Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

10 професійних навичок, якими має оволодіти людина до 2020 року

10 професійних навичок, якими має оволодіти людина до 2020 року

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Які люди будуть на піку кар'єри через 5 років? Інформація зі звіту про майбутнє професій на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
У цьому році в Давосі на порядку денному, крім нової промислової революції, коливань на фондових ринках, падіння цін на нафту і вирішення міграційних проблем, було порушено питання про майбутнє професій. Названо список тих умінь, які будуть потрібні через 5 років.

Список цікавий, тому що показує дві значні тенденції розвитку людини, суспільства і культури. Але поки докладніше про кожен з десяти пунктів.
1. Комплексне багаторівневе рішення проблем (Complex problem solving)
Це означає, що людина здатна бачити суть проблем і розбиратися з причиною, а не з наслідком. Припустимо, приходить дама до лікаря і каже: «Хочу схуднути». А лікар такий почухав голову і каже: «Ну перестаньте їсти солодке». А там насправді проблема зовсім не в солодкому, а в ендокринній системі, режимі дня, психологічні проблеми в сім'ї і так далі. Загалом, цілий комплекс. Так ось, найбільш затребуваними будуть ті фахівці, які будуть володіти системним, цілісним підходом до вирішення будь-яких проблем, будуть знати, на що ще звернути увагу, крім самого очевидного.
2. Критичне мислення (Critical thinking)
Це такий спосіб мислення, при якому людина ставить під сумнів інформацію, що надходить і навіть власні переконання. Це дуже корисна навичка, тому що питання «Чи може все працює зовсім не так, як ми припускаємо?» допомагає розвитку.
3. Креативність в широкому сенсі (Creativity)
Творче початок - це здатність бачити те, чого ще немає. Коли Мікеланджело запитали, як він створив статую Давида, скульптор відповів: «Я побачив ангела в шматку мармуру, і мені захотілося звільнити його».
4. Уміння управляти людьми (People management)
Управління людьми - це складна наука про те, як лідерам приймати головні рішення. Не просто про підлеглих, а про Людей. Як мотивувати співробітників так, щоб вони бігли підтюпцем на роботу, а не з роботи? Як не помилитися в людині, приймаючи його на роботу, і підвищувати тих, хто цього заслуговує? Як розрулювати конфлікти всередині команди? Знати відповіді на всі ці питання - і значить володіти people management.
5. Взаємодія з людьми (Coordinating with others)
Це, мабуть, зрозуміло. Аскетичність може шкодити бізнесу. Якщо ви власник бізнесу, якому важко спілкуватися з людьми, потрібно найняти того, хто вміє налагодити контакт хоч з чортом лисим.
6. Емоційний інтелект (Emotional intelligence)
У 1995 році американський психолог Деніел Гоулман опублікував книгу «Емоційний інтелект», яка підірвала книжковий ринок і стала бестселером (хоча насправді теорія ЕІ з'явилася набагато раніше). Зараз під емоційним інтелектом розуміється здатність розуміти емоції, наміри і мотивацію інших людей і свої власні, а також уміння управляти своїми емоціями та емоціями інших людей.
7. Формування власної думки та прийняття рішень (Judgment and decision-making)
На цьому теж не будемо зупинятися - тут все ясно. Чи хочеш, чи вмієш - нікому не буде цікаво. Катастрофічно потрібно буде формулювати свою думку і приймати рішення. Самостійність у всьому.
8. Клієнтоорієнтованість (Service orientation)
Судячи з прогнозів, сфера послуг в світі буде тільки зростати, а хороший сервіс завжди на вагу золота. Приємно, що українські компанії це розуміють і працюють над культурою сервісу, незалежно на кого орієнтований їх продукт - на бізнес або кінцевого споживача. Але ще є куди рости.
9. Уміння вести переговори (Negotiation)
Уміння ясно висловлюватися, бути переконливим - трендовий навик. Найприємніше, що з практикою їм опанувати може кожен.
10. Гнучкість розуму (Cognitive flexibility)
Когнітивна гнучкість - це здатність розуму швидко перемикатися з однієї думки на іншу, а також обмірковувати кілька речей одночасно. До речі, перевірити себе на когнітивну гнучкість ви можете за допомогою знаменитого тесту Струпа. Він дуже простий. Швидко скажіть назви кольорів, якими написані ці слова:

Що бачимо в цьому списку?
5 з 10 навичок стосуються вміння спілкуватися з людьми, домовлятися і керувати ними, розуміти і служити їм (це управління персоналом, взаємодія з людьми, переговори, клієнтоорієнтованість, емоційний інтелект).
Ще 4 сфери з 10 пов'язані зі здібностями мозку: умінням швидко міркувати, бачити суть, знаходити рішення проблем, генерувати нові проекти та ідеї (комплексне рішення проблем, креативність, когнітивна гнучкість, критичне мислення).
Висновок
Якщо не знаєте, що вивчати, то вивчайте людей і їхні потреби, а також тренуйте свій мозок для складних когнітивних завдань. Нарешті приходить час, коли сам Людина, її емоції, мотивації і розвиток стає головним в нашому світі.
Джерело: work.ua