Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 6 След.
СЛУЖБА ОСВІТНЬОГО ОМБУДСМЕНА, Тут будуть вміщуватись матеріали, що стосуються даної теми
 
Звільнення випускників від ДПА: Освітній омбудсмен, пояснив, як видаватимуть свідоцтва та що буде із ЗНО
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://www.pravda.com.ua/news/2020/06/18/7256130/

Пропозицію вже підтримав профільний комітет Ради.
Пряма мова Горбачова: "Має це виглядати так: у червні всі отримують свідоцтва і додатки, людина здає ЗНО, а після того вирішує, чи хоче вписати в додаток оцінку ЗНО, може це зробити. Процедуру зараз встановлюють.
Жодним чином потрапити до університету чи академії повз ЗНО не вийде".
Цьому передувало: У зв'язку з коронавірусом і карантином президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт, яким пропонує звільнити випускників шкіл (здобувачів середньої освіти) від державної підсумкової атестації у 2020 році, однак дозволити пройти зовнішнє незалежне оцінювання охочим.
В Українському центрі оцінювання якості освіти запевняють, що скасовувати ЗНО-2020 немає підстав.Від складання державної підсумкової атестації цього року будуть звільняти тих, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти – школярів, студентів коледжів і профтехнічних закладів освіти.


Джерело: освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі "1+1", УНІАН
Деталі: Наприкінці червня всі випускники отримають свідоцтва про повну загальну середню освіту разом із додатками, де буде вказано про звільнення від ДПА.
Нині ж, за словами Горбачова, Міносвіти працює над механізмом внесення оцінки ЗНО у додаток свідоцтва.
 
Освітній омбудсмен: ''Жодним чином потрапити до університету чи академії повз ЗНО не вийде''.
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://tvoemisto.tv/news/osvitniy_ombudsmen_poyasnyv_shcho_bude_z_zno_i_svidotstvamy_cherez_skasuvanya_dpa_110565.html

Наприкінці червня всі випускники отримають свідоцтва про повну загальну середню освіту разом із додатками, де буде вказано про звільнення від державної підсумкової атестації.
Наразі, за словами Сергія Горбачова, Міносвіти працює над тим, аби внести оцінки ЗНО у додаток свідоцтва. Пропозицію вже підтримав профільний комітет Ради.
«Має це виглядати так: у червні всі отримують свідоцтва і додатки, людина здає ЗНО, а після того вирішує, чи хоче вписати в додаток оцінку ЗНО, може це зробити. Процедуру зараз встановлюють. Жодним чином потрапити до університету чи академії повз ЗНО не вийде» – каже він.Від складання державної підсумкової атестації цього року будуть звільняти тих, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти – школярів, студентів коледжів і професійно-технічних закладів освіти. Про це в ефірі «1+1» повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, пише УП.
Нагадаємо, що через карантин і коронавірус президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт, яким пропонує звільнити випускників шкіл (здобувачів середньої освіти) від державної підсумкової атестації у 2020 році, однак дозволити пройти зовнішнє незалежне оцінювання охочим. В Українському центрі оцінювання якості освіти запевняють, що скасовувати ЗНО-2020 немає підстав.
 
