Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Вибрати дату в календаріВибрати дату в календарі

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 16 След.
ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за технологією ЗНО у 2020 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
Опубліковані відповіді на тест ЄВІ з іноземних мов


Опубліковані правильні відповіді на завдання тестів єдиного вступного іспиту з іноземних мов, що були проведені 01 липня.
Використовуючи правильні відповіді на завдання тестів ЄВІ з іноземних мов, учасники тестування мають можливість визначити власний тестовий бал за всіма завданнями тесту.
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник тестування з іноземних мов, правильно виконавши всі завдання, дорівнює 42 балам.
Всі завдання тестів оцінюються в 0 або 1 бал: 1 бал – за правильну відповідь; 0 балів, якщо правильної відповіді не надано, або вказано більше однієї відповіді.
Офіційне оголошення результатів єдиного вступного іспиту з іноземних мов відбудеться не пізніше 15 липня.

5164_i.jpg (27.09 КБ)
Змінено: Олена Холод - 02.07.2020 16:51:49
ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за технологією ЗНО у 2020 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
ЗАВТРА ПОНАД 17 ТИСЯЧ УЧАСНИКІВ СКЛАДАТИМУТЬ ЄФВВ

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/zavtra-ponad-17-tysyach-uchasnykiv-skladatymut-yefvv/?fbclid=IwAR2AN3yw3ADjdEFE7IIfr6edPYjze4FhUl5qEukOPgzR-CnlQ84E9R8F8QAЄдине фахове вступне випробування розпочнеться о 10:00. Допуск учасників до пунктів тестування триватиме з 09:15 до 09:50.Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:
 • оригіналу екзаменаційного листка
 • оригіналу документа, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого зазначені в екзаменаційному листку)
 • запрошення-перепустки.
У разі відсутності екзаменаційного листка та/або документа, назва, серія (за наявності) та номер якого зазначені в екзаменаційному листку, вступника не буде допущено до пункту тестування.

Електронна версія ID-картки у мобільному застосунку «Дія» не замінює оригінал паспорта.


Радимо взяти із собою 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшечку з питною водою без етикетки, засоби індивідуального захисту, які вступник зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.
Наголошуємо, що протягом часу, відведеного на складання тесту, вступники не повинні мати при собі жодних засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

У пункті тестування за допомогою металодетектора може проводитися контроль за дотриманням вступниками вимоги щодо заборони мати при собі заборонені пристрої. У разі виявлення в період часу, відведеного для виконання ЄФВВ, у вступника або на його робочому місці друкованих чи рукописних матеріалів, заборонених технічних засобів результати ЄФВВ за рішенням апеляційної комісії можуть бути анульовані.

На виконання ЄФВВ відведено 200 хвилин. Робота складається з двох блоків: тесту загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК) і тесту з восьми базових правничих дисциплін (Право). Блок «ТЗНПК» містить 30 завдань, на їх виконання відведено 75 хв., блок «Право» містить 100 завдань, на їх виконання відведено 125 хв.

Результати основної сесії ЄФВВ будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ» не пізніше 14 календарних днів із дня  проведення тесту.
Змінено: Олена Холод - 02.07.2020 13:05:53
ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за технологією ЗНО у 2020 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
До уваги вступників до магістратури!!!

Матеріал читаємо нижче абр переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/dodatkova-sesiya-yefvv-yevi/?fbclid=IwAR2ekhD0QFpVHQ6KZxTg3XKcE73Js-5fv9dsCOVEv4tsZj6Zr4GnoPSA7K0ДОДАТКОВА СЕСІЯ ЄФВВ/ЄВІ
Наказом Міністерства освіти і науки України передбачено проведення додаткової сесії єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).

Участь у додатковій сесії ЄФВВ/ЄВІ можуть взяти вступники, які:
 • брали участь в основній сесії, але стосовно них допущено порушення процедури проведення вступних випробувань, яке вплинуло на об’єктивність встановлення його результатів, що підтверджено відповідним рішенням регламентної комісії;
 • брали участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, але не змогли завершити виконання завдань вступних випробувань у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням інших обставин у пункті тестування, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій;
 • не змогли взяти участь в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ через причини, які не залежали від їхніх дій та волі та на які вони не могли вплинути.
Вступники мають подати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти заяву для участі в додатковій сесії. Учасники, які не з’явилися для участі в основній сесії ЄФВВ/ЄВІ, разом із заявою подають документ, який підтверджує причину неявки.

