Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1 2 След.
Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році, Тут висвітлюються питання щодо вступу до ВНЗ І-ІV р.а.
 
Матеріал читаємо нижче або за цим посиланням

Міносвіти хоче змінити умови вступу до вишів у наступному роціЗокрема, МОН пропонує зменшити кількість заяв, які може подавати абітурієнт, з 15 до 9


Міністерство освіти та науки України пропонує зміни до Умов вступу до вищих навчальних закладів у 2017 році.
Як повідомляє прес-служба МОН, 6 ключових пропозицій до Умов вступу до ВНЗ у 2017 році анонсував директор департаменту вищої освіти міністерства освіти Олег Шаров під час засідання Колегії МОН 8 вересня.
Так, наприклад, планується запровадити такий алгоритм подачі електронних заяв на вступ до вишів, за якого абітурієнт зможе заздалегідь - ще до початку подачі електронних заяв на вступ до вишів - формувати особистий кабінет, заповнювати всю необхідну інформацію та за потреби довантажувати документи.
Окрім цього, одна з анонсованих пропозицій – відновити «підтягування» списків абітурієнтів для технічних та фундаментальних спеціальностей, щоб повністю забезпечити держзамовлення за стратегічними для української економіки напрямками підготовки.
Серед змін, що пропонує МОН, також - зменшення кількості заяв, які може подавати абітурієнт, з 15 до 9, вироблення чіткого механізму зарахування пільговиків, що дасть змогу зробити цей процес прозорим та перевести його на рівень ВНЗ. Також МОН вважає за доцільне поширити застосування «широкого конкурсу» на заочників та медичні спеціальності.
Крім того, Міністерство освіти і науки пропонує відкоригувати систему адресного держзамовлення. Замість загальної можливості збільшення обсягу бюджетних місць на 25%, кількість бюджетників зможуть збільшити лише ті університети, що повністю виконали заявлений ними обсяг держзамовлення в 2016 році. При цьому збільшення відбуватиметься лише на 10, а не 25 відсотків, як було цього року.
Це лише частина пропозицій до Умов прийому до ВНЗ у 2017 році, які на думку Міністерства, зможуть покращити процедуру вступу.
«Наразі в нас уже повністю готовий проект Умов вступу до ВНЗ у 2017 році, він значно краще і простіше написаний, ніж умови прийому, за якими абітурієнти вступали цього року. Тепер із цим документом працюватиме робоча група, до складу якої увійдуть представники спілки ректорів вищих навчальних закладів, – вони також внесуть свої пропозиції», - зазначив Шаров.
Змінено: Ігор Опольський - 10.09.2016 15:45:01
 
Дякуємо.
 
Матеріал читаємо нижче або за цим посиланням

Проект Умов прийому до ВНЗ винесений для обговорення


Міністерством освіти і науки розроблено та винесено для громадського обговорення проект Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році.
Документ, після його прийняття, стане обов’язковими для вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування, крім вищих військових навчальних закладів.
Передбачається, що громадяни України матимуть право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.
Максимальні та мінімальні обсяги державного замовлення будуть оголошені вишами  одночасно із затвердженням правил прийому до навчального закладу.
У 2017 році реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту вступників, які вступатимуть на перший курс бакалавра розпочнеться 29 червня та закінчиться 29 липня.
Рейтинговий список вступників, які вступатимуть на основі сертифікатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, із зазначенням рекомендованих до зарахування абітурієнтів, формуватиметься на основі конкурсного бала за кожною конкурсною пропозицією згідно з виставленими вступниками пріоритетами і буде оприлюднений не пізніше 12.00 години 5 серпня.
Вступники, які отримають рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на місця за державним замовленням до 18.00 години 9 серпня, на місця за кошти фізичних та юридичних осіб не пізніше 14 серпня.
Зарахування вступників за державним замовленням відбудеться не пізніше 12.00 години 10 серпня, а за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та юридичних осіб не пізніше 15 серпня.
Наступного року, вступники зможуть подати не більше дев’яти заяв до вищих навчальних закладів на закриті та відкриті конкурсні пропозиції та не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на небюджетні конкурсні пропозиції обмежуватись не буде.
Заява в електронній формі подаватиметься вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн.
Передбачається, що вступники матимуть право до моменту закінчення прийняття документів на навчання подати заяву в електронному вигляді про скасування поданої заяви, але без права подання нової заяви.
Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс бакалавра або магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань, будуть зараховуватись бали сертифіката ЗНО з української мови та літератури (перший предмет), математики або історії України за вибором вищого навчального закладу (другий предмет) та загальноосвітнього предмету, з якого проводиться ЗНО (вищий навчальний заклад може передбачити право вступника на вибір з двох чи трьох предметів), або творчого конкурсу (третій предмет).
Вищі навчальні заклади у 2017 році зможуть самостійно визначати мінімальне значення кількості балів сертифікатів ЗНО, результатів вступних іспитів, творчих конкурсів, з якими абітурієнти допускатимуться до участі у конкурсі.
Проект Умов прийому на навчання також містить інші вимоги до проведення вступної кампанії у 2017 році. Громадське обговорення проекту документа триватиме до 30 вересня. Пропозиції та зауваження можна надсилати на електронну адресу: t_panchenko@mon.gov.ua

 
 
Шановні колеги!

