Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
Моніторинг якості освіти від УЦОЯО: СЕРТИФІКАЦІЯ педагогічних працівників, В Україні проводитимуть моніторинги якості освіти
 
До уваги освітян Рівненщини!

Нагадуємо, що від 15.01.2019 розпочато процедуру реєстрації педагогічних працівників для участі у пілотному проекті сертифікації. Триватиме реєстрація до 01.02.2019 через сайт УЦОЯО в розділі "Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)".
За інформацією сайту УЦОЯО, станом на 28.01.2019 кількість осіб, які сформували реєстраційні картки, в Україні сягнула 845. Вичерпали свою граничну кількість учасників педагогічні працівники м. Києва, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Луганської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської осбластей.
      
Від Рівненщини із 21 особа сформувала реєстраційну картку (із 42, визначених граничною кількістю). До Львівського РЦОЯО станом на 28.01.2019 подали сформований комплект документів 15 педагогічних працівників закладів освіти Рівненської області. 

Змінено: Ігор Опольський - 29.01.2019 08:39:27
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Сертифікація українських вчителів передбачає три етапи - Гриневич
Аня Мартинюк 31 грудня 2018, 06:33      Лілія Гриневич роз’яснила, як проходитимуть сертифікацію вчителі. За її словами, в рамках освітньої реформи педагоги отримуватимуть сертифікати. Однак у 2019 році такі сертифікати отримають лише 1000 вчителів.
Новину передає «Преса України».
Міністр освіти України Лілія Гриневич розповіла, як проходитиме сертифіація вчителів у 2019 році. За її словами, спочатку Міносвіти проведе сертифікацію 1000 вчителів початкових класів. Крім того, до експерименту залучать лише тих вчителів, які виявлять бажання пройти сертифікацію та покращити свої вміння.
«Через механізм сертифікації ми хочемо віднайти кращих провідників Нової української школи, агентів змін, що готові ділитися та поширювати сучасні методики навчання. Реалізувати таку мету можна лише за умови добровільності процесу, тому ми ретельно слідкуватимемо за дотриманням цього принципу», - розповіла український міністр. 
За її словами, з 15 січня до 1 лютого 2019 року вчителі, які виявили бажання пройти сертифікацію, можуть зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Одна умова – педагог має мати стаж не менше двох років.
Вона додала, що сертифікація передбачає три етапи. Перший - вивчення практичного досвіду роботи педагога. 
«Щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною, до кожного вчителя приїдуть щонайменше два експерти і в два періоди: з середини лютого до кінця 2018–2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го», - додала Гриневич.
Другий - зовнішнє незалежне тестування. Третій - вивчення електронного портфоліо вчителя. В кінці вчитель отримає відповідний документ, де зазначатиметься кількість набраних за кожен етап балів.
«Роботу освітян оцінюють освітяни, а не чиновники», - наголосила міністр.
 
До уваги освітян Рівненщини!

      Рівненська область вичерпала свою граничну кількість учасників із числа педагогічних працівників, які зареєструвались (подали електронні заяви) для проходження пілотної сертифікації у 2019 році !!!
      ЩИРО ВІТАЄМО НАШИХ ОСВІТЯН, які МАЮТЬ НАГОДУ ДОВЕСТИ ВСІМ, що ВОНИ НАЙКРАЩІ, а ЗМІНИ, РОЗВИТОК, ПОСТУП - ЦЕ ДОБРЕ, бо ПОТРІБНО БУТИ СУЧАСНИМ !!!
      Шановні потенційні учасники сертифікації!!! Ви видрукували заяву-реєстраційну карту, довідку, яку потрібно заповнити у закладі освіти (ВАЖЛИВО: кутовий штамп із датою та вихідним номером, завірено підписом/печаткою), зробили ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду - ЦЕ Є КОМПЛЕКТ ДОКУМЕНТІВ, який НЕОБХІДНО НАДІСЛАТИ до ЛЬВІВСЬКОГО РЦОЯО (вул. Шевченка, 116, м.Львів, 79039). Надішліть РЕКОМЕНДОВАНИМ ЛИСТОМ. У вас має залишитись контрольно-інформаційний лист до заяви-реєстраційної картки, у якому в правому верхньому куті є 10 (десять) цифр, вдрукованих жирним шрифтом. 

      Через сайт УЦОЯО у розділі "СТАН ОПРАЦЮВАННЯ ДОКУМЕНТІВ" можна перевірити, який етап обробки пройшли документи, ввівши 10 (десять цифр) з контрольно-інформаційного листа до заяви-реєстраційної картки
      
Після того, як Львівським РЦОЯО буде опрацьовано документи, на вказану під час реєстрації адресу Вам поштою буде надіслано РЕЄСТРАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ УЧАСНИКА СЕРТИФІКАЦІЇ.
      Зокрема у цьому повідомленні буде зазначено наступне: "На веб-сайті УЦОЯО для Вас створено кабінет учасника сертифікації, вхід до якого здійснюється за ЛОГІНОМ ******* (сім цифр) та ПІН-кодом **** (чотири цифри).
[CENTER]
      Зайдіть та ознайомтесь із тією інформацією, що вміщена на персональній сторінці! 

