Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Загальний форум

Страницы: 1
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ, Тут будемо вміщувати актуальну інформацію з даної теми
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.Нова структура була заснована на базі непрацюючої Державної інспекції навчальних закладів

Уряд створив новий контролюючий орган для шкіл
Кабінет Міністрів створив Державну службу якості освіти України. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання уряду.
Нова структура була заснована на базі Державної інспекції навчальних закладів. Планується, що реорганізований орган буде контролювати дотримання якості освіти та освітніх стандартів в українських школах.
Нова структура засновується на базі Державної інспекції навчальних закладів.
Передбачається, що нова служба якості освіти матиме ширші повноваження ніж реорганізована інспекція, а також буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення.
У Міністерстві освіти, коментуючи створення нового контролюючого органу, зазначають, що єдиним плановим заходом державного нагляду щодо шкіл буде інституційний аудит.
Передбачається, що аудит має проводитись раз на десять років з метою оцінки якості освітньої діяльності закладу освіти, вироблення рекомендацій щодо її вдосконалення, а також приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства та ліцензійних умов.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, держслужба якості має стати ідеологічно новою структурою.
«Основним завданням інституційного аудиту є не «покарання винних», а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів. Отже, державний нагляд має перетворитись на інструмент забезпечення якості та єдності державної політики в сфері загальної середньої освіти», - зазначила міністр.
Разом з тим, вона повідомила, що законом передбачено, що служба отримує повноваження звертатись до судів з позовами про зобов’язання органів місцевого самоврядування, місцевих органів управління освітою усунути порушення та виконати вимоги законодавства в сфері освіти.
«Це має суттєво доповнити механізми забезпечення законності в управлінні школами і захисту їх інтересів», – запевнила Гриневич.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

До шкіл прийдуть «ревізори»: до чого готуватися директорам та вчителям

      В Україні буде створено Службу якості освіти, що проводитиме аудит шкіл кожні 10 років. Розповідаємо, що це означає і як вона буде працювати.


      Що це таке?
      На базі Державної інспекції навчальних закладів створюють Державну службу якості освіти. Вона проводитиме аудит шкіл — перевірятиме роботу директорів та вчителів.


      А як зараз?
      Зараз школи перевіряють місцеві управління освіти. Ці ж установи обирають директорів шкіл та формально призначають вчителів. Тобто фактично управління перевіряли свою ж роботу — власні рекомендації, норми та накази. Зараз Міносвіти бачить у цьому конфлікт інтересів.


      Добре, а в чому різниця?
      Створюється незалежна установа, яка жодним чином не буде втручатися в діяльність навчальних закладів. Лише один раз на десять років представники обласних відділів служби будуть проводити зовнішній аудит.
      Слід розуміти, що це не є інспекцією. Це перевірка дотримання норм і стандартів. Під час аудиту «ревізори» будуть дивитися, чи оптимально та ефективно працює школа як механізм, даватимуть поради як покращити ці процеси.
      Серед аудиторів будуть найкращі педагоги та управлінці. Вони оцінюватимуть, як директор приймає рішення, чи відповідають вони законодавству та передовим рекомендаціям, чи всі вчителі ознайомлені із системою оцінювання учнів, чи є чинна система прозорою.
Також в аудит буде включена оцінка батьків: наскільки для них навчальний процес і перебування в школі є комфортними та приємними.

Ого. Аж раз на 10 років?
Так, це звичний термін для освітян. Зараз перевірки також відбуваються раз на 10 років.
Аудит можна провести і позачергово на вимогу місцевої влади чи наглядової або педагогічної ради школи. Останній пункт дуже важливий, адже з’являється інструмент впливу вчителів на політику навчального закладу.

Що це означає для шкіл?
Будуть розроблені стандарти та норми, затверджені найкращі практики управління й організації навчального процесу. Школи знатимуть, на що їм треба орієнтуватися в системі підвищення кваліфікації педагогів, управлінських рішеннях, організації навчального процесу.