Міносвіти оприлюднили документ, відповідно до яких буде здійснюватись прийом абітурієнтів у 2017 році

      
У Міністерстві освіти і науки оприлюднили Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, відповідно до яких буде здійснюватись прийом абітурієнтів у 2017 році.
Передбачається, що громадяни України матимуть право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.
Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань, на основі повної загальної середньої освіти у вступників до ВНЗ будуть прийматись сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 та 2017 років.
Конкурсний відбір абітурієнтів буде проводитись на основі конкурсного бала, який розраховуватиметься відповідно до Умов прийому та Правил прийому до вищого навчального закладу.
Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту в 2017 році почнеться 29 червня та закінчиться 25 липня.
Проведення медичних оглядів та інших доконкурсних процедур відбудеться до 11 липня.
Прийом заяв від абітурієнтів, які вступатимуть на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів закінчиться 20 липня, для вступників, які вступають на основі сертифікатів ЗНО - 26 липня.
Рейтингові списки вступників, які будуть вступати на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів, із зазначенням рекомендованих до зарахування, будуть оприлюднені не пізніше 12.00 години 1 серпня.
Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 5 серпня.
Зарахування вступників на навчання, які вступатимуть за державним або регіональним замовленням відбудеться не пізніше 7 серпня, а за рахунок цільових пільгових державних кредитів та кошти фізичних і юридичних осіб не пізніше 30 вересня.
Вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подаватимуть заяви тільки в електронній формі.
Вступники на основі повної загальної середньої освіти, які мають спеціальні права щодо участі в конкурсному відборі при вступі зможуть подавати заяви в паперовій формі.
Загалом, вступники зможуть подати не більше дев’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення та не більше, ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв для участі в конкурсі за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.
Під час подання заяви про участь у конкурсному відборі вступники зазначатимуть у кожній заяві пріоритетність цієї заяви відносно інших поданих ним заяв. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.
Для конкурсного відбору вступників, які вступатимуть на основі повної загальної середньої освіти будуть зараховані бали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури (перший предмет), математики, історії України або біології за вибором вищого навчального закладу (другий предмет), загальноосвітнього предмета, з якого проводиться ЗНО або творчого конкурсу (третій предмет).
Вищі навчальні заклади самостійно визначатимуть мінімальне значення кількості балів, з якими вступник допускається до участі у конкурсі.
Умовами вступу до вищих навчальних закладів в 2017 році також передбачені інші особливості проведення вступної кампанії наступного року.      
Змінено: Ігор Опольський - 18.10.2016 15:31:16
 
До уваги абітурієнтів 2017 року!


Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням

Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році зареєстровано в МінЮсті та розміщено на сайті МОН

На сайті Міністерсва освіти і науки України розміщено Умови прийому на навчання до вищих  навчальних закладів України в 2017 році. З текстом документу можна ознайомитись за посиланням.
Умови було затверджено  наказом Міністерства освіти і науки від 13 жовтня 2016 року № 1236 «Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році» та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2016 року за номером №1515/29645.

 
До уваги абітурієнтів 2017 року!

ЯК ВСТУПАТИМУТЬ ДО ВНЗ У 2017 РОЦІ


Про особливості Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році розповідає директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег ШАРОВ.

