Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 ... 3 4 5 6 7 ... 19 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
До уваги освітян РІвненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

ЗНО-2020: ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ
20.05.2020


Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.
Відтак основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня, з іспанської, німецької, французької мов — 6 липня, з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня.
До 4 червня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.
Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зреєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал дивимось нижче або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

Змінено: Ігор Опольський - 20.05.2020 16:57:23
 
Увага! У разі початку ЗНО 25 червня ДПА у формі ЗНО складатимуть всі випускники закладів освіти
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/school/73682/
ДПА у формі ЗНО пройдуть всі випускники
У разі початку основної сесії тестування 25 червня державну підсумкову атестацію у формі ЗНО будуть складати всі цьогорічні випускники.
Про це, за підсумками засідання парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій, повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
За його словами, у засіданні комітету взяла участь в.о. міністра освіти Любомира Мандзій, яка повідомила, що можливості для проведення тестування всіх випускників є, хоча треба вирішити чимало складних питань, найперше з яких - безпека всіх учасників ЗНО.
«Для цього потрібне окреме фінансування із стабілізаційного фонду, рішення про що має ухвалити Кабмін. Ще одна необхідна умова - повноцінне транспортне сполучення в Україні на початок червня. За таких умов ЗНО здають усі випускники, бо зсув термінів не критичний», - повідомив освітній омбудсмен.
Разом з тим, при суттєвому погіршенні епідеміологічної ситуації, ЗНО буде проведено за другим сценарієм - у серпні. Тоді буде окремо розглядатися питання про скасування ДПА у формі ЗНО для тих випускників, які не планують навчатися цього року у закладах вищої освіти.
«У будь-якому випадку обов'язково буде рішення Кабміну про продовження навчального року, оскільки що за першим, що - тим більше - за другим сценарієм, ми виходимо за 1 липня, коли навчальний рік мав би завершитися за законом. Але «антиCOVID» законом рада дозволила Кабміну ухвалювати таке рішення», - зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Як відомо, Міністерство освіти і науки планує реалізувати перший з двох сценаріїв проведення зовнішнього незалежного оцінювання і розпочати основну сесію тестування 25 червня.
 
Проект рекомендацій головного санітарного лікаря України щодо проведення ЗНО-2020
Матеріал читаємо, перейшовши за гіперпосиланням

 
ДПА у формі ЗНО можуть скасувати для випускників, які не планують вступати до вишів

Т.в.о. Міністра освіти Любомира Мандзій окреслила найбільш важливі речі, які стосуються ЗНО та ДПА.

ЗНО буде проводитися за першим сценарієм (червень-липень). Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав освітній омбудсмен Сергій Горбачов:

Тільки що завершилося засідання Комітету з питань освіти, де т.в.о. міністра освіти Любомира Мандзій окреслила найбільш важливі речі, які стосуються ЗНО та ДПА. При цьому ДПА у формі ЗНО будуть складати всі випускники: можливості для цього є, хоча треба вирішити чимало складних питань, найперше з яких –  безпека всіх учасників: і випускників, і тих, хто проводить тестування. Для цього потрібне окреме фінансування із стабілізаційного фонду, рішення про що має ухвалити Кабмін.


Ще одна необхідна умова –  повноцінне транспортне сполучення в Україні на початок червня. За таких умов ЗНО здають усі випускники, бо зсув термінів не критичний. Якщо буде суттєве погіршення епідеміологічної ситуації, ЗНО буде проведено за другим сценарім –  у серпні. Тоді буде окремо розглядатися питання про скасування ДПА у формі ЗНО для тих випускників, які не планують навчатися цього року у закладах вищої освіти, – написав омбудсмен.


У будь-якому випадку обов'язково буде рішення Кабміну про продовження навчального року, оскільки що за першим, що –  тим більше – за другим сценарієм, ми виходимо за 1 липня, коли навчальний рік мав би завершитися за законом. Але "антиCOVID" законом рада дозволила Кабміну ухвалювати таке рішення, – підсумував Сергій Горбачов.

За матеріалами:  https://vseosvita.ua/news/dpa-u-formi-zno-mozhut-skasuvaty-dlia-vypusknykiv-iaki-ne-planuiut-vstupaty-do-vyshiv-17311.html?fbclid=IwAR2ZnM-zIrXGHuvBwZxRBbfVvMU8sbGlWT2zbAxrXYSu9CU1Pr14MtfI0fY
 
До уваги освітян РІвненщини!
20 травня 2020 року відбулося засідання Комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій.

