Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1 2 След.
ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ у 2018 році: "Право", "Міжнародне право", «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини», Тут будемо вміщувати повідомлення, щодо даної теми
 
ЩО означають абревіатури ЄФВВ та ЄВІ?

Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) — форма вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), яка передбачає використання організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання. 
      Єдиний вступний іспит (ЄВІ) — форма вступного випробування з іноземної (англійської, німецької, французької або іспанської) мови для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), яка передбачає використання організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання.      


Вступні випробування до магістратури за технологією ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) в Україні вперше було проведено у 2017 році.

      Для вступників 2017 року на загальному форумі порталу "Освіта Рівненщини" працівники кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО здійснювали інформаційно-методичний супровід у темі "ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за спеціальністю "ПРАВО".
      Тому всім, хто бажає вступати до магістратури у 2018 році, рекомендуємо ознайомитись із матеріалами даної теми, вказаної за гіперпосиланням вище.

      Бажаємо успіхів!!!

master.com.jpg (274.37 КБ)
Змінено: Ігор Опольський - 26.04.2019 05:37:52
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

НОВИНИ ПРО ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ ДО МАГІСТРАТУРИ ЗА ТЕХНОЛОГІЄЮ ЗНО У 2018 РОЦІ
ЗНО чекає не лише на магістрів-правників

      Із наступного року тести складатимуть соціологи, психологи й низка інших фахівців

Попри те, що на українському ринку праці юристів надміру, випускники шкіл рік у рік охоче обирають правничі професії. Під час цьогорічної вступної кампанії рейтинг найпопулярніших фахів очолили «філологія», «право» й «менеджмент». На ці напрями абітурієнти подали найбільше заяв, повідомляють у Міністерстві освіти і науки.
Звісно, попит породжує пропозицію — правників нині готують чи не в кожному університеті. Проте запитання, наскільки якісну освіту здобувають у непрофільних вищих навчальних закладах майбутні судді, прокурори, адвокати, нотаріуси чи юридичні консультанти, залишається риторичним. Ще два роки тому в профільному відомстві зазначали, що вступ на магістратуру з права був неабияк корумпованим. Нині прозорість такого добору дає змогу забезпечити довгоочікуване запровадження фахового тесту за технологією ЗНО. У 2018 році незалежне оцінювання, щоправда, лише з іноземної, складатимуть і майбутні магістри з інших спеціальностей.
      Схеми зруйновано?
Щоб створити прозорі умови вступу, в 2015 році тодішній профільний міністр Сергій Квіт разом з першим заступником Інною Совсун почали працювати над запровадженням ЗНО для майбутніх магістрів-правників. Торік улітку першому заступникові вже нового міністра Лілії Гриневич Інні Совсун вдалося пілотувати проходження незалежного оцінювання під час вступу на магістратуру з права у дев’яти університетах. Тоді чиновники зіткнулися з неабияким спротивом ректорів левової частки вишів, адже, вочевидь, новація нависла над корупційними схемами дамокловим мечем. Цьогоріч крига скресла: фаховий тест за технологією ЗНО для майбутніх магістрів-правників нарешті став обов’язковим у всіх вишах країни.
Нині в МОН зазначають, що за технологією зовнішнього незалежного оцінювання набір на магістратуру за фахом «право» здійснювали 104 виші. Улітку на базі закладів освіти створили 75 пунктів тестування. Фаховий тест був комплексним і складався з трьох блоків: загальні навчальні правничі компетентності (перевірка аналітичного, критичного й логічного мислення), тест із шести базових юридичних дисциплін (конституційне, адміністративне, цивільне, цивільне процесуальне, кримінальне, кримінальне процесуальне право) й завдання на знання іноземної мови.
      Кожен п’ятий  не впорався
Результати проілюстрували загальну картину рівня знань, які здобули бакалаври під час навчання на правничих факультетах. В Інституті освітньої аналітики МОН сформували рейтинг вишів відповідно до того, наскільки успішно їхні випускники подолали поріг «склав/не склав» з усіх блоків тестування і який набрали середній бал під час ЗНО. Найкращі показники з підготовки правників продемонстрували профільні юридичні й класичні університети, а також виші з економіки, фінансів, управління і підприємництва. Найвищі бали у випускників-бакалаврів Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Львівського національного університету ім. Івана Франка.
З’ясувалося, що найгірше навчають юристів в аграрних, правоохоронних і приватних вишах. Найнижчий рівень показали випускники Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, Академії Державної пенітенціарної служби та ін. Кожен п’ятий вступник на магістратуру з права не подолав порога «склав/не склав» з усіх блоків тестування.
«Завдяки незалежному тестуванню ми змогли оцінити, який рівень підготовки дають наші університети випускникам за фахом «право», і жахнулися, — зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. — Те, що непрофільні виші даватимуть гірші результати, було очевидним, але нам потрібні були фактичні показники. Досить ілюстративно, що близько 9% відмінників з дипломами з відзнакою не подолали порога «склав/не склав».
Одначе в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) радять не поспішати з остаточними висновками: над докладним аналізом саме працюють провайдери цього процесу. «Наскільки успішно відбулося ЗНО під час вступу на магістратуру з права, ще зарано говорити, оскільки дуже багато «але», — запевняє директор УЦОЯО Вадим Карандій. — Тож остаточні результати плануємо презентувати у грудні. Загалом тестування відбулось організовано, результати надійні, сумнівів щодо них немає. Проте основною метою цього випробування була не перевірка знань випускників-бакалаврів, а організація конкурсного добору під час вступу на магістерські програми з права».
Під час тестування було дотримано процедури проведення ЗНО: добір персоналу здійснювали Український і регіональні центри оцінювання якості освіти. «До персоналу долучалися різні категорії: і з вишів, і з загальноосвітніх, — пояснює Вадим Карандій. — Але, по-перше, це були представники незацікавлених сторін, тобто унеможливлювалися моменти, пов’язані з конфліктом інтересів. По-друге, пункти тестування були розташовані в усіх обласних центрах, і кожен вступник мав право вибору, де проходити тестування. До речі, на відміну від попередніх років, учасник такого іспиту міг подати свої результати до кількох університетів — за аналогією із зовнішнім оцінюванням на бакалаврські програми.
Єдине, наш центр не займався розробленням змісту тестових завдань з права. Над змістом працювали спеціальні групи при Міністерстві освіти і науки, до складу яких увійшли викладачі університетів, юристи-практики, науковці. Новизна у тому, що цей іспит було проведено у співпраці з багатьма представниками наукових установ і навчальних закладів».
[IMG] Фото з сайту master.com
Улітку — випробування  з іноземної
У 2018 році обов’язкове ЗНО складатимуть не лише вступники на магістратуру з права, а й з міжнародного права. Також проходитиме експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов на спеціальності галузей знань: 
      - «гуманітарні науки» (крім філології), 
      - «соціальні та поведінкові науки», 
      - «журналістика», 
      - «сфера обслуговування»
      - «міжнародні відносини» (крім спеціальності «міжнародне право», Із якого вступники складатимуть фаховий тест).

