Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2017 РОЦІ, Тут поступово розміщуватимемо матеріали, що стосується даної теми.
 
До уваги абітурієнтів ЗНО-2017!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ПРЕЗЕНТОВАНО МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК “МОЄ ЗНО”
16.03.2017


16 березня 2017 року Український центр оцінювання якості освіти, Infopulse та Американські ради з міжнародної освіти провели прес-конференцію, де розповіли про співпрацю з відновлення інформаційно-телекомунікаційної системи Українського центру, а також про запуск мобільного додатка «Моє ЗНО».

Директор Українського центру Вадим Карандій розповів, що, починаючи з 2009 року, підготовка та проведення зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється в автоматизованому програмовому режимі. Реєстрація осіб для участі в тестуванні, розподіл учасників за пунктами проведення ЗНО та робочими місцями, інформування про місце проведення тестування, шкалювання та визначення результатів, оброблення апеляційних звернень, доведення результатів тестування до його учасників – забезпечуються інформаційно-телекомунікаційною системою Українського центру оцінювання якості освіти (ІТС УЦОЯО), що об’єднує 9 регіональних центрів. Після вилучення у 2015 році Генеральною прокуратурою України серверного обладнання роботу системи було фактично припинено, а проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року опинилося під загрозою.
Відновлення системи потребувало значних фінансових витрат, близько 10 млн. грн., які неможливо було оперативно виділити з державного бюджету. Фінансову допомогу погодився надати багаторічний партнер, який підтримував становлення зовнішнього незалежного оцінювання, починаючи з 2006 року, – Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках партнерства Альянсу USETI. Переможцем конкурсу з відновлення інформаційно-телекомунікаційної системи Українського центру стала компанія Infopulse, яка погодилася розпочати роботи ще до виділення відповідного фінансування.
«Проект із відновлення інформаційно-телекомунікаційної системи Українського центру оцінювання якості освіти потребував глибокого аналізу, виважених рішень і дотримання обов’язкових крайніх термінів, визначених українським законодавством, оскільки будь-яка затримка могла поставити під загрозу проведення ЗНО та вступної кампанії на національному рівні. Infopulse і партнери реконструювали систему ЗНО та покращили значну кількість критичних компонентів відповідно до сучасних міжнародних стандартів і нормативних вимог, забезпечуючи стабільність, продуктивність і витривалість системи в періоди пікового навантаження», – зазначив Олексій Сігов, Президент Infopulse.
Окрім відновлення функціонування ІТС УЦОЯО, Infopulse за участі АТ «Інститут Інформаційних Технологій» покращив рівень захисту персональних даних і впровадив найвищий рівень захисту інформації. Компоненти системи безпеки розроблені та введені в експлуатацію відповідно до стандартів технічного захисту інформації в Україні, що підтверджено атестатами відповідності, виданими Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України.
«У 2016 році вперше відомості з результатами державної підсумкової атестації навчальним закладам будо надіслано лише в електронному форматі. Цілісність і справжність даних, відображених у відомостях, засвідчено електронним цифровим підписом», – зазначив Вадим Карандій.
У продовження співпраці, на безкоштовній основі як соціальний проект, Infopulse та BIONIC University до старту кампанії ЗНО-2017 розробили додаток «Моє ЗНО», що дає змогу учасникам отримати розклад обраних тестувань і результати ЗНО на власний мобільний пристрій – будь-де і будь-коли. Серед основних функцій додатку:
  • інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів,
  • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою,
  • завчасні нагадування про наближення тестування,
  • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО,
  • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування ЗНО.
Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням.
«Оскільки компанію засновано в Україні, наше минуле, сучасність і майбутнє невідривно пов’язані з нашою країною. Використовуючи міжнародний досвід роботи, компанія Infopulse допомагає Україні впроваджувати проекти, що змінюють життя на краще: Особистий кабінет львів’янина, мобільний додаток для Національної Олімпійської Збірної, система ЗНО та мобільний додаток для учасників ЗНО. Ми дуже раді, що маємо змогу скерувати наші таланти на користь України. Якісне навчання є однією з основних засад побудови прогресивного суспільства. Компанія Infopulse надзвичайно цінує можливість брати участь у таких проектах, як зовнішнє незалежне оцінювання. Спільними зусиллями ми створюємо краще майбутнє для нашої батьківщини», – підсумував Олексій Сігов, Президент Infopulse.
 
