Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

8 причин, чому відмінник в школі – не відмінник в житті

8 причин, чому відмінник в школі – не відмінник в житті

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на оригінальне повідомлення.


8 причин, чому відмінник в школі – не відмінник в житті.Будь-якого батька радують досягнення дитини. Приємно, коли син або дочка прекрасно справляється із завданнями в школі і регулярно отримує схвалення вчителів. Деякі батьки до цього звикають. А іншим здається, що бути відмінником – прямий обов’язок дитини. Вони продовжують тиснути, навіть коли син чи дочка втрачає інтерес до якогось предмету.
Але так чи добре отримувати одні п’ятірки і старанно зубрити уроки?
Типові дівчата склали список пояснень, чому бути відмінником у школі не бути успішним у житті. І знайшли причини, за якими, вимога від дитини одних п’ятірок може привести до вельми невтішним наслідків.
1. Чи зіпсує здоров’я

Якщо дитина встигає добре вчитися, займатися спортом і спілкуватися з однолітками, значить, все відмінно. Але в реальному світі багато дітей відчувають великі навантаження. Досить рідко робота дитини обмежується однією школою. Часто батьки додають до цього: уроки музики, англійської та інші додаткові гуртки. Плюс обов’язки по дому.
ТИПОВІ ДІВЧАТА в TELEGRAM – не пропусти найцікавіше

У спробі виростити з спадкоємця генія батьки не враховують можливостей його організму. Часто байдуже ставляться до фізичних навантажень, якщо тільки дитина сам не проявляє до них інтересу. Мабуть, тому все більше дітей в світі страждає зайвою вагою, а вільний час проводить за комп’ютером, щоб відключитися від реальності. Однак фізичне і психічне здоров’я дитини важливі так само, як і інтелект: їх необхідно розвивати і захищати, щоб виростити повноцінну особистість.
2. Не навчиться правильно розставляти пріоритети

Що важливіше: отримати п’ятірки з усіх предметів в чверті або розбавити оцінки четвірками, але підготуватися до важливої ​​конференції, яка допоможе вступити до вузу? Відповідь, здавалося б, очевидний. Але тільки не для тих, хто звик вчитися на відмінно. У старшій школі таким дітям, як і раніше важливіше отримувати схвалення вчителів і батьків, ніж вибирати те, що допоможе їм відбутися в дорослому житті.
Гарні оцінки – це добре. Але важливіше навчити дитину не механічно зубрити матеріал, а орієнтуватися в реальному житті і визначати, що насправді буде для нього корисно.
3. Не навчиться самостійно мотивувати себе

Може здатися, що відмінники – це самі мотивовані діти. Але це не завжди так. У багатьох з ранніх років, через тиск батьків, закріпився навик добре вчитися і вчасно виконувати домашню роботу. У старшій школі такі діти продовжують старанно вчитися, але уникають інших занять, де потрібно самостійно себе контролювати. Інших мотивує страх перед покаранням або розчаруванням батьків, і саме це змушує їх старанно вчитися.
Дорослій людині доводиться самостійно себе хвалити, підбадьорювати і змушувати. У тих, хто в дитинстві не звик робити що-небудь без зовнішнього тиску, є ризик досить швидко перетворитися з відмінника в невдахи.
4. Не розвине соціальні навички

У підліткових фільмах відмінників уникають і дражнять, а вони не можуть постояти за себе. І цей стереотип, на жаль, не завжди далекий від істини. Знання не замінять спілкування. Можна скільки завгодно говорити собі, що ваша дитина особлива і не рівня невихованим однокласникам. Або думати, що він піде до вузу – і все зміниться. Але соціальні навички не з’являються з нізвідки. Їх, як і інші, треба розвивати. Інакше в кінці кінців розумна дитина буде заздрити  однокласнику-трієчнику, який легко спілкується з дівчатками і подобається вчителям так, що вони завищують йому оцінки.
До дорослого віку людині важливо навчитися заводити зв’язки і легко спілкуватися з іншими. Не варто ізолювати дитину від однолітків заради хороших оцінок.
5. Звикне оцінювати себе та інших за зовнішніми досягненням

Діти недолюблюють відмінників ще й тому, що вони вважають себе кращими за інших. Але дорікати в цьому дитині складно: з ранніх років він звикає думати, що хороші оцінки роблять хорошим і його, а погані – навпаки.
Така логіка не тільки завадить завести друзів, але і може зіпсувати доросле життя. Адже якщо оцінювати себе тільки за досягненнями, будь-яка невдача буде перетворювати з переможця в лузера. Важливо виховати в дитині безумовну цінність себе та інших, щоб вона розуміла, що оцінки, та й інші зовнішні досягнення теж, не визначають ні її особистість, ні особистість оточуючих.
6. Буде уникати невдач

Всім рано чи пізно доводиться зіткнутися з провалом. І краще, якщо це станеться рано. Тоді дитина навчиться справлятися з неприємними емоціями і рухатися далі. Якщо ж вона звикне до думки, що все повинно даватися легко, в дорослому житті, швидше за все, невдач наво буде уникати і боятися.
Для людей, які звикли оцінювати свої здібності як вроджені, провал – це сигнал про те, що вони не так вже розумні і талановиті. Ті, хто розуміє, що здібності розвиваються, відносяться до невдач як до уроків і неминучим помилок на шляху до вдосконалення. Простіше кажучи, дитині корисніше отримати трійку, виправити її і винести з цього урок, ніж відчайдушно зубрити і трястися від жаху, що вона її отримає.
7. Не навчиться мислити креативно

Високі оцінки – багато в чому результат хорошої пам’яті і посидючості. Але доросле життя не дає готових рішень і не виставляє бали за результати тесту. Дитині доведеться зіткнутися зі складними етичними питаннями, регулярно робити вибір в ситуаціях, де немає однозначно правильного рішення, самостійно аналізувати дані і робити висновки на їх основі.
Фантазія, мислення і логіка набагато корисніше в житті, ніж уміння визубрити за вечір два параграфа. Варто зосередитися на розвитку у дитини цих навичок, а не на отриманні ідеальних оцінок.
8. Не навчиться відстоювати свою точку зору

Якщо син чи донька старанно зубрить, відповідально виконує завдання і покірно слідує всім вашим вказівкам, не варто радіти поступливості і слухняності.
Діти готові днями грати в футбол, невідволікаючись читати книги з історії або фантастику. І це нормально – відстоювати свої інтереси і намагатися уникати того, чого робити не хочеться. Якщо дитину не цікавить нічого, крім хороших оцінок, вона намагається виконувати всі вимоги дорослих і боїться заперечувати – справи кепські. Покірність і слабкий характер – не найкращі риси для дорослого життя. Краще надати дитині хоча б мінімальну свободу і відповідальність у прийнятті рішень, в тому числі і в навчанні. Це розвине самостійність і полегшить подальше життя.

Вчитися на відмінно, звичайно, непогано. Але немає нічого страшного і в тому, щоб мати середні оцінки. Зрештою, успіх в житті визначає не шкільний атестат. А як оцінки в школі вплинули на ваше подальше життя?