ДАЛІ БУДЕ...
[/CENTER]

      

Змінено: Ігор Опольський - 04.02.2019 13:39:23
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

СЕРТИФІКАЦІЯ: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕСТУ
4.03.2019Оприлюднено загальну характеристику тесту незалежного тестування учасників пілотної сертифікації.
Незалежне тестування передбачає оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації. Зміст тесту визначатиметься Програмою незалежного тестування, характеристикою тесту і схемою нарахування балів за виконання тестових завдань.
Тест міститиме 100 завдань з вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких відведено180 хвилин.
Загальну характеристику тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів розміщено в «Кабінеті учасника сертифікації», а також у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників».
Нагадаємо, що 2019 року в пілотній сертифікації педагогічних працівників візьмуть участь 859 учителів початкових класів.

Змінено: Ігор Опольський - 04.03.2019 10:15:14
 
До уваги вчителів початкової школи, які братимуть участь у процедурі сертифікації!


Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ЗА ЛАШТУНКАМИ СЕРТИФІКАЦІЇ


В Україні розпочався пілотний проект із сертифікації педагогічних працівників, який триватиме три роки. Цьогоріч у ньому візьмуть участь 858 педагогів – саме стільки виявили бажання і зареєструвалися. «Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню», – так зазначено у першому пункті Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. №1190. Як саме відбуватиметься цей процес, які етапи включатиме, за якими критеріями оцінюватимуться педагоги, і, зрештою, що отримають ті, хто успішно пройде сертифікацію, – дізнаємося у директора Департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти Івана ЮРІЙЧУКА.
Сертифікація вчителів початкової школи, яка відбуватиметься цього року, містить кілька етапів: експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи, самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності, оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування. Державна служба якості освіти відповідає за організацію одного з них. Це – експертне оцінювання професійних компетентностей педагогів шляхом вивчення їх практичної роботи. У цьому році воно триватиме з березня по жовтень (за винятком канікулярного періоду). Наступний етап – незалежне тестування вчителів – проводить Український центр оцінювання якості освіти. Відбудеться він орієнтовно в кінці жовтня – на початку листопада. Окрім того, кожен учасник сертифікації до 1 липня повинен завантажити у створену при реєстрації на одному з файлообмінників веб­папку (посилання на неї треба вказати в особистому кабінеті) електронне порт­фоліо. Воно має містити заповнену анкету самооцінювання й опис навчального заняття, який може супроводжуватися 15 – 20­хвилинним відеозаписом фрагменту уроку. Також до свого портфоліо вчитель може додати інші матеріали, які свідчитимуть про його високу фахову майстерність. На відміну від вивчення практичного досвіду і незалежного тестування, вміст електронного портфоліо оцінюватися не буде (принаймні в цьому році), але поставитися до його створення треба відповідально, оскільки воно у деяких випадках може відіграти вирішальну роль.

МЕТОДИКУ РОЗРОБЛЯЛИ ЕКСПЕРТИ
До повноважень Державної служби якості освіти належить не лише організація самого процесу експертного оцінювання професійних компетенцій учасників сертифікації, а й розроблення методики, за якою оцінюватимуться вчителі, й відбір та навчання тих, хто їх оцінюватиме – експертів. Зупинимося детальніше на цих важливих складових вивчення практичного досвіду, бо від їх якості суттєво залежить успіх усього процесу.
– При розробленні методики зрозуміло, що ми «відштовхувалися» передусім від положення про сертифікацію педпрацівників, – розповідає Іван Юрійчук. – А також – від професійного стандарту вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти, затвердженого у 2018 році. Ми також послуговувались інструментарієм, який був розроблений для навчання супервізорів, використовували рамку безперервного професійного розвитку вчителів, яку розробило Міністерство освіти і науки України разом із Британською Радою, ну і, звісно, враховували концепцію Нової української школи. Ці документи лягли в основу методики.
Фахівець наголошує: важливо, аби педагоги розуміли, що методику, за якою вивчатимуть їх практичний досвід, розробляли не чиновники, котрі не є фахівцями з початкової освіти. До цієї роботи долучилося широке коло експертів, серед яких були саме вчителі-­практики, які нині працюють у Новій українській школі, представники провідних педагогічних вишів та обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, котрі відповідають за впровадження НУШ у своїх регіонах. Не залишились осторонь і управлінці – директори і заступники директорів шкіл, які за фахом є вчителями початкових класів.
– Тобто ця методика пройшла широке обговорення, – наголошує Іван Ярославович. – У січні, наприклад, ми проводили тренінг для майбутніх експертів – він, окрім власне навчання для тренерів, передбачав обговорення методики та критеріїв. Ми вислухали вчителів­-практиків, котрі порадили, що треба змінити, що – додати чи прибрати. Після доопрацювання документа (і врахування зауважень наших експертів) ми виставили його на громадське обговорення, отримали пропозиції та зауваження – зокрема, і критичні, – й усі намагалися врахувати. До речі, текстом зацікавилися навіть народні депутати, тобто увага до цієї методики була високою.