Відкриваємо перелік галузей знань і спеціальностей. Тут прописано, що
до гуманітарних, окрім філології, належать філософія, культурологія, релігієзнавство, історія й археологія;
      до соціальних і поведінкових — економіка, політологія, психологія, соціологія;
до сфери обслуговування входять готельно-ресторанна справа й туризм.

«Наступного року перелік напрямів і спеціальностей, за якими складатимуть ЗНО під час вступу на магістратуру, збільшиться, — каже директор УЦОЯО. — У цю категорію потрапляє великий перелік гуманітарних спеціальностей, поведінкових наук. Тест проходитиме як експеримент, тож має відбутися апробація самої форми. Бо, щиро кажучи, якщо всіх випускників бакалаврських програм протестувати на знання іноземної мови, обсяг такого тестування може бути набагато більшим, ніж аналогічне оцінювання з іноземної під час вступу на бакалаврські програми».
До чого готуватися майбутнім магістрам уже нині, цікавлюсь. «У тесті з іноземної поки що не плануємо застосовувати аудіювання, навіть не буде завдань з письма, лише два види мовленнєвої діяльності: читання і використання мови, — розповідає Вадим Карандій. — Стосовно фахового іспиту з права нині ще багато невизначеності, відповідне положення розробляють. Якщо торік юристи складали комплексний тест із трьох блоків в один день, то тепер плануємо його розділити: окремо фахове тестування, в окремий день — іноземна мова. Тобто правники складатимуть ЗНО з іноземної, як і вступники на магістратуру з інших фахів».
У яких формах відбуватимуться тестування і з права, і з іноземних мов, достеменно не відомо. У центрі обіцяють повідомити про це майбутніх магістрів упродовж грудня. Проте вже відомі дати реєстрації й проведення незалежного оцінювання: кожен охочий можезнайти їх в Умовах прийому на навчання до вишів у 2018 році. Так, реєстрація для складання єдиного фахового вступного іспиту з іноземної починається 14 травня й закінчується о 18.00 5 червня 2018 року. У ці самі терміни триватиме реєстрація електронних кабінетів вступниківОсновна сесія ЗНО з іноземної відбудеться 11 липня, зокрема й для юристів. Фахове випробування з права заплановано на 13 липня наступного року.
 
ЩОДО ЗНО ДЛЯ МАГІСТРІВ У 2018 РОЦІ.


У 2018 році вступники у магістратуру за спеціальностями шести галузей знань системи вищої освіти складатимуть вступні іспити з використанням організаційних процедур зовнішнього незалежного оцінювання.
Вступники спеціальностей 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» окрім іноземної мови, складатимуть також у формі ЗНО єдине фахове вступне випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей

Тестові завдання іспиту з іноземної мови укладатимуть відповідно до Програм ЗНО з іноземних мов для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затверджених наказом МОН від 03 лютого 2016 року № 77. Вступний іспит складатиметься із завдань розділів «Читання» та «Використання мови» і не міститиме частин «Писемне мовлення» (Власне висловлювання) та «Розуміння мови на слух» (Аудіювання).
Єдине фахове вступне випробування для вступників у магістратуру з правничих спеціальностей складатиметься з двох блоків: «Право» та «Загальні навчальні правничі компетентності».
Тестові завдання блоку Право укладатимуться відповідно до Програми, затвердженої наказом МОН від 7 лютого 2018 року № 115. Тести міститимуть завдання з 8 базових правничих дисциплін:
• конституційне право України;
• адміністративне право України;
• цивільне право України;
• цивільне процесуальне право України;
• кримінальне право України;
• кримінальне процесуальне право України;
• міжнародне публічне право;
• міжнародний захист прав людини.
Тестові завдання блоку Загальних навчальних правничих компетентностей укладатимуться відповідно до Програми, затвердженої наказом МОН від 8 квітня 2016 року № 409. Тести міститимуть розділи для оцінювання критичного, аналітичного та логічного мислення.
Реєстрація вступників для складання єдиного фахового вступного іспиту з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування триватиме з 14 травня до 05 червня.
ЗНО для вступу в магістратуту відбудеться: 
• єдиний фаховий вступний іспит з іноземної мови - 11 липня;
• єдине фахове вступне випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей - 13липня.
Від проходження ЗНО звільняються вступники, що мають медичні покази (у випадках, що описані у спільному наказі Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900), а також особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 31 березня 2018 року.
 
Світлина з ГРУПИ УЦОЯО.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт УЦОЯО.

ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ ДЛЯ МАГІСТРІВ
10.04.2018


Цьогоріч особи, які планують вступати на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини», мають проходити єдине фахове вступне випробування та єдиний вступний іспит.
14 травня розпочнеться реєстрація для участі в єдиному фаховому вступному випробуванні та єдиному вступному іспиті. У зв’язку з цим, керівникам закладів вищої освіти, де здійснюватиметься прийом на навчання для здобуття ступеня магістра за вказаними вище спеціальностями, необхідно визначити працівників, відповідальних за реєстрацію. Відомості про заклад освіти та працівників, відповідальних за реєстрацію, потрібно до 20 квітня надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 06.04.2018 р. №1/9-210).
Для проведення реєстрації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти створюватимуться сторінки закладів вищої освіти. Відповідальним за реєстрацію в закладах вищої освіти до 7 травня буде надано логін і пароль для доступу до сторінки закладу освіти.

