Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2018 році: ДПА у формі ЗНО у ЗНЗ, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а., Тут будуть вміщуватись актуальні матеріали, що стосуються даної теми
 
Матеріали читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

 
До уваги абітурієнтів та учасників ЗНО-2018 з іноземних мов!


На сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі "ПРЕДМЕТИ ЗНО" - "Завдання сертифікаційної роботи" розміщено демонстраційні варіанти завдань з розділу "Розуміння мови на слух" (АУДІЮВАННЯ).


Опрацювати матеріали можна, перейшовши за наступними гіперпосиланнями:

1. Англійська моваПЕРЕЙТИ, ОПРАЦЮВАТИ та ПРОСЛУХАТИ

2. Німецька моваПЕРЕЙТИ, ОПРАЦЮВАТИ та ПРОСЛУХАТИ

3. Французька моваПЕРЕЙТИ, ОПРАЦЮВАТИ та ПРОСЛУХАТИ

4. Іспанська моваПЕРЕЙТИ, ОПРАЦЮВАТИ та ПРОСЛУХАТИ.

УСПІХІВ ВАМ !!!
 
До уваги учасників ЗНО-2018 з історії України!


Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.


Підготовка до ЗНО з історії України: персоналії (PDF для завантаження)Підготовка до ЗНО з історії України має починатись з програми. В ній знайдеться все, що потрібно штудіювати.
Звичайно, там багато всього: дат, періодів. тем, імен. Якраз про останнє поговорімо, а краще прогляньмо).
Біля кожної теми в програмі ви можете бачити перелік імен, які треба знати. Для полегшення підготовки є ось такий PDFчик, в якому знайдете зображення всіх історичних осіб, вказаних у програмі. 
Обов'язково ознайомтесь. 
Зверніть увагу! Згідно з програмою ЗНО на 2018 рік!


 

Запам'ятовуйте, готуйтесь!
 
Матеріал переглядаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

 
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Усі, хто отримує повну загальну середню освіту, складатимуть ДПА у формі ЗНОУчні коледжів та ПТНЗ складатимуть державну підсумкову атестацію в формі ЗНО з трьох предметів, але ці зміни впроваджуватимуть поступово. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій під час регіональних нарад щодо вступної кампанії 2018 року.
«Позиція МОН є такою, що форма та умови проведення ДПА мають бути однаковими для всіх – незалежно від того, в якому типі закладу здобувається загальна середня освіта. Впровадження цього буде поступовим, упродовж трьох років. 2018-го учні закладів професійної та вищої освіти, що вступили на базі 9-ти класів, складатимуть ЗНО з української мови. Через рік – також з математики або історії України на вибір, а ще через рік – усі предмети підсумкової атестації», – зазначив Вадим Карандій.
Він нагадав, що закладам, які готують молодших спеціалістів на базі 9-ти класів, потрібно вже зараз готуватися до організації ЗНО з української мови. Відповідне тестування відбудеться 24 травня 2018 року.
«Зараз на сайті УЦОЯО для кожного навчального закладу створено кабінет керівника. Це стандартизований інтерфейс, де ми збираємо всю інформацію, потрібну для проходження учнями підсумкової атестації у формі ЗНО. Керівникам закладів професійної освіти потрібно внести туди інформацію про очолюваний заклад до 28 грудня цього року. Саме на її основі відбуватиметься реєстрація учнів на тестування», – наголосив керівник Центру.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.1. Учасниками пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі – пробного тестування, пробного ЗНО, ПЗНО) є особи, які надіслали електронну заяву для його проходження та здійснили оплату.
2. Реєстрація учасників пробного ЗНО здійснюється Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти (далі - ЛРЦОЯО) через мережу Internet.
3. Реєстрація триватиме з 09 січня 2018 року до 31 січня 2018 року.
4. Для реєстрації особа, яка виявила бажання взяти участь у пробному ЗНО, повинна:
4.1. Зайти на сайт ЛРЦОЯО lv.testportal.gov.ua на сторінку «Пробне ЗНО-2018».
4.2. Ознайомитися з документами, що регламентують проведення пробного тестування.
4.3. Заповнити на сайті реєстраційну форму, сформувати та відправити електронну заяву. Отримати логін та код доступу до інформаційної сторінки учасника ПЗНО (далі - інформаційна сторінка).
4.4. Зайти на інформаційну сторінку та роздрукувати квитанцію для сплати вартості послуг.
4.5. Здійснити оплату на основі цієї квитанції протягом 5 (п’яти) робочих днів в установі будь-якого банку України. Квитанцію зберігати. Останній день прийому платежів – 07 лютого 2018 року. Кошти, перераховані після 07 лютого, зараховуватись не будуть.
Через 5 робочих днів після здійснення оплати, зайти на свою інформаційну сторінку та пересвідчитись, що платіж зараховано (статус заяви зміниться на "Оплачена", що є підтвердженням факту реєстрації).
5. Пункти пробного ЗНО будуть створені, як правило, у районних центрах та/або в містах обласного значення. Якщо в районі (місті) виявить бажання брати участь у пробному ЗНО менше, ніж 31 особа, то учасникам цього району (міста) буде надано можливість проходити пробне ЗНО в іншому населеному пункті.
6. Кожен зареєстрований учасник може скласти тести не більше, як із двох предметів за вибором згідно графіка: 
24 березня 2018 року:
• українська мова та література;   
31 березня 2018 року:
• історія України;   
• математика;   
• фізика;   
• хімія;   
• біологія;   
• географія;   
• англійська мова;.   
• німецька мова;   
• французька;   
• іспанська мова. 
7. Особи, які мають потребу створення для них особливих (спеціальних) умов проходження пробного ЗНО, повинні вказати про це під час реєстрації та підтвердити цю потребу скан-копією медичної довідки форми первинної облікової документації №086-3/о.
8. Факт надходження до ЛРЦОЯО електронної заяви на участь у пробному ЗНО є підставою для опрацювання персональних даних у процесі підготовки та проведення пробного тестування відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Змінено: Ігор Опольський - 13.12.2017 12:00:59
 