За коментарями просимо звертатися:
Український центр оцінювання якості освіти: відділ інформації та комунікації з громадськістю, 044 486 09 62, zno_info@testportal.gov.ua
Infopulse: Вадим Ковалевський, 044-585-25-00, Vadym.Kovalevskyi@infopulse.com
 
РЕЄСТРАЦІЮ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО-2017 ЗАВЕРШЕНО
20.03.2017


Реєстрація тривала з 6 лютого до 17 березня. Внести зміни до реєстраційних даних або усунути причини, що стали підставою для відмови в реєстрації, можна до 31 березня.
Останній день для відправлення реєстраційних документів до регіонального центру – 17 березня. Регіональні центри оцінювання якості освіти продовжуватимуть опрацьовувати реєстраційні документи, отримані після 17 березня, однак за умови, що вони відправлені у встановлені терміни. Документи, надіслані після 17 березня, опрацьовуватися не будуть.
Учасники ЗНО, які отримали сертифікати, однак бажають внести зміни до персональних даних, можуть перереєструватися. Для цього потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою сервісу «Внести зміни», сформувати та оформити нову реєстраційну картку. Повторно сформований комплект реєстраційних документів, а також отриманий раніше Сертифікат необхідно передати до закладу освіти, у якому навчаєтеся, – якщо ви випускник поточного навчального року, або самостійно надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти – якщо ви випускник минулих років або учень (слухач, студент) професійно-технічного чи вищого навчального закладу.
У разі отримання рішення про відмову в реєстрації, ви можете усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення. Для цього створіть нову реєстраційну картку за допомогою сервісу «Зареєструватися» та сформуйте новий комплект документів.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року подають реєстраційні документи для усунення причин відмови в реєстрації до закладу, де навчаються. Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають документи на адресу регіонального центру, зазначену в контрольно-інформаційному листі.
Станом на 20 березня для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні зареєстровано понад 223 тисячі осіб. Наголошуємо, що обробка реєстраційних документів у регіональних центрах оцінювання якості освіти ще триває, тому наведені відомості не є остаточними.
 
До уваги випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів!

Інститут на виконання спільного наказу управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 12.09.2016 № 428/124-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році», листа Львівського РЦОЯО від 17.03.2017 № 190/03-29 «Про внесення змін у реєстраційні дані ЗНО» повідомляє, що відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017 р № 1/9-149 випускникам загальноосвітніх навчальних закладів, які у поточному навчальному році (з 01 червня 2016 року по 01 червня 2017 року) отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту  Deutches Sprachdiplom (DSD), Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD), Goethe-Zertifikat B1, Goethe-Zertifikat B2 – німецька мова; DELF/DALF – французька мова; IELTS, TOEFL, Cambridge English Language Assessment, Pearson Test of English (PTE – англійська мова; D.E.L.E. - іспанська мова) рівня B-1 – для загальноосвітніх навчальних закладів, B-2 – для спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов, результати зазначених іспитів (за бажанням випускника) зараховуються як результати ДПА і у додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляється атестаційна оцінка з іноземної мови 12 балів.
      Випускники, які вже отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту, але зареєструвалися для проходження ДПА з іноземної мови у формі ЗНО, мають до 31 березня 2017 року внести відповідні зміни до реєстраційних даних, звернувшись за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію у навчальному закладі.
      Випускники, які не внесуть відповідні зміни, проходять ДПА з іноземної мови у формі ЗНО.
Випускникам, які отримують міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту рівня В-1, В-2 у період з 31 березня до 01 червня 2017 року і які проходитимуть ДПА з іноземної мови у формі ЗНО, у додаток до атестата про повну загальну середню освіту (за зверненням випускника) виставляється атестаційна оцінка з іноземної мови 12 балів.
      Просимо вчасно донести інформацію до випускників навчальних закладів та допомогти їм до 30 березня 2017 року внести зміни в реєстраційні дані ЗНО, надіславши у Львівський РЦОЯО новий повний пакет документів: оформлену заяву – реєстраційну картку (без галочки «зарахувати як ДПА» біля іноземної мови ), ксерокопію паспорта (1-а стор.), сертифікат учасника ЗНО-2017, отриманий при попередній реєстрації та список осіб, які проходитимуть ДПА на бланку закладу, з вихідним номером, завірений печаткою та підписом директора.
 
До уваги учнів та педагогічних працівників ЗНЗ, ПТНЗ , ВНЗ І-ІІ р.а.!


Розміщуємо гіперпосилання на інформаційно-методичні матеріали для роботи з педагогічними працівниками (рекомендації щодо перевірки робіт учасників пробного ЗНО-2017.
 
СЕРВІС «ВИЗНАЧИТИ РЕЗУЛЬТАТ ПРОБНОГО ЗНО» ВІДКРИТО
1.04.2017


Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання можна визначити онлайн.


