Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Вибрати дату в календаріВибрати дату в календарі

Страницы: Пред. 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 58 След.
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ, Тут будемо вміщувати актуальну інформацію з даної теми
 
[CENTER]До уваги освітян Рівненщини!

Експерт з вивчення практичного досвіду учасників сертифікації Інна Ящук про сертифікацію педагогічних працівників у сюжеті Поділля-Центр #сертифікація

Переглянути відео можна за посиланням на ФБ сторінці ДСЯО [/CENTER]ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ, Тут будемо вміщувати актуальну інформацію з даної теми
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ЗА ЯКИМИ КРИТЕРІЯМИ ЕКСПЕРТИ ОЦІНЮВАТИМУТЬ ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД УЧАСНИКІВ СЕРТИФІКАЦІЇ – 
ВІДПОВІДНУ МЕТОДИКУ ВИСТАВЛЕНО  ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ
Опубліковано 16 січня 2019 року о 17:57

Для громадського обговорення розміщено проект методики, за якою незалежні освітні експерти проводитимуть оцінювання практичного досвіду учасників добровільної сертифікації вчителів.  Подати пропозиції та зауваження можна до 25 січня 2019 року на електронну адресу sqe.bondar@gmail.com або sqe@sqe.gov.ua (з позначкою «Сертифікація»).
Проектом документу передбачається, що експерти вивчатимуть та оцінюватимуть професійні компетентності за 5 критеріями:
1.Здатність планувати і здійснювати освітній процес на основі особистісно-орієнтованого і компетентнісного підходів з використанням відповідних педагогічних технологій.
2.Здатність створювати безпечне та психологічно комфорте освітнє середовище, спрямоване на розвиток дітей та їх мотивацію до навчання.
3.Здатність налагоджувати партнерські стосунки з родинами учнів для розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.
4.Здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії.
5.Здатність моделювати поведінку, в основі якої повага до прав людини, демократичні та інші загальнолюдські цінності.
Кожен з цих критеріїв включатиме від 4 до 10 показників, що оцінюватимуться  від 1 до 3 балів. Для отримання інформації експерти зможуть використовувати такі джерела, як спостереження за діяльністю вчителя, відвідування уроків, інтерв’ю з вчителем, бесіда з керівництвом школи.
Щоб освітні експерти краще володіли методикою проведення сертифікації та вдосконалили необхідні для неї навички, впродовж 2 днів – 15 та 16 січня 2019 року – для них провели перший тренінг.
«Для мене важливо, щоб всі експерти чітко усвідомлювали, для чого ми запроваджували сертифікацію. Зараз ми здійснюємо реформу НУШ, запрацював новий Держстандарт початкової освіти, в основі якого лежить компетентнісний підхід, інакше відображаються результати навчання. Щоб їх досягати, потрібні інші методики. Ідея була в запровадженні сертифікації для мотивації тих вчителів, які можуть стати агентами змін. Тож під час вивчення роботи педагога ви маєте зрозуміти, чи ця людини розуміє новий стандарт, чи володіє методиками активного, дослідницького, компетентнісного навчання, чи розуміє основні ціннісні та методологічні аспекти реформи», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час розмови з експертами.
Вона також підкреслила, що процес сертифікації має показати нову культуру спілкування з учителями.
«Як учитель я знаю, що педагоги інколи є дуже вразливими до того, що їх оцінюють. І вам потрібно буде зуміти це зробити в дуже дружній спосіб. Пам’ятайте, що ці вчителі прийшли на сертифікацію добровільно. З іншого боку, не можна занижувати стандарти. Бо що може трапитися найгірше – якщо ми дискредитуємо сертифікацію як адекватний інструмент, який виявляє найкращих», – наголосила Міністр.
Пул освітніх експертів буде сформовано з викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо із досвідом педагогічної діяльності не менш як 5 років. Вони проводитимуть оцінювання діяльності учасника сертифікації безпосередньо в закладі освіти. Робота кожного вчителя буде оцінюватись щонайменше двома експертами.
Лілія Гриневич повідомила, що пілотний період сертифікації може тривати 2-3 роки, доки не буде напрацьовано валідний інструментарій для оцінювання. Лише після цього можна буде ставити питання про заміну атестації сертифікацією.
«Я хочу вкотре відзначити, що зараз сертифікація тільки добровільна, а її непроходження не матиме жодних негативних наслідків для вчителя. Водночас педагог, що пройде сертифікацію, отримає 20% надбавки. А ще важливо, щоб він ділився потім своїми методами, знаннями та професійними компетентностями з іншими», – підсумувала Міністр.
За першу добу на сертифікацію вже зареєструвалося понад 350 вчителів. Загалом цього року в пілоті зможуть взяти участь до 1 000 педагогів з усіх регіонів України.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2019 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
До уваги освітян Рівненщини!