Лист Міністерства освіти і науки України від 24.11.2017 № 1/9-635 про упровадження ДПА у формі ЗНО для ПТНЗ у 2018, 2019, 2020 роках.

 
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ТЕСТИ ЗНО ДРУКУВАТИМУТЬ ШРИФТОМ БРАЙЛЯ
19.12.2017


Особи з порушеннями зору мають можливість у 2018 році пройти ЗНО з використанням завдань, надрукованих шрифтом Брайля.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України у 2018 році пройде апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання рельєфно-крапковий шрифт – шрифт Брайля. Апробація відбудеться під час додаткової сесії з української мови і літератури, математики, історії України.
Реєстрація осіб для участі в апробації відбуватиметься з 6 лютого по 19 березня за стандартною процедурою. Учасники апробаційного тестування отримають результати ЗНО за шкалою 100–200 балів і зможуть використати їх під час вступу до закладів вищої освіти. Як оцінка за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів результати апробаційного тестування не зараховуватимуться.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.
У 2018 році усі випускники шкіл мають скласти державні іспити у формі незалежного оцінювання

ЗНО-2018. Що необхідно знати?


      У 2018 році державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО. Пропонуємо учасникам тестування ознайомитись з найбільш актуальною інформацією щодо проведення тестування.

      Пробне зовнішнє оцінювання
      Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників з процедурою проведення тестування. Участь у пробному тестуванні є добровільною. Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочнеться 9 січня та триватиме до 31 січня 2018 року. Реєстрацію здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти. Вартість складання одного пробного тесту коливатиметься від 129 до 137 грн в залежності від регіону проживання учасника. Дізнатись більше >>>

      Вибір предметів ЗНО
      Для вступу до вишу для навчання за освітнім рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів. У 2018 році прийматимуться сертифікати отримані у 2016-2018 роках, окрім сертифікатів з іноземних мов. Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені умовами прийому до вишів, в залежності від спеціальності, обраної абітурієнтом. Дізнатись більше >>>

      Якими будуть тести ЗНО у  2018  році
      Особливості кожного тесту визначені характеристиками сертифікаційних робіт ЗНО, якими встановлені форми тестових завдань, час на їх виконання, методологія оцінювання завдань, розподіл за частинами, що зараховуватимуться як державна підсумкова атестація та як вступний іспит до вишів тощо. Цього року зміни структури зазнали майже усі тести ЗНО, однак найсуттєвіші зміни внесено до тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов — вони отримали нову частину тесту — «Аудіювання». Дізнатись більше >>>

      Реєстрація на ЗНО
      Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 06 лютого і триватиме 19 березня. Внесення змін до реєстраційних даних буде можливе до 02 квітня. Особа, яка реєструється для проходження тестування, має подати до відповідного регіонального центру оцінювання комплект реєстраційних документів. Порядок реєстрації буде визначений на початку 2018 року.