Визначити результати пробного ЗНО учасники можуть за допомогою сервісу «Визначити результат». Опцію розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО, створених на сайтах регіональних центрів.


Учасники тестування можуть внести свої відповіді до онлайнового сервісу до 5 квітня. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та картка учасника будуть розміщені 8 квітня.
 
 
До уваги абітурієнтів!Освіта.ua пропонує учням, які готуються до ЗНО з історії, сервіс, що містить завдання тестів з поясненнями фахівців

Завдання ЗНО з історії України з коментарями
Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України, що буде проведено 02 червня, є одним із обов’язкових предметів на вибір випускників шкіл, результати якого зараховуватимуться якдержавна підсумкова атестація у старшій школі та, за бажанням випускника, як вступний іспит до вищого навчального закладу.
Освіта.ua пропонує всім, хто готується до іспиту з історії України, безкоштовний онлайн-сервіс, що містить завдання тестів ЗНО з історії, правильні відповіді на завдання, а також ґрунтовні пояснення провідних фахівців до правильної відповіді кожного із завдань тесту.
Майбутні учасники ЗНО можуть безкоштовно ознайомитись з коментарями професійних фахівців до тестів ЗНО з історії України, що були використані Українським центром оцінювання якості освіти під час проведення основної сесії тестування у 2013 році (перша і друга сесії), 2014,20152016 роках, пробного тестування у 201320142015 і 2016 роках, а також додаткової сесії 2015 року.
Загалом, використання сервісу допоможе учасникам ЗНО зрозуміти структуру тесту з історії України, ознайомитись із формами завдань та коментарями до правильних відповідей до кожного завдання тесту.

 
До уваги абітурієнтів!

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВОЇ СЕСІЇ ЗНО
27.04.2017


Наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 19 квітня 2017 року №61 затверджено графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Цьогоріч додаткова сесія розпочинається 3 липня тестуванням з української мови і літератури, 4 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з англійської та російської мов; 5 липня – математики; 6 липня – історії України; 7 липня – біології, іспанської, німецької, французької мов; 10 липня – географії; 11 липня – фізики. Завершується додаткова сесія 12 липня тестуванням з хімії. Важливо зазначити, що тестування з російської, іспанської, німецької, французької мов буде розпочинатися о 14:00 годині.
Зовнішнє незалежне оцінювання під час додаткової сесії можуть проходити особи, які:
  • не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання через причини, що не залежали від їхніх дій та волі;
  • проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень;
  • є учасниками антитерористичної операції;
  • є засудженими до позбавлення волі або узяті під варту.

 
До уваги учасників ЗНО-2017!

ЗАПРОШЕННЯ-ПЕРЕПУСТКИ ВЖЕ НА ІНФОРМАЦІЙНИХ СТОРІНКАХ
28.04.2017


28 квітня на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року розміщено запрошення-перепустки із зазначенням адреси пунктів проведення тестування.
Учасникам зовнішнього незалежного оцінювання необхідно самостійно сформувати й роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки, що створена на веб-сайті Українського центру. Доступ до інформаційної сторінки здійснюється за номером і пін-кодом сертифіката, указаним у ньому. Радимо не зволікати із роздруком запрошення-перепустки, що є одним з обов’язкових документів для допуску до пункту тестування.
Також адреси пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщені в  мобільному додатку «Моє ЗНО».
      До уваги керівників навчальних закладів. Інформацію про пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання, де випускники очолюваної Вами освітньої установи складатимуть тести, розміщено на сторінці навчального закладу в розділі «Пункти проведення ЗНО». Доступ до сторінки – за логіном і паролем, отриманими раніше від регіонального центру оцінювання якості освіти.

 
До уваги абітурієнтів!

ДОДАТКОВА СЕСІЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ У 2017 РОЦІ

Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

ДЛЯ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ОСІБ СТАРТУЄ ДОДАТКОВА РЕЄСТРАЦІЯ
3.05.2017


Упродовж 3–19 травня триватиме реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
У цей період можуть зареєструватися лише учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і не мали змоги зареєструватися в основний період.
Окрім звичного пакета реєстраційних документів, таким особам потрібно подати заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє незалежне оцінювання під час додаткової сесії та копію документа, що посвідчує відповідний статус (копію посвідчення учасника бойових дій, копію довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, копію паспорта громадянина України (або одного з батьків (опікунів) тощо).
Рекомендації щодо реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні розміщено в розділі «Процедура реєстрації». Нагадуємо, що дату подання реєстраційних документів буде визначено за відтиском штемпеля на поштовому конверті.
Також у додатковий період можуть зареєструватися особи, засуджені до позбавлення волі або взяті під варту. Усю необхідну інформацію вони можуть отримати в представника адміністрації установи виконання покарань, на якого покладено відповідальність за організацію та проведення зовнішнього незалежного оцінювання. 
До уваги учасників ЗНО-2017!
Гарний алгоритм від колег із Дніпропетровського РЦОЯО! Дякуємо їм!

