Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 ... 7 След.
ДИСТАНЦІЙНА РОБОТА. УРОКИ. Підготовка до ЗНО-2020, У цій темі будемо розміщувати актуальні питання, що стосуються даної теми
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

«Припиніть читати лекції під час онлайн-уроків — це не працює»: 5 антикризових принципів навчання

Естер Войчицькі — журналістка за освітою. 35 років тому вона заснувала навчальний медіапроєкт для учнів старшої школи в Пало Альто, Каліфорнія. Сьогодні — це найбільша медіапрограма для учнів у США, а сама Естер викладає ще й у Стенфордському університеті. У своїй книжці «Як виховати надуспішних людей. Прості рецепти — феноменальні результати» викладачка та мама трьох надзвичайно успішних доньок розповідає про 5 принципів антикризового навчання і радить використовувати їх у школі і вдома. «Освіторія» занотувала найцікавіші тези з виступу Естер на онлайн-конференції EdCamp 2020.

Естер Войчицькі,вчителька у Palo Alto High School, викладачка Стенфордського університету, авторка книжок

TRICK: формула навчання успішних дітей

      Мої 5 принципів антикризового навчання вкладаються в акронім TRICK: trust, respect, independence, collaboration, kindness — довіра, повага, незалежність, співпраця та добро. Я вірю, що ці принципи повинні бути в кожній класній кімнаті та в кожній сім’ї, що виховує дитину. Ці принципи ще важливіші сьогодні, адже ми викладаємо у школах під час пандемії.

      Довіра. Маємо довіряти нашим учням. Ми не можемо більше контролювати їх, як ми робили це у класах, адже тепер вони вдома. Але коли ви, вчитель, авторитетна фігура, довіряєте їм, вони вірять у себе — а це саме те, що їм потрібно у сучасному світі. Довіряти дітям означає дати їм можливість самонавчатися. Самоосвіта — ключова навичка 21 століття. Самонавчання — найважливіша річ, якої ми маємо прагнути, впроваджуючи онлайн-навчання. Насправді, діти значно розумніші, ніж ми про них думаємо: у січні цього року 17-річний студент на третій день свого стажування в NASA відкрив нову планету.
      
      Повага. Світ сьогодні добряче трусить. Тому ми, дорослі, маємо поважати почуття, страхи та ідеї дітей. Ми не можемо і далі вказувати їм, що робити, маємо ставитися до учнів з повагою. Усі успішні люди мають самоповагу, бо вони отримали досвід поваги до себе від інших, тож вони почуваються добре. Якщо хочемо, щоб діти були успішними, маємо їх поважати.

Незалежність. Маємо давати учням більше свободи і незалежності — проводити пошук інформації онлайн. У мережі є безліч курсів та навчальних ресурсів, які діти можуть обрати для себе. YouTube, наприклад, має 1 мільярд переглядів навчальних матеріалів на день, Learn from Home (частина Google) має безкоштовні онлайн-курси. Дайте дітям можливість знайти те, що їм потрібно, і навчатися одне від одного в цьому процесі.

Співпраця. Спонукайте дітей зустрічатися з друзями онлайн для навчання — нехай вони вчаться одне від одного. Карантин дає нам цю можливість — розвинути і відточити цифрові навички учнів. Сучасному світові потрібні люди з навичками, яких ніколи не матимуть комп’ютери, і саме цього ви можете навчити своїх дітей зараз: це емпатія, співчуття, повага, доброта, креативність та співпраця. Це соціально-емоційні навички, які є значно важливішими за решту.

Як виховати надуспішних дітей?

      Мої ідеї про викладання та батьківство зародилися з появою на світ моїх трьох доньок. Сьогодні Сьюзен — CEO компанії YouTube, Дженет — професорка педіатрії і епідеміології в університеті Каліфорнії, Сан Франциско, Енн — співзасновниця та CEO компанії 23andMe — найбільшого сервісу особистої генетики в США.

      Усі хочуть дізнатися, чого я їх вчила, щоб вони стали такими успішними. Ми жили за принципом TRICK щодня. Ось перелік того, що вони дізналися від мене:
 • Це нормально — ризикнути і не досягти успіху.
 • Треба пробувати все і не боятися провалів.
 • Якщо щось не вдалося — пробуй ще раз.
 • Дітям потрібен безпечний простір для творчості і пошуків.
 • Якщо довіряти дітям, вони будуть вірити в себе.
 • «Work to make the world a better place» — знайдіть своє покликання в житті, працюйте для того, щоб світ став кращим місцем, дбайте про спільноту, а не лише про себе.
 • Ніхто не може контролювати життя. Єдине, що може контролювати людина, це свою реакцію на життя і світ. Завжди шукайте хороше в усьому, що стається.
Моя педагогіка продовжилася в проєкті, яким я керую вже 35 років — це проєкт медіа та мистецтва в старшій школі Пало Альто. Я почала його у 1984 із 20 учнями, друкарською машинкою та ножицями в пересувному вагончику. Сьогодні це — найбільша медіапрограма у США: ми друкуємо 10 видань, програма налічує понад 700 студентів, над проєктом працюють 6 вчителів медіаарту і ми постійно отримуємо високі національні нагороди. Студенти видають журнали, газети, спеціалізовані спортивні видання, вони все роблять самі — від ідеї до втілення: збір матеріалу, проведення досліджень та інтерв’ю, дизайн, верстка та друк. Учням від 15 до 18 років. Зараз вони продовжують видання, працюючи онлайн, і багато пишуть про covid-19.

Що найбільше тривожить учнів під час пандемії у всьому світі?
 • Діти сумують за своїми друзями.
 • Діти сумують, бо пропускають важливі події в житті.
 • Їм дуже складно навчатися онлайн.
 • Вчителі намагаються використовувати ті самі методи викладання, що були в класі, а це не працює.
Що можуть зробити вчителі та батьки, щоб знизити рівень стресу дітей?
 • Маємо зрозуміти, що стара система більше не працює.
 • Дайте дітям можливість соціальної взаємодії і більше контролю над процесом навчання.
 • Запропонуйте учням структуру навчання, а наповнення хай знайдуть самі.
 • Припиніть нарешті начитувати лекції під час онлайн-уроків — це неефективне навчання. Учням бракує взаємодії, спілкування, і вони настільки розчаровані цим, що відмовляються відвідувати онлайн-уроки.
 • Не давайте надто багато завдань — не приголомшуйте, не завалюйте ними студентів. Маєте просто перелічити цілі на цей тиждень і дозволити учням прокласти свій шлях до досягнення цих цілей.
 • Попросіть учнів створити малі групи — по 2–3 друга, запропонуйте ресурси для вивчення певної теми і дайте їм відповідальність за своє навчання — дозволяйте їм вчитися і ділитися знаннями самостійно.
 • Секрет, як зробити онлайн-навчання цікавим — дати учням контроль за навчанням і не виставляти оцінки, поки вони самі не перевірили свою роботу. Коли діти отримують погані оцінки, мотивація падає, а нам саме зараз потрібно, щоб вони почувалися позитивно щодо себе і свого навчання.
 • Ставтеся до своїх учнів більш поблажливо зараз, не додавайте їм стресу своєю суворістю.
 • Три найважливіші складові школи: стосунки, стосунки і стосунки. Коли школи зачинені, єдине, що можемо зробити — спонукати до онлайн-співпраці: хай зустрічаються у відеоконференціях, вчаться разом, проводять час — тільки це зможе знизити рівень стресу в дітей.
 • Батьки, не переймайтеся через безлад у вас вдома — діти приберуть його потім. Знаю, це може виглядати жахливо збоку. Але подумайте: вам важливіший чистий прибраний дім чи щасливі творчі діти? Зараз важливіше, щоб вони почувалися добре. Дорога до успіху ніколи не є прямою — вона звивається, ніби заплутана стрічка. Ваші діти не повинні відчувати, що ви стежите за ними, поки вони ідуть своєї дорогою до успіху.
 
До уваги освітян РІвненщини!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Квест як форма навчання вдома
Тетяна Павліченко

      Однією з навчальних концепцій НУШ є інтерактивне навчання. І якщо у класах цю методику активно впроваджують і підтримують, то як бути з дистанційними уроками?
Проєкт “Дружня школа” пропонує розглянути квести як ефективну форму навчання вдома і підкажемо, як їх організувати без перевертання домівки догори дригом.
ЩО ТАКЕ КВЕСТ

      Квест – це гра, під час якої потрібно знайти вирішення для загадок і виконати низку завдань, щоб досягти мети. Цей формат занять дозволяє актуалізувати навчальний матеріал, потренувати логічне мислення, швидкість реакції та ввімкнути в дітях азарт дослідників і відкривачів.
      Основні характеристики: обмежений час на виконання завдань різного типу і складності, чітка мета, визначена тематика, командна робота.
Якщо ваша дитина любить комп’ютерні ігри, то це слово “квест” для неї точно не нове.
ЯКІ БУВАЮТЬ КВЕСТИ

      Escape room – коли потрібно за певний час виконати низку завдань, щоб вийти з кімнати.
      Квест у реальності – коли події розгортаються в реальному світі, немає просторових обмежень (або вони дуже умовні). Різновид – квест-перформанс, коли, крім гравців, є актори-персонажі, які допомагають краще зануритись в атмосферу та цікавіше відіграти сюжет і розкрити тематику.
      WEB-квест – коли всі взаємодії між учасниками переносяться у віртуальний простір.
Як бачите, щоб організувати квест, не треба багато простору (хоч з біганиною куди веселіше). Досить однієї кімнати чи ноутбука і гарної підготовки.
ЯК ЗРОБИТИ КВЕСТ

      Під час дистанційного навчання вчитель може організовувати вебквести. Він/вона може складати їх самостійно – ось перелік платформ, на яких це можна зробити: LearningApps (для дидактичних ігор), Kahoot, Socrative, ClassMarker, Plickers підійдуть для тестових квестів. Також можна скористатись квестами, які вже розробили інші колеги, їх легко знайти в мережі.
      Якщо є час і бажання – можна в кооперації з батьками організувати квест у кімнаті/квартирі. Подумайте, яка тематика буде цікава зараз учням та який матеріал хочете через неї донести. Розробіть ряд завдань та вплетіть їх у невелику історію.
      Наприклад, скористайтесь форматом Escape room і скажіть, що кімната навколо – загадкова фортеця. А її найбільше чудо (нехай це буде пакет смаколиків) – у скарбниці (тумбочці, яка закривається на ключ). Щоб знайти скарбницю, потрібно розв’язати ряд прикладів і виконати завдання.
      Складність такого формату полягає у тісній взаємодії з батьками – приклади і завдання мають бути універсальними, щоб пасувати до різних приміщень. І досить простими для втілення – усе ж, у режимі карантину ресурси обмежені. Проте ігрова форма додасть мотивації до виконання навчальних завдань.
      Використані джерела:
 • ТЕХНОЛОГІЯ “WEB-КВЕСТ” ЯК ФОРМА ІНТЕРАКТИВНОГО НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ НУШ, dspace.pnpu.edu.ua;
 • webquest.org;
 • Using Webquest to Support Learning with Technology in Higher Education, researchgate.net;
 • The Learning Power of WebQuests, tommarch.com.

