Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

If you want to change the world inspire a kid! 14.06.2017

If you want to change the world inspire a kid!

If you want to change the world inspire a kid!

 

Це було ключовим викликом під час тренінгів для вчителів англійської мови, організаторами якого стала  ГО Global Office спільно з посольством CША в Україні, Британською Радою в Україні та Міністерством освіти і науки України.

 

Для учнів та учителів прийшла довгоочікувана прекрасна пора – літні канікули, відпустки. Але, не для учителів іноземних мов. Протягом трьох тижнів червня місяця плідно та креативно працюють педагоги у літніх мовних таборах/загонах на базі навчальних закладів району.

Вчителі іноземних мов підготували  цікаві та насичені програми, які органічно поєднують спорт, здоровий спосіб життя, соціальну і екологічну діяльність та нову культурологічну інформацію. Оригінальні програми заходів передбачають різноманітні форми, серед яких проекти, конкурси, змагання, екскурсії, круглі столи, квести, флешмоби, соціальні та екологічні акції, майстер-класи, брейн-ринги, талант-шоу  тощо.  Таким чином, школярі  у неформальних ситуаціях мають можливість  під час активних занять спілкуються на  іноземній мові.

Найбільше поталанило  учням Березнівського НВК «ЕГЛ-ЗОШ І-ІІІ ступенів», бо з ними щодня перебувають  не тільки педагоги, а й волонтер - Hany El Masry із Канади.  Діти  мають прекрасну можливість – почути та поспілкуватися з носієм мови, дізнатися багато корисної нової інформації про культуру інших країн, про проведення дозвілля їх однолітків за кордоном, їх смаки, уподобання, та, найголовніше – усвідомлюють те, що молодому підростаючому поколінню слід вивчати інтенсивно не одну, а кілька іноземних мов – бо за цим  - майбутнє. Завдяки, знанню мов – можна краще влаштуватися у дорослому самостійному житті, та й більша перспектива щодо вибору професійної діяльності, роботи.

Адже, саме у такій нестандартній ситуації можна  без мовного бар’єру опанувати за декілька тижнів розмовну іноземну мову на  належному рівні, а ці усі умови створюють    учителі кафедри іноземних мов ліцею та волонтера.

Ото ж, виникла потреба для проведення семінару-зустрічі учителів  іноземної мови загальноосвітніх навчальних закладів Березнівського району з волонтером Hany El Masry, який проходив на базі Районного Будинку дитячої та юнацької творчості.

13 червня учителі іноземних мов познайомилися з нашим гостем, презентували системні  результати педагогічної та  учнівської діяльності у галузі «Іноземна мова».

На початку зустрічі  учасники заходу ознайомилися  з планом

та метою проведення семінару. Запропонували гостю міні інформаційний прес-реліз   щодо методичного супроводу  у роботі учителя іноземної мови загальноосвітніх навчальних закладів та загальні відомості про викладання іноземних мов у школах. Учителі іноземних мов Березнівського  НВК «ЕГЛ-ЗОШ  І-ІІ ступенів» поділилися набутим досвідом співпраці із волонтерами Корпусу Миру США в Україні, які перебували на базі ліцею упродовж більше 10 років. (М. Ільчук, О. Марковець, А. Федорчук).

Аліса Федорчук поділилася  своїми враженнями від співпраці із волонтерам, познайомила присутніх  з Hany El Masry, розповіла, як цього року взяли участь у проекті, ініційованому компанією GoGlobal спільно із Міністерством освіти України, Посольством Сполучених Штатів в Україні та громадськими організаціями різних типів щодо нового формату організації та проведення пришкільних англомовних таборів в Україні і увійшли до числа переможців проекту «GoGlobal camps» і  виграли приїзд іноземного волонтерата,  презентувала  покрокову  інтерактивну методологію викладання іноземної мови у літньому мовному таборі на базі закладу, намагалася  переконати, що потрібно ставити перед собою пріоритети, і тоді усі проблеми та побутові незручності стають незначними, а користь від такого поєднання навчання і відпочинку колосальна як для педагогів, так і для учнів, які стають жвавішими й збільшується мотивація наполегливіше вивчати мову.

Учасники семінару  представили кафедри учителів іноземних мов Березнівської гімназії, Моквинського НВК «Гімназія-ЗОШ І ступеня», Кам’янської, Малинської, Зірненської  ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вітковицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», повідомили про участь навчальних закладів  у міжнародних проектах, різних заходах, співпраця з міжнародними асоціаціями, організаціями (О. Торчинська, учитель англійської мови  Моквинського НВК «Гімназія-ЗОШ І ступеня»); про застосування різних інноваційних технологій - розвиток критичного мислення на уроках іноземної мови (Н. Боймиструк, А. Петренко, Т. Філімонова, Л. Никитюк, учителі Березнівської гімназії); використання інтернет-ресурсів, ІКТ, елементів гри  у діяльності вчителя для покращення ефективності викладання іноземної мови (Л. Мазепа, учитель Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів); розвиток усного мовлення школярів  на уроках англійської мови шляхом використання англомовних  пісень (Ю. Радько, учитель Малинської ЗОШ І-ІІІ ступенів); використання сучасних технологій на уроках ІМ; учнівське мовне портфоліо  як засіб індивідуального руху учнів у формуванні  комунікативних компетенцій (Ю. Удод, вчитель англійської мови Вітковицького навчально-виховного НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»); застосування проектних технологій  на уроках іноземної мови (Н. Грибінець, учитель англійської мови Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів). Ольга Матящук – учитель Малушківської загальноосвітньої школи поділилася досвідом роботи за кордоном у сполучених Штатах Америки, завдяки участі у програмі культурного обміну Work and Travel для українських студентів, мала  змогу пожити в оточенні нових людей з усього світу, отримала практику англійської мови в її автентичному  середовищі.

Тобто, ми  намагалися показати різні вітчизняні та зарубіжні методики, технології, які допомагають учням краще засвоювати мовний матеріал та вивчати іноземні мови в звичайних умовах. 

Під час круглого  столу присутні колеги   обмінялися думками,

враженнями, досвідом роботи щодо вивчення іноземних мов шляхом підвищення  якості  іншомовної освіти  у колі Європейського освітньо-інформаційного простору. Питання різного змісту поставили учителі навчальних закладів  до волонтера (Мазепа Л., Торчинська О., Марковець О., Удод Ю., Радисюк Т., Мамчур о., Радько Ю., Грибінець Н., Зейдюк О., Лазарець О., Ільчук М.), натомість отримали захоплюючі і ґрунтовні відповіді.

Створенню позитивної атмосфери сприяли невимушеність і доброзичливість Hany, а також неабияке бажання учителів  поспілкуватися з носієм мови.

Учасники зустрічі отримали цікаву корисну інформацію про участь у проекті GoCamp, влучні поради від волонтера щодо  інтенсивного опанування мовою, міні-практикум вільного спілкування.

Вихованці Районного Будинку дитячої та юнацької творчості привітали волонтера прекрасними мелодійними піснями про Україну (Аня Савчук), а директор (Н. Карповець) та керівники гуртків провели змістовну  екскурсію творчими лабораторіями закладу.


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Цифрові лабораторії Ейнштейн

Електронні підручники