 
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ВСТУПНІ ІСПИТИ ДО МАГІСТРАТУРИ: КОНСУЛЬТАТИВНА ПІДТРИМКА
16.04.2018


14 травня 2018 року розпочнеться реєстрація для участі в єдиному фаховому вступному випробуванні та єдиному вступному іспиті (ЄФВВ та ЄВІ) для охочих вступити до магістратури.
У кожному регіональному центрі оцінювання якості освіти визначено працівників, які надаватимуть консультації та роз’яснення щодо процедур реєстрації.
У львівському РЦОЯО - МИЛЯНИК АНДРІЙ ІВАНОВИЧ, заступник директора Львівського РЦОЯО; тел. 0322422662; 068-5014940
Нагадуємо, що заклади вищої освіти мають також визначити працівників, відповідальних за реєстрацію учасників ЄФВВ та ЄВІ. Відомості про заклад освіти та відповідальних осіб потрібно до 20 квітня надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ЗНО ДЛЯ МАГІСТРІВ: СТАРТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ
14.05.2018


14 травня розпочато реєстрацію вступників, які планують здобувати ступінь магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» та за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» для участі в єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ) та/або єдиному вступному іспиті (ЄВІ).
Звертаємо увагу представників вишів на те, що реєстрація вступників для участі у конкурсному відборі відбувається в ЄДЕБО. Реєстрацію вступників для участі в ЄФВВ та/або ЄВІ здійснює Приймальна комісія закладу вищої освіти за допомогою спеціального сервісу, розробленого Українським центром оцінювання якості освіти. Доступ до сервісу – за логіном і паролем, отриманим від регіонального центру оцінювання якості освіти.
Щоб зареєструватися для проходження ЄФВВ та/або ЄВІ вступник має звернутися до одного із закладів вищої освіти, у якому бажає взяти участь у конкурсному відборі. Охочі взяти участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» та/або 293 «Міжнародне право» та одночасно за спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 24 «Сфера обслуговування», 29 «Міжнародні відносини» мають подавати документи до приймальної комісії того закладу вищої освіти, який у 2018 році здійснює набір на навчання за ступенем вищої освіти магістра за спеціальностями 081 «Право» або 293 «Міжнародне право».
Реєстрація вступників триватиме з 14 травня по 5 червня 2018 року. Учасник уважається зареєстрованим для проходження ЄФВВ та/або ЄВІ після отримання екзаменаційного листка.
Для зареєстрованих учасників на сайті Українського центру створено інформаційну сторінку – «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ». Доступ до неї – за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, указаним у ньому.
Інформацію про пункт тестування, у якому вступник проходитиме вступні випробування, буде зазначено в запрошенні-перепустці, що з’явиться на інформаційній сторінці, не пізніше ніж за три тижні до дня проведення ЄФВВ та/або ЄВІ.
Звертаємо увагу на те, що під час реєстрації вступник має вказати назву населеного пункту, у якому він бажає проходити ЄФВВ та/або ЄВІ. Вибір міста проходження вступних випробувань не залежить від місця розташування закладу вищої освіти, у якому вступник реєструється.
Пункти тестування створюватимуться в обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), місті Київ, містах Слов’янськ, Маріуполь Донецької області та Сєвєродонецьк Луганської області.
Основна сесія ЄВІ відбудеться 11 липня, ЄФВВ – 13 липня. Початок процедури – о 10:00 год. Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 год. до 09:50 год.
Змінено: Ігор Опольський - 14.05.2018 13:17:46
 
На сайті Міністерство освіти і науки України розміщено відповіді на найпоширеніші питання про вступ до магістратури за технологією #ЗНО.
Детальніше за посиланням https://bit.ly/2jNDrig

МОН ПІДГОТУВАЛО ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО ВСТУПУ В МАГІСТРАТУРУ, ЗОКРЕМА, ЗА ТЕХНОЛОГІЄЮ ЗНО
Опубліковано 11 травня 2018 року о 15:40

      Для вступників та приймальних комісій МОН підготувало й розмістило на своєму сайті відповіді на найпоширеніші питання щодо вступу в магістратуру. Серед них, зокрема, є Q&A для тих, хто складатиме “ЗНО в магістратуру”. Запитання-відповіді, а також іншу корисну інформацію можна знайти у розділі “Вступна кампанія - 2018”.
      Ознайомившись з Q&A, вступники дізнаються, коли та як відбуватиметься прийом документів та реєстрація на “ЗНО в магістратуру”, чи можна вступати на магістра в інший виш, а не той, де отримав бакалавра, як оскаржити результати іспитів тощо. Там також є докладне пояснення процедури тестування.
      Для працівників приймальних комісій доступний окремий розділ з питаннями-відповідями. Серед них - нюанси розрахунку конкурсного бала, розподіл місць держзамовлення, форма проведення додаткових фахових вступних випробувань тощо.

      “Фактично МОН вже давно розпочало інформаційну кампанію щодо вступу 2018.  Вчора, 10 травня, ми провели семінар для приймальних комісій, який транслювався онлайн, щоб представники будь-яких комісій могли долучитися та поставити запитання. Також ми сформували відповіді на найпоширеніші запитання для вступу в магістратуру - як для приймальних комісій, так і для вступників”, - розповів генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Він також зазначив, що повна офіційна інформація про правила вступу відображена в Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році та відповідного Порядку організації та проведення вступних випробувань.
Якщо ж ні в Умовах вступу, ні в розміщених Q&A вступник не знайде відповіді на своє питання, він може надіслати його на скриньку vstup2018@mon.gov.ua 
Також раніше на сайті МОН були розміщені Q&A  щодо вступу на молодшого спеціаліста.


ВСТУП В МАГІСТРАТУРУ

1. Коли та як подати документи на магістра? Яким має бути перелік документів?
Відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році прийом документів для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра розпочинається не пізніше 12 липня і закінчується не раніше 26 липня.
Винятками є спеціальності галузей знань:
 • «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»);
 • «Соціальні та поведінкові науки»;
 • «Журналістика».
 •  «Право»;
 • «Сфера обслуговування»;
 • «Міжнародні відносини»;

Зокрема:
для спеціальностей 081 «Право», 293 «Міжнародне право»
02.07-09.07.2018 Прийом заяв та документів (на основі вступних іспитів)
02.07.-26.07.2018 Прийом заяв та документів  (на основі ЄФВВ, ЄВІ)
для спеціальностей 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 24 «Сфера обслуговування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»):
02.07-09.07.2018 Прийом заяв та документів (на основі вступних іспитів)
02.07.-26.07.2018 Прийом заяв та документів (на основі ЄФВВ, ЄВІ)
Терміни реєстрації на ЄФВВ, ЄВІ – з 14 травня до 18.00 5 червня.
У 2018 році заяви подаються тільки у паперовому вигляді. Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії закладу вищої освіти.
Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:
 • документа, що посвідчує особу;
 • військового квитка або посвідчення про приписку - для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • екзаменаційний листок єдиного фахового вступного випробування/ єдиного вступного іспиту з іноземної мови (для визначених спеціальностей);
 • документів, які підтверджують право на участь у конкурсі при вступі для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) за спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 081 «Право», 24 «Сфера обслуговування» та 29 «Міжнародні відносини» (за наявності).»
2. Чи можна вступити на магістра за іншою спеціальністю, ніж закінчив бакалавра? 
Так, можна, але для цього крім основних потрібно скласти додаткові фахові випробування. Додаткові фахові випробування вступники складають у кожному з обраних закладів вищої освіти, в яких виявили бажання брати участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра. Заклад вищої освіти самостійно визначає зміст та перелік додаткових фахових випробувань. Якщо особа склала ЄФВВ та ЄВІ, а потім звернулася до іншого закладу вищої освіти для вступу за іншою спеціальністю після закінчення терміну проходження додаткових фахових випробувань, то заклади вищої освіти можуть проводити додаткові фахові вступні випробування у термін, передбачений для прийому документів для здобуття ступеня магістра.

