Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1
Вступна кампанія до вищих навчальних закладів України у 2018 році, Тут будуть вміщуватись актуальні матеріали, що стосуються даної теми
 
Чекаємно нових умов прийому.
Змінено: Ігор Опольський - 20.07.2017 13:11:58
 
До уваги освітян!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Яким буде ВСТУП-2018: МОН оприлюднило проект
11.09.2017

Міністерство освіти і науки України запрошує до громадського обговорення проекту наказу «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році».

Переглянути ПРОЕКТ можна, перейшовши за гіперпосиланням.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

МОН затвердило Умови прийому на 2018 рік – їх опублікують на сайті 14 жовтня


Сьогодні, 13 жовтня 2017 року, наказами МОН затверджено Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році (наказ №1377) та Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році (наказ №1378).

      На сайті МОН ці документи будуть опубліковані 14 жовтня 2017 року. Переглянути їх можна буде в розділі «Вища освіта».
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Міносвіти затвердило нові умови прийому абітурієнтів до вишів 01.11.2017 12:40 Документом передбачено, що заяви, як і цього року, подаватимуть в електронній формі. Уже з 2 липня стартує реєстрація електронних кабінетів вступників. Самі ж заяви та документи почнуть подавати 12 липня. Їх можна буде завантажувати до 25 липня включно.  
А з 1 серпня оприлюднюватимуть рейтингові списки вступників і прийматимуть документи у рекомендованих до зарахування. Процедура нібито традиційна, та все ж вступатимуть у 2018-му до вишів дещо по-іншому, ніж цього року.   

- Які ж зміни передбачено?   
- Наступного року виші прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років. Та це не стосується сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Вони мають бути за 2018 рік, - розповідає Єгор Стадний, освітній аналітик. - Річ у тім, що наступного року вперше проводитимуть аудіювання під час ЗНО з іноземних мов. Абітурієнти ж мають бути в рівних умовах.   
Крім того, знову скорочують кількість заяв, які вступники можуть подавати. Абітурієнт може подати 7, а не 9 заяв, на місця державного та регіонального замовлення не більше як із чотирьох спеціальностей. Насправді не так багато вступників подавали цього року по 8 - 9 заяв.  
Наступного року вступникам медвишів доведеться скласти ЗНО з усіх конкурсних предметів не менш ніж на 150 балів. Вимога не застосовуватиметься до ЗНО з української мови та літератури. Це стосується абітурієнтів, які обиратимуть спеціальність "стоматологія", "медицина", "педіатрія" та "охорона здоров'я", а от на спеціальність "фармація, промислова фармація" стільки балів не вимагатимуть.   
- Як рахуватимуть бали?   
- Як і під час цьогорічної вступної кампанії, наступного року остаточно конкурсний бал множитимуть на регіональний, галузевий, сільський та першочерговий коефіцієнти. Проте самі коефіцієнти змінено.   
Для столичних вишів коефіцієнт залишається без змін - 1,00, а от новий - 1,04, запроваджують для вищих начальних закладів у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, у переміщених закладах вищої освіти, 1,02 - в інших випадках.   
Галузевий коефіцієнт становитиме не 1,03, а 1,02. І стосуватиметься поданих заяв не лише з пріоритетністю 1 на спеціальності, а й з пріорітетністю 2.   
Першочерговий коефіцієнт для вступників, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, дорівнюватиме не 1,10, а 1,05.   - А сільський коефіцієнт зазнав змін?   - Сільський коефіцієнт передбачено для абітурієнтів, які зареєстровані у селах не менше двох років і здобули повну середню освіту в школі в селі. Цей коефіцієнт далі становитиме 1,02. Та для тих вступників, які обиратимуть спеціальність галузі знань "Аграрні науки та продовольство", він зросте до 1,05.   Богданна МАРТИНИК, газета Експрес

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.


Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти пройшли державну реєстрацію Мінюсті.