– Цьогоріч, мабуть, як ніколи за останні роки увага громадськості була прикута до розроблення Умов прийому, – констатує Олег Ігорович. – Вважаємо це дуже корисним, адже нині напрацьована певна база реформ, які зроблено у системі вступу. І потрібно було цю базу вмістити у принципово новому тексті Умов прийому, впорядкувати його, передбачити противаги певним негативним тенденціям. Тому для нас дуже важливо, щоб цей документ був зрозумілим, об’єктивно і позитивно сприймався освітянською спільнотою.
– Саме тому до обговорення кінцевого тексту Умов прийому долучилися не тільки фахівці міністерства, а і представники ректорського корпусу та інші експерти?
– Так, цьогоріч дуже активну участь у розробленні Умов прийому взяли представники як Спілки ректорів України, так і експертного середовища. 
Упродовж 2015–2016 років МОН реалізувало найбільші, ключові інновації щодо вступу, закладені в Законі «Про вищу освіту». У 2015 році реалізовано самостійне встановлення вишами конкурсних предметів і коефіцієнтів при них, запроваджено автоматизований розподіл абітурієнтів, у 2016­му – вступ на освітні програми й адресне розміщення державного замовлення. Разом це створило нову ситуацію в системі прийому до ВНЗ, яку необхідно було осмислити, краще врахувати особливості різних категорій вступників і навчальних закладів. Якщо хочете, то був потрібний «тюнінг» новацій, аби вони не просто реалізовували принципові напрацювання закону, а й природно інтегрувалися до загальної політики реформування освіти. Це було нашим найпершим завданням.
– Вочевидь, особливу увагу приділили запобіганню потенційних проблем у майбутньому перебігу вступної кампанії 2017 року?
– Звичайно, було діагностовано причини певних проблем, які спостерігалися під час кампанії 2016 року. Наприклад, у перші чотири дні абітурієнтам було вельми непросто зареєструватися. Надалі вони зареєструвались і жодної скарги про те, що хтось узагалі не встиг цього зробити, не було. Але висновки необхідно було зробити для уникнення схожих труднощів у майбутньому.
ПОЧАТИ РАНІШЕ
У 2017 році прийом заяв проходитиме виключно в електронній формі – з 12 до 26 липня (крім вступників, які мають спеціальні права на участь у конкурсі, право на зарахування за квотами, а також тих, у кого є розбіжності в документі, що посвідчує особу, та сертифікаті ЗНО). У наступному році шкільні атестати будуть вручені випускникам у третій декаді червня, і вже з 29 червня для них відкривається можливість реєструвати свої електронні кабінети, завантажувати туди скановані копії необхідних документів. Розраховуємо, що до 11 липня це зробить більшість вступників, що дасть змогу зменшити пікове навантаження, яке триває перші два­три дні вступної кампанії.
– Розкажіть, чим Умови прийому до ВНЗ у 2017 році відрізнятимуться від цьогорічних?
– Радикальних змін не передбачається. Абітурієнтів відбиратимуть на основі результатів ЗНО, середнього бала атестата, вступних іспитів чи творчого конкурсу (у випадках, передбачених законодавством), бала за успішне закінчення підготовчих курсів вишу (для окремих спеціальностей) і коефіцієнтів, про які розповімо далі. 
Для вступників, напевне, найпомітнішим стане зменшення кількості заяв, які вони зможуть подати на місця держзамовлення: 9 заяв на 4 спеціальності, а не 15 на 5, як було цьогоріч. Зауважу, що мова йде тільки про заяви на місця, що фінансуються за кошти державного та регіонального замовлення, на контракт­ну форму навчання кількість заяв не обмежується. 
Існують раціональні причини такого зменшення. Так, за розподілом місць державного замовлення у 2016 році ми побачили, що багато вступників, які отримали місця за 10–15 пріоритетностями, ними не скористалися – вони віддали перевагу навчанню у привабливіших для них закладах на контракті. Друга причина полягає в тому, що у зв’язку із запровадженням механізмів широких конкурсів у переважній більшості ВНЗ прохідний бал на певну спеціальність є однаковим, тому немає необхідності подавати велику кількість заяв до різних закладів. Нарешті, МОН прагне підтримати вступників, які відповідально ставляться до вибору своєї майбутньої професії.
У наступному році будуть прийматися сертифікати ЗНО 2016 і 2017 року. Українська мова і література залишиться обов’язковим предметом, другий обов’язковий предмет – математика, історія України чи біологія, залежно від університету і спеціальності, третій визначатиметься вишем, який може запропонувати вступникам два предмети на вибір.
Продовжать працювати освітні центри «Крим­Україна» і «Донбас­Україна». МОН максимально сприятиме вступу до наших вишів громадян, які проживають на тимчасово окупованій і непідконтрольній Україні території.
«ПІДТЯГУВАННЯ» СПИСКІВ І КВОТИ ПІЛЬГОВИКАМ
– Після цьогорічної вступної кампанії з боку представників вишів лунали пропозиції відновити так зване «підтягування» списків абітурієнтів.
– До 2016 року таке «підтягування» фактично здійснювалося в ручному режимі за рейтинговими списками вступників. Переконаний, що навчальні заклади ухвалювали найкраще з можливих для них рішень, хоча це не завжди було очевидним ззовні. 
У 2015 році не встигли забезпечити виконання законів України щодо вступників, кот­рі отримали певні пільги від держави, яких не було раніше. Підстави для надання цих пільг – абсолютно нові обста­вини, що були відсутні до 2015 року. Адже нині є близько 250 тисяч учасників бойових дій, яким надано пільги. І їхнім дітям – також. Є інваліди війни, кількість яких, на жаль, постійно зростає, маємо понад 1,3 мільйона внутрішньо переміщених осіб, для яких також передбачено певні пільги. 
У 2016 році держава повинна була забезпечити ці пільги. При цьому МОН було вимушено це робити за відсутності порядку реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-­технічної та вищої освіти», ухваленого в 2015 році. Це призвело до того, що пільги щодо вступу надавалися без критеріїв абсолютно всім, хто під них підпадав. Це не завжди є правильним, справедливим підходом – повинні бути критерії, прозора і зрозуміла система. Наприклад, є категорія дітей загиблих – для них держава зобов’язана створити максимальні можливості. Проект постанови уряду, яка покликана врегулювати ці питання, незабаром буде винесено на його розгляд. У зареєстрованих Міністерством юстиції Умовах прийому буде передбачена реалізація цих механізмів.
Умови прийому передбачають, що ВНЗ після основного етапу зарахування бюджетників будуть зараховувати пільговиків. А на ті місця, що залишаться, і тільки зі спеціальностей, на яких досить важко набирається «контракт» (це переважно спеціальності інженерно­-технічного і природничо­-математичного спрямувань з певними винятками), відбуватиметься подальше «підтягування списків».
Хочу звернути увагу на те, що наразі створено систему реалізації пільг, яка є чесною по відношенню до учасників загального конкурсу. Є невеликі квоти, що виділяються для певних категорій відповідно до законодавства, – і це не обговорюється. Що стосується інших пільговиків – а їх знач­но більше, – то вони можуть претендувати на місця, що не заповнюються вступниками на загальних підставах, які їх отримали внаслідок участі у прозорому національному конкурсі. Тобто уникаємо протиставлення пільговиків звичайним вступникам.
ЗА ШИРОКИМ КОНКУРСОМ
– У цьому році не всі виші брали участь у широкому конкурсі. Чи пошириться цей конкурс на такі заклади?
– Передбачається, що в 2017 році широкий конкурс буде розповсюджено на всі медичні спеціальності, а також – загалом на заочну форму навчання. Ще одна проблема залишається неподоланою: окремі державні замовники, які мають у сфері управління один навчальний заклад, у 2016 році фактично організували окремий конкурс. Із такими замовниками будемо працювати після новорічних свят, щоб домовлятися про їх включення до широкого конкурсу. Але законодавство наразі поділяє державне замовлення між різними відомствами.
– Як стимулюватимуться виші, до яких прийшли абітурієнти з найбільшими балами?
– Це стимулювання відбуватиметься за рахунок використання ключового показника – максимального обсягу державного замовлення. У 2017 році ВНЗ зможуть узяти цей показник на рівні минулого року або збільшити його на 10 відсотків, якщо вони стовідсотково отримали рекомендації в 2016­-му. За­уважу, що у країні таких програм не так уже й багато. Але минулоріч чимало відповідальних університетів, навіть маючи можливість збільшити максимальний обсяг, цього не зробили. Адже мають зважати на місткість лабораторій, кількість висококваліфікованих викладачів і місць у гуртожитках. Наприклад, КНУ імені Тараса Шевченка, попри високу популярність, поставив менший відсоток зростання, ніж міг би, адже там беруть до уваги власні ресурсні можливості. І це – добре, бо навчальні заклади повинні бути відповідальними перед своїми вступниками за забезпечення належних умов для здобуття по-справжньому якісної вищої освіти. 
Узагалі, для вишу повинно бути важливим, аби його прохідний бал був вищий, ніж середній прохідний бал по країні, бо це є ознакою його затребуваності серед успішних вступників. Звичайно, немає закладу, в якому на всі програми підготовки були б найвищі прохідні бали. Але є багато ВНЗ, у яких більша чи менша кількість програм стали «топовими».
НОВІ КОЕФІЦІЄНТИ
– В Умовах прийому 2017 року впроваджено чотири коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий.
Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоби створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він складає 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вишів, 1,02 – в інших випадках.
Галузевий коефіцієнт – 1,03 – використовуватиметься лише для поданих заяв з першими пріоритетами на інженерно-­технічні та природничо­-математичні спеціальності, які потребують підтримки. Якщо вступник обирає такий пріоритет, та ще і в одному з регіональних вишів, то це помітно підвищує його шанси на вступ. 
Поява першочергового коефіцієнта пов’язана з тим, що нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав Закон №1662­VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників». Документ надає право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням особам, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу. Тож з’являється четвертий коефіцієнт, який є дуже високим – 1,10. 
Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу. Зрозуміло, що це не може повністю компенсувати ту різницю, яка нині є в якості освіти і яку можна спостерігати, порівнявши результати ЗНО учнів міських і сільських шкіл. Але такий підхід не може бути єдиним інструментом вирішення такої складної проблеми. Адже якщо його використовувати дуже активно, то виникне новий фактор погіршення якості вищої освіти в цілому. Потрібно більше зусиль націлити на покращення якості освіти в сільських школах.
СТИМУЛ ДЛЯ РЕГІОНІВ
Тепер існуватиме важливий мотиватор для навчальних закладів і для регіональних еліт. Останніми роками відчувалося, що в певних регіонах упродовж тривалого періоду погіршувалася ситуація з результатами ЗНО. Нині ж за умови широкого національного конкурсу створюються передумови, коли кожен регіон розумітиме: що вищими тут будуть результати ЗНО, то більше в регіоні буде місць держзамовлення для випускників цих шкіл. І це створюватиме стимули – для вишів і педагогів, яким варто більш тісно співпрацювати з місцевою системою середньої освіти. І для самої системи середньої освіти, оскільки якщо вона не забезпечуватиме поважний результат вступу на бюджетну форму навчання, то отримуватиме негативну оцінку місцевої спільноти. Для органів управління освітою з’явиться цілком конкретний вимірний індикатор успішності результатів роботи. Тобто це – інструменталізація ЗНО як загальнонаціонального інструменту вимірювання, який повинен також давати можливість спільнотам побачити свої проблеми. І, відповідно, формувати шляхи їх вирішення.
– На що Ви радите звернути увагу керівникам вищих навчальних закладів?
– Передусім – на розробку конкурсних пропозицій і затвердження Правил прийому, а також на проведення профорієнтаційної роботи. Нині для неї створюється новий простір: по­перше передбачені коефіцієнти до конкурсного бала, по­друге – впроваджуються олімпіади, які проводять виші. Певні преференції передбачатимуться для переможців таких змагань, однак мова йде лише про спеціальності інженерно­технічного та природничо­-математичного спрямувань, які потребують підтримки. Оскільки вступники самостійно визначають свої пріоритетності, то ВНЗ повин­ні створювати власні інструменти для залучення майбутніх студентів.
КОНКУРЕНЦІЯ, АЛЕ СПРАВЕДЛИВА
Часом можна почути, що МОН не повинно ставити навчальні заклади в конкурентні умови. Але система вищої освіти є сильною, висококонкурентною галуззю, адже тут зосереджено потужний організаційний та інтелектуальний потенціал. Тому казати, що виші не повинні змагатися між собою, означає ховати голову в пісок. Інша справа, що ця конкуренція має бути цивілізованою і справедливою, а правила – прозорими. Власне, як і для конкуренції вступників, студентів, науково­-педагогічних працівників.
Уряд України, зі свого боку, виконує дуже важливу функцію. Адже обсяги державного замовлення за спеціальностями визначає КМУ. І він, відповідно до потреб економіки та суспільства, визначатиме, скільки у наступному році за державні кошти навчатиметься економістів і математиків, агрономів і лікарів. Так ми підходимо до системи, в якій гармонізуються інтереси різних учасників. З одного боку – уряд, який визначає обсяги державного замовлення, з іншого – виші, які називають конкурсні предмети і коефіцієнти при них, проводять профорієнтацію, з третього – вступники, які визначають пріоритетності своїх заяв. А загальні засади цього процесу встановлюються на рівні законодавців.
– Повернімося до новацій в Умовах вступу – чим ще вони відрізнятимуться?
– При вступі на магістратуру абітурієнти, які отримали міжнародний сертифікат, що підтверджує володіння іноземною мовою на рівні, не нижчому за В1, зможуть не складати іспит – його зарахують як максимально високий бал. 
Вступ на магістратуру за спеціальністю «Право» плануємо проводити лише за результатами єдиного фахового іспиту в форматі ЗНО. Людина, яка не має достатньої правової підготовки, не може навчатися на магістратурі з права. 
У Перехідних положеннях Закону «Про вищу освіту» передбачено, що останній набір молодшого спеціаліста в системі вищої освіти проводитиметься в 2016 році. У Верховній Раді України зареєстровано кілька законопроектів, які змінюють цю дату – один з 2016 на 2018 рік, другий – з 2016 на 2020-­й. Аби не втрапити у правову колізію, МОН розділяє два документи – «Умови прийому до вищих навчальних закладів» і «Умови прийому для отримання освітньо-­кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста». Останні вже пройшли громадське обговорення. Розраховуємо на те, що незабаром робоча група узгодить усі пропозиції і відповідний документ буде затверджено і направлено на державну реєстрацію. Найважливіше у ньому – те, що спільнота коледжів і технікумів отримує можливості якнайкраще врахувати особливості своєї роботи із вступниками, а прийом документів на молодших спеціалістів на базі 11 класів закінчиться після того, як будуть розподілені місця держзамовлення на прийом бакалаврів. 
Це все можна назвати налагодженням, тюнінгом системи вступу. Впродовж 2015–2016 ро­ків було реалізовано реформи, передбачені Законом «Про вищу освіту», тепер необхідно цю систему вдосконалювати, щоб вона працювала як годинник. І при цьому кожний рік маємо впроваджувати назрілі новації, оскільки подальший розвиток освітніх реформ є необхідною складовою забезпечення якості вищої освіти.
Спілкувався Максим Короденко, «Освіта України» № 46 від 21 листопада 2016 року.
 
