Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3
ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі, Тут вміщено цікаві дослідження, повідомлення про життя письменників України
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Як визначати художні засоби з програми ЗНО?

      Сьогодні поговоримо про художні засоби, які є в програмі ЗНО українська мова 2019. У відео розберемо художні засоби на прикладах пісень, а також в художніх творах.
Майбутній абітурієнт повинен знати кожен художній засіб, а також вміти визначати в літературі.1. Епітет — це художнє означення предмета або події, що допомагає виразити сутність та надає емоційну характеристику.
2. Порівняння — це словесний вираз зіставлення двох схожих у якійсь характеристиці предметів або явищ із метою визначення певних рис одного з них через порівняння з іншим.
3. Гіпербола — це художнє надмірне перебільшення дійсних фактів.
4. Літота — троп, різновид метонімії (протилежний за значенням гіперболі), в якому міститься художнє зменшування величини, сили, значення зображуваного предмета чи явища.
5. Метафора — це засіб літератури, коли відбувається навмисне вживання слів у їхньому непрямому значенні.
6. Метонімія — це слово, значення якого переноситься на найменування іншого предмета, пов'язаного з властивим для цього слова предметом за своєю природою.
7. Синекдоха — різновид метонімії. Заміна назви цілого предмета назвою його частини.
8. Персоніфікація — уособлення; надання неживим предметам чи явищам природи людських якостей.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення. Розмір відео: 640*480.

15 небанальних екранізацій та переспівувань творів української літератури

Добірка яскравих екранізацій для урізноманітнення навчального процесу.

Українська література нецікава, кінематограф бездарний, а музика прісна… Чули подібне від школярів? Тоді здивуйте їх та доведіть, що все зовсім не так!
Деяким вибагливим учням українська література подеколи може здаватися нудною. І справа не лише у сюжеті чи складності. Адже коли замість читання «Захара Беркута» діти можуть пограти в «Майнкрафт», зацікавити їх шкільним предметом доволі складно. Але ми даруємо вам безпрограшний спосіб не тільки звернути увагу учнів на літературу, але й урізноманітнити навчальний процес, прищепити повагу до національного надбання та любов до Батьківщини!
Пропонуємо до перегляду та прослуховування поєднання старого і сучасного, екранізацій та переспівувань творів української літератури.

Іван Котляревський «Енеїда»
«Енеїда» – перший повнометражний мультфільм незалежної України, знятий у 1991 році за мотивами однойменної поеми Івана Котляревського. Над створенням мультиплікаційного фільму працювали три роки, при цьому автори прагнули зобразити «українців, як є, щоб вони побачили себе і відчули, що можна розслабитися». Саме тому мультфільм легкий для сприйняття, дуже смішний та гротесковий, проте з глибоким сенсом. Неможливо не посміхнутися та не задуматися!
Завантаження плеєра

Леся Українка «Contra spem spero!»
Улюблений вірш усіх школярів уже співали-переспівували сотні разів. А як щодо мелодійного українського виконання під інструментал відомого репера Емінема? Сподобається не тільки всім учням, але й їхнім учителькам! Особливо зацікавить дітей той факт, що пісню вивчити набагато легше, ніж просто вірш.
Завантаження плеєра

Іван Котляревський «Наталка Полтавка»
Телефільм-опера 1978 року прекрасно зображує життя українського суспільства на початку XIX ст. Точно передати настрій минувшини вдалося завдяки зйомкам у музеях народної архітектури і побуту УРСР. Чудова гра акторів, неймовірні пейзажі та гармонійний музичний супровід зробили цю стрічку справжньою перлиною української кіноспадщини, яку соромно не знати! До речі, Одеська кіностудія прагне відродити класичну п’єсу та випустити її новітню екранізацію.
Завантаження плеєра

      Іван Франко «Чого являєшся мені у сні»
Характерний голос та чуттєвий спів виконавця тільки підсилює проникливі слова Івана Франка. Хтось зі школярів точно додасть пісню у свій плейлист!
Завантаження плеєра

Іван Франко «Захар Беркут»
Для екранізації історичної повісті Івана Франка об’єднали зусилля американські та українські професіонали. Динамічний цікавий сюжет українського письменника був ніби створений для зйомок сучасної яскравої стрічки. Вона торкається душі та відроджує у нашій пам’яті забуте і минуле. Спробуйте відірватися від перегляду!
ЗАВАНТАЖЕНО ГІПЕРПОСИЛАННЯ НА ТРЕЙЛЕР!!!
Завантаження плеєра