ЗНО ЗОБОВ’ЯЗАНІ СКЛАДАТИ ВСІ, ХТО МАЄ НАМІР ВСТУПАТИ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ (ЗВО)
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://www.facebook.com/Education.Ombudsman.Sergii.Gorbachov/posts/707750279797773?__tn__=K-R
Освітній омбудсмен :''ЗНО ЗОБОВ’ЯЗАНІ СКЛАДАТИ ВСІ, ХТО МАЄ НАМІР ВСТУПАТИ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ (ЗВО)
Ще раз, іншими словами:
ЖОДНОГО ІНШОГО СПОСОБУ СТАТИ СТУДЕНТОМ ЗВО, ОКРІМ СКЛАДАННЯ ЗНО, НЕ ІСНУЄ
❗Що ж тоді ухвалила Верховна Рада, і чому купа не дуже обізнаних медіа розганяють “зраду”?
А тому, що дехто не дає собі клопоту дізнатися, що ж таке ДПА, що таке ЗНО, і чим вони відмінні.
І чому звільнення від ДПА цього року - це добре, а ЗНО - недоторканне: ніхто його не скасовує і скасувати, на щастя, не зможе.
ЗНО та ДПА у формі ЗНО: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ
Отже, що таке ДПА.
Це абревіатура від “Державна Підсумкова Атестація”. Фактично це - підсумок того, які знання здобув випускник на певний добуття момент зповної загальної середньої освіти. Тобто, юридичною мовою, форма контролю, що оцінює результати навчання здобувачів освіти за ключовими предметами шкільної програми на відповідному рівні освіти (шкільний іспит). Проводиться після завершення 4, 9 та 11 класів. ДПА - дуже важлива процедура, яка фіксує якість середньої освіти на відповідному рівні. Але цього року ми мали зважити, що для нас є більш важливим: освітня статистика - чи можливість зменшити ризики для тих, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідь цілком очевидна - безпека важливіша.
А що таке ЗНО?
Це також абревіатура від “Зовнішнє Незалежне Оцінювання”. Це - фактично - всеукраїнський вступний іспит, за результатами якого людина може бути зарахована до закладу вищої освіти (ЗВО). Тобто - це тестування, яке визначає рівень навчальних досягнень абітурієнтів під час їхнього вступу до закладів вищої освіти.Починаючи з 2015 року результати ЗНО для випускників закладів загальної середньої освіти почали зараховувати як оцінки за ДПА.
Всі одинадцятикласники, а також студенти других курсів коледжів, випускники закладів профтехосвіти, незалежно від того, планують вони вступати до закладу вищої освіти, чи ні, мали обов’язково проходити ДПА у формі ЗНО. Тільки для тих, хто планував продовжити навчання у ЗВО, тестування було водночас вступним іспитом до закладу вищої освіти, а для інших випускників - “шкільним іспитом”, щоб підбити підсумки результатів їхнього навчання та отримати оцінки до атестату. З 2017 року атестація проводилася із трьох предметів: української мови та літератури (обов’язково), математики або історії України (на вибір випускника) та третього предмету, який випускники обирали самостійно.
ЩО ДАСТЬ ЦЬОГОРІЧНЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ДПА?❗
У березні цього року через пандемію коронавірусу учнів 4 та 9 класів звільнили від ДПА, але на той момент залишили це випробування для одинадцятикласників https://bit.ly/30Q6M2g .
За даними Українського центру оцінювання якості освіти https://bit.ly/2Bc839p. , який організовує ЗНО, на проходження ЗНО-2020 зареєструвалося 379 493 учасників:
☑ цьогорічні випускники закладів загальної середньої освіти - 55,71%,
☑ учні закладів професійно-технічної освіти - 33,11%,
☑ студенти ЗВО - випускники минулих років - 11,18%
Зрозуміло, що не всі з них мають намір вступати до закладів вищої освіти. На жаль, точну кількість таких осіб визначити можна лише приблизно. За орієнтовними обрахунками Українського центру оцінювання якості освіти, їх може бути до 100 тисяч осіб, або майже третина від зареєстрованих.
Для них складання ДПА не є принциповим: бо молода людина і так отримує свідоцтво про повну загальну середню освіту. Саме тому їх цілком можна і треба було цього року звільнити від ДПА.
Це дозволить:
☑ зменшити кількість випускників, які беруть участь у ЗНО;
☑ зменшити кількість присутніх у пунктах ЗНО та, відповідно, в аудиторіях;
☑ зменшити під час основної сесії ЗНО кількість осіб у громадському транспорті;
Сьогодні Верховна Рада підтримала законопроєкт, який Президент України вніс для термінового розгляду.
Що ж важливого змінює цей закон?
Перше - і найсуттєвіше, він звільняє від обов’язкової ДПА (ми ж не забули, що це - не ЗНО?) всіх здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році.
Разом з тим, вони мають право пройти ДПА, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням. https://bit.ly/37GY6wL
ЧОМУ ЗНО АБСОЛЮТНО НЕОБХІДНО - І ЗАМІНИТИ ЙОГО НІЧИМ?
Під час дискусій щодо ЗНО ми побачили лише два можливих варіанти його “заміни”:
▪відновлення вступних іспитів до закладів вищої освіти;
▪вступ за рейтингом атестату.
