Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для даної теми повідомлення повідомлення
 
До уваги учасників пробного ЗНО!

ПРОБНЕ ЗНО-2020: БЕЗПЕКА УЧАСНИКІВЦьогоріч пандемія коронавірусної інфекції внесла корективи у проведення як зовнішнього незалежного оцінювання, так і пробного ЗНО: не тільки змістилися терміни проведення, а й додалися певні правила, дотримання яких спрямоване на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Так, 15 червня відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, 17 червня – з усіх інших навчальних предметів. Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» заборонено перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.
Оскільки пробне ЗНО проводиться за особистим бажанням учасників, вони зобов’язані дотримуватися протиепідемічних заходів у громадських місцях (докладніше – за посиланням), про необхідність одягнення захисних масок чи респіраторів для допуску на пробне ЗНО кожен учасник повідомлений через персональний кабінет. Для безпечного проходження тестування в умовах адаптивного карантину вхід учасників до пунктів проведення пробного тестування відбуватиметься за наявності засобів індивідуального захисту – маски або респіратора (зокрема, виготовлених самостійно).
Наразі регіональні центри оцінювання якості освіти завершують підготовку до проведення пробного ЗНО: організовують закупівлю і доставку необхідних засобів захисту (антисептики і санітайзери) для пунктів тестування. Ситуація, що склалася, непроста і часто викликає нервування.
Нагадаємо, що відповідно до Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання фінансування заходів з підготовки та проведення тестування Здійснюється за рахунок коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб як оплата за надання послуги із проведення пробного ЗНО. Реєстрація особи, яка виявила бажання  пройти пробне ЗНО,  здійснюється  добровільно  та не є обов’язковою.
Визначення вартості платної послуги  із проведення пробного ЗНО у 2020 році здійснено на основі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з її наданням. Затвердження та оголошення цієї вартості  відбулося в грудні 2019 року.  Відповідно  під формування статті витрат для надання зазначеної послуги, включати видатки на придбання засобів індивідуального захисту, засобів дезінфекції тощо не було підстав та законодавчих вимог.  Так, вартість пробного ЗНО у 2020 році становить 138–150 гривень залежно від регіону проведення.
Що ж уходить у вартість пробного ЗНО і чому воно доволі недешеве?
При обрахунку вартості враховуються витрати на  укладання тестів, переклад цих тестів мовами національних меншин (російською, польською, румунською та ін.); створення звукових документів для виконання завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов; підготовка макетів тестових зошитів, бланків відповідей, інформаційних бюлетенів. Важливою складовою забезпечення пробного ЗНО є  друк і комплектування тестових матеріалів, доставка цих матеріалів до пунктів проведення тестування, оплата праці працівникам, залученим до організації та проведення пробного ЗНО. Маємо зазначити, що сьогодні оплата праці осіб, залучених до проведення пробного ЗНО, не висока, але для відтворення процедури тестування таких працівників у пункті проведення пробного ЗНО доволі багато, і кожний з них працює не менше п’яти годин. Не варто забувати і про процедуру оцінювання й отримування результатів. Зокрема, під час проведення пробного ЗНО створюються експертні комісії з питань установлення порога «склав/не склав» та визначення результатів учасників пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів та експертні комісії з питань визначення результатів пробного ЗНО за шкалою 1–12 балів; а для того щоб кожний учасник міг отримати свій результат в означених рейтингових шкалах, ми створюємо і підтримуємо роботу сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання».
Український і регіональні центри оцінювання просять учасників пробного ЗНО  бути максимально відповідальними, дотримуватися рекомендацій медиків, правил соціального дистанціювання, не наражати себе та інших на небезпеку, стежити за самопочуттям перед тестуванням та за наявності симптомів ГРВІ залишатися вдома. У разі якщо учасник вирішить залишитися вдома, він зможе завантажити всі матеріали тестування зі своєї сторінки учасника, а також унести відповіді до спеціального сервісу, щоб визначити свої результати, не створюючи додаткових ризиків для здоров’я.Зауважимо, що Міністерство освіти і науки України спільно з НАК Нафтогаз, ЮНІСЕФ Україна та Посольством Швейцарії в Україні забезпечать пункти проведення ЗНО необхідними засобами захисту: медичними масками; безконтактними термометрами (пірометрами); засобами дезінфекції для рук; засобами дезінфекції для оброблення поверхонь; ізоляційними медичними халатами та захисними щитками для медиків. Із 9 червня розпочнеться доставка засобів захисту до обласних державних адміністрацій, а звідти – до пунктів проведення тестування. До 25 червня – дня проведення першого ЗНО – засоби захисту будуть у місцях проведення ЗНО.За матеріалами сайту Українського центру оцінювання якості освіти: https://testportal.gov.ua/probne-zno-2020-bezpeka-uchasnykiv/?fbclid=IwAR1gXbuyInk4oHdnooA2KIAdlpwDgve2YvanioWswSIuBKiMjD5bBWreJEo
 