ОЦІНЮВАТИМУТЬ ПРАКТИКИ
Хто ж поїде вивчати практичний досвід учасників сертифікації? Це – вчителі­-практики, які мають досвід роботи у початковій школі, тренери НУШ і майбутні супервізори (наставники, котрі надаватимуть допомогу педагогам у впровадженні Нової української школи) – як учителі, так і методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, що пройшли відповідне навчання. Водночас державні службовці експертами бути не зможуть – це зафіксовано у положенні про сертифікацію.
– Тобто вчителям не треба хвилюватися за те, що до них прийде людина, котра останній раз була у початковій школі ще коли сама там навчалася, – зазначає Іван Юрійчук. – До фахівця (а ми впевнені, що на сертифікацію йдуть спеціалісти найвищого класу) повинен прийти фахівець такого самого рівня. Вони мають розмовляти однією мовою, і це не повинна бути перевірка в жодному разі. Це – розмова, бесіда, обмін досвідом між професіоналами своєї справи.
Загалом експертів буде понад п’ятсот, остаточний список таких фахівців ще не затверджений. Можливо, він доукомплектовуватиметься перед другим етапом вивчення – тобто після літніх канікул. За словами Івана Юрійчука, експертні групи (кожна має включати не менше двох експертів) не будуть «стабільними» – служба проводитиме ротацію цих міні­­команд. Важливо, що до експертної групи не можуть входити ті, хто мешкають в одному з учасником сертифікації населеному пункті, працюють із ним в одному закладі освіти чи є співавторами наукової роботи.
На запитання, хто оплачуватиме відрядження експертів, фахівець відповів так: «Зараз триває погодження усіх нормативних документів, змін до постанов Кабінету Міністрів України, які дадуть можливість фінансувати відрядження експертів за рахунок освітньої субвенції».
Варто зазначити, що експерти не «зваляться» вчителям як сніг на голову. Але і не попереджатимуть про свій приїзд за тижні й місяці. Законодавство зобов’язує такого фахівця повідомити учителя про те, що буде вивчати його досвід, не раніше як за п’ять днів і не пізніше як за три.

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ІНТЕРВ’Ю
Нарешті, підходимо до найцікавішого – як це відбуватиметься? Відповідно до методики експерти повинні оцінити діяльність учителя за певними критеріями (загалом у документі п’ять критеріїв, які розкриваються через 20 показників). Зокрема, як учитель планує та здійснює освітній процес, як улаштовує освітнє середовище (це дуже актуально в умовах Нової української школи), як працює з батьками, як вирішує питання впровадження інклюзії і, зрештою, – як працює над собою, чи займається саморозвитком. Аби оцінити педагога за усіма цими напрямами, треба зібрати максимум інформації про його діяльність. Методика передбачає два способи збору інформації: спостереження та інтерв’ю.
– Спостереження за діяльністю вчителя відбувається в його робочий час – тобто на уроках і поза ними, відповідно до показників, які зазначені в методиці, – розповідає Іван Ярославович. – Точніше, ці показники експерт повинен виявити (або – не виявити), подивитися, на якому рівні вони проявляються. Як відбуватиметься цей процес? Експерти приїхали в школу, спостерігають за діяльністю педагога – до і після уроків, на перервах. Зокрема, за тим, як учитель вранці зустрічає дітей, як проводиться, наприклад, «ранкове коло» у першому класі. Бажано, щоб експерт мав можливість подивитись, як педагог взаємодіє з батьками. Ми припускаємо, що не все вдасться побачити. Інтерв’ю (з учителем та з директором і заступником) – потрібне саме для того, щоб з’ясувати моменти, які залишилися «у тіні». Воно має відбуватися за певним планом, з обов’язковою фіксацією відповідей. Наприкінці за підсумками спостереження та інтерв’ю фахівці заповнюють експертний висновок, заносять туди результати. Хочу наголосити, що експерти не визначають рівень педагога. Кожен із показників оцінюється від 1 до 3 балів. Тобто за результатами вивчення практичного досвіду вчителя той отримає певну суму балів. Якщо візит відбувся вже після 1 липня – у цьому експертному висновку ставлять відмітку про наявність або відсутність електронного портфоліо. Його наявність є обов’язковим елементом для проходження сертифікації. Але оскільки, відповідно до законодавства, педагог має право завантажити портфоліо до 1 липня (а вивчення може відбуватися раніше), то портфоліо може бути ще не готове, і тому експертний висновок може не містити відмітки про нього. Вивчення практичного досвіду кожного учасника сертифікації триватиме 1–2 дні. Після цього заповнений експертний висновок надсилається до служби, яка організовує їх передачу до УЦОЯО не пізніше ніж за два тижні до початку тестування. Водночас –УЦОЯО забезпечує розміщення інформації в кабінеті кожного учасника сертифікації. Він може зайти і звірити, чи збігаються результати з тим, що зазначено в його копії експертного висновку. Якщо виявлено розбіжності, то можна звернутися до служби з вимогою внести уточнення.

Е­ЗАПОБІЖНИК
Після закінчення двох етапів сертифікації – тобто вивчення експертами практичного досвіду роботи вчителів та проходження ними тестування – буде створена комісія, до складу якої увійдуть представники Міністерства освіти і науки, Державної служби якості освіти й Українського центру оцінювання якості освіти. Вона приймає рішення щодо результатів сертифікації шляхом установлення граничної кількості балів – як за результатами експертного оцінювання професійних компетентностей учасника сертифікації, так і з незалежного тестування. І всі, хто набрав кількість балів, що дорівнює або є вищою від граничної за кожним зі згаданих показників, вважаються такими, що пройшли сертифікацію. А якщо бали виявилися нижчими? Ось тут якраз вирішальну роль може зіграти е­-портфоліо.
– Зрозуміло, що будь-яке експертне вивчення містить певний суб’єктивний чинник, – продовжує Юрій Ярославович. – Тобто якщо вчитель набрав бали, що є вищими за пороговий бал з незалежного тестування, але не набрав необхідну суму балів за результатам експертного оцінювання, то комісією може бути створена експертна група, яка за результатами вивчення матеріалів, розміщених в електронному портфоліо, може змінити кількість балів, зафіксовану в експертному висновку. Тобто, по суті, це – певний запобіжник, який гарантує вчителю, що якщо раптом він вважає, що експерти (його колеги) були необ’єктивними, то матиме право звернутися до комісії, котра розгляне його портфоліо і прийме рішення, що вчитель пройшов сертифікацію. Тому до створення е­портфоліо треба підходити не менш відповідально, ніж до підготовки до тестування чи візиту експертів.