До уваги абітурієнтів!

Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням

Правила вступу 2017 року: все, що треба знати абітурієнту

Реєстрація, кількість спеціальностей, рейтингові списки, обрахунок конкурсного бала, дати і таблиці

[img]https://dl3.eduget.com/get/news/f8fca66ce994a5aee9d304033990df15.jpg?w=360[/img]

Міносвіти затверджено Наказ про умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році. З’ясовуємо, що залишилося без змін, що змінено, яким моментам слід приділити окрему увагу і взагалі: як вступити до вищого навчального закладу.
Фінансування навчання
Будь-хто має право отримати освіту за державний кошт. Що для цього вимагається від абітурієнта? Він має пройти конкурсний відбір на певну спеціальність і отримати бюджетне місце, причому скористатися цією можливістю він може лише раз. Якщо виникне потреба отримати ще одну освіту або навчатися паралельно на іншій спеціальності, людина вже не зможе претендувати на державні кошти, це навчання треба оплачувати грошима фізичних чи юридичних осіб.
Якщо людина вивчилася на бакалавра за кошти держбюджету і вступає на магістра, навчатися можна лише за контрактом. Місце держзамовлення в магістратурі можна отримати лише якщо раніше людина не навчалася за бюджетні кошти.

Можливість навчатися за бюджетні кошти дається лише один раз

Винятком є ситуація, якщо працювати за першою спеціальністю стало неможливо з певних причин, найчастіше – за станом здоров’я. Тоді, з висновком медичної експертизи, можна отримати ще одну вищу освіту за державні кошти. Якщо ж студент полишив навчання у виші, куди він вступив на місце держзамовлення, то він може вступити вдруге знову з умовою навчання за державні кошти. Але в такому разі доведеться відшкодувати фінанси, витрачені на його навчання за першою спеціальністю. Розмір суми визначається за «Порядком відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців».
Безкоштовно навчатися за другою спеціальністю можна і тоді, коли абітурієнт має направлення на навчання, видане державним замовником, що потребує фахівця цього профілю.
Порядок реєстрації


Для загалу абітурієнтів реєстрація і конкурсний відбір пройдуть в онлайн-форматі. Особисто подають документи в паперовій формі вступники з пільгових категорій (особи з інвалідністю, з зони АТО тощо), а також ті, в кого є розбіжності в документах (приміром, вказане різне прізвище в посвідченні особи та сертифікаті ЗНО).
Для участі у вступній кампанії слід зареєструватися в з 12 до 26 липня включно у Єдиній державній електронній базі з питань освіти за електронною адресою http://ez.osvitavsim.org.ua. Увага: сайт почне роботу 29 червня 2017 року.
Що треба зробити, щоб зареєструватися? Для початку слід створити свій Особистий кабінет.
Вписати:
 • email;
 • номер, пін-код та рік отримання сертифіката ЗНО;
 • серію та номер шкільного атестата;
 • середній бал додатка до шкільного атестата – середнє арифметичне річних оцінок з обов’язкових предметів (інваріантна складова навчального плану), та оцінок за ДПА (див. Додаток 3 до статті), при цьому оцінки за 5-бальною шкалою враховуються так: 3 відповідає 6, 4 відповідає 9, 5 відповідає 12, а якщо цього додатка немає, його середній бал вважається рівним 2.
Завантажити:
 • скановану копію або фотокопію додатка до документа про повну загальну середню освіту;
 • фото – формат стандартний для фото на документи, 3х4 см.
В Особистому кабінеті слід внести особисту інформацію: стать, громадянство, номери телефонів із зазначенням телефонних кодів.
Якщо подається паперова заява, до неї слід додати:
 • копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
 • копію свідоцтва про народження – для осіб, які за віком не мають паспорта;
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копія додатку до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) ЗНО;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Обов’язково слід мати оригінали документів. Приймальна комісія завірить копію за оригіналом і поверне його, а копія залишиться в комісії.
Протягом 3 днів приймальні комісії вишів розглядають заяви і допускають чи не допускають до конкурсу. При цьому в разі недопуску абітурієнт отримує докладне пояснення причин, може їх виправити і оформити заяву знову з тією ж пріоритетністю, як і скасована.
Конкурсний бал
Вступ до вишу відбувається на конкурсних засадах, при цьому основним чинником для визначення позиції вступника є його конкурсний бал. Його обраховують за формулою:
КБ = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ
 • КБ – конкурсний бал
 • К1, 2, 3, 4, 5 – коефіцієнти, на які слід множити показник
 • П1, 2 – бали за сертифікати ЗНО (або вступні іспити), П1 – за сертифікат першого предмету, П2 – другого, при цьому першим предметом іде українська мова та література, другим – математика, історія України або біологія (для вишів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань)
 • П3 – оцінка за третій предмет ЗНО, вступний іспит або творчий конкурс, для випускників шкіл з навчанням мовою нацменшини або вивченням цих мов (болгарська, кримськотатарська, молдовська, новогрецька, польська, російська, румунська, словацька, угорська) третім предметом може бути ця мова
 • А – середній бал шкільного атестата, переведений у шкалу 100-200 балів
 • ОУ – бал за особливі успіхи, успішне закінчення підготовчих курсів вишу, якщо йдеться про спеціальності, особливо підтримувані Міносвіти (див. Додаток 2 до статті).
Вагові коефіцієнти К1, 2, 3, 4, 5 встановлюються самим вищим навчальним закладом: що важливіший предмет для цієї спеціальності, то вищий коефіцієнт йому призначається. При цьому діють обмеження:
 • коефіцієнт за предмет ЗНО має бути не меншим 0,2;
 • коефіцієнт за творчий конкурс не може перевищувати 0,25 (0,5 для спеціальностей з галузей «Культура і мистецтво» та «Архітектура та містобудування»);
 • коефіцієнт за шкільний атестат має бути не більшим 0,1;
 • коефіцієнт за особливі успіхи не може перевищувати 0,05;
 • сума всіх коефіцієнтів для кожної спеціальності завжди дорівнює 1.
Додаткові бали отримують призери Олімпіад, члени Малої академіх наук.
Остаточно конкурсний бал множиться (балансується) на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти таким чином:
 • РК дорівнює 1,00 для вишів у Києві, 1,01 – у містах Дніпро, Львів, Одеса та Харків, 1,03 – для міст Донецької та Луганської областей, переміщених вищих навчальних закладів, 1,02 – в решті випадків;
 • ГК дорівнює 1,03, якщо заяву з найвищою пріоритетністю подано на окремі спеціальності, які особливо підтримує Міносвіти (див. Додаток 2 до статті);
 • СК дорівнює 1,02 для осіб, які зареєстровані та здобули шкільну освіту в селах;
 • ПЧК дорівнює 1,10 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, та 1,00 в решті випадків.
Якщо після балансування, додавання балів за Олімпіади конкурсний бал перевищує 200, то він все одно встановлюється на рівні 200, це максимальне значення цього балу.
Конкурсний відбір


2017 року кількість заяв, які випускник може подати, скорочено. 2016-го максимальна кількість заяв була 15, 2017-го можна подати не більше 9 заяв на не більше 4 спеціальностей. Йдеться саме про бюджетну форму навчання, кількість заяв на контракт не обмежується.
Формуючи заяву, слід обрати:
 • претендую на участь у конкурсі на місця державного та регіонального замовлення і на участь в конкурсі на місця за кошти фізичних та юридичних осіб, у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням;
 • претендую на участь в конкурсі виключно на місця державного та регіонального замовлення;
 • претендую на участь в конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та юридичних осіб.
Для участі в конкурсі на бюджет кожній заяві слід надати пріоритетність, за якою 1 – це найвища пріоритетність, 2 – наступна і так далі. Якщо заяв 9, то 9 означатиме найнижчу пріоритетність. Електронна система аналізуватиме кожну заяву, починаючи з першою. Якщо за нею абітурієнт проходить конкурс, тобто його конкурсний бал дозволяє зайняти одне з бюджетних місць, то він отримує за нею рекомендацію на навчання, а решта заяв анулюються. Якщо конкурсний бал замалий для потрапляння на бюджет за цією спеціальністю, система аналізує заяву з пріоритетністю 2 – і так далі.
Після оформлення заяв пріоритетність не можна змінювати. Якщо ж абітурієнт претендує на різні форми навчання, він має оформити окремі заяви.
Після завершення оформлення починається відбір і формування рейтингових списків за спеціальностями. Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:
 • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
 • вступники, які мають право на зарахування за пільгами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Після оформлення заяв пріоритетність не можна змінювати


Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальних комісій вищих навчальних закладів. Також рекомендація до зарахування розміщується на офіційному сайті вишу, а також відображається у кабінеті вступника в Єдиній базі.
Після отримання рекомендації на навчання абітурієнт має ознайомитися на сайті закладу чи з’ясувати в приймальної комісії, які саме документи слід подати, і подати їх особисто до навчального закладу не пізніше 7 серпня.
Приймальна комісія може скасувати рекомендацію, якщо з’ясує порушення вступником правил вступу. Якщо студент без поважних причин не приступив до занять протягом 10 календарних днів від початку, його буде відраховано.
Переведення на вакантні місця державного замовлення
Якщо вищий навчальний заклад не набрав стільки студентів, скільки місць держзамовлення йому виділено, він може переводити на ці місця тих, хто отримав рекомендацію для навчання за контрактом. Але правом переведення на місця держзамовлення не може скористатися той, хто отримав пропозицію на інше місце держзамовлення, але з якоїсь причини відмовився. В такому разі можливості вступити на бюджет на іншу спеціальність в абітурієнта не буде.
Переведення на вакантні місця державного замовлення вступників, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, відбувається в такій послідовності:
 • особи, які мають спеціальні права на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів;
 • особи, які мають спеціальні права на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів, при цьому отриманий ними конкурсний бал менший від мінімального для цієї спеціальності не більше ніж на 10 балів (і на 20 балів для спеціальностей, особливо підтримуваних Міносвіти (див. Додаток 2 до статті);
 • особи, які мають спеціальні права на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів, при цьому отриманий ними конкурсний бал менший від мінімального для цієї спеціальності не більше ніж на 10 балів – лише для спеціальностей, особливо підтримуваних Міносвіти (див. Додаток 2 до статті);
 • решта осіб, які не отримали право на місця за державним замовленням.
Виш може провести додатковий конкусрний відбір серед тих, хто претендував на це місце. Якщо таких немає, можна зараховувати вступників, що подавалися на інші спеціальності цього вишу, якщо конкурсні предмети цих спеціальностей збігаються. Додатковий конкурсний відбір проводиться до 15 вересня, накази про зарахування за ним подаються до Єдиної бази до 18:00 19 вересня.
Корисні додатки
Додаток 1. Дати вступної кампанії 2017 року ЩОБ ПОДИВИТИСЬ ДОДАТКИ, ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ЦИМ ГІПЕРПОСИЛАННЯМ
 