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО: СТАРТ 5 ЛЮТОГО

Майбутнім учасникам #ЗНО пропонуємо переглянути відео-інструкцію формування реєстраційної картки. Сервіс «Зареєструватися» розміщений на сайті #УЦОЯО в рубриці "ЗНО/ДПА" ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО про РЕЄСТРАЦІЮ на ЗНО-2019 ЗА ГІПЕРПОСИЛАННЯМ
5.02.2019
      Сьогодні розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
      В Україні очікують близько 332 тисяч учасників тестування, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти: це і випускники шкіл, і учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти. У тестуваннях зможуть також взяти участь випускники закладів загальної та вищої освіти минулих років.
      Абітурієнти матимуть можливість скласти тестування щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом ЗНО відбуватиметься з 11 навчальних предметів.
      На запит учасників завдання сертифікаційних робіт з шістьох навчальних предметів перекладатимуться кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
      Реєстрація
      Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти.
      Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру, потрібно створити реєстраційну картку, підготувати дві фотокартки розміром 3Х4, що відповідають досягнутому віку, зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім.
Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому навчається учень/студент.
Щодо випускників минулих років, то вони зможуть зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.
Із 2019 року процедура реєстрації учасників та порядок визначення результатів ЗНО дещо зміняться порівняно з попередніми роками.
Відповідні зміни зафіксовано в Наказі Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1353 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання».
Так, для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання
 • в основний період реєстрації (цьогоріч – з 5 лютого до 25 березня) зможуть подавати документи особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них;
 • у додатковий період реєстрації (цьогоріч – з 3 до 20 травня) зможуть подавати документи особи, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та не встигли зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в основний період реєстрації.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік».  Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО надсилаються за адресою навчального закладу, іншим особам – за адресою, вказаною в реєстраційній картці.
На сайті Українського центру для кожного учасника ЗНО буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та пін-кодом, указаним у ньому.
До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
      Спеціальні умови для учасників з особливими освітніми потребами
Український та регіональні центри оцінювання якості освіти створюють більше 20 різних додаткових (спеціальних) умов.
Так, наприклад, для дітей із вадами опорно-рухового апарату підбираються пункти тестування із пандусом, або ж пункти тестування, де можна на інвалідному візку проїхати, є відповідна туалетна кімната.
Для дітей із вадами слуху дозволяється мати слуховий апарат, якщо ж зовсім не чує і володіє мовою жестів, то в аудиторії працюватиме сурдоперекладач.
Для дітей із вадами зору є кілька варіантів: додаткове освітлення, використання лупи, як механічного апарату, тестовий зошит шрифтом «16» або ж тестовий зошит, надрукований рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Зошит  шрифтом «16» і шрифтом Брайля може бути забезпечений тільки під час додаткової сесії. Цьогоріч шрифтом Брайля будуть зошити із української мови та літератури, математики, історії України та біології.
Для створення таких умов учасник має надати відповідний медичний висновок.
Докладна інформація про процедуру реєстрації — у рубриці «Процедура реєстрації».


Змінено: Ігор Опольський - 16.03.2019 10:53:06
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2019 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
До уваги освітян Рівненщини!

Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, 

виконкомів рад міст обласного значення
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів
Керівникам закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування
Директорам ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.
Органам управління освітою ОТГ
Про підбір уповноважених осіб,
які працюватимуть уперше
 
Інститут на виконання плану роботи, п. 3.33 «Підбір і навчання уповноважених осіб УЦОЯО» Плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2018-2019 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 03.10.2018 № 362/123-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році», листа Львівського РЦОЯО від 29.01.2019  № 63/03-29 «Про підбір кандидатур для виконання обов'язків Уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти» повідомляє, що спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти працює над підготовкою процедур зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема, над підбором та підготовкою фахівців, які будуть виконувати обов’язки уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти.
Відповідно до Положення про уповноважену особу Українського центру оцінювання якості освіти, добір уповноважених осіб здійснюють регіональні центри з числа педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників закладів освіти, працівників місцевих органів управління освітою, які пройшли відповідну підготовку. Уповноважена особа залучається до виконання обов’язків не більше двох разів в одному і тому ж пункті  проведення ЗНО, в різних районах, містах області, відповідно до розподілу, який здійснює регіональний центр.
Просимо до 07 лютого 2019 року електронну адресу rivnekcmeyo@gmail.com надіслати список працівників, які проживають у різних районах, містах Рівненської області та вперше виявили бажання пройти курс підготовки для виконання обов'язків уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2019 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення!

ОКРЕМІ ЗМІНИ У ПРОЦЕДУРІ РЕЄСТРАЦІЇ І ПОРЯДКУ ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ЗНО
25.01.2019Із 2019 року процедура реєстрації учасників та порядок визначення результатів ЗНО дещо зміняться порівняно з попередніми роками.
Відповідні зміни зафіксовано в Наказі Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1353 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання».
Так, для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання
 • в основний період реєстрації (цьогоріч – з 5 лютого до 25 березня) зможуть подавати документи особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них;
 • у додатковий період реєстрації (цьогоріч – з 3 до 20 травня) зможуть подавати документи особи, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та не встигли зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в основний період реєстрації.
Важливим нововведенням є  розумне пристосування процедури переведення тестових балів з української мови і літератури для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають(ли) повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов, або мовою корінних народів, та мають кількість тестових балів, меншу за поріг «склав/не склав». Для таких осіб буде встановлено адаптивний поріг (нижчий за звичайний), а всі тестові бали між адаптивним порогом і пороговим балом «склав/не склав», будуть переводитися в рейтингову оцінку «100 балів». Наприклад, якщо поріг «склав/не склав» ЗНО з української мови та літератури у 2019 році становитиме 23 бали, а адаптивний – 20 балів, то учасники, які здобували загальну середню освіту, наприклад, угорською мовою, й отримали 20, 21, 22, 23 тестових балів, отримають 100 балів на шкалі 100 – 200. Це дозволить таким особам брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.
      Нагадуємо, що ЗНО з  історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії можна складати кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Змінено: Ігор Опольський - 29.01.2019 06:13:00
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2019 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
До уваги освітян Рівненщини, учнів 11-х класів закладів ЗСО, учнів професійно-технічних закладів, студентів ВНЗ І-ІІ р.а., які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році та  будуть реєструватись для участі в процедурах основної сесії ЗНО-2019!

Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 5 лютого 2019 року. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році, матимуть можливість зареєструватись на тестування до 18 березня. Випускники минулих років можуть зареєструватися на ЗНО до 25 березня 2019 року.
      На сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) розміщено алгоритм ПРОЦЕДУРИ РЕЄСТРАЦІЇ 

      Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року триватиме з 05 лютого до 25 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

      Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (для Волинської, Львівської, Рівненської областей).
      Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися». Зауважте, що одним з перших кроків є обрання категорії особи.
      Якщо ви у 2019 році завершуєте навчання в закладі загальної середньої освіти (школа, гімназія, ліцей тощо) – ваша категорія «Випускник закладів загальної середньої освіти 2019 року».
      Якщо ви є учнем (студентом, слухачем) закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, – ваша категорія «Учень (слухач) закладів професійної (професійно-технічної) освіти».
      Якщо ви є студентом закладу вищої освіти (коледж) і здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, – ваша категорія «Студент закладу вищої освіти».
      Якщо ви вже маєте атестат (здобули повну загальну середню освіту в попередні роки), незалежно від того, де ви навчаєтеся зараз (чи продовжуєте навчатися), – ваша категорія «Випускник минулих років».
      Якщо ви навчаєтесь у закордонному закладі освіти та здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, – ваша категорія «Випускник, який здобуде в 2019 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти».
Звертаємо увагу, що процедура реєстрації дещо відрізняється залежно від того, чи проходитимете ви ДПА у формі ЗНО.

 
Перевірка стану опрацювання реєстраційних документів

Після того, як ви надіслали пакет документів для реєстрації до регіонального центру, ви маєте можливість за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» перевірити на якому етапі опрацювання ваші документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки до сервісу.
Важливо зазначити, що реєстраційні документи в регіональних центрах опрацьовуються по мірі надходження. Обробка реєстраційних документів має триває не довше 10 робочих днів із моменту їхнього надходження до регіонального центру.
Унесення змін до реєстраційних даних

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат), який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік».
У разі потреби ви можете внести зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію. Перереєстрація триватиме з 05 лютого до 25 березня 2019 року після отримання вами Сертифіката.
Для перереєстрації потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката. Вам потрібно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат. Пакет документів треба подати до відповідного регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.
Відмова в реєстрації

Вам може бути відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в зовнішньому оцінюванні на підставі:
 • ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
 • надання недостовірної інформації;
 • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;
 • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
 • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.
У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації) вам буде надіслано витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Якщо ви можете усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, до 25 березня 2019 року, створіть нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформуйте пакет реєстраційних документів та надішліть його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передайте до закладу освіти, у якому навчаєтесь (якщо складатимете ДПА у формі ЗНО).
Особа, якій відмовлено в реєстрації (перереєстрації), має право оскаржити рішення регламентної комісії протягом чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.
Якщо учасник через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, він повинен до 16 квітня 2019 року надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти раніше отриманий Сертифікат і заяву про відмову в реєстрації. 
Реєстрація осіб для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання

      Під час основного періоду реєстрації, що триватиме з 05 лютого до 25 березня 2019 року, подати документи для участі в додатковій сесії мають право особи, які не можуть пройти зовнішнє оцінювання під час основної сесії у зв’язку з тим, що:
 • у рік проведення зовнішнього оцінювання навчаються за кордоном;
 • за релігійними переконаннями не можуть узяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів, що проводиться в певні дні;
 • обрали для проходження зовнішнього оцінювання два навчальні предмети, тестування з яких проводиться під час основної сесії в один день;
 • вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії;
 • у період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном.
Щоб зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання під час додаткової сесії, зазначені вище особи мають надати заяву (у довільній формі) і документ, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основній сесії, а саме:
 • довідку, що підтверджує факт навчання за кордоном, де зазначено період навчання;
 • клопотання релігійного управління (центру), що діє згідно із законодавством України про свободу совісті та релігійні організації;
 • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання форми № 086-3/о, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
 • копію наказу або іншого розпорядчого документа про участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), де зазначено прізвище, ім’я, по батькові особи та період проведення відповідного заходу;
 • довідку з закладу освіти, де вказано, що заявник дійсно навчається в цьому закладі освіти, а також дату складання ним державного іспиту, яка збігається з датою проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета;
 • документ, що підтверджує необхідність перебування за кордоном у день проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета.
.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2019 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
У четвер, 24.01.2019, буде проведено прес-конференцію директора Львівського РЦОЯО Середяк Л.В. із питань ЗНО-2019

На виконання плану роботи, п. 2.12 «Підготовка і проведення прес-конференцій для ЗМІ області» плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2018-2019 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 03.10.2018 № 362/123-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році», листа Львівського РЦОЯО від 18.01.2019  №44/03-29 «Про проведення прес-конференції» у четвер, 24.01.2019, на базі Рівненського ОІППО (актова зала, І поверх) буде організовано прес-конференцію за участі Лариси Володимирівни Середяк, директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Початок роботи о 14:00.
Під час проведення прес-конференції розглядатимуться питання щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році, зокрема проведення пробного ЗНО у 2019 році та підготовки до реєстрації на основну сесію ЗНО-2019.