СЕРТИФІКАЦІЙНІ ПРИНАДИ
Не хочеться думати про погане, але які є підстави для визнання вчителя таким, що не пройшов сертифікацію? Згідно з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників сертифікат не видається учасникові, який «не оцінений за одним із показників сертифікації; не створив відповідно до вимог цього положення власне е­портфоліо та не завантажив його до веб-­папки, створеної на одному з файлообмінників; проводив репетиції навчальних занять, повторну відео­ чи фотозйомку одного і того ж навчального заняття (фрагментів навчальних занять) з тими самими учнями». Цей третій пункт – найбільш неприємний. Якщо така інформація з’являється і будуть докази, говорить Іван Юрійчук, то вчитель визнається таким, що не пройшов сертифікацію, незважаючи на кількість балів, яку він набрав.
А ті, хто її пройде, навряд чи пошкодують витраченого часу, і не лише тому, що відчуватимуть радість і гордість. Такі педагоги на три роки отримають надбавку до зарплати розміром 20 відсотків. Окрім того, цих учителів розглядатимуть як першочергових кандидатів у експерти у наступні роки – і під час сертифікації, і при проведенні інституційних аудитів. (Інституційний аудит – це комплексна зовнішня перевірка та оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти (крім закладів вищої освіти), які забезпечують його ефективну роботу та сталий розвиток.) Також успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації – чергової чи позачергової, із присвоєнням наступної кваліфікаційної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії. А це, погодьтеся, непоганий бонус. Разом з тим неуспішне проходження сертифікації ніяк не вплине на результати чергової атестації, на підтвердження наявної чи присвоєння наступної категорії, продовження роботи вчителя на відповідній посаді чи застосування до нього будь-­яких заходів адміністративного впливу.
– Якщо раптом такі заходи чи навіть спроби з боку засновника чи керівництва школи матимуть місце, треба знати, що це – незаконно, – наголошує Іван Юрійчук. – Законодавство захищає вчителя, він нічим не ризикує. Сертифікація має дати лише позитивну мотивацію, стимул для саморозвитку.
Наостанок запитуємо: яким ви бачите педагога, котрий успішно пройшов сертифікацію?
– Думаю, таких учителів можна буде назвати лідерами професійних педагогічних спільнот, – відповідає експерт. – Ми взагалі великі сподівання покладаємо на педагогічні спільноти – як на «законодавців моди», стандартів і в освіті загалом, і у професійному розвитку вчителів зокрема. Отже, це – лідери, нав­коло яких, ми сподіваємося, гуртуватимуться інші педагоги, для котрих проходження сертифікації буде своєрідним знаком якості. І до цього фахівця можна буде прийти й отримати допомогу, підтримку, якісний зворотний зв’язок. Такі вчителі – майбутні експерти, що в перспективі зможуть допомогти Державній службі якості освіти. Ми плануємо залучати таких педагогів до інституційного аудиту і подальшої сертифікації вчителів. Сподіваємося, що такий підхід підвищуватиме авторитет цих процедур.

Наталія КУЛИК, №11 від 18 березня 2019 року

КРИТЕРІЇ ТА ПОКАЗНИКИ
Методику експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації затверджено 1 березня цього року наказом Державної служби якості освіти України № 01-11/9.
Методика включає 5 критеріїв, які розкриваються через 20 показників
Критерій 1 – «Здатність планувати і реалізовувати освітній процес на основі особистісно орієнтованого і компетентнісного підходів». Він включає сім показників:
– планування освітнього процесу з урахуванням вимог Державного стандарту початкової освіти та освітньої програми;
– використання педагогічних технологій у освітньому процесі на основі особистісно орієнтованого і компетентнісного підходів;
– надання дітям рівних можливостей участі у різних формах взаємодії, зокрема організацію співпраці учнів у парах, мікрогрупах, групах;
– організація роботи учнів із урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей (у тому числі дітей з особливими освітніми потребами), добираючи доцільні методи, прийоми, засоби навчання;
– забезпечення балансу між активним, пасивним та інтерактивним навчанням;
– демонстрація позитивних навичок вербальної та невербальної комунікації з учнями;
– застосування різноманітних форм оцінювання роботи учнів і проведення аналізу результативності їхньої навчальної діяльності.
Критерій 2 – «Здатність здійснювати процес навчання, виховання і розвитку учнів, основою якого є повага до прав людини, патріотизм, демократичні та інші загальнолюдські цінності» – містить такі показники (три):
– формування в учнів поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини і громадянина; нетерпимості до приниження честі та гідності людини, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь­якими ознаками;
– виховання в учнях патріотизму, поваги до державної мови і державних символів України, шанобливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, традицій і надбань українського народу;
– забезпечення позитивного ставлення до індивідуальних відмінностей учнів, цінування, врахування особливості й захист прав кожного з них.