      Тарас Шевченко «Катерина»
Сучасна потужна екранізація легендарної поеми Тараса Шевченка від Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Беззаперечно варта уваги! А ще школярам точно сподобається неповторний музичний супровід від відомого українського етно-гурту ДахаБраха!
Завантаження плеєра

      Іван Карпенко-Карий «Мартин Боруля»
Фільм-спектакль 1953 року – справжня класика українського кінематографа! Київський державний український драматичний театр ім. І. Франка зняв напрочуд актуальну та зрозумілу сучасному глядачеві кінокартину. Відповідність екранізації оригінальному твору Карпенко-Карого, глибокий сенс та народний гумор точно зацікавлять навіть найвибагливіших школярів!
Завантаження плеєра

      Василь Симоненко «Задивляюсь у твої зіниці...»
Небанальне ліричне виконання класичного українського вірша. Поезія Симоненка буквально оживає у сучасній українській пісні та стає ще чуттєвішою завдяки вдало дібраній музиці. Василю Симоненку однозначно сподобалося б!
Завантаження плеєра

      Михайло Коцюбинський «Тіні забутих предків»
Геній режисури Сергій Параджанов 1965 року відзняв екранізацію однойменної повісті Коцюбинського. До речі, написаної під враженням від поїздки письменника на Гуцульщину. «Тіні забутих предків» беззаперечний вартогляд кожного українця! Навіть у Гарвардському університеті перегляд цієї кінострічки є обов’язковим для студентів, які претендують на вищий ступінь у кінознавстві.  
Завантаження плеєра

      Василь Стус «Як добре те, що смерті не боюсь я»
Стус і рок? Виявляється, можна і так! Пропонуємо до прослуховування пісню «Як добре те, що смерті не боюсь я» на слова однойменного вірша. Цікаве рок-виконання урізноманітнить звичне викладення класичної поезії. Можливо, і Стусу б сподобався такий рок, хтозна!
Завантаження плеєра

      Микола Хвильовий «Я (Романтика)»
Короткометражний фільм став дипломною роботою режисера Калюжного у 2008 році. Як і новела, кінострічка є психологічною, саме тому тримає глядачів у напруженні до самого кінця. У зазначеному жанрі втілюються приховані сенси, які відкриваються лише з часом.
Завантаження плеєра

      Євген Маланюк «Стилет чи стилос?» 
Для кращого запам'ятовування учнями віршів, музичні ініціативи створюють різноманітні пісенні варіації на поезію. Одна з них – у жанрі репу. Можливість декламування віршів за допомогою сучасного музичного жанру неодмінно вразить учнів! Як то кажуть, «не читає книги – читатиме реп»!
Завантаження плеєра

      Олександр Довженко «Україна в огні»
Нині ми маємо можливість переглянути роботу великого Олександра Довженка, яка у 1943 році  була заборонена Сталіним для екранізації. Болюча, правдива й актуальна для сьогодення кіноповість талановито зображує події німецько-радянської війни на території України. Таке «націоналістичне збочення», як казав Сталін, принципово обов'язкове до перегляду!
Завантаження плеєра
Леся Українка «Лісова пісня» 
Мавка – нова діснеївська принцеса? Ні, краще! Мультиплікаційну екранізацію неймовірної «Лісової пісні» робитиме українська кінокомпанія, саме тому Мавка перевтілиться скоріше в українську лісову княгиню. Готуємося до перегляду, адже фільм вийде у прокат уже у 2020 році!
ЗАВАНТАЖЕНО ГІПЕРПОСИЛАННЯ НА ТРЕЙЛЕР!!!
Завантаження плеєра


      Василь Симоненко «Ти знаєш, що ти – людина...»
Сучасний зворушливий відеоролик на відомий та улюблений багатьма українцями вірш Симоненка. Відеоряд підкреслює глибинний зміст поезії, показуючи різноманітних людей, яких об’єднує одне – людяність. Розчулиться навіть кіт!
Завантаження плеєра

Українське мистецтво різноманітне та неосяжне, а наша література вже не перший рік проходить перевірку найвибагливішими школярами, а ще й дає раду всім закордонним! А ще пам’ятаймо, що запропоновані нестандартні підходи до викладення літератури спонукають учнів любити не тільки шкільний предмет, але й цінувати надбання української культури в цілому.
   
Журнал «На Урок»
Редакція
Змінено: Ігор Опольський - 12.11.2019 08:21:10
 
До уваги учасників ЗНО та вчителів української літератури!


Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.


Пропонуємо вашій увазі матеріал у вигляді опорних схем з УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ для кращого засвоєння прочитаних творів.


      Опрацювати матеріал можне, ПЕРЕЙШОВШИ за ЦИМ ГІПЕРПОКЛИКАННЯМ на САЙТ ОРИГІНАЛЬНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ.

