Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2
Вступна кампанія до вищих навчальних закладів України у 2019 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
До уваги абітурієнтів 2019 року!!!

Міністерство освіти і науки України повідомляє про запуск відеороз'яснень щодо вступної кампанії до закладів вищої освіти на бакалавра.

МОН запускає серію відеороз’яснень для вступників у заклади вищої освіти.
Тримайте перший ролик - про терміни вступу на бакалавра та наскрізного магістра.

Це та інші відео розміщуватимуться також на сайті МОН у розділі «Вступна кампанія 2019»: https://bit.ly/2R3jOTb
та на офіційному YouTube каналі Міністерства: https://bit.ly/2ZcNdNN
Більше інформації про відеороз'яснення та інформаційні матеріали щодо вступної кампанії 2019 шукайте тут: https://bit.ly/2IxbFCL
 
Радіоефір
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.20 червня для приймальних комісій відбудеться вебінар щодо особливостей роботи з ЄДЕБО

Інфоресурс проведе вебінар для приймальних комісій
      У четвер, 20 червня 2019 року, для членів приймальних комісій вишів відбудеться вебінар щодо особливостей роботи з Єдиною державною базою з питань освіти під час цьогорічної вступної кампанії.
Під час вебінару будуть обговорені питання створення та ведення заяв вступників на участь у конкурсному відборі, формування списку вступників, рекомендованих до зарахування, а також особливості створення наказів про зарахування на навчання тощо.
Спікери також відповідатимуть на запитання учасників семінару.
Захід організовує та проводить Державне підприємство «Інфоресурс». Початок: о 10:00.


 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.Строки формування рейтингових списків, прийому документів, конкурсного відбору та зарахування

Строки вступу на бакалавра у 2019 році
У цьому матеріалі зазначені строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти.

Вступ до закладів вищої освіти у 2019 році відбувається на підставі чинних Правил прийому на навчання до закладів вищої освіти, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1096 від 11 жовтня 2018 року.
Вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви в електронній формі крім випадків передбачених п.1 розділу VI Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти.
ВСТУП НА ДЕННУ ФОРМУ НАВЧАННЯ
Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронного кабінету необхідних документів розпочинається 01 липня 2019 року.
Медичні огляди та інші доконкурсні процедури, якщо це викликано установленими законодавством особливими умовами конкурсного відбору за відповідними конкурсними пропозиціями, проводяться до 9 липня 2019 року.
Прийом заяв та документів від вступників розпочинається 10 липня, крім вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання), військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
Прийом документів закінчується:
 • о 18.00 годині 16 липня 2019 року — для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів;
 • о 18.00 годині 22 липня 2019 року — для осіб, які вступають тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
Творчі заліки
Якщо для певної конкурсної пропозиції передбачено складання творчого заліку, то особа допускається до конкурсного відбору в разі успішного складання творчого заліку, який проводиться з 01 лютого 2019 року до дня завершення прийому документів на відповідну конкурсну пропозицію.
Творчі конкурси, вступні іспити та співбесіди
Творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 01 по 10 липня (12 липня для спеціальності 025 «Музичне мистецтво») включно (для вступників на місця державного та регіонального замовлення за графіком, що має бути поданим 15 лютого на погодження до Міністерства освіти і науки України), у період з 11 по 22 липня можуть проводитись додаткові сесії творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
Порядок реєстрації учасників творчих конкурсів, їх організація та проведення визначається Порядком проведення творчих конкурсів для вступу до закладів вищої освіти України. У творчих конкурсах мають право брати участь особи, які здобули документ про повну загальну середню освіту, або завершують її здобуття до 10 липня, що підтверджується довідкою відповідного закладу освіти.
Вступні іспити у закладах вищої освіти проводяться з 17 до 22 липня 2019 року включно.
Співбесіди у закладах вищої освіти проводяться з 17 до 19 липня 2019 року включно.
Строки прийому заяв, проведення творчих заліків та творчих конкурсів, співбесід, вступних іспитів, оприлюднення рейтингових списків з повідомленням про отримання чи неотримання вступниками права здобувати вищу освіту за державним замовленням, виконання вимог до зарахування на місця державного замовлення, зарахування вступників на місця державного замовлення та виключення заяв зарахованих на інші місця державного замовлення для осіб, які вступають на навчання для підготовки військових фахівців з вищою освітою, визначаються правилами прийому закладу освіти. Вищі військові навчальні заклади (заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання) та військові підрозділи закладів вищої освіти забезпечують виключення заяв зарахованих на місця державного замовлення вступників з конкурсів на інші місця державного замовлення не пізніше 20 липня.
Оприлюднення рейтингових списків
Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди та за квотою-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або регіонального бюджету (за державним або регіональним замовленням) здійснюється не пізніше 12.00 години 20 липня. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 10.00 години 22 липня, а також подати письмову заяву про виключення заяв на інші місця державного замовлення. Зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбувається не пізніше 15.00 години 22 липня. Заяви зарахованих осіб на інші місця державного замовлення виключаються впродовж 22 липня.
Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів (у тому числі за квотою-1 та квотою-3, квотою-4), надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або регіонального бюджету (за державним або регіональним замовленням) здійснюються не пізніше 18.00 години 26 липня.
Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18.00 години 31 липня.
Зарахування на навчання
Зарахування вступників за кошти державного або регіонального бюджету (за державним або регіональним замовленням) проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2019 року.
Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та/або юридичних осіб — не пізніше 30 вересня 2019 року.
Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти — не пізніше 09 серпня.
Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції здійснюється не раніше 12.00 години 01 серпня.
ВСТУП НА ІНШІ ФОРМИ НАВЧАННЯ (КРІМ ДЕННОЇ)
Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за іншими (крім денної) формами здобуття освіти за кошти державного або регіонального бюджету або за рахунок цільових пільгових державних кредитів не відрізняються від строків прийому документів на денну форму навчання.
Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб визначаються правилами прийому закладу освіти, при цьому прийом документів починається не раніше 10 липня, тривалість кожної сесії прийому документів становить не більше 30 днів, зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв та документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір, але не пізніше 30 листопада 2019 року.
ВСТУП НА ОСНОВІ ОКР МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА
Для вступу на основі освітню-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за денною формою здобуття освіти прийом заяв та документів розпочинається 10 липня і закінчується о 18.00 годині 22 липня. Фахові вступні випробування проводяться з 23 липня до 30 липня.
ІНШІ УМОВИ
Для тих категорій вступників, для яких строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання не встановлені, визначаються правилами прийому закладу освіти. Реєстрація електронних кабінетів вступників закінчується 30 серпня.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