Пробне ЗНО: із власними масками або дистанційно
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://osvitoria.media/news/probne-zno-iz-vlasnymy-maskamy-abo-dystantsijno/

На пробне ЗНО учасники повинні прийти з масками або респіраторами (зокрема, виготовленими самостійно). За наявності симптомів ГРВІ радять залишатися вдома. У такому разі учасник зможе завантажити всі матеріали тестування зі своєї сторінки на сайті, а також внести відповіді, щоб визначити свої результати, не створюючи додаткових ризиків для здоров’я. Це зазначає Український центр оцінювання якості освіти.
15 червня відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, 17 червня — з усіх інших навчальних предметів.

«На пунктах буде по одній запасній масці, але ми рекомендуємо мати із собою 2–3 одноразові маски або респіратори», — пояснила Тетяна Вакуленко з УЦОЯО.


«Оскільки пробне ЗНО проводиться за особистим бажанням учасників, вони зобов’язані дотримуватися протиепідемічних заходів у громадських місцях (докладніше — за посиланням), про необхідність одягнення захисних масок чи респіраторів для допуску на пробне ЗНО кожен учасник повідомлений через персональний кабінет.
Вхід учасників до пунктів проведення пробного тестування відбуватиметься за наявності засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (зокрема, виготовлених самостійно)», — зауважують на сайті УЦОЯО.
Наразі завершують підготовку до проведення пробного ЗНО: організовують закупівлю і доставку необхідних засобів захисту (антисептики і санітайзери) для пунктів тестування. 
Пробне ЗНО є добровільним та необов’язковим, його фінансують за рахунок оплати, яку здійснюють учасники. Визначили вартість (138-150 гривень) ще в грудні 2019 року, коли підстав та законодавчих вимог для придбання засобів індивідуального захисту та дезінфекції ще не було.
Пункти проведення основної сесії ЗНО забезпечать усіма необхідними засобами захисту до 25 червня: медичними масками; безконтактними термометрами (пірометрами); засобами дезінфекції для рук; засобами дезінфекції для оброблення поверхонь; ізоляційними медичними халатами та захисними щитками для медиків.
 
УЦОЯО: на пробне ЗНО учасники мають приходити в масках


Кожен учасник пробного ЗНО повідомлений про необхідність одягнення захисних масок чи респіраторів для допуску на пробне тестування.
Про це йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти щодо безпеки учасників пробного тестування.
В УЦОЯО наголошують, що оскільки пробне ЗНО проводиться за особистим бажанням учасників, вони будуть зобов’язані дотримуватися протиепідемічних заходів у громадських місцях, зокрема, мати одягнуті засоби індивідуального захисту.
«Для безпечного проходження тестування в умовах адаптивного карантину вхід учасників до пунктів проведення пробного тестування відбуватиметься за наявності засобів індивідуального захисту – маски або респіратора (зокрема, виготовлених самостійно)», - зазначають в УЦОЯО.
Також в Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що фінансування заходів з підготовки та проведення пробного тестування здійснюється за рахунок коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб як оплата за надання послуги із проведення пробного ЗНО. Затвердження вартості пробного тестування відбулося в грудні 2019 року та не могло включати в себе видатки на придбання засобів індивідуального захисту.
«Визначення вартості платної послуги із проведення пробного ЗНО у 2020 році здійснено на основі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з її наданням. Затвердження та оголошення цієї вартості відбулося в грудні 2019 року. Відповідно під формування статті витрат для надання зазначеної послуги, включати видатки на придбання засобів індивідуального захисту, засобів дезінфекції тощо не було підстав та законодавчих вимог», - повідомляють в УЦОЯО.Вартість пробного ЗНО у 2020 році становить 138–150 гривень залежно від регіону проведення.
«Український і регіональні центри оцінювання просять учасників пробного ЗНО бути максимально відповідальними, дотримуватися рекомендацій медиків, правил соціального дистанціювання, не наражати себе та інших на небезпеку, стежити за самопочуттям перед тестуванням та за наявності симптомів ГРВІ залишатися вдома. У разі якщо учасник вирішить залишитися вдома, він зможе завантажити всі матеріали тестування зі своєї сторінки учасника, а також унести відповіді до спеціального сервісу, щоб визначити свої результати, не створюючи додаткових ризиків для здоров’я», - наголосили в УЦОЯО.
Як відомо, 15 червня відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, 17 червня – з усіх інших навчальних предметів.

