Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1
Вступна кампанія: абітурієнтів зарахують у першу хвилю, Усіх абітурієнтів зараховуватимуть до вищих навчальних закладів під час першої хвилі зарахування. Про це під час брифінгу, присвяченому питанням вступної кампанії до вищих навчальних закладів, повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.
 
Вступна кампанія: абітурієнтів зарахують у першу хвилю
Усіх абітурієнтів зараховуватимуть до вищих навчальних закладів під час першої хвилі зарахування. Про це під час брифінгу, присвяченому питанням вступної кампанії до вищих навчальних закладів, повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

За її словами, у 2015 році буде впроваджений принцип пріоритетності заяв на вступ до вишів.

"Усі пам’ятають ситуацію минулих років, коли закінчується третя хвиля зарахування, ще залишається купа місць державного замовлення, а далі - бардак. Тому що далі і починається основна корупція при вступі, бо відстежити, кому зі списку подзвонять із приймальної комісії і скажуть приносити сертифікат дуже складно", - підкреслила Інна Совсун.

Вона повідомила, що наступного року в ході вступної кампанії цієї проблеми не буде, оскільки всіх абітурієнтів зараховуватимуть у першу хвилю. Це відбуватимуться завдяки тому, що кожен вступник, який має право подавати 15 заяв (по три заяви в п’ять вузів), має визначити пріоритетність кожної заяви.

"Наприклад, вступник найбільше хоче вступити на право в Києво-Могилянську академію – це пріоритет №1, і якщо він потрапляє за своїми балами в цей вуз, то її всі інші заяви автоматично анулюються, і ця людина "не бовтається" в списках і штучно їх не розтягує. А якщо вона в "Могилянку" не потрапляє, але другим за пріоритетністю значиться заява на вступ, скажімо, на право в університет ім. Франка, і вона туди вступає, то решта її заяв випадає зі списку", - повідомила перший заступник міністра.

Вона також додала, що списки зарахованих абітурієнтів будуть автоматично сформовані фактично після подачі всіх заяв.

"Тому що тобі пропонують одне місце за найвищим із тих пріоритетів, за яким ти приходиш на місце державного замовлення. Саме тому студенти мають дуже відповідально підійти до виставлення пріоритетності своїх заяв", - наголосила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Як відомо, Міністерством освіти затверджено Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році, які будуть оприлюднені після процедури реєстрації у Міністерстві юстиції України.
 
Порядок рейтингового відбору абітурієнтів 2015 року http://osvita.ua/vnz/consultations/43472/
Під час вступної кампанії у 2015 році вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься на підставі визначених вступником пріоритетних спеціальностей.

Згідно з Умовами прийому до вищих навчальних закладів, максимальна кількість заяв про вступ, що абітурієнт зможе подати до вишів у 2015 році, становить п’ятнадцять (максимум п’ять вузів по три спеціальності в кожному). При поданні заяви про вступ на кожну окрему спеціальність абітурієнт повинен буде зазначити пріоритет кожної з них.

Згідно з Умовами прийому, пріоритет або пріоритетність – це показник, виражений цифрою від 1 до 15, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де «1» є показником найбільшої пріоритетності заяви.

Зазначені пріоритети будуть використовуватись для вибору місця навчання кожного вступника та для складання рейтингових списків абітурієнтів в кожному вищому навчальному закладі на кожній спеціальності для зарахування вступників на навчання за кошти державного бюджету.

Відповідно до У мов прийому, після подання заяв абітурієнтами, у кожному вузі буде складений рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів кожної заяви про вступ.

Першими абітурієнтами, які можуть будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу відразу потраплятимуть на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки із списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. В такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 2 серпня 2015 року.

Таким чином, другого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’ятнадцяти спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 6 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 6 серпня включно не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей на яку вони подавали заяву.

Заяви вступників, які не виконали вимог для зарахування (не подали оригінали документів у визначені строки) анулюються, а їх місця надаються вступникам, наступним за рейтинговим списком.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Рекомендація до зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб може бути надана за всіма пріоритетами, вказаними вступником при поданні заяв.

Інші умови

У випадку, коли вищий навчальний заклад здійснює підготовку за певним напрямом на різних факультетах (інститутах) вступник зазначає пріоритетність зарахування за обраним напрямом відповідно до факультету (інституту).

У випадку, коли у вищому навчальному закладі підготовка за напрямом здійснюється за спрямуваннями (спеціалізацією, нозологією, профілем, мовою) вступник зазначає у кожній заяві обрану ним пріоритетність зарахування за відповідним спрямуванням.

Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році.
 
Порядок рейтингового відбору абітурієнтів
Під час вступної кампанії у 2015 році вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься на підставі визначених вступником пріоритетних спеціальностей.

Згідно з Умовами прийому до вищих навчальних закладів, максимальна кількість заяв про вступ, що абітурієнт зможе подати до вишів у 2015 році, становить п’ятнадцять (максимум п’ять вузів по три спеціальності в кожному). При поданні заяви про вступ на кожну окрему спеціальність абітурієнт повинен буде зазначити пріоритет кожної з них.

Згідно з Умовами прийому, пріоритет або пріоритетність – це показник, виражений цифрою від 1 до 15, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де «1» є показником найбільшої пріоритетності заяви.

Зазначені пріоритети будуть використовуватись для вибору місця навчання кожного вступника та для складання рейтингових списків абітурієнтів в кожному вищому навчальному закладі на кожній спеціальності для зарахування вступників на навчання за кошти державного бюджету.

Відповідно до Умов прийому, після подання заяв абітурієнтами, у кожному вузі буде складений рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів кожної заяви про вступ.

Першими абітурієнтами, які можуть будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу відразу потраплятимуть на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки із списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. В такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 2 серпня 2015 року.

Таким чином, другого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’ятнадцяти спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 6 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 6 серпня включно не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей на яку вони подавали заяву.

Заяви вступників, які не виконали вимог для зарахування (не подали оригінали документів у визначені строки) анулюються, а їх місця надаються вступникам, наступним за рейтинговим списком.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Рекомендація до зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб може бути надана за всіма пріоритетами, вказаними вступником при поданні заяв.

Інші умови

У випадку, коли вищий навчальний заклад здійснює підготовку за певним напрямом на різних факультетах (інститутах) вступник зазначає пріоритетність зарахування за обраним напрямом відповідно до факультету (інституту).

У випадку, коли у вищому навчальному закладі підготовка за напрямом здійснюється за спрямуваннями (спеціалізацією, нозологією, профілем, мовою) вступник зазначає у кожній заяві обрану ним пріоритетність зарахування за відповідним спрямуванням.

Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році.
 
