім того, знову скорочують кількість заяв, які вступники можуть подавати. Абітурієнт може подати 7, а не 9 заяв, на місця державного та регіонального замовлення не більше як із чотирьох спеціальностей. Насправді не так багато вступників подавали цього року по 8 - 9 заяв.  
Наступного року вступникам медвишів доведеться скласти ЗНО з усіх конкурсних предметів не менш ніж на 150 балів. Вимога не застосовуватиметься до ЗНО з української мови та літератури. Це стосується абітурієнтів, які обиратимуть спеціальність "стоматологія", "медицина", "педіатрія" та "охорона здоров'я", а от на спеціальність "фармація, промислова фармація" стільки балів не вимагатимуть.   
- Як рахуватимуть бали?   
- Як і під час цьогорічної вступної кампанії, наступного року остаточно конкурсний бал множитимуть на регіональний, галузевий, сільський та першочерговий коефіцієнти. Проте самі коефіцієнти змінено.   
Для столичних вишів коефіцієнт залишається без змін - 1,00, а от новий - 1,04, запроваджують для вищих начальних закладів у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, у переміщених закладах вищої освіти, 1,02 - в інших випадках.   
Галузевий коефіцієнт становитиме не 1,03, а 1,02. І стосуватиметься поданих заяв не лише з пріоритетністю 1 на спеціальності, а й з пріорітетністю 2.   
Першочерговий коефіцієнт для вступників, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, дорівнюватиме не 1,10, а 1,05.   - А сільський коефіцієнт зазнав змін?   - Сільський коефіцієнт передбачено для абітурієнтів, які зареєстровані у селах не менше двох років і здобули повну середню освіту в школі в селі. Цей коефіцієнт далі становитиме 1,02. Та для тих вступників, які обиратимуть спеціальність галузі знань "Аграрні науки та продовольство", він зросте до 1,05.   Богданна МАРТИНИК, газета Експрес

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.


Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти пройшли державну реєстрацію Мінюсті.

      Умови прийому до вишів набули чинності
      Фіксований перелік конкурсних предметів, ЗНО на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права», 7 заяв на бюджет та 150 балів на лікарські спеціальності – ці та інші новації чекають вступників у 2018 році.
      За інформацією Міністерства освіти, зазначені новації передбачені Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році, які вже пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції.
      Наступного року для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань на базі 11 класів два конкурсні предмети будуть фіксованими.
      Третій предмет вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів.
      Вступники матимуть змогу подати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році.
      Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов тести включатимуть аудіювання і матимуть два рівня складності – академічний і профільний.
      Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде, як і цього року, не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.
Для вступу на окремі медичні спеціальності буде встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія».
      В Умовах прийому залишено цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.
      Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.
      Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.
      Реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня і триватиме до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.
      Дізнатися, хто пройшов на бюджет, вступники зможуть 1 серпня – цього дня оприлюднять рейтинговий список  із зазначенням рекомендованих до зарахування. На місця державного та регіонального замовленням зарахування відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.
      Стосовно ж вступу на магістратуру, то 2018 року обов’язкове єдине фахове вступне випробування за технологією ЗНО складатимуть вступники не лише на спеціальність «Право», а й на «Міжнародне право». Також проводитиметься експеримент для вступу за результатами єдиного вступного іспиту з іноземних мов за технологією ЗНО на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та  «Міжнародні відносини».

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ТОП-7 змін у вступній кампанії 2018 року
05.12.20170  572