3. Чи можна вступати на магістра в інший виш, а не той, де отримав бакалавра? 
Так, вступник вільний у своєму виборі закладу вищої освіти для здобуття ступеня магістра

4. Що робити, якщо виш затримує видачу диплома бакалавра, а термін подачі документів на вступ в магістратуру завершується? 
У такому випадку подається довідка щодо планового строку завершення навчання та отримання диплома в 2018 році. Однак на момент зарахування вступнику потрібно буде подати оригінал диплому.

5. Коли та де перевірити, чи вступив я до магістратури?
Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальних комісій закладів вищої освіти. Рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування також розміщується на веб-сайті закладу вищої освіти. Рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилатись повідомлення засобами електронного та мобільного зв’язку відповідно до Правил прийому.

6. Чи діє сертифікат TOEFL та інші тільки при вступі для здобуття ступеня доктора філософії, чи можливе зарахування сертифікату при вступі в магістратуру як торік?
Така процедура передбачена тільки для вступу в аспірантуру.

7. Вступ до магістратури у 2018 р буде на спеціальність, чи на освітню програму?      
Вступники подають заяву для вступу на конкурсну пропозицію.

8. Чи можуть вступники освітнього ступеня магістра за неспорідненою спеціальністю проходити додаткове вступне випробування у формі фахової співбесіди? 
            Форма такого випробування встановлюється закладами вищої освіти самостійно.

ЗНО до магістратури

9. Хто повинен здавати ЗНО в магістратуру?
Ті, хто хоче вступати до вишів у 2018 році для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування» та  «Міжнародні відносини».
Для вступу на спеціальності  «Право», «Міжнародне право» передбачено складання єдиного фахового вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей та єдиного вступного іспиту з іноземної мови.
Для вступу на спеціальності  «Гуманітарні науки» (крім спеціальності  «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» (крім спеціальності  «Міжнародне право») передбачено складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

10. Коли почнеться реєстрація на ЗНО для вступу в магістратуру?
Реєстрацію учасників проводитимуть приймальні комісії з 14 травня до 18.00 5 червня.

11. Як зареєструватися на ЗНО в магістратуру?
Для реєстрації вступнику треба звернутися до приймальної комісії одного з обраних ним вишів. Підтвердженням реєстрації є виданий комісією екзаменаційний листок. Після цього на сайті УЦОЯО для кожного зареєстрованого вступника створюватимуть кабінет учасника, доступ до якого буде за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому.
Більш детально про Порядок реєстрації, умови, терміни та документи можна дізнатись з Порядку організації та проведення вступних випробувань, який розміщений на сайті МОН за посиланням 

12. Де можна дізнатися питання на ЗНО на магістратуру?
Завдання, що будуть уміщені до тестових зошитів, не оприлюднюються завчасно.
Водночас вже затверджено програми, за якими укладатимуть тести для вступників. Більше про них можна прочитати тут 
13. Коли і де відбуватимуться тестування?
Основна сесія вступного випробування з іноземної мови відбудеться 11 липня, з права та ТЗНПК – 13 липня. Пункти тестування створюватимуться на базі закладів вищої освіти. Під час реєстрації вступник має обрати місто, в якому він проходитиме тестування.
14. Як відбуватиметься тестування? Що можна робити під час тестування, а що ні?
Тестування починається о 10:00 год. Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 год. до 09:50 год.
Для входу до пункту тестування учасник має пред’явити:
 • екзаменаційний листок;
 • документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку);
 • запрошення-перепустку.
У пункті тестування заборонено використовувати та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання вступних випробувань, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівникам пункту тестування до початку виконання вступних випробувань).
 • Більше про це є в Порядку організації та проведення вступних випробувань, який розміщений на сайті МОН за посиланням 

15. Якщо я хочу вступати в кілька вишів на магістратуру за результатами ЗНО, мені всюди треба брати екзаменаційний листок?
Екзаменаційний лист Ви отримаєте один – в тому виші, де будете реєструватися для проходження ЗНО.

16. Коли будуть відомі результати та пройде зарахування?
Результати основної сесії ЄФВВ та ЄВІ будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ» не пізніше 14 календарних днів із дня їх проведення.
Рекомендації до зарахування на бюджет будуть надані до 13 серпня, а саме зарахування пройде до 20 серпня.

17. Як можна оскаржити результати ЗНО?
У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результатів вступного випробування вступник має право протягом 3 календарних днів із дня офіційного оголошення результатів (включаючи день оголошення) подати апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань до УЦОЯО. У разі подання апеляційної заяви щодо результатів вступних випробувань за допомогою поштового зв’язку дата подання визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті. Якщо апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань надіслано у відсканованому вигляді електронною поштою, датою її подання вважається дата відправлення вхідного листа, що зафіксована в електронній скриньці УЦОЯО.
Розгляд апеляційних заяв щодо результатів вступних випробувань здійснюється апеляційною комісією протягом 3 робочих днів із моменту їх отримання.
Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії розміщуватиметься на сайті УЦОЯО.
За результатами розгляду апеляційної заяви апеляційна комісія може ухвалити одне з таких рішень:
 • відмовити в задоволенні апеляційної заяви (результат, визначений раніше, підтверджується);
 • задовольнити апеляційну заяву (попередньо встановлений результат буде змінено).