дякую
 
Абітурієнт-2015: доведеться вчити правила Читаємо матеріал за посиланням http://gazeta.dt.ua/EDUCATION/abituriyent-2015-dovedetsya-vchiti-pravila-_.html
АБО ЧИТАЄМО ВСЕ ТЕ Ж НИЖЧЕ
Відповідно до Умов прийому на 2015 р., які розроблялися на основі нового Закону України "Про вищу освіту", навчальні заклади отримали значно більше можливостей для відбору абітурієнтів з конкретними знаннями та вміннями. Вперше створено умови для відбору студентів із профільними знаннями, необхідними для навчання на конкретному напрямі підготовки.
20 жовтня Міністерство освіти і науки України оприлюднило Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2015 р. Наступного року абітурієнти вступатимуть до вишів за нормами нового Закону України "Про вищу освіту". Оскільки ідея й імплементація цього нормативного акта частиною вищих навчальних закладів сприймаються досить скептично, умови вступу також почали піддаватися критиці та дискредитації. На нашу думку, основною причиною такої поведінки залишається нерозуміння процедур і відсутність системного інформування про новації як майбутніх абітурієнтів, так і адміністрацій вищих навчальних закладів. 
Попри те, що Умови прийому пропонують новий підхід до відбору студентів, структура вступної кампанії кардинально не змінюється. Так, вищі навчальні заклади отримали широкі повноваження в частині формування конкурсного бала вступника, присвоєння різних вагових коефіцієнтів його складовим, визначення предметів ЗНО, результати яких зараховуватимуться при вступі. Вперше створено умови для відбору студентів із профільними знаннями, необхідними для навчання на конкретному напрямі підготовки. 
Що стосується майбутніх вступників, то основні складові й етапи конкурсного відбору не дуже відрізнятимуться від цьогорічних. Абітурієнти складатимуть державну підсумкову атестацію, проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання, творчі випробування — якщо цього вимагатимуть правила вступу, а також можуть розраховувати на додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді, конкурсі-захисті наукових робіт МАН, довузівську підготовку. Єдиним викликом для абітурієнта 2015 р. може стати невизначеність щодо професії чи фаху, які він хоче здобувати, а також щодо навчального закладу, в якому прагне навчатися. Адже вступ до ВНЗ тепер передбачає обов'язкове ознайомлення з Правилами прийому різних ВНЗ, що істотно різнитимуться між собою, рейтингування 15 можливих поданих заяв — відповідно до власних пріоритетів, посилену підготовку до здачі тих конкурсних предметів, яким присвоєні найвищі вагові коефіцієнти. 
Пропонуємо розглянути докладніше основні зміни.
Формування конкурсного бала. 
Вагові коефіцієнти
Як і в попередні роки, формування конкурсного бала залежить від галузі знань чи напряму підготовки, на який вступатиме абітурієнт. Однак максимальне значення основного конкурсного бала у кожному разі дорівнюватиме 200. Для тих спеціальностей, які не потребують проходження творчих випробувань, основний бал складатимуть:
1. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з 3—
4 предметів та 
2. Середній бал атестата про повну загальну середню освіту. 
Перелік предметів ЗНО, необхідних для вступу, визначатиме самостійно кожен ВНЗ. Єдиний предмет, що є обов'язковим для всіх, — українська мова і література. Мінімальний прохідний бал для участі в конкурсному відборі з кожного предмета ЗНО тепер теж визначає ВНЗ, а не Міністерство освіти і науки України. Торік він дорівнював 140. У зв'язку зі зміною системи визначення результатів стандартизованого тестування ("склав не склав"smile;), припускаємо, що ВНЗ взагалі не встановлюватимуть цього порога, а прийматимуть документи від усіх абітурієнтів. Як і в попередні роки, лише найрейтинговіші вищі навчальні заклади можуть підняти мінімальний бал на кілька позицій. 
Новація Умов прийому на 2015 р. — запровадження вагових коефіцієнтів до кожного зі складових конкурсного бала. Їхнє основне завдання — вказати на найважливіший із них і збільшити його вагу. Оскільки Умови прийому тепер не визначають профільного предмета для вступу, це робитиме виш, присвоюючи йому найвищий ваговий коефіцієнт. Сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці. Діапазон коефіцієнтів визначений у Законі "Про вищу освіту": результат кожного предмета ЗНО має становити не менш як 20% конкурсного бала, вага атестата — від 0 до 10% конкурсного бала. 
Як це працюватиме? Наприклад, вступаючи на напрям підготовки "лікувальна справа", абітурієнт має подати результати сертифіката з української мови та літератури, біології і хімії, а також додаток до атестата. Очевидно, що навчання у галузі "медицина" потребує більше знань із біології та хімії, ніж з української мови та літератури. Тому вага цих предметів має бути більшою. Для прикладу, пропонуємо результату ЗНО з біології присвоїти ваговий коефіцієнт 0,4, з хімії — 0,3, з української мови та літератури — 0,2, й атестату — 0,1. Сума коефіцієнтів дорівнює одиниці (0,4+0,3+0,2+0,1=1). У результаті отримаємо розрахунок:
Конкурсний бал = (ЗНО біологія х 0,4) + (ЗНО хімія х 0,3) + (ЗНО українська мова та література х 0,2) + (атестат х 0,1) 
Якщо порахувати з максимально можливими 200 балами за кожну складову, то отримаємо:
(200 біологія х 0,4) + (200 хімія х 0,3) + (200 українська мова та література х 0,2) + (200 х 0,1) = 80+60+40+20=200
У результаті бачимо, що однакові складові конкурсного бала при застосуванні вагових коефіцієнтів роблять різний "внесок" у його формування. Бал атестата про повну середню освіту становить усього 10% від загального. Натомість результат ЗНО з біології — 40%. Зрозуміло, що за таких умов абітурієнт має посилено готуватися до тестування з біології та хімії, оскільки їх вага становить більше половини конкурсного бала. 
Формування конкурсного бала 
при вступі на творчі напрями підготовки
Якщо абітурієнт бере участь у відборі до навчального закладу, де має проходити випробування своїх творчих або фізичних здібностей, то основний конкурсний бал складатимуть: 
1. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів (з коефіцієнтом не менше ніж 0,2)
2. Середній бал атестата про повну загальну середню освіту (з коефіцієнтом не більше 0,1)
3. Середній бал за конкурс творчих або фізичних здібностей (з різними коефіцієнтами: не більше 0,5 або не більше 0,25). 
Що стосується останньої складової, то нові Умови прийому уніфікували, як саме визначатимуться результати випробувань творчих та фізичних здібностей. Як і в попередні роки, вони можуть проводитися у три етапи, кожен із яких оцінюється окремо по 200 балів. Однак загальний результат обчислюється як середнє арифметичне отриманих балів за кожну сесію конкурсу. Тобто максимальна оцінка за творчий конкурс може дорівнювати 200. Це виглядає логічно, оскільки вагові коефіцієнти мають застосовуватися до однакових величин, тобто до 200 балів за ЗНО, атестат і творчі чи фізичні випробування. 
До кожної з цих складових також застосовуються вагові коефіцієнти, сума яких має дорівнювати одиниці. Як уже зазначалося, результату ЗНО з кожного предмета не може бути присвоєний коефіцієнт менше 0,2, атестату — більше 0,1. Що стосується ваги бала за творчі конкурси, то вона для різних напрямів трохи різнитиметься. При вступі на підготовку у галузі знань "Мистецтво" та напрям підготовки "Архітектура" вага може становити не більше 0,5 конкурсного бала, для решти — не більше 0,25. 
Як це працює?
Припустімо, йдеться про вступ на напрям підготовки "журналістика", куди треба подати результати ЗНО з української мови і літератури (коефіцієнт 0,4), історії України (коефіцієнт 0,3), додаток до атестата (коефіцієнт 0,05), а також пройти творче випробування у вигляді письмового твору та співбесіди (коефіцієнт 0,25). Як це працює, спробуємо показати на двох абітурієнтах із різними складовими конкурсного бала. 


DT.UAУ таких умовах вищі шанси вступити до навчального закладу має Абітурієнт 1, оскільки його бал вищий. Якщо ж конкурсний бал обраховуватиметься з урахуванням коефіцієнтів, і ВНЗ правилами прийому передбачить, що найвищий коефіцієнт присвоюватиметься результату ЗНО з української мови і літератури (0,4) та історії України (0,3), то студентом стане Абітурієнт 2, оскільки його конкурсний бал — 182,05 — вищий, ніж в Абітурієнта 1: 181,45. Для визначення конкурсного бала ми множили кожну його складову на відповідний коефіцієнт, враховуючи допустиму вагу. 