      Тетяна Павліченко, журналістка проєкту “Дружня школа”, спеціально для “Нової української школи”
      Титульне фото:автор – kreatikar, Pixabay
      Цей матеріал був створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.
 
До уваги освітян та батьків!


Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Як правильно мотивувати дитину вчитися — гарвардське дослідження

Звідки береться мотивація та як її підвищити вирішили дослідити вчені Гарвардського університету. Убагатопрофільному дослідженні Національної наукової ради з розвитку дитини при цьому університеті йдеться про те, що на вмотивованість до певної діяльності впливає спадковість. Але значно більше — досвід досягнень та поразок, приклади дорослих, виховання.

«Ця дитина просто не хоче вчитися!» — можна почути і від батьків, і від вчителів. Якби всі школярі мали високу мотивацію, проблем би було в рази менше. «Ви ж професіонали, ви і заохочуйте» — дорікають педагогам батьки. «Якщо дома не привчили вчитися, у школі з таким учнем доведеться мучитися» — відповідають учителі.
Вчені довели: немає дітей, які не хочуть нічим займатися. Вплив родини значний, адже найбільше чутлива до таких змін дитина в дошкільні роки. Та на дитину будь-якого віку можна впливати — на краще чи на гірше.
Діти, які здаються мало вмотивованими до навчання чи дослідницької діяльності, насправді мають розвинену мотивацію уникнення. Вона спонукає уникати небезпеки, ризику, негативу на кшталт критики чи низьких оцінок. За такого настрою налаштувати на довгострокову мету зовсім важко. Є другий вид мотивації — досягнення, яка направляє нас до винагороди, результату. За такого настрою можна розвивати цілеспрямованість, бажання отримати відкладене задоволення. Ці два види мотивації врівноважують один одного.
Системи мотивації мозку є особливо чутливими в період раннього дитячого розвитку. Діти до трьох років починають розрізняти загрози, яких справді потрібно уникати, і ті, що менш небезпечні. Наприклад, грім може злякати, але в присутності дорослого, з яким почуваються захищеними і міцні стосунки з яким значно знижують рівень стресу, малюки дивляться на дорослого і не плачуть.
Якщо такого дорослого немає, дитина переживає забагато страху —будь-що стає джерелом стресу, можна сказати, їй страшно жити. І тоді уникнення стає головним видом мотивації. Проте йдеться не лише про сиріт. Якщо мама тривалий час була на заробітках або в лікарні, а її заміщували по черзі бабусі, тітки — це те саме. Якщо дорослі поводяться як діти — через залежності або просто істерично, непередбачувано. Якщо в мами довго була післяпологова депресія. Якщо батьки не емпатичні, ігнорують сльози та звернення дитини, переймаються лише тим, щоб задовольнити її фізичні потреби. Якщо мама, приміром, схильна гіперопікати і навіює дитині, що на кожному кроці — небезпека, бо надмірно боїться, що малюк постраждає, або уникає клопотів через його самостійність.
Брак позитивних відносин з дорослими знижує мотивацію спробувати нові види діяльності. Навіть за спадкової схильності до мотивації винагороди. Дослідження на тваринах довели: через негативний досвід мозок активізує зону, що породжує страх, одночасно зменшивши зону, що породжує бажання. Із часом відбувається переформатування схем в гіпокампі, що керує пам’яттю, та в мигдалині, що бере участь в емоційних реакціях.
Також важливо, щоб малюк бачив, як дорослі працюють. Дослід довів: дитина до року, яка бачить, як дорослий успішно виконує завдання, зробить значно більше спроб досягти успіху, ніж та, яка бачить, що дорослий не досягає успіху.
Але є ще один період нейронної гнучкості та змін — підлітковий вік. Так, дошкільнятам підтримка дорослих значно важливіша, ніж однолітків, і навіть критика друзів не знизить мотивацію. У підлітків все навпаки. Через бурхливі зміни в організмі вони надто емоційно реагують на відгуки однолітків, особливо протилежної статі. Соціальне прийняття спонукає до збільшення виділення природних опіоїдів і активує ділянку мозку, відповідальну за вивільнення дофаміну. Ті, хто раніше мав мотивацію уникнення, особливо болісно реагують на несприйняття однолітками. Чим можуть допомогти батьки? По-перше, вони мають заздалегідь, ще в допубертатному віці (10–12 років) створити позитивне оточення — шанс знайти друзів на гуртках, студіях, секціях тощо, серед дітей приятелів батьків. Бо підлітки вже не слухатимуть порад мами чи тата, з ким товаришувати. Тож у них має бути хоча б вибір. По-друге, батьки можуть давати підтримку, родинне тепло. Хоча здається, що підлітки на це не звертають уваги, насправді все це — найкращий спосіб знизити ризик, якщо однолітки впливатимуть погано. Якщо компанія заохочує до антисоціальних вчинків або критикує бажання вчитися, найкраще протистоять цьому тинейджери з близькими сімейними стосунками.
7 способів допомогти з мотивацією дітям в інші періоди:

      1. Виявляйте допитливість і заохочуйте дослідження
Дошкільнята за своєю природою мотивовані грою, а учні початкової школи — цікавими дослідженнями та бажанням набути майстерності. Дорослі можуть посилювати ці мотиви за допомогою позитивного зворотного зв’язку, а також діти можуть копіювати їхню допитливість.
Діти інстинктивно відволікають погляд від предметів, які надмірно знайомі, але також і від надто складних. Обирають завдання саме тієї складності, яка їм потрібна. Тож у віці 6–10 років важливо йти за інтересами дитини, заохочувати будь-які спроби пізнання довколишнього світу.
2. Не покладайтеся на гаджети
Саме соціальна взаємодія є ключем до мотивації. Найкраща навчальна гра сама по собі не допоможе в цьому. Дослідження довело, що діти вчать мову швидше завдяки безпосередньому спілкуванню з учителем, ніж якщо слухають і бачать його на відео. У нашому цифровому світі гаджети — гарне доповнення під час навчання, але вони не можуть замінити особисте спілкування. Саме воно вивільняє природні опіоїди — дофамін і серотонін, які активують систему винагороди мозку.
3. Хваліть процес, а не результат
Перші спроби бувають невдалими. Кожна дитина у своєму темпі опановує нові навички. Якщо ви оцінюватимете лише вдалі спроби, з’явиться страх негативної оцінки, побоювання не виправдати очікування. Це підсилюватиме мотивацію уникнення. Але «молодець, чудово» на не дуже вдалий результат — теж знижує мотивацію. Адже якщо хвалять за все, навіщо робити зусилля? Тож найкращий вихід: підтримка та похвала за зусилля, зосередженість, працю.
4. Розвінчайте міф про вроджені таланти
Те, що оточення дітей говорить про таланти, має величезне значення. Якщо вважається, що люди мають або не мають здібності від природи, початкова невдача пояснюється браком таланту, а це знижує мотивацію. Якщо йдеться про важливість практики, праці заради досягнення результату, мотивація підвищується. Доведено, що навіть дитина, яка звикла вважати себе позбавленою здібностей, значно підвищує навчальні успіхи, якщо авторитетний дорослий доведе, що це не так, що спроби та помилки дадуть результат.
5. Обережно зі стимулами
Якщо ж хлопчик чи дівчинка привчені до матеріальних винагород, це гасить довгострокову мотивацію. Очікуваний приз втрачає новизну, і мозок виявляє менше нейронної активності в дофаміновій системі. Якщо нагорода ще й менша, ніж очікувалося, мотивація різко гальмує. Тож якщо вдалися до винагород, єдиний спосіб зберігати мотивацію — «підвищувати ставки». Приз має бути сюрпризом та ще й кращим, ніж дитина очікувала. Це не дуже реально. Тому найліпший спосіб прищепити здорову мотивацію — позитивні відгуки плюс цікава дитині діяльність: гра, творчість, дослідження.
      6. Даруйте дитині переживання успіху
Доводьте дітям на практиці, що успіх можливий. Ми навряд чи будемо мотивовані робити що-небудь, якщо думаємо, що це неможливо. Якщо учневі щось важко дається, є спокуса давати нові завдання, наздоганяти. Але кожна дитина повинна мати завдання, у яких вона успішна. Складне діліть на «маленькі кроки», щоб учень впорався і захотів рушити далі.
7. Критикуйте вже вмотивованих
Дитина, яка прагне стати спортсменом, конструктивну критику з боку тренера сприйме як шанс поліпшити результати. А ось новачок у фітнес-центрі, що просто зайшов позайматися, після критики може розчаруватися у своїх силах і більше не прийде туди. Тож критикуйте лише тих, хто вже готовий до цього. На тих, у кого мотивація слабка, значно краще вплине заохочення за спроби, підказки, спрощення завдань.
 