МОН роз’яснило, хто зможе вступити у виш без ЗНО
Сьогодні, 14:32НовиниКоментарі (0)

Певні категорії абітурієнтів зможуть пройти за результатами співбесіди або іспитів.
Під час вступної кампанії 2019 року вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди зможуть три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів – майже десять, повідомило Міністерство освіти України. Роз’яснення щодо використання пільг розміщені на сайті МОН у розділі “Вступна кампанія 2019”, пише dt.ua.
Традиційно в Умовах прийому до вишів виписані усі категорії вступників, які мають право на пільговий вступ. Зараз, напередодні активної фази вступної кампанії, МОН розіслало приймальним комісіям роз’яснення щодо використання цих пільг. Там, зокрема, є докладна інформація щодо документів, зразки довідок та посвідчень, які має пред’явити вступник”, – розповів голова директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Так, право на вступ за співбесідою мають:
– особи з інвалідністю внаслідок війни;
– деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і яким право на отримання таких пільг надано Законом;
– особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).
Вступити за результатами іспитів можуть:
– особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій;
– діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
– особи, яким за рішенням регламентної комісії відмовлено в реєстрації для участі в ЗНО у 2019 році через неможливість створення спеціальних умов;
– особи, які в 2019 році не брали участі в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану, зазначеного в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
– особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 1 січня 2019 року;
– громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 1 січня 2019 року;
– особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) починаючи з 1 грудня 2018 року;
– громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном (за умови вступу на контракт).
Однією з новацій цьогорічної кампанії є те, що правом перевестися на бюджет тепер зможуть скористатися й діти з багатодітних сімей. Проте треба врахувати, що їхній конкурсний бал має бути менший від прохідного бала не більш ніж на 15 балів”, – додав Олег Шаров.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Вступ 2019: Як зареєструватися в електронному кабінеті — відеоінструкція
22 Чер 2019
      Текстову та відеоінструкцію для вступників, про те, як працювати з електронним кабінетом, опублікували на сайті Міносвіти. Реєстрація розпочнеться 1 липня.
Вступники дізнаються про створення і наповнення кабінету, вибір конкурсних пропозицій та подання електронних заяв.
Кабінети будуть доступні на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua з 1 липня. 
Наголошують, що під час введення даних вступникам потрібно вказувати ту адресу електронної пошти, до якої вони мають постійний доступ та яка не заборонена на території України. Також вступників просять запам’ятовувати вказаний пароль.


Для реєстрації потрібно зазначити:
● адресу електронної пошти (вона буде логіном для входу в кабінет);
● пароль та підтвердження пароля;
● дані сертифікату ЗНО: номер (7 цифр), пінкод (4 цифри) та рік видачі;
● дані документа про повну загальну середню освіту: серія (2 літери), номер (8 цифр), середній бал.
Щоб підтвердити створення е-кабінету, потрібно буде перейти за вказаним у листі посиланням.
Як і торік, вступники мають самостійно розрахувати середній бал  атестата/свідоцтва про повну загальну середню освіту. Його потрібно обчислити за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених у додатка до документа оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються. Для точного розрахунку середнього бала документа вступникам рекомендують скористатися спеціальним калькулятором на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/