Андрій Товстиженко, ZN.UAТакий підхід дає вищому навчальному закладу змогу відбирати абітурієнтів, які мають знання чи здібності (у випадку з творчими конкурсами або фізичними випробуваннями), необхідні для здобуття вищої освіти у конкретній галузі знань чи за напрямом підготовки. Саме тому вага коефіцієнта може різнитися залежно від ВНЗ, напряму підготовки, спеціалізації тощо. 
Оскільки правила прийому затверджуються вченою радою вищого навчального закладу до 01 грудня 2014 р., інформація про предмети ЗНО, складові конкурсного бала, їхні вагові коефіцієнти стануть відомими ще до початку реєстрації для проходження стандартизованого тестування. Це дозволятиме вступнику зосередитися на підготовці до проходження іспитів із конкретних предметів чи випробувань. 
Додаткові бали
Відповідно до нового закону "Про вищу освіту", норма якого відображена і в Умовах прийому на 2015 р., до конкурсного бала додатково додаються бали за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських олімпіад, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів для вступу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності. Вага додаткових балів може становити від 0 до 5% конкурсного бала (коефіцієнт — 0—0,05). Тому, при розрахунку, що максимальний конкурсний бал дорівнює 200, додатково можна отримати ще 10 балів. Як саме вони розподілятимуться між цими складовими, визначатиме кожен ВНЗ. Причому тут слід врахувати, що призери Всеукраїнських олімпіад і МАН займають різні місця, а за підготовчі курси часто нараховують менше ніж 20 балів. 
Пріоритетність 
поданих заяв
Як і в попередні роки, кожен абітурієнт може подати документи для участі у конкурсному відборі до 5 вищих навчальних закладів на 3 напрями підготовки (на 3 спеціальності) в кожному з них. Однак тепер кожну зі своїх заяв він має проранжувати, тобто присвоїти пріоритет, числами від 1 до 15, де 1 — є показником найбільшої пріоритетності заяви. 
Навіщо потрібне таке нововведення, і як воно працюватиме?
Вступникам попередніх років, а також працівникам приймальних комісій добре відомий термін "четверта хвиля", або "конкурс оригіналів". Якщо не вдаватися у деталі, то це період зарахування на місця державного замовлення тих осіб, котрі не отримали рекомендації у жодній із трьох хвиль, однак подали оригінали документів. Лише на підставі цього, а не відповідно до величини конкурсного бала, вони ставали студентами-бюджетниками. Проблема виникала як наслідок непродуманого механізму подання 15 заяв, рекомендування до зарахування на місця держаного замовлення одних і тих самих осіб одночасно на кілька напрямів, відсутності процедури інформування всіх абітурієнтів про вільні місця станом на завершення третього етапу. 
З 2015 р. абітурієнт присвоюватиме кожній заяві пріоритетність, і якщо його конкурсний бал дозволятиме зарахування за найвищим із пріоритетів на першому етапі, решта заяв автоматично не братимуть участі в конкурсі. Якщо ж на першому етапі рекомендацію отримає заява, наприклад, із пріоритетом "5", то участь у другому етапі продовжуватимуть брати лише заяви з пріоритетами "4", "3", "2" та "1". Решта — автоматично не розглядатимуться. 
Що важливо пам'ятати — пріоритетність, визначена вступником у заяві про участь у конкурсі не може бути змінена впродовж вступної кампанії. Тобто ранжування заяв відбувається один раз, пізніше не можна замінити, наприклад, пріоритет "1" з "комп'ютерних наук" на пріоритет "3" для "програмної інженерії". Саме тому, перш ніж подавати заяви для вступу, абітурієнтам слід визначитися з майбутньою професією, а також ВНЗ, у якому її хочуть здобувати. 
На завершення: відповідно до Умов прийому на 2015 р., які розроблялися вже на основі нового Закону України "Про вищу освіту", навчальні заклади отримали значно більше можливостей для відбору абітурієнтів з конкретними знаннями та вміннями. Від розуміння нових підходів, а також бажання їх застосувати на практиці, залежатиме, який студент прийде до вишу 1 вересня 2016 р. 
Абітурієнтам важливо зрозуміти інше: вступ на однакові напрями підготовки (спеціальності) у різних навчальних закладах може різнитися предметами ЗНО, ваговими коефіцієнтами, обрахунком загального конкурсного бала. Всі ці особливості стануть відомими до 1 грудня, коли виші оприлюднять на своїх сайтах Правила прийому на 2016 р. Саме цим документом і радимо послуговуватися, плануючи свій вступ та підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, інших вступних випробувань. 
 
дякую
 
УМОВИ ВСТУПУ ДО ВИШІВ. Читаємо за посиланням http://studway.com.ua/umovi-vstupu-2015/ АБО нижче.

Що таке базовий і поглиблений рівні складності ЗНО? Скільки становитиме пороговий бал для отримання сертифіката? Що означає «заява за пріоритетом»? Про особливості вступної кампанії – 2015 розповість «Студвей».

Хто складатиме ЗНО, а хто – вступні екзамени?
Згідно з Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2015 році, ЗНО потрібно складати випускникам, які мають повну середню освіту і вступають на навчання до вишів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра (для медиків – магістра).
Вступні екзамени складають абітурієнти, які:
 • мають базову загальну середню освіту і хочуть вчитися на молодшого спеціаліста;
 • мають диплом молодшого спеціаліста і вступають до вишу на бакалавра за спорідненим напрямом підготовки.
Споріднений напрям означає, що випускник-медик може вступити тільки на медичні спеціальності. Перелік спеціальностей – тут.
Коли реєструватися?
Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться 1 листопада і триватиме до 15 грудня. Зареєструватися можна на сайті регіонального ЦОЯО, на території обслуговування якого ви бажаєте проходити тестування (не обов’язково за місцем проживання). Перелік центрів – тут.
Пробне ЗНО відбуватиметься:
21 березня 2015 року – з української мови та літератури;
28 березня 2015 року – з решти предметів.
Коштує пробне ЗНО 89 грн. Квитанцію, що з’явиться на персональній сторінці після реєстрації, потрібно роздрукувати й оплатити в банку.
У день пробного ЗНО для допуску до участі в тестуванні зі собою мати:
 • паспорт (свідоцтво про народження);
 • запрошення (його теж потрібно роздрукувати з персональної сторінки);
 • квитанцію про оплату.
Дат реєстрації на основне ЗНО поки не оприлюднюють.

Зі скількох предметів можна складати ЗНО?
На сайті УЦОЯО повідомляють, що не більше ніж із чотирьох. ЗНО 2015 буде проводитися з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов.
До 1 грудня 2014 року виші повинні затвердити Правила прийому, де зазначатиметься перелік предметів, із яких випускникам потрібно подати сертифікати ЗНО, та необхідний рівень складності для результатів ЗНО з української мови та літератури і математики. Цю інформацію оприлюднять на офіційних сайтах вишів.
Про рівні складності
Під час реєстрації на ЗНО з української мови та літератури і математики абітурієнт повинен зазначити, якого рівня тестування він бажає проходити: базового чи поглибленого. Дізнатися, який рівень тестів із предмета потрібен для вступу на конкретну спеціальність в університеті, можна буде після 1 грудня.
Тестування базового рівня є обов’язковим для всіх абітурієнтів. Тим, хто обрав поглиблений рівень, потрібно буде спочатку написати базовий, а потім, за додатковий час, ще й поглиблений.
ДПА в тесті з мови
Базовий тест з української мови та літератури складатиметься з двох частин:
 • завдань державної підсумкової атестації;
 • власне тесту.
Завдання ДПА оцінюватимуть максимум у 12 балів, тестову частину – від 100 до 200. Якщо абітурієнт обрав поглиблене тестування, він отримає два результати за шкалою від 100 до 200 за базовий і за поглиблений рівні.
У тесті з математики ДПА не буде.