За матеріалами osvita.ua;

http://osvita.ua/test/74472/?fbclid=IwAR2y6Q3vVqfzG0ntYCPTIJbQMdogx51F8UUiFY7je-x5-K_Dm-jBE3E8myM
Змінено: Олена Холод - 12.06.2020 05:40:45
 
Відеокоментарі до завдань пробного ЗНО на платформі iLearn

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/videokomentari-do-zavdan-probnogo-zno-2020-na-platformi-ilearn/

15 і 17 червня відбудеться Пробне ЗНО з 11 навчальних предметів.


Аби допомогти майбутнім абітурієнтам підготуватися до основної сесії ЗНО 2020, УЦОЯО та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготують відеокоментарі до завдань пробного ЗНО 2020 з 4-х надпопулярних предметів: українська мова і література, історія України, математика та англійська мова.


Експерти Українського центру оцінювання освіти детально розберуть кожне завдання, нададуть розгорнуті пояснення на всі запитання та поділяться порадами, як успішно скласти ЗНО у 2020 році.Відеороз’яснення стануть доступними на безкоштовній платформі iLearn за посиланням.


Графік публікацій:
 • українська мова і література: 17 червня о 15.00;
 • історія України: 19 червня о 15.00;
 • математика: 19 червня о 15.00;
 • англійська мова: 19 червня о 15.00.

Реєструйтеся, переглядайте офіційні роз’яснення експертів та безкоштовно готуйтеся до ЗНО 2020 разом з нами!
 
ПРОБНЕ ЗНО-2020: УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/probne-zno-2020-ukrayinska-mova-i-literatura/?fbclid=IwAR0HlwNmpMwOolZcBZtFhW8dYUkK3Lkq-y7_CUbY8Xzd5n3Vciuo9NJxwaI

15 червня близько 190 тисяч потенційних цьогорічних абітурієнтів візьмуть участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури.
Тестування розпочнеться об 11:00, допуск до пунктів проведення пробного ЗНО триватиме з 10:15 до 10:50.
Вхід учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності:
 • паспорта (або іншго документа, що посвідчує особу);
 • запрошення-перепустки;
 • засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).
Адреса пункту тестування вказана в запрошенні-перепустці, розміщеній в особистому кабінеті кожного учасника пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру. Учасники, які запізнилися, до пункту проведення пробного ЗНО не допускаються.
Оскільки пробне ЗНО проводиться за особистим бажанням учасників, вони зобов’язані дотримуватися протиепідемічних заходів у громадських місцях (докладніше – за посиланням), про необхідність одягнення захисних масок чи респіраторів для допуску на пробне ЗНО кожен учасник повідомлений через персональний кабінет. Для безпечного проходження тестування в умовах адаптивного карантину вхід учасників до пунктів проведення пробного тестування відбуватиметься за наявності засобів індивідуального захисту – маски або респіратора (зокрема, виготовлених самостійно).
Український і регіональні центри оцінювання просять учасників пробного ЗНО  бути максимально відповідальними, дотримуватися рекомендацій медиків, правил соціального дистанціювання, не наражати себе та інших на небезпеку, стежити за самопочуттям перед тестуванням та за наявності симптомів ГРВІ залишатися вдома. У разі якщо учасник вирішить залишитися вдома, він зможе завантажити всі матеріали тестування зі своєї сторінки учасника, а також унести відповіді до спеціального сервісу, щоб визначити свої результати, не створюючи додаткових ризиків для здоров’я.
Скористатися онлайн-сервісом «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання», щоб отримати результат пробного ЗНО з української мови і літератури за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою  1–12 балів, учасники зможуть з 15-ї години 15 червня до 17 червня 2020 року.
Ознайомитися з результатами пробного ЗНО та завантажити картку учасника з української мови і літератури можна буде 21 червня 2020 року. Результати проходження пробного тестування зможуть отримати лише ті учасники, які внесуть свої відповіді до сервісу визначення результатів.
 
До уваги освітян та учасників пробного ЗНО 2020!!!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ПРОБНЕ ЗНО-2020: НЕ ЙДІТЬ ДО ПУНКТУ ПРОВЕДЕННЯ – ПРОЙДІТЬ ЙОГО ВДОМА
13.06.2020


