До уваги учнів 11-х класів та вчителів, викладачів системи ЗЗСО!!!
Вихідні - хороший час для того, щоб ще раз повторити матеріал курсів із підготовки до ЗНО.
Переходьте на YouTube-канал МОН за посиланням: bit.ly/33YstNh Ознайомлюйтесь з уроками української мови та літератури, математики, історії, біології та англійської мови.
Повні курси підготовки до ЗНО з тестами, завданнями та конспектами занять можна знайти на платформах онлайн-студій:
▪EdEra: ed-era.com ▪ILearn (Освіторія): ilearn.org.ua
▪Prometheus: prometheus.org.ua
▪BeSmart: besmart.study
Під час навчання ви дізнаєтесь:
- про дистанційне навчання з прикладами,
- якими онлайн-платформами користуватися
- про особливості дистанційних ресурсів
БЕЗ ОЦІНОК І НА ВІДСТАНІ: ОДРАЗУ НА 11 ТЕЛЕКАНАЛАХ УКРАЇНИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ СТАРТУЮТЬ ОНЛАЙН-УРОКИ
Вже від 30 березня одразу на 11 телеканалах України для школярів стартують уроки-онлайн. За ініціативою президента учні 5-11 класів на період карантину зможуть вчитись просто у себе вдома. Достатньо ввімкнути телевізор і уважно слухати вчителів.
Більше читайте тут:https://tsn.ua/video/video-novini/bez-ocinok-i-na-vidstani-odrazu-na-11-telekanalah-ukrayini-dlya-shkolyariv-startuyut-onlayn-uroki.html?fbclid=IwAR18qtj_wmWurB2E7QsLDGubxUByrlm-IY7HS-lmOP2CHfvhVynPeJHyjOo
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.
ЗНО-2020. Тексти з підказками із зошита "Лексичні помилки" (в-во "Соняшник"[IMG] (доступ безкоштовний)
Що запропонувати учням під час карантину? Один із варіантів - редагування текстів (лексичні та граматичні помилки).
Щоб полегшити роботу педагогів під час карантину, видавництво «Соняшник» дозволило безкоштовний доступ до текстів зошита «Лексичні помилки». Лексичні та граматичні помилки. У зошиті "Лексичні помилки", крім словника та тестів, уміщено тексти для редагування (тексти створено за матеріалами uk.wikipedia.org ). На сторінці в блозі - усі тексти із зошита"Лексичні помилки" (видавництво "Соняшник") із підказками, які виділено червоним. Правильно записаних текстів нема, щоб в учнів не виникло бажання списати. Робота з текстами безкоштовна й не потребує жодної реєстрації.
Як працювати з текстами?
Учитель може запропонувати учням скопіювати тексти і виправити помилки, наприклад, у документі word, отже, завдання не забиратиме в учнів багато часу.
Як перевірити правильність виконання роботи?
Є декілька варіантів:
1) кожен працює самостійно й надсилає тексти на перевірку вчителеві;
2) кожен редагує один текст; відредаговані тексти учні надсилають у групу й обговорюють;
3) учитель публікує свій варіант, із яким учні порівнюють власні тексти.
Власне висловлення. До речі, інформація в текстах - це фрагменти біографій відомих людей. Поки учні опрацюють тексти, запам'ятають ці факти. Звісно, їх можна використати як приклади із суспільного життя у власному висловленні.
Завдання держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань. З цією метою у понеділок, 6 квітня, стартує проект «Всеукраїнська школа онлайн».
Офіс Президента України спільно з Міністерством освіти і науки, Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, а також громадською спілкою «Освіторія» запускають проект «Всеукраїнська школа онлайн». Він забезпечить доступ до дистанційної освіти для всіх школярів з 5-го по 11-й клас на час карантину.
У межах проекту 40 педагогів з Києва фактично стануть учителями для всієї України. Наразі щодня відбуваються зйомки уроків за збалансованою шкільною програмою, яку розробило МОН спільно з учителями.
Викладаються такі предмети: українська мова, українська література, історія України, всесвітня історія, англійська мова, фізика, алгебра, геометрія, географія, хімія, біологія.