Скільки балів можна отримати?
Базовий і поглиблений рівні оцінюватимуть від 100 до 200 балів. Для базового рівня визначатиметься поріг – склав/не склав (а не 124 бали, як раніше). Сертифікати видаватимуть тільки тим, хто склав. Пороговий бал встановлює спеціально створена комісія, до складу якої входитимуть учителі, викладачі та науковці. Про поріг дізнаємося безпосередньо перед ЗНО, коли комісії будуть сформовані.
Як визначатимуть конкурсний бал?
Конкурсний бал – сума балів вступника за:
 • бали кожного сертифіката ЗНО;
 • середній бал атестата;
 • бал за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення),
помножені на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці. Коефіцієнти визначає виш у Правилах вступу.
До прикладу, для вступу на спеціальність «Комп’ютерна інженерія» 200 балів за сертифікат із мови мають менше значення, ніж 200 балів із математики, тому під час підрахунку конкурсного бала (тобто суми всіх результатів) бали з мови помножать на коефіцієнт 0,3 (якщо за рішенням вишу мова має становити не більше 30% всього результату), а бали з математики – на 0,5.
Згідно з Умовами прийому, вагові коефіцієнти повинні становити:
 • для сертифікатів ЗНО – не менше 20% (min 0,2);
 • для середнього бала атестата – не більше 10% (max 0,1);
 • для результатів конкурсу розумових і фізичних здібностей – не більше 25% (max 0,25);
 • за призове місце на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів чи III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – не більше 5% (max 0,05);
 • за успішне закінчення підготовчих курсів вишу, обсяг навчальних годин яких становить не менше 150 аудиторних годин, а термін навчання – не менше трьох місяців, для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності – не більше 5% (max 0,05).
Наприклад, тест1 (0,3) + тест2 (0,5) + атестат (0,1) + МАН (0,05) + курси (0,05) = 1.
До конкурсного бала додатково додаються бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишу для вступу до нього.

Пріоритет заяв
У 2015 році, як і в попередні, можна вступити максимум до 5 вищих навчальних закладів і не більше ніж на 3 напрями підготовки в кожному з них. Тобто всього вступник може подати 15 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1 – 15). Заява з пріоритетом 1 – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.
Отже, перед поданням необхідних документів абітурієнт повинен добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.
Які документи подавати?
Заяву на вступ можна подати в електронній (заповнивши форму на сайті вишу) і паперовій формі.
Під час подання заяви в паперовій формі вступник спершу пред’являє:
 • паспорт, військовий квиток або посвідчення про приписку, свідоцтво про народження (для осіб, які за віком не мають паспорта) або інший документ, який засвідчує особу і громадянство;
 • атестат (або диплом) і додаток до нього;
 • сертифікат (сертифікати) відповідного рівня ЗНО (для вступників після 11 класів).
Якщо цих документів не пред’явити, документів приймальна комісія не прийме.
Пізніше:
 • атестат (або диплом) (оригінали або копії);
 • сертифікати відповідного рівня ЗНО (оригінали або копії);
 • копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
 • 6 кольорових фотокарток розміром 3х4 см.
Як бачимо, цього року медичної довідки не треба.
Варто зауважити, що вступник подає сертифікат ЗНО, виданий тільки у 2015 році. Сертифікати попередніх років не приймають!
Строки вступної кампанії – 2015
Прийом заяв і документів розпочинається 10 липня і закінчується:
 • для вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти – о 12.00 1 серпня;
 • для вступників, які проходять співбесіду, складають вступні екзамени у вишах, проходять творчі конкурси, – о 18.00 24 липня. Співбесіди і вступні екзамени проводять із 25 липня до 1 серпня.
Списки рекомендованих до зарахування осіб з’являться не пізніше 12.00 2 серпня. Вибір вступниками місця навчання здійснюється до 18.00 6 серпня.
Зарахування за пріоритетами заяв
Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 1-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсі за наступними пріоритетами.
Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 2-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсному відборі за наступним пріоритетом, при цьому зберігається його право участі в конкурсі за першим. Тобто зараховуються спочатку заяви з найвищим пріоритетом, а всі наступні анульовуються. Усіх зарахують в одну хвилю.
Вступники, яким анульована рекомендація до зарахування на бюджетні місця, не втрачають права участі в конкурсі на місця, що фінансуються за кошти фізичних і юридичних осіб.
Оновлений список рекомендованих до зарахування оприлюднюється не пізніше 12.00 7 серпня.
Зарахування на бюджет відбувається 8 серпня, на контракт – 14 серпня.

Хто може вступати поза конкурсом?
Згідно з Умовами прийому на навчання, право на позаконкурсний вступ мають:
 • ветерани війни, герої праці, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні.
 • інваліди I та II груп і діти-інваліди віком до 18 років;
 • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • особи, батьки яких шахтарі зі стажем підземної роботи не менше 15 років або батьки яких загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи (таке право надається абітурієнтом тільки впродовж 3 років після здобуття повної загальної середньої освіти);
 • члени збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах;
 • чемпіони і призери Олімпійських і Паралімпійських ігор – за спеціальностями в галузі фізичної культури та спорту.
Хто може отримати ваучер на навчання?
В Умовах прийому до вишів визначаються такі джерела фінансування підготовки фахівців:
 • за рахунок видатків державного та місцевих бюджетів;
 • за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів;
 • за ваучерами;
 • за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб.
Ваучер – сертифікат, яким можна оплатити навчання у вищому навчальному закладі. Максимальна вартість навчання не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 12180 грн (якщо перевищує 12180 грн, то абітурієнт або роботодавець можуть оплатити різницю вартості навчання).
Право отримати ваучер мають тільки абітурієнти віком понад 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років.
Ваучери видають міські, районні, міськрайонні та районні (для міст із поділом на райони) центри зайнятості населення для підвищення кваліфікації за професіями з переліку.
Для отримання ваучера абітурієнт подає до центру зайнятості:
 • заяву;
 • паспорт;
 • трудову книжку (дублікат трудової книжки);
 • документ про професійно-технічну або вищу освіту (дублікат такого документа);
 • ідентифікаційний код,
з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом.
Якщо трудова книжка або відповідні записи в ній відсутні, особа подає довідку, видану за місцем роботи або архівною установою про прийняття та звільнення з роботи, чи цивільно-правовий договір або інші документи, що підтверджують період зайнятості особи.
Не можуть отримати ваучер:
 • особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
 • особи, які проходили протягом останніх 5 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
 • особи, зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.
Зичимо успіхів!
Фото: studyinchina.universiablogs.net, academyoflearning.ab.ca, blog.tutorhub.com, edinversity.files.wordpress.com, blog.abodo.com
 
Сьогодні оприлюднено Умови прийому до ВНЗ 
Наказ Міністерства № 1172 від 15.10.2014 Зареєстрований в Міністерстві юстиції України за № 1390 / 26167 04 листопада 2014 року "Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році"
Посилання на чинні умови прийому подаємо ТУТ http://mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2982-
 
Умови прийому 2015. Як будемо вступати?Невеликий огляд кінцевої (на 11 листопада 2014 року) версії Умов прийому до ВНЗ України на 2015 рік

Картинка звідсиМої вітання, шановні читачі! 

Ось ми з Вами  дочекалися кінцевої редакції Умов прийому до вищих навчальних закладів України на 2015 рік.

До серпня 2015 року в них ще будуть вносити зміни (скоріше за все), але основний кістяк вже має залишитися незмінним.