Шановні учасники пробного ЗНО, а також наші колеги – працівники пунктів тестування. Учора пізно ввечері на сайті Кабінету міністрів України з’явилася новина про внесення змін до Постанови Кабінету міністрів України від 12 червня 2020 р. № 480, підпунктом 1 пункту 4 якої фактично було заборонено проводити пробне ЗНО в закладах освіти 15 червня.
Ми просимо вас 15 червня і 17 червня не приходити на пункти проведення пробного ЗНО,  окрім відповідальних за пункти та їхніх помічників, а також повідомити про це усім вашим друзям, знайомим, колегам, хто, можливо, також мав би прийти до нас у цей понеділок.
      Напередодні ми повідомляли про готовність пунктів проведення пробного ЗНО до тестування. Ми підтверджуємо цю інформацію і сьогодні: спільними зусиллями багатьох – працівників Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, керівників закладів освіти, обласних і Київського міського департаментів освіти, держспоживслужб у регіонах, НАК «Нафтогаз України» – ми виконали всі вимоги щодо створення безпечного середовища, які поставило перед нами суспільство. Немає сумнівів у тому, що пункти проведення пробного ЗНО були б безпечними для учасників тестування та педагогів.
Ми надзвичайно вдячні за пророблену упродовж останніх тижнів відповідальним за пункти проведення та їхнім помічникам. Ми просимо Вас прийти на пункт проведення пробного ЗНО, щоб скеровувати учасників, які все ж не отримають інформацію про неможливість  роботи пункту тестування..
З огляду на ситуацію, що склалася, ми пропонуємо учасникам пройти тестування вдома:
      15 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови і літератури.
 •   Виконати завдання тестового зошита.
 •   До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів.
 •   Отримати свій результат за тестування.
      17 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з того навчального предмета, який ви обрали для проходження пробного ЗНО.
 •   Упродовж двох днів виконати завдання тестового зошита.
 •   До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів.
 •   Отримати свій результат за тестування.
Під час роботи із тестовим зошитом  намагайтеся дотримуватися часових меж і не відволікатися. Сервіс визначення результатів буде працювати з 11:00 17 червня до 18:00 19 червня
Нагадуємо, що експерти Українського центру оцінювання освіти за підтримки ГС «Освіторія», МФ «Відродження» детально розберуть кожне завдання 4-х надпопулярних предметів, нададуть розгорнуті пояснення на всі запитання тестів з української мови і літератури, історії України, математики та англійської мови та порадять, як успішно скласти ЗНО у 2020 році. 
Ваші тестові зошити знаходяться на пунктах проведення пробного ЗНО, інформацію про можливість отримання цих зошитів ви зможете отримати в своїх особистих кабінетах учасників.
Ознайомитися з процедурою проведення пробного ЗНО ви можете за посиланням. Ми також підготуємо додаткові інформаційні матеріали, щодо особливостей поводження на пунктах тестувань в умовах карантинних обмежень..
Загрозливі спалахи захворюваності щохвилини вносять корективи у плани кожного, але ми маємо залишатися спокійними, сильними і здоровими. Бережіть себе, а ми зробимо все, щоб виконати свої зобов’язання перед вами!
 
УЦОЯО закликає не приходити на пункти пробного ЗНО
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/test/74533/

Український центр оцінювання якості освіти закликав учасників пробного ЗНО не приходити на пункти тестування 15 і 17 червня.
Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті УЦОЯО у відповідь на рішення Кабінету Міністрів про заборону проведення пробного тестування в Україні через карантинні обмеження.
В УЦОЯО підтвердили розповсюджену раніше інформацію про те, що Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови Кабінету, якими фактично було заборонено проводити пробне ЗНО в закладах освіти.
«Ми просимо вас 15 червня і 17 червня не приходити на пункти проведення пробного ЗНО, окрім відповідальних за пункти та їхніх помічників, а також повідомити про це усім вашим друзям, знайомим, колегам, хто, можливо, також мав би прийти до нас у цей понеділок», - йдеться у повідомленні.
Напередодні УЦОЯО повідомляв про готовність пунктів проведення пробного ЗНО до тестування.
«Ми підтверджуємо цю інформацію і сьогодні: спільними зусиллями багатьох – працівників Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, керівників закладів освіти, обласних і Київського міського департаментів освіти, держспоживслужб у регіонах, НАК «Нафтогаз України» – ми виконали всі вимоги щодо створення безпечного середовища, які поставило перед нами суспільство. Немає сумнівів у тому, що пункти проведення пробного ЗНО були б безпечними для учасників тестування та педагогів», - підкреслюють в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Також в УЦОЯО висловили вдячність за пророблену роботу відповідальним за пункти проведення та їхнім помічникам.
З огляду на ситуацію, що склалася, УЦОЯО пропонує учасникам пройти тестування вдома.
15 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови і літератури:
 • виконати завдання тестового зошита;
 • до 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів.
 • отримати свій результат за тестування.
17 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з того навчального предмета, який ви обрали для проходження пробного ЗНО:
 • упродовж двох днів виконати завдання тестового зошита;
 • до 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів;
 • отримати свій результат за тестування.
Під час роботи із тестовим зошитом намагайтеся дотримуватися часових меж і не відволікатися. Сервіс визначення результатів буде працювати з 11:00 17 червня до 18:00 19 червня.
«Загрозливі спалахи захворюваності щохвилини вносять корективи у плани кожного, але ми маємо залишатися спокійними, сильними і здоровими. Бережіть себе, а ми зробимо все, щоб виконати свої зобов’язання перед вами», - повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.В УЦОЯО підтвердили інформацію про заборону проведення пробного ЗНО в Україні
 