Нагадаємо, наразі абітурієнту необхідно лише один раз приходити до пункту проведення ЗНО, щоб скласти тест з певного предмету.
Вся інша процедура вступу до закладів вищої освіти автоматизована через систему “Вступ” https://bit.ly/3fpiK7g. Звертаємо увагу, що цьогоріч абітурієнт може подати на бюджет до 5 заяв. А кількість на контракт, тобто за кошти фізичних та/або юридичних осіб не обмежується. І це все відбувається онлайн.
Тобто - за процедурою ЗНО не треба їхати подавати документи на участь у конкурсному відборі до п’яти різних закладів вищої освіти.
Абітурієнт це робить через інтернет у своєму особистому кабінеті:
☑ просто подає електронну заяву,
☑ завантажує всі необхідні документи,
☑ вказує пріоритети вступу до того чи іншого закладу вищої освіти,
☑легко відслідковує результати конкурсу та статус своєї заяви.
Така система вступу в рази знижує ризик зараження COVID-19, адже не
потрібно нікуди їхати транспортом, контактувати з іншими абітурієнтами, їхніми батьками та приймальною комісією, і дозволяє безпечно вступити до омріяного закладу вищої освіти на омріяну спеціальність.
Ті абітурієнти, які вступлять у ЗВО, принесуть туди документи тоді, коли це буде дозволено Кабінетом міністрів України та Міністерством охорони здоров'я України з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Ті, хто виступає проти ЗНО, пропонують довжелезні черги зі вступників та їхніх батьків у закладах вищої освіти. Уявіть, скільки часу необхідно провести абітурієнту в транспорті та чергах, щоб подати документи хоча б до п’яти закладів, наражаючи себе на небезпеку?
Якщо ЗНО пропонують замінити вступними іспитами, їх складатимуть в аудиторії з великою кількістю осіб. І це також реальна загроза для безпеки громадян. Пам'ятаємо: ЗНО - до 15 людей в аудиторії, а звільнення частини випускників від ДПА вже суттєво зменшить цю кількість.
Пропозиція замінити ЗНО рейтингом атестату, тобто середнім балом атестату - поки незрозумілий механізм його реалізації. Якщо на одне бюджетне місце в престижному університеті будуть претендувати 10 чи 50 осіб з однаковим середнім балом атестату, виникає велика кількість запитань. Яким чином відбуватиметься конкурс? За якими критеріями
проходитиме відбір? Для подачі документів необхідно буде вистояти у чергах?
Батьки та абітурієнти будуть змушені неодноразово приїздити до закладу освіти, а це - збільшення кількості осіб в громадському транспорті: міському та міжміському. І знову ризик інфікування.
Чи мають змогу заклади вищої освіти здійснити усі заходи безпеки, придбати дезінфекційні та миючі засоби, засоби індивідуального захисту, безконтактні термометри? Чи є у закладах вищої освіти особи, які контролюватимуть дотримання заходів безпеки?
І найголовніше: наскільки об’єктивно оцінені знання випускників? Адже не секрет, що різні школи мають різний рівень вимог до учнів. І оцінка 10 з математики випускника фізико-математичного ліцею “важить” суттєво інакше, ніж та ж сама “десятка” випускника звичайної школи, де математики було майже втричі менше, а критерії оцінювання - більш “доброзичливі”.
Бо ЗНО створено саме для того, щоб провести за однаковими критеріями оцінювання всіх, хто претендує на вступ до закладу вищої освіти.
Мені дуже важливо було почути позицію керівників закладів вищої освіти, які публічно і рішуче підтримали ЗНО як можливість шансу для молодих людей отримати право на рівний доступ до вищої освіти. Щиро дякую всім очільникам закладів вищої освіти, які заявили про підтримку ЗНО як прозорого, антикорупційного інструменту вступу.
Ще раз - альтернативи ЗНО немає.
ЗНО - це найбезпечніший, найоб'єктивніший і найсправедливіший на сьогодні спосіб вступу до закладів освіти!
БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ЗНО
Цьогоріч пандемія коронавірусу внесла чимало коректив в організацію та проведення пробного ЗНО, ДПА у формі ЗНО та вступної кампанії 2020 в цілому. Звичайно, ключовим стало питання організації безпечного середовища для складання ЗНО.
У 2020 році для проведення ЗНО функціонує 5 188 пунктів тестування, в яких залучені до використання 82 890 аудиторій https://bit.ly/2Bc839p.
Український центр оцінювання якості освіти під час проведення ЗНО забезпечить:
☑ температурний скринінг;
☑ контроль використання засобів індивідуального захисту;
☑ дезінфекцію приміщень;
☑ здійснення допуску до приміщень пунктів тестувань
☑ відповідно до спеціального графіка.
А пункти проведення ЗНО будуть забезпечені необхідними засобами захисту: медичними масками; безконтактними термометрами (пірометрами); засобами дезінфекції для рук; засобами дезінфекції для оброблення поверхонь; ізоляційними медичними халатами та захисними щитками для медиків.
Докладніше на сайті УЦОЯО: https://bit.ly/30PdR3l.
 