Сьогодні я не буду грузити Вас текстами - якщо Вам цікаво подивитися або скачати Умови вступу 2015 та додатки до них - можете зробити це за посиланнями нижче:

Умови прийому на 2015 рік
Додаток 1 до Умов прийому (перелік спеціальностей бакалаврату (спеціаліста, магістра), на яких буде творчий конкурс;
Додаток 2 до Умов прийому (перелік спеціальностей молодшого спеціаліста, на яких буде творчий конкурс);
Додаток 3 до Умов прийому (перевод середнього бала атестату з 12 бальної у 200 бальну шкалу);
Додаток 4 до Умов прийому (перелік спеціальностей, на яких можуть бути нараховані додаткові бали після закінчення підготовчих курсів);
Додаток 5 до Умов прийому (перелік секцій МАН, за які можуть бути нараховані додаткові бали);
Додаток 6 до Умов прийому (порядок подання електронних заяв для участі у конкурсі).

У цьому матеріалі ми з Вами спробуємо нарешті розібратися - що в тих Умовах є.

Отже:

1. Для вступників 2015 року на базі повної загальної середньої освіти (після школи) буде відбуватися за результатами ЗНО 2015 (виключенням є абітурієнти, які через захворювання мають право не брати участь у ЗНО і, відповідно, не брали участь).
Відразу попереджаю - краще не брати липові довідки від лікарів. По-перше - це може бути перевірено (і буде дуже недобре). По-друге, так чи інакше, така довідка може стати проекцією на подальше життя (але то вже "кожному по його вірі"smile;). Я б так не робив.

2. Якщо Ви закінчили школу у 2007 (1997, 1980...) - все одно вступ у 2015 році відбуватиметься за результатами ЗНО 2015. А це значить, що треба не пропустити реєстрацію на ЗНО (скоріше за все розпочнеться одразу після Нового року). Щоб розібратися - що до чого, можете спробувати зареєструватися до 15 грудня на пробне ЗНО і скласти його у березні 2015 року - потренуватися. Вартість одного тесту пробної сесії - 89 гривень. Участь в основній сесії - безкоштовна.

3. Після 9-го класу абітурієнти вступають за результатами вступних іспитів. Враховуючи, що набори у коледжі будуть ще у 2015 та 2016 роках - я б вступав після 9-го класу у коледж. Бо щиро вважаю, що на сьогоднішній день робити у старшій школі (10-11 класи) нема чого. Краще за трошки довший час (3-4 роки після 9-го класу) отримати і освіту і професію і, за бажанням, продовжити навчання зі старших курсів за своєю спеціальністю.

4. Після 11 класу, за результатами ЗНО, можна вступати або на перший курс бакалаврату (інколи спеціаліста, магістра), або на другий курс молодшого спеціаліста. На бакалаврат треба буде 3 або 4 тести ЗНО (залежить від конкретного ВНЗ). На молодшого спеціаліста - 2 тести ЗНО.

5. Перелік предметів та необхідні мінімальні бали для вступу ВНЗ визначають САМОСТІЙНО у своїх Правилах прийому. Обов'язковим тестом є українська мова і література.
Сподіваюсь, що ми не побачимо дурниць від ВНЗ, коли на філологію треба буде математика і фізика, але... smile;)

6. Правила прийому ВНЗ мають розробити і затвердити до 1 грудня 2014 року. Тобто у нас з Вами буде трошки часу на те, щоб розібратися - які тести ЗНО 2015 обрати, який рівень (базовий чи поглиблений) обирати на українську мову і літературу та математику до того, як потрібно буде вже реєструватися.

7. Можна подавати документи до п'яти ВНЗ на три спеціальності у кожному. Подача на денну і заочну вважається як одна подача. Подача на 2 різні факультети в одному ВНЗ вважатиметься як 2 подачі (точніше подивимось у Правилах прийому конкретних ВНЗ) smile;).

8. Вводиться система пріоритетів (від 1 до 15). Пріоритети потім змінити буде не можна, тому до цього моменту варто поставитися дуже уважно. Адже, у випадку Вашего зарахування за більш високим пріоритетом, всі інші автоматично анулюються. Стосовно цього питання рекомендував би табличку з матеріалу "Шпаргалка вступника - 2015. Частина 1"

9. Вводяться вагові коефіцієнти. Які то будуть коефіцієнти (їх сума не може бути більше одиниці) - ВНЗ будуть встановлювати самостійно (подивимося в Умовах прийому).

10. Цього року розподіл 20% держзамовлення буде відбуватися після закінчення прийому документів за результатами середнього балу вступників. Ото буде весело smile:) Якщо я правильно розумію, мова йде про приблизно про 15 - 20 тисяч місць для першого курсу бакалаврату денної форми навчання.
Тепер прораховувати свої шанси "на бюджет" буде ще цікавіше.

11. Є ще багато нового з того, про що казати трошки зарано (як мінімум до того часу, поки університети свої правила прийому не опублікують smile;))

На сьогодні, мабуть, досить. Будуть питання - задавайте, із задоволенням відповім smile:)
 
Вступ-2015: як формуватиметься конкурсний бал вступника

У 2015 році вступ до ВНЗ проходитиме за процедурою, визначеною новим законом «Про вищу освіту». Попри те, що загальна структура конкурсного відбору не змінюється, на майбутніх абітурієнтів чекає ряд особливостей.
Як і в попередні роки, конкурсний бал абітурієнта буде формуватися з результатів зовнішнього незалежного оцінювання, результатів творчих чи фізичних випробувань (якщо це визначено у правилах вступу) та балу атестату. Нікуди не зникли і додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук. Також вступникам нараховуватимуться бали за довузівську підготовку. Щодо новацій:
 1. До кожної зі складових конкурсного балу – результатів ЗНО, творчих та фізичних випробувань та балів шкільного атестату –  застосовуватимуться вагові коефіцієнти. Фактично такі коефіцієнти є показниками того, який з компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.
 2. Сертифікат ЗНО тепер діє лише один рік. Тобто, якщо випускники минулих років захочуть скористатися при вступі результатами тестування попередніх років, їхні документи не зарахують у Приймальній комісії.
 3. Результати усіх творчих та фізичних випробувань обраховуватимуться як середнє арифметичне за всі етапи, яких не може бути більше трьох. Таким чином, сума балів за творчі конкурси не буде перевищувати 200.
 4. Бал атестату зі школи теж враховуватиметься, причому він знову переводиться у двохсотбальну шкалу. Однак, вага атестату є значно меншою, аніж решти компонентів конкурсного балу, тому не варто поспішати із звинуваченнями на предмет того, що знову оцінки у школі купуватимуться.
Спробуємо це пояснити за допомогою інфографіки. 
Розпочнемо з прикладу, коли абітурієнт вступає на напрям підготовки, де немає ні творчих, ні фізичних випробувань. Тоді основний конкурсний бал складатимуть результати ЗНО з 3-4 предметів та додаток до атестату. Сертифікат з української мови та літератури є обов’язковим для всіх напрямів, решту – 2 або 3 предмети (сподіваємося, що МОН внесе зміни до Умов прийому і таких предметів буде не більше двох) – виш визначає самостійно. Максимальний результат з кожного предмету ЗНО – 200, стільки ж можна отримати за атестат. Якби не було вагових коефіцієнтів – загальний конкурсний бал обраховувався як сума усіх складових і міг становити 800 або 1000 балів залежно від кількості предметів ЗНО. Тепер ситуація зовсім інша.
У вищому навчальному закладі мають визначити, який із цих компонентів є найважливішим для навчання майбутнього студента і присвоїти йому найбільшу вагу. Сума вагових коефіцієнтів завжди має дорівнювати одиниці. В інфографіці наведені допустимі значення коефіцієнтів для результатів ЗНО та атестату. Як бачимо, вага останнього складає не більше 10%, тобто максимум 20 балів із загальних 200. Порівняно з минулим роком значення атестату не змінилося, більше того, воно може ще зменшитися, якщо у ВНЗ застосують коефіцієнт менше 0,1, що дозволено законом та Умовами прийому.
Щодо результатів ЗНО, то виш самостійно визначає вагу кожного предмету. Щоправда вона не може бути меншою 0,2. Припускаємо, що при вступі на напрям «біологія», результат з профільного предмету матиме набагато вищий коефіцієнт, ніж, наприклад, з української мови та літератури.
Додаткові бали
Як і в попередні роки, абітурієнти, які мають особливі успіхи у навчанні можуть отримати до 10 додаткових балів, що становить до 5% основного конкурсного балу та дорівнює коефіцієнту 0,05. У порівнянні з минулими роками їхній розмір зменшився вдвічі. Відповідно до Умов прийому додаткові бали можуть бути нараховані лише призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, або призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Крім того, додаткові бали можна отримати також за успішне закінчення підготовчих курсів при ВНЗ, обсяг навчальних аудиторних годин яких складає не менше 150, а термін навчання – не менше трьох місяців. Однак, як і в попередні роки ці бали можуть бути нараховані лише при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності. Сумарно, абітурієнтові може бути нараховано лише до 10 додаткових балів.  Остаточну кількість балів окремо за особливі успіхи у навчанні (перемогу в олімпіаді або конкурсі МАН) та за підготовчі курси визначатиме кожен ВНЗ самостійно.
Тепер розглянемо як формується конкурсний бал при вступі на напрями підготовки, для яких обов’язковим є проходження творчих/фізичних випробувань.
 