Критерій 3 – «Здатність створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище, орієнтоване на розвиток дітей та мотивацію їх до навчання»розкривається через чотири показники. А саме – як учитель: 
– створює комфортне освітнє середовище з дотриманням вимог безпеки життєдіяльності, санітарії та гігієни;
– мотивує учнів до вибору виду діяльності й активного навчання, організовуючи освітні осередки, у тому числі для їхньої індивідуальної роботи;
– використовує в освітньому середовищі навчальні матеріали відповідно до інтересів і потреб дітей;
– забезпечує емоційну і психологічну комфортність освітнього середовища для учнів.

Критерій 4 – «Здатність налагоджувати і підтримувати партнерські стосунки з родинами учнів задля розвитку здібностей та можливостей кожної дитини». Тут показників два
– співпраця з родинами учнів, використання різних форм комунікації щодо успіхів у навчанні та розвитку їх дітей, зокрема для розроблення і реалізації індивідуальної освітньої траєкторії;
– долучення батьків до організації освітнього процесу та проведення спільно з ними заходів для дітей.

Критерій 5 – «Здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії». Показників – чотири. Експерти вивчатимуть, як педагог: 
– аналізує сильні та слабкі сторони своєї професійної діяльності, формує і розвиває власну інформатичну компетентність і визначає шляхи подальшого саморозвитку;
– здійснює оцінювання своєї роботи на підставі інформації із різних джерел (результати оцінювання учнів, зворотний зв’язок від колег, керівництва, учнів, їхніх батьків) та враховує його результати для професійного й особистісного зростання;
– бере участь у семінарах, тренінгах, майстер­ класах, науково­практичних конференціях, вебінарах, роботі творчих груп із професійних питань;
– постійно співпрацює з іншими вчителями для підвищення своєї власної та їхньої професійної компетентності. 

У наказі наголошується, що під час розроблення критеріїв та показників «враховано Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. №988­р, професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 10.08.2018 р. №1143, навчально­-методичний посібник «Супервізія: професійна підтримка і професійний розвиток педагогів», розроблений Все­українським фондом «Крок за кроком», Рамку безперервного професійного розвитку вчителів, розроблену Міністерством освіти і науки України спільно з Британською Радою в Україні».

Змінено: Ігор Опольський - 19.03.2019 16:26:03
 
До уваги освітян Рівненщини!

12 канал - Сертифікація. Про перехід від атестації до незалежної сертифікації - розказує Міністр Лілія Гриневич 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Сертифікація вчителів: визначено, як створювати е-портфоліо вчителям, директорам, НУШ, сертифікаціяМіністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо створення, змісту та завантаження електронного портфоліо для вчителів, які проходять сертифікацію.
Про це йдеться в наказі №755 від 30 травня, який опублікований на сайті Держслужби якості освіти.
Ці рекомендації створені, щоб педагоги змогли провести самоцінювання під час сертифікації. Самооцінювання передбачає:
  • заповнення анкети самооцінювання;
  • опис навчального заняття, проведеного учасником сертифікації відповідно до навчального плану (може супроводжуватись відеозаписом).
Також учасник сертифікації може за власним бажанням додати до е-портфоліо будь-які інші матеріали, які показують педагогічну майстерність.
Ці матеріали можуть містити:
  • інформацію про професійні здобутки;
  • освітні успіхи учнів;
  • творчий доробок (презентації, публікації, виступи на конференціях);
  • авторські розробки уроків, дидактичних ігор, сценаріїв тощо;
  • дизайнерські рішення оформлення класу та робочого місця;
  • гіперпосилання на блоги, а також професійні групи у соцмережах, які адмініструє учасник сертифікації тощо.
Повністю з рекомендаціями можна ознайомитись у документі нижче.
Завантажити документ можна за цим посиланням.
Нагадаємо, цього року участь у сертифікації візьмуть 854 вчителі початкових класів. Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають 20% надбавку до зарплатні. Інформація про проходження сертифікації поки що буде закритою.
Незалежне тестування вчителів під час сертифікації складатиметься зі 100 завдань. Також затверджені методика та форма експертного оцінювання.
Окрім того, у Держслужбі якості освіти розповіли, як відбуватиметься експертне оцінювання та хто його проводитиме. Також служба затвердила форму анкети самооцінювання.
“Нова українська школа”
Фото: автор – racorn, Depositphotos
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

МОН розробило положення про реєстр сертифікатів учителів      Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення положення про реєстр сертифікатів педагогічних працівників.
Про це повідомили на сайті МОН.
У цей реєстр вноситимуться дані про документи, які вчителі отримуватимуть після успішного проходження сертифікації.
Положення розроблене відповідно до статей 64, 74 закону “Про освіту” та визначає процедуру ведення Реєстру сертифікатів педагогічних працівників Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
      
Завантажити документ можна за цим посиланням.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

КОЛИ УЧАСНИКИ СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ СКЛАДАТИМУТЬ ТЕСТУВАННЯ?
19.08.2019


Незалежне тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників відбудеться 31 жовтня 2019 року.
Нагадаємо, що наразі затверджено програму, а також характеристики тесту. Усього в день тестування учасникам буде запропоновано 100 завдань, на виконання яких відведено 180 хвилин. Завдання будуть спрямовані на визначення рівня обізнаності учасників з питань планування та організації освітнього процесу, забезпечення і підтримки навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища.
На сайті УЦОЯО в Кабінетах учасників сертифікації розміщено важливу інформацію про зміст тесту, а також особливості його складання. Наполегливо рекомендуємо учасникам сертифікації ознайомитися з цією інформацією, оскільки вона допоможе їм отримати високі результати.
      