 
ЗНО-2017: ПРОЦЕДУРИ ЗНО, ВІД ЯКИХ ЗАЛЕЖИТЬ УСПІХ
11.05.2017


Менш ніж за два тижні, 23 травня, розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Для успішного проходження тестування, окрім старанної підготовки, учасникам необхідно дотримуватися основних процедур проходження зовнішнього незалежного оцінювання.
Передусім треба пам’ятати: допуск до пункту тестування за наявності чітко визначених документів: Сертифікат ЗНО, документ, що посвідчує особу (серія та номер якого зазначені у Сертифікаті) та запрошення-перепустка. Для виконання роботи учасникам знадобиться ручка з пастою насиченого чорного кольору, хоча краще мати дві-три – про запас. За бажанням чи в разі потреби можна взяти з собою прозору пляшку з питною водою.
Щодо обов’язків, то учасникам зовнішнього оцінювання заборонено використовувати в пункті ЗНО та мати при собі протягом часу, відведеного на виконання сертифікаційної роботи, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими технічних засобів і пристроїв.
Цьогоріч інструктори в аудиторії звертатимуть особливу увагу на наявність в учасників смарт-годинників. Радимо залишити їх удома або ж на спеціально відведеному для речей місці, адже в разі виявлення в учасників тестування смарт-годинників, а також мобільних телефонів, навушників, флеш-накопичувачів, USB-кабелів тощо учасник змушений буде залишити пункт проведення ЗНО достроково, а результат виконання тесту з певного предмета буде анульовано.
Пам’ятайте, що дотримання вимог і норм, передбачених процедурою проведення зовнішнього оцінювання, є однією зі складових Вашого успіху.
Не втратьте шанс стати студентом омріяного ВНЗ!
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

Новинка ЗНО-2017: цьогоріч бали вступників будуть множитись на три категорії коефіцієнтів
в ГоловнеЗНО 12.05.2017 323 Переглядів


Цьогорічні абітурієнти зіштовхуються з черговими змінами. Тепер результати ЗНО будуть множитись на три коефіцієнти: регіональний, галузевий та сільський. Що це таке, сьогодні, 12 травня, на прес-конференції у Львові пояснила міністр освіти у науки України Лілія Гриневич.
«Цього року запроваджені так звані регіональний, галузевий та сільський коефіцієнти. Це означає, що конкурсний бал буде домножуватись на коефіцієнт. Цими коефіцієнтами ми хочемо збалансувати кількість вступників по всіх регіонах України. Не може бути таке, що всі вступають тільки в одне місто Київ. Одним зі стимулів обирання інших міст є регіональний коефіцієнт. Якщо діти вступають до Києва, то їхній коефіцієнт 1. Якщо до Дніпра, Львова, Одеси, Харкова – 1,1, якщо до Донецької чи Луганської областей, переміщених ВНЗ, то їх коефіцієнт 1,3. По всіх інших регіонах – 1,2.
Галузевий коефіцієнт має зорієнтованість на спеціальності природничо-технічні. Ми хочемо підтримати тих абітурієнтів, які обирають ці складні спеціальності.
І є сільські коефіцієнти: діти, як навчаються в сільських населених пунктах, їхній конкурсний бал буде домножуватись 1,2. Цих абітурієнтів треба підтримувати, бо вони дуже часто не мають доступу до якісної освіти», – розповіла Лілія Гриневич.
Окрім того, цьогоріч абітурієнти можуть реєструвати свої електронні кабінети вже з 29 червня. Це робиться для того, щоб реєстрація не накладалась з поданням документів, щоб не зависали сервери.

 
Матеріал читаємно нижче або за цим гіперпосиланням.


У 2017 році середній бал атестата вступників переводиться у 200-бальну шкалу

Переведення середнього бала атестата у 200-бальну шкалу
У 2017 році для конкурсного відбору осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти до вищих навчальних закладів України, при розрахунку конкурсного балу враховується значення середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту, помноженого на відповідний ваговий коефіцієнт.
Середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється загальноосвітніми навчальними закладами за 12-бальною шкалою з округленням до десятих та вноситься приймальною комісією вищого навчального закладу до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі – Єдина база). Приймальна комісія ВНЗ здійснює перевірку середнього бала атестату та затверджує її своїм рішенням.
Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту (див. нижче) (додаток №3 до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2017 році).
Середній бал атестата розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів інваріантної складової навчального плану, виставлених у додатку до атестата, та оцінок, отриманих за державну підсумкову атестацію. Розрахунок здійснюється таким чином: кількість предметів, з яких виставлено оцінки = 20; сума балів = 193; середній бал = 193:20=9,65≈9,7. Предмети, з яких зроблено запис "звільнений(а)", у загальну кількість не враховуються.
Згідно з листом МОН № 1/9-209 від 22.04.15 року, розрахунок середнього бала атестата здійснюється загальноосвітніми навчальними закладами про що робиться відповідний запис у додатку до атестата з правого боку, в останньому рядку, під назвою предметів, з яких складалася ДПА. (Наприклад, "Середній бал атестата 9,7 б."smile;).
Для випускників минулих років, розрахунок середнього бала атестата забезпечує приймальна комісія вищого навчального закладу та формує довідку за підписом відповідального секретаря приймальної комісії, засвідчену печаткою приймальної комісії, де вказується прізвище, ім'я, по батькові абітурієнта, серія та номер атестата та величина середнього бала. (Лист МОН №1/9-84 від 16.02.10 року). Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: "3" відповідає "6", "4" відповідає "9", "5" відповідає "12". У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту його середній бал в 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює "2".
Для конкурсного відбору осіб, які на основі базової загальної середньої освіти вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста середній бал документа про базову середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих та вноситься до Єдиної бази.

У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) його середній бал в 200-бальній шкалі вважається таким, що відповідає мінімальному можливому значенню.
      
Таблиця відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, за значенням 200-бальної шкали

 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.


НЕЗАБАРОМ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ОСНОВНА СЕСІЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ.
ПРОПОНУЄМО ПРИГАДАТИ ПРАВИЛА, ЯКИХ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЯ ПІД ЧАС ПРОХОДЖЕННЯ ТЕСТУВАННЯ
.Виходячи з дому, візьміть із собою документи, на підставі яких Ви зможете зайти до пункту проведення ЗНО:

Сертифікат
оригінал сертифіката учасника ЗНО (той, що з фото і голограмою)

Паспорт, свідоцтво про народження тощо
оригінал документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті


Запрошення-перепустка
не забудьте роздрукувати його на інформаційній сторінці учасника
Відсутність одного з перелічених документів або подання його копії внеможливить участь у тестуванні з певного предмета. 

Вам потрібні будуть ще 2-3 ручки з пастою насиченого чорного кольору (бажано гелеві). 

Також у пункті проведення ЗНО дозволено мати воду в прозорій пляшці без етикетки.Зайти до пункту проведення тестування можна буде вже з 10:15 год

Зважайте, що о 10.50 двері зачинять, допуск учасників буде завершено, тестування розпочнеться рівно об 11:00

Тож радимо заздалегідь добре вивчити маршрут доїзду, розрахувати час, який потрібно витратити на дорогу, передбачити додатковий час на випадок заторів чи інших непередбачуваних обставин. 

Адреса пункту проведення вказана в запрошенні-перепустці, схеми доїзду розміщені на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. У пункті тестування знайдіть Ваше прізвище, ім'я й по батькові в аудиторному списку, який розміщений на першому поверсі, поруч із входом на пункт проведення ЗНО.Знайти потрібну аудиторію Ви зможете за вказівниками, розміщеними в пункті. За потреби звертайтеся до чергового на поверсі.

Номер Вашого робочого місця вказано в списку, прикріпленому на дверях аудиторії або поруч із входом до неї.Технічні засоби краще не брати взагалі. А ті, які все ж таки взяли з собою, не забудьте залишити в спеціально відведеному для речей місці в аудиторії. Якщо Ви користуєтеся дозволеними медичними засобами (глюкометр, слуховий апарат тощо), обов'язково повідомте про це інструктора в аудиторії. Залишаючи телефон у сумці, не ставте його на беззвучний режим, а вимкніть. Звук телефона, який вібрує, відволікатиме учасників від виконання тесту та додасть хвилювань власникові
Тестування почалося 

Об 11:00 двері аудиторій буде зачинено, тестування розпочато.

Уважно слухайте вступну промову. Після того, як один з учасників тестування перевірить неушкодженість пакета з тестами та бланками відповідей, інструктори розкладуть їх на кожен стіл і наклеять штрих-коди. Перевірте, щоб номер, вказаний на тестовому зошиті та наліпках зі штрих-кодом на бланку відповідей збігався з номером місця, зазначеним у наліпці, наклеєній на Вашому столі. 

Отже, на столі має бути: Сертифікат, паспорт (або свідоцтво про народження або інший документ), тестовий зошит, бланк для відповідей (українська мова і література, математика, англійська, іспанська, німецька, російська та французька мови – 2 бланки відповідей: А та Б), ручка (ручки), може бути пляшка з водою.


Під час технологічної перерви роботу над тестом буде призупинено. Вас попросять закрити тестові зошити. 

Та не хвилюйтеся – час, витрачений на проведення технологічної перерви, буде додано до часу, відведеного на виконання тесту. 

Уповноважена особа проставить у Сертифікаті дату проведення тестування, свій підпис і зробить відтиск печатки як підтвердження Вашої участі в тестуванні з конкретного предмета. Не виходьте з пункту проведення, поки не переконаєтесь, що Сертифікат належним чином оформлений.Також під час технологічної перерви застосовують металошукач. Якщо раптом у кишені піджака, який висить на стільці, знайдеться, наприклад, флешка чи USB-кабель, учасник буде змушений достроково завершити роботу над тестом і залишити пункт тестування. Результат виконання тесту в такому разі буде анульовано. 

Учасник може виходити з аудиторії. Проте час, протягом якого він був відсутній, до основного не додаватимуть. Як і час, протягом якого учасник відвідував медичний пункт для отримання допомоги. Час і мету виходу з аудиторії фіксують в аудиторному протоколі. Виходити під час тестування за межі пункту проведення заборонено. 

Якщо за станом здоров'я учасник не зміг продовжити роботу над тестом і для нього викликали швидку допомогу, то цей факт також фіксують в аудиторному протоколі і вважають підставою для участі в додатковій сесії. У такому разі потрібно написати заяву на ім'я директора регіонального центру оцінювання якості освіти, де учасник реєструвався для участі в ЗНО, і протягом 5 робочих днів з дати проведення тестування з певного предмета подати цю заяву до регіонального центру. 

Детальніше з умовами участі в додатковій сесії можна ознайомитися тутПильнуйте, щоб на перенесення відповідей до бланка відповідей вистачило часу. Про кількість хвилин, які залишилися до закінчення тестування, попереджатимуть. Закінчивши виконувати тест, передайте заповнений бланк (бланки) відповідей інструкторові. Його вкладуть до аудиторного пакета. Якщо учасник подасть заповнений бланк відповідей хоча б на кілька хвилин пізніше від часу закінчення тестування, зазначеного на дошці, інструктор не матиме права вкладати цей бланк до аудиторного пакета, отже, результат анулюють. Тестовий зошит залишайте на робочому місці. 

Ви зможете його отримати в аудиторії, де складали тест, протягом 30 хвилин з моменту закінчення ЗНО в пункті проведення.

БАЖАЄМО УСПІХУ!!!
 
Завтра перший іспит ЗНО у 2017 році!


 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням!У вівторок, 23 травня стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року

Напередодні ЗНО з української мови і літератури

У вівторок, 23 травня стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року. Цього року, відповідно до графіку проведення ЗНО, основна сесія розпочнеться обов'язковим для усіх випускників та абітурієнтів тестуванням з української мови і літератури.
Для участі у тестуванні зареєстровано 239 тисяч учасників. Проведення тесту розпочнеться об 11 годині. Вхід до пунктів тестування триватиме до 10.50.
Учасникам ЗНО необхідно обов'язково роздрукувати запрошення-перепустку, що розміщена наінформаційній сторінці учасника. Також для допуску до пункту тестування необхідно мати при собі оригінал сертифіката учасника ЗНО та оригінал документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті.
Тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури складається іззавдань трьох форм. Загальна кількість завдань тесту – 58, на їх виконання учасникам буде відведено 180 хвилин.
Результат виконання завдань №1-33 частини «Українська мова» та №58 частини «Власне висловлення» буде зараховуватись як державна підсумкова атестація з української мови.
Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися абітурієнтами під час вступу до вищих навчальних закладів.
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з української мови, правильно виконавши всі завдання №1-33 та №58, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 68 тестовим балам.
Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури дорівнює 104 балам. 
До уваги освітян!