До уваги учасників освітнього процесу Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

21 Квітня 2020                                        Розклад телеуроків на 21-24 квітня – до занять підготують субтитри
батькам, вчителям, директорам, дистанційна освіта, учням

      З’явився розклад телеуроків на 3-й тиждень проєкту “Всеукраїнська школа онлайн”.
Про це повідомили на сайті МОН.
Так, розклад відеозанять на 21-24 квітня такий:У міністерстві розповіли, що робитимуть уроки більш інклюзивними.
      “Вже цього тижня до уроків, що вже вийшли раніше, поступово додаватимуть субтитри. Першочергова мета – створити субтитри до вже оприлюднених уроків. Надалі з невеликою затримкою субтитри додаватимуться до нещодавно опублікованих уроків.
Цей крок дозволить більшій кількості дітей отримати доступ до навчання”, – зазначили у відомстві.
Також на сайті МОН створили окремий розділ, де зібрали усю інформацію щодо телеуроків. Туди, зокрема, підтягуватимуть усі новини щодо проєкту.
Нагадаємо, 6 квітня стартував проєкт “Всеукраїнська школа онлайн”, в межах якого телеканали транслюють відеоуроки для 5-11 класів. 54% українців позитивно оцінюють проєкт.
Також телеуроки планують показувати і для учнів початкової школи.
Змінено: Ігор Опольський - 21.04.2020 13:06:29
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

Всеукраїнська школа онлайн 

6 квітня 2020 року для учнів 5-11 класів з усієї країни стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюють українські телеканали та YouTube Міністерства освіти і науки.
Основна мета проєкту  – створити для кожного українського учня, незалежно від місця проживання, доступу до ресурсів та можливості підтримати зв’язок зі своїми вчителями,  доступ до знань.
Зокрема, передбачено уроки з: 
 • української мови,
 • української літератури,
 • історії України,
 • всесвітньої історії,
 • англійської мови,
 • фізики,
 • алгебри,
 • геометрії,
 • географії,
 • хімії,
 • біології.

      Уроки транслюються щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починаються о 10:00 та закінчуються залежно від розкладу (завантажити розклад для всіх класів можна тут.
Усі уроки в записі можна в будь-який час переглянути на YouTube МОН.
Щоб вам було зручніше навчатись, ми зробили окремі списки відтворення для кожного класу:

На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишають домашні завдання на закріплення теми, які учні можуть робити, щоб краще опанувати матеріал. 
Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. 
У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.
Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також понад 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.


Viber став найпоширенішим месенджером під час проведення дистанційного навчання

Дистанційне навчання: більшість використовує Viber
Viber став найпоширенішим месенджером під час дистанційного навчання.
Про це свідчать результати опитування батьків школярів, що проведено Офісом освітнього омбудсмена.
Майже 94% респондентів вказали, що застосовують Viber як інструмент для організації дистанційного навчання.
12,4% застосовують Facebook, Telegram – 10%. Найменш популярний Facebook Messenger – 7,1%.
Популярні серед молоді месенджери та платформи практично не використовуються: Instagram – 6%, Tik Tok – 0,3%.
Частина респондентів – 0,5% зазначили про відсутність будь-якого зв'язку із вчителями.
Батьки дітей, які навчаються у 5-9 та 10-11 класах, в опитуванні зазначали декілька платформ, соціальних мереж та месенджерів.
16% респондентів зазначили, що під час організації дистанційного навчання платформи не використовуються.
В Офісі освітнього омбудсмена зазначають, що результати опитування свідчать про певну неузгодженість між педагогами в закладі освіти щодо використання різних технологій та форм навчання.
«У початкових класах навчання забезпечує переважно один педагог, тому зазвичай вчитель користується однією або кількома технологіями для організації дистанційного навчання за певним розкладом. У 5-11 класах кожен предмет викладає окремий вчитель. Педагоги використовують різні платформи, технології, соціальні мережі, що ускладнило організацію навчання вдома батьками та учнями», - повідомили в Службі освітнього омбудсмена.
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.                           24 Березня 2020

Як вчителям вести класний журнал під час карантину – роз’яснення МОН

      Міністерство освіти і науки пояснило, як вчителям вести класні журнали під час карантину.
Про це є в листі МОН від 23.03. 2020 № 1/9-173 до керівників освітніх департаментів та директорів шкіл.
      Рекомендуємо завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді, відтермінувати до нормалізації епідеміологічної ситуації, – зазначено в листі.
Міністерство пропонує облікувати робочі година вчителя, який веде дистанційне навчання, відповідно до навчально навантаження та розкладу занять. Розклад занять та робочі години на час дистанційного навчання рекомендують максимально наблизити до звичайних.
      Враховуючи те, що забезпечити виставлення оцінок та фіксації тем у журналі на паперових носіях за безпосередньої присутності учнів в режимі карантину не є можливим, виставлення оцінок та зазначення тем слід здійснювати відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби, – додали у відомстві.
Після закінчення дистанційного навчання оцінки слід буде перенести у звичайний класний журнал.
      Якщо технічні можливості не дозволяють провести оцінювання навчальних досягнень учнів дистанційно, рекомендуємо відтермінувати його проведення до завершення епідеміологічної ситуації”, – зазначили в МОН.
Окрім того, за рішенням закладу на час дистанційного навчання у класному журналі може зазначатися:
 • тематика навчального матеріалу та домашніх завдань;
 • форми роботи (онлайн-консультації, відеоуроки, скайп-конференції, тестування тощо).
 
Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Числівник. ЗНО. Повторення

Повторення  ЗНО  "ЧИСЛІВНИК" тести від "Всеосвіти - онлайн" результат одразу після проходження.

Переходьте за посиланням     https://vseosvita.ua/go пароль для входу учня  gwj144 

Є ЩЕ ТАКЕ.

 
До уваги учасників ЗНО!


ГОВОРИМО ПРАВИЛЬНО. Матеріали від сторінки "СловОпис". Дякуємо їм!!! 
До уваги учасників ЗНО!!!


Вивчаємо матеріал, щоб без помилок виконати відкриту частину сертифікаційної роботи ЗНО з української мови та літератури.
                          

    
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

Як освітні системи працюють під час пандемії – доповідь розробника PISA 

Теми статті: PISA, батькам, вчителям, директорам, учням                              21 Квітня 2020
Надія Швадчак

      У багатьох країнах школи закриті на карантин або працюють у незвичному режимі. Тому міністерства освіти і освітяни шукають способи, як навчати дітей в умовах пандемії.
      “Нова українська школа” публікує головне з доповіді “Рамкові настанови щодо відповіді освіти на пандемію COVID-19″ про те, які формати роботи обирають різні країни. Автори доповіді – Андреас Шляйхер (Директорат з питань з освіти і навичок, Організація економічного співробітництва та розвитку), відомий як “батько” дослідження PISA, та Фернандо M. Реймерз (Ініціатива з інновацій у глобальній освіті, Гарвардська вища школа освіти).
Дослідники із США з’ясували, що тривала перерва у навчанні призводить до втрати знань і навичок. За літо учні втрачають приблизно місяць навчального року: причому втрати знань і вмінь із математики більші, аніж із читання. (Йдеться про США). Більше втрачають учні з сімей, в яких менший рівень доходу.
Зараз розрив у доступі до освіти може загостритися ще більше, пишуть Андреас Шляйхер і Фернандо М. Реймерз, адже не всі батьки можуть допомогти з навчанням вдома, не всі школи впровадили дистанційне навчання і в дітей різна мотивація до самостійного навчання.
Але освітня стратегія має запобігати освітнім втратам. Ці втрати, ймовірно, будуть значними, дорівнюватимуть двом місяцям навчального року а, можливо, й більше. Тож треба визнати, що в умовах пандемії досягати тих самих цілей у навчанні не вдасться. А це вимагає зміни пріоритетів та визначення, що найважливіше вивчати у цей період.
На запитання, що уряд або мережа шкіл зробила для забезпечення академічного навчання учнів під час пандемії, більшість респондентів (всього в опитуванні взяли участь 330 респондентів з 98 країн – вчителі, директори, представники ГО, міністерств, міжнародних організацій, професори та освітні консультанти) зазначили “нічого”, але додали, що їх заохочували використовувати онлайн-ресурси.
Дехто стверджував, що рекомендації від міністерства освіти не відповідають реаліям школи. Кілька респондентів вказали на чіткі плани впровадження стратегії, що може підтримати школи у продовженні навчального процесу в умовах кризи. Кілька шкіл мали змогу використовувати онлайн-платформи для продовження освітнього процесу, і в кількох країнах уряд поклався на освітнє телебачення для трансляції освітніх програм.
Далі – що було зроблено в різних країнах.
АВСТРАЛІЯ

      Тут заохочують до дистанційного/онлайн-навчання на професійних платформах. Кожна школа використовує просту в користуванні платформу (наприклад, Google Drive /Microsoft Teams).
БЕЛЬГІЯ

      Освітні програми транслюють на телебаченні, підкреслюється важливість продовження “освіти вдома”.
КИТАЙ

      Школи організовують вчителів із різних предметів для продовження онлайн-навчання, провінційні та муніципальні департаменти освіти організують експертів для забезпечення шкіл навчальними ресурсами та планами.
ЧЕХІЯ

      Міністерство створило спеціальний сайт для онлайн-освіти. (Тут можна знайти онлайн-сервіси , актуальну інформацію та інформацію для натхнення, почитати про досвід дистанційної освіти. Є окремі рубрики для вчителів, батьків, вихователів та університетів, – авт.).
ЕСТОНІЯ