Уряд не скасовував пробне зовнішнє незалежне оцінювання, а лише перевів його в онлайн режим
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/test/74615/

Уряд не скасовував пробне зовнішнє незалежне оцінювання, а перевів його в онлайн режим.
Повідомлення відповідного змісту оприлюднено Міністерством охорони здоров'я за результатами брифінгу, що був проведений міністром охорони здоров'я Максимом Степановим.
У МОЗ наголошують, що учасники пробного тестування матимуть можливість пройти тестування онлайн або забрати у закладі освіти тестовий зошит.
«У зв’язку зі значним зростанням захворюваності на COVID-19 і погіршенням епідеміологічної ситуації в деяких регіонах – було прийняте рішення щодо скасування проведення пробного ЗНО у закладах освіти. Натомість пробне ЗНО можна буде проходити дистанційно, онлайн», - наголошує Степанов.
За словами міністра, будь яка дитина через свій особистий кабінет онлайн може отримати завдання і відправити його на перевірку.
«Якщо такої можливості немає, то дитина повинна прийти у заклад освіти, там її зустріне інспектор ЗНО, видасть зошит із формою і всіма завданнями, дитина проходить це завдання вдома і надсилає на перевірку», - пояснює міністр.
Як відомо, Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством фінансів вже розробляють механізм повернення коштів родинам учасників пробного ЗНО, через ненадання відповідної послуги, метою якої є ознайомлення учасників тестування з процедурою проведення зовнішнього оцінювання.
Скасування пробного ЗНО коштуватиме платникам податків 53 млн грн.
 
Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

САЙТИ РЕГІОНАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ НАРАЗІ НЕ ВИТРИМУЮТЬ НАВАНТАЖЕННЯ
15.06.2020


Сайти Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти наразі не витримують навантаження.
Значна кількість відвідувачів намагаються скористатися можливістю пройти пробне ЗНО з української мови і літератури вдома. Щойно кількість відвідувачів зменшиться – сайти відновлять свою роботу роботу.
Ми радимо Вам не хвилюватися і нагадуємо, що завантажити тестовий зошит, бланк відповідей з української мови і літератури та занести свої відповіді до сервісу визначення результатів учасники можуть до 18:00 19 червня.
Якщо не вдається зайти в особисті кабінети учасників пробного ЗНО на сайтах РЦОЯО, зошит можна буде завантажити і скористатися сервісом визначення результатів на нашому сайті..
Просимо вибачення за ці технічні проблеми, ми зробимо усе, щоб усунути їх найближчим часом!

Змінено: Ігор Опольський - 15.06.2020 12:06:12
 
Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, 
виконкомів рад міст обласного значення
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів
Керівникам закладів загальної середньої 
освіти обласного підпорядкування
Директорам закладів ПТО, ВО І-ІІ р.а.
Органам управління освітою в ОТГ
   
На виконання плану роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доручення голови Рівненської обласної державної адміністрації від 29.11.2019 № дор.126/01-60/19, п. 3.10 «Забезпечення проведення пробного ЗНО» Плану роботи з підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2019-2020 н. р., затвердженого спільним наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 27.09.2019 № 371/118-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році», листа Львівського РЦОЯО від 15.06.2020 № 348/03-29 «Про деякі питання проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання» повідомляємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №480 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», заборонено проведення до 22 червня пробного зовнішнього незалежного оцінювання в закладах освіти.
Ураховуючи викладене вище, просимо:
1)     доручити відповідальним за проведення ЗНО в районах, містах, керівникам закладів освіти інформувати максимально можливу кількість учнів, студентів, слухачів, які зареєструвалися на участь у пробному ЗНО, про скасування процедур у пунктах тестування та можливість пройти пробне ЗНО в онлайновому режимі зі своєї інформаційної сторінки;
2)      повідомити фахівців, які погодились виконувати обов’язки персоналу пунктів проведення пробного тестування 15.06 і 17.06 (крім відповідальних за ПТ та помічників відповідальних за ПТ) та медичних працівників про скасування процедур в пунктах тестування;
3)     інформувати відповідальних за ПТ та помічників відповідальних за ПТ про необхідність діяти відповідно до інструкцій ЛРЦОЯО, які їм надіслані на електронну пошту.
Дякуємо за співпрацю.
 