В інструкціях подають докладний опис вимог до формату та розміру фото і документів, які вступник має додатково завантажити в електронний кабінет.
Серед іншого, вступникам пояснюють, як правильно робити відбір конкурсних пропозицій, що потрібно вказувати під час подання заяви до вишу, де можна переглянути вже подані заяви тощо.
Важливо, що будь-яку інформацію в кабінеті, наприклад, особисті дані чи отримані тестові бали ЗНО, можна змінити до подання першої заяви. Далі змінити інформацію буде неможливо.
Перед реєстрацією та роботою з електронним кабінетом вступників просять уважно ознайомитися з інструкціями, поширеними запитаннями-відповідями, умовами прийняття до вишів. Вони є на сайті МОН у розділі «Вступна кампанія 2019». У разі виникнення проблем з реєстрацією потрібно звернутися за електронною поштою ez@inforesurs.gov.ua або за номером (044) 290-18-13.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Стартувала гаряча лінія МОН та приймальня громадян щодо вступної кампанії 2019 року

Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України

Що таке конкурсний бал і як він розраховується, скільки заяв можна подати на бюджетну і контрактну форми навчання, якими пільгами можна скористатись під час вступу. Відповіді на ці та інші запитання вступники тепер зможуть отримати, звернувшись на гарячу лінію МОН або у приймальню громадян щодо вступної кампанії. Їхня робота стартувала сьогодні, 24 червня 2019 року, і триватиме до 9 серпня.
“Вже через тиждень розпочнеться активна фаза вступної кампанії, а саме реєстрація електронних кабінетів та подача заяв до закладів. Для того, щоб вступники, їхні батьки та вчителі були добре поінформовані про графік та особливості вступу, ми створили на сайті МОН окремий розділ “Вступна кампанія 2019”. Там можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання щодо вступу на всі рівні вищої освіти, інфографіки, відеороз’яснення та офіційні документи. Ми дуже просимо абітурієнтів ознайомитися з матеріалами розділу, спробувати знайти там відповідь на своє запитання, перш ніж панікувати. Крім того, фахівці Міністерства проведуть серію семінарів для приймальних комісій. Сьогодні почали роботу консультативні телефонні лінії МОН та приймальня громадян, куди вступники зможуть звернутися впродовж усієї вступної кампанії”, – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Адреси та номери, за якими можна отримати консультації:
      - прийом громадян: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 16, к. 401 (понеділок-четвер з 9:00 до 18:00; п'ятниця - з 9:00 до 17:00)
      - консультативні телефонні лінії (понеділок-четвер з 9:00 до 18:00; п'ятниця - з 9:00 до 17:00)

МОН
 • +38 (044) 287-89-29
 • +38 (068 951-25-13
 • +38 (050) 550-54-11
 • 0 (800) 504-425 – БЕЗКОШТОВНО!
Електронні звернення можна надсилати на скриньку vstup2019@mon.gov.ua 
Додаткові телефони:
директорат професійної освіти МОН (питання вступу до закладів ПТО):
 • +38 (044) 287-89-14;
директорат дошкільної та шкільної освіти МОН (питання щодо документів про середню освіту):
 • +38 (044) 481-47-67;
ЄДЕБО, ДП “Інфоресурс” (cервic підтримки з реєстрації електронних кабінетів та подання електронних заяв):
 • +38 (044) 290-18-13
 • +38 (095) 281-13-54
 • +38 (067) 551-24-74
 • +38 (093) 342-38-63.
Електронні звернення можна надсилати на скриньку: ez@inforesurs.gov.ua 
Фонд “Відкрита політика” (консультації щодо вступу з Криму та Донбасу)
 • 0 (800) 50-45-70 – БЕЗКОШТОВНО!
 • +38 (068 951-25-13
 • +38 (097) 983-65-91
 • +38 (095) 875-74-99
 • +38 (050) 550-54-11 (Viber/Telegram/WhatsApp/)
Skype: Dostupna Osvita UA
Урядовий контактний центр
 • 1545


 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

2019-ГО ВСТУПНИКИ МОЖУТЬ ПІДВИЩИТИ СВІЙ БАЛ ЗА ДОПОМОГОЮ 3-Х КОЕФІЦІЄНТІВ: РЕГІОНАЛЬНИЙ ТА ГАЛУЗЕВИЙ НАРАХУЮТЬ АВТОМАТИЧНО, А СІЛЬСЬКИЙ ТРЕБА ПІДТВЕРДИТИ
Опубліковано 04 липня 2019 року о 16:04

Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України

      Під час вступної кампанії 2019-го, як і торік, є 3 коригувальні коефіцієнти: сільський, регіональний та галузевий. На них множитиметься конкурсний бал певних категорій вступників. Відповідне роз’яснення надав Директорат вищої освіти та освіти дорослих МОН сьогодні, 4 липня 2019 року, в зв’язку з початком активної фази вступної кампанії.
      Так, претендувати на сільський коефіцієнт (СК) можуть ті, хто в рік вступу закінчили школу на території села й зареєстровані в селі. СК дорівнює 1,02 для всіх таких вступників, а також 1,05 для вступників на спеціальності, яким надається особлива державна підтримка.
Перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, завантажено в ЄДЕБО. Тож в електронних кабінетах випускників таких закладів автоматично з’являється повідомлення про можливість застосування СК. Однак щоб його отримати, вступник має завантажити в електронний кабінет або додати до паперової заяви довідку про місце реєстрації. Її форма є в додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 2 березня 2016 року № 207.
Важливо, що цього року не має значення, скільки часу вступник зареєстрований у селі. Однак варто звернути увагу, що СК не застосовується для вступників, які закінчили школу або зареєстровані на території селищ.
      Регіональний коефіцієнт (РК) нараховується тим вступникам, які обирають виші НЕ в Києві. Для 11 регіонів РК дорівнює 1.04. Це такі області: Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська, Черкаська. В усіх інших випадках РК дорівнює 1,02.
      Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 і діє для вступників на ті спеціальності, яким надається особлива державна підтримка. Необхідно звернути увагу, що ГК застосовується тільки для заяв із першою та другою пріоритетністю.
Регіональний та галузевий коефіцієнти нараховуються вступникові автоматично, тобто для їх отримання йому не потрібно робити жодних додаткових дій.
Відеороз’яснення щодо коефіцієнтів можна переглянути тут: https://youtu.be/wKWTbEIvtDU
      Також цього року вперше запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я», які уклали угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.
      Для таких вступників передбачена квота-4, тобто окремі місця. Якщо їх не вистачить на всіх таких абітурієнтів, то буде задіяний механізм першочергового коефіцієнта і бали вступника домножуватимуться на 1,05.
Змінено: Ігор Опольський - 05.07.2019 05:56:42
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.


В Україні почався прийом заяв у виші для вступу на бакалавра та наскрізного магістра – більшість вступників мають подавати їх в електронній формі.

Обов’язково зверніть увагу:
• після подання першої заяви в електронному кабінеті вже нічого, жодні дані, змінити не можна. Тому спочатку перевірте, чи правильно ви завантажили всі документи та вказали інформацію;
• після подання заяви на бюджет неможливо змінити її пріоритетність;
• на бюджет можна подати 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість заяв;
• реєструвати кабінети та подавати через них заяви можна буде до 18-ї години 22 липня для тих, хто вступає за сертифікатами ЗНО та/або творчими конкурсами, складеними з 1 до 10 (12) липня, й до 16 липня – для вступників за співбесідою, іспитами чи творчими конкурсами
Докладніше у відео чи за посиланням: https://bit.ly/2XBywaO

СКІЛЬКИ ЗАЯВ МОЖНА ПОДАТИ НА БЮДЖЕТ І КОНТРАКТ, ЯК ВИСТАВИТИ ПРІОРИТЕТНОСТІ ТА ЧИ МОЖНА ЇХ ЗМІНЮВАТИ – В УКРАЇНІ СТАРТУВАВ ПРИЙОМ ЗАЯВ ДО ВИШІВ

