Спілкування / Загальний форум / Моніторингове дослідження "Визначення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM-професій" / Загальний форум
Моніторингове дослідження "Визначення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM-професій", У дані темі будуть вміщуватись питання, що стосуються вказаного дослідження
Інститут на виконання плану роботи, наказу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 24.01.2018 № 3 «Про організацію та проведення дослідження «Вивчення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM-професій», листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 03.04.2018 № 22.1/10-927 «Про проведення дослідження «Вивчення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM-професій» надає інформацію про координаторів вказаного вище дослідження.
1. Вавуліч Валентин Анатолійович, методист кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти (інформаційно-методичний супровід);
2. Давидюк Наталія Юріївна, методист кабінету виховної роботи та позашкільної освіти (інформаційно-змістовий супровід).
Інструктивно-методичні рекомендації щодо проведення дослідження «Вивчення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM - професій»
Дослідження «Вивчення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM-професій» (далі - Дослідження) проводиться відповідно до п. 7 планування роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» на 2018 рік, затверджений наказом Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 27.12.2017 № 77 та на виконання п.1 наказу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 24.01.2018 № 3 «Про організацію та проведення дослідження «Вивчення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM-професій».
Мета Дослідження – проаналізувати й оцінити дієвість та ефективність процесів профорієнтації та самооцінки і самовизначення учнівської молоді, з’ясувати особливості та мотиви вибору хлопцями та дівчатами інженерних та високотехнологічних професій.
Завдання Дослідження: проаналізувати теоретичний аспект проблеми, з’ясувати особливості та мотиви вибору учнями інженерних та високотехнологічних професій, формальний та реальний стан й можливості рівного доступу учнів до отримання високотехнологічних професій, виробити рекомендації щодо профорієнтаційної підтримки учнів у процесі вибору майбутньої професії тощо.
У Дослідженні беруть участь: учні 10-х класів, батьки учнів 10-х класів, керівники/заступники керівників закладів освіти.
Інструментарієм Дослідження є Google Форми для опитування учнів 10-х класів, батьків та керівників закладів освіти. Анкети розроблені членами робочої групи (п.2 наказу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 24.01.2018р. № 3 «Про організацію та проведення дослідження «Вивчення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM - професій»).
Опитування респондентів здійснюється методом online шляхом заповнення Google Форм.
Координатором проведення Дослідження в кожному районі, місті, ОТГ є представник відділу, управління освіти райдержадміністрацій, виконавчого комітету рад міст обласного підпорядкування, районного, міського методичного кабінету, органу управління ОТГ, який відповідає за організацію та проведення моніторингових досліджень, – районний, міський координатор, координатор в ОТГ Дослідження. Якщо така людина відсутня, то необхідно визначити, хто буде організовувати роботу щодо вказаного дослідження.
Районний, міський координатор, координатор в ОТГ, отримавши інструктивно-методичні матеріали, інформує учасників дослідження про мету, завдання та методи опитування. Інструктаж проводиться у довільній, зручній для координатора та респондентів формі.
Перелік матеріалів, які отримує районний, міський координатор, координатор в ОТГ Дослідження:
- інструктивно-методичні рекомендації щодо проведення;
- вибіркова сукупність для опитування учнів, батьків, керівників/заступників керівників закладів освіти (додаток 2, файл у форматі Excel);
Районний, міський координатор, координатор в ОТГ Дослідження визначає навчальні заклади, в яких буде проходити опитування, відповідно вибіркової сукупності.
Після закінчення опитування районний, міський координатор, координатор в ОТГ оформлює довідку про стан та результати проведення дослідження в області, за формою, наданою у листі Рівненського ОІППО від 12.04.2018 № 01-16/410.
Також, у листі можна висловити пропозиції щодо проведення дослідження.
Довідка надсилається до кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти на електронну пошту rivnekcmeyo@gmail.com, не пізніше 30 квітня 2018 року.
Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 0362 649669
Координатори Дослідження:
1. Вавуліч Валентин Анатолійович, методист кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти (інформаційно-методичний супровід);
2. Давидюк Наталія Юріївна, методист кабінету виховної роботи та позашкільної освіти (інформаційно-змістовий супровід).