ВІДБУЛОСЯ ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ
23.05.2017


23 травня стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року. За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з навчального предмета взяло 230 053 особи, що становить 95,9 % від загальної кількості зареєстрованих. У 2016 році явка учасників на тестування з цього предмета становила 95,07 %.
36 учасників зовнішнього незалежного оцінювання не змогли потрапити у пункт тестування через запізнення, 58 – через відсутність одного з обов’язкових документів. Проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пунктах тестування забезпечувало 39 817 осіб. За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання спостерігало 567 громадських спостерігачів і 58 представників засобів масової інформації.
На Рівненщині 23.05.2017 працювали 40 пунктів ЗНО, всього зареєструвались писати роботу 9269 учасників (197 осіб їхали писати роботу в Бродах Львівської області), а безпосередньо на Рівненщині виконували тест - 9072, не з'явились - 252, писали - 8820 (97,22%).
Було зареєстровано 8 громадських спостерігачів, із яких 2 журналісти: висвітлювали перебіг події ЗНО на Рівненщині телеканал РТБ та РІвне-1.
Зафіксовано 12 порушень процедури учасниками ЗНО, відсутні порушення у персоналу ПТ, не зареєстровано апеляційних заяв.
Із завданнями сертифікаційної роботи з української мови і літератури можна ознайомитися в розділі «Предмети ЗНО». 24 травня у цьому ж розділі буде розміщено правильні відповіді на завдання.
Перший день тестування прокоментував директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій: «Під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури було дотримано найважливіших стандартів тестування: забезпечено конфіденційність змісту завдань та створено стандартизовані умови проходження ЗНО для всіх учасників, – повідомив пан Карандій. – На жаль, у кількох пунктах тестування учасники виявили брак друку в сертифікаційних зошитах, коли неможливо було прочитати окреме слово. Дякую персоналу пунктів тестування, який оперативно спрацював, надавши зошити відсутніх учасників. Крім того, у завданні № 20 зовнішнього незалежного оцінювання з української мови запропоновано два ідентичні варіанти відповіді. Попри те, що правильні відповіді до завдань будуть оприлюднені лише завтра, інформую, що за висновками предметної фахової комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, наявність двох ідентичних варіантів у цьому завданні не впливає на вибір правильної відповіді, а отже і на результат учасників. За підсумками зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури до регламентних комісій 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти надійшло 12 апеляційних заяв на порушення процедури проведення тестування, половина з них – від учасників, у яких виявлено заборонені засоби зв’язку, пристрої збереження та відтворення інформації тощо. Сьогодні-завтра роботи учасників будуть доставлені до пунктів обробки та перевірки, до 15 червня плануємо оголосити результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури», – поінформував директор центру.
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання з української мови і літератури через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно протягом 5 робочих днів з урахуванням дня проведення тестування подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії та відповідну заяву. Детальніше про умови участі в додатковій сесії – у відповідному розділі.

 
До уваги абітурієнтів!У завданні № 20 тесту ЗНО з української мови було запропоновано два ідентичні варіанти відповіді

Одне завдання з мови містить дві ідентичні відповіді
У завданні № 20 тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови було запропоновано два ідентичні варіанти відповіді. Про це, коментуючи проведення тестування з української мови і літератури сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.
За словами директора УЦОЯО, це не вплине на результат учасників тестування.
«Попри те, що правильні відповіді до завдань будуть оприлюднені лише завтра, інформую, що за висновками предметної фахової комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, наявність двох ідентичних варіантів у цьому завданні не впливає на вибір правильної відповіді, а отже і на результат учасників», - зазначив Карандій.
Завдання тесту з української мови, в якому було запропоновано два ідентичні варіанти відповіді:

Також, за інформацією директора УЦОЯО, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури було забезпечено конфіденційність змісту завдань та створено стандартизовані умови проходження ЗНО для всіх учасників.
 
До уваги учасників ЗНО!

ПРАВИЛЬНІ ВІДПОВІДІ ДО ЗАВДАНЬ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ
24.05.2017


Предметні фахові комісії Українського центру оцінювання якості освіти встановили правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури.Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі «Предмети ЗНО/Українська мова і література/Правильні відповіді».
Звертаємо увагу учасників, що предметна фахова комісія з української літератури при Українському центрі оцінювання якості освіти встановила, що завдання № 42 частини «Українська література» не має однієї однозначно правильної відповіді. У зв’язку з цим, предметна фахова комісія ухвалила установити до завдання № 42 такі правильні відповіді: або А, або Б, або В, або Г, або Д, або відповіді на завдання не надано. Відповідно, усім учасникам, які в завданні № 42 позначили один з варіантів відповіді або не зробили жодної позначки, буде нараховано по 1 балу. Нагадуємо, що результат виконання завдань частини «Українська література» не зараховують як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.
Нагадуємо, що до 14 червня відбудеться засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порогу «склав/не склав» з української мови і літератури. До 15 червня на інформаційних сторінках учасників будуть розміщені результати тестування з цього предмета.
Учасникам, які хочуть самостійно визначити кількість набраних тестових балів з української мови і літератури, радимо скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань, а також критеріями оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення).
Схему оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення) з української мови, ухвалену на засіданні предметної фахової комісії з української мови при Українському центрі оцінювання якості освіти, буде оприлюднено в розділі «Предмети ЗНО/Українська мова і література/Правильні відповіді» 25 травня 2017 року.
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