Автор фото -pixabay.com

В Україні почався прийом заяв у виші для вступу на бакалавра та наскрізного магістра – більшість вступників мають подавати їх в електронній формі через власні кабінети на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/
Можливість подання заяв була відкрита сьогодні, 10 липня 2019 року, о 9-й ранку.
«Хочу звернути увагу всіх вступників: після подання першої заяви в електронному кабінеті вже нічого, жодні дані, змінити не можна. Тому перед поданням першої заяви вступник повинен перевірити, чи правильно він завантажив усі документи та вказав інформацію», – наголосив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Зокрема, необхідно перевірити, чи завантажені правильні файли:
 • додатка до документа про освіту;
 • фото вступника;
 • довідки про місце реєстрації, якщо вступник претендує на сільський коефіцієнт.
Перевірити в кабінеті також потрібно:
 • чи правильно вами розрахований середній бал;
 • чи збігаються бали ЗНО, що відображаються в кабінеті та зазначені в сертифікатах ЗНО;
 • чи правильно вказаний номер мобільного;
 • чи правильно визначено громадянство, право на додаткові бали та сільський коефіцієнт.
Цього року вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість заяв.
Джерело фінансування вступник обирає під час подання кожної заяви. Загалом є 2 опції:
 1. На бюджет, а в разі не отримання рекомендації також на контракт;
 2. Виключно на контракт.
У кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він також обов’язково обирає її пріоритетність – від 1 до 7, де 1 – це найвища пріоритетність, а 7 – найнижча. Таким чином він позначає, на які конкурсні пропозиції у яких вишах хоче вступити найбільше – їм треба присвоїти найвищі пріоритетності, а які є менш бажаними – для них вказуються нижчі пріоритетності.
«Пріоритетність потрібна для того, щоб алгоритм адресного розміщення держзамовлення «розумів», у якій послідовності треба розглядати заяви вступника. Розглядаються абсолютно всі заяви. І на порядок цього розгляду впливає лише обрана пріоритетність – більше нічого. Ні час подання, ні розмір конкурсного бала на це не впливають», – зауважив Олег Шаров.
Якщо вступник анулює заяви з першими пріоритетностями, то найвищою в нього буде наступна пріоритетність. Наприклад, заяви з пріоритетностями 1 та 2 скасовані, отже найвища – 3. Саме з неї почнеться розгляд заяв вступника, й ця заява розглядатиметься одночасно на рівні з першою пріоритетністю інших вступників.
Важливо, що після подання заяви змінити пріоритетність вже неможливо. Водночас, якщо заява з пріоритетом ще не зареєстрована в закладі, то вступник може її скасувати та подати замість неї нову. Але якщо заява вже зареєстрована, то в разі її скасування вступник втрачає пріоритет без можливості його поновлення.
Відслідкувати увесь процес проходження своєї заяви вступник може через її статус, який змінюватиметься в електронному кабінеті. 
Статуси можуть бути такими:
 • Зареєстровано в Єдиній базі – підтвердження факту подання електронної заяви до обраного вишу;
 • Потребує уточнення вступником – заяву прийнято до розгляду вишем, але дані потребують уточнення (які саме – зазначає ЗВО);
 • Скасовано вступником – заяву скасовано до присвоєння статусів «Зареєстровано у закладі освіти» і «Потребує уточнення вступником» (у такому випадку можливо скасувати заяву на бюджет без втрати пріоритету і подати замість неї нову) ;
 • Зареєстровано у закладі освіти – заяву прийнято до розгляду;
 • Допущено до конкурсу – заяву допущено до участі у конкурсі;
 • Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб);
 • Відмовлено закладом освіти – заяву не допущено до участі у конкурсі на підставі рішення приймальної комісії;
 • Скасовано закладом освіти – заяву скасовано закладом освіти за рішенням приймальної комісії (у разі виявлення технічних помилок, зроблених під час внесення даних до Єдиної бази);
 • Рекомендовано до зарахування – вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на бюджетне місце;
 • Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб);
 • Включено до наказу – вступника зараховано на навчання до закладу вищої освіти;
 • Включено до наказу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб).
Докладна інструкція щодо подання електронних заяв розміщена за посиланням https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2019/2019/06/25/ez-2019-21062019.pdf
Також можна переглянути відео: https://youtu.be/jlUj4lAUpYI
Є невеликий відсоток вступників, які подають заяви в паперовій формі до приймальних комісій вишу. Це ті, хто:
 • вступають за співбесідою, іспитами, квотами 1, 2, квотою для іноземців;
 • мають розбіжності в даних в ЄДЕБО та в шкільному свідоцтві (атестаті), сертифікаті ЗНО;
 • вступають для повторного навчання за бюджетні кошти;
 • мають право на першочергове зарахування (угода про відпрацювання лікарем чи вчителем в селі) ;
 • подають іноземний документ про освіту;
 • є іноземцями або особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;
 • подають документ про освіту старого зразка (виготовлений НЕ за фотополімерними технологіями) ;
 • можуть отримати додаткові бали для вступу на спеціальності "Середня освіта (Фізична культура)" та "Фізична культура і спорт" (призери та переможці чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу, всесвітньої Гімназіади, переможці чемпіонатів України з олімпійських видів спорту) ;
 • подають заяву після закінчення терміну роботи електронних кабінетів;
 • не можуть зареєструвати електронний кабінет або подати електронну заяву з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії вишу.
26 липня вступники будуть знати, чи отримали бюджетне місце, до 31 липня вони повинні будуть принести оригінали документів до вишів для зарахування. 1 серпня відбудеться зарахування на бюджет, з цього ж дня починається оприлюднення списків на контракт. Зарахування на контракт може тривати до 30 вересня.  

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Єгор Стадний вважає, що не варто обирати професію поспіхом / фото УНІАН 

Єгор Стадний: 
Якщо маєте низькі результати ЗНО з певних предметів, краще не пробувати вступати в цьому році, а взяти gap year – рік перерви 