Максимальне значення основного конкурсного балу також дорівнюватиме 200. Однак його складові трохи відрізнятимуться:
 1. результат ЗНО з української мови та літератури (є обов’язковим при вступі на всі напрями підготовки);
 2. результат ЗНО з іншого предмету, самостійно визначеного навчальним закладом;
 3. результат за творчі чи фізичні випробування;
 4. середній бал додатка до атестату про повну загальну середню освіту.
Що стосується коефіцієнтів, то як і в попередньому випадку, до кожного з результатів ЗНО застосовуватиметься коефіцієнт не менше ніж 0,2 (20% від основного конкурсного балу). Бал атестата складатиме також не більше 10% від основного конкурсного балу (коефіцієнт  0,1 або менше). А от коефіцієнти, які застосовуватимуться до результатів творчих чи фізичних випробувань відрізнятимуться в залежності від того, на який напрям підготовки вступає абітурієнт.
Так, до результатів творчих випробувань при вступі на напрям підготовки «архітектура» та всіх напрямів підготовки з галузі знань «мистецтво» застосовуватиметься коефіцієнт 0,5 або менше (до 50 % максимального значення основного конкурсного балу). Фактично, роль творчих випробувань тут буде домінуючою під час конкурсного відбору.
При вступі на решту напрямів підготовки, які потребують творчих/фізичних випробувань, застосовуватиметься коефіцієнт 0,25 або менше (до 25% максимального значення основного конкурсного балу). У цьому випадку творчим випробуванням не відводиться основного значення, а тому результати ЗНО залишатимуться вирішальними.
Додаткові бали
При вступі на напрями підготовки, які потребують проходження творчих/фізичних  випробувань, абітурієнтам може бути нараховано 10 додаткових балів (що становить до 5% основного конкурсного бала). Однак це стосується лише призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад або призерів Всеукраїнського конкурсу наукових робіт членів Малої академії наук. Бали за підготовчі курси тут не нараховуватимуться, адже жоден з напрямів підготовки не належить до природничо-математичних чи інженерно-технічних спеціальностей.
Про детальний перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання, необхідних для вступу та конкретні вагові коефіцієнти, присвоєні кожній зі складових конкурсного балу, можна дізнатися з Правил прийому до вищого навчального закладу. Такі Правила повинні бути затверджені та оприлюднені на веб-сайтах вишів не пізніше 1 грудня 2014 року.
Про те, навіщо запроваджені вагові коефіцієнти та які проблеми вони мають вирішити, пропонуємо прочитати у статті «Абітурієнт-2015: доведеться вчити правила».

 
Детальніше:
Ольга Стрелюк, керівник освітніх програм Громадянської мережі «ОПОРА», +380636286836
Наталія Радиш, юрист Львівського представництва Громадянської мережі «ОПОРА», +380976407790


Tags: Вступ 2015конкурсний бал 2015як формується конкурсний бал 2015
 
Дякуємо. Інформацію обговорили з одинадцятикласниками.
 
Як обрахувати конкурсний бал??? Читаємо матеріал ТУТ або за посиланням нижче Як рахуватимуть конкурсний бал вступників у 2015 році
Міністерством освіти і науки, зважаючи на звернення працівників приймальних комісій вищих навчальних закладів надано роз’яснення щодо процедури та порядку нарахування конкурсного бала абітурієнтів приймальними комісіями під час вступної кампанії 2015 року.

Посилаючись на Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році в Міністерстві освіти зазначають, що конкурсний бал вступника є сумою балів за кожен сертифікат ЗНО, середнього бала атестата, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

Також до конкурсного бала додатково додаються бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.

Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки рекомендують приймальним комісіям вищих навчальних закладів обраховувати конкурсний бал вступників у 2015 році за наступною формулою: КБ = (K1*П1 + K2*П2 + K3*П3 + K4*П4 + K5*А) + БОУ + БПК, де:
 • КБ – конкурсний бал;
 • П1, П2, П3, П4 - результати складання ЗНО за предметом 1, за предметом 2, за предметом 3, за предметом 4 (або бала за конкурс творчих або фізичних здібностей);
 • А - середній бал документа про повну загальну середню освіту;
 • БОУ – бал за особливі успіхи призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів або бал за особливі успіхи призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України.
 • БПК – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу.
При цьому К1 + К2 + К3 + К4 + К5 = 1.
Додаткові бали: БОУ та БПК мають знаходитися у межах від 0 до 10 балів.

У Міносвіти зазначають, що на практиці навчальні заклади можуть встановити конкретні фіксовані значення додаткових балів - до 10, що становитиме до 5% основного конкурсного бала.

Перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання, необхідних для вступу та конкретні вагові коефіцієнти, присвоєні кожній зі складових конкурсного бала, повинні міститися в Правилах прийому до вищого навчального закладу.

Міністерством освіти і науки також надано рекомендації щодо обчислення конкурсного бала вступникам, які вступатимуть на основі базової загальної середньої освіти для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

Додатково див.: Лист МОН № 1/9-634 від 09.12.14 "Щодо нарахування конкурсного бала вступникам на навчання до вищих навчальних закладів України у 2015 році".
 
Шановні користувачі форуму!!! Розміщую посилання на умови прийому вищих навчальних закладів у 2015 році !!! Ознайомитись із ними можна ТУТ  !!! Заходьте, шукайте свій виш та ознайомлюйтесь з його умовами прийому у 2015 році!!! Успіхів вам !!!
 
Новинки щодо вступної кампанії читаємо за ЦИМ посиланням АБО нижче. 

Абітурієнти можуть автоматизувати процес вибору ВНЗ та спеціальностей, використовуючи он-лайн пошук

Пошук університету за предметами ЗНО
Напередодні вступної кампанії сайтом Освіта.ua створено спеціальний сервіс, що допоможе абітурієнтам спростити процес пошуку вищих навчальних закладів та спеціальностей.

За допомогою онлайн-сервісу абітурієнт може знайти спеціальності у вищих навчальних закладах України для вступу на які необхідно подати певні сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання.

Для використання сервісу необхідно вказати предмети, з яких абітурієнт склав зовнішнє незалежне оцінювання та обрати необхідний регіон пошуку.