ІНФОРМУЄМО, що пункт проведення незалежного тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників буде процювати на базі одного із закладів загальної середньої освіти міста РІвного. Адресу пункту та його назву Український центр оцінювання якості освіти розмістить завчасно в Кабінетах учасників сертифікації.
Змінено: Ігор Опольський - 11.09.2019 06:23:59
 
ВІДЕОЗАПИС можна переглянути, перейшовши за цим гіперпосиланням на сайт оригінального відео телеканалу "Рівне-1".

Без цензури: "Нова Українська школа та перевірка знань вчителів"

Шановні колеги!

Пропонуємо вашій увазі відеозапис передачі "Без цензури" телеканалу "РІвне-1". Гість у студії Тетяна Пучко - методист, експерт оцінювання учасників сертифікації.

 
До уваги учасників процедури сертифікації!!!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ЯК УЧАСНИКАМ СЕРТИФІКАЦІЇ ДІЗНАТИСЯ АДРЕСУ ПУНКТІВ ТЕСТУВАННЯ?
7.10.2019
      У четвер, 31 жовтня 2019 року, відбудеться незалежне тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників.
Адреса проведення незалежного тестування зазначається у листі-виклику, який розміщено в кабінетах учасників сертифікації. Учасникам потрібно самостійно роздрукувати лист-виклик.
Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації повинен мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу та лист-виклик.
Учасник сертифікації, документи якого містять розбіжності в персональних даних, повинен також надати відповідний документ, що підтвердить ці зміни.
Нагадуємо, що завдання незалежного тестування фахових знать і вмінь вчителів початкових класів укладаються відповідно до затвердженої програми
Тест укладається українською мовою та містить 100 завдань, на виконання яких відведено 180 хвилин. Завдання будуть спрямовані на визначення рівня обізнаності учасників з питань планування та організації освітнього процесу, забезпечення і підтримки навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища.


Змінено: Ігор Опольський - 09.10.2019 08:55:39
 
Шановні колеги! 

      УЦОЯО у ваших персональних кабінетах розмістив листи-виклики з інформацією про дату, назву закладу, його адресою, на базі якого буде проведено незалежне тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників.

Вам потрібно САМОСТІЙНО роздрукувати лист-виклик !!!

За оперативною інформацією, наданою Львівським РЦОЯО,
- станом на 10.10.2019, із 38 осіб-учасників Рівненщини роздрукували свої запрошення 60,5% учасників - 23 особи (по Україні - 47%);
- станом на 11.10.2019, із 38 осіб-учасників Рівненщини роздрукували свої запрошення 71,1% учасників - 27 осіб;
- станом на 15.10.2019, із 38 осіб-учасників Рівненщини роздрукували свої запрошення 76,3% учасників - 29 осіб;
- станом на 16.10.2019, із 38 осіб-учасників Рівнещини роздрукували свої запрошення 84,2% учасників - 32 особи;
- станом на 17.10.2019, із 38 осіб-учасників Рівненщини роздрукували свої запршення 86,8% учасників - 33 особи;
- станом на 18.10.2019, із 38 осіб-учасників Рівненщини роздрукували свої запршення 92,1% учасників - 35 особи (по Україні - 72,(%); 2 особи не братимуть участь у ЗНО.


      Деталі можете побачити, перейшовши за гіперпосиланням.
Змінено: Ігор Опольський - 18.10.2019 07:30:03
 
До уваги педагогічних працівників, які будуть брати участь у незалежному тестуванні професійних компетентностей!

Шановні колеги! Український центр оцінювання якості освіти розмістив на ваших персональних сторінках листи-виклики, у яких вказано назву та адресу пункту проведення незалежного тестуванні професійних компетентностей педагогічних працівників 31.10.2019.
      Просимо вас роздрукувати лист-виклик самостійно!
      У Рівненській області 16.10.2019 проведено нараду для осіб, які будуть забезпечувати в пункті проведення процедур незалежного тестування професійних компетентностей педагогічних працівників.
      Просимо вас ЗАВЧАСНО прибути до пункту тестування за адресою, вказаною у листі-виклику!!!
      Майте при собі документ, який посвідчує особу: паспорт, ІД-картка, закордонний паспорт (будь-який документ, у якому є ваша фотографія), лист-виклик, 1-2 ручки, що пишуть пастою чорного кольору, пляшечку з водою (етикетку зняти).
      
ДОПУСК до ПУНКТУ ТЕСТУВАННЯ буде здійснюватись 31.10.2019 із 10:15 до 10:50.