      Міністерство освіти та досліджень забезпечує щоденну підтримку всіх освітніх організацій, включаючи тих, які працюють із молоддю (школи хобі, центри для молоді тощо).
Два фонди забезпечують інформаційну та організаційну підтримку дистанційного навчання. Усі навчальні матеріали доступні в паперовому вигляді та онлайн. Оскільки багато закладів освіти і до цього використовували цифрові ресурси, зараз вони не потребують додаткової підтримки чи вказівок. Зараз тут працюють над підтримкою ІКТ-системи для забезпечення повного обслуговування всіх шкіл, вчителів, учнів та батьків.
У березні на відкритому вебінарі (за підтримки Міністерства освіти та досліджень) батьки отримали рекомендації про те, як підтримувати дітей в онлайн-навчанні.
Також в Естонії проводяться обговорення між освітніми інспекторами Міністерства освіти та спеціалістами в галузі освіти від місцевої влади. На них визначають найкращі приклади організації роботи та проблеми. Найкращі результати поширюють по країні, шукають варіанти розв’язання проблем.
ФІНЛЯНДІЯ

      Фінська національна агенція освіти підтримує навчальні заклади у плануванні та організації різноманітних гнучких навчальних моделей. Учням запропонували залишатися вдома, якщо навчання організоване дистанційно.
ФРАНЦІЯ

      Вчителі використовують вже наявні мережі (електронну пошту, онлайн робочі місця), щоб забезпечити доступ учнів до навчальних матеріалів. Сервіс, який забезпечує всі перелічені опції, можна розмістити на безкоштовній платформі Cned: “My class at home”/”Мій клас вдома”. Там можна проводити віртуальні уроки, підтримувати зв’язок між учнем, його однокласниками та вчителем.
ГРУЗІЯ

      Тут впровадили телеуроки. Вони охоплюють усі обов’язкові предмети з 1 до 12 класу за винятком іноземної мови та фізкультури. Крім того, Інформаційна система освітнього менеджменту – агенція при Міністерстві освіти:
 • Створила профілі у Microsoft Office 365 для грузинських державних шкіл (до 600 000 учнів і до 55 000 вчителів).
 • Створила спеціальний портал, що дає учням і батькам доступ до учнівського профілю без адміністрування вчителя і школи.
 • Створила віртуальні класи для всіх класів з усіх предметів в програмі Microsoft TEAMS.
 • У всіх районах Грузії створили віртуальні консультаційні простори, де експерти на волонтерських засадах допомагають учителям впроваджувати дистанційне навчання.
 • Зібрали дані, щоб забезпечити доступ учителів та учнів до інтернету і цифрових технологій. Крім того, працюють із реформованими школами для поліпшення дистанційної роботи та поширення досвіду серед інших шкіл та вчителів.
УГОРЩИНА

      Навчання стало цифровим. Уряд намагається надати підтримку для таких шкіл/вчителів, але більшість ініціатив з’являються в самих школах.
ІЗРАЇЛЬ

      На телебаченні щодня транслюють уроки. Учителям допомагають розвивати навички роботи в цифровому форматі. Цифрові завдання та медіаматеріали (вони становлять до 80% програми) доступні на порталах для вчителів, учнів та батьків.
ІТАЛІЯ

      Міністерство освіти створило онлайн-сторінки, відеорекомендації, віртуальні зустрічі, пропонує платформи е-навчання, забезпечує завданнями. Також координує створення нового навчального середовища, посилює використання цифрового контенту та нових дидактичних моделей, забезпечує вчителів безкоштовними технологіями дистанційного навчання за допомогою регіональних робочих груп, забезпечує техпідтримку шкіл, моніторить ініціативи, запроваджує економічну підтримку для соціально та економічно незабезпечених учнів.
ЯПОНІЯ

      Міністерство освіти, культури, спорту, науки та технологій розпочало навчання вдома, а також створило портал, який пропонує різні поради для вивчення кожного предмету, безкоштовні навчальні матеріали та відео, які можливо використовувати вдома. Крім того, створено сайт для обміну ефективним досвідом. На своєму сайті Міністерство розміщує інформацію про онлайн-навчання.
ЛАТВІЯ

      Національний центр освіти (підпорядкований Міністерству освіти) розробив методичні рекомендації з впровадження дистанційного навчання. Це поради для керівників шкіл, вчителів та батьків про те, як організувати та адаптувати навчальний процес, модифікувати програми.
      Наццентр повідомляє, які є доступні ІКТ-технології та платформи і дає рекомендації, як забезпечити необхідний добробут учнів та вчителів.
      На телебаченні виходить тижнева збірка освітніх та розважальних програм для різних вікових груп. Національне телебачення транслює відомі театральні вистави для учнів. Учням, які не мають інтернету вдома, забезпечують технологічну підтримку – найбільші оператори мобільних мереж забезпечують мобільними телефонами та планшетами 5000 учнів (майже 3% від загальної кількості учнів). Також учнів забезпечили друкованими підручниками та іншими навчальними матеріалами. Деякі школи готують спеціальні щоденні комплекти матеріалів, які доставляють учням.
ПОРТУГАЛІЯ

      Школи реагують дуже швидко, запроваджують дистанційну роботу. З’явилася мережа підтримки з рекомендаціями для підготовки онлайн-уроків, організаційних питань, питань створення доступних відкритих безкоштовних ресурсів.
      Серйозний виклик – забезпечення навчального процесу для учнів низького соціально-економічного статусу. З’явилася мережа партнерських інституцій, що забезпечують контакт із такими учнями. Це вважається нагальним питанням.
РУМУНІЯ

      Забезпечена підтримка для переходу на онлайн-навчання за допомогою партнерства з різноманітними провайдерами (Google, Microsoft). Є контракт із каналами про телеуроки. Працюють над адаптацією календарного плану, щоб нормально закінчити рік і не проводити навчання повторно.
НІДЕРЛАНДИ

      Для учнів, які не мають необхідного обладнання для дистанційного навчання, та для тих, кому їх не надали школи або муніципалітети, виділено 2,5 мільйони євро.
      Початкові та середні школи можуть працювати для учнів, чиї батьки працюють у важливих галузях (медицина, поліція).

РАМКОВІ НАСТАНОВИ ЩОДО ВІДПОВІДІ ОСВІТИ на ПАНДЕМІЮ COVID-19 2020 року

Фернандо М. Реймерз, 
Ініціатива з інновацій у глобальній освіті, 
Гарвардська вища школа освіти 
Андреас Щляйхер, 
Директорат з питань освіти і навичок, 
Організація економічного співробітництва та розвитку

 Надія Швадчак, “Нова українська школа”
Титульне фото взяте з доповіді “Рамкові настанови щодо відповіді освіти на пандемію COVID-19”
 
До уваги учасників освітнього процесу!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

У травні в Україні запустять глобальну платформу для дистанційного навчання
24 Кві 2020
Україна стане однією з перших трьох країн, де запрацюєглобальна освітня онлайн-платформа Learning Passport.
До її створення долучилися ЮНІСЕФ, Майкрософт і Кембриджський університет.

«Це нові можливості для освіти наших громадян як в умовах карантину, так і після його завершення», — каже т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Від початку платформу створювали для дистанційної онлайн-освіти дітей біженців та переселенців.
Проте через пандемію можливості ресурсу розширили, щоб допомогти школярам під час дистанційного навчання.
Для українців платформа стане доступною у травні 2020 року.
Там можна знайти онлайн-книжки, відео, а також підтримку для батьків дітей з особливими освітніми потребами.
Також буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT, спрямованої на формування підприємницьких навичок у молоді.
Детальніше про можливості платформи — за посиланням.

 
До уваги учасників освітнього процесу!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням на сайт оригінального повідомлення.

УКРАЇНА СТАНЕ ОДНІЄЮ З ПЕРШИХ ТРЬОХ КРАЇН, ДЕ ЗАПРАЦЮЄ ОСВІТНЯ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА LEARNING PASSPORT

Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України

Україна стане однією з перших трьох країн світу, в яких запрацює Learning Passportглобальна освітня онлайн-платформа, яку запускають Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Microsoft Corp. Сервіс, покликаний подолати освітню кризу під час пандемії COVID-19, запрацює вже у травні 2020 року. 
Новий виклик для системи освіти – це розробка таких інструментів та рішень для дистанційного навчання, які були б зручні та зрозумілі для всіх педагогів та учнів. Ми підтримуємо запуск платформи Learning Passport для України. Адже це нові можливості для освіти наших громадян як в умовах карантину, так і після його завершення”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Платформа Learning Passport – результат партнерства між ЮНІСЕФ, Майкрософт і Кембриджським університетом. Від початку вона була розроблена для дистанційної онлайн-освіти дітей біженців та переселенців, а її запуск було заплановано на 2020 рік. Однак функціонал ресурсу значно розширили, щоб допомогти у навчанні дітям та молоді на дистанційному навчанні, яке було запроваджено через спалах COVID-19. 
Контент платформи для українських дітей та молоді буде доступний у травні 2020 року. Він включатиме онлайн-книжки, відео а також додаткову підтримку для батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби. 
Школи закриваються, діти стають ізольованими, відчувають страх і тривожність – наслідки цієї пандемії впливають на дітей у всьому світі. Ми повинні об’єднатися та взяти до уваги всі можливі способи, щоб допомогти нашим дітям пройти через ці важкі часи. З нашими давніми партнерами, такими як Майкрософт, ми можемо швидко надати дітям та молоді інноваційні та придатні до адаптації рішення. Адаптація платформи Learning Passport – це нагадування про те, як багато ми можемо досягти для дітей разом з нашими партнерами у часи, коли криза поглиблюється на глобальному рівні”, – зазначила Генрієтта Фор, Виконавча директорка ЮНІСЕФ.
За останніми даними ЮНЕСКО, 1,5 млрд учнів та студентів у 190 країнах відчувають на собі наслідки закриття шкіл. Зараз всі країни, де навчальну програму можна викладати дистанційно, зможуть організувати онлайн-навчання для дітей та молоді, в яких є необхідне обладнання вдома. 
Для кожної країни платформа надає онлайн-ресурси навчальної програми та додаткові матеріали рідною мовою. Ці матеріали відібрано експертами, щоб найкращим чином забезпечити потреби учнів та викладачів. 
“Вплив COVID-19 на життя не має кордонів, тому наше реагування також не повинне мати кордонів – воно вимагає співпраці між державним та приватним сектором для того, щоб кожен учень та учениця змогли продовжувати навчання. Створена спільно з ЮНІСЕФ платформа Learning Passport має унікальний функціонал. Вона пропонує можливість гнучких рішень для навчання, які можна масштабувати за допомогою цифрових технологій, і таким чином допомогти мільйонам учнів трансформувати їхні оселі у навчальні класи під час пандемії”, – наголосив Бред Сміт, Президент Майкрософт.
В Україні платформа Learning passport також буде використана для створення онлайн-ресурсу для самоосвіти та неформальної освіти, а саме для поширення програм розвитку соціально-емоційних навичок серед підлітків. В рамках проєкту буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT, спрямованої на формування підприємницьких навичок у підлітків та молоді як агентів соціальних змін, а також надання можливостей для реалізації власних ініціатив із соціального підприємництва. 
Платформа також пропонуватиме доступ до навчальних та дидактичних ресурсів, створених для всіх учасників освітнього процесу в умовах пандемії COVID-19.
Довідково
Learning Passport є частиною партнерства Generation Unlimited (Покоління без кордонів) у сфері дистанційного навчання, яка має на меті використання технологій для вирішення тих викликів, з якими стикаються учні та освітні заклади, зокрема в охоплених конфліктом та гуманітарних контекстах. 
Generation Unlimited (Покоління без кордонів) – це глобальне партнерство, покликане підготувати молодих людей, щоб вони стали діяльними та активними громадянами. Мета Generation Unlimited – забезпечити, щоб молоді люди віком від 10 до 24 років в тій чи іншій формі навчалися, проходили професійну підготовку або працювали.
Нагадаємо, усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому сайті.
 