Учасники, які брали участь в основній сесії, але стосовно них було порушення процедури, подають заяву до регламентної комісії регіонального центру в день проведення вступних випробувань.

Особи, які не змогли завершити виконання роботи, або не з’явилися для участі в основній сесії подають заяву протягом трьох календарних днів із дня проведення основної сесії ЄФВВ/ЄВІ.
Рішення про допуск вступника до участі в додатковій сесії ухвалюється регламентною комісією при регіональному центрі оцінювання якості освіти.

Особа може оскаржити рішення регламентної комісії щодо відмови в допуску до участі в додатковій сесії, прийняте щодо неї, способом подання заяви до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти не пізніше ніж через три робочі дні з моменту розміщення на сайті відповідного регіонального центру рішення регламентної комісії, що оскаржується.
Змінено: Олена Холод - 02.07.2020 11:05:40
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
ВСТУП 2020. Консультативна підтримка.


30 червня розпочали роботу консультативні лінії та приймальня громадян щодо вступної кампанії 2020. Вони працюватимуть до 15 вересня включно.


Вступники, їхні батьки, члени приймальних комісій зможуть отримати відповіді щодо проведення вступної кампанії 2020, зокрема, реєстрації електронних кабінетів та подання заяв, сертифікатів ЗНО, надання пільг тощо.


Урядовий контактний центр


Докладніше: bit.ly/2ZkUuN6
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Вступ 2020: відповіді на найпоширеніші запитання в інфографіціНа сайті Міносвіти опублікували інформаційні матеріали щодо вступної кампанії 2020 року. У спеціальному розділі можна, зокрема, дізнатись про:


Також можна завантажити презентації:
За матеріалами сайту Освіторія: https://osvitoria.media/news/vstup-2020-vidpovidi-na-najposhyrenishi-zapytannya-u-infografitsi/?fbclid=IwAR283a226KN61CyZcsYRWiQok6EqhJB7_nuymvCy6meqZJj7JjFpMz9Qgbs
2020bak-01-3-1.png (139.45 КБ)
2020mag-01-2-1.png (97.53 КБ)
z-tot-01-2-1.png (145.19 КБ)
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
З 1 по 22 серпня триватиме вступна кампанія до ЗВО
Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://op.ua/news/osvita-v-ukraini/z-1-po-22-serpnya-trivatime-vstupna-kampaniya-do-zvoВступна кампанія у виші триватиме з 1 по 22 серпня, абітурієнти зможуть подавати електронні заяви без свідоцтва про освіту , але за записом про його замовлення в системі ЄДЕБО.


Про це на брифінгу за підсумками засідання уряду сказала заступник міністра освіти та науки Любомира Мандзій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочнеться з 1 серпня. Електронні заяви на вступ до університетів можна буде подавати до 22 серпня. Вступники будуть мати час подати всі документи до закладів вищої освіти. Якщо вступник не отримає свідоцтво про повну загальну середню освіту до 22 серпня, він зможе подати електронну заяву в кабінеті вступника без самого свідоцтва , але за записом про його замовлення в системі ЄДЕБО. Оригінали свідоцтва про повну загальну середню освіту можна подавати на початку навчання “, - сказала Мандзій.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів визначив дати завершення навчального року для школярів не пізніше 1 липня, для випускників шкіл — не пізніше 31 серпня, для учнів закладів профосвіти — не пізніше 31 липня 2020 року.
Змінено: Олена Холод - 26.06.2020 10:37:41
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
МОН затвердило перелік регульованих спеціальностей
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/vnz/74706/Міністерство освіти і науки затвердило перелік спеціальностей, здобуття освіти з яких необхідне для доступу до регульованих професій.
Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти і науки Любомирою Мандзій.
Планується, що впровадження додаткового регулювання дозволить встановити єдині підходи щодо регулювання доступу до певних видів професійної діяльності в частині визначення особливостей ліцензування освітньої діяльності, додаткових вимог до правил прийому для здобуття вищої освіти за такими спеціальностями, структури освітньої програми, змісту освіти, організації освітнього процесу та атестації здобувачів вищої освіти.
Всього таких регульованих спеціальностей 28 – вони передбачають особливо відповідальну роботу. Зокрема, це правнича сфера, атомна енергетика, медицина, військова служба тощо.
Вимоги до освітньої діяльності з підготовки фахівців за такими спеціальностями посилюються.
Додаткове регулювання для визначених спеціальностей встановлюється змінами до законодавства про вищу освіту, що були ухвалені у грудні 2019 року. Законом скасовано ліцензування для понад 100 спеціальностей, але водночас вводиться поняття регульованих професій.
27580_i.jpg (32.97 КБ)
Змінено: Олена Холод - 23.06.2020 13:35:31
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ЗНО-2020: як розрахувати бал з фізики
Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/test/ball/47188/Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з фізики здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 64 бали).
На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