Змінено: Ігор Опольський - 18.10.2019 07:40:30
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

РЕЗУЛЬТАТИ СЕРТИФІКАЦІЇ: ЕКСПЕРТНЕ ОЦІНЮВАННЯ
23.10.2019      25 жовтня 2019 року в кабінетах учасників сертифікації будуть розміщені результати експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації, організованого Державною службою якості освіти України.
Якщо кількість балів, зазначена в кабінеті учасника сертифікації, не відповідає кількості балів, зазначеній у копії експертного висновку, учасник сертифікації протягом п’яти календарних днів із моменту оприлюднення такої інформації має право звернутися до Державної служби якості освіти з вимогою щодо усунення такої невідповідності. У разі підтвердження наявності технічної помилки Державна служба якості освіти не пізніше наступного робочого дня повідомить про це Українському центру оцінювання якості освіти.
А вже 31 жовтня 2019 року відбудеться незалежне тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ЛИСТ-ВИКЛИК – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ДОКУМЕНТ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ
28.10.2019      У четвер, 31 жовтня 2019 року, учасники пілотної сертифікації педагогічних працівників упродовж 180 хвилин складатимуть тест незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів.
Тест міститиме 100 завдань, які будуть спрямовані на визначення рівня обізнаності учасників з питань планування та організації освітнього процесу, забезпечення і підтримки навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища.
Адреса проведення незалежного тестування зазначається у листі-виклику, який розміщено в кабінетах учасників сертифікації. Учасникам потрібно самостійно роздрукувати лист-виклик.
Тестування розпочнеться об 11 годині. Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50 за паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, та листом-викликом.
Увага! Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, не дає права на допуск учасника/ці сертифікації до пункту тестування.
Учасник сертифікації, документи якого містять розбіжності в персональних даних, повинен також надати відповідний документ, що підтвердить ці зміни.
Із основними правилами проходження тестування можна ознайомитися за посиланням. 
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сай оригінального повідомлення.

СЕРТИФІКАЦІЯ: НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ФАХОВИХ ЗНАТЬ ТА УМІНЬ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
30.10.2019


      У четвер, 31 жовтня 2019 року, учасники пілотної сертифікації педагогічних працівників складатимуть незалежне тестування.
Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Тестування розпочнеться об 11:00. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації повинен мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу та лист-виклик. Лист-виклик необхідно самостійно роздрукувати із кабінету учасника сертифікації.
Учасники сертифікації, документи яких містять розбіжності в персональних даних, повинні також надати відповідний документ, що підтвердить ці зміни.
Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, не дає права на допуск учасників до пункту тестування.
Рекомендуємо такою взяти із собою дві-три ручки із чорнилом насиченого чорного кольору та дві-три ручки з чорнилом чорного кольору, а також, за бажанням, маленьку прозору пляшку (без етикетки) з питною водою.
Тестування фахових знань і вмінь учителів початкових класів триватиме 180 хв. Тест складається зі 100 завдань. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту незалежного тестування, – 100.
Нагадуємо учасникам сертифікації, що в аудиторії пункту тестування інструктори мають видати Картку учасника сертифікації. Відповідальний за пункту тестування зробить відмітку про проходження незалежного тестування в Картці учасника сертифікації.
      Не залишайте пункт тестування без проставлення відмітки в Картці учасника сертифікації!
По завершенню роботи над тестом учасники сертифікації повинні здати старшому інструктору бланки відповідей та зошити із завданнями тесту, що відразу вкладаються до пакета для відправлення матеріалів.
 
До уваги освітян Рівненщини!

У четвер, 31.10.2019, буде проведено зовнішнє незалежне оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників. Учасники мають прийти до входу в пункти проведення ЗНО з 10:15 до 10:50!!! 


При вході до пункту тестування учасник має пред'явити:

1) паспорт або інший документ, який посвідчує особу;
2) лист-виклик, розрукований із персональної сторінки.
Також візьміть із собою дві-три ручки з чорнилом чорного кольору
Можна воду у пляшечках (наклейку зняти), шоколад (фольгу зняти завчасно).

НАГАДУЄМО: учасникам  про  необхідність  залишити  речі,  що  не передбачені процедурою проведення зовнішнього оцінювання (верхній одяг, парасольки, сумки, книжки, калькулятори, вимкнуті мобільні телефони, інші засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження  та  відтворення  інформації,  а  також  окремі  елементи, які  можуть  бути  складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали), у відведеному для цього місці в аудиторії та повідомити працівникам пункту ЗНО до початку виконання сертифікаційної роботи про наявність дозволених пристроїв медичного призначення.

НАГАДУЄМО: персоналу ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ  пересаджувати учасника на інше місце! відкривати аудиторний пакет до початку зовнішнього оцінювання; розголошувати в будь-якій формі конфіденційну інформацію про зміст завдань сертифікаційної роботи до завершення виконання її всіма учасниками.

Старшому  інструктору  та  інструктору  під  час  проведення  зовнішнього  оцінювання забороняється: 

- ознайомлюватися зі змістом завдань сертифікаційних робіт; 
- виносити матеріали зовнішнього оцінювання з аудиторії; 
- користуватися  мобільними  телефонами,  персональними  комп’ютерами,  електронними приладами, друкованими, рукописними та іншими матеріалами, що не передбачені процедурою проведення зовнішнього оцінювання; 
- відповідати  на  запитання  учасників  щодо  змісту  завдань  сертифікаційної  роботи (коментувати їх); 
- без поважної причини відволікати учасників від виконання сертифікаційної роботи; 
- без дозволу відповідального за пункт ЗНО залишати аудиторію; 
- надавати  учасникам  будь-які  предмети,  що  не  передбачені  процедурою  проведення зовнішнього оцінювання(маркери, папір тощо). 