ІРИНА ШЕВЧЕНКО 07:05, 11 липня 2019 9876 0 ІНТЕРВ'Ю 

Як обрати університет та спеціальність, якщо нічого особливо не цікавить, а також про ризики необдуманого навчання за кордоном в інтерв’ю УНІАН розповів директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний. Які головні помилки роблять абітурієнти та їхні батьки, визначаючись з вищою освітою? Перша типова проблема – це поспіх. У нас найчастіше недооцінюють, скільки насправді часу потребує усвідомлений вибір, обирають щось в останній момент. Маю припущення, що українці вибору машини приділяють більше часу, ніж вибору університету для своєї дитини. А коли треба починати перейматися цим питанням? Взагалі ще в кінці десятого класу. Бо все-таки треба намагатися готуватися до ЗНО не в останній семестр навчання в школі. Чим пізніше ви починаєте, тим більш стресовим є цей етап. Крім того, готуватися до ЗНО та добре його скласти – це лише половина успіху. Ще одна важлива складова – роздобути і успішно проаналізувати інформацію про різні університети та спеціальності до того, як щось обирати. … і, повертаючись до типових помилок вступників та їхніх батьків… Ми не ставимося до вищої освіти з належною серйозністю, як до інвестиції. Сприймаємо, як просто поширене явище, яке роблять всі. Це фундаментальна помилка. Якщо тридцятирічній людині запропонувати записатися на якісь курси, вона запитає – навіщо їй це потрібно. Людина усвідомлює, що буде витрачати час, тому хоче розуміти користь від цього. А тут ми, сімнадцятирічні, готуємося зробити крок, як мінімум, на чотири роки бакалаврату, але чомусь про це не замислюємося. Ніби це менш важливо, ніж в зрілому віці проходити якісь тренінги. Третя поширена помилка – наші люди не хочуть йти туди, де, за замовчуванням, високі конкурси. Ми шукаємо де нижчі конкурси, щоб було легше вступити. Так, до певної межі, відносно низький конкурс – це не страшно. Якщо середній конкурсний бал вашої майбутньої групи на межі 170-180 балів – це нормально. Якщо 160-170 балів, то треба вже бути настороженим. Але якщо середні бали 150-140 та нижче – це невиправдана інвестиція. Чим гірший рівень знань одногрупників, тим більше доведеться витрачати зусиль, щоб стрибнути вище цього рівня. Проста і чітка закономірність. Зазвичай, батьки знають, що в школі краще віддати дитину до сильнішого класу на паралелі, бо краще вчитися з сильнішими, ніж бути сильним серед слабких. Будеш або підтягуватися до рівня сильніших, або падати до рівня слабших. А коли мова йде про вступ до університету, такий підхід чомусь геть не працює. І в цьому парадокс. Так само, ведмежою послугою є прохідний бал на бюджет на спеціальність 100-120 балів. Особливо, на спеціальностях, які передбачають накопичувальне здобуття знань (інженерні, фізико-математичні). Там ви маєте навчатися поступово, на відміну від тієї ж філософії, історії чи маркетингу. Відповідно, коли вступаємо на бюджет на інженерні спеціальності з дуже низькими прохідними балами, поганим знанням математики та фізики (наприклад, ЗНО з цих предметів 130 та 120) – в університеті потім не знають, що з нами робити. Починають давати нульові курси, тому, протягом відведеного часу на бакалавраті, не встигаємо пройти основну програму. В результаті, маючи погані знання на старті, випускаємося з недоотриманими знаннями. Тому, насправді, якщо маєте низькі результати ЗНО з певних предметів, краще просто не пробувати вступати в цьому році. В цьому немає нічого страшного. Підготуєтеся, та наступного року складете тести краще. Ви пропонуєте не йти навчатися абикуди, а взяти поширений за кордоном gapyearна підготовку? Саме так. Звісно, це розрив шаблонів, у батьків виникає багато питань. Вони кажуть щось на кшталт: «Він/вона забуде всі знання, наступного року взагалі ЗНО не складе». Але насправді острах, що людина не зможе підготуватися та скласти краще, не виправданий. Наприклад, здавали ви українську мову, математику та англійську. З математики маєте поганий бал, а з інших предметів – хороший. Ваші сертифікати з українською та англійською з нормальними балами будуть діяти ще протягом двох наступних вступних кампаній. Тобто, щонайменше двічі зможете їх використати. Вам не треба буде заново складати англійську та українську. А от до теста з математики треба підготуватися, довчитися та наступного року скласти краще. Які ще переваги такої річної відпустки? Знаєте, другий поширений острах у батьків, коли мова йде про рік перерви, – дитина почне гульбанити і за цей рік «пропаде». До речі, радив би батькам частіше приїздити в гості до своїх першокурсників. Бо вони відстали від життя, якщо вважають, що ті не розважаються. Так от, за рік перерви дитина може, навпаки, подорослішати. Бо зазвичай з’являється робота, підліток починає відчувати цінність власне зароблених грошей та інвестованого часу. Потім ці більш зрілі люди зможуть зробити якісніший та усвідомлений вибір щодо закладу вищої освіти. Єгор Стадний зазначає, що не треба в 17-річному віці прирікати себе на вузьку професію / фото УНІАН Як правильно обирати спеціальність? Нерідко абітурієнти обирають собі майбутню професію навмання чи тому, що професія «модна», має попит. У нас немає реальних прогнозів, які професій будуть мати попит. Найбільше, що ми зараз можемо зробити, це звернутися до актуальної інформації на сайтах рекрутингових компаній, поспілкуватися з родичами та знайомими в бізнесі, або піти навчатися за