За вибором випускника результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з фізики.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ
Завдання з вибором однієї правильної відповіді.
Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 20 завдань цієї форми (№1-20), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 4 завдання цієї форми (№21-24), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю
Структуроване завдання. Воно складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання у бланку відповідей А.

Тест містить 4 завдання такої форми (№25-28), що оцінюються в 0, 1 або 2 бали: 1 бал за кожну правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Неструктуроване завдання.
Воно складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 10 завдань такого типу (№29-38), що оцінюються в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказана правильна відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді на завдання не надано.
Максимальна кількість балів, яку зможе набрати учасник тестування правильно виконавши всі завдання тесту ЗНО з фізики – 64.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ
Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 17 липня 2020 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з фізики.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з фізики. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА
Результат виконання усіх завдань сертифікаційної роботи може бути зараховано як державна підсумкова атестація з фізики за вибором випускника.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з фізики, правильно виконавши всі завдання, дорівнює 64 тестовим балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1-12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з фізики не пізніше 17 липня 2020 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2019 РОКУ
Для отримання  орієнтовного  значення власного рейтингового бала за шкалою 100-200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 64 бали):
 
Введіть свій тестовий бал: [CENTER]
 [/CENTER]
 
 
 
Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 1-12 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 64 бали):
 
Введіть свій тестовий бал: [CENTER]
 [/CENTER]
 
 
Змінено: Олена Холод - 02.07.2020 09:19:58
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
Явка на ЗНО перевищила очікування. Київ лідируєПопри очікування деяких представників влади та освітянської спільноти на те, що рішення про звільнення випускників від обов’язковості проходження ДПА значно вплине на навантаження на пунктів тестування, явка учасників на ЗНО з математики виявилась високою.
За оперативною інформацією, що надана Українським центром оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з математики взяли 152 180 осіб, що становить 81,79 % від загальної кількості зареєстрованих.
За іронією, найвищу явку в пунктах тестування зафіксовано у столиці України — 87,50%.
Загалом у 20 регіонах України явка учасників на зовнішнє оцінювання з математики перевищила 80%.
83 учасники ЗНО не були допущені до пунктів тестування, з них 30 – через виявлення ознак гострих респіраторних захворювань.
Як відомо, напередодні проведення основної сесії ЗНО Верховною Радою за поданням Президента був ухвалений закон про всіх звільнення здобувачів повної загальної середньої освіти від обов’язковості проходження ДПА.
Разом з тим, учні мають можливість проходити державну підсумкову атестацію за власним бажанням та врахувати результати ЗНО як ДПА.

За матеріалами osvita.ua: http://osvita.ua/test/74772/
Змінено: Олена Холод - 26.06.2020 10:01:35
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
До уваги учасників ЗНО-2020!!!У 2020 році всіх, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти (незалежно від форми), звільнили від державної підсумкової атестації (ДПА). Це означає, що у додатку до свідоцтва буде написано «Звільнений(а)».
Якщо ви не хочете, щоб у додатку до свідоцтва було написано «Звільнений(а)», то вам треба написати заяву на ім'я директора, що ви хочете врахувати результати ЗНО як ДПА. Заяву у довільній формі треба подати до закладу освіти особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою. Кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти. Потім ви складаєте ЗНО 25.06-17.07. Результати ДПА у формі ЗНО будуть виставлені у додатку до свідоцтва.

🔴 Важливо! Якщо ви хочете вступати до закладу вищої освіти, то ви обов’язково повинні складати ЗНО. Якщо у додатку до свідоцтва про загальну середню освіту у графі ДПА буде написано «Звільнений(а)», це не є перешкодою для вступу до ЗВО. Середній бал розраховується як середнє арифметичне усіх оцінок, зазначених у додатку до свідоцтва. Якщо у графі буде записано «Звільнений(а)», це не буде враховано.