Змінено: Ігор Опольський - 24.01.2019 08:16:00
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2019 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланям на сайт оригінального повідомлення.
Для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання всім випускникам шкіл необхідно мати паспорт (ID-картку)

Для участі у ЗНО випускникам необхідно мати паспорт
Для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, що розпочнеться 5 лютого, всім випускникам шкіл необхідно мати паспорт громадянина України (ID-картку). Така норма зазначена у Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Зокрема, особа, яка реєструється для проходження зовнішнього оцінювання, має під час реєстрації разом з іншими документами подати копію паспорта громадянина України.
Виключення щодо обов'язкової наявності паспорта для реєстрації на ЗНО діятиме тільки для деяких категорій учасників ЗНО, зокрема, які не мали можливості отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживають на окупованих територіях, іноземців або осіб без громадянства.
Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 5 лютого 2019 року. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році, матимуть можливість зареєструватись на тестування до 18 березня. Випускники минулих років можуть зареєструватися на ЗНО до 25 березня 2019 року.
Змінено: Ігор Опольський - 28.01.2019 12:32:40
ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення ЗНО, експертизи якості освіти та моніторингу якості освіти у 2018-2019 навчальному році, У дані темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
До уваги відповідальних за ЗНО у районах, містах Рівненської області!

Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, 

виконкомів рад міст обласного значення
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів
Про інструктивно-методичну
нараду для відповідальних
за ЗНО-2019 у районах, містах
 
Інститут на виконання плану роботи, доручення голови Рівненської обласної державної адміністрації від 11.01.2019 № дор.4/01-60/19, п. 2.5 «Організація та проведення нарад з відповідальними за ЗНО управлінь/ відділів освіти, ЗВО І-ІІ р. а., ЗП(ПТ)О, ЗЗСО обласного підпорядкування, гуманітарних відділів ОТГ» Плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2018-2019 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 03.10.2018 № 362/123-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році», листа Львівського РЦОЯО від 01.02.2019  № 75/03-29 «Про нараду відповідальних за проведення ЗНО» повідомляє, що спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти проводить інструктивно-методичну нараду для відповідальних за проведення зовнішнього незалежного оцінювання в районах, містах, на якій будуть розглядатися питання підбору та підготовки фахівців, котрі будуть брати участь у процедурах пробного тестування 2019 року.
Нараду з відповідальними за проведення зовнішнього незалежного оцінювання у районах, містах Рівненської області буде проведено у середу, 13.02.2019, на базі Рівненського ОІППО (актова зала, І поверх).  Початок роботи об 11:00.

Змінено: Ігор Опольський - 01.02.2019 10:26:14
ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення ЗНО, експертизи якості освіти та моніторингу якості освіти у 2018-2019 навчальному році, У дані темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
До уваги освітян РІвненщини!

18.01.2019 № 01-11/39   На №_____________від____________
 

Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій,

виконкомів рад міст обласного значення
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів
Керівникам закладів загальної середньої 

освіти обласного підпорядкування
Директорам ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.
Органам управління освітою ОТГ
Про навчальний семінар
для вчителів математики
 
Інститут на виконання плану роботи, спільного наказу Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 03.10.2018 № 362/123-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році» повідомляє, що спільно з працівниками Львівського РЦОЯО проводить навчальних семінар для вчителів математики з питань підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ДПА у формі ЗНО).
Навчальний семінар буде проведено у четвер, 24.01.2019, на базі Рівненського ОІППО (ауд. № 7, І поверх). Початок роботи об 11:00.
Список учасників навчального семінару, яких запрошуємо до участі, вміщено у додатку до листа Рівненського ОІППО від 18.01.2019 № 01-11/39.
Змінено: Ігор Опольський - 24.01.2019 07:27:13
Експертиза якості освіти: підготовка експертів - кандидатів у вчителі-екзамеатори, ЗНО з української мови та літератури, Тема для експертів - кандидатів у вчителі-екзамеатори, які перевірятимуть відкриту частина сертифікаційої роботи ЗНО з української мови та літератури
 
До уваги кандидатів в експерти - вчителі-екзаменатори з української мови та літератури 2019 року!

Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, 

виконкомів рад міст обласного значення
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів
Керівникам закладів загальної середньої освіти 

обласного підпорядкування
Директору ОКПНЗ «Рівненська мала академія 

наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради
Органам управління освітою ОТГ
Про навчальні семінари для кандидатів
в експерти – вчителі-екзаменатори
ЗНО з української мови та літератури
 
Інститут на виконання плану роботи, п. 3.32 «Проведення навчальних семінарів і сертифікація екзаменаторів з української мови і літератури, математики, англійської, французької та німецької мов» Плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2018-2019 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 03.10.2018 № 362/123-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році», листа Львівського РЦОЯО від 29.01.2019 №68/03-29 «Про навчання кандидатів в екзаменатори» повідомляє, що спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти проводить навчання педагогічних працівників, які зареєструвалися для участі в програмі підготовки кандидатів у екзаменатори для перевірки відкритої частини сертифікаційних робіт учасників ЗНО-2019 з української мови та літератури.
Просимо відрядити на навчання педагогічних працівників відповідно до списків, що містяться в додатках 1 – 4 до листа Рівненського ОІППО від 30.01.2019 № 01-11/70.
      Навчання буде проведено у вівторок, 05.02.2019, на базі Рівненського ОІППО за адресою: вул. Чорновола, 74, м. Рівне. Приміщення та час початку роботи зазначені в додатках 1 – 4 до листа Рівненського ОІППО від 30.01.2019 № 01-11/70.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2019 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
До уваги освітян Рівненщини!

Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, 

виконкомів рад міст обласного значення
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів
Керівникам закладів загальної середньої 

освіти обласного підпорядкування
Директорам ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.
Органам управління освітою ОТГ
Про підбір персоналу пунктів
проведення пробного ЗНО-2019
 
Інститут на виконання плану роботи, п. 3.29 «Підбір інструкторів, їх навчання, сертифікація (до пробного та основного ЗНО-2019)» Плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2018-2019 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 03.10.2018 № 362/123-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році», листа Львівського РЦОЯО від 29.01.2019  №66/03-29 «Про підбір персоналу пунктів проведення пробного ЗНО-2019» повідомляє, що спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти розпочинає роботу щодо підбору працівників, які будуть виконувати обов'язки персоналу пунктів проведення пробного ЗНО. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться 16  і 23 березня 2019 року.
Просимо доручити відповідальним за ЗНО у районних, міських відділах, управліннях освіти, об'єднаних територіальних громадах провести роботу щодо визначення принципової згоди педагогів брати участь у процедурах пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року в якості старших інструкторів, інструкторів, чергових.
Відповідальних за ЗНО в об'єднаних територіальних громадах, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а. просимо підготувати інформацію та подати її для внесення до програми «Juliam» відповідальним за ЗНО у районах, містах.
Заклади ПТО, ВНЗ І-ІІ р.а. м. Рівного подаватимуть інформацію до кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО, про що їх буде поінформовано окремо листом Рівненського ОІППО.
Просимо осіб, які у районах, містах відповідають за підготовку до проведення ЗНО, результати проведеного опитування відзначити у програмі «Juliam»  до 12.02.2019.
Інструкція щодо роботи в програмі надіслана на електронні скриньки відповідальним за ЗНО у районах, містах, об’єднаних територіальних громадах.
Моніторинг якості освіти від УЦОЯО: СЕРТИФІКАЦІЯ педагогічних працівників, В Україні проводитимуть моніторинги якості освіти
 
До уваги освітян Рівненщини!

      Рівненська область вичерпала свою граничну кількість учасників із числа педагогічних працівників, які зареєструвались (подали електронні заяви) для проходження пілотної сертифікації у 2019 році !!!
      ЩИРО ВІТАЄМО НАШИХ ОСВІТЯН, які МАЮТЬ НАГОДУ ДОВЕСТИ ВСІМ, що ВОНИ НАЙКРАЩІ, а ЗМІНИ, РОЗВИТОК, ПОСТУП - ЦЕ ДОБРЕ, бо ПОТРІБНО БУТИ СУЧАСНИМ !!!
      Шановні потенційні учасники сертифікації!!! Ви видрукували заяву-реєстраційну карту, довідку, яку потрібно заповнити у закладі освіти (ВАЖЛИВО: кутовий штамп із датою та вихідним номером, завірено підписом/печаткою), зробили ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду - ЦЕ Є КОМПЛЕКТ ДОКУМЕНТІВ, який НЕОБХІДНО НАДІСЛАТИ до ЛЬВІВСЬКОГО РЦОЯО (вул. Шевченка, 116, м.Львів, 79039). Надішліть РЕКОМЕНДОВАНИМ ЛИСТОМ. У вас має залишитись контрольно-інформаційний лист до заяви-реєстраційної картки, у якому в правому верхньому куті є 10 (десять) цифр, вдрукованих жирним шрифтом. 

      Через сайт УЦОЯО у розділі "СТАН ОПРАЦЮВАННЯ ДОКУМЕНТІВ" можна перевірити, який етап обробки пройшли документи, ввівши 10 (десять цифр) з контрольно-інформаційного листа до заяви-реєстраційної картки
      
Після того, як Львівським РЦОЯО буде опрацьовано документи, на вказану під час реєстрації адресу Вам поштою буде надіслано РЕЄСТРАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ УЧАСНИКА СЕРТИФІКАЦІЇ.
      Зокрема у цьому повідомленні буде зазначено наступне: "На веб-сайті УЦОЯО для Вас створено кабінет учасника сертифікації, вхід до якого здійснюється за ЛОГІНОМ ******* (сім цифр) та ПІН-кодом **** (чотири цифри).
[CENTER]
      Зайдіть та ознайомтесь із тією інформацією, що вміщена на персональній сторінці! 