Освітній омбудсмен: Зовнішнє незалежне оцінювання як одна з успішних реформ зачепило чиїсь інтереси
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://gordonua.com/ukr/news/society/-osvitnij-ombudsmen-gorbachov-sprobi-initsijuvati-skasuvannja-zno-podajutsja-jak-turbota-pro-zdorov-ja-ditej-1505592.html
Освітній омбудсмен Горбачов: Спроби ініціювати скасування ЗНО подають як "турботу" про здоров'я дітей
Скасування зовнішнього незалежного оцінювання просуває керівництво окремих вишів, спроби скасувати ЗНО робили відтоді, як система тестування з'явилася, заявив освітній омбудсмен в Україні Сергій Горбачов.
Зовнішнє незалежне оцінювання як одна з успішних реформ зачепила чиїсь інтереси, спроби скасувати ЗНО були завжди, про це заявив в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", яке опублікували 22 червня, освітній омбудсмен в Україні Сергій Горбачов.

За його інформацією, цього року скасування ЗНО просувало під приводом турботи про здоров'я студентів керівництво окремих вишів.

"Спроби скасувати були завжди. Але зараз, в умовах карантину та постійної невизначеності, у декого виникла ідея, скажімо так, спробувати хитнути ситуацію якраз у цей момент. Мені про це в попередню п'ятницю ввечері одночасно повідомили три незалежні джерела. Причому формулювання були практично ідентичні: документи про можливе скасування ЗНО на виході; і вони є дуже небезпечні для того, щоб узагалі залишити ЗНО", – зазначив Горбачов.

За його словами, розглядали такий сценарій: ЗНО скасують, а вступні іспити віддадуть на розсуд вищих навчальних закладів.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов 12 червня повідомив, що йому надійшла інформація про підготовку повного скасування зовнішнього незалежного оцінювання. У Міносвіти заявили, що основну сесію мають провести, "бо це запорука справедливого та об'єктивного оцінювання, а також чесного і прозорого вступу".
У Facebook нинішні абітурієнти та випускники минулих років запустили флешмоб #РукиГетьВідЗНО. Вони закликають владу не скасовувати ЗНО. Випускники розповідають історії, що саме тестування допомогло їм вступити до вишу без хабарів.

15 червня в Міносвіти заявили, що скасування ЗНО неприпустиме і може створити корупційні ризики.

92_tn (1).jpg (21.46 КБ)
 
Міністерство освіти і науки України оприлюднило лист-роз'яснення
ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗАВЕРШЕННЯ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ»

 
Освітній омбудсмен пропонує надати гарантії ініціативним директорам
Матеріл читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://www.auc.org.ua/novyna/osvitniy-ombudsmen-proponuye-nadaty-garantiyi-iniciatyvnym-dyrektoram

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонує надати гарантії керівникам закладів освіти та органів управління освітою щодо непереслідування за ухвалення самостійних рішень під час карантину.
Про це йдеться у листі освітнього омбудсмена до голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та тимчасово виконуюча обов'язки Міністра освіти і науки Любомири Мандзій.
За словами Сергія Горбачова, в умовах невизначеності та відсутності нормативної бази, яка б регулювала дії керівників закладів освіти та органів управління освітою на місцях в умовах карантинних обмежень, в Україні є численні приклади двох моделей поведінки керівників.
«Одні відмовляються від будь-якої ініціативи, чекають на накази та розпорядження «згори», - зазначає освітній омбудсмен.
Він наголошує, що така позиція призводить до суттєвих порушень прав учасників освітнього процесу, про що Служба освітнього омбудсмена має сотні звернень та скарг з приводу несвоєчасного ухвалення або взагалі - відсутності рішень, які критично необхідні для захисту прав та забезпечення освітнього процесу.
«Інші - враховуючи нестандартні умови, у яких ми всі опинилися, на перше місце ставлять інтереси та безпеку здобувачів освіти та педагогічних, науково-педагогічних працівників, ухвалюють самостійні рішення за принципом «дозволено те, що не заборонено». Саме керівники такого типу і є тими, які можуть забезпечити ефективний розвиток української освіти. Але саме ці керівники можуть опинитися під ударом, коли їх почнуть перевіряти та карати саме за ініціативні рішення», - наголошує Сергій Горбачов.
Виходячи з вищевикладеного, освітній омбудсмен пропонує створити робочу групу за участі Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів та Аудиторської служби, інших уповноважених установ для ухвалення узгоджених рішень та розроблення відповідного документа (дорожньої карти), що забезпечить керівників закладів освіти гарантіями захисту від покарань за самостійно ухвалені рішення задля захисту прав учасників освітнього процесу в умовах системної невизначеності та відсутності необхідної нормативної бази.
 