      Графік ЗНО
      У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 22 травня тестом з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури, іспанської, німецької та французької мов. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 червня по 13 червня 2018 року. Дізнатись більше >>>

      ЗНО і ДПА
      Результати ЗНО з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. До переліку предметів, що будуть зараховані як результати ДПА включено тести з української мови і літератури, математики або історії України, а також одного з навчальних предметів за вибором випускника. Дізнатись більше >>>

      Результати ЗНО
      Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології відбудеться не пізніше 15 червня 2018 року. Оголошення результатів з історії України, географії, фізики та хімії - до 21 червня 2018 року. Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 17 липня 2018 року. Дізнатись більше >>>

      Власне висловлення з української мови
      Відкрите тестове завдання з розгорнутою відповіддю у вигляді власного висловлення є одним з найважливіших завдань у тесті з української мови та літератури. Учасники тестування можуть скористатись безкоштовним збірником матеріалів та дізнатись, як краще діяти на тестуванні при написанні власного висловлення. Дізнатись більше >>>

      ЗНО - онлайн
      При підготовці до складання тестів учасники ЗНО можуть скористатись найбільшою безкоштовною онлайн-базою тестів зовнішнього незалежного оцінювання. На сайті «ЗНО онлайн» розміщені всі тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2017 років, а також тести, що пропонувались вступникам під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2017 років. Частина тестів доповнена коментарями фахівців. Дізнатись більше >>>
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.Цього року вперше буде застосовано поріг ЗНО у 150 балів для медичних спеціальностей

МОЗ радить вступникам-медикам пройти пробне ЗНО

Міністерство охорони здоров'я радить майбутнім абітурієнтам взяти участь у пробному зовнішньому оцінюванні та перевірити власні знання.
У відомстві зазначають, що цього року буде перша вступна кампанія, де буде застосовано поріг ЗНО у 150 балів для медичних спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія».
«Таке обмеження - необхідний крок, адже абітурієнт має довести, що має достатню мотивацію та здібності, щоб опановувати лікарську професію», - наголошують у МОЗ.
Також у міністерстві зазначають, що у розвинених країнах світу подібні обмеження для вступу на медичні спеціальності діють давно. Зокрема, у Великій Британії прохідний бал дає шанс лише 10% абітурієнтам, у США - 15%.
«Встановлення мінімального прохідного бала ЗНО для українських абітурієнтів - це перший крок на шляху поліпшення медичної освіти в Україні, наближення її до світових стандартів», - підкреслили у Міністерстві охорони здоров'я.
Як відомо, реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання розпочалась 09 і триватиме до 31 січня 2018 року.
Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводитиметься з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу учасників до пункту тестування та робочого місця.
Цього року вартість складання одного пробного тесту коливатиметься від 129 до 137 грн в залежності від регіону проживання учасника. Реєстрацію здійснюють регіональні центри оцінювання якості освіти.
      Регіональні центри оцінювання якості освіти : 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ОСНОВНІ ЗМІНИ В ПРОЦЕДУРІ РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО НА 2018 РІК
16.01.2018


Унесено зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
Унесення змін зумовлено узгодженням Порядку з чинним законодавством, а також у зв’язку із запровадженням з 2018 року проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають завершити здобуття повної загальної середньої освіти.
Отже, учні (слухачі, студенти закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА у формі ЗНО, комплект реєстраційних документів подають до закладів освіти, у яких вони навчаються. Керівники закладів освіти після отримання реєстраційних документів своїх учнів мають сформувати список осіб, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО. Список осіб та комплекти документів в установлені строки керівники закладів надсилають до відповідного регіонального центру або передають нарочно. Таким учням Сертифікати ЗНО в індивідуальних конвертах буде надіслано за адресою закладу освіти, де вони навчаються.
Випускникам минулих років та особам, які не проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання сертифікати буде надіслано за адресою, зазначеною під час реєстрації.
Окрім цього, вилучено норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Зміни відбулися відповідно до вимог чинного законодавства (паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку).
Ще однією новацією є те, що особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО в додатковий період (3–21 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.Міністерством освіти затверджені зміни до Порядку проведення зовнішнього оцінювання


Для участі у ЗНО випускникам необхідно мати паспорт
Реєстрація учасника для проходження зовнішнього оцінювання передбачає обов'язкову наявність паспорта громадянина України. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки, яким затверджені зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Документ вже зареєстрований у Міністерстві юстиції.
Зокрема, норма, що передбачала можливість подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта для реєстрації для участі у ЗНО особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, скасована.
В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що відповідні зміни відбулись відповідно до вимог чинного законодавства, згідно з якими паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку.
Виключення щодо обов'язкової наявності паспорта для реєстрації на ЗНО будуть діяти для деяких категорій учасників ЗНО, зокрема, які не мали можливості отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживають на окупованих територіях, іноземців або осіб без громадянства.
Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 06 лютого і триватиме 19 березня. Внесення змін до реєстраційних даних буде можливе до 02 квітня. Особа, яка реєструється для проходження тестування, має подати до відповідного регіонального центру оцінювання комплект реєстраційних документів.
 