бабусиним рецептом: «Зуби завжди у людей болітимуть – поступай на стоматолога, не пропадеш». Втім, насправді спектр професій значно ширший, ніж такі варіанти. І більшість спеціальностей вас ніяк не спрямовують. Адже всього спеціальностей понад сто десять, і мало з них чітко пов’язані з певною професією (пілот, вчитель тощо). Наприклад, є аж шість IT-спеціальностей, в IT галузь ще йдуть працювати після фізики, прикладної математики, статистики тощо. Постає питання, яку зі спеціальностей обрати? Тому, якщо не маєте конкретної дитячої мрії чи твердого переконання, ким хочете стати, ми радимо обирати щось найширше. Поясню на прикладі: думаєте ви про спеціальність «міжнародне право». Зробіть крок назад, що там трошки загальніше? Це – правознавство. Коли в сімнадцять років ви вступаєте на «міжнародне право», то забираєтеся на одну гілочку на дереві. А краще піти по стовбуру «правознавства». Після бакалаврату вже знатимете про різні галузі права, тонкощі професії, перспективи, можете зробити вибір – піти в міжнародне право чи в якусь іншу сферу. Маємо не обрубувати собі варіації, а залишати можливості. Тому радимо ширші спеціальності. Хоча цього у нас досі намагаються уникнути через переконання, що конкретна професія – це набагато краще. Досі превалює радянський тип мислення, коли все було передбачено і наперед прописане, була прив’язка кожного інституту до певного заводу, індустрії. Ви закінчуєте інститут «А» і йдете працювати на завод «Б». Але зараз ситуація інша. Тому не варто себе в 17-річному віці прирікати на вузьку професію, якщо тільки не маєте твердого потягу до чогось конкретного. Чи варто абітурієнтам проходити тест на профорієнтацію? На сьогодні в Україні немає якісних тестів на профорієнтацію. Крім того, тест не може бути корисний сам по собі. Так, є сила-силенна таких тестів, навіть більш-менш нормальні. Але вони не мають жодної дослідницької цінності, адже проінтерпретувати результати немає кому. Ось це «немає кому» – це системна проблема в Україні. В інших країнах батьки та учні й учениці періодично відвідують консультації спеціальних радників, які розкривають їм можливі траєкторії руху для молодої людини після завершення старшої школи. Мова йде не лише про вибір університету, а загалом про вибір майбутнього. Вони обговорюють бажання учня та учениці, займаються тлумаченням перспектив, використовується не тільки профорієнтаційний тест, але інформація про ринок праці. До речі, в Україні такої інформації немає – це ще одна системна помилка, яку треба вирішувати. Ми з вами вже згадували, що у нас ніхто не займається прогнозами щодо ринку праці, а це треба робити. Як обирати навчальний заклад? На що треба зважати? Слід з самого початку відкинути університети, де хабарі для викладачів є стандартною практикою. У такі заклади просто не можна вступати, бо ви інвестуєте свій час та гроші, вам не потрібні заклади, де культивується практика хабарництва. Доведено, що в молодому віці ми краще засвоюємо інформацію. Тому, купуючи свої оцінки, ми просто крадемо у самих себе наш майбутній час. Коли ця інформація вам знадобиться, заплатите набагато більше власним часом. Адже, наприклад, в тридцять років треба буде приділити набагато більше зусиль, щоб розібратися з різними речами. Коли платите хабар, то робите собі ведмежу послугу. Це буде вашою персональною проблемою в майбутньому. Відсіявши заклади за цим загальним правилом, залишиться не більше двох-трьох десятків. Тепер слід зважати на побудову освітнього процесу. По-перше, питати у старшокурсників про викладачів. Чи є круті викладачі, до яких вони за власним бажанням ходять навіть в кінці семестру? Якщо такі викладачі покривають сім-вісім предметів протягом навчання – це прекрасно. Університет вартий вашої уваги. По-друге, зважайте на можливість самостійно обирати дисципліни (і я говорю не про вибір, який за вас робить кафедра). Дуже важливо мати таку можливість, бо зможете забезпечити власну траєкторію навчання. Десь з третього курсу розумітимете, що частина навчальної програми відстає від вимог ринку праці. А маючи можливість вибирати дисципліни, зможете заповнювати актуальні потреби. Законом передбачено, що, мінімум, чверть програми має бути обрана студентом самостійно. Це крута можливість, але гарантується не всіма університетами. Звертайте на це увагу. Також старшокурсників треба розпитувати про практику. Чи справжня вона, як і де відбувається? Навіть назви компаній будуть вам підказувати, чи вартий університет уваги. Бо, на жаль, дуже часто до практики ставляться як до формальності просто «на папері». На спеціальностях, де є дослідницький рух, питайте, чи справді університетські викладачі займаються наукою. Бо дослідники-практики зможуть долучити вас до цікавих проектів. Крім того, університет – це певне коло соціалізації, знайомства та зв’язки, ваша інвестиція в майбутнє. Треба розпитувати про можливості створення студентських проектів. Про ініціативи, пов’язані з місцевими громадами, міжнародними проектами, екологічними ініціативами, суспільно-корисною роботою… Розвитком справжнього активізму, а не лише дозвільного – дискотеки та концерти. Справжній активізм – це супер круто. Вам потрібні такі навички, і їх не здобувають в аудиторіях. Якщо університет каже студентам, о котрій годині входити до гуртожитку та гасити світло, – цей заклад ставиться до студентів, як до дітей. Тобто, не дає