Освітній омбудсмен : ''Учасники ЗНО мають право зайти на пункт тестування без жодних заяв''
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://www.facebook.com/Education.Ombudsman.Sergii.Gorbachov/posts/711170872789047

"Працівники пунктів тестування не будуть вивчати наявність / відсутність заяви про рішення учасника стосовно ДПА у формі ЗНО, тому здобувачі повної загальної середньої освіти можуть не хвилюватися, якщо оперативно не повідомлять заклад освіти про свій вибір".
Джерело: Український центр оцінювання якості освіти
https://testportal.gov.ua/25-chervnya-v-ukrayini-startuye-…/
Змінено: Ірина Панчук - 24.06.2020 05:22:36
 
У виші можна вступати із позначкою “звільнений/-на” від ДПА – освітній омбудсмен
Матеріал читаємо нижче, або преходимо за гіперпосиланням https://nus.org.ua/news/u-vyshi-mozhna-vstupaty-iz-poznachkoyu-zvilnenyj-na-vid-dpa-osvitnij-ombudsmen/

Випускники мають право вступати у виш, якщо в додатку до їхніх свідоцтв вказано “звільнений/-на” у пункті про державну підсумкову атестацію.
Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй fb-сторінці.
Служба освітнього омбудсмена отримала звернення від вступників та батьків, що деякі виші ставлять умовою подання документів наявність у додатку до свідоцтва про повну загальну середню освіту оцінок за ДПА.
“Абітурієнт має право подати документи на вступ до університету, незалежно від того, чи є в додатку до свідоцтва оцінки ДПА, чи зроблений запис “звільнений/-на”, – наголосив омбудсмен.


Омбудсмен також наводить пояснення очільника директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олега Шарова:

“Насправді, закладам вищої освіти абсолютно байдуже наявність/відсутність запису про ДПА в додатку до атестату. Ця інформація використовується лише в розрахунку середнього бала, який враховує наявні оцінки і ігнорує відсутні оцінки. Для тих, хто хвилюється пропоную уривок з нормативного документа:
“Під час реєстрації електронної заяви, абітурієнт вказує серію та номер документа про повну загальну середню освіту, а також середній бал додатка, який обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розрахований як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до документа оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація).
Предмети, за якими зроблено запис “звільнений (а)”/”зараховано”, а також факультативи у загальну кількість не враховуються”.
Це пункт 3 розділ ІІ Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році.
Наголошую, що якщо у свідоцтві про повну загальну середню освіту відсутні оцінки за ДПА, середній бал розраховується без них, вони не враховуються в загальну кількість.
Якщо, за бажанням здобувача освіти, оцінки ДПА будуть виставлені в додаток до свідоцтва, то вони мають бути враховані під час обчислення середнього балу“.
Нагадаємо, 18 червня Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє випускникам шкіл не складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Водночас, для вступу у виші складати зовнішні тестування необхідно. 22 червня президент підписав закон.
Директори шкіл мають визначити, які випускники хочуть складати підсумкову атестацію у формі ЗНО.
В Українському центрі оцінювання якості освіти запевняють, що на рейтингові бали ЗНО не має суттєво вплинути те, що значна частина випускників не складатимуть підсумкову атестацію у формі ЗНО.
Раніше МОН звільнило від державної підсумкової атестації випускників 4-х та 9-х класів.
ЗНО-2020 має відбутися з 25 червня до 17 липня – Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішила, що епідеміологічна ситуація дозволяє провести тестування у ці дати.
 
Освітній омбудсмен про анонс прямого ефіру
За кілька хвилин в ефірі Сніданку говоримо про ЗНО, свідоцтва про освіту, середній та конкурсний бал, прийом до першого класу та розвінчуємо фейки про "переведення всіх на дистанційно навчання"
Змінено: Ірина Панчук - 25.06.2020 05:05:42
 