 

В УЦОЯО надали роз'яснення щодо деяких питань тесту ЗНО з української мови і літератури

Відповідь УЦОЯО на критику щодо тесту з української мови
Роз'яснення Українського центру оцінювання якості освіти щодо деяких питань тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.
У соціальних мережах і засобах масової інформації висловлено кілька зауважень щодо змісту тестових завдань цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української мови і літератури. Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти уважно вивчили висловлені зауваження до деяких питань тесту і прокоментували кожне з них. Пропонуємо ознайомитися з інформацією, поданою в таблиці.


З приводу зауважень щодо змістово-якісних характеристик тексту «Буккросинг: перетворюємо світ на суцільну бібліотеку».
Передусім варто нагадати, що тексти на читання й аналіз у тест з української мови та літератури добирають відповідно до визначених критеріїв, які були напрацьовані тестологічною наукою й підтвердили впродовж багатьох років свою значущість для практики тестувань на різних рівнях. Серед цих критеріїв є, зокрема, і типові вимоги до змісту, серед яких: актуальність теми, відносна новизна інформації, цікавість подання матеріалу, відповідність змісту віковій аудиторії, недискримінаційність за ознаками раси, етнічної належності, статі, віросповідання, місця проживання тощо, наявність різних позицій щодо проблеми, виразність конфлікту тощо. Таким чином, щоб потрапити в тест, текст має відповідати всім цим критеріям.

Чи відповідає текст «Буккросинг: перетворюємо світ на суцільну бібліотеку» цим критеріям.

Текст стосується актуальної теми, оскільки проблема поширення знань, формування любові до читання неабияк гостро стоїть у всіх суспільствах, зокрема й у нашому, на нинішньому етапі цивілізаційного розвитку людства. У цьому переконує як те, що буккросинговим рухом охоплено понад 130 країн світу, так і те, що відповідна проблематика включається, наприклад, до переліку тем комунікативного мінімуму при складанні іспиту на знання іноземної мови на рівні В1 (див.: Sicher! B1+. Hueber, 2016. – S. 38).
Текст позначений відносною новизною інформації, адже, погодьмося, що для багатьох цьогорічних випускників відомості про міжнародний рух книг і про його вітчизняну версію стали відкриттям, яке, можливо, спонукає цих молодих людей надалі уважніше ознайомитися з відповідним суспільно-культурним явищем, а там, дивися, і стати його частиною.
Текст цікаво подає інформацію. Інформацію про вітчизняний буккросинговий рух подано «з перших уст», зі свідчень тих ентузіастів, які стояли біля його витоків. Такий спосіб подання інформації є репрезентацією «живої історії», яка цікавіша, ніж будь-які переповідні історії.
Текст відповідає віковим характеристикам цільової аудиторії. У ньому немає інформації, яка б виходила за межі розуміння юнаків і дівчат 16-17-річного віку (основна вікова категорія учасників ЗНО).
Текст є недискримінаційним за всіма визначеними параметрами. Проблематика тексту є універсальною. Ба, більше, саме такі саморозвивальні рухи, як буккросинговий, можуть об’єднувати людей різних рас, націй, статей, віросповідань тощо.
Текст пропонує різні погляди на проблему. Щонайменше, у тексті актуалізовано різні аспекти руху вітчизняної книги – в Україні й за кордоном.
Текст окреслює своєрідний конфлікт. У ньому репрезентовано відмінні підходи деяких українців до «вільної книги» (одні готові віддавати просто так, а інші – здатні присвоїти чуже).

Усвідомлюючи позитивні характеристики тексту «Буккросинг: перетворюємо світ на суцільну бібліотеку», зрозуміло, що у ньому не можна було обійтися без лексем на зразок буккросинг,буккросер, уживши замість них якісь лексеми, створені, наприклад, на основі питомих для нашої мови морфем, на зразок книгорух, книгообіг, книгорухівець, книгорушниця абощо. Крім того зазначимо, що термін «буккросинг» є інтернаціональним (див.,http://www.bookcrossing.com/), текст, узятий для потреб ЗНО, є оригінальним (див.,http://bukvoid.com.ua/digest/2009/11/29/150228.html).

Страницы: Пред. 1 2 3 4 След.
Читають тему