      Фіксований перелік конкурсних предметів, ЗНО на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права», 7 заяв на бюджет та 150 балів на лікарські спеціальності – ці та інші новації чекають вступників 2018-го. Вони передбачені Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році, які вже пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції.
Зокрема, наступного року для вступу після 11 класів на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими. Третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Перелік предметів можна переглянути за посиланням.
Цей документ також містить список спеціальностей, з яких замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки – нова форма вступного випробування. Це буде етап доконкурсного відбору, під час якого вступники заздалегідь отримають можливість підтвердити свої творчі здібності. За його підсумками вони зможуть взяти участь у конкурсі на основі ЗНО. Творчі заліки виші можуть проводити вже з 1 лютого 2018 року й до 26 липня.
Окрім результатів ЗНО 2018-го, вступники також зможуть використати результати 2017 та 2016 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018-му. Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов тести включатимуть аудіювання і матимуть 2 рівні складності – академічний і профільний.
Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде не більш ніж на 4 спеціальності(як і цього року). Подання заяв на контракт не обмежується.
Для вступу на окремі медичні спеціальності встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».
В Умовах прийому на 2018-й залишилися цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.
Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.
Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.
Реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня і триватиме до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.
Дізнатися, хто пройшов на бюджет, вступники зможуть 1 серпня – цього дня оприлюднять рейтинговий список  із зазначенням рекомендованих до зарахування. На місця державного та регіонального замовленням зарахування відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.
Стосовно ж вступу на магістратуру, то 2018 року обов’язкове єдине фахове вступне випробування за технологією ЗНО складатимуть вступники не лише на спеціальність «Право», а й на «Міжнародне право». Також проводитиметься експеримент для вступу за результатами єдиного вступного іспиту з іноземних мов за технологією ЗНО на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та  «Міжнародні відносини».
Раніше Мін’юст уже зареєстрував Умови прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році.
Повідомляє прес-служба МОН України
  1. Наказ
  2. Умови  прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році
  3. Додаток 1
  4. Додаток 2
  5. Додаток 3
  6. Додаток 4
  7. Додаток 5
  8. Додаток 6
  9. Перелік спеціальностей
  10. Порядок 
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Які новації чекають у 2018 році на абітурієнтів?

02 Січень 2018, 13:57Ілюстраційне фото

У 2018 році останній дзвоник пролунає для 200 тисяч українських випускників – за словами директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олега Шарова, це пік демографічної кризи. Втім, кількість дітей-переселенців серед абітурієнтів росте, додає чиновник. А координаторка освітніх проектів громадянської мережі «Опора» Наталія Радиш радить абітурієнтам проходити пробні тестування та ретельно перевіряти інформацію щодо предметів, необхідних для вступу на омріяну спеціальність.


Які новації чекають 2018 року на абітурієнтів? | Ранкова Свобода. Частина 1

Найбільшою складністю для випускників шкіл у 2018 році стане те, що для вступу на бюджетні місця тепер необхідно скласти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з фіксованих конкурсних предметів, вважає директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.
Цитата


Впродовж кількох років кожен університет самостійно встановлював ці предмети
Олег Шаров


«До цього треба ще звикнути, бо впродовж кількох років кожен університет самостійно встановлював ці предмети. Те, що стосується вступників до магістратури на основі бакалаврату, то для тих гуманітарних спеціальностей, для яких запроваджується єдиний фаховий вступний іспит з іноземної мови, буде, звичайно, найбільш незвичайним саме цей іспит», – припустив Шаров у студії «Ранкової Свободи».
Кількість самих випускників, за словами чиновника, зменшується з кожним роком.
Цитата


Впродовж 15 років кожен рік казали, що кількість випускників шкіл менше, ніж попереднього
Олег Шаров


«2018 рік по випуску одинадцятих класів – це пік демографічної кризи. Нижче вже не буде. Ми впродовж 15 років кожен рік казали, що кількість випускників шкіл менше, ніж попереднього року. В наступний рік кількість випускників шкіл очікується близько 200 тисяч», – констатує він.
За даними Шарова, це найменша цифра за останні 70 років, а десять років тому школи залишили 350-400 тисяч майбутніх студентів.
Координаторка освітніх проектів громадянської мережі «Опора» Наталія Радиш підкреслює: абітурієнтам варто перевіряти актуальну інформацію, щоб не здати випадково предмет, який не потрібен для вступу до обраного ВНЗ.
Цитата


Багато абітурієнтів не вивчають умови прийому до ВНЗ і потім виходять непорозуміння
Наталія Радиш


«Дуже багато абітурієнтів до реєстрації на ЗНО не вивчають умови прийому до ВНЗ і потім виходять деякі непорозуміння, оскільки вони дуже часто користуються неперевіреною інформацію з минулих років. Виходить прикра ситуація, коли вони готуються чи реєструються на ЗНО не з того предмету, який є обов’язковим для подачі», – пояснює вона.
Також Радиш радить абітурієнтам проходити пробне тестування, щоб морально підготуватись до справжніх іспитів.
Цитата