Директор УЦОЯО розповість деталі ЗНО-2018 під час прес-конференці
ТРАНСЛЯЦІЯ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ БУДЕ ВІДБУВАТИСЬ ЗА ЦИМ ГІПЕРПОСИЛАННЯМ (ПЕРЕЙТИ ТА ДИВИТИСЬ)

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій 23 січня об 11:30 проведе прес-конференцію, під час якої дасть відповіді на важливі питання, пов’язані із ЗНО-2018. Про це повідомляється на сайті УЦОЯО.
Прес-конференція під назвою «Старт реєстрації на ЗНО-2018» проходитиме в інформаційному агентстві УКРІНФОРМ (вул. Богдана Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)). Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ. Решта зможуть переглянути пряму трансляцію події на сайті Укрінформу за посиланням.
Під час заходу будуть обговорюватися такі питання:
— терміни та спосіб реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні;
— можливості вибору предметів для ДПА, що проходитиме у формі ЗНО;
— особливості реєстрації учнів (студентів, слухачів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів для проходження ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури;
— зміни в сертифікаційних роботах з іноземних мов;
— забезпечення умов участі в зовнішньому незалежному оцінюванні осіб з особливими освітніми потребами;
— особливі умови реєстрації для осіб з неконтрольованих територій та учасників антитерористичної операції.
     Скрін сторінки прес-конференції:
 
Змінено: Ігор Опольський - 17.01.2018 07:56:25
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Чого чекати абітурієнтам від ЗНО-2018?
ЗНО-2018 стартує 22-го травня іспитом з математики. 24-го травня абітурієнти складатимуть українську мову та літературу. Реєстрація для участі в основній сесії ЗНО розпочнеться шостого лютого. У тестуванні абітурієнтів чекає немало нововведень.
Абітурієнти можуть складати ЗНО щонайбільше з чотирьох предметів. Результати з трьох предметів зарахують як державну підсумкову атестацію. Обов’язковим залишається складання ЗНО з української мови та літератури, другий можна обрати між математикою та історією України, третій предмет – повністю на вибір випускника
«Змінився формат складання тестів з іноземної мови, зокрема додано ще один вид мовленнєвої діяльності – це аудіювання. Відповідно збільшується час на проведення цього іспиту від 120-ти хвилин до 150-ти хвилин. На аудіювання виділено – до півгодини. Таким чином відбуватиметься іспит вперше, тому ми посилено готуємося. Оскільки нам потрібно навчити людей, як працювати в таких умовах. Окрім цих змін з іноземної мови, буде ще одна особливість – діти, які складали іноземну мову на профільному рівні, складатимуть цей предмет як державну підсумкову атестацію. Діти, які вивчали іноземну за академічним рівнем, складатимуть лише окремі тести на державну підсумкову атестацію. Іноземну мову, зазвичай, складає чверть учасників ЗНО, тобто маємо досить велику аудиторію», – пояснює заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.
Уникнути ЗНО не вдасться жодному випускнику. Цього року складатимуть ЗНО навіть учні ПТУ та коледжів. «Друге нововведення – це обов’язковість складання ЗНО учнями ПТУ та коледжів. З цією категорією учасників тестування ми вже також почали підготовку. Також ЗНО-2018 більше адаптують для дітей з особливими потребами. Зокрема, складатимуть тестування діти, які мають проблеми із зором. Для них підготовленні тести шрифтом Брайля. Правда вони братимуться участь у додатковій сесії в липні», – додає Юрій Шайнюк.
Реєстрація для участі в ЗНО-2018 триватиме від 6-го лютого до 19-го березня.

Софія Романська
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Чи зараховується ЗНО як державна підсумкова атестація?

      Запитання: чи зараховується ЗНО як Державна підсумкова атестація?
      Відповідь:  у 2018 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів:
      1) українська мова і література (українська мова);
      2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
      3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька мови, біологія, географія, фізика, хімія). Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.
У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які вивчали цю іноземну мову:
  • на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);
  • на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).
Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).
Також у 2018 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова) проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.Змінено: Ігор Опольський - 08.02.2018 07:03:28
 
Малюнки взято у ФБ-спільноті "Відеорепетитор української мови.".
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням

З яких предметів можна скласти ЗНО і скільки їх можна обрати?