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у студії “Сніданку з 1+1” 25 червня роз’яснив, що новий навчальний рік розпочнеться 1 вересня і діти підуть до школи.
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://np.pl.ua/2020/06/shkoly-pryymut-ditey-z-1-veresnia-osvitniy-ombudsmen/
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у студії “Сніданку з 1+1” 25 червня роз’яснив, що новий навчальний рік розпочнеться 1 вересня і діти підуть до школи.
Нагадаємо, напередодні Міністерство освіти і науки України повідомило, що школи не переводять на дистанційне навчання, але формат їх роботи залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні.
Цитата
“Звичайно, що школи з 1 вересня приймуть дітей. Це очевидно і невідступно. Хто ведеться на фейки, раджу подивитись на сайти шкіл, департаментів, і дізнатись, скільки закуповується меблів, обладнання. Навіщо це закуповувати, якщо є плани не приймати дітей. Школа як місце живого спілкування дітей і вчителів буде завжди. Але маємо бути реалістами і повинні передбачати різні ситуації. Тому будемо передбачати варіанти, щоб забезпечити право на освіту дітей, навіть якщо раптом продовжать карантин”, – прокоментував Сергій Горбачов.
Також він радить батькам будь-яку інформацію про освітній процес перевіряти лише за допомогою офіційних джерел: це сторінці освітнього омбудсменаМіністерства освіти і наукиУкраїнського центру оцінювання якості освіти, Департаментів освіти міст України, сайт Нової української школи.

 
Освітній омбудсмен показав, як у Києві проходить ЗНО з математики
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/osvitniy-ombudsmen-pokazav-yak-u-kievi-prokhodit-zno-z-matematiki-202006251180087
У четвер, 25 червня, в Україні стартувало ЗНО-2020 


Освітній омбудсмен Сергій Горбачов Facebook розмістив фото з пункту тестування у Києві, інформує Depo.Київ.
"10:32 - все організовано, за порядком. Всі діти встигають зайти вчасно. 10:42 - всі учасники організовано зайшли на пункт тестування на 8 хвилин раніше встановленого часу", - написав він. 
Також Горбачов побажав дітям успіхів на ЗНО. 
 
Школи приймуть дітей з 1 вересня, – освітній омбудсмен
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://np.pl.ua/2020/06/shkoly-pryymut-ditey-z-1-veresnia-osvitniy-ombudsmen/
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у студії “Сніданку з 1+1” 25 червня роз’яснив, що новий навчальний рік розпочнеться 1 вересня і діти підуть до школи.
Нагадаємо, напередодні Міністерство освіти і науки України повідомило, що школи не переводять на дистанційне навчання, але формат їх роботи залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні.
Цитата
“Звичайно, що школи з 1 вересня приймуть дітей. Це очевидно і невідступно. Хто ведеться на фейки, раджу подивитись на сайти шкіл, департаментів, і дізнатись, скільки закуповується меблів, обладнання. Навіщо це закуповувати, якщо є плани не приймати дітей. Школа як місце живого спілкування дітей і вчителів буде завжди. Але маємо бути реалістами і повинні передбачати різні ситуації. Тому будемо передбачати варіанти, щоб забезпечити право на освіту дітей, навіть якщо раптом продовжать карантин”, – прокоментував Сергій Горбачов.
Також він радить батькам будь-яку інформацію про освітній процес перевіряти лише за допомогою офіційних джерел: це сторінці освітнього омбудсменаМіністерства освіти і наукиУкраїнського центру оцінювання якості освіти, Департаментів освіти міст України, сайт Нової української школи.
 
Нові онлайн-курси для вчителів та шкільних психологів про роботу в умовах пандемії COVID-19
Читаємо матеріал, перейшовши за посиланням https://www.facebook.com/Education.Ombudsman.Sergii.Gorbachov/posts/713114829261318?__tn__=-R
 
Докладний аналіз того, наскільки українські учні вірять у свої сили та здібності - у новому дослідженні УЦОЯО за результатами PISA-2018
Читаємо матеріал, перейшовши за посиланням https://www.facebook.com/Education.Ombudsman.Sergii.Gorbachov/posts/715552312350903?__tn__=-R
 
Освітній омбудсмен: У Києві витрати на учня – 22 тис. на рік, в селі в п'ять разів більше. А результат? 

Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/science/osvitniy-ombudsmen-u-kijevi-vitrati-na-uchnya-skladayut-22-tis-grn-na-rik-a-v-seli-v-5-6-raziv-bilshe-691366.html
 
Оновилася процедура проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://eo.gov.ua/2020/07/06/onovylasia-protsedura-provedennia-konkursu-na-posadu-kerivnyka-zakladu-zahal-noi-seredn-oi-osvity/

Саме від директора залежить якість та безпека освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти. Директор зобов’язаний не лише володіти ґрунтовними знаннями у сфері освітнього законодавства, а й організаторськими та комунікаторськими здібностями, тобто бути “шкільним дипломатом”. 
Лише володіючи цими знаннями та навичками, лише будучи людиною відповідальною, рішучою, готовою до змін та нововведень, експериментів, справедливою і небайдужою до своєї роботи, керівник зможе попереджати та вирішувати конфлікти, забезпечувати дотримання прав учасників освітнього процесу у закладі та, насамперед, робити навчання і роботу у школі комфортними і безпечними. Щоб знайти такого кандидата і важливо проводити конкурс на посаду керівника закладу освіти.
Проведення такого конкурсу – це не лише прояв демократії та справедливості, а й можливість оновити управлінський менеджмент та знайти, дійсно, гідних кандидатів, які готові змінювати  заклади освіти та освітню діяльність в цілому.  
Нововведення та процедура проведення конкурсу визначаються Законом України “Про повну загальну середню освіту” (окремими пунктами статей 37-39), який набрав чинності з 18 березня. Положення про конкурс має бути розроблене та затверджене засновником або уповноваженим ним органом (посадовою особою).
Змінено: Ірина Панчук - 07.07.2020 05:11:27
 
Онлайн-освіта: менше третини батьків задоволені тим, як спрацювали школи та вчителі 
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://glavcom.ua/country/science/onlayn-osvita-menshe-tretini-batkiv-zadovoleni-tim-yak-spracyuvali-shkoli-ta-vchiteli-691631.html
Опитування проводилось наприкінці навчального року, було отримано 8 тис. відповідей

Служба освітнього омбудсмена провела опитування серед батьків про те, як їхні діти сприймають дистанційне навчання, які є проблеми та як їх треба вирішувати. Про це зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв’ю «Главкому». «З’ясувалося, що майже третина батьків задоволені тим, як спрацювали школи і вчителі, що їхнє ставлення до педагогів покращилось. З іншого боку, приблизно половина опитаних не змінили своє ставлення до закладу освіти. Є ще одна група – 19% респондентів, чиє ставлення до школи на карантині погіршилося. Для мене ці цифри – 27% покращення ставлення і 19% погіршення –  є абсолютно доконаним фактом того, що всі побоювання вчителів, що хтось їх свідомо дискредитує, абсолютно безпідставні», – зазначив освітній омбудсмен. Горбачов додав, що все залежить від вчителя та від того, як працює конкретний заклад освіти. 
Опитування проводилось наприкінці навчального року, було отримано 8 тис. відповідей
Служба освітнього омбудсмена провела опитування серед батьків про те, як їхні діти сприймають дистанційне навчання, які є проблеми та як їх треба вирішувати. Про це зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв’ю «Главкому».
«З’ясувалося, що майже третина батьків задоволені тим, як спрацювали школи і вчителі, що їхнє ставлення до педагогів покращилось. З іншого боку, приблизно половина опитаних не змінили своє ставлення до закладу освіти. Є ще одна група – 19% респондентів, чиє ставлення до школи на карантині погіршилося. Для мене ці цифри – 27% покращення ставлення і 19% погіршення –  є абсолютно доконаним фактом того, що всі побоювання вчителів, що хтось їх свідомо дискредитує, абсолютно безпідставні», – зазначив освітній омбудсмен.
Горбачов додав, що все залежить від вчителя та від того, як працює конкретний заклад освіти.
За словами Сергія Горбачова, у результаті опитування отримали понад 8 тисяч відповідей.
Звіт про опитування можна переглянути  на сайті.
Нагадаємо, 12 березня 2020 року в Україні був запроваджений карантин для усіх закладів освіти. Терміни карантину згодом кілька разів подовжувались через несприятливу епідеміологічну ситуацію в Україні. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти. 
 
«Навчання без зворотного зв’язку». Освітній омбудсмен висловив своє ставлення до онлайн-школи 
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://glavcom.ua/country/science/navchannya-bez-zvorotnogo-zvyazku-osvitniy-ombudsmen-visloviv-svoje-stavlennya-do-onlayn-shkoli-691637.html
Перші відеоуроки вчителі знімали без редагування та монтажу

Онлайн-школи – це асинхронне навчання, без зворотного зв’язку, однак це дозволило забезпечити дітям можливість вчитися в умовах тривалого карантину. На цьому наголосив освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв’ю «Главкому».

«Це гарне рішення в умовах, коли нічого кращого швидко зробити не вдалося. Це непогане, але, звичайно, неідеальне рішення для того, щоб хоча б частково забезпечувати дітям можливість отримувати інформацію, вчитись», – підкреслив Горбачов.