У разі задоволення заяви щодо результатів ухвалюють одне з таких рішень:
 • про відновлення результату зовнішнього оцінювання (у тому випадку, якщо попередньо результат було анульовано);
 • про збільшення або зменшення кількості балів, отриманих учасником вступного випробування.
Детальніше про апеляції можна дізнатись з Порядку організації та проведення вступних випробувань, яких розміщений на сайті МОН за посиланням 

18. Хто може не здавати ЗНО на магістратуру?
Участь у конкурсному відборі при вступі для здобуття ступеня магістра за результатами вступних іспитів у закладі вищої освіти можуть брати:
 • особи, які не можуть взяти участь в єдиному фаховому вступному іспиті та єдиному фаховому вступному випробуванні через наявність у них захворювань, зазначених у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837,
 • особи, які для виконання єдиного фахового вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування потребують створення інших особливих умов, ніж зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838, за кодами 0101 – 0104, 0201 – 0203, 0206, 0301 – 0306, 0401, 0501, 0601, 0701, 0702;
 • вступники, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 31 березня 2018 року. Такі вступники звертаються до приймальної комісії обраного закладу вищої освіти у термін з 2 до 9 липня для подачі документів. Особи, зазначені у пунктах 1 і 2, обов’язково надають підтверджуючі документи щодо наявності захворювань, зазначених у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання або щодо потреби створення інших особливих умов, ніж зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання (перелік та форми таких документів зазначені у наказі Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900).


19. Минулого року єдиний вступний іспит могли здавати з трьох мов (англійська, німецька та французька).  Цього року додається іспанська мова? 
 • Згідно з підпунктами 1, 2 пункту 4, розділу VII Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році, результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови проводиться з англійської, німецької, французької або іспанської мов.
20. Яким чином особа реєструється на вступ до магістратури, якщо на момент реєстрації ще навчається на рівні бакалавра та не має документа про отриману освіту?       
 • Особи, що не мають дипломів, зможуть зареєструватися на підставі довідки про плановий строк завершення навчання та отримання диплома в 2018 році.

21. Чи зараховуватиметься оцінка сертифікату єдиного вступного іспиту замість іспиту з  іноземної мови на спеціальності, що не передбачають єдиний вступний іспит?
 • Так, за рішенням приймальної комісії закладу вищої освіти.

Змінено: Ігор Опольський - 14.05.2018 14:30:17
 
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт УЦОЯО.

ЗНО ДО МАГІСТРАТУРИ: ЗАПРОШЕННЯ-ПЕРЕПУСКИ ВЖЕ В КАБІНЕТАХ УЧАСНИКІВ ЄФВВ ТА ЄВІ
19.06.2018


У запрошенні-перепустці, розміщеній на інформаційній сторінці «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ», зазначено адресу пункту, в якому вступник проходитиме вступні випробування. Доступ до сторінки здійснюється за номером екзаменаційного листа та пін-кодом, указаним у ньому.
Станом на сьогодні для участі в ЄФВВ зареєстровано 18 186 учасників; для складання ЄВІ — 35 914 осіб.
Основна сесія ЄВІ відбудеться 11 липня, ЄФВВ — 13 липня.
Початок випробувань — о 10:00.
Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 до 09:50.
Для входу до пункту тестування учасник має показати:
 • екзаменаційний листок;
 • документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого зазначені в екзаменаційному листку);
 • запрошення-перепустку.
У пункті тестування заборонено використовувати і мати при собі протягом часу, відведеного на вступні випробування, засоби зв’язку, пристрої зчитування, оброблення, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівникам пункту тестування до початку вступних випробувань).
Більше інформації про організацію та проведення вступних випробувань до магістратури –—  у розділі “ЗНО для магістрів”.
Змінено: Ігор Опольський - 19.06.2018 11:25:08
 
До уваги вступників!


Міністерство освіти і науки України. Прес-конференція з питань організації та проведення вступної кампанії до вищих навчальних закладів у 2018 році.


ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРЯМОЇ ТРАНСЛЯЦІЇ МОЖНА ЗА ЦИМ ГІПЕРПОСИЛАННЯМ,
 
Завтра, 11 червня 2018 року, відбудеться Єдиний вступний іспит для вступу для здобуття ступеня магістра.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!!!
Для входу до пункту тестування учасник має пред’явити:
- екзаменаційний листок;
- документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку);
- запрошення-перепустку.

У пункті тестування заборонено використовувати та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання вступних випробувань, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівникам пункту тестування до початку виконання вступних випробувань).

ПУНКТИ ТЕСТУВАННЯ для вступників до магістратури для складання ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ПРАЦЮВАТИМУТЬ в обласному центрі на базі двох закладів загальної середньої освіти та одного ВНЗ І-ІІ р.а. Назви пунктів тестування вказано в запрошеннях.

Запрошення можна видрукувати із персональної сторінки.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо на сайт за цим гіперпосиланням.


