Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1
9 КЛАС. ЗОВНІШНЄ НЕЗАДЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ. Загальна тема., Тут вміщуються повідомлення, які стосуються проведення ЗНО у 9 класі ЗНЗ
 
Матеріал читаємо нижче АБО за цим посиланням

ЗНО будуть здавати у 9 класів ГоловнеЗНО 10.11.2015 11,829 Переглядів
Міністерство освіти і науки має намір ініціювати проведення зовнішнього незалежного тестування для всіх учнів при переході в старші класи. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.
“Після закінчення основної школи, дев’ятого класу, буде проведено зовнішнє незалежне тестування всіх випускників”, – сказав він. Хобзей зазначив, що відповідний пункт передбачається внести в новий закон “Про освіту” і ця норма вже була погоджена з Міністерством фінансів.
Зі слів урядовця, ще зарано говорити, з яких дисциплін буде проводитися цей тест, чи він буде збірним – суспільно-філологічним із завданнями з іноземної мови. Також Хобзей додав, що таким чином старша школа буде відділена від середньої.

 
Матеріал читаємо нижче АБО за цим посиланням

      ЗНО для учнів 9-х класів запровадять лише після реформи

Після закінчення 9-ти класів учні складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання та продовжуватимуть навчання або за професійним, або за загальноосвітнім (за профілем) напрямом. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Разом з тим, у відомстві наголошують, що ці нововведення вступлять в силу лише після прийняття законопроекту «Про освіту».

«Міністерство освіти і науки України ще раз наголошує, що ця норма вступить в дію, лише тоді, коли новий Закон «Про освіту» буде прийнятий Верховною Радою України», - йдеться у повідомленні МОН.
 
Отже, готуймо сани влітку!
 
До уваги освітян!


Шановні колеги, матеріал читаємо нижче або за цим посиланням

ЗНО будуть здавати у 9 класі

      Міністерство освіти і науки має намір ініціювати проведення зовнішнього незалежного тестування для всіх учнів при переході в старші класи. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.
      “Після закінчення основної школи, дев’ятого класу, буде проведено зовнішнє незалежне тестування всіх випускників”, – сказав він. Хобзей зазначив, що відповідний пункт передбачається внести в новий закон “Про освіту” і ця норма вже була погоджена з Міністерством фінансів.
Зі слів урядовця, ще зарано говорити, з яких дисциплін буде проводитися цей тест, чи він буде збірним – суспільно-філологічним із завданнями з іноземної мови. Також Хобзей додав, що таким чином старша школа буде відділена від середньої.

Змінено: Ігор Опольський - 10.11.2016 10:19:54
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

У Міністерстві освіти і науки України мають намір ввести обов’язковим тест ЗНО для випускників 9 класів
в ГоловнеЗНО 12.05.2017 680 Переглядів


У Міністерстві освіти і науки України мають намір ввести обов’язковим тест ЗНО для випускників 9 класів, однак це станеться напередодні запровадження трирічної старшої профільної школи. Про це сьогодні, 12 травня, на прес-конференції у Львові розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
“Щодо базової школи, то ЗНО буде запроваджене, але ще не зараз. Воно буде втілене напередодні запровадження трирічної старшої профільної школи.
“Це ЗНО допоможе дитині визначитися із подальшим вибором професії”, – зазначила Лілія Гриневич.
Також, за словами міністра, ЗНО в учнів 4 класів не буде.
“Ми вважаємо, що не варто стресувати дітей тестом ЗНО, можна проводити т.зв. моніторингові дослідження якості освіти. Цей процес виглядає так : береться стандартизована вибірка дітей у масштабах країни, вони пишуть тест, який ні на що не впливає, а лише показує рівень знань. Згодом ми проводимо ще одне таке моніторингове дослідження, але із дітьми, які навчатимуться за особливостями інтегрованого навчання. Тоді й побачимо, чи змінилась якість освіти в Україні, чи ні”, – наголосила Лілія Гриневич.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Дев’ятикласники складатимуть ЗНО вже з 2018 року Заступник міністра про реформування середньої школи 


Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який займається проблемами середньої освіти, розповів в інтерв'ю "Газеті по-українськи" про деталі освітньої реформи. Подаємо основні тези інтерв'ю заступника міністра.
Теперішні семикласники складатимуть ЗНО після 9 класу
У 2018 році учні, які закінчать дев’ятий клас і захочуть продовжити здобувати середню освіту, муситимуть скласти зовнішнє незалежне оцінювання. Далі, залежно від нахилу й академічних досягнень дитини, — навчання за трьома напрямками:
Цитата

1 — загальноосвітній багатопрофільний академічний ліцей для школярів, які планують вступати до вузів,
2 і 3 — спеціальна освіта:
  • ліцей — готуватиме кваліфікованого робітника,
  • коледж — керівника середньої ланки на виробництві чи у сфері послуг.