Під час засідання було розглянуто такі питання:


-На якій стадії перебуває зараз підготовка до проведення ЗНО?

-Як буде гарантована безпечна участь у ньому?

-Чи профінансовано необхідні для цього заходи?

-Якими будуть особливості проведення державної підсумкової атестації в 11 класах?

- Коли і за яких умов запрацюють заклади дошкільної та позашкільної освіти?

- Як працювати освітянам у нових умовах?


За підсумками засідання Уряду 20.05.2020 відбувся брифінг, під час якого Любомира Мандзій озвучила інформацію про проведення ЗНО-2020.


Переглянути відео можна за таким посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=6R85n5BrPrg&fbclid=IwAR3Yd4qAkfUuKIaSlTY_-VPKDAPsA_accFKGWbsTxI-_TdWyLsOKuGudckY
Змінено: Олена Холод - 21.05.2020 10:56:36
 
До уваги освітян Рівненщини!


Заклади освіти отримають електронні відомості за результатами ДПА випускників у три етапи.


Заклади освіти, учні яких братимуть участь у проведенні державної підсумкової атестації, отримають остаточні результати своїх випускників наприкінці липня.
Відповідний графік затверджений оновленим календарним планом проведення ЗНО в 2020 році.
Заклади освіти отримають електронні відомості з результатами ДПА у три етапи:
 • з математики та фізики - 17 липня;
 • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов та біології — 25 липня;
 • з географії та хімії — 29 липня.
Одночасно в електронних кабінетах учасників ЗНО будуть розміщенні результати тестування за рейтинговою шкалою 100—200 балів.Як відомо, Міністерством освіти оголошений графік проведення зовнішнього оцінювання в 2020 році, яким визначено дати проведення основних етапів тестування.
За матеріалами сайту osvita.ua: http://osvita.ua/school/73693/
Змінено: Олена Холод - 21.05.2020 11:09:12
 
До уваги учасників ЗНО!


Учасники ЗНО отримають запрошення до 4 червня
Учасники цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання отримають запрошення на тестування до 04 червня.
Відповідна дата передбачена новим Календарним планом проведення ЗНО, що затверджений Міністерством освіти і науки.
Запрошення міститимуть інформацію про час, адресу і дату проведення тестування, в яких братиме участь, особа зареєстрована на ЗНО.
Запрошення будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників тестування.
Як відомо, Міністерством освіти оголошений графік проведення зовнішнього оцінювання в 2020 році, яким визначено дати проведення основних етапів тестування.
За матеріалами сайту osvita.ua: http://osvita.ua/test/73689/?fbclid=IwAR2srgTEb6oCipmy1LyEZTHQRPKM5QRKJ8uUYbYR5ErfuK7eirzCS7W70l8
 
 Інтерв'ю Ліга.нет в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій
ЗНО-2020: в яких умовах відбуватиметься тестування
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://ua-news.liga.net/society/articles/pri-373-ne-dopustyat-yak-prohoditime-zno-i-pratsyuvatimut-sadki-poyasnyue-minosviti
Інтерв'ю про актуальне | "При 37.3° не допустять". Як проходитиме ЗНО і працюватимуть садки: пояснює Міносвіти
Кого впускатимуть на ЗНО, а кого ні 
 
- У постанові головного санітарного лікаря прописано, що при 37.2 не пустять всередину. Це і дітей і викладачів стосується?
Так, у постанові прописано, що вище за 37,2. Тобто при 37,2 ще допустять, а при 37.3 уже ні. Таких випускників відправлять на додаткову сесію, а інструкторів замінять.
- Якщо частина викладачів матиме температуру, то їх хтось замінить? 
- Український центр оцінювання якості освіти при обрахунку врахував ситуацію, що можуть бути випадки, коли у інструкторів може бути підвищення температури. Тому кожен пункт тестування матиме резервних інстукторів. 
- Вони в цей час мають бути в пункті тестування?
- Треба дивитися в кожному окремому випадку. Якщо людина ввечері виміряє температуру і розумітиме самопочуття, має попередити регіональний центр, технічно ми це відпрацюємо. 
- Як робитимуть так, щоб не було скупчень?
- Пункт тестування вміщатиме максимум 400 випускників. Ми передбачаємо, що по дві особи на вході будуть міряти температуру. Має бути попередній графік довезення дітей також, щоб всі одночасно не приїхали.
- Постанова щодо садочків каже, що людей з групи ризику - старших 60 років - не залучать у виховання дітей. Інструкторів по ЗНО це теж стосується?
- Вчорашнім рішенням уряду в країні запровадили адаптивний карантин - до 22 червня. Перша сесія ЗНО - 25 червня. Розрахуємо на те, що епідеміологічна ситуація і карантинні обмеження до того часу будуть зняті.
Про маски, рукавички та антисептики
 