Онлайн тест пробного ЗНО-2020 з української мови
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/test/74621/


На сайті «ЗНО онлайн» розміщено пробний тест з української мови та літературиНа сайті «ЗНО онлайн» розміщено тест пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року з української мови та літератури.
Завдяки онлайн сервісу всі майбутні учасники ЗНО можуть безкоштовно пройти тест, що був запропонований для виконання учасникам пробного ЗНО у понеділок 15 червня. В онлайн тесті використані завдання тестового зошиту, що отримали учасники пробного ЗНО.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованому тесті максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Окрім того, кожне завдання тесту містить правильну відповідь на нього. Відповіді надані фахівцями сайту Освіта.ua. Офіційні відповіді, затверджені УЦОЯО, будуть розміщені на сайті після 19 червня 2020 року.
Загальна кількість завдань тесту з української мови і літератури – 58, на їх виконання учасникам буде відведено 180 хвилин.
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з української мови, правильно виконавши всі завдання №1-33 та №58, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 68 тестовим балам.
Максимальна кількість тестових балів, що може отримати учасник тесту з української мови та літератури, дорівнює 104 балам.
Окрім тесту пробного ЗНО 2020 року, на сайті також пропонуються всі інші онлайн-тести з української мови та літератури, що були запропоновані для виконання абітурієнтам починаючи з 2009 року.
 
Мінфін поверне кошти за пробне ЗНО

Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням  https://www.unian.ua/society/minfin-poverne-koshti-za-probne-zno-vidomstvo-rozrobilo-mehanizm-novini-ukrajini-11037278.html
Так, близько 52 млн гривень буде найближчим часом перераховано на рахунки регіональних центрів оцінювання якості освіти Українського центру оцінювання якості освіти.

Мінфін напрацював максимально спрощений механізм повернення цих коштів, згідно з яким необхідно буде звернутися в регіональне відділення УЦОЯО із заявою, вказавши реквізити рахунку, на який здобувач освіти або його батьки хочуть отримати кошти. У найближчу середу цей механізм має бути схвалений на засіданні Кабміну і після завершення всіх процедур, передбачених бюджетним законодавством, кошти відразу надійдуть на рахунки розпорядників, зазначили в Мінфіні.

Детальніше читайте на УНІАН: Міністерство фінансів розробило механізм повернення коштів за пробне ЗНО, яке не відбулося в пунктах тестування у зв'язку з карантином. Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал. "За участь у пробному ЗНО кожен учасник сплатив у середньому 145 гривень за кожен навчальний предмет. Попри те, що 85% цих коштів було направлено на друк зошитів для тестування, уряд ухвалив рішення повернути гроші учасникам пробного тестування в повному обсязі", - сказано в повідомленні.


Так, близько 52 млн гривень буде найближчим часом перераховано на рахунки регіональних центрів оцінювання якості освіти Українського центру оцінювання якості освіти. Мінфін напрацював максимально спрощений механізм повернення цих коштів, згідно з яким необхідно буде звернутися в регіональне відділення УЦОЯО із заявою, вказавши реквізити рахунку, на який здобувач освіти або його батьки хочуть отримати кошти. У найближчу середу цей механізм має бути схвалений на засіданні Кабміну і після завершення всіх процедур, передбачених бюджетним законодавством, кошти відразу надійдуть на рахунки розпорядників, зазначили в Мінфіні. Як повідомляв раніше УНІАН, у МОН заявили, що тестування можуть перенести на серпень.
 
МОН: через перевантаження є складнощі з роботою сайтів для пробного ЗНО
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://www.unn.com.ua/uk/news/1875051-mon-cherez-perevantazhennya-ye-skladnoschi-z-robotoyu-saytiv-dlya-probnogo-zno
КИЇВ. 15 червня. УНН.
 
Сайти Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти стали повільніше працювати через велике навантаження. Про це повідомляє
 
УНН
 
із посиланням на пресслужбу МОН України.
“Сайти Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти наразі працюють повільніше через велике навантаження. Ми радимо Вам не хвилюватися і нагадуємо, що завантажити тестовий зошит, бланк відповідей з української мови і літератури та занести свої відповіді до сервісу визначення результатів учасники можуть до 18:00 19 червня”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що якщо виникають питання щодо пробного ЗНО, можна звертатися до регіональних центрів оцінювання якості освіти за визначеними адресами
Додамо, через збільшення кількості хворих на коронавірус пробне ЗНО вирішили проводити не у закладах освіти.
Нагадаємо, у ВРУ готують зміни до законодавства, якими дозволять випускникам шкіл не проходити державну підсумкову атестацію у вигляді ЗНО, якщо вони цього року не планують вступати до вищого навчального закладу.
 