      Умови прийому до вишів набули чинності
      Фіксований перелік конкурсних предметів, ЗНО на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права», 7 заяв на бюджет та 150 балів на лікарські спеціальності – ці та інші новації чекають вступників у 2018 році.
      За інформацією Міністерства освіти, зазначені новації передбачені Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році, які вже пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції.
      Наступного року для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань на базі 11 класів два конкурсні предмети будуть фіксованими.
      Третій предмет вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів.
      Вступники матимуть змогу подати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році.
      Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов тести включатимуть аудіювання і матимуть два рівня складності – академічний і профільний.
      Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде, як і цього року, не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.
Для вступу на окремі медичні спеціальності буде встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія».
      В Умовах прийому залишено цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.
      Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.
      Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.
      Реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня і триватиме до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.
      Дізнатися, хто пройшов на бюджет, вступники зможуть 1 серпня – цього дня оприлюднять рейтинговий список  із зазначенням рекомендованих до зарахування. На місця державного та регіонального замовленням зарахування відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.
      Стосовно ж вступу на магістратуру, то 2018 року обов’язкове єдине фахове вступне випробування за технологією ЗНО складатимуть вступники не лише на спеціальність «Право», а й на «Міжнародне право». Також проводитиметься експеримент для вступу за результатами єдиного вступного іспиту з іноземних мов за технологією ЗНО на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та  «Міжнародні відносини».

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ТОП-7 змін у вступній кампанії 2018 року
05.12.20170  572

      Фіксований перелік конкурсних предметів, ЗНО на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права», 7 заяв на бюджет та 150 балів на лікарські спеціальності – ці та інші новації чекають вступників 2018-го. Вони передбачені Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році, які вже пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції.
Зокрема, наступного року для вступу після 11 класів на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими. Третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Перелік предметів можна переглянути за посиланням.
Цей документ також містить список спеціальностей, з яких замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки – нова форма вступного випробування. Це буде етап доконкурсного відбору, під час якого вступники заздалегідь отримають можливість підтвердити свої творчі здібності. За його підсумками вони зможуть взяти участь у конкурсі на основі ЗНО. Творчі заліки виші можуть проводити вже з 1 лютого 2018 року й до 26 липня.
Окрім результатів ЗНО 2018-го, вступники також зможуть використати результати 2017 та 2016 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018-му. Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов тести включатимуть аудіювання і матимуть 2 рівні складності – академічний і профільний.
Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде не більш ніж на 4 спеціальності(як і цього року). Подання заяв на контракт не обмежується.
Для вступу на окремі медичні спеціальності встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».
В Умовах прийому на 2018-й залишилися цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.
Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.
Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.
Реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня і триватиме до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.
Дізнатися, хто пройшов на бюджет, вступники зможуть 1 серпня – цього дня оприлюднять рейтинговий список  із зазначенням рекомендованих до зарахування. На місця державного та регіонального замовленням зарахування відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.
Стосовно ж вступу на магістратуру, то 2018 року обов’язкове єдине фахове вступне випробування за технологією ЗНО складатимуть вступники не лише на спеціальність «Право», а й на «Міжнародне право». Також проводитиметься експеримент для вступу за результатами єдиного вступного іспиту з іноземних мов за технологією ЗНО на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та  «Міжнародні відносини».
Раніше Мін’юст уже зареєстрував Умови прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році.
Повідомляє прес-служба МОН України
 1. Наказ
 2. Умови  прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році
 3. Додаток 1
 4. Додаток 2
 5. Додаток 3
 6. Додаток 4
 7. Додаток 5
 8. Додаток 6
 9. Перелік спеціальностей
 10. Порядок 
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Які новації чекають у 2018 році на абітурієнтів?

02 Січень 2018, 13:57Ілюстраційне фото

У 2018 році останній дзвоник пролунає для 200 тисяч українських випускників – за словами директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олега Шарова, це пік демографічної кризи. Втім, кількість дітей-переселенців серед абітурієнтів росте, додає чиновник. А координаторка освітніх проектів громадянської мережі «Опора» Наталія Радиш радить абітурієнтам проходити пробні тестування та ретельно перевіряти інформацію щодо предметів, необхідних для вступу на омріяну спеціальність.