Після відправлення запиту пошукова система надасть перелік вищих навчальних закладів, у яких пропонуються спеціальності для вступу на які необхідно подати вказані абітурієнтом сертифікати ЗНО.
При створені сервісу використана інформація, що міститься у правилах прийому до українських вищих навчальних закладів 2015 року.

Перейти до пошуку спеціальностей та вузів за предметами ЗНО  >>>

*Сервіс має довідково-інформаційну функцію і не є інструментом для вступу до ВНЗ.
 
Читайте матеріали ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ або нижче.

Вступ-2015: конкурсний бал обчислюють по-новому


Ангеліна БАРИЛЮК13.07.2015 15:59Коментарі
Абітурієнтам доведеться по-новому рахувати бали та чітко визначатися з майбутньою професією
Приймальні комісії українських університетів відчинили двері для всіх абітурієнтів — розпочалась довгоочікувана вступна кампанія. Це гаряча пора не лише для вступників, а й для їхніх батьків, оскільки цьогорічні правила вступу суттєво відрізняються від минулорічних.
Тепер вступникам треба правильно порахувати свій конкурсний бал за новою формулою, чітко обрати омріяний університет та спеціальність у ньому. Головне, вже не варто сподіватися на випадок — «жонглювання» зі списками рекомендованих до зарахування залишиться у минулому. Адже рейтинг формуватимуть не університети, а спеціальна електронна система.
Кому потрібен освічений абітурієнт?
Загалом цього року до вищих навчальних закладів свої документи понесуть 289 тисяч абітурієнтів, серед них 220 тисяч – випускники шкіл. Як і раніше, можна подати в електронному або паперовому вигляді до 15 заяв (максимально в п’ять університетів на три спеціальності у кожному).
Втім, перш ніж нести свої сертифікати ЗНО та шкільний атестат до вишу, кожен вступник зіткнеться з новим підходом до обчислення конкурсного балу. «На відміну від попередніх років, коли загальний конкурсний бал дорівнював сумі результатів ЗНО, середнього балу атестату, а також балів за певні додаткові досягнення у навчанні (скажімо, перемоги в олімпіаді, Малій академії наук, закінчення курсів довузівської підготовки на природничо-математичні або інженерно-технічні спеціальності), тепер кожну з цих складових потрібно буде помножити на відповідний ваговий коефіцієнт, — пояснює координатор освітніх програм громадянської мережі ОПОРА Ольга Стрелюк. — Причому вагу тестових сертифікатів, шкільного атестату тощо університет визначає на власний розсуд».
Тож предмети не будуть ділитися на профільні і непрофільні, як торік, натомість результат тестів помножать на певний коефіцієнт. Єдине, всі вузи дотримуватимуться чітко визначених рамок. Так, приміром, вага кожного результату ЗНО становитиме не менше 20% від конкурсного балу (ваговий коефіцієнт не менше 0,2). Водночас на середній бал шкільного атестату цьогоріч зважатимуть ще менше — від 0 до 0,1. Максимально абітурієнт може принести до приймальної комісії 210 балів.
«Для вступу на спеціальність «Біологія» слід подати три сертифікати ЗНО, які відповідно отримають коефіцієнти: найвищий з біології — 0,4 та по 0,25 з хімії й української мови і літератури, — уточнюють у приймальній комісії Львівського національного університету ім. І. Франка. — Ваговий коефіцієнт балу документа про повну загальну середню освіту становить 0,1 (10%)». Тож на цю спеціальність варто подавати документи тим, хто має в кишені вищі тестові бали з біології, а не з хімії.
Для прикладу, «Ракурс» проаналізував перелік конкурсних предметів, необхідних для вступу на бакалаврат, і виявив, що на жодному факультеті одного з найбільш престижних вузів України чомусь не вимагають результатів поглибленого рівня складності ЗНО. Скажімо, на спеціальність «Мікро- та наноелектроніка», де найвищий ваговий коефіцієнт надають тесту з математики, можна вступити за базовим рівнем ЗНО. «Ми вимагаємо базовий рівень тесту з математики, проте можете подати й результати поглибленого рівня, головне, не нульові», — жартують на механіко-математичному факультеті ЛНУ ім. І. Франка. Схожа ситуація й на факультеті журналістики, де також занижена планка із знання рідної мови. Цікаво, невже рейтинговому університету не потрібні розумні вступники?
«Лише сім університетів, переважно столичних, запровадили тести поглибленого рівня складності як обов’язкові при вступі до їхнього вузу, — констатує О. Стрелюк. – Це означає, що вищі навчальні заклади не зробили запит на більш освіченого абітурієнта, хоча мали таку можливість».
Не залишитися за бортом
Цьогоріч гра «Вгадай майбутню професію» нарешті закінчиться (коли випускник кидав 15 заяв на різні напрямки підготовки в п’ять вузів і чекав на щасливий квиток — куди поталанить пройти на бюджет). Тепер Міністерство освіти і науки запровадило поняття пріоритетності. Так, абітурієнт при поданні заяв повинен одразу самостійно присвоїти їм відповідну пріоритетність: від 1 до 15, де перший номер віддається найбільш бажаній спеціальності та університету. Таким чином, відповідальність лягає на плечі випускників, котрі у свої 17 років повинні більш чітко визначатися з майбутньою професією.
Далі кожному вступнику допоможе спеціальна автоматизована система надання рекомендацій до зарахування на бюджетні місця, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Система перевірить, чи потрапляє абітурієнт зі своїми балами на державне замовлення до обраного вузу за кожною з поданих заяв — від першого пріоритету до останнього.
«Це робиться для того, щоб подолати основну проблему вступних кампаній останніх кількох років, коли формувалися рекомендації до зарахування кількома хвилями, — пояснює перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. — Тепер замість трьох хвиль зарахування буде всього одна, і прізвище абітурієнта перебуватиме в рейтинговому списку лише одного університету, а не одразу в п’ятнадцяти списках. Це дуже важливо, оскільки списки формуватиме вже не вуз, а електронна система».
За словами Інни Романівни, таке нововведення нарешті наведе лад при вступі до вищих навчальних закладів та допоможе уникнути численних зловживань з боку приймальних комісій. Адже ні для кого не секрет, що у минулі роки на бюджетні місця зараховували вступників, які перебували значно нижче в рейтингових списках. Відтак Міносвіти отримало численні скарги від молоді, яка з вищими балами залишилася фактично за бортом. Цього літа ситуація зміниться і добір абітурієнтів на місця державного замовлення відбуватиметься серед тих, хто подасть документи на контрактну форму навчання.
Медики матимуть більше бюджетних місць
Заяви та копії документів слід подати до 31 липня. Проте для тих, хто мріє стати архітектором, художником, актором чи, скажімо, журналістом, прийом заяв закінчиться раніше — 24 липня. Адже всім майбутнім творчим особистостям доведеться брати участь у творчих конкурсах з 21 по 31 липня. З 25 по 31 липня триватимуть вступні іспити та співбесіди. І вже 4 серпня можна буде шукати своє прізвище серед тих, хто рекомендований до вступу на бюджет.
Пам’ятайте, що принести оригінали документів до приймальної комісії треба не пізніше 18.00 8 серпня. Через день, 10 серпня, університети оприлюднять остаточні результати студентів-бюджетників. Список майбутніх контрактників — 15 серпня.
До останнього дня перед стартом вступної кампанії і абітурієнти, і їхні батьки із хвилюванням чекали на розподіл державного замовлення. За даними Міносвіти, у 2015 році університети отримали 106 тисяч бюджетних місць для бакалаврів денної та заочної форм навчання. За словами І. Совсун, обсяг держзамовлення зменшено на 10–12%. Найвідчутніше зменшиться кількість бюджетних місць на суспільно-гуманітарні напрямки, найменше — на ІТ-спеціальності. Навпаки — в рази зросте для навчання абітурієнтів військовій справі, на 10–15% збільшиться для потенційних медиків.
Як обрати майбутню професію?
Окрім того, щоб озброїтися знаннями про всі новинки вступної кампанії, головне, не помилитися у виборі майбутньої професії. Згідно опитування фонду «Демократичні ініціативи», майже половина (48%) студентів за власним бажанням обирали омріяний вуз. Значно менше орієнтувалися на престиж професії та можливість працевлаштування (18%). Водночас за обраною спеціальністю збираються працювати 46% респондентів. Найбільш свідомо обирали майбутній фах студенти-художники, серед яких 57% залишаться вірними пензлю.
Ми поцікавилися, куди понесуть свої «золоті» сертифікати  випускники, які під час тестування набрали рекордні бали з обох рівнів складності — і базового, і поглибленого. Скажімо, з української мови та літератури таких вундеркіндів восьмеро на всю Україну і жодного зі столиці. Серед них — випускниця загальноосвітньої школи №2 Анна Власенко із села Червона Слобода, що на Черкащині.
«Професію обрала давно — мрію стати перекладачем з французької, оскільки вивчаю її ще з шостого класу. Мені дуже до вподоби культура франкомовних країн, — ділиться з «Ракуромс» Аня. — Окрім рідної мови, здавала тести з англійської, французької та історії України. Дуже мрію навчатися в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Втім, раджу пробувати власні можливості в різних сферах ще за шкільною партою, адже зараз уже часу немає, щоб довго вагатися, обираючи той чи інший фах. Водночас, краще обирати те, що найбільше до вподоби, щоб згодом не жалкувати все життя».
«Маю два основних пріоритети — КНУ ім. Т. Шевченка та Києво-Могилянська академія, — зізнається іще одна рекордсменка, випускниця НВО «Перша білоцерківська гімназія — школа І ступеня», що на Київщині, Аліна Заболотна. — Ще з 5-го класу хочу стати філологом з української та англійської мов, це те, що мені до душі». З новими коефіцієнтами Аліна «на ти», адже відповідально готувалася до вступу — дівчина ще з осені ознайомлювалася з підрахунками конкурсного балу на різних освітянських сайтах. А тим, хто сьогодні вже почав хвилюватися, Аліна радить бути впевненими і використовувати всі можливості — подавати заяви у якомога більше вузів.
Міністр освіти і науки Сергій Квіт: Ми не підтримуємо політику надання пільг абітурієнтам
— Перед початком вступної кампанії-2015 наше відомство відкоригувало перелік пільг при вступі до університетів і значну частину, що були прописані в постановах уряду, вилучило. Єдине що, зберігаються особливі умови для соціально незахищених категорій. Загалом, ми не підтримуємо політику надання пільг абітурієнтам. Це як прийти до хірурга, який вступив до медичного університету поза конкурсом. Втім, втрати і за гуманітарними галузями не менш відчутні, хоча й не такі очевидні.
Водночас Міносвіти надає можливість вступити до університету учасникам АТО, які звільнилися цього року з військової служби, лише за результатами вступних екзаменів (без проходження тестів). Адже у сьогоднішніх умовах можливість вступити поза системою ЗНО — це вже значна пільга.
Змінено: Ігор Опольський - 14.07.2015 08:23:17
 