Практики та підходи до дистанційного навчання – рекомендації для вчителів


Дистанційне навчання – це насамперед навчання. Тому процес організації і теорії навчання (наприклад, асоціативно-рефлекторна) нікуди не діваються, просто з’являється інший спосіб зв’язку.Тобто, в дистанційному навчанні дитина має пройти шлях від сприйняття інформації до її розуміння, запам’ятовування, можливо, відтворення, використання на різних рівнях. Якщо далі розглядати таксономію Блума – то і до створення чогось нового.
ЗАСОБИ ЗВ’ЯЗКУ
Залежно від засобів зв’язку, можна організовувати різне дистанційне навчання.
 • Найперше дистанційне навчання відбулося ще 1840 року – листування вчителя і учениці. Це перші листи, коли вчитель надсилав завдання, потім отримував відповіді, перевіряв роботу і оцінював, надавав зворотний зв’язок.
 • Радіоуроки були популярними на початку ХХ століття.
 • Телевізійні уроки від відомих педагогів-новаторів в кінці 90-х років. Зараз ми бачимо уроки Всеукраїнської школи онлайн.
 • Сучасні технології, інтернет призвели до появи нових способів дистанційного навчання. Наприклад, системи керування навчанням – LMS. Із такою системою школам набагато легше організувати дистанційне навчання.
Або Viber – дистанційний герой української освітньої системи. Виявилося, що це один із найпоширеніших засобів зв’язку, який можна використовувати і для дистанційного навчання. Це не означає, що не потрібно рухатися далі, але коли ми у стані “не потонути”, то будь-який засіб зв’язку, який може з’єднати учня і вчителя, є ефективним.
РІЗНІ УМОВИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Є різні соціальні умови, в яких живуть учні:
 • Є учні, які живуть у складних життєвих обставинах. Якщо для них організований будь-який зв’язок зі школою та вчителем, то це вже дуже позитивно.
 • Є різні технологічні моменти, які пов’язані, знову ж таки, з тим, в яких умовах живуть діти – у багатьох просто немає інтернету.
 • Є різні дидактичні обставини. Ми перебуваємо у стані, що дидактика, методики мають зреагувати і з’являться якісь методичні кейси проведення відеоуроків, відеоконференцій.
Вчителі теж опинилися в різних умовах. Дуже радує, що в багатьох вчителів знайшлась віра в себе і вони почали робити те, що мали робити, – встановлювати будь-який зв’язок зі своїми учнями, а далі вчитися, вибудовувати дистанційне навчання.Дистанційне навчання виявило:
 • Є група учнів, яким складно навчатися в таких умовах, що їм потрібна підтримка.
 • Потрібно посилити мотиваційні моменти.
 • Уміння критично мислити, працювати з будь-якою інформацією, навички саморегуляції – виявилися не просто не сформованими, деякі діти про це навіть не здогадувались.
ЗМІСТ ОСВІТИ І ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ
Є не просто різниця дистанційного навчання у дошкільній чи початковій освіті, але і кожний навчальний предмет має свою специфіку.Дистанційне навчання може бути синхронним і асинхронним.Синхронне:
 • Це “прямий ефір”, дитина контактує через засоби зв’язку безпосередньо з учителем. Це може бути відео-, аудіозв’язок, спілкування в чаті.
 • Дозволяє підтримати дітей. Навіть коли вчителька надсилає смайлик, добрі слова, то це для дітей вияв людськості. Це спричиняє розуміння дитиною, що вона долучена до спільного процесу.
Асинхронне:
 • Потребує самостійного планування або планування за допомогою вчителя, дедлайнів.
 • Ми зараз маємо справу з жорсткими і гнучкими дедлайнами. Гнучкі дедлайни кращі: коли не встигаєш – то додається час на доопрацювання.
 • Може відбуватися через електронне листування, телевізійні уроки, вчителі створюють блоги, сайти тощо.
 • Асинхронне дистанційне навчання так само потрібне, як і синхронне, тому що є діти, яким потрібно більше часу на опрацювання тієї чи іншої теми. Також є діти з різними освітніми потребами, тож так забезпечується диференціація.
 • Перевага асинхронного дистанційного навчанням ще в тому, що його можна планувати, виходячи з наявних умов. Якщо я користуюсь маминим комп’ютером, а мама працює дистанційно, то я, наприклад, можу з нею домовитися і зробити так, щоб це навчання відбувалося.
Найкращий результат має гібридне навчання – коли ми зустрічаємось із дітьми в синхроні (наприклад на відеоконфереції) і водночас застосовуємо асинхронне навчання.Чому так? Надається підтримка учням у синхронні. Водночас, деякі речі найкраще робити в асинхронні. Також це можливість учням самостійно планувати своє навчання, виходячи з тих чи інших умов.
РОЗКЛАД ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Особливості розкладу дистанційного навчання в тому, що ми зазначаємо вид зв’язку біля навчального предмету.Є два підходи: колегіальний і автономія вчителя.Багато вчителів обирають різні платформи для проведення відеоконференцій, надання завдань. Тому виник дисбаланс між автономією вчителя і потребами учнів, які мають опанувати багато видів зв’язку. Цей дисбаланс проявляється тим сильніше, чим менші діти.Школи, які одразу орієнтувалися на потреби учнів, обмежили вчителів у виборі. Колегіальне рішення школи в цьому питанні дуже важливе.Рекомендації:
 • Ключове питання для комунікації – принцип простого входу. Це, наприклад, коли всі знають, що вранці в понеділок є розсилка з розкладом. Або що потрібно зайти у цей час на певний сайт і побачити свій розклад.
 • Важливо, щоб в учнів були контрольні списки. Це може бути список справ чи вправ. Але це не просто список з інструкціями, куди звернутися, якщо будуть запитання або проблеми. Це так само список результатів, чого від тебе очікує вчитель.
 • Важливо організувати простір для спілкування. Я знаю, що в початковій школі продовжується практика ранкових кіл. Діти зустрічаючись не кожного дня, хоча б один чи два рази на тиждень, щоб сказати одне одному слова підтримки. Це важливо для спілкування і для підтримання віртуального класу як класу.
 • Час для звички. Не треба очікувати, що всі одразу перелаштуються, вибудують свій графік і будуть досконалими. Зважаймо, що ми живемо у стані невизначеності, це впливає на організацію життя в сім’ї. Тож потрібен час, щоб у нас виникли перші рутини, перші звички.
 • Ми забули про безпеку в інтернеті, конфіденційність. Одне з останніх домашніх завдань, на яке я натрапила, полягало в тому, щоб сфотографувати вдома всі пристрої, що живляться електроенергією, зробити з цього презентацію і надіслати вчительці. Це креативне завдання, але думаймо і про безпеку в інтернеті. Коли ми даємо завдання – мусимо думати, як це може вплинути на конфіденційність і безпеку навіть сімей.
 • Якщо потрібна консультація, то вона відбувається в межах робочого часу директора, заступників і вчителя. Це один із викликів – обмеження часу роботи вчителів, вони не можуть консультувати о 21.00. Це питання адміністрації.
СЕРВІСИ ДЛЯ ВПОРЯДКУВАННЯ РОЗКЛАДУ
 • Padlet – другий національний герой за розповсюдженістю в Україні;
 • Firefly – щоб спланувати завдання (можна підключити відеоконференцію в Zoom).
ПРИКЛАД РОЗКЛАДУ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ
Цей розклад – один із варіантів у книзі “Думайте про педагогіку під час розгорненої пандемії”, яка вийшла ще 29 березня 2020 року. Взагалі це хороший кейс для людей, які займаються організацією освітніх систем, і науковців. Адже це швидка реакція і надання підтримки школам.Це також кейс, щоб ми розуміли, що чим краще для шкіл буде складена дорожня карта, чим більше варіантів школи отримають, чим більше наукової і державної підтримки, тим краще буде налаштоване дистанційне навчання.Тут є п’ять сесій по 30 хвилин:Сесія 1. 08:30 – 09:00Сесія 2. 09:00 – 9:30Сесія 3. 09:30 – 10:00Сесія 4. 10:30 – 11:00Сесія 5. 11:00 – 11:30Далі йде час на те, щоб діти зайнялись своїми справами. Потім за вибором учителя в них є невеличкі завдання – не більше 15-ти хвилин.Рекомендації:
 • Коли ми визначаємо тривалість сесій, треба враховувати навички саморегуляції учнів і зважати, що сесії у початковій, середній та старшій школах можуть тривати по-різному.
 • Коли створюється розклад (у цьому випадку розклад синхронного навчання), саме в ці пів години через будь-який зв’язок (не обов’язково відеоконференцію) педагог перебуває з учнями, може їх консультувати.
 • Обов’язково є час для асинхронного навчання. Наприклад, після сесії синхронного навчання дитина за вказівками вчителів і за допомогою батьків організовує навчання сама. Вчителі допомагають спланувати роботу дітей, надають індивідуальні консультації, якщо це оговорено і це їм під силу. Вони також надають завдання, шаблони та інструкції для опанування теми.
 • Головне – гнучкість. Якщо навіть 80% учнів на уроках – добре, 20% можуть мати індивідуальні плани. Присутність учнів на уроці – це не присутність учнів, як в очній школі. Ми можемо відмічати, хто є на уроці, але гнучко ставитися до різних обставин, через які діти не можуть вийти на синхронний зв’язок.
Це розклад однієї із шкіл:https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/Snymok-ekrana-2020-04-23-v-13.53.54.pngНа початку дистанційного навчання директор школи написав лист усім батькам. Школа надає батькам інформацію, яка може їх заспокоювати, щоб вони розуміли систему, за якою буде працювати дитина.Головне – гнучкість: дитині дозволяють завершити сесію раніше, якщо це потрібно. Сесії тривають пів години, цей розклад орієнтований більше на середню школу. Одразу в листі зазначено, що всі завдання будуть оприлюднюватися у Google Classroom щодня до 9.30. До початку занять діти вже мають список, що вони можуть робити.Спочатку розклади складалися щодня – цим можна продовжувати користуватися, якщо поки ви не вийшли на щотижневе планування. У листі зазначено, що вчителі будуть гнучкими і розумними щодо дедлайнів – це знімає напруженість між учителями і батьками. Тобто це не варіант, коли треба негайно відправити домашнє завдання.Ще зазначається, що спілкування необхідне для успіху під час дистанційного навчання. І це теж важливий меседж – що школа буде реагувати і намагатися конструктивно вирішувати будь-які питання.Рекомендація – зосередитись на формувальному оцінюванні, перевірці на розуміння. Формувальне оцінювання має на меті зрозуміти, де помилка, чому дитина чогось не розуміє і допомогти їй налагодити навчання, щоб усе ж таки опанувати навчальний матеріал.У листі зазначено, що формувальні оцінки суттєво не впливатимуть на підсумкові. Якщо ви чогось не знаєте, помилились, то це лише можливість подивитися, як можна налагодити співпрацю і навчання. Якщо потрібно – то проконсультують учня і батьків телефоном чи через відеозв’язок.У горі ви можете побачити електронну адресу директора, батьки можуть написати йому листи. Запис на консультацію – теж електронною поштою.Ось – ще один варіант впорядкування і структурування шкільного дня для учнів будь-якого віку:https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/Snymok-ekrana-2020-04-23-v-13.55.40-e1587639381765.png
РОЗКЛАД У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
Рекомендації:
 • Є зустріч онлайн, але потрібно виходити із можливостей дітей кожного класу. Тож зустрічі можуть бути великими і невеликими. Учні початкової школи можуть завантажувати програми, але в моментах саморегуляції вони програють середній і старшій. Тому розклад із нагадуванням буде дуже доречним.
 • У початковій школі так само пропонується мати контрольний список на день, так звані чек-листи. Учні можуть планувати день і відмічати, що зробили.
 • Сесія може тривати 30 хвилин. Проте вона може бути скорочена, залежно від очікуваного результату.
 • Вчителі впродовж певного зазначеного часу залишаються на зв’язку з батьками учнів за допомогою LMS, текстових повідомлень, додатків, електронних листів, телефонних дзвінків.
 • У згаданій книзі говориться про баланс. Це розумне навантаження дітей, синхронне і асинхронне навчання, зворотний зв’язок, розуміння, що в батьків є й інші завдання і обов’язки.
ПРИКЛАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ 30 ХВИЛИН
Якщо ми думаємо, що 30 хвилин – це відеоконференції, то це не так. Ось кілька прикладів:
 • Учитель пропонує скрінкаст на 5 хвилин (трансляція того, що відбувається на екрані вашого пристрою – ред.) + 25 хвилин відповідає на запитання в режимі чату або відеоконференції.
 • 15 хвилин відеоконференція із завданням + 15 хвилин самостійної роботи;
 • 10 хвилин самостійного читання уривку тексту (наприклад, параграфу), а потім 20 хвилин запитань в організованому середовищі.
 • 30 хвилин – аналіз теми, робіт учнів у відеоконференції.
 • 8 хвилин – тематичне відео на YouTube + 22 хвилини виконання завдання із зворотним зв’язком.
 • Дві 10-хвилинні вправи + 10 хвилин узагальнення.
ІНСТРУКЦІЇ
 • Про інструкцію гарно написано в матеріалі про німецьку вчительку математики – як вона організовувала індивідуальні консультації і які давала покрокові інструкції – дуже прості, аби діти могли їх виконати.
 • До речі, американське дослідження щодо ефективності дистанційних курсів для студентів вишів виявило найбільшу проблему в тому, що діти не отримували достатньо ефективного зворотного зв’язку і чітких інструкцій від викладачів. Нечіткість інструкцій була в тому, що вони не розуміли, що їм потрібно робити.
 • Чим чіткішими та конкретнішими будуть інструкції, чим краще будуть прописані алгоритми для самостійного опрацювання, тим більший навчальний ефект ви отримаєте.
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗКЛАД
Нещодавно була презентація нової технології EyePass, яка відслідковує рух очей. У такий спосіб можна розуміти, як і на що ми звертаємо увагу, читаючи або переглядаючи відео. Це може змінювати підхід до організації навчального матеріалу – виділяти певний матеріал у навчальних посібниках і відео, концентруватися на деталях. Також ми можемо визначити, що коли ми дали читати параграф – це не означає, що всі діти його прочитають однаково і зрозуміють, про що там йдеться.Це рух очей трьох учнів (червоні, зелені і жовті блоки). Виділене червоним – це те, на чому була сконцентрована увага.https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/Snymok-ekrana-2020-04-23-v-13.59.11-kopyya2.jpgДля повноцінної організації навчання цієї технології замало, але вона може сприяти індивідуальній роботі з учнем. Якщо у вас є діти, які по-різному сприймають навчальний матеріал, ви можете організовувати групи дітей в чаті. Наприклад, чатитись із тими, кому потрібно більше навчального навантаження, і з тими – кому потрібно пояснити ще раз.Другий момент – кількість докладених зусиль. Усі діти отримують оцінки, але кількість зусиль, які вони прикладають у всіх різна. Це – слайд із презентації Віктора Коваленка про технологію EyePass. Вона розповсюджується в Україні і уже інтегрована у Moodle.https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/Snymok-ekrana-2020-04-23-v-14.01.52-kopyya2.jpgОдин учень (рожевий) – отримав оцінку 10, він доклав багато когнітивних зусиль. Інший учень (салатовий) теж отримав 10, але обсяг його когнітивних зусиль значно менший.Це говорить про те, що, коли ми даємо завдання, вони лежать для різних учнів у різних зонах – актуального розвитку (дуже легко) і найближчого розвитку (гарно попрацювали когнітивні зусилля). Визначення обсягу когнітивних зусиль дає можливість оцінити, в якій мірі відбулося навчання.Ми можемо побачити співвідношення зусиль до результату, рівень підготовки, вміння використовувати знання.Це ще один заклик до диференціації у дистанційному навчанні.Рекомендації:
 • Ви бачите чотирьох учнів, які по-різному читали один текст. Так само реагують ваші учні. Коли ми даємо їм онлайн-тест на 15 хвилин із жорстким дедлайном – результати будуть залежати не тільки від знань учнів, але й від того, в якому вони психофізіологічному стані. Чим спокійніший учень, тим кращі він матиме результати (чи в нього є окрема кімната, гарний комп’ютер, ласкава мама, чи є молодші брати чи сестри, про яких потрібно піклуватися).
 • ПРАВИЛА І ВИРОБЛЕННЯ НАВИЧОК
  1. Потрібно проговорити правила медіабалансу і користування гаджетами. Наприклад, ця весела історія для початкової школи про медіабаланс.Правила медіабалансу:
 • Усі страви для пристроїв безкоштовні.
 • Кожен день ми будемо робити щось без нього і щось з ним!
 • Ви повинні попросити дозвіл, перш ніж використовувати пристрій, навіть для школи.
 • Ви будете мати тихий час кожного дня.
Правила можуть бути так само весело представлені і в середній школі.2. Добре мати мету на тиждень. Якщо ви її маєте, то рекомендуєте батькам виробляти вдома певну рутину – тобто кожного дня поступово йти до своєї мети. Або для вчителя: він робитиме якийсь додаток не всю ніч, а розподілить на щовечора протягом певного часу.Наприклад, мета на тиждень важлива для щоденного читання дітей – скільки учень має прочитати сьогодні і кожного дня, щоб досягнути своєї мети.Є картки для зарядки. Учень або учениця пише, що цього тижня збирається зробити, далі планує, як дійде до того результату. Батьки, водночас, теж пишуть, які вправи вони мають робити, щоб виробити навичку.Ми всі звикли думати, що навички виробляються за 21 день. Насправді, було проведено дослідження, в якому студентів привчали пити воду і присідати 50 разів. Виявилось, що для вироблення навички пити воду треба приблизно 21 день. Але для звички присідати – більше 100 днів.Думаймо, скільки мозку потрібно енергії, щоб оволодіти новими навичками. Адже зараз – коли такий рівень тривожності – наш мозок не дозволить серйозно думати про формування складних навичок. Він витрачає енергію на збереження нашого життя – високий рівень тривожності сигналізує, що треба весь час думати, як рятуватися.
ПОРАДИ ДЛЯ ШКІЛ, ЯК ДОСЯГТИ ЄДИНОГО ПІДХОДУ ЩОДО РОЗКЛАДІВ І ПРАКТИК
 • Робіть усе можливе з того, що ви можете зробити. Робіть зараз і думайте про перспективу.
 • Співпрацюйте. Класи різні, але процедури і принципи, які ви впроваджуєте у школі, мають бути однаковими. Це важливо для того, щоб ви могли конструктивно спілкуватися з батьками і учні не відчували дискомфорт.
 • Спрощуйте: менше = більше. Насправді найважливішим є зворотний зв’язок – конструктивний, раціональний, формувальний, який сприятиме розумінню навчального матеріалу учнями. Не кожен урок – це супервідео, думайте про кінцевий результат.
 • Обирайте те, що працює. Якщо щось не працює з вашим класом чи учнем, то наскільки б модним воно не було – спробуйте щось інше. Будьте реалістами.
 • З’ясуйте, що важливо для учителів, учнів і батьків.
 • Налагоджуйте взаєморозуміння.
 • Будьте добрими до себе та інших.
Корисні ресурси для асинхронного навчання, створені вчителями:Обидва сайти створені в конструкторі WIX.com.Це класні приклади, коли вчителі з різних куточків України можуть дистанційно об’єднуватися завдяки створенню сайтів. Розробниками сайту може бути і група вчителів.Важливо: не всі діти можуть зайти на сайт з комп’ютера. Тому коли ми створюємо якісь ресурси, маємо думати про мобільні пристрої.Інші корисні ресурси:
 • Google Science Journal – для організації роботи дітей у групах і парах. Було б непогано, якщо б ми організовували дослідницькі групи учнів. В умовах самоізоляції таке спілкування вкрай важливе.
 • Дошка відеовідповідей (Flipgrid)
ГНУЧКІСТЬ В ОЦІНЮВАННІ І ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК
Акцент у більшості світових практик робиться на формувальному оцінюванні і зворотному зв’язку. Головне – це допомога учням вчитися.Ми чомусь думаємо, що якщо дитина подивилася відео, то вона одразу все зрозуміла і зможе виконати вправу. Проте деякі діти можуть і сорок разів подивитися, але не зрозуміти, що відбувається. Тому зворотний зв’язок повинен обов’язково бути.Зворотний зв’язок:
 • Має бути конкретним, прозорим і чітким. Він має спричинити зміни в поведінці, але не через страх, а тому, що учень зрозумів помилку і хоче її виправити.
 • Має бути зручним. Зручним для дітей, батьків і вчителів. Оберіть найкращий канал зв’язку, який влаштує всіх.
 • Має бути своєчасним. Якщо учень чекає на зворотний зв’язок від учителя тиждень – це може спричинити непорозуміння, не дуже чітку систему навчання. Звісно, навантаження під час дистанційного навчання на вчителя колосальне. Часу особливо немає, але треба обирати, чим займатися, щоб надати якісний фідбек учням.
 • Постійність. Зворотний зв’язок не може бути час від часу, він має бути постійним і послідовним. Саме так ми можемо дійсно чогось навчити дітей.
 • Контрольні списки або що потрібно зробити для покращення. Ці списки можуть бути груповими, якщо вся група зробила помилку.
 • Корисні посилання, рекомендації – що потрібно подивитися, на що звернути увагу. Усі рекомендації мають бути чіткими. Закликаю подумати про допомогу і співпрацю, щоб зворотний зв’язок був підтримкою. Якщо у вас є можливість зробити зворотний зв’язок індивідуалізованим, то зробіть це. Адже зворотний зв’язок у груповому чаті для всіх батьків (як спроба мотивувати батьків і учнів) спричиняє непорозуміння і конфлікти.
Інструменти для оцінювання:
 • Гарно показали себе онлайн-тести з автоматичним зворотним зв’язком. Неможливо перевірити сотні дитячих робіт через фото. Тести перевіряють рівень запам’ятовування інформації, відтворення або роботу з іншими гаджетами. Сервіси: QuizletGoogle FormsKahootPear Deck.
 • Навчання через відео. Якщо ви посилаєте відео, то бажано, щоб до нього була якась перевірка. Адже просто подивитися відео і зробити типову вправу – не дієво. Краще прив’язати до відео те, що ви будете оцінювати. Сервіси: EdPuzzleKhan AcademyNearpodYouTube.
 • Можна використовувати записані пояснення/відгуки на діаграмах, розв’язках чи процесах (обговореннях), якщо ви користуєтесь цими додатками. Просто писати на тому, що надсилають діти. Сервіси: FlipgridExplain EverythingSeesawScreencastifyKaizena.
 • Створення портфоліо робіт для спостереження за навчанням. Я наразі не маю однозначної відповіді, які мають бути завдання. Хтось говорить про більш творчі, хтось – про репродуктивні, тому що треба відпрацьовувати уміння і навички. Це питання відкрите, але завжди має бути баланс. Сервіси: SeesawBook CreatorPagesGoogle Sites.
 • Обговорення тем/Дошки. Обговорювати (наприклад, картини на образотворчому мистецтві чи літературний твір) можна навіть у Viber. Відправити дітям картину і поставити кілька запитань. Лише продумайте, скільки дітей має бути в чаті. Сервіси: FlipgridPadletViber.
 • Опитування/Зворотний зв’язок. Сервіси: MentimeterPoll EverywhereSurvey Monkey.
 • Спільне використання контрольного списку. Сервіси: будь-який додаток для публікації списків.
РЕКОМЕНДАЦІЇ
 • Визначте пріоритети: спочатку Маслоу – потім Блум. Це стосується як унів, так і вчителів.
 • Розробіть правила дистанційного навчання та відслідковуйте процес. Унормуйте його зі своїми колегами і зробіть так, щоб це було зручно і для вчителів, і для батьків, і для учнів. Простий вхід – найкраще рішення наразі.
 • Використовуйте синхронне і асинхронне дистанційне навчання.
 • Співпрацюйте! Обмежте кількість додатків і платформ. Співпрацюйте з різними вчителями, щоб, наприклад, створити разом сайт для навчання, якщо у вас збігаються програми, підручники і т.д.
 • Створюйте спільноти і покращуйте зв’язок. Допомагайте одне одному, тому що так ви можете підтримувати свій ресурс. Марія Іванівна, наприклад, записала відео, а я розроблю інтерактивну вправу, і в нас буде чудовий урок.
 • Надайте можливість учням працювати парами, у групах над якимось проєктами. Розкажіть їм, як це робиться.
 • Оберіть інструменти, зручні для мобільних пристроїв. Інакше велика кількість дітей просто “відпаде”.
 • Потурбуйтесь про захист персональних даних та конфіденційність.
 • Надайте підтримку учням і батькам у використанні цифрових пристроїв. Для деяких батьків просто треба розіслати інструкції, що необхідно робити. Це набагато легше, ніж щораз проговорювати.
 • Напишіть листа подяки учням за те, що вони вчаться, батькам та адміністрації – що підтримують. І собі обов’язково теж напишіть лист подяки.
 • Також дивіться презентацію "Огляд практик дистанційного навчання" на сайті НУШ за наступним посиланням: https://nus.org.ua/articles/praktyky-ta-pidhody-do-dystantsijnogo-navchannya-rekomendatsiyi-dlya-vchyteliv/?fbclid=IwAR0lXhC31yCynFO8Iu9aIv13S-hXi-SJFgJobsKts-51KGkSSxJb8hWc0qU
 