розвиватися. Директор CEDOS вважає, що у багатьох вступників викривлене уявлення про навчання за кордоном / фото УНІАН Що робити, якщо вступник не може визначитися між двома рівнозначними, на його погляд, закладами? Треба підходити індивідуально і шукати щось для себе. Я б, знову-таки, поговорив з випускниками обох закладів. Також хотів би зауважити фундаментальну засаду, з якої ми почали нашу розмову – похід в університет треба розцінювати, як інвестицію. Всім раджу справді рахувати в грошах. Бо навіть, навчаючись на бюджеті, ви маєте витрати. Проживаєте, харчуєтесь, купляєте літературу. Що важливіше – протягом навчання у нас зростає певний мінус недоотриманої зарплатні. Ця теза нова для українців, але саме так треба до цього ставитися. Попри, можливі студентські підробітки, якщо я пішов не на роботу, а в університет, то не отримав зарплату. Відповідно, після випуску маємо на руках диплом і символічний «мінус» – зарплату, яку потенційно могли отримати за ці роки. Чим краща вища освіта, ти швидше цей «мінус» відіб’ємо та вийдемо в «плюс». З таких позицій треба ставитися до своєї вищої освіти. Звісно, такий підхід не типовий, бо мова йде про абстрактні речі. Тоді як в тих самих Сполучених Штатах для переважної більшості студентів освіта є платною. Люди беруть кредити на навчання, і «мінуси» для них реальні. Тому там з самого початку усвідомлюють, що краще вкластися в хорошу освіту. Закінчують навчання з круглою сумою боргу перед банком або фінустановою, і намагаються швидше повернути ці гроші.  Переконаний, що ми також маємо сповідувати такий підхід. Не варто забувати про «мінус», нехай у вигляді недоотриманої зарплати, а не реальної позики. Чи завжди виправдане бажання вступників вчитися за кордоном? На превеликий жаль, тут та сама історія, що з вибором університету в Україні. Чесно кажучи, я дивлюся на все це з великим острахом. Адже дуже часто наші вступники їдуть вчитися за кордон, маючи викривлені уявлення про своє майбутнє. Які у нас є правила для навчання за кордоном? По-перше, безоплатна освіта – краще, ніж платна. Це просте правило варто запам’ятати. Конкуренція і конкурс за безоплатну освіту будуть набагато вищими, ніж коли будете платити за власну освіту. Відповідно, якщо пройдете відбір, будете навчатися в сильнішому університеті. Друге золоте правило – мова навчання. Всім українцям, які хочуть навчатися за кордоном, треба спочатку опанувати мову на достатньому для цього рівні. «Можу в магазині купити продукти», – це не той рівень. Маєте вільно писати, виконувати лабораторні та студентські роботи, слухати лекції, читати профільну літературу. Для цього кількамісячних мовних курсів не достатньо. Насправді, зараз складається кризова ситуація. Наші випускники в Польщі, яка серед закордонних країн приймає найбільше українських студентів, після випуску і навіть на старших курсах самі декларують, що принаймні половина з них не володіє мовою на достатньому рівні для навчання. Вступали, купившись на обіцянки про «подібну до української польську мову». По-третє, не треба куплятися на кон’юнктурні спеціальності. Ринок праці в Польщі (на відміну від нас, у них є система прогнозів) потребує лікарів, IT-шників, будівельників, архітекторів, спеціальних працівників. А українські студенти масово вступають на «менеджмент» та «міжнародні відносини». Я з жалем дивлюся на це. Втім, є попит – буде пропозиція. Адже польські університети не відповідають за працевлаштування. Взяли гроші за контракт – «до побачення». І останнє правило таке – треба щиро спитати себе про мету навчання за кордоном. Якщо хочеш кращої вищої освіти, а в Україні немає пропозицій, які тебе задовольнили б, – окей. Нормальна мотивація. Але якщо просто хочеш виїхати, то не варто для цього вступати навчатися до провінційного містечка в Словаччині, Польщі чи Чехії. Краще закінчити мовні курси, і потім поїхати працювати. Треба тричі подумати, чи варто вкладатися в абияку вищу освіту, просто щоб виїхати. *** Аналітики центру CEDOS спільно з Міністерством освіти та науки розробили онлайн-порадник: «Як обрати вищу освіту?» Чіткий алгоритм, який має допомогти зробити свідомий вибір, представлений у них на сайті. https://cedos.org.ua/vybir Ірина Шевченко


 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Рейтинг спеціальностей за кількістю поданих заяв


Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» складено проміжний рейтинг спеціальностей за кількістю поданих абітурієнтами заяв.
Відповідно до даних інформаційної системи станом на ранок 17 липня, найбільша кількість абітурієнтів подали заяви на спеціальності галузі «Управління та адміністрування» (90 358 заяв), «Інформаційні технології» (71 894) та «Гуманітарні науки» (60835).
На спеціальність галузі «Освіта та педагогіка» вже подано майже 55 тисяч заяв, на спеціальність «Право» трохи більше 50 тисяч.
Найменше заяв подано на спеціальності галузей знань «Електроніка та телекомунікації» (3486), «Біологія» (3457) та «Воєнні науки, національна безпека та безпека державного кордону» (545 заяв).

 
      Рейтингова таблиця складена на підставі даних Інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA»отриманих з Єдиної державної електронної бази з питань освіти 17 липня 2019 року.
      Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок  Вступна кампанія в Telegram  або  Абітурієнт  і  Освіта.ua  у  Facebook.
Страницы: Пред. 1 2
Читають тему