Слади окремо вміщено нижче. Дивимось.

                                     
    
Змінено: Ігор Опольський - 07.04.2020 10:07:24
 
Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.
          
 
Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

Вислови про письменників. Перифрази й цитата про письменників.
ДЯКУЄМО НАШИМ ТВОРЧИМ ВЧИТЕЛЯМ УКРАЇНИ за ПІДГОТОВКУ ТАКОГО ЗМІСТОВНОГО МАТЕРІАЛУ !!!


                
 
Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

"Хіба ревуть воли..." Панас Мирний (переказ, сюжет, мультик) Підготовка до ЗНО 2020 з української літератури
Завантаження плеєра
 
Матеріал дивимось за цим гіперпокликанням, перейшовши на сайт оригінального повідомлення (відео).

УСІ ЕПІГРАФИ ТА ПРИСВЯТИ за програмою ЗНО 2020

Завантаження плеєра
 
Матеріал дивимось, перейшовши за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення (відео).

УСІ СТИЛІ ДЛЯ ЗНО 2020: типове завдання з літератури 


Завантаження плеєра
 
Матеріал дивимось, перейшовши за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Літературні терміни для ЗНО || Як учити за "Візуалізованою ТЕОРІЄЮ літератури"?

Завантаження плеєра


Змінено: Ігор Опольський - 16.04.2020 21:24:08
 
Матеріал читаємо / дивимось, перейшовши за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

ЗНО з української літератури. ФОЛЬКЛОР.


Завантаження плеєра

 
Матеріал дивимось, перейшовши за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

Давня українська література. ЗНО з української літератури

Завантаження плеєра


 
До уваги вчителів української літератури та учнів 11-х класів!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Українська література: подкасти

Подкаст №20: Володимир Сосюра

Подкаст №19: Максим Рильський
Подкаст №18: Павло Тичина
Подкаст №17: Олександр Олесь
Подкаст №16: Микола Вороний
Подкаст №15: Леся Українка
Подкаст №14: Ольга Кобилянська
Подкаст №13: Василь Стефаник
Подкаст №12: Михайло Коцюбинський
Подкаст №11: Іван Франко
Подкаст №10: Іван Карпенко-Карий
Подкаст №9: Панас Мирний
Подкаст №8: Іван Нечуй-Левицький
Подкаст №7: Пантелеймон Куліш
Подкаст №6: Тарас Шевченко
Подкаст №5: Іван Котляревський
Подкаст №4: Григорій Сковорода
Подкаст №3: Слово про похід Ігорів
Подкаст №2: Повість минулих літ
Подкаст №1: Фольклор
Змінено: Ігор Опольський - 28.04.2020 12:02:48
 
До уваги учасників ЗНО!


Пропонуємо вашій увазі онлан-тест, який допоможе вам в опануванні певним матеріалом з україгської літератури.

Упізнайте цитати видатних українців.


 
До уваги учасників ЗНО!


Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.


Завантаження плеєра
 
До уваги учасників ЗНО!


Ольга КОБИЛЯНСЬКА "Вальс меланхолійний" можна переглянути ОНЛАЙН, перейшовши за цим гіперпосиланням.

Завантаження плеєра

 
До уваги освітян Рівненщини!


Переглянути відео можна, перейшовши за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

Завантаження плеєра
 
До уваги учасників ЗНО!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.Лайфхаки та стисла інформація до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури


Безкоштовний подкаст до ЗНО з української літератури
Сайт Освіта.ua разом із Артуром Пройдаковим, який є вчителем з української мови і літератури та одним із найкращих знавців української літератури, продовжують серію подкастів із підготовки до ЗНО.
У коротких випусках подкасту, що розміщуються щотижня, Артур Пройдаков розповідає про особливості творів, які включені до програми ЗНО з української літератури, а також акцентує увагу на особливостях тестових завдань з літератури.
Експерт з підготовки до ЗНО ділиться лайфхаками, що допоможуть отримати додаткові бали під час складання тесту, та розповідає «секрети» тестових завдань з української літератури.
Кожен подкаст присвячений окремому автору, твори якого виносяться на ЗНО, знайомить з особливостями та коротким змістом творів, а також розповідає про головні аспекти творів, що необхідно знати учаснику для успішного складання тесту.
Подкасти допоможуть майбутнім учасникам тестування зручно та будь-де готуватись до ЗНО з української літератури.
Вже доступні двадцять п’ять випусків подкасту, що присвячені темі «Фольклор», творам «Повість минулих літ» та «Слово про похід Ігорів», а також творам письменників:
Страницы: Пред. 1 2 3
Читають тему