ДАЛІ БУДЕ...
[/CENTER]

      

teach_cert_ex.jpg (22.85 КБ)
Змінено: Ігор Опольський - 04.02.2019 13:39:23
Моніторинг якості освіти від УЦОЯО: СЕРТИФІКАЦІЯ педагогічних працівників, В Україні проводитимуть моніторинги якості освіти
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Сертифікація українських вчителів передбачає три етапи - Гриневич
Аня Мартинюк 31 грудня 2018, 06:33      Лілія Гриневич роз’яснила, як проходитимуть сертифікацію вчителі. За її словами, в рамках освітньої реформи педагоги отримуватимуть сертифікати. Однак у 2019 році такі сертифікати отримають лише 1000 вчителів.
Новину передає «Преса України».
Міністр освіти України Лілія Гриневич розповіла, як проходитиме сертифіація вчителів у 2019 році. За її словами, спочатку Міносвіти проведе сертифікацію 1000 вчителів початкових класів. Крім того, до експерименту залучать лише тих вчителів, які виявлять бажання пройти сертифікацію та покращити свої вміння.
«Через механізм сертифікації ми хочемо віднайти кращих провідників Нової української школи, агентів змін, що готові ділитися та поширювати сучасні методики навчання. Реалізувати таку мету можна лише за умови добровільності процесу, тому ми ретельно слідкуватимемо за дотриманням цього принципу», - розповіла український міністр. 
За її словами, з 15 січня до 1 лютого 2019 року вчителі, які виявили бажання пройти сертифікацію, можуть зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Одна умова – педагог має мати стаж не менше двох років.
Вона додала, що сертифікація передбачає три етапи. Перший - вивчення практичного досвіду роботи педагога. 
«Щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною, до кожного вчителя приїдуть щонайменше два експерти і в два періоди: з середини лютого до кінця 2018–2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го», - додала Гриневич.
Другий - зовнішнє незалежне тестування. Третій - вивчення електронного портфоліо вчителя. В кінці вчитель отримає відповідний документ, де зазначатиметься кількість набраних за кожен етап балів.
«Роботу освітян оцінюють освітяни, а не чиновники», - наголосила міністр.
Моніторинг якості освіти від УЦОЯО: СЕРТИФІКАЦІЯ педагогічних працівників, В Україні проводитимуть моніторинги якості освіти
 
До уваги освітян Рівненщини!

Нагадуємо, що від 15.01.2019 розпочато процедуру реєстрації педагогічних працівників для участі у пілотному проекті сертифікації. Триватиме реєстрація до 01.02.2019 через сайт УЦОЯО в розділі "Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)".
За інформацією сайту УЦОЯО, станом на 28.01.2019 кількість осіб, які сформували реєстраційні картки, в Україні сягнула 845. Вичерпали свою граничну кількість учасників педагогічні працівники м. Києва, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Луганської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської осбластей.
      
Від Рівненщини із 21 особа сформувала реєстраційну картку (із 42, визначених граничною кількістю). До Львівського РЦОЯО станом на 28.01.2019 подали сформований комплект документів 15 педагогічних працівників закладів освіти Рівненської області. 

Змінено: Ігор Опольський - 29.01.2019 08:39:27
Моніторинг якості освіти від УЦОЯО: СЕРТИФІКАЦІЯ педагогічних працівників, В Україні проводитимуть моніторинги якості освіти
 
До уваги освітян Рівненщини!

Інститут на виконання п. 2.3 «Організація та проведення РR – кампанії з питань ЗНО-2019», п. 3.3 «Підготовка і здійснення незалежного тестування професійних компетентностей у процесі сертифікації педагогічних працівників» спільного наказу Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 03.10.2018 № 362/123-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році», листа Львівського РЦОЯО від  17.01.2019 №586/03-29 повідомляє про те, що триває процедура реєстрації педагогічних працівників для участі у пілотному проекті сертифікації.
      Станьте першими! Будьте кращими!
 
Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників від 27.12.2018 № 1190, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, наказу Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 № 1486 «Про встановлення строків подання реєстраційних документів педагогічних працівників, які бажають пройти сертифікацію у 2019 році», з 15 січня 2019 р. 15.00 год. до 01 лютого 2019 р. триватиме реєстрація педагогічних працівників для проходження сертифікації.
У 2019 році в рамках пілотного проекту сертифікацію зможе пройти не більше однієї тисячі вчителів початкових класів в Україні.
Наказом Міністерства освіти і науки України встановлено розрахунок граничної чисельності вчителів початкових класів, які можуть бути зареєстровані у 2019 році для проходження сертифікації, зокрема у Волинській області – 39 осіб, Львівській області – 71 особа, Рівненській області – 42 особи.
Педагоги можуть брати участь у сертифікації виключно на добровільних засадах.
Просимо вчителів, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями, прагнуть їх поширити, реєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти – http://testportal.gov.ua.
Ми віримо, що у наших школах таких вчителів більше. Поспішайте, колеги! 

Моніторинг якості освіти від УЦОЯО: СЕРТИФІКАЦІЯ педагогічних працівників, В Україні проводитимуть моніторинги якості освіти
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ЗА ЯКИМИ КРИТЕРІЯМИ ЕКСПЕРТИ ОЦІНЮВАТИМУТЬ ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД УЧАСНИКІВ СЕРТИФІКАЦІЇ – 
ВІДПОВІДНУ МЕТОДИКУ ВИСТАВЛЕНО  ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ
Опубліковано 16 січня 2019 року о 17:57