До уваги учасників освітнього процесу!


Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.               26 Квітня 2020

Як батькам допомогти дітям вчитися під час карантину – що кажуть дослідження
PISA, батькам, дистанційна освіта

      Дослідження показують, що розмови за сімейним столом та спільні читання можуть допомогти дітям добре вчитися.
Про це пише у своїй статті очільниця відділу дошкільної та шкільної освіти, управління освіти та навичок ОЕСР (організація, яка робить міжнародне дослідження якості освіти PISA) Юрі Белфалі.
      “Батьки можуть виділити час для створення моменту, який сприятиме сімейному діалогові, запитати свою дитину, як вона почуває себе і що саме вона зараз вивчає, або запропонувати заходи/активності, які покращуватимуть засвоєння інформації, – зазначає Белфалі.
Вона наводить дослідження PISA 2015, яке показало, що учні матимуть на 22-39% більше шансів посуватися щасливішими, якщо їхні батьки:
 • щодня або майже щодня збираються за обіднім столом;
 • проводять час за спільними розмовами;
 • обговорюють день, що минув;
 • помічають, що нового було в їхньої дитини в школі.

Дослідження PISA також встановили, що за такої залученості та підтримки батьків, учні показують кращі результати в науці, навіть враховуючи соціально-економічний статус родини.
Окрім того, Міжнародне Дослідження раннього навчання та благополуччя дітей (The International Early Learning and Child Well-being Study) встановило, що молодші діти показують кращі результати, якщо батьки залучені до їхнього навчання. Так, п’ятирічні діти в Естонії, Англії та США мають кращі результати в навчанні та соціально-емоційний розвиток, коли батьки:
 • читають їм майже щодня (і вдома є багато книг);
 • ведуть розмови з ними;
 • залучають до різних активностей;
 • беруть активну участь у заходах, які відбуваються у садочках.