Які новації чекають 2018 року на абітурієнтів? | Ранкова Свобода. Частина 1

Найбільшою складністю для випускників шкіл у 2018 році стане те, що для вступу на бюджетні місця тепер необхідно скласти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з фіксованих конкурсних предметів, вважає директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.
Цитата


Впродовж кількох років кожен університет самостійно встановлював ці предмети
Олег Шаров


«До цього треба ще звикнути, бо впродовж кількох років кожен університет самостійно встановлював ці предмети. Те, що стосується вступників до магістратури на основі бакалаврату, то для тих гуманітарних спеціальностей, для яких запроваджується єдиний фаховий вступний іспит з іноземної мови, буде, звичайно, найбільш незвичайним саме цей іспит», – припустив Шаров у студії «Ранкової Свободи».
Кількість самих випускників, за словами чиновника, зменшується з кожним роком.
Цитата


Впродовж 15 років кожен рік казали, що кількість випускників шкіл менше, ніж попереднього
Олег Шаров


«2018 рік по випуску одинадцятих класів – це пік демографічної кризи. Нижче вже не буде. Ми впродовж 15 років кожен рік казали, що кількість випускників шкіл менше, ніж попереднього року. В наступний рік кількість випускників шкіл очікується близько 200 тисяч», – констатує він.
За даними Шарова, це найменша цифра за останні 70 років, а десять років тому школи залишили 350-400 тисяч майбутніх студентів.
Координаторка освітніх проектів громадянської мережі «Опора» Наталія Радиш підкреслює: абітурієнтам варто перевіряти актуальну інформацію, щоб не здати випадково предмет, який не потрібен для вступу до обраного ВНЗ.
Цитата


Багато абітурієнтів не вивчають умови прийому до ВНЗ і потім виходять непорозуміння
Наталія Радиш


«Дуже багато абітурієнтів до реєстрації на ЗНО не вивчають умови прийому до ВНЗ і потім виходять деякі непорозуміння, оскільки вони дуже часто користуються неперевіреною інформацію з минулих років. Виходить прикра ситуація, коли вони готуються чи реєструються на ЗНО не з того предмету, який є обов’язковим для подачі», – пояснює вона.
Також Радиш радить абітурієнтам проходити пробне тестування, щоб морально підготуватись до справжніх іспитів.
Цитата


Рекомендуємо принаймні на один предмет пробного тестування зареєструватись, особливо дітям, які чутливі до стресових ситуацій
Наталія Радиш


«Рекомендуємо принаймні на один якийсь предмет (пробного тестування – ред.) зареєструватись, особливо тим дітям, які насправді дуже чутливі до якихось таких стресових ситуацій, як екзамени, ситуацій, які трапляються вперше, щоб побороти це хвилювання безпосередньо на тому тестуванні», – додає вона.
Окремим викликом, на її думку, для підлітків 16-17 років є визначитись із майбутнім фахом.
Цю проблему визнає і Олег Шаров. На його думку, це є одним із негативних наслідків тривалості середньої освіти.Олег ШаровЦитата


Школа в Україні досі лишається 11-річною, коли практично в усій Європі 12, а то й 13 років
Олег Шаров


«Школа в Україні досі лишається 11-річною, коли практично в усій Європі вона триває 12, а то й 13 років. Ухвалено у вересні минулого року новий закон «Про освіту», який передбачає поступовий перехід до 12-річки, але це тривалий період», – визнає він.
За словами представника МОН, хоча діти-вступники з окупованих територій отримують інформацію із певним запізненням, для них суттєвих змін у вступній кампанії 2018 року не буде.
Шаров вказує на те, що абітурієнти з непідконтрольних територій, які хочуть вступати до українських ВНЗ, стикаються з опором з боку бойовиків угруповань «ДНР» та «ЛНР».
Цитата


Найбільш активно заважали вступникам перетинати лінію розмежування тоді, коли потрібно було вступати до закладів вищої освіти
Олег Шаров


«Найбільш активно вони заважали вступникам перетинати лінію розмежування тоді, коли потрібно було приїздити та вступати до закладів вищої освіти в Україні. Хоча хочу зазначити, що ті, хто хотіли, так чи інакше знайшли підходи, зуміли переїхати раніше, пізніше, обхідними шляхами, і ми дуже раді, що з року в рік збільшується кількість вступників до українських університетів з числа жителів непідконтрольної території окремих районів Донецької та Луганської областей», – каже чиновник.
Діти-переселенці, як і представники інших пільгових категорій (діти учасників бойових дій, діти-сироти та прирівняні до них тощо) мають привілеї при вступі до вищих навчальних закладів, але, на думку Наталії Радиш, замість цього варто було б надавати пільговикам можливість самостійно підготуватись до вступу на загальних основах.
Цитата


Якщо ми маємо соціально вразливі категорії населення, то маємо допомагати їм здобувати знання, а не надавати пільги під час вступу
Наталія Радиш


«Якщо ми маємо соціально вразливі категорії населення, то ми маємо допомагати їм здобувати знання іншим чином – здобувати знання, а не надавати пільги під час вступу, – наголошує вона. – Разом із цим ми розуміємо і іншу сторону, те, що не завжди можна реалізувати цей перший варіант в дуже короткі терміни, тому наразі пільги та додаткові привілеї та можливості повинні залишатися для вступників».
Тим не менш, переконана експертка, необхідно створювати умови, за яких усіх вступники зможуть адаптуватись до загальних правил вступу.
Із цією думкою погоджується й Олег Шаров. Він вважає, що пільги повинні перестати бути чинником зниження якості вищої освіти.
Цитата


Пільга повинна бути в тому, щоб вступник отримав можливість здобути додаткову підготовку
Олег Шаров


«Пільга повинна надаватись в іншому вигляді – не у вигляді права на пільговий вступ до закладу вищої освіти, до навчання за програмою вищої освіти, до якої цей вступник може бути недостатньо підготовлений. Пільга повинна бути в тому, щоб цей вступник отримав можливість здобути додаткову підготовку, можливо, за бюджетний кошт. Це буде якраз пільгою чи привілеєм. Вже на підставі цієї підготовки він зможе вступати до закладів вищої освіти максимально на загальних засадах», – впевнений співробітник Міністерства освіти.
Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на  YouTube-каналі
 
Матеріал читажмо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт Міністерства освіти і науки України.

ВСТУП 2018: НА САЙТІ МОН ВЖЕ Є Q&A ДЛЯ ВСІХ ВСТУПНИКІВ, А З НАСТУПНОГО ТИЖНЯ ЗАПРАЦЮЄ ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Автор фото -Pixabay


Q&A поділені на 9 блоків:
 • Підготовка до вступу
 • Навчання за кошти держбюджету
 • Подання заяв
 • Конкурсний та прохідний бал
 • Творчі конкурси і заліки
 • Пільги
 • Коефіцієнти та додаткові бали
 • Пріоритетність заяв
 • Зарахування на бюджет і на контракт
Зокрема, вступники зможуть знайти відповіді на запитання про те, які документи потрібно подавати, що робити, якщо заклад освіти затримує видачу документу атестата чи диплома, чи можна одночасно вступити в 2 різні виші, як скористатися пільгами, чи можна змінювати пріоритетність заяв тощо.
Раніше МОН підготувало та розмістило на сайті відповіді-запитання для вступників щодо вступу на молодшого спеціалістамагістра, а також для приймальних комісій.
Крім того, у розділі Вступна кампанія 2018 створено розділ Інформаційні матеріали, де розміщені актуальні відео, презентації та інфографіки з основною інформацією для вступників. Заплановано також, що в останній тиждень червня запрацює гаряча телефонна лінія МОН. А вже зараз запитання щодо вступу, які не відображені в розміщених Q&A, можна надсилати на скриньку vstup2018@mon.gov.ua 
До уваги вступників!


Міністерство освіти і науки України. Прес-конференція з питань організації та проведення вступної кампанії до вищих навчальних закладів у 2018 році.


ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРЯМОЇ ТРАНСЛЯЦІЇ МОЖНА ЗА ЦИМ ГІПЕРПОСИЛАННЯМ,
Змінено: Ігор Опольський - 25.06.2018 10:08:55
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на оригінальне повідомлення.

Абітурієнти мусять реєструватися в електронній системі.

Оприлюднено графік вступної кампанії. Основні дані навело міністерство освіти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ключовими датами кампанії є такі:

із 2 липня можна створювати електронні кабінети вступників;
із 12 липня через них почнуть приймати заяви;
до 26 липня триватиме прийом заяв;
1 серпня будуть оприлюднені загальні рейтинги;
7 серпня зарахують бюджетників;
до 30 вересня зарахують тих, хто вирішить піти на контракт.


ВІДЕО Міносвіти оприлюднило графік вступної кампанії-2018

Міністерство освіти і науки України оприлюднило графік вступної кампанії до вищих навчальних закладів. З 2 липня можна створювати електронні кабінети вступників, з 12 і до 26 липня через них почнуть приймати заяви. 1 серпня вже будуть оприлюднені загальні рейтинги, 7 серпня зарахують бюджетників і не пізніше, ніж 30 вересня - усіх, хто вирішить піти на контракт.


ТСН. 19:30 Вчора, 20:26

Крім того, цього року є кілька новацій: заяв до закладів вищої освіти можна буде подати не більше семи на чотири спеціальності, вступники самі мають порахувати свою середню оцінку аттестата, а особистий кабінет не можна реєструвати на пошту заборонених російських ресурсів. 

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.Новації спрямовані на вдосконалення нововведень, які були впроваджені минулого року

Вступна кампанія - 2018: основні новації
Вступна кампанія 2018-го матиме 6 основних новацій. Про це, під час прес-конференції, розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.
За її словами, цього року новацій у вступній кампанії стало найменше. Здебільшого вони спрямовані на вдосконалення тих нововведень, які були впроваджені минулого року.
      
      1. Для спеціальностей уніфіковано обов’язкові предмети ЗНО . Так, якщо попередні роки виші самі обирали, за якими предметами зараховувати в заклад, то цього року все уніфіковано під кожну конкретну спеціальність. Тобто вже не може бути так, що для вступу на «Журналістику» до закладу вищої освіти у Києві потрібно один перелік результатів ЗНО, а для вишу в Миколаєві – інший.
«Така новація потрібна для того, щоб полегшити вступнику свідомий вибір того, з яких предметів він складає ЗНО, залежно від спеціальності, на яку він прагне вступити. Умовами прийому визначено перелік конкурсних предметів у форматі «Українська мова та література» – обов’язковий для всіх вступників, другий предмет – фіксований, третій предмет – вступник обирає з двох альтернативних. Це не стосується небюджетних конкурсних пропозицій, для яких перелік конкурсних предметів визначили виші», – пояснила міністр.
      
      2. Зараховуватимуться сертифікати ЗНО  2016, 2017  та  2018  років  (з іноземних мов – тільки  2018- го ).
«Останні роки Український центр оцінювання якості освіти робить тести таким чином, щоб вони були порівнювані між собою. Це дозволило нам у цьогорічній вступні кампанії зараховувати результати одразу 3 років – 2016, 2017, 2018. Винятком буде лише ЗНО з іноземної мови, оскільки цього року формат тесту було змінено – до нього додано аудіювання», – повідомила Лілія Гриневич.
      
      3. Регіональний ,  сільський та галузевий коефіцієнти змінено за результатами вступної кампанії  2017  року . Конкурсний бал розраховуватиметься традиційно, за формулою. Механізм коефіцієнтів працює таким чином, що він домножується на загальний результат вступника.
Так, коефіцієнти встановлені таким чином:
Регіональний коефіцієнт:
 • для вишів Києва становитиме 1 (тобто в разі вступу в заклади столиці абітурієнт не отримуватиме жодних додаткових балів);
 • для ЗВО у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04;
 • в інших випадках – 1,02.
Сільський коефіцієнт (для вступників, які зареєстровані в селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах, що знаходяться на території сіл):
 • збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05;
 • на інші спеціальності дорівнюватиме 1,02.
Галузевий коефіцієнт (для спеціальностей, яким надається особлива підтримка):
 • становить 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.
      4.  Зменшено кількість заяв ,  які вступник може подавати для участі в конкурсі за бюджетне місце – з  9  заяв на  4  спеціальності у  2017- му ,  до  7  заяв на  4  спеціальності у 2018  році .
«Цьогоріч для конкурсу на бюджетне місце вступники на бакалаврат подаватимуть 7 заяв на 4 спеціальності, що на 2 заяви менше, ніж торік. Ми це зробили для того, щоб вступники свідоміше ставилися до свого вибору. Досвід 2017-го року показує, що вступники часто відмовляються від бюджетного місця, яке отримали за 9 пріоритетом, і обирають контракт», – роз’яснила міністр.
      
      5. Встановлено мінімальну кількість балів –  150  – з другого та третього конкурсних предметів для вступу на 3 медичні спеціальності :  «Стоматологія» ,  «Медицина» , «Педіатрія» .
«Це була дуже конкретна вимога Міністерства охорони здоров’я, що відповідальне за всі медичні виші. Як ви можливо пам’ятаєте, цю новацію хотіли запровадити ще торік, але оголосили про неї пізно, і вступники не мали можливості враховувати цю вимогу під час планування того, які ЗНО здавати та які спеціальності обирати. Тому минулого року ми відтермінували цю новацію на рік і всіх завчасно попередили, що поріг в 150 балів для профільних предметів обов’язково діятиме на вступній кампанії 2018», – підкреслила Лілія Гриневич.
      
      6. Замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності,  журналістику та окремі спеціалізації дизайну запроваджено творчі заліки .
«Фундаментальна відмінність полягає в тому, що творчий залік це, по суті, допуск до конкурсу. Тобто людина отримує зараховано або не зараховано, а далі конкурс відбувається серед допущених осіб, але за результатами виключно зовнішнього незалежного оцінювання. Це допомагає уникнути низки зловживань, а також зняти зайве навантаження зі вступників та вишів, адже творчі заліки можна проводити не безпосередньо під час вступної кампанії, коли всі перебувають в напруженому стані, а протягом півроку до неї», – зазначила міністр Лілія Гриневич.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.Інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA» надає інформацію про середній бал ЗНО вступників на бюджет

Скільки балів потрібно щоби вступити на бюджет
Інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA» пропонує майбутнім вступникам інформацію про середній бал сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів, які вступили на навчання за кошти державного бюджету в 2017 році.
Зазначені дані дозволять абітурієнтам і їх батькам зважено оцінити шанси щодо вступу на бюджетну форму навчання до обраного вишу та відповідально підійти до обрання тестових предметів при реєстрації для участі у ЗНО.
Інформація доступна в системі «Вступ.ОСВІТА.UA» за кожною спеціальністю окремо та консолідовано по кожному навчальному закладу, що проводив прийом абітурієнтів на навчання за кошти державного бюджету на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання.
Також, на підставі даних інформаційної системи складено рейтинг закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких зараховано на навчання за кошти державного бюджету.
Окрім того, системою пропонується інформація про мінімальний середній бал сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання серед всіх осіб, які зараховані на навчання на бакалаврські спеціальності за кошти державного бюджету та вступали до навчального закладу на підставі атестата про повну загальну середню освіту (11 клас).
Статистика вступної кампанії 2017 року:
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на орингінальний ресурс.

Вступна кампанія 2018: зашифровані прізвища абітурієнтів та інші правила

Автор тексту: Олена Юрченко

Цьогоріч вступна кампанія пройде з 2 до 26 липня. Розповідаємо, що змінилось порівняно з попередніми роками та відповідаємо на питання про ключові правила.

Хочу вступити до ВУЗу на бюджет. Скільки можу подати заяв і коли?

У 2018 році вступник може подати сім заяв на чотири спеціальності. Раніше кількість заяв становила 9, але в МОН пояснюють: таким чином абітурієнт більш мотивований на виборі спеціальності. Якщо обираєте контрактну форму навчання, кількість заяв – необмежена. Заяви можна подавати з 12 по 26 липня. А для осіб, які вступатимуть до вишів на основі співбесіди – до 20 липня. Дати співбесід – 21-22 липня.

Ок. У якій формі треба подавати заяви?

В електронній формі через особистий електронний кабінет на сайті

Коли запрацює цей сайт?

Сайт працює тільки під час вступної кампанії. Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочинається з 2 липня й триватиме до 25 липня (до 18-00).

Крім того, 25 та 26 червня кожен бажаючий зможе протестувати реєстрацію електронного кабінету та подання заяв. Це можна зробити протягом години з 15-00 до 16-00.

Що треба буде вказати в електронній формі?

-серію та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (свідоцтва про народження, якщо вам немає 16-ти років, або військового квитка чи посвідчення про прописку для військовозобов’язаних);
-серію та номер атестата і додатка до нього;
-номер, PIN-код сертифіката ЗНО.

А як щодо конкурсних предметів?

Їх три. Обов’язковий предмет для всіх вступників – українська мова та література. Другий предмет – фіксований (залежно від спеціальності). У якості третього предмету – дві альтернативи на вибір абітурієнта.

Я можу скористатись під час вступу сертифікатами ЗНО 2016 або 2017 року?

Так. Крім одного винятку. З іноземних мов буде дійсним сертифікат 2018 року через те, що цього року до завдань додалося аудіювання.

Що таке конкурсний бал і як його розраховують?

Конкурсний бал (КБ) це комплексна оцінка досягнень вступника.
Не плутайте його з прохідним балом – мінімальною кількістю балів, яку має набрати вступник, щоб потрапити до обраного вишу.

Конкурсний бал розраховують по спеціальній формулі.
КБ = (бали кожного сертифіката ЗНО + середній бал атестата + бал за конкурс творчих або фізичних здібностей) × вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

З чого складається ваговий коефіцієнт?

Вагові коефіцієнти визначає кожний окремий виш у правилах вступу.

Згідно з умовами прийому, вагові коефіцієнти мають становити:
-для сертифікатів ЗНО – не менше 20% (min 0,2)

«Це означає, що до різних предметів за пріоритетністю може бути застосований різний коефіцієнт, але не менше 20%» – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич на прес-конференції, присвяченій вступній кампанії 2018.

-для середнього бала атестата – не більше 10% (max 0,1)
-для результатів конкурсу розумових в фізичних здібностей – не більше 25% (max 0,25)
-за призове місце на етапі всеукраїнських олімпіад із базових предметів чи III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – не більше 5% (max 0,05)
-за успішне закінчення підготовчих курсів вишу з обсягом начальних годин не менше 150 аудиторних годин і терміном навчання не менше 3 місяців, для вступу до цього навчального закладу на природно-математичні та інженерно-технічні спеціальності – не більше 5% (max 0,05).

Хто має право на «сільський коефіцієнт»?

Це один з трьох підвищуючих коефіцієнтів – разом з регіональним та галузевим. Сільський коефіцієнт становитиме 1,05, якщо абітурієнт вступає на аграрну спеціальність та 1,02 – для решти спеціальностей.

«Для того, щоб скористатись під час вступу сільським коефіцієнтом, випускник має бути зареєстрований у селі не менше 2 років до дня завершення подачі заяви про вступ. Та обов’язково – здобути повну загальну середню освіту в закладах освіти на території сіл у рік вступу» – підкреслює Лілія Гриневич.

Якщо випускник школи хоче вступати до Києва, регіональний коефіцієнт становитиме 1,0 – це варіант ніяк не вплине на конкурсний бал.

А ось для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях цей коефіцієнт становить 1,04.
Галузевий коефіцієнт у 2018 році становить 1,02 та на відміну від минулого року, поширюватиметься на заяви з другою пріоритетністю.

Хто має пільгові умови для вступу?

Спеціальні умови на участь у конкурсному відборі мають:
 • особи, які мають захворювання, що перешкодили їм скласти ЗНО;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
 • демобілізовані після 30 листопада 2017 року;
 • учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО.
Представники цих категорій можуть вступити до ВНЗ, здавши іспит або на основі результатів ЗНО 2017 та 2018 року.

На право вступу після проходження співбесіди мають право:
 • чорнобильці і постраждалі при аварії на ЧАЕС
 • інваліди, які не можуть відвідувати навчальний заклад
 • громадяни, визнані інвалідами війни
Обидві групи вступників мають подати документи особисто та виключно в паперовій формі.

Коли пройдуть творчі конкурси та іспити?

Творчі іспити проведуть у кілька сесій – з 14 до 26 липня включно.
Іспити стартують 26 липня.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо на оригінальне повідомлення за цим гіперпосиланням.

Оприлюднено оновлену інструкцію з реєстрації електронного кабінету вступника та роботи з ним


На сайті МОН розміщено інструкцію для вступників щодо роботи з електронним кабінетом – їх реєстрація буде відкрита 2 липня.

