Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

200-річчя Т.Шевченка, 2014 рік - Рік Тараса Шевченка в Україні

16 жовтня 2013р. у Кембриджському університеті (Велика Британія) урочисто відкрили вулицю Тараса Шевченка. Це перше офіційне визнання українського поета в Лондоні.

16 жовтня 2013р. у Кембриджському університеті (Велика Британія) урочисто відкрили вулицю Тараса Шевченка. Це перше офіційне визнання українського поета в Лондоні.

Воно відбулося напередодні «Днів України в Великобританії», організованих FIRTASH Foundation. Вулиця знаходитися в одному з найзнаменитіших районів Кембриджа - Сіджвік Сайт (Sydgwick Site), де розташований ряд гуманітарних і мистецтвознавчих факультетів університету - права, історії, релігієзнавства і середньовічних, а також - сучасних мов.

Однак іменна вулиця - це не перша спроба відзначити українського поета в Кембриджі. Починаючи з 2008 року, у його поезію в університеті вивчають в оригіналі українською мовою студенти факультету середньовічних і сучасних мов , які навчаються на Програмі україністики. А з 2011 року репродукції його картин прикрашають стіни цього факультету. На офіційному ж сайті установи написано: «Тарас Шевченко - один з найбільш безкомпромісних і унікальних «голосів» у сучасній європейській культурі, і цей голос стає все більш почутим і впізнаваним у Великобританії». Цікаво, що в житті Шевченка жодного разу не побував у цій країні, але його заслуги Англія побачила і оцінила.

За матеріалами «День» http://www.day.kiev.ua


Повернутись до списку