Детально: https://bit.ly/2Yrnkfs
Змінено: Олена Холод - 24.06.2020 18:05:34
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
До уваги учасників ЗНО-2020!!!
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
Студенти коледжів також звільнені від ДПА


У 2020 році учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в закладах фахової передвищої освіти, звільняються від ДПА, але мають право його складати, зокрема, формі ЗНО.
Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, що надісланий керівникам закладів фахової передвищої освіти.
Водночас, у відомстві зазначають, що ухвалений закон щодо звільнення здобувачів повної загальної середньої освіти від обов'язкового проходження ДПА, не звільняє від проходження ЗНО учнів, які планують цього року вступати до закладів вищої освіти.
У додатках до свідоцтв про повну загальну середню освіту зазначається звільнення від державної підсумкової атестації.
Результати ЗНО, як оцінки ДПА, вносяться до додатку до свідоцтва за бажанням студента.
Це стосується наступних категорій студентів:
 • які у 2019/20 навчальному році завершують здобуття ПЗСО та завершують навчання у 2021 або 2022 році;
 • які у 2019/2020 навчальному році мають право повторного складання ДПА у формі ЗНО та завершують здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у 2021 році.
Випускники 2020 року, які у 2019/20 році, завершують навчання та мають право повторного складання ДПА у формі ЗНО, можуть подати заяви про звільнення від державної підсумкової атестації. Раніше видані накази про надання їм академічних відпусток мають бути скасовані. Зовнішнє незалежне оцінювання складають вступники до закладів вищої освіти.
Окрім того, здобувачі освіти, які претендують на золоту або срібну медаль, мають право отримати такі медалі без проходження ДПА.


За матеріалами сайту osvita.ua: http://osvita.ua/school/74716/
1586_i.jpg (51.95 КБ)
Змінено: Олена Холод - 23.06.2020 19:15:58
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
25 ЧЕРВНЯ В УКРАЇНІ СТАРТУЄ ЗНО-2020За два дні стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Розпочинається вона тестуванням з математики, для участі на яке зареєстровано 186 072 особи.Наразі в соціальних мережах ширяться чутки, що випускник / випускниця поточного року має обов’язково підтвердити свій намір узяти участь в ЗНО, написавши відповідну заяву в закладі освіти, у якому завершує здобуття повної загальної середньої освіти.Ми наголошуємо на тому, що для входу в пункт тестування учасник / учасниця має обов’язково подати три документи:
 • оригінал Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • паспорт або інший документ, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
 • запрошення-перепустку для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.
Працівники пунктів тестування не будуть вивчати наявність / відсутність заяви про рішення учасника стосовно ДПА у формі ЗНО, тому здобувачі повної загальної середньої освіти можуть не хвилюватися, якщо оперативно не повідомлять заклад освіти про свій вибір.
Для участі в ЗНО учасник / учасниця має своєчасно прибути до пункту тестування, взяти з собою зазначені вище документи, дотримуючись рекомендацій, пройти процедуру допуску до пункту тестування.Учасника / учасницю ЗНО не допустять до пункту ЗНО у разі:
 • непред’явлення Сертифіката; документа, що посвідчує особу; нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документа (для осіб, які пред’являють документ, оформлений іноземною мовою);
 • ­запізнення.
Важливо також зазначити, що станом на сьогодні понад 20% учасників, зареєстрованих для участі в ЗНО з математики не роздрукували свої запрошення-перепустки.Просимо тих учасників, які мають намір взяти участь у тестуванні, терміново роздрукувати цей документ: у ньому зазначено проміжок часу, протягом якого рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску.

За матеріалами сайту УЦОЯО: https://testportal.gov.ua/25-chervnya-v-ukrayini-startuye-zno-2020/?fbclid=IwAR0HbQoJjeu6E0SwsVMs0PKkVhR9qwMFpxrXX4i5FIRnslJdhXmpAXlfy-k
novyna-1.jpg (37.82 КБ)
Змінено: Олена Холод - 23.06.2020 19:11:59
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
УЦОЯО: необов’язкове ДПА не вплине на результати ЗНО
Побоювання учасників цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання щодо можливого негативного впливу на їхні рейтингові бали ЗНО, через відміну проведення обов'язкової державної підсумкової атестації, є перебільшеними.

Про це йдеться у коментарі Українського центру оцінювання якості освіти.
В УЦОЯО зазначають, що сьогодні учасники ЗНО та їхні батьки занепокоєні тим, що скасування обов'язкової державної підсумкової атестації спричинить зміни в обсягах популяції учасників тестування, а це, своєю чергою, може вплинути на результати тих, хто збирається проходити ЗНО.

«Процедура визначення рейтингових балів учасників ЗНО дає змогу чиннику зміни обсягу популяції учасників тестування не позначатися на результатах тієї частки учасників, які проходитимуть тестування для вступу до закладів вищої освіти», - зазначають в УЦОЯО.
Наразі процедура визначення результатів відбувається за певним алгоритмом, який складається з трьох основних етапів: експертні комісії усіх регіональних центрів оцінювання якості освіти колегіально встановлюють порогові бали із предметів тестування; відсікають учасників, які не набрали прохідного бала; визначають результати учасників, які залишилися, шляхом урахування відсотка набраних кожним учасником тестових балів, а також рейтингового місця кожного з учасників.

«За такої процедури особливого значення набуває прохідний бал. Для його визначення члени експертних комісій ураховують як статистику завдань (який відсоток учасників виконав те чи те завдання), так і їх змістові характеристики (чи має те чи те завдання виконати навіть мінімально підготовлений учасник відповідно до вимог Державного стандарту). Саме тут є можливість дещо нівелювати вплив чинника зміни обсягів популяції учасників тестування у 2020 році. Із цією метою Український центр оцінювання якості освіти поінформує членів експертних груп щодо важливості враховувати під час визначення порогових балів із предметів специфіки цьогорічної популяції учасників тестування з метою уникнути ризиків зниження їхніх рейтингових балів за підсумками ЗНО», - повідомляють в Центрі оцінювання.

За визначенням фахівців УЦОЯО, загалом чинник зміни обсягів популяції цьогорічних учасників тестування не має суттєво вплинути на рейтингові бали учасників, адже насправді частина тих, хто проходитиме ЗНО для вступу до закладів вищої освіти, не змінилася, тобто в рейтингу вони як змагалися, так і змагатимуться лише одне з одним.

«Отже, побоювання учасників цьогорічного тестування щодо можливого негативного впливу на їхні рейтингові бали ЗНО перебільшене. Український центр оцінювання якості освіти доклав максимальних зусиль, щоб мінімізувати можливі ризики. Переконані, що кожен учасник отримає саме той бал, що відповідає зусиллям, яких він доклав, аби опанувати навчальні предмети протягом років свідомого навчання», - повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.


За матеріалами сайту osvita.ua: http://osvita.ua/test/74714/
27580_i.jpg (32.97 КБ)
1904_i.jpg (46.14 КБ)
Змінено: Олена Холод - 23.06.2020 19:04:07
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ЗНО-2020: ЧИ ВПЛИНЕ НА РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО ТЕ, ЩО ДПА ЦЬОГОРІЧ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВА?

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/zno-2020-chy-vplyne-na-rezultaty-zno-te-shho-dpa-tsogorich-ne-obov-yazkova/?fbclid=IwAR0x50zJUPHz_nwWluLWAESdldK6l4ByzYamAl1q1QzZWRvjTNGcj05N_EQ
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року», який 22 червня підписав Президент, випускників закладів освіти у 2020 році звільнено від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Сьогодні учасники ЗНО та їхні батьки занепокоєні тим, що такий крок спричинить зміни в обсягах популяції учасників тестування, а це, своєю чергою, може вплинути на результати тих, хто збирається проходити ЗНО.

Відтак зауважуємо, що процедура визначення рейтингових балів учасників ЗНО дає змогу чиннику зміни обсягу популяції учасників тестування не позначатися на результатах тієї частки учасників, які проходитимуть тестування для вступу до закладів вищої освіти.

Чинна наразі процедура визначення результатів відбувається за певним алгоритмом, який складається з таких основних етапів:
 1. експертні комісії усіх регіональних центрів оцінювання якості освіти колегіально встановлюють порогові бали із предметів тестування;
 2.  відсікають учасників, які не набрали прохідного бала;
 3. визначають результати учасників, які залишилися, шляхом урахування відсотка набраних кожним учасником тестових балів, а також рейтингового місця кожного з учасників.
За такої процедури особливого значення набуває прохідний бал. Для його визначення члени експертних комісій ураховують як статистику завдань (який відсоток учасників виконав те чи те завдання), так і їх змістові характеристики (чи має те чи те завдання виконати навіть мінімально підготовлений учасник відповідно до вимог Державного стандарту). Саме тут є можливість дещо нівелювати вплив чинника зміни обсягів популяції учасників тестування у 2020 році. Із цією метою Український центр оцінювання якості освіти поінформує членів експертних груп щодо важливості враховувати під час визначення порогових балів із предметів специфіки цьогорічної популяції учасників тестування з метою уникнути ризиків зниження їхніх рейтингових балів за підсумками ЗНО.