Організація та проведення вступних випробувань до магістратури, що проводяться за технологією ЗНО, визначається Порядком організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти в 2018 році, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 22 березня 2018 року № 270.
Цьогоріч особи, які планують вступати на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» мають проходити єдине фахове вступне випробування та єдиний вступний іспит (ЄФВВ та ЄВІ).
Вступники до магістратури за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» проходитимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ).
ЄВІ передбачає виконання екзаменаційної роботи з іноземної (англійської, або німецької, або французької, або іспанської) мови.
Тестові завдання з іноземних мов укладаються відповідно до Програми зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (англійськанімецькафранцузькаіспанська) для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77, за винятком завдань частин «Писемне мовлення» та «Розуміння мови на слух».
Структура, час виконання тестів з англійськоїнімецькоїфранцузької та іспанської мов, кількість і форми завдань, уключених до предметних тестів, схеми нарахування балів за їх виконання зазначено в Загальних характеристиках предметних тестів ЄВІ для вступу в 2018 році на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста).
Зі схемами нарахування балів за виконання завдань єдиного вступного іспиту з англійської, іспанської, німецької та французької мов можна ознайомитися за посиланням.
ЄФВВ передбачає виконання екзаменаційної роботи, що містить два блоки тестових завдань:
 • перший блок – тест загальних навчальних правничих компетентностей, що включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення, критичне мислення, логічне мислення;
 • другий блок – тест з восьми базових правничих дисциплін, що включає конституційне право України, адміністративне право України, цивільне право України, цивільне процесуальне право України, кримінальне право України, кримінальне процесуальне право України, міжнародне публічне право та міжнародний захист прав людини;
Тестові завдання блоку ТЗНПК укладаються відповідно до Програми вступних випробувань під час вступу на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» з використанням організаційно-технічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2016 року № 409.
Тестові завдання блоку Право укладаються відповідно до Програми другого блоку єдиного фахового вступного випробування, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 07 лютого 2018 року № 115 (далі – Програма № 115).
Реєстрація вступників триватиме з 14 травня по 5 червня 2018 року. Її здійснюватиме приймальна комісія одного з закладів вищої освіти, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі. Учасник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листка.
Охочі взяти участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» та/або 293 «Міжнародне право» та одночасно за спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 24 «Сфера обслуговування», 29 «Міжнародні відносини» мають подавати документи до приймальної комісії закладу вищої освіти, який у 2018 році здійснює набір на навчання за ступенем вищої освіти магістра за спеціальностями 081 «Право» або 293 «Міжнародне право».
Для кожного зареєстрованого учасника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде створено інформаційну сторінку «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ». Доступ до сторінки здійснюється за номером екзаменаційного листа та пін-кодом, указаним у ньому.
Пункти тестування створюватимуться в обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), місті Київ, містах Слов’янськ і Маріуполь Донецької області, а також місті Сєверодонецьк Луганської області.
Основна сесія ЄВІ проводиться 11 липня, ЄФВВ – 13 липня. Початок процедури о 10:00 год. Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 год. до 09:50 год.
Для входу до пункту тестування учасник має пред’явити:
 • екзаменаційний листок;
 • документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку);
 • запрошення-перепустку.
У пункті тестування заборонено використовувати та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання вступних випробувань, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівникам пункту тестування до початку виконання вступних випробувань).
Для певних категорій вступників може бути організована друга сесія єдиного фахового вступного випробування, а саме:
 • для вступників, які брали участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, але стосовно них допущено порушення процедури проведення вступних випробувань, яке вплинуло на об’єктивність встановлення його результатів, що підтверджено відповідним рішенням регламентної комісії. Подати заяву для участі в другій сесії треба в день проведення ЄФВВ/ЄВІ.
 • для вступників, які брали участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, але не змогли завершити виконання завдань вступних випробувань у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням інших обставин у пункті тестування, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій;
 • вступники, які не змогли взяти участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ через причини, які не залежали від їх дій та волі та на які вони не могли вплинути, зокрема:
 • хвороба в день проведення основної сесії ЄФВВ/ЄВІ;
 • стихійне лихо, у тому числі пожежа, повінь, землетрус, військові дії або суспільні збурення, техногенна катастрофа, інші форс-мажорні обставини в день або переддень проведення основної сесії ЄФВВ/ЄВІ;
 • викрадення одного з документів, необхідних для допуску до пункту тестування, що трапилося до проведення ЄФВВ/ЄВІ, але не раніше ніж за п’ять календарних днів;
 • смерть рідних по крові або по шлюбу, яка сталася до проведення ЄФВВ/ЄВІ, але не раніше ніж за сім календарних днів.
Ці категорії осіб мають подавати документи для участі в додатковій сесії протягом трьох календарних днів із дня проведення основної сесії ЄФВВ/ЄВІ (з урахуванням дня проведення).
Результати основної сесії ЄФВВ та ЄВІ будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ» не пізніше 14 календарних днів із дня їх проведення. Результати другої сесії  будуть оголошені не пізніше 10 календарних днів із дня їх проведення.
У 2018 році для вступу на навчання за ступенем вищої освіти магістраприймають результати єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту лише 2018 року.
У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результатів вступного випробування вступник має право протягом 3 календарних днів із дня офіційного оголошення результатів (включаючи день оголошення) подати апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань до Українського центру. У разі подання апеляційної заяви щодо результатів вступних випробувань за допомогою поштового зв’язку дата подання визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті. Якщо апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань надіслано у відсканованому вигляді електронною поштою, датою її подання вважається дата відправлення вхідного листа, що зафіксована в електронній скриньці Українського центру.
Розгляд апеляційних заяв щодо результатів вступних випробувань здійснюється апеляційною комісією протягом 3 робочих днів із моменту їх отримання.
Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії розміщуватиметься на сайті Українського центру.
За результатами розгляду апеляційної заяви апеляційна комісія може ухвалити одне з таких рішень:
 • відмовити в задоволенні апеляційної заяви (результат, визначений раніше, підтверджується);
 • задовольнити апеляційну заяву (попередньо встановлений результат буде змінено).
У разі задоволення заяви щодо результатів ухвалюють одне з таких рішень:
 • про відновлення результату зовнішнього оцінювання (у тому випадку, якщо попередньо результат було анульовано);
 • про збільшення або зменшення кількості балів, отриманих учасником вступного випробування.
Більше інформації щодо проведення ЄФВВ та ЄВІ можна отримати у представників приймальних комісій закладів вищої освіти.
Представникам приймальних комісій пропонуємо ознайомитися з матеріалами семінару “Вступ до магістратури за технологією ЗНО”, які розміщені на сайті МОН.
Змінено: Ігор Опольський - 11.07.2018 12:09:01
 
Матеріаіл читаємо нижче або переходимо до оригінального повідомлення за цим гіперпосиланням.

РОЗМІЩЕНО МАТЕРІАЛИ ЄДИНОГО ВСТУПНОГО ІСПИТУ (ЄВІ)
11.07.2018

Сьогодні вступники до магістратури за спеціальностями «Право», «Міжнародне право» та за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» проходили ЄВІ.
Із тестовими зошитами ЄВІ можна ознайомитися в розділі «ЗНО для магістрів». Правильні відповіді до завдань будуть розміщені сьогодні до 18:00.
Звертаємо Вашу увагу на те, що з кожної іноземної мови розміщено по два тестові зошити: один використовувався в пунктах проведення ЄВІ, інший – у закладах вищої освіти, що проводили тестування для осіб, які у зв’язку зі станом здоров’я або як вступники, звільнені з військової служби (у тому числі мобілізовані), отримали право складати іспит у відповідних закладах освіти.
Зареєстровані особи, які не змогли взяти участь в основній сесії ЄВІ через причини, що не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно протягом трьох робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, на території якого особа мала проходити тестування, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та заяву.
 