Для громадського обговорення розміщено проект методики, за якою незалежні освітні експерти проводитимуть оцінювання практичного досвіду учасників добровільної сертифікації вчителів.  Подати пропозиції та зауваження можна до 25 січня 2019 року на електронну адресу sqe.bondar@gmail.com або sqe@sqe.gov.ua (з позначкою «Сертифікація»).
Проектом документу передбачається, що експерти вивчатимуть та оцінюватимуть професійні компетентності за 5 критеріями:
1.Здатність планувати і здійснювати освітній процес на основі особистісно-орієнтованого і компетентнісного підходів з використанням відповідних педагогічних технологій.
2.Здатність створювати безпечне та психологічно комфорте освітнє середовище, спрямоване на розвиток дітей та їх мотивацію до навчання.
3.Здатність налагоджувати партнерські стосунки з родинами учнів для розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.
4.Здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії.
5.Здатність моделювати поведінку, в основі якої повага до прав людини, демократичні та інші загальнолюдські цінності.
Кожен з цих критеріїв включатиме від 4 до 10 показників, що оцінюватимуться  від 1 до 3 балів. Для отримання інформації експерти зможуть використовувати такі джерела, як спостереження за діяльністю вчителя, відвідування уроків, інтерв’ю з вчителем, бесіда з керівництвом школи.
Щоб освітні експерти краще володіли методикою проведення сертифікації та вдосконалили необхідні для неї навички, впродовж 2 днів – 15 та 16 січня 2019 року – для них провели перший тренінг.
«Для мене важливо, щоб всі експерти чітко усвідомлювали, для чого ми запроваджували сертифікацію. Зараз ми здійснюємо реформу НУШ, запрацював новий Держстандарт початкової освіти, в основі якого лежить компетентнісний підхід, інакше відображаються результати навчання. Щоб їх досягати, потрібні інші методики. Ідея була в запровадженні сертифікації для мотивації тих вчителів, які можуть стати агентами змін. Тож під час вивчення роботи педагога ви маєте зрозуміти, чи ця людини розуміє новий стандарт, чи володіє методиками активного, дослідницького, компетентнісного навчання, чи розуміє основні ціннісні та методологічні аспекти реформи», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час розмови з експертами.
Вона також підкреслила, що процес сертифікації має показати нову культуру спілкування з учителями.
«Як учитель я знаю, що педагоги інколи є дуже вразливими до того, що їх оцінюють. І вам потрібно буде зуміти це зробити в дуже дружній спосіб. Пам’ятайте, що ці вчителі прийшли на сертифікацію добровільно. З іншого боку, не можна занижувати стандарти. Бо що може трапитися найгірше – якщо ми дискредитуємо сертифікацію як адекватний інструмент, який виявляє найкращих», – наголосила Міністр.
Пул освітніх експертів буде сформовано з викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо із досвідом педагогічної діяльності не менш як 5 років. Вони проводитимуть оцінювання діяльності учасника сертифікації безпосередньо в закладі освіти. Робота кожного вчителя буде оцінюватись щонайменше двома експертами.
Лілія Гриневич повідомила, що пілотний період сертифікації може тривати 2-3 роки, доки не буде напрацьовано валідний інструментарій для оцінювання. Лише після цього можна буде ставити питання про заміну атестації сертифікацією.
«Я хочу вкотре відзначити, що зараз сертифікація тільки добровільна, а її непроходження не матиме жодних негативних наслідків для вчителя. Водночас педагог, що пройде сертифікацію, отримає 20% надбавки. А ще важливо, щоб він ділився потім своїми методами, знаннями та професійними компетентностями з іншими», – підсумувала Міністр.
За першу добу на сертифікацію вже зареєструвалося понад 350 вчителів. Загалом цього року в пілоті зможуть взяти участь до 1 000 педагогів з усіх регіонів України.
Змінено: Ігор Опольський - 17.01.2019 13:37:18
ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування, У даному розділі форуму розміщено гіперпосилання на базу ВИКОРИСТАНИХ тестових завдань Українського центру оцінювання якості освіти.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Шпаргалка спеціальних слів і виразів для написання твору на ЗНО

Шпаргалка спеціальних слів і виразів для написання твору на ЗНО містить лише найголовніше. В інших матеріалах ми вже пояснювали, як правильно їх застосовувати. Тут подаємо стисло для зручного використання. Радимо роздрукувати їх і повішати у полі зору, щоб легше запам’ятати всю різноманітність і послідовність.

Спеціальні слова-вирази

Теза:
 • Я думаю,….
 • Я вважаю,….
 • Мені здається, що….
 • На мою думку….
 • На моє переконання,….
 • Мій погляд на цю проблему такий:…
Аргументи:
 • Я так вважаю, тому що….
 • Чому я так думаю? Тому що….
 • Аргументом на користь моєї думки може бути те, що….. …
До того ж….
 • Довести своє твердження я можу такими аргументами: по-перше,…., а по-друге,…..
 • На користь моєї думки можу навести такі аргументи:….
 • Моє переконання грунтується на тому, що, по-перше…., а по-друге,…..
 • Хоч моя думка, можливо, видається дивною, спрою перконати вас такими аргументами:…
Приклади:
 • Скарбниця світової літератури дає багато прикладів щодо порушеної проблеми.
 • На згадку приодить герой…
 • У зв*язку з порушеною проблемою хочеться згадати твір…
 • Яскравим прикладом саме такого розуміння……особсто для мене є…..
 • Проблема…..дуже актуально., тому багато прикладів для її розв*язання дає саме життя.
 • Говорячи про…., не можна не згадати….
 • Повертаючись до думки про…., можу навести такий приклад:….
 • Як я вже зазначав,….
 • Щодо цього яскравим прикладом є образ….з твору….
 • Тема мого роздуму порушується у творі…. Там…..
 • Найкращо. Ілюстрацією такого розуміння проблеми є герой….з твору…..
 • Істрорія також дає багато прикладів….
 • Один із них…..
 • Згадаймо постать видатного…..
 • Захоплює цого….
 • Хоча мій власний життєвий досвід ще порівняно малий, можу сказати, що….
 • Хочу навести приклад із власного життя….
Висновок:
 • Отже,можна дійти висновку, що….
 • Підсумовуючи, можна зазначити:…..
 • Таким чином, можна зробити висновок, що….
 • Отже, бачимо, що….
 • На завершення свого роздуму, підсумую:…..
Вирази-зв'язки:
 • По-перше, по-друге….
 • Повертаючись до думки про…., хочу зазначити, що….
 • Як я вже стверджував,….
 • Як уже зазначалося,….
 • Як можна побачити,….
Детальні інструкції з написання твору-роздуму у форматі ЗНО шукайте тут:
Зверни увагу на:
ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування, У даному розділі форуму розміщено гіперпосилання на базу ВИКОРИСТАНИХ тестових завдань Українського центру оцінювання якості освіти.
 