Наголошуємо, що загалом чинник зміни обсягів популяції цьогорічних учасників тестування не має суттєво вплинути на рейтингові бали учасників, адже насправді частина тих, хто проходитиме ЗНО для вступу до закладів вищої освіти, не змінилася, тобто в рейтингу вони як змагалися, так і змагатимуться лише одне з одним. Для унаочнення можна навести таку аналогію. Уявімо книжковий магазин, де є три черги: в одній стоять особи, які хочуть придбати книги (випускники минулих років), в іншій – ті, хто хоче придбати календарі (випускники, які проходять лише ДПА), а у третій – охочі придбати і книги, і календарі (випускники, які проходять і ДПА, і ЗНО). Якщо всі покупці, які планували придбати лише календарі, підуть, то порядок черговості тих, хто планує придбати книги, не зміниться.

Водночас певні труднощі можуть виникнути під час порівняння результатів цьогорічних тестувань і минулого років. Тож ми використали минулорічні результати і змоделювали нинішню ситуацію. За деякого зменшення порогового бала ми змогли отримати такі таблиці переведення тестових балів у шкальовані, які дадуть змогу не дискримінувати цьогорічних учасників ЗНО порівняно з минулорічними.
Отже, побоювання учасників цьогорічного тестування щодо можливого негативного впливу на їхні рейтингові бали ЗНО перебільшене. Український центр оцінювання якості освіти доклав максимальних зусиль, щоб мінімізувати можливі ризики. Переконані, що кожен учасник отримає саме той бал, що відповідає зусиллям, яких він доклав, аби опанувати навчальні предмети протягом років свідомого навчання.
Змінено: Олена Холод - 23.06.2020 08:24:08
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО СКАСУВАННЯ ДПА ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ — МАНДЗІЙ
Матеріал читаємо тут або переходимо за посиланням: https://ukr-space.com/news/122208?fbclid=IwAR3tll0xqAaqmZO5WcE9_mhoyxx2nS2JosWgUvIX6G8A7BChjQzvF1zxUX8

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування обов’язкової державної підсумкової атестації (ДПА) для випускників.

Про це повідомила в. о. міністра освіти та науки Любомира Мандзій повідомила РБК-Україна.

«Закон підписано президентом», — розповіла вона журналістам.

На сайті парламенту проєкт закону досі позначено як «направлений на підпис президентові». Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт у четвер, 18 червня, його ухвалили в першому читанні.

Документ також було відразу направлено на підпис спікеру ВР Дмитру Разумкову. Тоді закон передали на підпис президенту України.

Законопроєкт не скасовує зовнішнє незалежне оцінювання випускників, які планують вступати до вишів, — вони мають пройти тестування. Випускники також можуть пройти підсумкову атестацію, зокрема й у формі ЗНО, за власним бажанням. Крім того, пройти ДПА повинні золоті та срібні медалісти — без цього їм не видадуть медалі.

Як очікується, у 2020 році ЗНО відбудеться з 25 червня по 17 липня. Тестування буде проходити в умовах карантину.

Через спалах захворюваності COVID-19 Кабінет міністрів скасував проведення пробного ЗНО, запланованого на 15 червня, призначивши онлайн-тестування.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко припускав, що ЗНО у 2020 році може не відбутися. Скасування ЗНО-2020 можливе в тому випадку, якщо в Україні будуть значно перевищені епідемічні показники.

Однак прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що епідеміологічна ситуація в Україні дозволяє без ризиків провести зовнішнє незалежне оцінювання.
Змінено: Олена Холод - 22.06.2020 06:29:23
Початкова освіта. І вчителю, і дітям, Тут будемо розміщувати повідомлення, що стосуються цієї теми
 
5 веселих навчальних ігор для учнів НУШ
Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://vseosvita.ua/news/5-veselykh-navchalnykh-ihor-dlia-uchniv-nush-18845.html
Дієвий спосіб перетворити навчання на захопливий процес.