- За постановою, на вході учасникам та спостерігачам мірятимуть температуру. Для цього потрібні безконтактні термометри. Хто їх закупить?
- Забезпечення засобами індивідуального захисту пунктів тестування, а також дезінфекторів, антисептиків та термометрів буде за кошти фонду по боротьбі з COVID-19. Орієнтовно потреба - це 125 млн грн, але сподіваємося, що при великій закупівлі ціна тих же термометрів буде нижча, ніж зараз у продажі. Ми ще ведемо перемовини з партнерами, щоб нас підтримали, тому цифра може коригуватися.
- З того, який створювали через секвестр бюджету?
- Так. Вже вчора ми отримали протокольне доручення уряду розробити порядок використання коштів. Сьогодні будемо доопрацьовувати документ і скеровуємо його на погодження з іншими ЦОВВами (центральними органами виконавчої влади - Ред.), і на наступному засіданні уряду, сподіваюся, рішення буде прийнято.
Це дозволить створити безпечні умови в усіх пунктах тестування. Ми зверталися до міжнародних партнерів за допомогою, це питання на рівні Кабміну координує віце-прем’єр-міністр Вадим Пристайко. Окремо, наприклад, ми зверталися до давніх партнерів з ЮНІСЕФу, який сказав, що допоможе з дезінфекторами для підлоги частково. 
Кількість дезінфекторів залежатиме від площі і кількості аудиторій в кожному пункті тестування. Сьогодні до кінця дня матимемо кількість аудиторій по кожній області, а кожна область буде ділити між пунктами тестування.
- Яка потреба? Про які цифри ми говоримо?
- По дві маски на кожного учасника, інструктора та працівника. Це 3 млн 247 тис 298 штук. Рукавички - 248 тисяч. Дезінфекційні засоби для шкіри та рук - 55 тис 737 літрів, і так далі.
Також говоримо про захисні щитки для медиків, інфрачервоний або безконтактний термометри.
- Хто закуповуватиме це, який орган?
- Ми це питання ще врегульовуємо разом з МОЗ, МЕРТ і Мінфіном.
- Тобто я підходжу до школи, де буде тестування, і на вході мені видають маску, і якщо я інструктор, то ще додатково рукавички?
- Перед тим вам помірюють температуру (сміється). Спочатку - температура. Ви можете прийти у своїй масці. Буде контейнер або урна, щоб її викинути. Вам дають маску, одягаєте і заходите за визначеними показниками до аудиторії. Двері аудиторії мають бути уже відчиненими, щоб ви не брали дверну ручку руками.
До того аудиторії мають бути провітрені упродовж пів години. У вас має бути чистий продезінфікований стіл, і сідаєте.
- Чи правильно я зрозуміла постанову, що всі учасники не будуть йти одним коридором у класи, а будуть окремі маршрути?
- Головне, щоб учасники йшли в одному напрямі, щоб люди не йшли один навпроти одного. Всі заходимо в один бік, і всі виходимо в один бік. Не створюємо зустрічний рух.
- Коли учасники зайшли і сіли, вони муситимуть сидіти у масках весь час?
- Так, це прописано в постанові головного державного санітарного лікаря.
- Ви розумієте, чому саме така норма? Чому не можна, наприклад, сісти за парту, зняти маску і вже її не використувати, а по завершенні тестування взяти іншу і вийти?
- Це вимоги безпеки для в умовах карантину.
Про те, хто довозитиме до пунктів тестування
 
- Хто довозитиме учасників, які живуть не біля пунктів тестування і хто контролюватиме, щоб в одному автобусі 30-50 дітей не їхало?
- Це повноваження місцевої влади. Точно будуть використовувати шкільні автобуси. Постанова по транспорту є, вона оприлюднена. І їй мають відповідати шкільні автобуси та інші автобуси, які будуть довозити до пунктів тестувань.
Відділи освіти на місцях мають підготувати свої накази.

Довідка: Постанова по перевезеннях каже, що усім водіям перед зміною мають міряти температуру, більше 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань - не може цього дня працювати. Водій впродовж усього рейсу має бути в респіраторі або медичній масці, в тому числі саморобній. Не можна везти людей без масок або респіраторів. Скільки місць в салоні сидячих - стільки можна перевозити пасажирів, не більше.