Здійснення компенсаційних виплат учасникам ЗНО відбуватиметься упродовж багатьох місяців
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/test/74651/
Кошти за пробне ЗНО повертатимуть кілька місяців
Запропонований Кабінетом Міністрів механізм повернення коштів за непроведене пробне ЗНО є доволі складним, а здійснення виплат відбуватиметься упродовж багатьох місяців.
Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти у відповідь на розроблений Міністерством фінансів алгоритм компенсації коштів учасникам пробного тестування.
«На сьогодні Президент поставив завдання повернення коштів учасникам пробного ЗНО у 2020 році. Відповідно до теперішніх вимог щодо повернення коштів регіональні центри оцінювання якості освіти мають зібрати оригінали заяв учасників, реквізити банківських рахунків отримувачів коштів, квитанцію за сплату цих коштів учасником / його батьками або законними представниками. Тобто запропонований механізм повернення коштів є доволі складним, а здійснення виплат відбуватиметься упродовж багатьох місяців», - повідомили в УЦОЯО.
Також в Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що відтермінування виплат призведе до хвилі суспільного збурення та заяв про невиконання Урядом узятих зобов'язань.
«Порушуємо клопотання щодо врахування у Порядку повернення коштів за участь у пробному ЗНО у 2020 році необхідності створення спрощеної системи виплати. Ми просимо передати реалізацію виплат уповноваженим фінансовим установам, які здатні опрацьовувати масові виплати», - заявляють в УЦОЯО.
Як відомо, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про скасування пробного ЗНО напередодні його проведення.
Рішення чиновників, через необхідність компенсації вартості пробного тестування його учасникам, коштуватиме українським платникам податків 53 млн грн.
 
.Випускники складатимуть пробне ЗНО з трьох предметів
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://www.slovoidilo.ua/2020/06/17/novyna/suspilstvo/vypusknyky-skladatymut-probne-zno-trox-predmetiv
У середу, 17 червня, випускники зможуть пройти пробне Зовнішнє незалежне оцінювання вдома в режимі онлайн.
Про це повідомила пресслужба Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
Через скасування пробного ЗНО в школах у центрі пропонують учасникам пройти тестування вдома таким чином:
 • об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей;
 • виконати завдання тестового зошита;
 • до 19 червня внести свої відповіді до сервісу визначення результатів;
 • отримати свій результат за тестування.
 • Також в центрі нагадали, що експерти Українського центру оцінювання освіти розберуть кожне завдання з 4-х популярних предметів, нададуть розгорнуті пояснення на всі питання тестів з української мови та літератури, історії України, математики та англійської мови і порадять, як успішно скласти ЗНО у 2020 році .
 • Як відомо, Кабінет міністрів України скасував проведення пробного Зовнішнього незалежного оцінювання в школах.
  У понеділок, 15 червня, понад 100 тисяч учасників пройшли пробне ЗНО з української мови та літератури онлайн.

 
ДРУГИЙ ДЕНЬ ПРОБНОГО ЗНО-2020 ТАКОЖ ДИСТАНЦІЙНО
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://testportal.gov.ua/drugyj-den-probnogo-zno-2020-takozh-dytsantsijno/

З огляду на заборону Уряду проводити пробне ЗНО в закладах освіти, Український і регіональні центри пропонують учасникам пробного ЗНО-2020 пройти тестування вдома.

Аби зменшити кількість одночасних відвідувань сайтів Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти і не створювати приводів для хвилювання учасникам пробного ЗНО, сьогодні, 17 червня, з 00:00 в кабінеті учасника пробного ЗНО, розміщеного на сайті відповідного  регіонального центру оцінювання якості освіти, доступні тестові зошити, аудіофайли для виконання завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов; бланки відповідей, інформаційні бюлетені «Як визначити результати пробного ЗНО?».
Радимо учасникам завантажити тестові матеріали,  пропрацювати із запропонованими завданнями і не забувати при цьому пильнувати за часом: уміння правильно розподілити час – чи не найважливіше з організаційних умінь під час складання тестів.
До 18:00 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів, щоб до 23 червня отримати свій результат за шкалою 100-200 балів.
За кілька днів учасники пробного ЗНО зможуть ознайомитися з розлогими поясненнями щодо виконання тестових завдань з української мови і літератури, історії України, математики та англійської мови. Експерти Українського центру оцінювання освіти за підтримки ГС «Освіторія», МФ «Відродження» детально розберуть кожне завдання 4-х надпопулярних предметів.
Нагадаємо, ваші тестові зошити знаходяться на пунктах проведення пробного ЗНО, інформацію про можливість отримання цих зошитів розміщено в особистих кабінетах учасників.
Ознайомитися з особливостями процедуру проведення аудіювання з іноземних мов – саме цей компонент вирізняє ЗНО з іноземних мов з-поміж інших тестувань – учасники зможуть за посиланням.
Удома Ви маєте можливість консультуватися із вчителями, користуватися довідкової літературною, переглянути відеоогляди до виконання завдань, однак робіть це після внесення відповідей до сервісу, скористайтеся шансом чесно поглянути на свої результати.
 