Відеоуроки покажуть українські телевізійні канали, які охоче долучились до цієї важливої соціальної місії.
Кожного ранку о 10:00 з понеділка по п'ятницю уроки транслюватимуть такі українські телеканали:
• 5-й клас - Плюсплюс и 112 Украину
• 6-й клас - ZOOM и NewsOne
• 7-й клас - ZIK
• 8-й клас - Индиго и УНИАН
• 9-й клас - Совет и UA: Культура
• 10-й клас - UA: Первый
• 11-й клас - М1
Такі уроки можна буде переглянути на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки Україні в Facebook та YouTube.
За інформацією МОН, зараз відомством розглядаються два варіанти строків проведення ЗНО і вступної кампанії — у випадку завершення карантину у травні-червні та у серпні 2020 року.
Варіант 1. Завершення карантину на початку травня або на початку червня
6 КВІТНЯ СТАРТУЮТЬ ОНЛАЙН-УРОКИ ДЛЯ УЧНІВ 5-11 КЛАСІВ НА КАРАНТИНІ:
ЧАС ТА ПРОГРАМА ЗАНЯТЬ, ДЕ ТА ЯК ПРИЄДНАТИСЯ ДО НАВЧАННЯ
У понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки.
Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.
“Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський.
Транслюватимуться уроки з: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.
Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.
Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу, 11 класу, а також загальний розклад онлайн-школи.
На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.
Організатори закликають батьків завантажити розклад уроків та заохочувати дітей навчатись. Залишаємось вдома! Вчимось вдома!
Нагадуємо, що у зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.
Цей унікальний ресурс дає можливість працювати з реальними тестовими завданнями, які використовували під час проведення ЗНО з 2006 по 2019 рік. Це апробовані та "бойові" тести, які дають можливість БЕЗКОШТОВНО повноцінно та в повну силу готуватись до ЗНО.
Цей ресурс працює як із комп'ютера, так і з сучасного мобільного телефону, варто лише зайти на сайт за цим посиланням та обрати необхідний розділ (предмет).
Після входу до розділу бачимо ось таке зображення, як показано нижче.
У ньому є ТРИ ГРУПИ гіперпосилань:
- ЛІВОРУЧ у підрозділі "Підготовка до тестів" (у фіолетовому колі) є п'ять покликань:
Словник літературознавчих термінів для підготовки до ЗНО з української літератури.
Усі навчальні заходи повинні мати на меті досягнення більш перспективної цілі, ніж складання зовнішнього незалежного оцінювання чи інших випускних іспитів. Одна з них - формувати людину, яка готова продовжувати освіту і здатна взяти на себе професійні зобов’язання. Пропонуємо Вам інструмент, що буде корисним не лише для підготовки до тесту ЗНО з української літератури, а й для отримання читацьких та літературознавчих навичок, необхідних у багатьох професійних та життєвих ситуаціях.
Детально ознайомтеся із програмою ЗНО з української літератури. Завантажити програму.
Окрім переліку творів, які потрібно прочитати (змісту літературного матеріалу), програма містить вимоги до загальноосвітньої підготовки учнів.
В Алфавітному покажчику термінів Ви знайдете тлумачення всіх понять, перелічених у цих вимогах.
Ви також можете перейти в один із розділів нашого словника, де всі поняття об’єднані відповідно до літературознавчих категорій, до яких вони належать.
Тренажер з історії України.
Підготовка до ЗНО з історії України
Мета тренажерів – допомогти учасникам, які готуються до тесту з історії України, вивчити й запам’ятати дати історичних подій. Це можливість попрацювати онлайн із зображеннями пам’яток із історії України та з тестовими завданнями, що містять зображення історичних персоналій, які відповідають чинній Програмі з історії України. За допомогою Абетки учасник зрозуміє визначення понять і термінів відповідного історичного періоду, матиме змогу розв’язати відповідні тестові завдання. А завдяки запропонованим картам (мапам) тестований зможе краще відпрацювати свої навики роботи із завданнями, що містять картографічний матеріал.