- І ці ж автобуси потім відвезуть дітей додому?
- Безперечно.
- Інструкторів, яким треба доїхати до пунктів тестування, теж будуть довозити?
- Якщо інструкторам достатньо пішки пройти до школи - це одна справа. Якщо треба їхати - відділи освіти здіснять всі заходи для організації роботи пунктів тестування.

Про кількість учасників, пунктів тестування та спостерігачів
 
- Скільки буде викладачів-спостерігачів та учасників? 
- У 2020 році - 210 334 випускники, загалом проходитимуть тестування 1 236 697 осіб. Буде 235 576 інструкторів і 12 626 медпрацівників (по двоє на один пункт тестування). Загалом у нас 6 313 пунктів тестувань, в яких - 92 536 аудиторій. Це з урахуванням тестування ЄВІ та ЄФВВ (вступ в магістратуру - Ред.)
- Чи буде більше пунктів тестування порівняно з минулим роком?
- Цього року набагато більше людей складатиме ЗНО, бо минулоріч зареєструвалися 353,8 тис, випускників було 188 тис. Тому й пунктів тестування більше.
- Як відбилася ситуація через коронавірус на кількості пунктів тестування чи аудиторій?
- Дещо коригується в межах окремих територій. Бо ми дали добро змінити місце на тестування для тих, хто, наприклад, поїхав додому на час карантину. Виходячи з цього, кількість учасників не змінюється. 18 травня був останній день, Український центр оцінювання якості освіти підводить підсумки і буде уточнювати. Наприклад, десь було заплановано 15 аудиторій, а буде 16.
Але є сталі норми - 15 осіб в аудиторії. 
- Я правильно розумію постанову санітарного лікаря, що дітей розсаджуватимуть у шаховому порядку? Бо там записано, що ніхто не сидітиме збоку, спереду і позаду.
- Схему розсадки буде робити Український центр оцінювання якості освіти, відстань між учасниками має бути не менше 1,5 метра.
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

ЯК ПРОХОДИТИМЕ ЗНО В УМОВАХ ЕПІДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ?
22.05.2020


Постановою Головного державного санітарного лікаря України затверджено рекомендації щодо безпечних умов проведення зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в умовах пандемії.
Аби уникнути скупчення учасників,  допуск до пункту проведення тестування  здійснюватиметься за графіком.
Після проведення термометрії та за умови одягнення захисної маски/респіратора, особи, в яких температура тіла не вища 37,20С, будуть допущені до пункту тестування. Особи, у яких тепература вища 37,20С і мають ознаки респіраторних хвороб, не будуть допущені до тестування, однак зможуть скласти іспит у додаткову сесію.
На вході до пункту тестування передбачені місця для обробки рук антисептиками.
В аудиторіях під час тестування між учасниками обов’язковою є дистанція 1,2 м, і цього, безумовно, буде дотримано. Приміщення провітрюватимуть і дезінфікуватимуть.
У пункті проведення тестування чергуватиме медичний працівник.

 
До уваги освітян Рівненщини!
Розпочато процедуру набору персоналу пунктів проведення основної сесії ЗНО-2020.

22.05.2020 № 01-12/336  
Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій,
виконкомів рад міст обласного значення
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів
Керівникам закладів загальної середньої 
освіти обласного підпорядкування
Директорам закладів ПТО, ВО І-ІІ р.а.
Органам управління освітою в ОТГ
   