Рекомендуємо принаймні на один предмет пробного тестування зареєструватись, особливо дітям, які чутливі до стресових ситуацій
Наталія Радиш


«Рекомендуємо принаймні на один якийсь предмет (пробного тестування – ред.) зареєструватись, особливо тим дітям, які насправді дуже чутливі до якихось таких стресових ситуацій, як екзамени, ситуацій, які трапляються вперше, щоб побороти це хвилювання безпосередньо на тому тестуванні», – додає вона.
Окремим викликом, на її думку, для підлітків 16-17 років є визначитись із майбутнім фахом.
Цю проблему визнає і Олег Шаров. На його думку, це є одним із негативних наслідків тривалості середньої освіти.Олег ШаровЦитата


Школа в Україні досі лишається 11-річною, коли практично в усій Європі 12, а то й 13 років
Олег Шаров


«Школа в Україні досі лишається 11-річною, коли практично в усій Європі вона триває 12, а то й 13 років. Ухвалено у вересні минулого року новий закон «Про освіту», який передбачає поступовий перехід до 12-річки, але це тривалий період», – визнає він.
За словами представника МОН, хоча діти-вступники з окупованих територій отримують інформацію із певним запізненням, для них суттєвих змін у вступній кампанії 2018 року не буде.
Шаров вказує на те, що абітурієнти з непідконтрольних територій, які хочуть вступати до українських ВНЗ, стикаються з опором з боку бойовиків угруповань «ДНР» та «ЛНР».
Цитата


Найбільш активно заважали вступникам перетинати лінію розмежування тоді, коли потрібно було вступати до закладів вищої освіти
Олег Шаров


«Найбільш активно вони заважали вступникам перетинати лінію розмежування тоді, коли потрібно було приїздити та вступати до закладів вищої освіти в Україні. Хоча хочу зазначити, що ті, хто хотіли, так чи інакше знайшли підходи, зуміли переїхати раніше, пізніше, обхідними шляхами, і ми дуже раді, що з року в рік збільшується кількість вступників до українських університетів з числа жителів непідконтрольної території окремих районів Донецької та Луганської областей», – каже чиновник.
Діти-переселенці, як і представники інших пільгових категорій (діти учасників бойових дій, діти-сироти та прирівняні до них тощо) мають привілеї при вступі до вищих навчальних закладів, але, на думку Наталії Радиш, замість цього варто було б надавати пільговикам можливість самостійно підготуватись до вступу на загальних основах.
Цитата


Якщо ми маємо соціально вразливі категорії населення, то маємо допомагати їм здобувати знання, а не надавати пільги під час вступу
Наталія Радиш


«Якщо ми маємо соціально вразливі категорії населення, то ми маємо допомагати їм здобувати знання іншим чином – здобувати знання, а не надавати пільги під час вступу, – наголошує вона. – Разом із цим ми розуміємо і іншу сторону, те, що не завжди можна реалізувати цей перший варіант в дуже короткі терміни, тому наразі пільги та додаткові привілеї та можливості повинні залишатися для вступників».
Тим не менш, переконана експертка, необхідно створювати умови, за яких усіх вступники зможуть адаптуватись до загальних правил вступу.
Із цією думкою погоджується й Олег Шаров. Він вважає, що пільги повинні перестати бути чинником зниження якості вищої освіти.
Цитата


Пільга повинна бути в тому, щоб вступник отримав можливість здобути додаткову підготовку
Олег Шаров


«Пільга повинна надаватись в іншому вигляді – не у вигляді права на пільговий вступ до закладу вищої освіти, до навчання за програмою вищої освіти, до якої цей вступник може бути недостатньо підготовлений. Пільга повинна бути в тому, щоб цей вступник отримав можливість здобути додаткову підготовку, можливо, за бюджетний кошт. Це буде якраз пільгою чи привілеєм. Вже на підставі цієї підготовки він зможе вступати до закладів вищої освіти максимально на загальних засадах», – впевнений співробітник Міністерства освіти.
Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на  YouTube-каналі
Страницы: 1
Читають тему