За словами омбудсмена, якість відеоуроків була різною, спочатку були певні проблеми з підготовкою, оскільки вчителі немали відповідного досвіду.

«Мені розповідали колеги, що зйомки перших уроків взагалі йшли в ефір практично без редагування та монтажу. Звичайно, що в цих умовах помилки були майже неминучі, але вже за кілька тижнів процес налагодили – якість телеуроків стала цілком прийнятною», – зазначив Горбачов.

Нагадаємо, 12 березня 2020 року в Україні був запроваджений карантин для усіх закладів освіти. Терміни карантину згодом кілька разів подовжувались через несприятливу епідеміологічну ситуацію в Україні. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти .
 
Освітній омбудсмен розказав, чи потрібно робити зауваження учням, які на перервах спілкуються російською
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://glavcom.ua/news/osvitniy-ombudsmen-rozkazav-chi-potribno-robiti-zauvazhennya-uchnyam-yaki-na-perervah-spilkuyutsya-rosiyskoyu-691641.html
Мовний конфлікт набув нового розголосу через участь в телеуроках російськомовних шоуменів та телеведучих

Навчання в школах має відбуватися виключно державною мовою. На цьому  наголосив освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв’ю «Главкому». 
«Давайте розрізняти те, що відбувається під час навчального процесу та поза його межами. Я, наприклад, займаю принципову позицію, що освітній процес має відбуватися державною мовою. Тепер стосовно того, чи робити зауваження: а скажіть, будь ласка, яка користь від тих зауважень? Такі зауваження призведуть лише до конфліктів і негативного ставлення до того, хто повчає», – підкреслив Горбачов.

Освітній омбудсмен наголосив, що методи насильницького впровадження можуть дати короткотерміновий ефект, але ніколи не сформулюють усвідомленої позиції і внутрішнього переконання.

«Цінності не можна вбити в голову – їх можна лише виховати», – зауважив Горбачов. Нагадаємо, навесні відбувся онлайн-урок з хімії для учнів сьомого класу, в якому зірковим гостем був телеведучий-гуморист Ігор Ласточкін. Батьків обурило те, що Ласточкін розмовляв російською мовою, а вчитель не зробив жодного зауваження. У мережі обурилися, що Міносвіти та Офіс президента випустили в ефір урок на тему «Вода», який перетворився на глузування з української мови.

Також був проведений онлайн-урок з англійської мови для учнів восьмого класу, в якому зірковим гостем «Всеукраїнської школи онлайн» став шоумен і хореограф Дмитро Коляденко. Шоумен сказав лише пару фраз англійською, далі перейшов на російську.

Протягом онлайн-навчання українці звернули увагу на низку помилок вчителів. Зауважимо, що уроки виходили не в прямому ефірі, а у записі. Тобто автори проєкту мали змогу перезаписати відео без помилок, але на момент трансляції уроків по телебаченню вони цього не зробили. 

 
Педагог отримає одну й ту самі платню чи то у класі п’ятеро дітей, чи 25, - освітній омбудсмен
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням  https://glavcom.ua/news/pedagog-otrimaje-odnu-y-tu-sami-platnyu-chi-to-u-klasi-pyatero-ditey-chi-to-25-osvitniy-ombudsmen-691644.html

Витрати на одного учня в Україні коливаються від 22 тисячі до 120 тисячі гривень на рік

 В Україні освітня мережа нерівномірна та неефективно влаштована. Про це зазначив  освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв’ю «Главкому».

«Педагог отримає одну й ту самі платню, без різниці, чи у класі п’ятеро дітей чи 25. Але витрати на одного учня будуть неспівставними. Наприклад, у Києві витрати на одного школяра складають приблизно 22 тис. грн на рік, а в невеличкому селищі, у районному центрі цей показник може досягати і 120 тис., тобто в 5-6 разів більше», – наголосив омбудсмен.

Горбачов додав, що підвищення зарплати вчителям зробило б професію більш привабливою.

Нагадаємо, за час карантину столичні освітяни отримали і зарплатню, і надбавки. Раніше у Мінфіні заявили, що в Україні необхідно переглянути умови оплати праці педагогічних працівників, зарплату яких складають посадовий оклад та численна кількість доплат і надбавок. Також повідомлялося, що вчителі не отримають обіцяної Міносвіти доплати у 21 тисячу гривень.

До слова, раніше т.в.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій  сказала, що в Україні з вересня у школах учні будуть опановувати той матеріал, який припав на період карантину. 
Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 6 След.
Читають тему