На виконання плану роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доручення голови Рівненської обласної державної адміністрації від 29.11.2019 № дор.126/01-60/19, п. 3.30 «Підбір інструкторів, їх навчання, сертифікація (до пробного та основного ЗНО - 2020)» Плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2019-2020 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 27.09.2019 № 371/118-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році», листа Львівського РЦОЯО від 21.05.2020 № 270/03-29 «Про підбір персоналу для пунктів проведення основної сесії ЗНО-2020 та вступних випробувань» повідомляємо, що спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти організовуємо роботу щодо підбору працівників, які будуть виконувати обов'язки персоналу пунктів проведення основної сесії ЗНО, що  відбудеться з 25 червня 2020 року до 17 липня 2020 року, а також вступних випробувань до агістратури за технологією ЗНО (іноземна мова - ЄВІ та право - ЄФВВ) – 01 та 03 липня відповідно.
Просимо доручити відповідальним за підготовку до проведення ЗНО в районних, міських відділах, управліннях освіти, районних, міських методичних кабінетах, об'єднаних територіальних громадах, закладах професійної (професійно-технічної) освіти, закладах вищої освіти І-ІІ р.а., закладах загальної середньої освіти обласного підпорядкування провести роботу щодо набору персоналу для участі в процедурах основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання (державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання), вступних випробувань до магістратури за технологією ЗНО (з іноземної мови – ЄВІ та права – ЄФВВ) у 2020 році в якості старших інструкторів, інструкторів, чергових.
Відповідальних за підготовку до проведення ЗНО в районах, містах Рівненської області результати  проведеного опитування просимо відзначити у програмі «Juliam»  до 05 червня 2020 року.
Інструкція щодо роботи в програмі надіслана Львівським РЦОЯО на електронні скриньки відповідальним за ЗНО в районах, містах.
Для відповідальних за підготовку до проведення ЗНО в районах, містах Рівненської області, окрім міста Рівного, свої пропозиції щодо осіб, які в пунктах проведення ЗНО працюватимуть старшими інструкторами, інструкторами, черговими, подають такі освітні установи:
-   органи управління освітою та / або методичні служби в об’єднаних територіальних громадах;
-    заклади загальної середньої освіти відповідного району, міста;
-   заклади професійної (професійно-технічної) освіти, заклади вищої освіти І-ІІ р.а., заклади загальної середньої освіти обласного підпорядкування, які територіально розміщені у відповідному районі, місті.
Відповідальному за ЗНО в місті Рівне подають пропозиції заклади загальної середньої освіти міста.
До кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО пропозиції щодо персоналу пунктів проведення основної сесії ЗНО подають заклади професійної (професійно-технічної) освіти, заклади вищої освіти І-ІІ р.а., заклади загальної середньої освіти обласного підпорядкування, які територіально розміщені місті Рівне, Квасилівський професійний ліцей, Клеванський професійний ліцей, КЗ "Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат".
Змінено: Ігор Опольський - 23.05.2020 08:52:29
 
До уваги потенційних учасників ЗНО-2020!
Додатковий період реєстрації стартує з 25 травня!
На виконання плану роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доручення голови Рівненської обласної державної адміністрації від 29.11.2019 № дор.126/01-60/19, п. 2.3 «Організація та проведення РR – кампанії з питань ЗНО-2020»,  Плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2019-2020 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 27.09.2019 № 371/118-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році», листа Львівського РЦОЯО від 22.05.2020 № 276/03-29 повідомляємо, що спільно з Львівським РЦОЯО продовжуємо працювати над підготовкою до проведення ЗНО-2020.
            Відповідно до наказу Міністерства освіти  і науки України від 04.05.2020 №587 « Про підготовку та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» з 25 травня до 09 червня 2020 року триватиме додатковий період реєстрації на участь у ЗНО-2020. Повідомляємо, що в цей визначений період для участі в додатковій сесії ЗНО-2020 можуть зареєструватись особи які:
1) за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах і мають намір здавати ЗНО для вступу до закладів вищої освіти ІІ - ІV р. акр.;
2) брали участь в антитерористичній операції та не зареєструвались для участі у ЗНО в основний період реєстрації;
3) належать до категорії осіб із непідконтрольних територій та не зареєструвались в основний період реєстрації;
4) мають складати державну підсумкову реєстрацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватись в основний період реєстрації.
5) проживають (перебувають) на території, на якій в порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану та внаслідок цього не змогли зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання в основний період реєстрації, якщо останній день строку, відведеного для нього, припадає на період карантину, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.
Нагадуємо, що зареєструватись можна самостійно, скориставшись посиланням, що буде активним на сайті УЦОЯО (за винятком осіб, які перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах), склавши необхідний пакет документів та надіславши його на адресу ЛРЦОЯО ( Львівський РЦОЯО вул. Шевченка, 116, корп. 2, м. Львів Львівської області 79039 ). 
      

Змінено: Ігор Опольський - 25.05.2020 08:00:58
 
До уваги освітян РІвненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

      
ВІДОМІ ДАТИ ДОДАТКОВОЇ СЕСІЇ ЗНО
23.05.2020У 2020 році додаткову сесію ЗНО буде проведено з 24 липня до 10 серпня.
Тестування додаткової сесії пройдуть за таким графіком:


Результати додаткової сесії ЗНО будуть розміщені до 14 серпня.
Нагадаємо: з 25 травня до 9 червня триватиме додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії. Зареєструватися можуть усі, хто не зміг цього зробити протягом 3 лютого — 24 березня.