Коротко про ЄВІ до магістратури за технологією ЗНО у Рівненській області

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2018 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13.10.2017 № 1378, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.11.2017 за № 1397/31265, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 22.03.2018 № 270 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань організації та проведення вступних випробувань для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти в 2018 році», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 12.04.2018 за № 448/31900, наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 04.06.2018 № 113, з урахуванням листа Міністерства освіти і науки України від 14.05.2018 №1/9-296 «Щодо забезпечення проведення єдиного вступного іспиту та єдиного вступного випробування для вступу для здобуття ступеня магістра в 2018 році», спільного наказу Управління освіти і науки Рівненської ОДА та Львівського РЦОЯО від 06.06.2018 № 274/93-о "Про затвердження пунктів проведення єдиного вступного іспиту та єдиного вступного випробування для вступу для здобуття ступеня магістра в 2018 році", із метою забезпечення належної підготовки та організованого проведення єдиного вступного іспиту та єдиного вступного випробування для вступу на здобуття ступеня магістра в 2018 році було організовано та проведено ЄДИНИЙ ВСТУПНИЙ ІСПИТ для вступу до магістратури з ІНОЗЕМНОЇ МОВИ за технологією ЗНО.
      У Рівненській області зареєструвались 782 вступники, для яких працювали 54 аудиторії у 3 (трьох) пунктах тестування на базі Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 23 та Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу.
      Процедури обслуговували 3 УО УЦОЯО, 3 керівники пунктів ЗНО, 3 помічники керівників,  108 інструкторів та 15 чергових.
      Для участі у ЄВІ в Рівненській області зареєстровано 782 учасники, не з'явились 149, писали тест - 633 (80, 91%).
У розрізі пунктів ЗНО: РІвненська ЗОШ № 8: зареєстровано 255, не з'явились 37, писали 218 (85, 49%); Рівненська ЗОШ № 23: зареєстровано 287, не з'явились - 43, писали - 244 (85, 01%); Рівненський КЕПК: зареєстровано 240, не з'явились - 69, писали - 171 (71,25%).

      Результати вступних випробувань до магістратури з ІНОЗЕМНОЇ МОВИ за технологією ЗНО будуть розміщені на персональних сторінках учасників орієнтовно 26.07.2018.


      

Змінено: Ігор Опольський - 13.07.2018 17:33:56
 

13 ЛИПНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ЄДИНЕ ФАХОВЕ ВСТУПНЕ ВИПРОБУВАННЯ (ЄФВВ)
12.07.2018


ЄФВВ розпочнеться о 10:00. Допуск учасників до пунктів тестування триватиме з 09:15  до 09:50.
Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності екзаменаційного листка, оригіналу документа, що посвідчує особу (серія та номер якого зазначені в екзаменаційному листку) та запрошення-перепустки.
У разі відсутності екзаменаційного листка та/або документа, назва, серія та номер якого зазначені в екзаменаційному листку, вступника не буде допущено до пункту тестування.
Рекомендуємо мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.
Наголошуємо, що протягом часу, відведеного на складання тесту, вступники не повинні мати при собі жодних засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування. У пункті тестування за допомогою металодетектора може проводитися контроль за дотриманням вступниками вимоги щодо заборони мати при собі заборонені пристрої. У разі виявлення в період часу, відведеного для виконання ЄФВВ, у вступника або на його робочому місці друкованих чи рукописних матеріалів, заборонених технічних засобів. результати ЄФВВ за рішенням апеляційної комісії можуть бути анульовані.
На виконання ЄФВВ відведено 200 хвилин. Робота складається з двох блоків: тесту загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК) і тесту з восьми базових правничих дисциплін (Право). Блок «ТЗНПК» містить 30 завдань, на їх виконання відведено 75 хв., блок «Право» містить 100 завдань, на їх виконання відведено 120 хв.
Більше інформації щодо структури ЄФВВ розміщено на сайті МОН.

     Результати основної сесії ЄФВВ будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ» не пізніше 14 календарних днів із дня  проведення тесту.
      
      У Рівненській області для виконання тесту ЄФВВ зареєструвалось 377 учасників. Для них працюватимуть 2 (два) пункти тестування, у кожному по 13 аудиторій. Процедури обслуговуватимуть 2 (дві) уповноважені особи УЦОЯО, 2 керівники пунктів тестування, 2 помічники керівників ПТ, 52 інструктори, 8 чергових, 2 медичних працівники. Працюватимуть 2 представники ДСО НП, 2 наряди працівників Рівненського відділу Національної поліції, які здійснюватимуть зовнішнє патрулювання пунктів тестування.

БАЖАЄМО УСПІШНО ВИКОНАТИ УСІ ЗАВДАННЯ ЄДИНОГО ФАХОВОГО ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ!!!
      
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо на оригінальне повідомлення сайту УЦОЯО за цим гіперпосиланням.