Пробне ЗНО 2020: завдання тестів з усіх предметів


17 червня розпочалось проведення другої сесії пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, цього року тестування відбувається у дистанційній формі.
З метою ознайомлення учасників тестування з тестовими завданнями Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив варіанти тестових зошитів з усіх предметів. Учасникам тестування пропонується опрацювати тестові завдання вдома.
Тести з кожного навчального предмета мають свої особливості, зокрема, час на виконання роботи, кількість завдань та тестових форм.
Завантажити тестовий зошит пробного ЗНО:Максимальна кількість тестових балів, яку можна отримати, виконавши всі завдання тестів та час на виконання роботи:
 • українська мова і література - 104 бали (180 хвилин);
 • історія України – 94 бали (150 хвилин);
 • математика – 62 бали (180 хвилин);
 • біологія – 82 бали (150 хвилин);
 • географія – 90 балів (150 хвилин);
 • хімія – 74 бали (150 хвилин);
 • фізика – 64 бали (180 хвилин);
 • англійська, німецька, французька, іспанська мови – 72 бали (150 хвилин).
Правильні відповіді до кожного з тестів будуть оголошені не пізніше 23 червня.Як відомо, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня проведенням тестування з математики.Для підготовки до тестування учасники ЗНО можуть скористатись безкоштовною платформою ЗНО-ОНЛАЙН, на якій розміщені всі тести, що були використанні УЦОЯО за час існування зовнішнього оцінювання в Україні.

За матеріалами сайту osvita.ua: http://osvita.ua/test/74653/
Змінено: Олена Холод - 17.06.2020 10:41:05
 
Кошти за пробне ЗНО повернуть через Приватбанк
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/test/74657/


Учасники пробного ЗНО отримають повідомлення про зарахування коштів на карткуКошти, які були сплачені учасниками пробного зовнішнього незалежного оцінювання, будуть повернуті державою через Приватбанк.
Про це під час засідання Кабінету Міністрів повідомила в.о. міністра освіти та науки Любомира Мандзій, представляючи проект відповідної постанови.
За її словами, виплата коштів учасникам пробного ЗНО відбудеться найближчим часом і буде здійснюватися через відділення «Приватбанку».
«Учасники пробного ЗНО отримають повідомлення від банку з інформацією про зарахування коштів на картку. Тим, у кого немає картки, повідомлення буде про те, що картка з коштами чекає на них у найближчому відділенні «Приватбанку», - пояснила Любомира Мандзій.
 
ПРОБНЕ ЗНО-2020: ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРОВІ УКРАЇНИ
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://testportal.gov.ua/probne-zno-2020-vidkrytyj-lyst-prem-yer-ministrovi-ukrayiny/
Український і регіональні центри оцінювання якості освіти надсилають відкритий лист Прем’єр-міністрові України
 
Денисові Шмигалю щодо обговорюваного в Міністерстві фінансів України механізму повернення коштів учасникам пробного ЗНО у 2020 році.
Наголошуємо на тому, що ухвалення будь-яких рішень з питань ЗНО має відбуватися за участі представників Українського центру оцінювання якості освіти, коли фахівці можуть роз’яснювати певні специфічні риси системи, забезпечити об’єктивне інформування стейкхолдерів.
Порушуємо клопотання щодо врахування у Порядку повернення коштів за участь у пробному ЗНО у 2020 році необхідності створення спрощеної системи виплати. Ми просимо передати реалізацію виплат уповноваженим фінансовим установам, які здатні опрацьовувати масові виплати.
Змінено: Ірина Панчук - 18.06.2020 04:45:22
 
УРЯД ЗАТВЕРДИВ МЕХАНІЗМ ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ УЧАСНИКАМ ПРОБНОГО ЗНО-2020
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://testportal.gov.ua/uryad-zatverdyv-mehanizm-povernennya-koshtiv-uchasnykam-probnogo-zno-2020/


Кабінет Міністрів України на засіданні 17 червня ухвалив постанову щодо повернення коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного ЗНО у 2020 році.

Виплати коштів учасникам пробного ЗНО розпочнуться вже за два тижні і будуть здійснюватись через відділення ПриватБанку.  Регіональні центри оцінювання якості освіти передадуть банкові до 30 червня інформацію щодо всіх учасників, які зареєструвалися з 3 по 24 січня 2020 року для проходження пробного ЗНО-2020 та сплатили кошти за участь у ньому. Передбачається, що повернення коштів триватиме до 1 грудня 2020 року.
Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 След.
Читають тему