Змінено: Ігор Опольський - 24.05.2020 09:52:19
 
Епідеміологічні вимоги Мінохорониздоров'я до проведення зовнішнього оцінювання в 2020 році
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/test/73727/

ЗНО у карантині: рекомендації головного санітарного лікаря
Головним державним санітарним лікарем України затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).
Документ визначає епідеміологічні вимоги до проведення тестування в 2020 році.
Пропонуємо читачам повний текст рекомендацій, яких мають дотримуватись організатори зовнішнього оцінювання в умовах карантину.
Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (далі - тестування) суб'єкти, що відповідальні за організацію тестування зобов'язані дотримуватись затверджених протиепідемічних заходів.
Під час організації тестування необхідно
забезпечити інформування учасників про:
 • ознаки респіраторних захворювань, які можуть бути підставою для недопущення до проходження тестування;
 • можливість участі в додаткових сесіях тестування для осіб, які не будуть допущені до тестування за станом здоров'я;
 • протиепідемічні заходи, яких необхідно дотримуватись при участі в тестуванні;
забезпечити проведення підготовчих протиепідемічних заходів, зокрема:
 • визначити маршрути учасників, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників;
 • скласти графік, за яким відбувається допуск учасників в будівлю, де буде проводитись тестування. Графік допуску повинен враховувати час необхідний для проведення термометрії та запобігати утворенню скупчення учасників;
 • визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,2 метри один від одного;
 • розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.
Проведення термометрії та маскиПеред початком тестування всі учасники тестування та залучені особи проходять термометрію. Особи, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних хвороб не допускаються до виконання службових обов'язків або проходження тестування.
Допуск учасників до будівлі, в якій організовано тестування, здійснюється після проведення термометрії, оцінки наявності ознак респіраторних хвороб та за умови одягнення захисної маски/респіратора (без клапану) так, щоб були покриті ніс та рот.
Респіратори можуть використовуватись протягом всього тестування, захисні маски повинні змінюватись кожні 3 години або якщо маска забруднилась/стала волога.
Супроводжуючі особи
Забороняється допуск до будівлі, в якій організовано тестування, супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.
Антисептики, мило, рушники
На вході до будівлі, в якій проводиться тестування, організовуються місця для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Використання багаторазових рушників заборонено.
Дезінфекція
Після проведення тестування необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння) та провітрювання.
Аудиторії, в яких проводиться тестування, перед і після його проведенням повинні провітрюватися не менше 30 хв. Під час тестування, за сприятливих погодних умов, рекомендовано відкривати вікна при зачинених вхідних дверях.
Чергування медичних працівників
У місцях проведення тестування забезпечується чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров'я.
Утилізація масок
На виході із закладу необхідно розмістити контейнер/урну з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ».
Збір використаних масок під час проходження тестування здійснюється відповідно до періодичності їх заміни залученими особами в окремий мішок для сміття з зав'язками для подальшої утилізації.
Перед збором необхідно одягнути одноразові рукавички, які слід утилізувати відразу після завершення, після чого помити руки з милом або обробити антисептиком.
Складено за текстом Тимчасових рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), що затверджені постановою МОЗ № 24 від 21 травня 2020 року.

 
До уваги освітян Рівненщини!

Мамтеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

ЗНО-2020: РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ДОДАТКОВІЙ СЕСІЇ
25.05.2020      Сьогодні, 25 травня, розпочинається реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання і триватиме до 9 червня.
      Право на реєстрацію в цей період мають особи, які:
 • не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану;
 • брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період;
 • проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;
 • за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;
 • мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати зовнішнього оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію).
      Щоб зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО, потрібно правильно обрати категорію, створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).
Звертаємо увагу на те, що комплект реєстраційних документів має містити:
 • оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
 • заяву для участі в додатковій сесії;
 • засвідчену копію паспорта громадянина України;
 • засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).
 • за потреби інші документи (медичний висновок про створення про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).
      Рекомендації щодо реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні розміщено в розділі «Процедура реєстрації». Нагадуємо, що дату подання реєстраційних документів буде визначено за відтиском штемпеля на поштовому конверті.
Цього року додаткова сесія розпочнеться 24 липня тестуванням з фізики, 28 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з математики, 29 липня – з іспанської мови, 30 липня – з французької мови, 31 липня – з німецької мови, 3 серпня – з англійської мови, 4 серпня – з української мови і літератури, 5 серпня – з біології, 6 серпня –  з історії України, 7 серпня – з географії. Завершиться додаткова сесія 10 серпня тестуванням з хімії.

 
До уваги освітян Рівненщини!