ЄФВВ передбачає виконання екзаменаційної роботи, що містить два блоки тестових завдань:
 • перший блок – тест загальних навчальних правничих компетентностей, що включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення, критичне мислення, логічне мислення;
 • другий блок – тест з восьми базових правничих дисциплін, що включає конституційне право України, адміністративне право України, цивільне право України, цивільне процесуальне право України, кримінальне право України, кримінальне процесуальне право України, міжнародне публічне право та міжнародний захист прав людини;
Тестові завдання блоку ТЗНПК укладаються відповідно до Програми вступних випробувань під час вступу на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» з використанням організаційно-технічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2016 року № 409.
Тестові завдання блоку Право укладаються відповідно до Програми другого блоку єдиного фахового вступного випробування, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 07 лютого 2018 року № 115 (далі – Програма № 115).
Реєстрація вступників триватиме з 14 травня по 5 червня 2018 року. Її здійснюватиме приймальна комісія одного з закладів вищої освіти, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі. Учасник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листка.
Охочі взяти участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» та/або 293 «Міжнародне право» та одночасно за спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 24 «Сфера обслуговування», 29 «Міжнародні відносини» мають подавати документи до приймальної комісії закладу вищої освіти, який у 2018 році здійснює набір на навчання за ступенем вищої освіти магістра за спеціальностями 081 «Право» або 293 «Міжнародне право».
Для кожного зареєстрованого учасника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде створено інформаційну сторінку «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ». Доступ до сторінки здійснюється за номером екзаменаційного листа та пін-кодом, указаним у ньому.
Пункти тестування створюватимуться в обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), місті Київ, містах Слов’янськ і Маріуполь Донецької області, а також місті Сєверодонецьк Луганської області.
Основна сесія ЄВІ проводиться 11 липня, ЄФВВ – 13 липня. Початок процедури о 10:00 год. Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 год. до 09:50 год.
Для входу до пункту тестування учасник має пред’явити:
 • екзаменаційний листок;
 • документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку);
 • запрошення-перепустку.
У пункті тестування заборонено використовувати та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання вступних випробувань, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівникам пункту тестування до початку виконання вступних випробувань).
Для певних категорій вступників може бути організована друга сесія єдиного фахового вступного випробування, а саме:
 • для вступників, які брали участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, але стосовно них допущено порушення процедури проведення вступних випробувань, яке вплинуло на об’єктивність встановлення його результатів, що підтверджено відповідним рішенням регламентної комісії. Подати заяву для участі в другій сесії треба в день проведення ЄФВВ/ЄВІ.
 • для вступників, які брали участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, але не змогли завершити виконання завдань вступних випробувань у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням інших обставин у пункті тестування, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій;
 • вступники, які не змогли взяти участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ через причини, які не залежали від їх дій та волі та на які вони не могли вплинути, зокрема:
 • хвороба в день проведення основної сесії ЄФВВ/ЄВІ;
 • стихійне лихо, у тому числі пожежа, повінь, землетрус, військові дії або суспільні збурення, техногенна катастрофа, інші форс-мажорні обставини в день або переддень проведення основної сесії ЄФВВ/ЄВІ;
 • викрадення одного з документів, необхідних для допуску до пункту тестування, що трапилося до проведення ЄФВВ/ЄВІ, але не раніше ніж за п’ять календарних днів;
 • смерть рідних по крові або по шлюбу, яка сталася до проведення ЄФВВ/ЄВІ, але не раніше ніж за сім календарних днів.
Ці категорії осіб мають подавати документи для участі в додатковій сесії протягом трьох календарних днів із дня проведення основної сесії ЄФВВ/ЄВІ (з урахуванням дня проведення).
Результати основної сесії ЄФВВ та ЄВІ будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ» не пізніше 14 календарних днів із дня їх проведення. Результати другої сесії  будуть оголошені не пізніше 10 календарних днів із дня їх проведення.
У 2018 році для вступу на навчання за ступенем вищої освіти магістра приймають результати єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту лише 2018 року.
У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результатів вступного випробування вступник має право протягом 3 календарних днів із дня офіційного оголошення результатів (включаючи день оголошення) подати апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань до Українського центру. У разі подання апеляційної заяви щодо результатів вступних випробувань за допомогою поштового зв’язку дата подання визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті. Якщо апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань надіслано у відсканованому вигляді електронною поштою, датою її подання вважається дата відправлення вхідного листа, що зафіксована в електронній скриньці Українського центру.
Розгляд апеляційних заяв щодо результатів вступних випробувань здійснюється апеляційною комісією протягом 3 робочих днів із моменту їх отримання.
Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії розміщуватиметься на сайті Українського центру.
За результатами розгляду апеляційної заяви апеляційна комісія може ухвалити одне з таких рішень:
 • відмовити в задоволенні апеляційної заяви (результат, визначений раніше, підтверджується);
 • задовольнити апеляційну заяву (попередньо встановлений результат буде змінено).
У разі задоволення заяви щодо результатів ухвалюють одне з таких рішень:
 • про відновлення результату зовнішнього оцінювання (у тому випадку, якщо попередньо результат було анульовано);
 • про збільшення або зменшення кількості балів, отриманих учасником вступного випробування.
Більше інформації щодо проведення ЄФВВ та ЄВІ можна отримати у представників приймальних комісій закладів вищої освіти.
Представникам приймальних комісій пропонуємо ознайомитися з матеріалами семінару “Вступ до магістратури за технологією ЗНО”, які розміщені на сайті МОН.
Змінено: Ігор Опольський - 18.07.2018 10:16:52
 
Коротко про ЄФВВ до магістратури за технологією ЗНО у Рівненській області

[JUSTIFY] Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2018 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13.10.2017 № 1378, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.11.2017 за № 1397/31265, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 22.03.2018 № 270 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань організації та проведення вступних випробувань для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти в 2018 році», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 12.04.2018 за № 448/31900, наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 04.06.2018 № 113, з урахуванням листа Міністерства освіти і науки України від 14.05.2018 №1/9-296 «Щодо забезпечення проведення єдиного вступного іспиту та єдиного вступного випробування для вступу для здобуття ступеня магістра в 2018 році», спільного наказу Управління освіти і науки Рівненської ОДА та Львівського РЦОЯО від 06.06.2018 № 274/93-о "Про затвердження пунктів проведення єдиного вступного іспиту та єдиного вступного випробування для вступу для здобуття ступеня магістра в 2018 році", із метою забезпечення належної підготовки та організованого проведення єдиного фахового вступного випрбування та єдиного вступного випробування для вступу на здобуття ступеня магістра в 2018 році було організовано та проведено процедуру ЄДИНОГО ФАХОВОГО ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ для вступу до магістратури (ПРАВО) за технологією ЗНО.
      У Рівненській області зареєструвались 377 вступників, для яких працювали 26 аудиторій у 2 (двох) пунктах тестування на базі Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 23.
      Процедури обслуговували 2 УО УЦОЯО, 2 керівники пунктів ЗНО, 2 помічники керівників,  54 інструктори та 8 чергових.
      За процедурами здійснювався контроль представником УЦОЯО в обох пунктах тестування.
      Для участі у ЄФВВ в Рівненській області зареєстровано 377 учасниківне з'явились 36писали тест - 341 (90,45%).
У розрізі пунктів ЗНО: РІвненська ЗОШ № 8: зареєстровано 192, не з'явились 20, писали 172 (89,58%)Рівненська ЗОШ № 23: зареєстровано 185, не з'явились - 16, писали - 169 (91,35%).

      Результати ЄФВВ до магістратури (спеціальність "ПРАВО"smile;) за технологією ЗНО будуть розміщені на персональних сторінках учасників орієнтовно до 26.07.2018.
[/JUSTIFY]
Змінено: Ігор Опольський - 13.07.2018 17:50:27
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на оригінальне повідомлення.

ВІДБУЛОСЯ ЄДИНЕ ФАХОВЕ ВСТУПНЕ ВИПРОБУВАННЯ (ОНОВЛЕНО)
13.07.2018


Сьогодні вступники до магістратури за спеціальностями «Право», «Міжнародне право» проходили єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).
Із тестовими зошитами ЄФВВ та правильними відповідями до завдань можна ознайомитися в розділі «ЗНО для магістрів».
Важливо зазначити, що у  зв’язку із ухваленням фаховими комісіями з питань оцінювання завдань ЄФВВ рішення щодо дискваліфікації тестових питань ЄФВВ повідомляємо, що дискваліфіковане тестове питання зараховується всім учасникам ЄФВВ, як таке, що вирішено правильно (оновлено). 
Звертаємо Вашу увагу на те, що з кожного блоку ЄФВВ розміщено по два тестові зошити: один використовувався в пунктах проведення ЄФВВ, інший – у закладах вищої освіти, що проводили тестування для осіб, які у зв’язку зі станом здоров’я або як вступники, звільнені з військової служби (у тому числі мобілізовані), отримали право складати випробування у відповідних закладах освіти.
Зареєстровані особи, які не змогли взяти участь в основній сесії ЄФВВ через причини, що не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно протягом трьох календарних днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, на території якого особа мала проходити тестування, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та заяву.
Змінено: Ігор Опольський - 18.07.2018 10:17:36
Страницы: 1 2 След.
Читають тему