Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Загальний форум

Страницы: 1
Вступна кампанія до вищих навчальних закладів України у 2018 році, Тут будуть вміщуватись актуальні матеріали, що стосуються даної теми
 
Чекаємно нових умов прийому.
Змінено: Ігор Опольський - 20.07.2017 13:11:58
 
До уваги освітян!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Яким буде ВСТУП-2018: МОН оприлюднило проект
11.09.2017

Міністерство освіти і науки України запрошує до громадського обговорення проекту наказу «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році».

Переглянути ПРОЕКТ можна, перейшовши за гіперпосиланням.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

МОН затвердило Умови прийому на 2018 рік – їх опублікують на сайті 14 жовтня


Сьогодні, 13 жовтня 2017 року, наказами МОН затверджено Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році (наказ №1377) та Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році (наказ №1378).

      На сайті МОН ці документи будуть опубліковані 14 жовтня 2017 року. Переглянути їх можна буде в розділі «Вища освіта».
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Міносвіти затвердило нові умови прийому абітурієнтів до вишів 01.11.2017 12:40 Документом передбачено, що заяви, як і цього року, подаватимуть в електронній формі. Уже з 2 липня стартує реєстрація електронних кабінетів вступників. Самі ж заяви та документи почнуть подавати 12 липня. Їх можна буде завантажувати до 25 липня включно.  
А з 1 серпня оприлюднюватимуть рейтингові списки вступників і прийматимуть документи у рекомендованих до зарахування. Процедура нібито традиційна, та все ж вступатимуть у 2018-му до вишів дещо по-іншому, ніж цього року.   

- Які ж зміни передбачено?   
- Наступного року виші прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років. Та це не стосується сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Вони мають бути за 2018 рік, - розповідає Єгор Стадний, освітній аналітик. - Річ у тім, що наступного року вперше проводитимуть аудіювання під час ЗНО з іноземних мов. Абітурієнти ж мають бути в рівних умовах.   
Крім того, знову скорочують кількість заяв, які вступники можуть подавати. Абітурієнт може подати 7, а не 9 заяв, на місця державного та регіонального замовлення не більше як із чотирьох спеціальностей. Насправді не так багато вступників подавали цього року по 8 - 9 заяв.  
Наступного року вступникам медвишів доведеться скласти ЗНО з усіх конкурсних предметів не менш ніж на 150 балів. Вимога не застосовуватиметься до ЗНО з української мови та літератури. Це стосується абітурієнтів, які обиратимуть спеціальність "стоматологія", "медицина", "педіатрія" та "охорона здоров'я", а от на спеціальність "фармація, промислова фармація" стільки балів не вимагатимуть.   
- Як рахуватимуть бали?   
- Як і під час цьогорічної вступної кампанії, наступного року остаточно конкурсний бал множитимуть на регіональний, галузевий, сільський та першочерговий коефіцієнти. Проте самі коефіцієнти змінено.   
Для столичних вишів коефіцієнт залишається без змін - 1,00, а от новий - 1,04, запроваджують для вищих начальних закладів у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, у переміщених закладах вищої освіти, 1,02 - в інших випадках.   
Галузевий коефіцієнт становитиме не 1,03, а 1,02. І стосуватиметься поданих заяв не лише з пріоритетністю 1 на спеціальності, а й з пріорітетністю 2.   
Першочерговий коефіцієнт для вступників, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, дорівнюватиме не 1,10, а 1,05.   - А сільський коефіцієнт зазнав змін?   - Сільський коефіцієнт передбачено для абітурієнтів, які зареєстровані у селах не менше двох років і здобули повну середню освіту в школі в селі. Цей коефіцієнт далі становитиме 1,02. Та для тих вступників, які обиратимуть спеціальність галузі знань "Аграрні науки та продовольство", він зросте до 1,05.   Богданна МАРТИНИК, газета Експрес

Страницы: 1
Читають тему