      Запитання: з яких предметів можна скласти ЗНО, скільки можна обрати?
      Відповідь: кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови.
Обрати можна не більш ніж 4 предмети.
Змінено: Ігор Опольський - 08.02.2018 07:05:39
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПРО СТВОРЕННЯ ОСОБЛИВИХ УМОВ
Особа, яка планує брати участь у ЗНО та потребує адаптації процедури тестування, має надати відповідний медичний висновок.

Медичний висновок треба подати разом з іншими реєстраційними документами, під час формування реєстраційної картки вказати на необхідність створення особливих умов, зазначити номер і дату виданої закладом охорони здоров’я форми № 086-3/о.
Порядок видачі Медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання затверджено спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України.
Зокрема, щоб отримати висновок, особа має звернутися до закладу охорони здоров’я, за яким закріплена, а саме до лікаря-спеціаліста відповідно до профілю захворювання. Замість неповнолітньої особи до закладу охорони здоров’я також може звернутися один з її батьків або законних представників.
Лікар-спеціаліст надає рекомендації щодо необхідності створення особливих умов у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням особливостей стану здоров’я особи.
Лікувально-консультативна комісія (ЛКК) або медична комісія згідно з рекомендаціями лікаря-спеціаліста:
  • установлює категорію особи з особливими освітніми потребами;
  • визначає особливі умови, які необхідно для неї створити в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Переліку особливих умов,  затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України (або інші умови, що не зазначені в Переліку, але створення яких хворий потребує для проходження зовнішнього незалежного оцінювання);
  • ухвалює рішення про видачу форми № 086-3/о, де зазначено про необхідність створення особливих умов.
Форма № 086-3/о має бути видана протягом семи днів із дня звернення, але не пізніше завершення строку реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
Регіональні центри оцінювання якості освіти гарантовано забезпечуватимуть особливі умови, зазначені в Переліку. Створення інших умов залежить від матеріально-технічних можливостей пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та особливостей технології тестування і потребуватиме розгляду регламентними комісіями при регіональних центрах оцінювання якості освіти.
Докладніше про умови участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб з особливими потребами – у наказі Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837-1710/29840.
Звертаємо увагу, що Міністерство освіти і науки України та Міністерство охорони здоров’я України надіслали лист керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, з питань освіти і науки обласних, Київської міської адміністрацій із проханням довести зміст наказу до відома керівників лікувально-профілактичних і навчальних закладів системи загальної середньої освіти.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

РЕЄСТРАЦІЯ на ЗНО-2018. ВІДЕОІНСТРУКЦІЯ.

Майбутнім учасникам #ЗНО пропонуємо переглянути відео-інструкцію формування реєстраційної картки. Сервіс «Зареєструватися» розміщений на головній сторінці сайту http://testportal.gov.ua/
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.Рекомендації містять поради, що мають на меті забезпечити якісну підготовку студентів

      Коледжам дали рекомендації з підготовки учнів до ЗНО
      Викладачам закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів, надані методичні рекомендації з підготовки студентів до ЗНО з української мови.
      Рекомендації надані Спілкою голів методичних об’єднань викладачів української філології закладів вищої освіти у зв'язку з впровадженням в 2018 році державної підсумкової атестації студентів, які здобувають рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти з української мови у формі ЗНО.
      Рекомендації містять поради викладачам української мови, що мають на меті забезпечити якісну підготовку студентів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови.
      Зокрема, викладачам рекомендують розподілити години на вивчення окремих  розділів та передбачити додатковий час на повторення деяких тем.
      Окрім цього, викладачам української мови рекомендують навчати студентів алгоритмів виконання тестових завдань різних форм, аналізувати результати тестування, звертати увагу студентів на формування вмінь студентів писати власні висловлювання тощо.
      Також викладачам радять рекомендувати своїм студентам проходження тестувань у режимі онлайн на сайті «ЗНО онлайн», де розміщені тести, що складали абітурієнти під час пробного та основного зовнішнього оцінювання 2009-2017 років та інші інтернет-ресурси, які допоможуть студентам у підготовці до ЗНО з української мови.
      Як відомо, зараз в Україні триває реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання.
      Учні, слухачі або студенти закладів професійної або вищої освіти, які в поточному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА у формі ЗНО мають реєструватись на тестування у своїх закладах освіти.
Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
Читають тему