Тренувальне ONLINE ТЕСТУВАННЯ.
Якщо Ви обрали тренувальне on-line тестування.
Розподіл завдань у тестах за змістом і за формою є максимально наближений до тестів ЗНО з врахуванням специфіки комп'ютерного тестування.
Ви можете обрати тренувальні тестування по розділах (періодах) програми, які тривають по 20 хвилин, або підсумкове тестування, яке триває 60 хвилин.
Уважно читайте інструкції до виконання завдань і самі завдання. Помилково набрані відповіді можна виправляти.
Стежте за часом. Ваша робота буде перевірена, якщо до завершення часу або відразу після повідомлення про завершення тестування Ви натиснете кнопку "Відправити на перевірку".
Тестові завдання минулих років.
У цій рубриці можна ознайомитись із тестовими завданнями 2006 - 2018 років
Чужому научайтесь і свого нецурайтесь... Шановні освітяни України! І самі використовуйте, і покажіть цей ресурс своїм учням: і дистанційний, і сучасний, й інформативний, і вчить, і привчає користуватись тестовими технологіями, і ... допомагає гризти граніт науки, і успішно скласти ЗНО...
А ще наш Львівський РЦОЯО має ось таке (дяка Климець І., Коханевич Т., Хамуляк С. і не тільки їм!!! За ідею - Миляник А.)
Загальнодержавний карантин став справжнім викликом для освіти, зокрема й для її якості
Голова ДСЯО: карантин став викликом для освіти
Загальнодержавний карантин на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, став справжнім викликом для освіти, зокрема й для її якості.
Про це повідомляють у Державній службі якості освіти.
У Держслужбі зазначають, що педагогічна спільнота згуртувалася і ледь не щодня виникають нові освітні ініціативи, пропонуючи якісне навчання онлайн.
За словами голови Держслужби Руслана Гурака, саме якісна освіта дасть змогу українському суспільству подолати кризу.
«Після пандемії світ однозначно буде інакшим − і вже зараз потрібно діяти згуртовано на випередження, щоб він став кращим. І саме якісна освіта дасть змогу українському суспільству подолати кризу та отримати багатовекторний вибір розвитку. Тому якість освіти під час карантину має бути в пріоритеті», − зазначив Руслан Гурак.
У Державній службі якості освіти нагадали, що директори шкіл зараз мають час спільно зі своїми колективами опрацьовувати рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти «Абетка для директора» − та розробити власні проекти на новий навчальний рік.
На Національній освітній платформі з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта» можна опанувати базові цифрові навички, основи цифрової грамотності та онлайн-сервіси для вчителів і державних службовців.
З 06 квітня 2020 року для учнів 5-11-х класів розпочнуться уроки з 11-ти предметів у рамках проекту «Всеукраїнська школа онлайн», які за розкладом транслюватимуть українські телеканали.
Розподіл завдань у тестах за змістом і за формою є максимально наближений до тестів ЗНО з врахуванням специфіки комп'ютерного тестування.
Ви можете обрати тренувальні тестування по розділах (періодах) програми, які тривають по 20 хвилин, або підсумкове тестування, яке триває 60 хвилин.
Уважно читайте інструкції до виконання завдань і самі завдання. Помилково набрані відповіді можна виправляти.
Стежте за часом. Ваша робота буде перевірена, якщо до завершення часу або відразу після повідомлення про завершення тестування Ви натиснете кнопку "Відправити на перевірку".
Які саме слова з наголосами треба вивчити для ЗНО?
Це питання завжди мучило старшокласників, адже відповіді на нього досі не було… В українській мові є понад 250 тисяч слів, і знати правильні наголоси всіх-всіх не під силу нікому.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури містить вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з цього навчального предмета, а також конкретизує, що повинен знати та вміти випускник навчального закладу в межах визначених тематичних розділів.
У блоці «Українська література» наведено перелік літературних творів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання.
Останні 8 сторінок Програми містять перелік слів із нормативним наголосом. Саме з цього переліку УЦОЯО обиратиме слова для розробки тестових завдань.