Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1
Експертиза якості освіти: експертиза електронних версій підручників для учнів 2, 6 та 11 класів ЗЗСО, У даній темі будемо розміщувати актуальну інформацію та здійснювати on-line-консультації
 
Нормативно-правове забезпечення процедур експертизи якості освіти в частині експертиза електронних версій підручників для учнів 2, 6 та 11 класів ЗЗСО

НАКАЗИ
3. Наказ Міністерства освіти і науки України.

ЛИСТИ
2. Лист Міністерства освіти і науки України від 08.02.2019 № 1..9-63 "Про забезпечення виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2019 року №№ 1190 та 1191.
3. Лист Міністерства освіти і науки України від 28.02.2019 № 1..9-107 Про інструктивно-методичні матеріали для здійснення відбору закладами освіти проектів підручників для 6 та 11 класів".
4. Лист.
Змінено: Ігор Опольський - 18.07.2019 08:14:27
 
Про реєстрацію експертів для здійсненння експертизи електронних версій проектів підручників для 2, 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти

Реєстрація за гіперпосиланням: https://goo.gl/BI4ctGoSTFBAd2.

05.11.2018 №01-16/1062  На №__________від_________
                                                               Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій,

виконкомів рад міст обласного значення
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів
Керівникам закладів загальної середньої освіти 

обласного підпорядкування
Органам управління освітою ОТГ       
Про реєстрацію експертів для
здійснення експертизи електронних
версій проектів підручників для 2, 6 та 11
класів закладів загальної середньої освіти
  
Інститут на виконання плану роботи, листа  Міністерства освіти і науки України від 30.10.2018 за № 1/9-657 «Про реєстрацію експертів для здійснення експертизи електронних версій підручників для 2, 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти»  інформує, що Міністерство освіти і науки України анонсувало проведення на початку 2019 року конкурсних відборів проектів підручників для 2, 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти (далі - Конкурси). Назви електронних версій підручників зазначені в додатках 1 – 3 до вказаного вище листа Міністерства освіти і науки, який можна завантажити за таким гіперпосиланням: https://drive.google.com/file/d/1Fj3R7AzKKHcK3Ikd-DwOnrXJeP-N4aAF/view.
         Із цією метою просимо повідомити всі зацікавлені заклади освіти щодо можливості участі їх фахівців в експертизі (орієнтовні строки здійснення якої січень-лютий 2019 року) електронних версій проектів підручників і забезпечити їх своєчасну реєстрацію.
   Для здійснення експертизи всі бажаючі повинні до 14 грудня 2018 року зареєструватися в репозитарії навчальних матеріалів на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (розділ «Конкурсний відбір проектів підручників для 2, 6 та 11 класів») або за посиланням: https://goo.gl/forms/BI4ctGoWUoSTFBAd2.
   Експертами можуть бути особи-фахівці, які мають відповідну вищу освіту та обізнані з науково-методичними, психолого-педагогічними вимогами щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти, з яких передбачається здійснення експертизи електронних версій проектів підручників. Експертами не можуть бути особи, які під час здійснення експертизи матимуть конфлікт інтересів, автори (співавтори) проектів підручників, поданих на Конкурс, близькі особи зазначених категорій тощо, що може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень під час виконання наданих повноважень.
   Серед фахівців, які можуть бути експертами електронних версій проектів підручників для 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти, виділяють такі групи: наукові, науково-педагогічні працівники, методисти, вчителі, перекладознавці та перекладачі (для зарубіжної літератури), фахівці з антидискримінаційної експертизи, а для 2 класу закладів загальної середньої освіти додаються ще психологи та дизайнери.
   Звертаємо увагу, що анкета вважатиметься дійсною для розгляду комісією з відбору експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників після отримання ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» на паперових (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, к. 209,  м.Київ, 03035) та електронних (expert.2611@gmail.com) носіях таких документів:
1. Завірена довідка з місця роботи. У довідці необхідно вказати: ПІБ, повну назву посади із зазначенням назви установи, організації, підприємства, а також міністерства (відомства), час перебування на посаді;
2. Підписане письмове зобов’язання про нерозголошення конфіденційної інформації у сфері здійснення експертизи електронних версій проектів підручників, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників закладів загальної середньої освіти, доступ до якої експерт отримає під час підготовки експертного висновку.
Принагідно інформуємо про те, що бланк  зазначеного вище документа розміщений на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (розділ «Конкурсний відбір проектів підручників для 2, 6 та 11 класів») та посилання на нього є в реєстраційній формі для потенційних експертів.
Після завершення реєстрації, комісією з відбору експертів буде складено список експертів, які можуть здійснювати експертизу поданих на Конкурс електронних версій проектів підручників.
Звертаємо увагу, що експерти нестимуть персональну відповідальність за достовірність і повноту аналізу, об’єктивність та обґрунтованість експертного висновку. Після завершення Конкурсу, експертам передбачається оплата за виконану роботу.
Змінено: Ігор Опольський - 06.11.2018 07:53:18
 
До уваги експертів!