      Ок. Пройшов аудит. І що далі?
Після проведення аудиту надається висновок про якість освітньої діяльності навчального закладу, його внутрішню систему забезпечення якості освіти, а також рекомендації щодо вдосконалення діяльності школи.
Результати аудиту оприлюднюються на сайтах: закладу освіти (якщо такий є), засновника (крім засновника приватного закладу освіти) та органу, що здійснив аудит.

А якщо ми отримали негативний результат, що буде?
Якщо аудит виявив невідповідність діяльності закладу законодавству, надається строк для усунення порушень. Тривалість визначається в кожному випадку індивідуально. Після закінчення визначеного строку проводиться перевірка результатів усунення порушень. У разі негативних результатів такої перевірки засновнику закладу освіти можуть бути надані рекомендації щодо зміни керівника школи або навіть її закриття чи реорганізації.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Руслан Гурак,  голова Державної інспекції навчальних закладів України - 
про створення та функціонування Державної служби якості освіти


 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Стало відомо, що буде за ігнорування рекомендацій інституційного аудиту
      Якщо школа проігнорує рекомендації інституційного аудиту, Державна служба якості освіти може звернутися до засновника про зміну директора чи учителів.
Про це повідомив керівник Державної служби якості освіти Руслан Гурак в інтерв’ю “Новій українській школі”.
Коли ми побачимо, що заклад освіти не розвивається, у нього не створено системи забезпечення якості, у нас є два шляхи. Перший – звертаємося до засновника щодо зміни керівництва школи, у конкретних випадках – учителів. Ми розробимо кроки, необхідні для того, щоб змінити ситуацію. І дамо термін для її виправлення– зазначив Гурак.
Якщо ж засновник не вживе заходів для покращення якості освіти у своєму навчальному закладі, служба може звернутися до органу ліцензування, щоб відібрати в школи ліцензію.
      “Безумовно, буде супротив новій системі і забезпеченню якості в тому числі. І ми готуємося до нього, бо не маємо іншого шляху – мусимо почати розвивати і “відкривати” школу, щоб вона враховувала найкращі тенденції, побажання, ідеї”, – сказав Гурак.
Більше про новостворену Державну службу якості освіти читайте в інтерв’ю “Нової української школи” з її керівником Русланом Гураком
Нагадаємо, пілотні інституційні аудити шкіл планують провести у вересні 2018 року.
Також результати інституційних аудитів шкіл будуть відкритими.
“Нова українська школа”
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Уряд затвердив повноваження Держслужби якості освіти
      Уряд затвердив положення з повноваженнями Державної служби якості освіти.


Відповідну постанову ухвалили на засіданні Кабміну 14 березня, передає прес-служба МОН.
Зокрема, положення затверджує процедуру інституційного аудиту, який проводитиме Держслужба якості освіти. Ця процедура замінитись атестацію навчальних закладів, що передбачає новий закон “Про освіту”.
      Раніше складалася ситуація, що органи місцевого самоврядування, які є засновниками шкіл та в обов’язки яких входить матеріально-технічне забезпечення закладів, перевіряли свою ж роботу. Часто таке розподілення повноважень створювало ситуацію, коли педагогічний колектив школи підпадав під надмірний тиск зі сторони управлінь освіти“, – зазначив керівник ДСЯО Руслан Гурак.
За його словами, ці повноваження перевірки передали ДСЯО, щоб уникнути конфлікту інтересів. Адже службу фінансують з державного бюджету і вона не залежить від органів та закладів, які має перевіряти.
Метою інституційного аудиту буде допомога навчальним закладам вирішити освітні проблеми, а не зафіксувати їх.
Окрім того, служба зможе акредитовувати громадські організації або інші юрособи, щоб ті могли дати незалежну оцінку освітнім закладам (громадська акредитація). Такі оцінки можна буде зараховувати як плановий аудит, який проводитиметься раз на 10 років.
Також служба проводитиме моніторинг якості освітньої діяльності та якості освіти, братиме участь у сертифікації педагогів та акредитовуватиме нетипові навчальні програми.
Нагадаємо, пілотні аудити шкіл планують провести у вересні цього року.
Результати інституційного аудиту шкіл будуть відкритими.
Якщо школа проігнорує рекомендації інституційного аудиту, Державна служба якості освіти може звернутися до засновника про заміну директора чи учителів.

Страницы: 1
Читають тему