Освітня гра – найдієвіший спосіб навчання найменших школярів.

Пропонуємо декілька універсальних ігор, які стануть у пригоді вчителям початкових класів.

Гра «Фортеця»
За допомогою цієї гри можна швидко і невимушено зробити усну перевірку знань з теми вивчення, залучивши до роботи одразу весь клас. 
Принцип гри: Намалюйте на дошці фортецю та високу драбину до її муру. Поясніть учням, що на цю фортецю напали вороги, але щоб потрапити всередину, їм не вистачає усього 5 сходинок на драбині. Учні ж своїми знаннями можуть допомогти зупинити ворога чи, навпаки, пришвидшити захоплення.
Підготуйте запитання з теми вивчення та поясніть школярам, що вони разом мають правильно відповісти, наприклад, на 20 запитань. У разі неправильної відповіді – на драбині з'явиться ще одна сходинка, яка наблизить ворога до мети. Якщо діти зробили менше 5 помилок під час усного опитування, фортеця врятована.

Гра «Хрестики-нулики»Таку гру можна провести як етап командного змагання чи поєдинок між двома учнями класу.
Принцип гри: Намалюйте на дошці поле розміром 3х3. У кожній комірці грального поля закріпіть картку із завданням. Наприклад: назвати, хто зображений на малюнку, скласти речення з певним словом, усно вирішити приклад та інше.
Перш ніж зробити хід та поставити свій значок (хрестик або нулик) у відповідну комірку, учні мають виконати розміщене у ній завдання. Якщо завдання виконане невірно, учень або команда пропускає хід на користь суперника.Виграє той, хто першим на ігровому полі поставив у ряд 3 своїх фігури по вертикалі, горизонталі або діагоналі.

Гра «Різні голоси»Це досить гомінлива, але водночас ефективна гра для вивчення нових слів на уроках іноземної мови.
Принцип гри: Підготуйте малюнки з новими словами та закріпіть їх на дошці. Запропонуйте учням хором назвати усі слова послідовно. Щоразу за командою вчителя, школярі мають називати слова відповідним до завдання голосом (радісним, сумним, втомленим, здивованим, пошепки та інше).Таким чином кожне слово діти повторюють мінімум 5-7 разів, що сприяє невимушеному запам'ятовуванню навчального матеріалу.
Гра «Мухобійка»Таку гру можна провести в якості рефлексії наприкінці уроку або як етап командного змагання при комплексній перевірці рівня засвоєних знань з теми вивчення.
Принцип гри: Напередодні підготуйте стікери із завданнями (окремими словами, термінами, математичними прикладами тощо) та закріпіть їх на дошці. Також знадобляться два скручених аркуші паперу – мухобійки.Об'єднайте учнів у 2 команди, представники кожної з яких мають вишикуватись один за одним перед дошкою із наклеєними стікерами.
Кожен представник команди, який стоїть найближче до дошки, отримує свою «мухобійку». За сигналом учитель ставить запитання, відповідь на яке є на одному зі стікерів. Той учень, хто першим прихлопне своєю «мухобійкою» відповідний стікер, принесе своїй команді 1 бал. Після цього «мухобійка» предається наступному учаснику команди, а гравець стає в кінець своєї колони.Його суперник, який не впорався із завданням, або зорієнтувався трошки повільніше, залишається на місці, доки не виконає завдання швидше за представника іншої команди у наступних раундах.Якщо хтось з учнів вдарив «мухобійкою» по стікеру з неправильною відповіддю, команда втрачає 1 бал.Гра закінчується, коли у голові колони однієї з команд знову опиниться учень, який першим брав участь у грі. Перемога команди визначається за загальною сумою балів.