ДОВІДКОВО: у Рівненській області для виконання сертифікаційної роботи зовнішнього тестування професійних компетентностей педагогічних працівників зареєструвалось 38  учасників, для яких працюватиме аудиторії в 1 пункті проведення ЗНО (м. Рівне - 1), окрім цього обслуговуватиме процедури 1 керівник пунктів ЗНО, 6 інструкторів та 1 черговий.

На виконання сертифікаційної роботи професійних компетентностей педагогічних працівників відведено 180 хвилин

Учасникам роздають бланки А.

Сертифікаційна робота налічує 100 завдань різних форм. 

Результати зовнішнього незалежного оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників будуть розміщені в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 21 листопада 2019 року .

Бажаємо успішно виконати всі завдання сертифікаційної роботи!

      КОРОТКО про ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2019 професійних компетентностей педагогічних працівниківіз 38 учасників до 1 пункту тестування в Рівненській області НЕ з'явилась 1 (2,63%), виконували сертифікаційну роботу 37 (97,37%).

      Не було учасників, яких би не допустили до пунктів проведення ЗНО у зв'язку з тим, що прийшли без документів, що посвідчують особу (паспорт, ІД-картка).
У Рівненській області не було учасників, яких позбавлено права продовжувати роботу над тестом та видалено з пункту ЗНО.
    У пункті були присутні 3 громадських спостерігачі, з яких 2 журналісти (UA: Рівне), 2 представники Управління Державної служби якості освіти в Рівненській області, 1 представник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Працівники Рівненського ОВСЗ здійснили доставку 1 та забір 1 контейнера з матеріалами, який відправили до вказаного пункту обробки.
      Пункт тестування був укомплектований персоналом, не задіювали резерв. Порушень процедури проведення ЗНО персоналом зафіксовано не було.
      У пункті проведення ЗНО не зафіксовано жодної нестандартної ситуації.
      
ДЯКУЄМО ВСІМ за ПІЛОТУВАННЯ та УСПІШНЕ ПРОВЕДЕННЯ  зовнішнього тестування професійних компетентностей педагогічних працівників  !!!
Переглянути інформаційний фотозвіт можна, перейшовши за вказаними гіперпосиланням у соціальну мережу Facebook:
1. ДОПИС № 1: "Це вже історія. У Рівненській області розпочав роботу пункт проведення ЗНО-2019, де сьогодні, 31.10.2019, уперше відбудеться тестування вчителів початкової школи, які беруть участь у процедурах сертифікації. Успіху всім! У пункті працює представник Львівського РЦОЯО та Управління ДСЯО в Рівненській області. Працює @UA: Рівне, здійснюється спостереження".

2. ДОПИС № 2: "Розпочато допуск учасників до пункту. Зі сховища вилучено контейнер, видано аудиторні пакети. Учасники готуються в аудиторіях до роботи".

3. ДОПИС № 3: "Рівненщина, явка учасників у пункті тестування: із 38 не з'явився 1 (2,63%), виконують сертифікаційну роботу 37 (97,37%)".

4. ДОПИС № 4: "Пункт тестування - сертифікації педпрацівників завершив свою роботу! Дякуємо всім! Враження у вчителів різні, але переважають позитивні значно smile:) Рівненський ОВСЗ здійснив забір контейнера".

5. ДОПИС № 5: відеосюжет від UA:Рівне "ЗНО для вчителів сьогодні вперше відбулося на Рівненщині (ВІДЕО)".


Змінено: Ігор Опольський - 01.11.2019 07:52:04
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

«АГЕНТИ ЗМІН» СКЛАЛИ НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ
31.10.2019Сьогодні 807 учителів початкової школи виконували завдання незалежного тестування фахових знань та вмінь.
Учасникам сертифікації було запропоновано завдання на оцінювання їхніх предметних компетентностей, а також визначення обізнаності педагогів з питань сучасних і традиційних форм, методів і прийомів навчання, організації безпечного та комфортного середовища, планування освітнього процесу.
Не пізніше 21 листопада результати незалежного тестування буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації.
Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, упродовж трьох років отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу. Успішне проходження сертифікації зараховуватиметься як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ: РЕЗУЛЬТАТИ НЕЗАЛЕЖНОГО ТЕСТУВАННЯ
12.11.2019Сьогодні, 12 листопада 2019 року, у  кабінетах учасників сертифікації розміщено результати незалежного тестування вчителів початкової школи.
Учасники незалежного тестування фахових знань і вмінь педагогічних працівників можуть завантажити картку результатів та скан-копії своїх бланків відповідей. Зауважимо, що максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 100.
У разі виникнення сумнівів щодо правильності встановлення результату незалежного тестування, учасники сертифікації можуть не пізніше ніж за три календарні дні (до 15 листопада включно) подати апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти. Розгляд такої заяви здійснюється протягом десяти календарних днів із дня її отримання.
Апеляційну заяву радимо надсилати за адресою: вул. Володимира Винниченка 5, м. Київ, 04053 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»), для зручності – на електронну адресу zno_info@testportal.gov.ua (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»).
Нагадаємо, що учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, упродовж трьох років отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу. Успішне проходження сертифікації зараховуватиметься як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії.
Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
Читають тему