Оприлюднені епідеміологічні вимоги до проведення основної сесії ЗНО


Міністерством охорони здоров'я затверджені рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину.
Відповідна постанова підписана головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшко.
Документ містить вимоги, яких зобов'язані дотримуватись організатори тестування в 2020 році.
Зокрема, під час проведення тестування організатори мають визначити маршрути учасників, скласти графік допуску учасників в пункт тестування та визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,2 метри один від одного.Перед початком тестування всі учасники тестування та залучені особи мають пройти  термометрію. Особи, в яких буде виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних хвороб, не будуть допущені до виконання службових обов'язків або проходження тестування.Допуск учасників до пункту тестування буде здійснюватись лише за умови одягнення захисної маски або респіратора (без клапану). Респіратори можуть використовуватись протягом всього тестування, захисні маски повинні змінюватись кожні 3 години або якщо маска забруднилась/стала волога.На вході до пункту тестування будуть організовані місця для обробки рук антисептиками.Використання багаторазових рушників у санітарних кімнатах також буде заборонено.Аудиторії, в яких проводиться тестування, перед і після його проведенням повинні провітрюватися не менше 30 хвилин. Під час тестування, за сприятливих погодних умов, рекомендовано відкривати вікна при зачинених вхідних дверях.У місцях проведення тестування буде забезпечено чергування медичних працівників.
За матеріалами osvita.ua: http://osvita.ua/test/73748/
 
Президент Володимир Зеленський провів нараду щодо запобігання поширенню COVID-19
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/test/73806/
Президент Володимир Зеленський провів нараду щодо запобігання поширенню COVID-19, під час якої були обговорені питання проведення зовнішнього оцінювання в 2020 році.
За інформацією прес-служби Офісу Президента, Володимиру Зеленському доповіли, що зараз триває підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання.
В Офісі Президента наголошують, що ЗНО має відбутися за чіткими правилами, щоб уникнути заражень. У приміщенні під час проведення тестування зможуть одночасно перебувати не більше 10 осіб.
Разом з тим, у Міністерстві освіти і науки неодноразово наголошували, що формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році змінюватись не буде. За правилами під час складання ЗНО в аудиторії можуть перебувати 15 учасників і 2 інструктори.
Рекомендації головного санітарного лікаря, що видані наприкінці минулого тижня, також не містять вимог щодо кількості осіб, які можуть перебувати в аудиторії ЗНО. Згідно з рекомендаціями МОЗ, місця розсадки учасників мають бути визначені з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,2 метри один від одного.
 
За словами в.о. міністра, необхідно дати можливість учасникам ЗНО підготуватися до тестування
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/test/73839/
Дискусії щодо ЗНО необхідно припинити, - Мандзій
Дискусії щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році необхідно припинити.
Про це у своєму Facebook написала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
За її словами, необхідно дати можливість випускникам та учасникам тестування у спокійній атмосфері підготуватися до зовнішнього оцінювання.
Вона зазначила, що у 2019 зовнішнє незалежне оцінювання виявило, що 6 227 випускників були необ’єктивно оцінені.
«Для того, щоб уникнути поширення такої ситуації у 2020 році, ми повинні: не нехтувати, а врахувати та захистити інтереси учнів; забезпечити об’єктивне оцінювання знань кожного випускника; врахувати право учнів на зміну траєкторії свого розвитку; забезпечити рівний доступ до здобуття вищої освіти», - наголосила Мандзій.
Також вона висловила переконання, що зараз необхідно думати не тільки про сьогоднішній день, а й про наступні роки та якісне освітнє майбутнє випускників.
«Обов’язок держави – забезпечити безпечні умови проведення ЗНО 2020. Рішення Уряду прийнято - умови буде забезпечено!», - підкреслила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Як відомо, цього року основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня.
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

МОЗ затвердило рекомендації проведення ЗНО – маски, маршрути учасників, вимірювання температури 
батькам, вчителям, директорам, НУШ, учням

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко дав рекомендації, як організувати проведення зовнішнього оцінювання цього року.
Про це йдеться в його постанові №24 від 21 травня, опублікованій на сайті Міністерства охорони здоров’я.
Нижче публікуємо повний текст постанови.

Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (далі тестування) суб’єкти, що відповідальні за організацію тестування зобов’язані дотримуватись затверджених протиепідемічних заходів.
      1. Під час організації тестування необхідно:
1) забезпечити інформування учасників про:
 • ознаки респіраторних захворювань, які можуть бути підставою для недопущення до проходження тестування;
 • можливість участі в додаткових сесіях тестування для осіб, які не будуть допущені до тестування за станом здоров’я;
 • протиепідемічні заходи, яких необхідно дотримуватись при участі в тестуванні;

2) забезпечити проведення підготовчих протиепідемічних заходів, які визначені цією постановою, зокрема:
 • визначити маршрути учасників, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників;
 • скласти графік, за яким відбувається допуск учасників в будівлю, де буде проводитись тестування. Графік допуску повинен враховувати час необхідний для проведення термометрії та запобігати утворенню скупчення учасників;
 • визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,2 метри один від одного;
 • розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

      2. Перед початком тестування всі учасники тестування та залучені особи проходять термометрію. Особи, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних хвороб не допускаються до виконання службових обов’язків або проходження тестування.
Допуск учасників до будівлі, в якій організовано тестування, здійснюється після проведення термометрії, оцінки наявності ознак респіраторних хвороб та за умови одягнення захисної маски/респіратора (без клапану) так, щоб були покриті ніс та рот.
Респіратори можуть використовуватись протягом всього тестування, захисні маски повинні змінюватись кожні 3 години або якщо маска забруднилась/стала волога.
      3. Забороняється допуск до будівлі, в якій організовано тестування, супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.
      4. На вході до будівлі, в якій проводиться тестування, організовуються місця для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
      5. У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Використання багаторазових рушників заборонено.
      6. Після проведення тестування необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння) та провітрювання.
      7. Аудиторії, в яких проводиться тестування, перед і після його проведенням повинні провітрюватися не менше 30 хв. Під час тестування, за сприятливих погодних умов, рекомендовано відкривати вікна при зачинених вхідних дверях.
      8. У місцях проведення тестування забезпечується чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров’я.
      9. На виході із закладу необхідно розмістити контейнер/урну з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою “ВИКОРИСТАНІ МАСКИ”.
Збір використаних масок під час проходження тестування здійснюється відповідно до періодичності їх заміни залученими особами в окремий мішок для сміття з зав’язками для подальшої утилізації.
Перед збором необхідно одягнути одноразові рукавички, які слід утилізувати відразу після завершення, після чого помити руки з милом або обробити антисептиком.

 
ДОДАТКОВА СЕСІЯ ЗНО-2020
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://mon.gov.ua/ua/news/dodatkova-sesiya-zno-2020-vidbudetsya-24-lipnya-10-serpnya-dodatkovo-zareyestruvatis-na-neyi-mozhna-vidsogodni
одаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року відбудеться з 24 липня до 10 серпня. Сьогодні, 25 травня, розпочинається додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО, який триватиме до 9 червня.
Згідно з наказом Українського центру оцінювання якості освіти, тестування відбудуться за таким графіком: 
 • фізика – 24 липня,
 • математика – 28 липня,
 • іспанська мова – 29 липня,
 • французька мова – 30 липня,
 • німецька мова – 31 липня,
 • англійська мова – 3 серпня,
 • українська мова і література – 4 серпня,
 • біологія – 5 серпня,
 • історія України – 6 серпня,
 • географія – 7 серпня,
 • хімія – 10 серпня.
Результати додаткової сесії стануть відомі до 14 серпня. 
Додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО триватиме з 25 травня до 9 червня. Згідно з наказом МОН, зареєструватись можуть ті, хто не зміг цього зробити протягом 3 лютого – 24 березня.
Право на реєстрацію в додатковий період мають особи, які:
 • не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають або перебувають на території, на якій встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану;
 • брали участь в АТО та/або у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в ЗНО в основний період;
 • проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;
 • за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;
 • мають складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати ЗНО як оцінки за ДПА).
Зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО можна, заповнивши реєстраційну картку на сайті УЦОЯО та подавши комплект реєстраційних документів особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, або надіславши його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Дату подання реєстраційних документів буде визначено за відтиском штемпеля на поштовому конверті.
Комплект реєстраційних документів має містити:
 • оформлену реєстраційну картку;
 • заяву для участі в додатковій сесії;
 • засвідчену копію паспорта громадянина України;
 • засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
 • інші документи за потреби.
Детальну інструкцію та рекомендації щодо реєстрації розміщено на сайті УЦОЯО в розділі “Процедура реєстрації”. 
Нагадаємо, основна сесія ЗНО-2020 відбудеться 25 червня – 17 липня, пробне ЗНО пройде 15 та 17 червня. До зовнішнього незалежного оцінювання допускатимуть осіб із температурою нижче 37,2 С, без ознак респіраторних хвороб та у захисних масках.
Страницы: Пред. 1 ... 3 4 5 6 7 ... 19 След.
Читають тему