      У наказі Міністерства освіти і науки України від 01.11.2018 № 1191 "Про проведення конкурсного відбору проектів підручників для 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти" зазначено:

п.7. Експертам:
1) з 24 січня по 24 лютого 2019 року здійснити науково-методичну та андидискримінаційну експертизи елкетронних версій проектів підручників, поданих на Конкурс;
2) до 25 лютого 2019 року передати свої експертні висновки на електронні версії проектів підручників на папері до Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, к. 209), в електронному вигляді (у pdf-форматі) на електронну адресу expert.2611@gmail.com.
Змінено: Ігор Опольський - 06.11.2018 08:25:30
 
До уваги експертів!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на оригінальне повідомлення.

МОН затвердило методичку експертизи електронних версій підручників      Міністерство освіти і науки затвердило інструктивно-методичні матеріали для проведення експертизи електронних версій проектів підручників.
Про це йдеться в наказі №1183 від 2 листопада, опублікованому на сайті МОН.
      “Загалом, підручник має повноцінно реалізувати мотиваційну, інформаційну, діяльнісну, розвивальну, виховну, коригувальну (закріплення та самоконтролю) функції.
      Інноваційності підручникам нового покоління надасть наповнення їхньому змісту та методичного забезпечення управлінською функцією, яка сприятиме розвитку пізнавальної самостійності, ключових і предметних компетентностей, розвитку критичного мислення“, – зазначено в інструктивно-методичних матеріалах.
Наказ також визначає критерії оцінювання підручників, які можна переглянути в документі нижче.


Завантажити документ можна за цим посиланням.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо на оригінальне повідомлення за цим гіперпосиланням.

МОН продовжило пошук спеціалістів для експертизи підручників для 2, 6 та 11 класів
Міністерство освіти і науки продовжило термін пошуку спеціалістів для експертизи підручників для 2, 6 та 11 класів.
Про це йдеться в листі №1/9-754 від 11 грудня, опублікованому на сайті Інституту модернізації змісту освіти.
“Звертаємося до зацікавлених закладів освіти щодо можливості участі їх в експертизі“, – йдеться у документі.
Експертизу для підручників 2 класу потрібно буде зробити з 21 січня до 10 лютого 2019 року, для 6 та 11 класів – з 24 січня до 24 лютого.
Як взяти участь в експертизі, дивіться у документі нижче.

Нагадаємо, МОН затвердило методичку експертизи електронних версій підручників.
Змінено: Ігор Опольський - 17.12.2018 11:32:43
 
До уваги експертів, що здійснюватимуть експертизу електронних версій підручників для учнів, 2, 6, 11 класів закладів ЗСО!


Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Інститут модернізації змісту освіти запрошує вчителів здійснити вільний та відповідальний вибір підручників для 2 класу

З 25 лютого по 10 березня 2019 року в електронній бібліотеці https://lib.imzo.gov.ua/ педагогічні працівники мають можливість познайомитися з фрагментами електронних версій підручників для 2 класу.
Для ознайомлення необхідно:
1. Обрати розділ «Конкурс підручників».
3. Обрати предмет.
4. Ознайомитися з переліком підручників.
5. Переглянути інформацію про обраний підручник та завантажити фрагмент його pdf-версії для ознайомлення.
Результати вибору підручників заклади освіти вносять з 4 по 10 березня 2019 року до спеціальної форми вибору у Державній інформаційній системі освіти http://diso.gov.ua/.
Звертаємо вашу увагу, що безпосередній вибір проектів підручників здійснюють вчителі, а їх вибір затверджується педагогічною радою закладу освіти.
Нагадуємо. Підручники друкуються один раз на 5 років. За підручниками обраними у 2019 році, учні будуть навчатися наступні п’ять років. Тому просимо підійти до ознайомлення і вибору підручників відповідально та сумлінно.
Кожен педагогічний працівник має право повідомити на «гарячу телефонну лінію» МОН (044)248-17-50, (044)248-21-61) чи письмово на поштову адресу МОН (проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135) або ІМЗО (вул. Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035) про вплив або бажання третіх осіб вплинути на його волевиявлення щодо вибору підручників чи про факт зміни волевиявлення вчителів у якому він працює.
Інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами загальної середньої освіти проектів підручників для 2 класу за фрагментами електронних версій їх оригінал макетів з кожної назви підручників та оформлення результатів вибору (Лист МОН від 08.02.2019 №1/9-63).

 
До уваги освітян Рівненщини!

На сайті ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" у розділі "ПІДРУЧНИКИ", підрозділі "Конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу" розміщено гіперпосилання, якими можуть скористатись вчителі закладів загальної середньої освіти. До уваги освітян Рівненщини!

На сайті ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" у розділі "ПІДРУЧНИКИ", підрозділі "Конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу" розміщено гіперпосилання, якими можуть скористатись вчителі закладів загальної середньої освіти: 

Перелік назв підручників, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти
Змінено: Ігор Опольський - 11.03.2019 09:46:45
 
До уваги освітян Рівненщини!

На сайті ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" у розділі "ПІДРУЧНИКИ", підрозділі "Конкурсний відбір проектів підручників для 6, 11 класів" розміщено гіперпосилання, якими можуть скористатись вчителі закладів загальної середньої освіти. Просимо ознайомитись із змістом розміщеним повідомлень та скористатись даними матеріалами

Триває конкурс підручників для 6 та 11 класівСтраницы: 1
Читають тему