Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

27.06.2017

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З’ЇЗД ПЕДАГОГІВ, ЩО ВИКЛАДАЮТЬ ПРЕДМЕТИ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ

23-25 червня 2017 року у Національному університеті «Острозька академія» відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд педагогів, що викладають предмети духовно-морального спрямування.

Відкрив з’їзд ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор, Герой України Ігор Пасічник.

Благословенне слово промовив Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Делегатами з’їзду від Рівненської області були учителі христянської етики, науковці, представники батьківської громадськості, релігійних і громадських організацій, психологи, соціологи.

Від Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та депутатів обласної ради делегатів з’їзду привітала ректор, голова постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики, кандидат політичних наук Алла Черній, яка запевнила, що органи місцевого самоврядування і зокрема наш інститут і надалі будуть впроваджувати викладання курсу «Основи християнської етики» у навчальних закладах області.

Із доповіддю про формування духовних ціннісних орієнтацій особистості школяра, зокрема  до історичних та духовних надбань рідного краю, через обласну Програму національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки та предмет «Основи християнської етики»  виступив перший проректор Іван Вєтров.

Мета з’їзду – здійснити аналіз стану духовно-морального виховання дітей, підлітків та молоді, розкрити проблеми та окреслити перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування в Україні.

З 1992 по 2017 роки у нашій державі накопичено значний і унікальний досвід духовно-морального виховання: підготовлено навчальні програми, укладено посібники і підручники, підготовлено педагогічні кадри, захищено кандидатські і докторські дисертації з проблем духовно-морального виховання. Викладанням охоплено значну частину дітей дошкільного віку, учнів загальноосвітніх шкіл, студентської молоді. Предмети духовно-морального спрямування викладаються у 5620 школах, спільними зусиллями підготовлено 7909 вчителів, які навчають 559 578 учнів 1-11 класів.

Лише у школах Рівненщини понад 300 шкіл охоплені предметами івненщини

духовно-морального спрямування. Василем Жуковським підготовлено навчально-методичний комплект з основ християнської етики, до яких входять навчальні програми, підручники, хрестоматії і робочі зошити для п’ятого, шостого і сьомого класів.

Зважаючи на нові зміни і внутрішні та міжнародні виклики в українському суспільстві настав час більш глибоко проаналізувати актуальні питання у сфері духовно-морального виховання. З цією метою 8 лютого 2017 року на засіданні Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України було прийнято рішення про проведення 23-25 червня 2017 року Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів з предметів духовно-морального спрямування на базі Національного університету «Острозька академія».

Під час роботи з’їзду на пленарних та секційних засіданнях проаналізовано питання, пов’язані з викладанням предметів духовно-морального спрямування:

-          стан духовно-морального виховання у вітчизняних дошкільних, середніх та вищих навчальних закладах та викладання предметів духовно-морального спрямування;

-          результати соціологічних досліджень з проблематики духовно-морального виховання;

-          проблеми духовно-морального виховання;

-          статус вчителя з предметів духовно-морального спрямування;

-          духовно-моральне виховання в контексті концепції нової української школи;

-          перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування;

-          механізми впровадження предметів духовно-морального спрямування у дошкільних, загальноосвітніх та вищих закладах освіти;

-          інтеграція матеріалів духовно-морального спрямування у процес викладання загальноосвітніх дисциплін;

-          засоби навчання з предметів духовно-морального спрямування.


Прийнято резолюцію з’їзду
Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика