Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1 2 3 4 5 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2018 році: ДПА у формі ЗНО у ЗНЗ, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а., Тут будуть вміщуватись актуальні матеріали, що стосуються даної теми
 
Нормативно-правове забезпечення ЗНО-2018.
НАКАЗИ

7. Завантажити спільний наказ МОН/МОЗ від 29.08.2016 №1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», зареєстровано в Міністерстві юстиції 29.12.2016 за №31707/29837-1710/29840; ЦИМ наказом затверджено Перелік особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення ЗНО.
17. Завантажити

ЛИСТИ
9. Завантажити листа Рівненського ОІППО від 26.04.2018 № 01-16/476 "Про інформування щодо стану реєстрації на участь у ЗНО-2018".
10. Завантажити .


ПРЕС-РЕЛІЗИ Львіського РЦОЯО

1. Завантажити прес-реліз № 1 Львівського РЦОЯО за 19.10.2017 (прес-конференція Лариси Володимирівни СЕРЕДЯК, директора Львівського РЦОЯО).
2. Завантажити прес-реліз № 2 Львівського РЦОЯО за 07.12.2017 (прес-конференція Ольги Володимирівни Янушевич, заступника директора Львівського РЦОЯО та Андрія Івановича Миляника, заступника директора Львівського РЦОЯО).
3. Завантажити прес-реліз № 3 Львівського РЦОЯО (прес-конференція СЕРЕДЯК Лариси Володимирівни, директора Львівського РЦОЯО).
4. Завантажити прес-реліз № 4.1 (ЗНО-2018) та прес-реліз № 4.2 (PISA-2018) Львівського РЦОЯО за 22.03.2018 (прес-конференція Лариси Володимирівни СЕРЕДЯК, директора Львівського РЦОЯО).
5. Завантажити прес-реліз № 5 Львівського РЦОЯО за 17.05.2018 (прес-конференція СЕРЕДЯК Лариси Володимирівни, директора Львівського РЦОЯО).
Змінено: Ігор Опольський - 04.09.2018 10:53:23
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням

ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення

Впровадження практики зовнішнього незалежного оцінювання (або ЗНО) — одна з найбільш кардинальних реформ у сфері української освіти. Іспит обов'язковий для кожного випускника 11 класу і проходить у вигляді тестування, за результатами якого студенту видається сертифікат, що відкриває йому дорогу до вибраний для подальшого навчання ВНЗ.
Можна скільки завгодно говорити про те, що екзаменаційні тести – спірне метод перевірки шкільних знань, а стара система вступу до Вузів краще і реалістичніше оцінювала засвоєну школярами теорію і практику. Все одно ЗНО в 2018 році все так само є обов'язковою нормою.

ЗНО позбавить учнів від необхідності здавати іспити за два рази 
Міносвіти України впевнене, що саме цей метод підсумкової екзаменації мінімізує зловживання повноваженнями з боку шкільної та університетської адміністрації та дозволить провести іспити максимально об'єктивно. Крім того, ЗНО позбавляє школярів від зайвих стресів, адже раніше один і той же предмет потрібно було здавати кілька разів: спочатку — щоб отримати атестат, а через пару тижнів ще раз – для вступу у ВУЗ.
Щорічно батьки і школярі ретельно відстежують новини, що стосуються ЗНО, адже фахівці Центру оцінювання якості знань не сидять без діла, постійно впроваджуючи якісь інновації. Не дивно, що випускникам 2018 року вже сьогодні хочеться знати, до чого готуватися в найближчі півтора року, щоб без проблем вступити до ВУЗУ.

Інновації у ЗНО-2018
Починаючи з 2018 року, випускники одинадцятих класів зіткнуться з черговими інноваціями в програмі і в процесі проведення ЗНО. Зміни будуть досить значними, тому не варто відкладати процес підготовки на потім.

Про терміни дії сертифікатів
Нагадаємо, що сертифікат ЗНО-2016 є дійсним протягом трьох років. Зараз питання про термін дії сертифікатів знову стоїть на порядку денному. Фахівці займаються виробленням нової методології проведення тестів, а це може спричинити за собою скорочення періоду дії сертифікаційних документів до 1 року. Таким чином, якщо одинадцятикласник не подасть заяву на зарахування до ВНЗ в 2018 році, у новому навчальному періоді йому доведеться повторно проходити экзаменацию.

Не надійшли школярі в наступному році знову будуть здавати ЗНО 
Зміни в екзаменації з іноземних мов
З 2016 року учнів лякають включенням іноземної мови у перелік предметів, обов'язкових для здачі ЗНО. Ця інновація викликала серйозну тривогу у школярів та їх батьків, неодноразово писали петиції з проханням скасувати таку практику. В результаті колегія Міносвіти вирішила дослідити доцільність ЗНО з іноземних мов шляхом проведення пробного тестування для кількох областей України.
У 2016 році апробація охопила столицю і Київську область, одеські й львівські школи. Всього в ній взяло участь приблизно три тисячі школярів. Нові тести включали в себе завдання, розподілені на два рівня складності: В1 (його проходили учні, які вивчали іноземні мови на рівні стандартної шкільної програми) і В2 (таку экзаменацию складали випускники, які навчалися у профільних класах). Крім того, в квиток входили завдання для перевірки навичок аудіювання.
В результаті Комісія прийняла рішення, що такий підхід себе виправдав – дворівневі тести з іноземних мов були названі доцільним і високонадійним інструментом вимірювання знань. Однак результати апробації поки складно назвати задовільними. Комісія вирішила, що самі тести і частину, присвячену аудіювання, варто доопрацювати, тому в 2017 році учнів чекає повторна апробація даного ЗНО, а от з 2018 року цілком можна очікувати проведення дворівневого тестування.

Обов'язкові предмети
Іноземна мова в 2018 р. буде четвертим обов'язковим іспитом ЗНО 
На сьогоднішній день в списку обов'язкових дисциплін залишаються математика (яка може бути замінена або історією біологією, якщо цього потребує обрана спеціальність), а також українська мова та література. Третій тест випускники визначають, виходячи з вимог обраного Внз. Швидше за все, до переліку обов'язкових дисциплін з часом додасться іноземна мова, причому вже в новому, дворівневому вигляді. Тому сміливо можна готуватися до проходження одразу 4-х випробувань в 2018 році.

ЗНО для дітей з обмеженими можливостями
Згідно словами Оксани Філіпішиної, що обіймає посаду уповноваженого з питань прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, з 2018 року ЗНО для дітей зі слабким зором стане на 30 хвилин довше. Крім того, їм буде забезпечено додаткове освітлення аудиторій, а квитки будуть друкуватися з використанням шрифту Брайля. Міносвіти пообіцяло, що також врахує потреби випускників, які пересуваються на інвалідних візках – для них будуть підібрані приміщення з пандусами.

Мінімальний прохідний бал у 2018 році
У екзаменаційної кампанії ЗНО минулих років у результаті здавали все, що пояснювалося відсутністю мінімального балу для проходження тесту. З 2016 року ситуація змінилася і, швидше за все, така практика продовжиться і в 2017-2018 роках. Згідно новій системі оцінювання, учень повинен показати комісії хоча б мінімальні знання з предмета. Якщо ж він здає тест, продемонструвавши лише той факт, що протягом 11 років просиджував штани за партою, сертифіката він не отримує.
Таким чином, Вузи захищаються від абітурієнтів з нульовим рівнем знань. Для довідки наведемо дані 2016 року: з української мови та літератури пороговий бал був визначений у розмірі 23 тестових балів, з математики – 9 з історії – 25. Практика показала, що відсоток учнів, які не можуть набрати мінімум балів, досить високий. 9% одинадцятикласників не змогли здати рідну мову, 15 – продемонстрували незадовільне знання математики, а 13% не здали історію України.


Пробне ЗНО обійдеться школярам в 120-150 грн. за предмет
 
Скільки буде коштувати пробний тест?


Вартість тестування на 2018 рік поки не визначена, але вже відомо, що в 2017 році сума складе 120 гривень за предмет. Швидше за все, на неї можна орієнтуватися і в наступному навчальному році — різниця навряд чи складе більше 20-30 гривень. Нагадаємо, що пробний тест можуть пройти лише особи, які подали відповідну заявку. Реєстрація учасників проходить у період з 1001 по 3101 відповідного навчального року. Дати пробних ЗНО встановлюються приблизно за місяць-півтора до основного.
Так, у 2017 році пробний тест з української мови можна буде пройти 1042017 біологію, фізику, математику, хімію, географію, історію та іноземну мову можна буде здати 8042017 року. Як показує практика, завдання пробних тестів досить незначно відрізняються від основних, тому варто пройти таке випробування для виявлення рівня своєї підготовки та коригування можливих прогалин і недоліків у знаннях.

Особливості ЗНО-2018 з різних предметів
Щоб вам було простіше підготуватися до майбутнього випробування, пройдемося по основним характеристикам різних предметів. Інформація представлена станом на 2017 рік; поки немає ніяких передумов до того, що у квитках буде змінена структурна частина. Важлива інновація: учні будуть звільнені від здачі шкільних іспитів, так як частина з тестів ЗНО буде формувати оцінку для атестата. Детальніше про те, які саме завдання буде враховувати комісія, ви можете прочитати нижче.


Для здачі пробного тестування записуватися потрібно вже в січні 2018 року

ЗНО з української мови та літератури
В квиток з цього предмету входить 58 завдань, які учень повинен вирішити за 180 хвилин. Робота включає три частини:

перша, що перевіряє знання мови, включає 33 тесту; 

друга, яка перевіряє знання з літератури, що складається з 24 тестів; 

третя, що передбачає висловлення учнем власних думок, складається з одного завдання на певну тему. 

З 2017 року завдання частин 1 і 3 будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації і увійдуть у ваш документ про отримання середньої шкільної освіти. Завдання екзаменаційного білета можуть бути представлені у формі тесту з одним варіантом відповіді (максимальна оцінка – 1 бал), завдань на встановлення відповідності (до 4 балів за завдання) і у вигляді міні-твори (до 20 балів). Встановлений максимум за всі види завдань становить 104 тестових бали.

ЗНО з математики
Квиток з математики включає 33 завдання, з якими випускникові доведеться впоратися за 180 хвилин. Квиток передбачає чотири форми завдань:

найпростіші, на вибір однієї правильної відповіді з п'яти (з 1 по 20). Вони оцінюються в 1 бал; 

на встановлення відповідності логічних пар (з 21 по 24). Оцінка передбачає виставлення від 1 до 4 балів; 

завдання відкритої форми, що передбачають рішення (з 25 по 30). Максимум, що тут можна отримати, становить 2 бали; 

завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що супроводжується побудовою графіків або ілюстрацією малюнками (з 31 по 33). З них: №31-32 можуть принести вам до 4 балів, а №33 – до 6 балів за правильну відповідь. 

Крім того, як і у випадку з іспитом з української мови та літератури, цей тест йде в атестат як підсумкового оцінювання шкільних знань з математики. Комісія буде виставляти бали за результатами перевірки завдань під номерами з 1 по 28 а також врахує 31-32 номери. Зверніть увагу – комісія не перевіряє ваші викладки в чернетках! Максимум балів, які можна отримати на ЗНО з математики, становить 62 бали.


Результати ЗНО з математики підуть в шкільний атестат 

ЗНО з історії
Об'ємний квиток, що складається з 60 завдань, з якими потрібно впоратися всього за 150 хвилин. Робота передбачає дві частини:

перша з них перевірить знання учня в розділі «Історія України 20 — початку 21 століття». Вона складається з 30 завдань і буде зарахована як результат державної підсумкової атестації випускника 11 класу; 

друга частина стосується розділів шкільної програми, що розповідають про історію України з давніх часів і до кінця 19 століття. Тут також буде 30 завдань. 

Формально завдання можуть бути представлені у вигляді тестів:

з одним варіантом відповіді (з 1 по 23 та з 31 по 53 можна отримати 1 бал за правильну відповідь); 

у вигляді логічних пар (завдання з 24 по 26 і з 54 по 56 оцінювані до 4 балів кожне); 

завдань на встановлення послідовності подій чи факторів (№27-28 і 57-58 які можуть принести до 3 балів за відповідь); 

на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№29-30 та 59-60 оцінювані до 3 балів). 

Звертаємо вашу увагу, що відповіді на першу частину квитка будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 94 бали.

ЗНО з фізики
Екзаменування припускає рішення 34 завдань, для чого відводиться 180 хвилин. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:

з вибором однієї правильної відповіді (№1-20), який може принести до 1 бала; 

встановлення логічного відповідності (№21-24), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів; 

без вибору відповіді. Ці завдання передбачають, що учень сам сформулює відповіді в стислому вигляді (№25-34), за що отримає до 2 балів. 

Тестування з фізики є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, складає 56 балів.


На 34 завдання з фізики відведено 180 хвилин іспитового часу! 

ЗНО по біології
В даному квитку буде 50 завдань, які потрібно вирішити за дві години. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:

з вибором однієї правильної відповіді (№1-40), який може принести до 1 бала; 

встановлення логічного відповідності (№41-46), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів; 

з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів (№47-50), за що можна отримати до 3 балів. 

Тестування з біології є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, становить 76 балів.

ЗНО з географії
ЗНО з географії складається з 58 тестів, на рішення яких відведено 150 хвилин. Завдання розподілені на 4 основні форми:

з одним варіантом відповіді (№1-42), кожен з яких може принести 1 бал; 

у вигляді логічних пар (№43-4[IMG], що дає до 4 балів кожна; 

відкриті завдання, на які потрібно надати коротку відповідь (№49-52), оцінюється в 2 бали; 

на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№53-5[IMG], за які можна отримати по 3 бали. 

Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 92 бали.

Англійська, французька, німецька та іспанська мови
У 2017 році мовні ЗНО складаються з 43 завдань, які потрібно пройти за 2 години. Структурно робота поділяється на три частини:

перевіряє навички читання. Тут буде запропоновано 22 завдання; 

оцінює навик використання іноземної мови. Ця частина містить 20 завдань; 

перевіряє навички письма. Дана частина містить одне завдання відкритої форми. 




Іспит з іноземних мов передбачає аудіювання
 
Деякі завдання з частини читання і використання частин мови і листи служать підставою для виставлення оцінки в рамках госаттестации школярів. Форма завдань передбачає:

вибір однієї правильної відповіді в завданнях №1-1623-32 і 33-42 (1 бал за кожний); 

заповнення пропусків у тексті в №17-22 (1 бал); 

розгорнутий відповідь №43 (до 14 балів). 

Тим не менш, структурна складова квитка 2018 року, швидше за все, буде змінена у відповідності з дворівневим підходом. Що саме зазнає зміни (а також як будуть розподілятися бали за письмову частину і аудіювання) поки не відомо. Зараз за квиток можна отримати 56 балів.

ЗНО з російської мови
Іспит, який складається з 51 завдання, на вирішення яких Міносвіти вирішило відвести 150 хвилин. У квитку виділено дві категорії:

перша включає 50 завдань. Частина з них (№1-36 і 43-50) передбачає вибір однієї відповіді, оцінюється в 1 бал, інші (№37-42) полягають у виборі логічних пар, які можуть принести до 4 балів. 

друга складається з одного завдання відкритої форми (№51), що оцінюється в 20 балів. 

Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Загальний бал сертифіката досягає максимуму в 88 балів.

Подача документів та прийом до ВНЗ за результатами ЗНО
Випробування у вигляді ЗНО учень проходить не для власного задоволення, а для вступу до ВУЗУ. Давайте детальніше поговоримо про те, який відсоток складуть бали ЗНО в 2018 році за конкурсом на бюджетні місця, дізнаємося, чи можуть учні вступати в університет без сертифіката, і чи є пільги в балах ЗНО для певних категорій осіб.

При вступі до ВИШУ ви зможете подати максимум 9 заяв 
Напрямки для подачі заяви до ВНЗ
Вже в 2017 році скорочується кількість потенційних спеціальностей і кількість можливих заяв. Тепер можна буде подати лише 9 заяв, вибравши для себе 4 спеціальності (ще в 2016 році можна було написати на 6 заяв більше, вибравши 5 спеціальностей для навчання). Крім того, обіцяють відмінити прийом для рівнів «спеціаліст» і «молодший бакалавр». Категорія «молодший спеціаліст» поки що буде збережена, але для неї будуть діяти нові (поки не розроблені) правила прийому.

Зміни в правилах вступу для пільговиків
Абітурієнти, які мають інвалідність, що відносяться до категорії дітей-сиріт, дітей військових, які брали участь у бойових діях і переселенців, які будуть надходити з урахуванням квот, введених Міносвіти. Право вступати поза конкурсної основи з 2017 року для цих категорій осіб скасовується. Квот буде кілька:

перша з них, що дорівнює 10% від числа місць за держзамовленням (але не менше, ніж 1 особа), відведена сиротам, школярам, які не можуть пройти ЗНО за медичними показаннями, а також учасникам бойових дій; 

друга квота призначена кримським переселенцям, які приїхали в Україну після 01012017 року. Квота дорівнює 20% державного замовлення, але буде діяти не в кожному Вузі, а в спеціальних (уповноважених) інститутах і університетах, при яких створено центри освіти «Крим-Україна». Сьогодні таких центрів налічується 12; 

третя квота є досить обмеженою дії – вона передбачена лише для навчальних закладів комунального типу. Тобто для Вузів, які фінансуються за допомогою засобів регіонального бюджету; 

квоти номер чотири і п'ять призначені для іноземців та діють у межах міжнародних зобов'язань. Нагадаємо, що абітурієнти-іноземці надходять без сертифікатів, проходячи лише співбесіду в обраному Вузі. 



Збережуться додаткові бали за курси?

У 2018 р. курси можуть не принести очікуваних додаткових балів! 

Згідно із заявою керівника Департаменту вищої освіти, практика додавання балів за підготовчі курси не буде обов'язковою. Таке право отримають університети, у яких є непопулярні спеціальності. Якщо контракт наповнюється нормально, ні про які додаткові бали не може бути й мови, так що вже до 2017 року дане правило торкнеться «комп'ютерників». А ось майбутні екологи і фахівці по сільському господарству можуть піти на курси і підстрахувати себе при вступі.

Визначення коефіцієнтів конкурсних балів

З 2016 року була запроваджена нова система формування балів для вступників у Вузи. Фахівцями Міносвіти дається лише рекомендація щодо відсотка для визначення рейтингу сертифіката ЗНО, атестаційного балу та інших документів. Поки що чинними є такі рекомендації:
мінімальне значення рейтингу сертифікатів ЗНО повинно бути не менше 20%; 
мінімум атестаційного рейтингу повинен становити не менше 10%; 


Вузи приймають абітурієнтів з урахуванням творчих конкурсів, повинні відводити на цей вид вступного випробування не менше 50% рейтингу. 

Залишок балів може бути віднесено в рахунок диплома переможця МАНа, олімпіади або сертифіката про проходження підготовчих курсів (останнє, як було сказано раніше, діє не для всіх спеціальностей).

Одна хвиля зарахування у ВУЗ
Ще в 2015 році у абітурієнтів був шанс просунутися у списках, якщо першочергові претенденти на бюджет подадуть оригінали документів у інший ВУЗ. З 2016 року така практика була скасована і повертати її до життя не планують. У 2018 році одинадцятикласникам варто розраховувати тільки на одну хвилю надходження. Навіть якщо залишаться вакантні місця за держзамовленням, Міністерство просто заощадить на стипендії та фінансування університету, так як місце буде знято з конкурсу.


При вступі до ВИШУ орієнтуйтеся лише на одну хвилю зарахування 


ЗНО для майбутніх магістрантів
З 2018 року зіткнутися з ЗНО можуть не тільки вчорашні школярі. Бакалаври, які бажають продовжити навчання в магістратурі, поступово підводяться до того, що будуть здавати не внутрішньовузівських іспити, а точно таке ж ТЕСТУВАННЯ, як і випускники шкіл. ЗНО для бакалаврату охопить два напрямки – спеціальність та іноземна мова.
Виняток може бути зроблено для тих студентів, які мають міжнародну сертифікацію, що підтверджує знання іноземної мови на рівні не менше В1 або В2 (це питання ще обговорюється). Всі бакалаври будуть здавати ЗНО за фахом в 2018 році — поки не ясно, але з 2017 року така практика буде запроваджена для правників.
 
До уваги освітян Рівненщини!


Міністерством освіти і науки України видано наказ про проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

[img]file:///C:/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/img]
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.07.2017  № 1103


Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
16 серпня 2017 р. 
за № 1014/30882
Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
 
Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України «Про вищу освіту», статті 34 Закону України «Про загальну середню освіту», Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986, НАКАЗУЮ:
2. Встановити, що в 2018 році:
1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 22 травня до 14 липня;
2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку;
3) для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької, французької мов використовуються завдання сертифікаційних робіт (предметні тести) двох рівнів складності: рівня В1 та рівня В2;
4) результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року:
- українська мова і література (українська мова);
- математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття);
- один з навчальних предметів, зазначених у пунктах 2-11 Переліку (за вибором випускника);
5) випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2;
6) результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.
3. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 
Міністр
Л. Гриневич
[CENTER]
[/CENTER]

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
освіти і науки України 
31.07.2017  № 1103
ПЕРЕЛІК 
навчальних предметів, із яких у 2018 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
 
1. Українська мова і література.
2. Історія України.
3. Математика.
4. Біологія.
5. Географія.
6. Фізика.
7. Хімія.
8. Англійська мова.
9. Іспанська мова.
10. Німецька мова.
11. Французька мова.
 
Директор 
департаменту вищої освіти

О. Шаров
Директор департаменту 
загальної середньої 
та дошкільної освіти


Ю. Кононенко
 
До уваги учасників ЗНО-2018, які планують складати іспит ЗНО з англійської мови!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Лексичний мінімум для ЗНО з англійської мови


Якщо ви готуєтесь до ЗНО з англійської мовиготуєтесь до ЗНО з англійської мови, неодмінно, велетенським знаком запитання перед вами стоїть лексика. З кількістю слів, які треба знати, все ніби-то ясно, адже вона вказується у програмі - 2500, а от з тим, які саме, скажімо прямо, - біда. Ніхто не може сказати, які саме слова трапляться у текстах на ЗНО, які ідіоми, фразові чи модальні дієслова. Доводиться вчити все підряд, що трапиться на очі, або що взагалі може вивчитись. 
Втім, не все так страшно і неясно. На допомогу в даній ситуації є лексичний мінімум, який рекомендований для опанування перед ЗНО. Давайте ознайомлю вас з ним. Це той, який нарешті вирішили додати до програми ЗНО на 2017 рік. В програмі на 2016 рік такий не вказувався. Зараз він є, тому завантажуйте!




Дам ще пораду, як з ним працювати, щоб отримати максимальну користь:
Не варто вчити підряд всі слова. Не те що не варто, але й не можна. Краще спочатку пробігтись, наприклад, літерою "а", перекласти невідомі, а потім десь на чернетці або будь-де будувати з цими словами словосполучення. Чим смішніші і безглуздіші - тим краще))) Так, саме такі запам'ятаються найшвидше і на довше. Далі рухатись так само і з іншими літерами.
Застереження! Ні в якому разі не слід цілковито покладатись на знання лише цього мінімуму. Ніхто не може гарантувати, що в текстах не зустрінуться й інші. Цей - лише орієнтир, додаткова допомога. А краще всього готуватись, просто зацікавлено вивчаючи мову.
GOOD LUCK!
Редактор: Ольга Мілінчук
 
До уваги освітян, учнів 11-х класів ЗНЗ, учнів (студентів) ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Реєстрація на ЗНО-2018 розпочнеться 6 лютого 2018 року.

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 06 лютого і триватиме 19 березня 2018 року. Відповідні дати визначені календарним планом підготовки і проведення ЗНО в 2018 році, що затверджений Міністерством освіти і науки.

Основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться 22 травня проведенням тесту з математики.

24 травня відбудеться тестування з обов'язкового для всіх випускників шкіл тесту з української мови і літератури.

Зовнішнє оцінювання з іспанської, німецької і французької мов буде проведено в один тестовий день - 29 травня. ЗНО з англійської відбудеться 1 червня.
Тест з біології абітурієнти складатимуть 4 червня, з історії України - 6 червня, географії - 8 червня, фізики - 11 червня.
Завершуватиме програму основної сесії ЗНО тест з хімії, що буде проведений 13 червня.

Встановлення порогу «склав / не склав» та визначення результатів зовнішнього оцінювання з усіх предметів відбудеться не пізніше 20 червня.

21 червня учасники тестування дізнаються про офіційні результати, отримані за складання тестів, на своїх офіційних сторінках. Цього ж дня навчальним закладам будуть надіслані відомості з результатами державної підсумкової атестації їх випускників.

Додаткова сесія ЗНО буде проведена з 2 до 11 липня за окремим графіком.

У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Результати зовнішнього оцінювання з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. До переліку предметів, що будуть зараховані як результати ДПА включено тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ - початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які мають бажання зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Також результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова) будуть зараховані як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

Змінено: Ігор Опольський - 21.09.2017 08:11:15
 
До уваги потенційних учасників ЗНО... і не лише 2018 року.

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Вадим Карандій: «ЗНО має плюси і мінуси. Та наразі ніхто нічого кращого не придумав»

Непрості питання до директора Українського центру оцінювання якості освіти.



Читайте також
Міністерство освіти і науки України оприлюднило наказ щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017−2018 навчальному році. Особливих змін порівняно з минулим навчальним роком не передбачається.  Не буде ЗНО з російської мови. Надто мала кількість випускників реєструється на цей предмет. Ускладнюється життя випускників коледжів і ПТУ. Вони проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови та літератури за процедурою ЗНО.  На порозі великих змін у зв’язку зі щойно прийнятим Законом «Про освіту» наша школа.  Але наразі єдина освітня реформа, яка прижилася, це зовнішнє незалежне оцінювання під час конкурсного відбору при вступі до ВНЗ. Про плюси, мінуси та перспективи ЗНО говоримо з директором Українського центру оцінювання знань Вадимом Карандієм (на фото).

— Колись Український центр оцінювання якості освіти проводив опитування щодо рівня довіри у суспільстві до ЗНО. Чи проводите  зараз такі дослідження?
-  2016 року  таке опитування проводив Фонд «Демократичні ініціативи». Рівень довіри порівняно з 2015 роком зріс і становив 67 відсотків.

— Є неоднозначні думки щодо рівня складності тестових завдань. Особливо нарікали на тестові завдання з математики, навіть викладачі математики у школах і ВНЗ…
— Наше завдання – відбір для вступу у ВНЗ за рейтингом. Ми не визначаємо абсолютного рівня знань, а лише вказуємо на місце того чи іншого вступника у рейтингу тих, хто складав ЗНО. Якщо «придумаємо» занадто складний тест, то  його ніхто не зможе розв’язати. Кілька років тому, коли Леонід Товажнянський був ректором Харківської політехніки, він з колегами проаналізував зміст тестів з математики і дійшов висновку, що для вступу у ХПІ достатньо мати знання з математики на рівні… учня 7 класу. Сьогодні тестові завдання – не лише інструмент вимірювання знань, вони відіграють роль стандарту освіти. Якщо будемо спрощувати тести, то таким чином знижуватимемо вимоги до рівня викладання математики. Тестові завдання мають бути співмірними  з реальним рівнем знань випускників школи. Нагадаю, 2008 року  було зареєстровано на ЗНО понад 500 тисяч випускників шкіл. Цього року через демографічне провалля – 240 тисяч. Значить, буде менше студентів. Відтак вища школа готова приймати на навчання усіх…

— Ви за освітою – викладач фізики і математики. Самі пробували за 180 хвилин виконати усі тестові завдання з математики?
— Пробував. Не скажу, що набирав 200 балів, але понад 190…

— Розпитував багатьох вчителів, батьків, учнів щодо мети ЗНО.  Говорили, що це засіб боротьби з корупцією. А хтось з очільників вашого центру сказав, що ЗНО не бореться з корупцією…
— Можливо, це ви могли чути від мене. Наше покликання – не боротися з корупцією в освіті, а створювати умови для запобігання і подолання її. Боротьба з корупцією – справа правоохоронних органів.

— Років 5−6 тому обговорювали проблему запровадження так званих тестів здібностей. Посилалися на досвід повоєнної Америки. Мовляв, учасники бойових дій призабули шкільні знання, і треба перевіряти не стільки «залишкові знання», скільки здібності до навчання. Пригадую, чому відмовилися від слова «здібності». Мовляв, батьки тоді скажуть: «Виходить, моя дитина не здібна…» Тоді придумали  формулювання «тести компетентностей».
— Такі тести поширені у світі у тих країнах, де немає національних освітніх стандартів або наявні інші специфічні фактори, коли, для прикладу, треба оцінювати людей, які є різними за своїм походженням,  навчалися у різних освітніх системах. Ви згадали про США. У них немає національного стандарту загальної середньої освіти. Кожен штат організовує загальноосвітню підготовку за своїми навчальними  програмами.  Щоб потім можна було привести це все до одного знаменника в університетах різних штатів, орієнтуються не на предметні знання, а на компетентності.  В Ізраїлі багато репатріантів, які закінчували школу у різних національних системах. Там теж замінені тести предметні на тести компетентностей. Є приклад Швеції, де випускники шкіл  відразу не вступають до ВНЗ. Спочатку здобувають певний життєвий досвід, а у ВНЗ вступають у 24 і більше років.  В Україні  загальна середня освіта формалізована стандартами. Коли у 2007−2008 роках ми запропонували систему ЗНО ректорам   ВНЗ країни, деякі з них  почали шукати способів, як його уникнути. Мовляв, ніде в Законі про вищу освіту не сказано, що прийом на навчання у ВНЗ здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Давайте спробуємо варіант оцінювання здібностей вступників у форматі ЗНО. З’явилася група фахівців, яка почала працювати над такими тестовими завданнями. У 2010 році такі тести були створені, але замовлення з боку ВНЗ на них не було, і їх довелося покласти на полицю. Сьогодні ситуація дещо змінилася. 2016 року було проведено експеримент щодо конкурсного відбору на магістерську програму спеціальності 081 («право») за процедурою ЗНО. 3 серпня цього року ми провели такий відбір. Серед трьох компонентів, за якими оцінювалися здобутки бакалаврів, був тест загальних навчальних правничих компетентностей. Це фактично тест здібностей.  Досить жорсткий тест. Він контролює не лише обсяг засвоєного матеріалу, а й здатність мислити логічно, критично, аналітично, швидкість реагування, вирішення тих чи інших питань. Не виключено, що у майбутньому буде впроваджено подібні іспити і за іншими магістерськими програмами. Плануємо до березня 2019 року розробити завдання мовних іспитів у формі ЗНО для студентів після першого курсу, які вивчають іноземні мови. Одне з наших завдань – розширити складники тестування, впровадити до березня 2019 року мовні іспити у формі ЗНО для студентів-іноземців.  У 2018 році  планується впровадити дворівневі тести для  для випускників загальноосвітніх навчальних закладів, передбачити в них оцінювання важливого виду мовленнєвої діяльності – сприйняття мови на слух.

— Чи припинилися спроби деяких ректорів запровадити додатково до ЗНО  свої  інструменти відбору абітурієнтів, скажімо, співбесіди, додаткові іспити? Як на мене, реалізація таких намірів розмиває саму ідею ЗНО – вимірювати знання випускників «однією лінійкою».  
— У нас дев’ять регіональних центрів. Кожен має свій логотип. У Вінницькому регіональному центрі таким логотипом є лінійка, про яку ви кажете. Тепер ВНЗ мають більший простір для маневру. Маю на увазі встановлення мінімального прохідного бала за сертифікатами ЗНО для профільних предметів, запровадження спеціальних умов конкурсного відбору – різних квот, регіональних, галузевих, сільських коефіцієнтів… ЗНО прижилося тому, що громадськість переконалася у тому, що вступ не залежить від «телефонного права». Лише від знань.

— Цього року у пресі критикували жорстку процедуру ЗНО –  металошукачі для пошуку ґаджетів, у туалет – під «конвоєм» чергового… Мовляв, діти – не потенційні терористи…  Скільки до вашого центру надійшло скарг щодо застосування металошукачів?
Жодної! Використовуємо металошукачі з 2012 року. Скарги можуть бути лише від тих вступників, у яких було виявлено технічні засоби або письмові шпаргалки…  По Україні ми попросили вийти з аудиторій 380 учасників тестування.

— Я був свідком розмови пані Лариси Середяк з приводу долі однієї дівчинки. У туалеті у неї знайшли конспект (йшлося про історію України). Дівчина запевняла, що це не її конспект. На її захист стали вчителі, мовляв, дівчина чудово знає цей предмет, призер олімпіад… Її скарги не задовольнили…
— Подібна історія була в одному з провідних київських ліцеїв. У хлопця, переможця олімпіад різного рівня, теж на тестуванні з профільного предмета виявили у кишені навушник…

— Навушник без нічого?
— Так, заборона стосується не лише цілісного технічного засобу, а й його окремих частин… На захист цього хлопця піднялася широка учительська спільнота. У суспільстві рішуче виступають проти вибіркового правосуддя. І в справі дотримання процедури ЗНО не може бути вибірковості. Ми повинні бути  справедливими до всіх учасників змагання за кращий результат.  Колись у наших правилах було записано «заборонено користуватися». Юристи запропонували більш чітке визначення – «не мати при собі». Таке визначення не потребує доведення «користувався – не користувався», а дозволяє оперувати фактом «мав – не мав»…

— Це правда, що абітурієнтам встановлюють ліміт часу перебування у туалеті?
— Неправда! Можна там просидіти хоч усі 180 хвилин… Можна просто вийти у коридор, зібратися з думками. Але інструктор в аудиторії фіксує час – номер такий-то вийшов у такий-то час, повернувся у такий-то… З аудиторії не може вийти одночасно більш ніж одна людина…

— А про що свідчать процедури таких випробувань в інших країнах, скажімо, Європейського Союзу?  Там також такі «драконівські» методи контролю?
— Все залежить від культури,  традицій, від менталітету людей у тій чи іншій країні. 2007 року, коли ми відпрацьовували технічні аспекти масового застосування ЗНО, зокрема штрих-кодів тестових зошитів, я вивчав досвід однієї з європейських країн. Прізвище, ім’я вступник писав у куточку сторінки і заклеював  маленькою краплинкою клею. Я їм казав, що так завжди можна побачити, чия це робота… На мене зі здивуванням подивилися: їм таке навіть на думку не спадає… Ми тоді обідали у кафе навпроти їхнього центру. Одного разу побачили молоду жінку, яка сиділа зі стосом зошитів. Придивилися –  це екзаменаційні зошити! Вона це робила за кавою… Не до порівняння наші вимушені заходи надсекретності, зокрема в утаємниченості змісту тестів, особи абітурієнта  і перевірки виконаних робіт…

— Наскільки я обізнаний з процедурою проведення ЗНО, вона не змінюється протягом останніх дев’яти років.
— Освіта взагалі у розумних межах має бути консервативною. У тій же Франції основні принципи оцінювання знань було прийнято ще за часів Бонапарта Наполеона. У Китаї нормативна база Гаокао (аналог нашого ЗНО) була запроваджена 1952 року. Призупинена на період культурної революції і відновлена 1977 року. Був такий рік, коли у Китаї до ВНЗ вступило близько п’яти відсотків випускників шкіл.
  Уявіть, якщо будемо ту лінійку, про яку ви згадували, щороку міняти  залежно від потреби. Один рік нам потрібен стовп на три метри, а наступного –  півтора. Шкода різати – давайте лінійку поміняємо…

-  Яке ваше ставлення до репетиторства?
-  Спокійне. Ми живемо у ринкових умовах. Якщо батьки мають фінансову можливість оплатити послуги репетитора, то це означає, що дитина отримає додаткові знання. А знань  забагато не буває. Репетитор для учня – як тренер для спортсмена. Інша річ – як здійснюється це репетиторство, чи не йде воно на шкоду викладанню предмета у школі.  Репетитори різні бувають. Одні поглиблюють знання з того чи іншого предмета, інші  «натаскують» на тести…

— В одному зі своїх інтерв’ю міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відзначила відчутне погіршення цьогорічних результатів тестування з української мови та літератури. Ви могли б назвати результати цьогорічного тестування – відсотки учасників тестування, які не набрали мінімальної кількості  балів, зокрема з української мови та літератури, математики, фізики, історії України, англійської мови? Простіше  сказати  – знання на тверду двієчку…
— Результати тестування подаємо у  звіті Українського центру оцінювання якості освіти, який розміщено на нашому сайті. Ситуація невтішна. Мінімальний поріг з української мови і літератури не подолали 7,56 відсотка учасників, з математики −16,47, з історії України – 14,3, з англійської мови – 15,14, з фізики – аж 22,61 відсотка.

-  Але певний відсоток правильних відповідей можна просто відгадати…
— Так, можна. Тут згадуються слова Вінстона Черчілля: «Демократія  – не краща форма державного правління. Але ніхто нічого кращого не придумав…» Бачимо плюси і мінуси ЗНО. Та наразі ніхто нічого кращого не придумав. Альтернативи немає… Усі намагання вгадувати стають марними після встановлення адекватних порогових балів на межі «склав – не склав».

Із досьє «ВЗ»
Вадим Карандій народився 1971 року у селищі Поліському Київської області (селища як такого вже не існує, бо це Чорнобильська зона).  Закінчив Чернігівський державний педагогічний інститут, фізико-математичний факультет. За спеціальністю – вчитель фізики і математики. Має магістерську освіту – «менеджмент державного управління». Обіймав  відповідальні посади у сфері освіти. Від 2015 року – директор Українського центру оцінювання якості освіти.
Фото з архіву «ВЗ»

Змінено: Ігор Опольський - 22.09.2017 07:15:04
 
 
До уваги освітян Рівненщини!

[img]file:///C:/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/img]
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
вул. В.Чорновола, 74, м. Рівне, 33028; тел.64-96-60, 64-96-61; факс 22-22-02
E-mail: roippo.rv@ukr.net, код ЄДРПОУ 02139765
 26.09.2017 № 01-16/1033        На №_____________від____________
 
Начальникам відділів, управлінь освіти 
районних державних адміністрацій, 
виконавчих комітетів рад міст обласного значення  
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів, центрів
Керівникам ОТГ
Керівникам загальноосвітніх навчальних 
закладів обласного підпорядкування
Керівникам професійно-технічних навчальних закладів
Керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ р.а.
 
Про інформацію для PR-кампанії щодо
зовнішнього незалежного оцінювання 2018
у Рівненській області
 
Інститут на виконання п. 2.3 «Організація та проведення РR – кампанії з питань ЗНО-2018» спільного наказу управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 21.09.2017 № 428/115-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році», листа Львівського РЦОЯО від 25.09.2017 № 518/03-29 повідомляє, що триває PR-кампанія щодо зовнішнього незалежного оцінювання 2018 у Рівненській області.
Із метою інформування громадськості щодо нововведень у підготовці та проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, просимо опублікувати на сторінках просить розмістити на сторінках газет, часописів вашого району, міста, сайтах, порталах відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного підпорядкування, районних, міських методичних кабінетів, центрів, дошках оголошень загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, ОТГ інформаційне повідомлення, вміщене у додатку.
Також нагадуємо про необхідність донести зміст листа Рівненського ОІППО від 12.09.2017 № 01-16/968 «Про поширення актуальної інформації щодо умов, формату та проведення ЗНО 2018 та державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, процедур експертизи та моніторингу якості освіти» до кожного навчального закладу області, щоб вчителі, учні та батьки учнів знали, що вони можуть оперативно отримувати інформацію, зокрема і про зовнішнє незалежне оцінювання, за вказаним гіперпосиланням http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ або www.rivneosvita.org.ua, вибравши у розділі «Спілкування» підрозділ «Загальний форум», на якому розміщено 11 тем, що стосуються ЗНО, ДПА та моніторингу якості освіти.
 

Ректор        А. Л. Черній

Опольський Ігор Валерійович
64 96 69
 
Додаток
до листа РОІППО
від 26.09.2017 № 01-16/1033

Очікування та несподіванки ЗНО-2018

1.    Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 31.07.2017 №1103 «Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 16.08.2017 за  №1014/ 30882 зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року буде проведено з 22 травня до 14 липня 2018 року.
2.    Зменшився перелік навчальних предметів для вибору до 11: українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова, фізика, хімія, біологія та географія.
Цьогоріч не буде проводитись ЗНО з російської мови.
3.    Абітурієнти матимуть можливість скласти тести не більш як із чотирьох предметів із 11 запропонованих.
4.    Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період XX - поч. XXI століття), а також ще один предмет за вибором випускника загальноосвітнього навчального закладу зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
5.    Для студентів ВНЗ І-ІІ р.а., а також студентів (слухачів) професійно-технічних навчальних закладів, які у 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту обов’язковим є проходження зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури для зарахування результатів як ДПА з української мови.
6.    Абітурієнти, які виявлять бажання проходити ЗНО з іноземної мови, вперше матимуть можливість виконати новаційну частину тесту «Розуміння мови на слух», яка передбачає прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати сайт www.lvtest.org.ua та пройти он-лайн тестування з метою належної підготовки до ЗНО 2018.
Додаткова інформація:
www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;
www.lvtest.org. – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ - загальний форум порталу «Освіта Рівненщини»;
http://www.roippo.org.ua/ - сайт Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти).
 
 
До уваги освітян Рівненщини!


Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.



Державна підсумкова атестація відтепер буде проводитись письмово або у формі ЗНО

      МОН затвердило нове положення про ДПА молодших спеціалістів
Міністерством освіти затверджено нове Положення про державну підсумкову атестацію студентів, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти.
      Документом визначений порядок проведення ДПА, як форми контролю відповідності освітнього рівня здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, що завершили здобуття повної загальної середньої освіти, відповідним державним вимогам.
      Підсумкова атестація відтепер буде проводитись в письмовій формі або у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Перелік предметів атестації щороку визначатиметься Міністерством освіти і науки. Разом з тим, обов’язковою є атестація з української мови.
Результати атестації оцінюються за 12-бальною шкалою. Студенти, які за підсумками  атестації отримають один, два або три бали будуть відраховані з навчального закладу.
      Від проходження атестації звільняються студенти, які перебувають у соціальних відпустках або проживають у зонах стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, що ускладнюють проведення атестації.
      Документом також визначені інші особливості проведення державної підсумкової атестації студентів, які здобувають рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти.
      Як відомо, Міністерством освіти і науки вже ухвалено рішення про те, що у 2018 році  учні та студенти професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які наступного року здобудуть повну загальну середню освіту, складатимуть обов'язкове зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.



У МОН розповіли, коли запровадять ЗНО для студентів технікумів

Для студентів коледжів та учнів закладів професійно-технічної освіти, які вступили до цих закладів на базі 9-річної середньої освіти, протягом декількох наступних років буде запроваджено складання державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти у форматі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Про це Укрінформу сказав директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.
«Є рішення Міністерства освіти і науки, що з 2018 року для державної підсумкової атестації як студентів коледжів, що здобувають рівень молодшого спеціаліста, так і учнів закладів професійно-технічної освіти почне використовуватись формат ЗНО. У наступному році це буде один предмет - українська мова та література. Протягом двох-трьох років складання ЗНО як державної підсумкової атестації як в старшій школі, так і в коледжах, і закладах професійно-технічної освіти планується привести до однакової схеми", - сказав Шаров.
Він додав, що в подальшому буде вводитися така система, коли результати ЗНО для молодших спеціалістів будуть враховуватися при вступі на бакалаврат.
"У 2019 році для тих спеціальностей, де підготовка молодших спеціалістів на базі 9 класів триває три роки, можна передбачати врахування результатів ЗНО з української мови та літератури при їх вступі для продовження навчання на бакалавраті на старших курсах або зі скороченим терміном навчання. Відповідно у 2020 році можна буде враховувати ЗНО на тих спеціальностях, де навчання на базі 9 класу триває 3,5 або 4 роки", - зазначив Шаров.
За його словами, запровадження ДПА у форматі ЗНО дозволить студентам коледжів та учням закладів професійно-технічного освіти користуватись усім спектром пропозицій закладів вищої освіти.
 
До уваги абітурієнтів 2018
 

1.     ЗНО триватиме з 22 травня до 13 червня 2018 року.
2.     Ви зможете обрати навчальні предмети з переліку: українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова, фізика, хімія, біологія, географія.
3.     Кількість обраних предметів не може бути більшою ніж чотири.
4.     Для випускників старшої школи закладів освіти 2018 року результати ЗНО з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період XX - поч. XXI ст.), а також ще один предмет за вибором випускника зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
5.     Студенти (слухачі) закладів вищої освіти І-ІІ р.а. та закладів професійно-технічної освіти у 2018 році вперше в обов’язковому порядку проходять ДПА з української мови у формі ЗНО.
6.     Майбутнім абітурієнтам перед реєстрацією обов’язково потрібно ознайомитись із Правилами прийому на 2018 рік до обраного для вступу ВНЗ.
7.     Для участі у конкурсі щодо вступу до закладу вищої освіти необхідно подати результати ЗНО з 3-х чи 2-х предметів, залежно від обраної спеціальності. У 2018 році можна буде подавати сертифікати ЗНО за 2016, 2017 та 2018 роки у різних комбінаціях, окрім результатів з іноземних мов.
8.     Результати ЗНО з іноземних мов братимуть для участі в конкурсному відборі для вступу до закладу вищої освіти лише за 2018 рік.
9.     Кожен абітурієнт матиме можливість подати до семи заяв не більше ніж на чотири спеціальності на місця державного та регіонального замовлення.

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати сайт www.lvtest.org.ua та пройти он-лайн тестування з метою належної підготовки до ЗНО 2018.
Додаткова інформація:
www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;
www.lvtest.org. – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ - загальний форум порталу «Освіта Рівненщини»;
http://www.roippo.org.ua/ - сайт Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти).
 
До відома учасників ЗНО-2018!



 
Про тести з іноземних мов ЗНО-2018!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.


Нещодавно було оприлюднено оновлені характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання. Найсуттєвіші зміни внесено до сертифікаційних робіт з англійської, іспанської, німецької та французької мов: додано нову частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)», збільшено кількість завдань і час, відведений на виконання сертифікаційної роботи, обумовлено порядок зарахування результатів для визначення оцінки державної підсумкової атестації випускників 2018 року, які вивчали мову на рівні стандарту або академічному та профільному рівні.



Зміст і складність тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту або академічному та на профільному рівні. Тому тестування передбачає виконання сертифікаційної роботи, що містить завдання різних рівнів складності.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації буде визначено таким чином:


1) результат виконання всіх 59 завдань тесту буде зараховано як результат ЗНО (за шкалою 100–200) під час прийому до закладів вищої освіти;
2) учасники, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань.
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.
Уперше 2018 року сертифікаційна робота міститиме частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)». На виконання завдань цієї частини відведено 30 хвилин. Учасникам буде запропоновано почергово прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин, а потім відповісти на різнопланові запитання, працюючи в зошиті. Ці завдання перевірятимуть здатність розуміти почуте й вибирати необхідну інформацію з прослуханих текстів. Аудіозаписи відтворюватимуться двічі. Учасники матимуть час (до 10 хвилин) для перенесення своїх відповідей на завдання частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» у бланк А.
Загальна тривалість роботи з тестом з іноземної мови – 150 хв.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.



Серед вишів не затребувані результати різнорівневих тестів зовнішнього незалежного оцінювання


      Тести ЗНО з іноземних мов не ділитимуть на рівні В1 та В2
      У 2018 році при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов передбачено використання предметних тестів, які міститимуть завдання двох рівнів складності: академічного та профільного, а не рівня В1 та рівня В2, як передбачалося раніше. Відповідні зміни передбачені наказом Міністерства освіти і науки, що зараз перебуває на реєстрації у Міністерстві юстиції.
      В Українському центрі оцінювання якості освіти відмову тестування за рівнями В1 та В2 пояснюють тим, що у процесі затвердження переліку конкурсних предметів для вступу на навчання до вишів запиту на різнорівневі тести не надходило.
      «У 2015 році в Україні був досвід запровадження дворівневих тестів з української мови і літератури, математики. Однак, лише кілька вишів у своїх Правилах прийому визначили необхідність подання сертифікатів поглибленого рівня. І цього року ситуація повторилася: у процесі затвердження Переліку конкурсних предметів для вступу на навчання від закладів вищої освіти запиту на різнорівневі тести не надходило. Крім того, окремі члени робочої групи з підготовки Умов прийому на 2018 рік відмітили, що впровадження різнорівневих тестів зумовлює нерівні умови для абітурієнтів, – наголошує директор УЦОЯО Вадим Карандій.
      За його словами, є й інший аспект: Український центр оцінювання якості освіти не вимірює рівня володіння іноземною мовою, а оцінює рівень навчальних досягнень. «Передусім, тест ЗНО, – це інструмент, який має чітке завдання: проранжувати або вибудувати рейтинг абітурієнтів, які хочуть вступати до вищих навчальних закладів. Запит Міністерства освіти і науки України щодо визначення об’єктивної оцінки результатів вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) або профільному рівні, – дещо інше завдання, однак ми з ним упоралися», - зазначає Карандій.
      В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту та на профільному рівні.
Випускники 2018 року, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали.
      Для тих учасників тестування, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань тесту.
      Для визначення оцінки ДПА випускників 2018 року, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, не враховуватимуться завдання 33–38 із частини «Читання» і 39–48 з частини «Використання мови», що вимагають глибших знань іноземної мови. Ці завдання враховуватимуться для визначення оцінки ДПА випускникам, які вивчали іноземну на профільному рівні.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.


7 тренажерів з української мови та літератури


Підготовка до ЗНО відбувається у кожного по-своєму, хтось навчається самостійно, хтось відвідує курси, хто займається з репетитором, а дехто вчиться на онлайн-ресурсах. ZNOCLUB вирішив підібрати 7 ресурсів для перевірки своїх знань з української мови та літератури, які будуть не зайвими у підготовці до ЗНО. 
  1. arealme.com
Онлайн-тест словникового запасу. Доволі простий тренажер, який нещодавно був дуже популярним серед користувачів українського Facebook. Як серйозне джерело підготовки його навряд чи можна розцінювати, але приблизно оцінити багатство свого словника – це завжди цікаво. І не забувайте позмагатись із друзями smile:)
2. webpen.com.ua
Комплексний тренажер з української мови. Поєднує компактний виклад теоретичного матеріалу із великим обсягом практичних завдань. Ви зможете перевірити свої знання із фонетики, лексики, орфографії та культури мова. Чудовий додатковий засіб перевірки і засвоєння знань у підготовці до ЗНО з української мови.
3. ukr-mova.in.ua
Зручний і красивий ресурс із великою базою вправ, головний акцент яких  - допомогти розібратись зі «складними випадками». Часто найбільш поширені помилки із поясненнями ви могли бачити у сторінках соцмереж. Також радимо слідкувати за оновленнями блогу на цьому сайті, де у компактній ілюстрованій викладено багато орфограм.
4. learningapps.org
Інтерактивний додаток з української літератури, який допоможе вам краще засвоїти відповідності між письменниками та їх псевдонімами. Рекомендуємо пройти після створення таблички і для закріплення знань, коли повторюватимете усю програму ЗНО.
5. learningapps.org
Ще один додаток, який знадобиться вам при підготовці до ЗНО з української літератури. Встановіть відповідність між цитатою та літературним героєм – це один із найпопулярніших тестів на ЗНО. Єдиний недолік цього тренажера з української літератури – не всі твори і персонажі стосуються чинної програми. Але повправлятись у знанні української літератури ніколи не завадить.
6. learningapps.org,
(http://learningapps.org/2197145)
Одразу два посилання на додатковий спосіб підготовки до ЗНО з української літератури. Вам необхідно встановити відповідність із цитатою та літературною героїнею чи літературним героєм. Недолік такий же, як і в попередньому посиланні.
7. learningapps.org/2274443
Чудовий додаток для розширення своїх знань у родо-жанровій специфіці творів української літератури. Підходить не лише для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, а й для навчання у школі.
 Ось такий невеликий список тренажерів, які можуть полегшити підготовку до ЗНО з української літератури. А якими додатками/сайтами для перевірки своїх знань користуєтесь ви? Чекаємо на ваші коментарі!
 
До уваги учасників ЗНО-2018 з іноземної мови!


Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ТЕСТ ЗНО З ІНОЗЕМНИХ МОВ МІСТИТИМЕ ЗАВДАННЯ РІЗНИХ РІВНІВ СКЛАДНОСТІ
13.11.2017


На реєстрації в Міністерстві юстиції України перебуває наказ Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103». Цим наказом передбачено використання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році навчальних досягнень з англійської, іспанської, німецької, французької мов предметних тестів, які міститимуть завдання двох рівнів складності: академічного та профільного, а не рівня В1 та рівня В2, як передбачалося раніше.
Причини внесення змін до наказу та процедуру визначення результатів ЗНО та ДПА прокоментували Вадим Карандій, директор Українського центру оцінювання якості освіти, та Валерій Бойко, заступник директора, який опікується укладанням предметних тестів.
«У 2015 році в Україні був досвід запровадження дворівневих тестів з української мови і літератури, математики. Однак, лише кілька вишів у своїх Правилах прийому визначили необхідність подання сертифікатів поглибленого рівня. І цього року ситуація повторилася: у процесі затвердження Переліку конкурсних предметів для вступу на навчання від закладів вищої освіти запиту на різнорівневі тести не надходило. Крім того, окремі члени робочої групи з підготовки Умов прийому на 2018 рік відмітили, що впровадження різнорівневих тестів зумовлює нерівні умови для абітурієнтів, – наголошує Вадим Карандій. – Є й інший аспект: Український центр оцінювання якості освіти не вимірює рівня володіння іноземною мовою, а оцінює рівень навчальних досягнень. Передусім, тест ЗНО, – це інструмент, який має чітке завдання: проранжувати або вибудувати рейтинг абітурієнтів, які хочуть вступати до вищих навчальних закладів. Запит Міністерства освіти і науки України щодо визначення об’єктивної оцінки результатів вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) або профільному рівні, – дещо інше завдання, однак ми з ним упоралися».
Зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) та на профільному рівні. Випускники 2018 року, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали.
«Для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань тесту. Для визначення оцінки ДПА випускників 2018 року, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, не враховуватимуться завдання 33–38 із частини «Читання» (вони скеровані на перевірку розуміння структури тексту та засобів зв’язку між його частинами) і 39–48 з частини «Використання мови» (ці завдання скеровані на перевірку знання лексики), що вимагають глибших знань іноземної мови. Ці завдання враховуватимуться для визначення оцінки ДПА випускникам, які вивчали іноземну на профільному рівні, – поінформував заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко і додав: – Результати зовнішнього незалежного оцінювання (за шкалою 100–200) буде визначено на підставі виконання всіх завдань тесту: академічного та профільного рівнів».
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ЗНО з англійської мови: 20 тем для завдання з розгорнутою відповіддю

Тренуйтеся!

ЗНО з англійської мови має цікаве останнє завдання - Writing. Це завдання з розгорнутою відповіддю, яке ще називають твором. Однак зі звичайним твором схожості мало, адже це завдання має чітку умову з декількох пунктів, які обов'язково потрібно розкрити та формат: особистий лист, діловий лист або ессе. Наприклад, розкриття умов та дотримання формату вже забезпечить 8 балів з максимальних 14. 
До цього завдання можна та потрібно готуватися. Але спочатку треба добре знати критерії оцінювання завдання з розгорнутою відповіддю. Справді добре. Так, щоб легко без файлу можна було комусь їх розповісти.
А далі тренуватись – написати з десяток листів чи ессе. 



Також можна навчитись самостійно перевіряти свою роботу. Є готова інструкція:
Як самостійно перевіряти завдання з розгорнутою відповіддю з англійської мови.


А ще - лист з реального ЗНО:
Лист, який на ЗНО-2014 з англійської отримав 14 максимальних балів


Для тренування маємо 20 прикладів тем. Завантажуйте, вибирайте цікаві теми, пишіть, перевіряйте!
Нагадую, що свою письмову роботу на ЗНО потрібно з чернетки перенести на окремий від тестових завдань бланк Б. Орієнтовний обсяг — 200-250 слів. Це не так і багато, як здається, перевірте самі. Залежно від почерку, трохи більше півторінки. Текст обсягом до 100слів екзаменатори не перевірятимуть.
Завантажуйте:

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ЗНО З ІНОЗЕМНИХ МОВ: ОПРИЛЮДНЕНО ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ВАРІАНТИ ТЕСТІВ
20.11.2017


У 2018 році до сертифікаційних робіт з іноземних мов додано нову частину – «Аудіювання».
Для того, щоб полегшити підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, а також ознайомити майбутніх учасників із структурою тесту, публікуємо демонстраційні варіанти зошитів з англійської, французької, німецької, іспанської мов, примірники бланків для перенесення відповідей, а також зразки аудіотекстів до частини «Аудіювання».
До демонстраційних варіантів уміщені завдання, що за типами та кількістю аналогічні тим, що використовуватимуться під час основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов.
Зразки зошитів та аудіотекстів розміщено у розділі «Предмети ЗНО» у підрозділах «Завдання сертифікаційної роботи» з предметів: англійська мованімецька мовафранцузька моваіспанська мова. Ознайомитися з демонстраційними варіантами тестових зошитів можна, відкривши зошит у форматі пдф.
Потенційні учасники тестування також мають можливість прослухати фрагменти текстів частини «Аудіювання» та потренуватися у виконанні завдань. Аудіофайл можна відтворити безпосередньо у підрозділі «Завдання сертифікаційної роботи» або на каналі YouTube.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням у ФБ.

  
Змінено: Ігор Опольський - 22.11.2017 12:34:41
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням у ФБ.

Страницы: 1 2 3 4 5 След.
Читають тему (гостей: 1)