Через технічні проблеми в роботі Українського центру оцінювання якості освіти Міністерством освіти і науки ухвалене рішення про продовження вступної кампанії до вищих навчальних закладів до 2 серпня. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міносвіти.

Також, у зв’язку із тимчасовим призупиненням виконання певних функцій Українським центром оцінювання якості освіти, у Міністерстві освіти радять абітурієнтам, у яких виникли проблеми при подачі заяв дотримуватися наступних дій:

У разі виявлення помилки у даті народження вступника, що зазначається у його даних про проходження зовнішнього незалежного оцінювання, реєстрація заяви здійснюється в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі – ЄДЕБО) шляхом створення картки особи. Картка створюється приймальною комісією на підставі паспортних даних вступника із додаванням номеру її сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

У разі зміни прізвища, імені, по батькові вступника після проходження ним зовнішнього незалежного оцінювання, картка особи в ЄДЕБО створюється відповідно до нових даних особи. В картці особи зазначається номер сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та додаванням сканованої копії документа, що підтверджує зміну відповідних даних.

У разі відсутності у вступника оригіналу сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання у зв’язку з втратою або пошкодженням, рекомендуємо приймальним комісіям, як виключення, допускати таку особу до участі у конкурсі, а також рекомендувати до зарахування на навчання відповідно до конкурсної ситуації, після перевірки наявності в ЄДЕБО інформації про проходження особою зовнішнього незалежного оцінювання. Факт проходження особою зовнішнього незалежного оцінювання підтверджується довідкою Українського центру оцінювання якості освіти. У разі зарахування особи на навчання, довідка Українського центру оцінювання якості освіти підлягає заміні на дублікат сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання після відновлення виконання Українським та регіональними центрами оцінювання якості освіти своїх функцій у повному обсязі.

Як відомо, 22 липня в УЦОЯО повідомили, що Український та регіональні центри оцінювання якості освіти не мають можливості вносити зміни до персональних даних учасників зовнішнього незалежного оцінювання, виготовляти дублікати сертифікатів та довідки з результатами.
Змінено: Ігор Опольський - 31.07.2015 11:30:34
 
Інна Совсун:З заяви ГПУ про те, що "слідчі дії не призвели до зупинки роботи комп'ютерних програмних систем Центру" - ми всі голосно посміялисьsmile:)
Бо сам Центр зараз не працює.
На щастя, це не призвело до колапсу вступної кампанії. Але не тому що "комп'ютерні програми Центру" працюють, а тому що результати ЗНО були підвантажені у ЄДЕБО... не пощастило лише сотні-півтори абітурієнтів, чиї результати апеляцій не встигли внести до вилучення. Ну зараз ми більш-менш найшли технічневирішення проблеми і сподіваюсь, що за ближніх два дні усі питання будуть зняті.

Ну окрім одного - питання про те, хто надиктовує такі смішні прес-релізи для ГПУ....
* * *
Отже, ЩО РОБИТИ АБІТУРІЄНТАМ, КОТРІ З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН НЕ МОГЛИ ПОДАТИ СЕРТИФІКАТИ ЗНО
У зв’язку із тимчасовим призупиненням роботи УЦОЯО абітурієнтам, у яких виникли проблеми при подачі заяв із сертифікатами ЗНО, роз’яснюємо таке:
- Для вступників, які зазначили помилкову дату народження при реєстрації для проходження ЗНО, створено умови для подання заяви незалежно від вказаної дати. Прохання звертатися безпосередньо до приймальних комісій.
- У разі зміни вступником прізвища, імені, по батькові після проходження ЗНО, подати заяву на вступ можна при безпосередньому зверненні до приймальної комісії ВНЗ, надавши додатково до визначеного переліку документ, що підтверджує факт зміни прізвища, імені або по батькові.
- У разі втрати або пошкодження сертифікату ЗНО до приймальної комісії взамін нього може бути подано довідку Українського або регіонального центру оцінювання якості освіти про підтвердження факту проходження ЗНО.
Відповідні роз’яснення надано приймальним комісіям.
Вступникам, апеляційні заяви на результати ЗНО яких знаходяться на розгляді в УЦОЯО, рекомендуємо подавати заяви на вступ до приймальних комісій. Апеляційні заяви будуть розглянуті у п'ятницю апеляційною комісією, конкурсний бал буде перераховано автоматично.
Повідомляємо, що прийом заяв на вступ приймальними комісіями буде продовжено до 2 серпня 2015 року.
Страницы: 1
Читають тему