До уваги освітян та потерціних учасників ЗНО!

      Колеги з Дніпропетровський РЦОЯО зробили відеоролик щодо підготовки до ЗНО з української мови та літератури «Нюанси виконання завдань різних типів на ЗНО з укр. мови і літератури»! Пропонуємо його вашій увазі, з добрими порадами!

ПОЯСНЮЮТЬ ДОСТУПНО, ДОКЛАДНО.

ЩИРО ВДЯЧНІ методисту ДпРЦОЯО Мамчич Інні Петрівні.


БІЛЬШЕ ВІДЕО ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО на YouTube-каналі ДнРЦОЯО.
      
2019 УМЛ.jpg (68.9 КБ)
Змінено: Ігор Опольський - 21.03.2019 06:39:40
Експертиза якості освіти: апробація тестових завдань для наповнення банку тестів Українського центру оцінювання якості освіти, Тут розміщуватиметься інформація щодо проведення апробації тестових завдань від УЦОЯО
 
До уваги освітян РІвненщини!

Інститут на виконання плану роботи, п. 3.2. «Проведення апробації тестових завдань» плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2018-2019 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 03.10.2018 № 362/123-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році», уклав пропозиції щодо графіка проведення в Рівненській області процедури апробації тестових завдань для наповнення банку тестів Українського центру оцінювання якості освіти.
      Апробацію тестових завдань на базі 12 закладів освіти Рівненської області (ЗЗСО, ВНЗ І-ІІ р.а.) із 9 предметів буде проведено у період із 11.02.2019 по 22.02.2019, орієнтовна кількість учасників апробації (учнів 11 класів) - 450, із яких 222 хлопці, 228 дівчат. Із 450 учасників 330 є мешканцями міст, а 120 - сільської місцевості.
      

Інструкція щодо проведення процедури апробації тестових завдань у закладах освіти.

[JUSTIFY] Апробацію тестових завдань в аудиторіях проводять уповноважений представник регіонального центру оцінювання якості освіти та вчитель закладу освіти (це може бути вчитель, який викладає предмет, із якого проводиться апробація).   
 
      Для апробації тестових завдань відводиться певний час, зазначений в тестовому зошиті, який отримує кожен учасник апробації з того чи іншого навчального предмета

      Уповноважений представник регіонального центру оцінювання якості освіти: 
-    доставляє апробаційні матеріали до навчального закладу, на базі якого проводиться апробація;
-     роздає  апробаційні матеріали учасникам апробації (у разі потреби використовує додаткові бланки відповідей);
- ознайомлює учасників з Вимогами щодо заповнення бланків відповідей та роботи з тестовими зошитами;
    -  слідкує за дотриманням умов проведення апробації в аудиторії (не дозволяє учасникам користуватися мобільними телефонами, калькуляторами, довідниками, словниками тощо; не дозволяє спілкуватися з іншими учасниками апробації; не дає роз’яснень стосовно змісту завдань);
-     нагадує учням про час, що лишається до закінчення роботи;
-      після завершення апробації збирає апробаційні матеріали;
-      якщо є  зауваження, записує їх до анкети; 
-      доставляє апробаційні матеріали та анкети до регіонального центру.
      
      В аудиторії, де проводиться апробація:
-     не повинно бути наочних матеріалів з навчальних предметів, з яких проводиться апробація (окрім випадків використання довідкових таблиць, що передбачено процедурою апробації); 
-    кожен учасник апробації повинен сидіти за окремим столом.
      
      Учитель, який знаходиться в аудиторії:
-      під час роботи учнів складає список учасників, у якому фіксує номери бланків відповідей;
-      заповнює анкету (у разі потреби висловлює свої зауваження в письмовій формі).
 
      Учасники апробації:
 -  виконують тестові завдання та заповнюють бланки відповідей ручкою з чорнилом/пастою насиченого чорного  кольору;
 -  дотримуються Вимог щодо заповнення бланків відповідей та роботи з тестовими зошитами. 

      У вибірці потрібно дотриматись вимоги щодо такого параметру: хлопців - 50%, дівчат - 50%.Переписувати та ксерокопіювати апробаційні тестові завдання заборонено!
[/JUSTIFY]
Змінено: Ігор Опольський - 25.02.2019 06:37:14
Страницы: Пред. 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 58 След.