З атестатом професійного ліцею чи коледжу можна вступати до університету.
Для можливості вибирати предмети для поглибленого вивчення має бути більше учнів у ліцеях
У ліцеї може бути не менше 75 учнів на паралелі. Або 100, якщо заклад багатопрофільний. Учні вибиратимуть предмети для поглибленого вивчення — не більше восьми на семестр. Маємо подолати неефективну багатопредметність у школі.
Про новації у середній освіті, які будуть запроваджені після прийняття нового закону “Про освіту”, читайте також у публікації “Школу хочуть зробити 12-річною, а ЗНО – після 9 класу”.
У містах із цим проблем немає. А от у сільській місцевості учнів мало. У 80 відсотках шкіл є один клас, у якому не більше 20 учнів. Тож багатопрофільних ліцеїв тут буде мало. Треба або довозити на навчання, або влаштовувати пришкільні гуртожитки.
На один район буде 3 старші школи
Старшу школу організовуватимуть після децентралізації й адміністративно-територіальної реформи.
Цитата

Дошкільна, початкова й основна школа по дев’ятий клас будуть підпорядковані об’єднаній громаді. А старша — повіту, об’єднанню кількох районів.

На один теперішній район буде приблизно три старші школи. На конкурсній основі обиратимуть керівників. Директору надамо право набирати вчителів.
Не буде потреби в репетиторстві
Зараз у старших класах є 14 предметів на семестр.
Один урок на тиждень, за словами заступника міністра, — це неефективно. У профільній школі учні матимуть у семестрі сім-вісім предметів. Частина з них обов’язкові — українська мова, іноземна. Частина — за вибором учня. Вибиратимуть також рівень — загальний чи поглиблений.
Відпаде необхідність у репетиторстві. Якщо дитина у фізико-математичному ліцеї має на тиждень вісім годин математики, а у звичайній школі — чотири, то на ЗНО вони будуть у нерівних умовах. Ще чотири години треба надолужувати з репетитором.
У нас на одного вчителя припадає 8 учнів, в інших європейських країнах — 17
Щоб підняти зарплату — спершу треба оптимізувати школу. Один з показників ефективності — скільки учнів припадає на одного вчителя. У нас — вісім. У європейських країнах — 17. Зарплата забирає майже 80 відсотків виділених на школу коштів. Підняти удвічі зарплати при тій же кількості вчителів не вдасться.
Цитата

Не можна проводити реформу, не змінюючи умов ­праці. Щоб учитель захотів добиратися до школи в інший населений пункт, треба його ­заохотити не лише грошима. Мають бути обладнані лабораторії, кабінети — біології, фізики, географії. Попри скрутну економічну ситуацію, уряд виділив 100 мільйонів гривень на обладнання, цифрові лабораторії в кабінетах фізики.
Щоби проводити реформи в освіті… треба змінити судову владу
Якщо хочемо робити реформи, найперше слід змінити судову владу. Це дасть ефективність у всіх галузях. Ось зараз батьківський комітет пише заяву про звільнення негуманного вчителя, а директор не може його звільнити. Бо той відсудить і повернеться до школи.
Цитата

“Видатки на освіту не покривають нічого, крім комуналки й зарплати. Все, що є у школі, — заслуга батьків. З іншого боку — як це зробити прозорим? У цих економічних умовах школа буде розраховувати на допомогу громади”, – Павло Хобзей.

Але в базовому законі про освіту є стаття “Академічна доброчесність”. Ідеться проінший бік корупції — списування. Треба заборонити друкування книжок, що дають готові розв’язки задач. Це така сама крадіжка, як і матеріальної речі.
Краще зразу здобувати робітничу спеціальність, ніж потім перекваліфіковуватися
80 відсотків ­випускників шкіл продовжують ­навчання у вишахЛише 20% ідуть у професійну освіту.
Цитата

Люди з вищими освітами не можуть знайти роботу, йдуть на біржу праці, перекваліфіковуються на робітничі професії. Це недоцільно. Нормальна пропорція 40 на 60, де 60 відсотків — абітурієнти вузів.

У Союзі заводи давали обладнання для профтехучилищ. В незалежній Україні училища перейшли в підпорядкування освіти, заводи позакривалися. Навчальне обладнання дороге. Тому будуть створені регіональні професійні заклади шляхом об’єднання кількох нинішніх.
Коротко про Павла Хобзея


Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України народився в місті Інта, Комі АРСР. 1969‑го родина переїхала до Калуша Івано-Франківської області. Батько — гірничий інженер, політв’язень і громадський діяч. Помер 2006 року. Мати теж була в українському підпіллі, репресована. Мешкає у Львові.
Навчався у Київській фізико-математичній школі-інтернаті при Університеті імені Шевченка. Закінчив механіко-математичний факультет та аспірантуру КНУ, докторантуру Академії державного управління при президентові України. Кандидат фізико-математичних наук.
Працював в Інституті прикладних проблем механіки й математики у Львові. Був першим директором фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Франка.
Вісім років очолював міське управління освіти у Львові та п’ять років — обласне. Керував регіональним центром тестування фонду “Відродження”. Був проректором Українського католицького університету.
21 жовтня 2015 року призначений заступником міністра освіти й науки.
Захоплюється класичною музикою. Мріє поїхати в Тибет.
Мешкає у Львові. Дружина Наталія — діалектолог, завідувач відділу української мови Інституту українознавства, керівник проекту і співавтор “Львівського лексикону”. Мають двох синів.

Страницы: 1
Читають тему