Гра «Перегони»Таку гру якнайкраще проводити на етапі перевірки засвоєних знань.
Принцип гри: Об'єднайте учнів у декілька команд по 2-3 учасники. Попередньо підготуйте кубик, на кожній грані якого нанесена певна кількість крапочок (від 1 до 6), та комплект карток із завданнями. Узгодьте послідовність ходу кожної команди та розподіліть фішки. Викладіть із карток стежинку (одну спільну чи для кожної команди окрему), позначте старт і фініш. Це ігрове поле.Представники команд-учасниць послідовно кидають кубик і переміщують фішку вперед ігровою стежинкою на таку кількість карток, як і кількість крапок на грані кубика. Наприклад, якщо на грані кубика випало 5 крапочок, команда робить хід на 5 карток уперед. Поставивши фішку на картку із завданням, учні мають правильно його виконати (наприклад, перекласти слово іноземною мовою, розв'язати приклад, назвати головного героя казки та інше). Якщо команда впоралась, їхня фішка залишається на цьому місці до наступного ходу, якщо ні – повертається на попередню картку та робить ще 2 кроки назад.Перемагає та команда, яка першою дістанеться фінішу.
Змінено: Олена Холод - 23.06.2020 11:37:53
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для даної теми повідомлення повідомлення
 
ВИЗНАЧЕНО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОБНОГО ЗНО-2020

В особистих кабінетах учасників пробного тестування та на сервісі «Визначити результати пробного ЗНО» оприлюднено результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
Результати за шкалою 1 – 12 та шкалою 100 – 200 отримали лише ті особи, які ввели свої відповіді до сервісу визначення результатів. Загалом учасниками заповнено  215 787 електронних бланків А та 95 549 електронних бланків Б.
Робочою групою Українського центру оцінювання якості освіти з питань встановлення порога «склав/не склав» та визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів визначено порогові бали:
українська мова і література - 19
біологія - 20
хімія - 13
історія України - 24
географія - 22
англійська, німецька, французька, іспанська мови - 16
математика - 9
фізика - 10
Тестові зошити, правильні відповіді та таблиці переведення тестових балів пробного тестування розміщено в розділі «Пробне ЗНО».
Нагадуємо: УЦОЯО та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготували відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2020. Відео доступні на безкоштовній платформі iLearn, а також на YouTube.
За матеріалами сайту УЦОЯО: https://testportal.gov.ua/vyznacheno-rezultaty-probnogo-zno/?fbclid=IwAR36lHqXKRrg3V5fJM9o9nHpHQRYv-k233SQeU8tHickS7d6Q0LDsZMB_40
Змінено: Олена Холод - 23.06.2020 08:13:22
ДИСТАНЦІЙНА РОБОТА. УРОКИ. Підготовка до ЗНО-2020, У цій темі будемо розміщувати актуальні питання, що стосуються даної теми
 
ОФІЦІЙНІ відеороз'яснення завдань. Пробне ЗНО-2020. Математика. Відповіді.

Переглянути матеріал можна за таким посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ovJBk3DxZ_c&feature=share&fbclid=IwAR0xMGxBiZSzRvSSVIN7sTzq7xU_koBJDNdOUt8bcIMzQReh5sawCH8xyWA
safe_image2.jpg (27.37 КБ)
Змінено: Олена Холод - 22.06.2020 09:53:55
Міжнародне порівняльне моніторингове дослідження якості освіти PISA-2021, У цій темі будемо вміщувати актуальні повідомлення
 
До уваги освітян РІвненщини!


Дослідження PISA: Де якість читання підвищилася із плином часу?

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://op.ua/news/osvita-v-ukraini/1592780610234?fbclid=IwAR3IOxeCeb3B-4mtQ04YQgnUdFsQ23TxFjTDZ8QVcxXbMCULSIPOp_irbk8
Дослідження PISA показують, що у багатьох країнах збільшується розрив між найслабшими та найсильнішими учнями у читацькій компетентності. Про це йдеться у випуску “PISA у центрі уваги” на ресурсі “PISA Ukraine”.
Зокрема, середній показник успішності зменшився, а розриви в результатах із читання збільшилися в Австралії, Фінляндії, Ісландії, Кореї, Нідерландах, Словацькій Республіці та Швеції. Зменшення середніх показників здебільшого пов’язане з різким падінням рівня найслабших учнів.
“Утішна новина полягає в тому, що майже в усіх країнах / економіках учні з високими результатами розширюють свій репертуар навичок, оскільки збільшується попит на більш складні процеси читання.
Однак тенденції результативності учнів із низьким рівнем успішності та збільшення диспропорцій між досягненнями різних груп учнів у багатьох країнах викликають занепокоєнняУчні, які потребують додаткової підтримки та уваги, повинні бути виявлені на ранньому етапі, щоб гарантувати, що прогалини в навчанні, що спостерігаються сьогодні, не стануть причиною більшої соціальної та економічної нерівності в майбутньому“, – зазначають дослідники.
Завантажити документ
Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 16 След.