У ній описані конкретні кроки для створення кабінету, його наповнення та подання електронних заяв.
Зокрема, для реєстрації вступникові потрібно буде зазначити таку інформацію:
 • адреса електронної пошти (вона буде логіном для входу в кабінет);
 • пароль та підтвердження паролю – не менше 6 символів;
 • дані сертифікату ЗНО: номер (7 цифр), пін-код (4 цифри) та рік отримання;
 • дані атестата про повну загальну середню освіту (серія, номер, середній бал).
В інструкції звертають увагу, що використовувати для реєстрації потрібно ту пошту, до якої вступник має доступ та яка не заборонена на території України. Також абітурієнтів просять запам’ятовувати вказаний пароль.
Наголошується, що цього року вступник має самостійно розраховувати середній бал атестата.  Він обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.
Якщо в додатку до атестата зазначений середній бал, то обов’язково потрібно перевірити, чи за правильною методикою він розрахований. Якщо за неправильною, то вступнику потрібно самостійно обчислити бал за правильною методикою і вказати його під час реєстрації. На сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/ буде доступний калькулятор для розрахунку бала.
Також в інструкції є докладний опис того, як та в якому форматі завантажити фото та документи, за необхідності – зменшити їх розмір, подати або скасувати заяви, визначити їх пріоритетність тощо.
Перед реєстрацією та роботою з електронним кабінетом вступників просять уважно ознайомитися з інструкцією, поширеними запитаннями-відповідями, умовами прийому до вишів та іншою необхідною інформацією. Вони є на сайті ДП «Інфоресурс» та МОН. У разі виникнення проблем з реєстрацією потрібно звернутися на електронну пошту: ez@inforesurs.gov.ua або за номером (044) 290-18-13.
 
Дорогі вступники!


Із 12 липня в електронних кабінетах буде відкрита можливість подання заяв на вступ.
Наполегливо просимо вас ретельно перевірити коректність введених даних: середній бал атестата, контактні номери телефонів, а також документи, які ви завантажили в кабінет.

Це потрібно зробити ДО подання першої заяви на вступ. Лише до цього моменту вступник може самостійно змінити внесені дані. Після подання першої заяви зробити це буде неможливо.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт "Укрінформ"  [img]https://www.ukrinform.ua/img/logo_ukr.svg[/img]

У МОЗ назвали прохідний бал ЗНО для вступу в медвиші

18.07.2018 11:33

Вступити на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія» зможуть лише ті абітурієнти, які набрали понад 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів - біології, хімії або математики.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я. 
"12 липня в країні розпочалась вступна кампанія у заклади вищої освіти. Вперше в Україні для вступу на медичні спеціальності подолати поріг у 150 балів з конкурсних предметів мають усі абітурієнти, незалежно від форми навчання (за кошти державного бюджету чи за кошти фізичних чи юридичних осіб) та підпорядкування ЗВО. Таким чином, уже на етапі вступу майбутні медики мають довести свої здібності, високу мотивацію та спроможність стати високоосвіченим професіоналом", - йдеться у повідомленні.
      У міністерстві зауважили, що мета такого нововведення — відібрати найкращих абітурієнтів і в кінцевому результаті підвищити якість медичного обслуговування. Адже досі, попри великий конкурс на медичні спеціальності, рівень знань зарахованих абітурієнтів часто був незадовільним. Наприклад, з-понад 8 тисяч абітурієнтів, які були зараховані на медичні спеціальності у 2017 році, 41% набрали менше 150 балів ЗНО з одного предмету, 19% — з двох предметів і 7% — з трьох. Ще гіршою є статистика за окремими спеціальностями. Так, більше половини майбутніх педіатрів мали менше 150 балів ЗНО з одного предмету, 20% — з двох предметів і 6% — з трьох.
Цього року за кошти державного бюджету готуватимуть  4507 медичних працівників (спеціальність “Медицина”). Місця розподілятимуться за процедурою “широкого конкурсу”, тобто ті заклади вищої освіти. Це означає, що ЗВО, до яких подали заяви найбільше абітурієнтів, отримають найбільше місць за держзамовленням. 
Страницы: 1
Читають тему