      “Звичайно, не всі ці заходи можна реалізувати в домашніх умовах. Однак, батьки можуть бути творчими, пропонуючи вдома ігрові навчальні заняття або виготовляючи власними руками книги, які потім читати разом з дітьми.
      Навіть якщо батьки не можуть присвятити весь свій час навчанню дитини, години, проведені разом з дитиною, можуть вплинути на її навчання, розвиток та благополуччя“, – наголошує Белфалі.
Нагадаємо, ЮНІСЕФ склав 5 коротких порад батькам, як зберегти позитивний емоційний стан дітей під час карантину.
“Нова українська школа”
Фото: автор – yacobchuk1, Depositphotos
 
До уваги учасників освітнього процесу!
Міністерство освіти і науки України

Друзі, сподіваємося, що ви прокинулися і вже радієте новому дню!
Адже вже о 10:00 стартує 4 тиждень Всеукраїнської школи онлайн. Усі уроки на сьогодні вже заплановано на YouTube МОН:

Традиційно ділимося з вами розкладом на тиждень, де заздалегідь вказані теми кожного уроку.
Також нагадуємо, що для вашої зручності працюють окремі списки відтворення для кожного класу, просто клікайте на потрібне вам посилання:
5 клас – bit.ly/USO5class 
6 клас –bit.ly/USO6class 
7 клас – bit.ly/USO7class 
8 клас – bit.ly/USO8class 
9 клас – bit.ly/USO9class 
10 клас – bit.ly/USO10class 
11 клас – bit.ly/USO11class
Уся інформація про Всеукраїнську школу онлайн зібрана на сайті МОН за посиланням: bit.ly/2XT6BlA

   


 
До уваги учасників освітнього процесу!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Цей день настав!
Всеукраїнська школа онлайн починає транслювати уроки для всіх класів! Початкова школа стартує сьогодні.
Тож вставайте, вмивайтесь та снідайте, бо:

      О 9 годині на YouTube МОН ми чекаємо на всіх учнів 1-4 класів (www.youtube.com/c/MONUKRAINE)
      О 10 одині ми чекаємо на всіх учнів 5-11 класів
Якщо трохи запізнитесь - не біда, на YouTube МОН усі уроки зберігаються і їх можна подивитися трохи пізніше.
Для вашої зручності ми також створили окремі списки відтворення. Тепер, зокрема, і для початкових класів:
1 клас – bit.ly/USO1class
2 клас – bit.ly/USO2class 
3 клас – bit.ly/USO3class 
4 клас – bit.ly/USO4class 
5 клас – bit.ly/USO5class 
6 клас –bit.ly/USO6class 
7 клас – bit.ly/USO7class 
8 клас – bit.ly/USO8class 
9 клас – bit.ly/USO9class 
10 клас – bit.ly/USO10class 
11 клас – bit.ly/USO11class
До посту прикріплено чіткий розклад, за яким займатимуться діти початкової школи впродовж наступних 5 тижнів. Також тут наявний розклад з темами, що вивчатимуться цього тижня для всіх класів.
Більше тут: bit.ly/2Ye8eKC
#вчимосьвдома

 
До уваги учасників освітнього процесу!

Матеріал переходимо опрацьовувати за цим гіперпосиланням на сайті оригінального повідомлення.

Методологія дистанційного навчання
[CENTER]
Передмова
У 1993 році не було Всесвітньої павутини. Сьогодні це те, що ми сприймаємо як належне при користуванні банківськими послугами, пошуку інформації, здійсненні замовлень й оплаті всіляких товарів, публікації фотографій з відпустки, спілкуванні з друзями з усього світу, пошуку відповідей на питання, що нас турбують, прослуховуванні музики, перегляді відео, ділячись своїми думками, творчістю, спільними інтересами. Сьогодні ми маємо доступ до Всесвітньої мережі не лише зі стаціонарних комп’ютерів або ноутбуків, а й також з постійно зростаючого переліку мобільних пристроїв: від смартфонів до електронних книг. Всесвітня павутина стала світовим явищем і невід’ємною частиною нашого життя.
У 1993 році при написанні книги про викладання не потрібно було описувати його основні інструменти – аудиторію, ряди парт, дошку, крейду.
Це сприймалося в порядку речей, це ніколи не змінювалося. 
Сьогодні ж потрібно описувати переплетення віртуального та реального світів у процесі, що називається онлайн викладанням. Потрібно розповідати про дискусійні клуби, потокове мультимедіа, асинхронні середовища, чати в режимі реального часу, миттєві повідомлення, а також соціальні мережі та багато інших засобів взаємодії та інтерактивних засобів, відомих під назвою Веб 2.0 (Web 2.0).
Коли в 2000 році вийшло перше видання цієї книги, онлайн викладання все ще було новим явищем, яке викликало в багатьох викладачів страх і переживання. У них виникали питання, як-от: «У чому полягає різниця між навчанням «на місці» і навчанням у режимі онлайн?», «Які основні техніки викладання?», «Де можна з ними ознайомитися?», «Яке обладнання та програмне забезпечення використов увати?», «Як оцінити свою ефективність?».
У той час, як багато викладачів уже давно зробили перший і вирішальний крок, деякі все ще ставлять собі ці запитання, а багато інших по всьому світу й далі сприймають перспективу онлайн викладання з трепетом і тривогою. Навіть ті, хто має достатньо досвіду, можуть почувати невпевненість через унікальні вимоги онлайн викладання. І новачки, і досвідчені онлайн викладачі часом заворожено й ошелешено дивляться на неймовірну безліч нових інструментів, які з’явилися з часу виходу в світ нашого другого видання. Ця книга створена для стрімко зростаючих лав викладачів, які хочуть викладати онлайн, яким сказали викладати онлайн (іноді в поєднанні з аудиторними заняттями), які вже викладають онлайн (але прагнуть вдосконалення) або які навчають чи заохочують інших викладати онлайн. Книга також призначена для адміністраторів або допоміжного персоналу, який допомагає викладачам у їх зусиллях викладати онлайн. Іншими словами, книга призначена для лекторів, професорів, репетиторів, асистентів викладачів, заступників кафедр, деканів факультетів, розробників програм і планів, ІТ персоналу як на адміністративному, так і на керівному рівнях.
Книга однаково підходить як штатному професору, так і ад’юнкт-професору, викладачам за сумісництвом або асистентам викладачів. Ті, хто працює в галузі освіти «К– 12» (сукупність дошкільної і середньої освіти), також може знайти для себе багато корисного в цій книзі. Книга розрахована на зростаючу кількість студентів програм з освітніх технологій, комп’ютерних технологій в освіті або подібних курсів із використання технологій в освіті. Вона також для призначена для адміністратора коледжу,  який намагається переконати скептично налаштованого і неохочого викладача застосувати цей метод викладання, а також для викладача за сумісництвом, який мусить щодня проїжджати 112 кілометрів, щоб прочитати чотири курси в чотирьох різних навчальних закладах. Вона для викладача, чий контингент студентів варіюються від тих, хто живе Інтернеті, до тих, хто з усіх сил намагається не відставати від технологій, що постійно розвиваються.
Книга написана, виходячи з особистого досвіду двох авторів, які самі викладали онлайн і навчили цьому тисячі інших викладачів. Вона більше зосереджена на питаннях «чому?» і «як?», ніж на теорії. Не тому, що ми не цінуємо теорію педагогіки, а тому, що це більш ефективно описується та пояснюється в інших джерелах. На відміну від інших книг на цю тему, які ви могли читати, це не є ані збірником статей, ані загальним оглядом, ані детальним зосередженням на одному конкретному аспекті онлайн викладання й навчання, ані розглядом теми на прикладі однієї інституційної моделі, ані, власне кажучи, технічним посібником. Це радше є практичним і стислим посібником для викладачів, що викладають цілковито в режимі онлайн, і для тих, хто доповнює або повністю поєднує традиційні аудиторні заняття з елементами онлайн. Книга допоможе вам закріпити наявні знання,       якщо вам пощастило ознайомитися з такими ресурсами для викладачів раніше, а також слугуватиме посібником з виживання для тих, хто самостійно опановує цей вид діяльності.
Ми прагнемо якомога швидше занурити викладачів у це нове середовище, використовуючи просту мову, ілюструючи свої твердження практичними прикладами з життя наших колег або студентів, з якими ми працювали або були знайомі, з широкої низки різних дисциплін і закладів. Ми сподіваємося, що це допоможе вам якнайшвидше опанувати цю методику.[/CENTER] Пропонуємо Вашій увазі практичний посібник з On-line викладання.
Неофіційний переклад здійснено Проектом USAID «Справедливе правосуддя»

Змінено: Ігор Опольський - 28.04.2020 14:45:35
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

      Національні освітні технології пропонують закладам освіти під'єднатись до Центру підтримки закладів освіти.
Визначити відповідальну особу по роботі з системою “Моя Школа”. Цей працівник буде адміністратором системи в школі.
 1. Заповнити реєстраційну форму, яка розміщена нижче.
 2. Допомогти відповідальній особі (адміністратору) налаштувати систему “Моя Школа” під Ваш навчальний заклад.
 3. Залучити всіх вчителів, учнів та батьків до роботи в системі “Моя Школа”.
 
До уваги освітян РІвненщини!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпосиликанням на сайт оригінального повідомлення.

COVID-19: дистанційне навчання для медичних працівників і студентів-медиків

      Заклади медичної освіти, Центр громадського здоров’я МОЗ України, міжнародні й українські проєкти та організації підготували низку онлайн-курсів та тренінгів для медиків і студентів, як надавати медичну допомогу в період пандемії COVID-19 та пацієнтам з COVID-19. Розповідаємо про таке навчання.


Докладну інформацію можна отримати, перейшовши за цим гіперпосиланням.
Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 ... 7 След.
Читають тему