До уваги абітурієнтів 2017 року!

Інститут на виконання п. 2.4 «Інформування учнівської та педагогічної громадськості навчальних закладів про умови реєстрації на участь у пробному і основному ЗНО 2017 р.» спільного наказу управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 12.09.2016 № 428/124-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році», листа Львівського РЦОЯО від 05.12.2016 № 661/03-29 повідомляє, що триває PR-кампанія щодо зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема ведеться поширення інформації про новації у вступній кампанії.
Із метою інформування громадськості щодо нововведень у вступній кампанії розміщуємо наступне інформаційне повідомлення.
Абітурієнти, на старт!

         До 15 грудня 2016 року приймальні комісії вищих навчальних закладів України повинні розмістити на своїх офіційних сайтах Правила прийому до вищого навчального закладу, де буде вказано перелік предметів, з яких вступники мають подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на основі повної загальної середньої освіти (наказ МОН «Про затвердження Умов прийому на навчання до ВНЗ» від 13.10.2016 №1236).
  Проте вже сьогодні відомо, що обов’язковим іспитом для всіх абітурієнтів, які подаватимуть документи до ВНЗ для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), є українська мова і література, другим – математика або історія України, або біологія, а третім – або один із двох предметів, винесених на ЗНО, або творчий іспит (це визначить кожен ВНЗ).
  Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року для отримання атестата необхідно буде складати державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО з трьох предметів – української мови, математики або історії України, одного з предметів на вибір випускника із переліку 11 – ти предметів ЗНО (крім української мови).
 
  Звертаємо увагу: як ДПА оцінюють лише частину завдань, що містяться у сертифікаційних роботах із  української мови і літератури, математики та історії України.
  Матеріали для підготовки абітурієнтів до ЗНО розміщено на таких електронних ресурсах:
-    на сайті ЛРЦОЯО: http://www.lvtest.org.ua/;
-    на загальному форумі порталу «Освіта Рівненщини»: http://rivneosvita.org.ua:8081/community/forum/index.php/forum1/.
 
Увага! У 2017 році дійсні сертифікати ЗНО 2016 року. Отже, за наявності двох сертифікатів (2016 і 2017 років) можна поєднувати кращі результати у них (з одного чи кількох предметів) для вступу до ВНЗ у 2017 році. 
 
 Бажаємо Вам зробити правильний вибір!

 
     Також нагадуємо, що вчителі, учні та батьки учнів кожного навчального закладу можуть оперативно отримувати інформацію, зокрема і про вступну кампанію, за вказаним гіперпосиланням теми «Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році» на загальному форумі порталу «Освіта Рівненщини» (www.rivneosvita.org.ua).  
 
До уваги абітурієнтів!

Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням на першоджерелі.

 УКРАЇНА

ВСТУПНА КАМПАНІЯ-2017: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ АБІТУРІЄНТАМ
[JUSTIFY]

Цього року абітурієнти не зможуть подати 15 заяв на вступ до вузів

Українські абітурієнти зможуть подати всього дев’ять заяв на чотири спеціальності. Прийому на фахівця і молодшого бакалавра не буде. За правилами вступної кампанії-2017 на бюджетні місця будуть збережені квоти для пільговиків і кримчан, повідомляє “Сегодня”.
Державні екзамени замінять зовнішнім незалежним тестуванням

Державна підсумкова атестація для 11-класників буде в форматі ЗНО. Результати тестування з української мови, математики або історії України та ще одному предмету на вибір випускника (іноземна мова, географія, фізика, біологія, хімія) зарахують як держіспит. Оцінки ЗНО з даних предметів підуть в атестат.
Бюджетних місць буде більше в тих вузах, яким віддають перевагу абітурієнти з високими балами ЗНО. Так, вузи, які повністю виконали державне замовлення в 2016 році, зможуть збільшити кількість бюджетних місць до 10%, інші вищі навчальні заклади будуть орієнтуватися на максимальні обсяги 2016 року.
У Міністерстві освіти також скоротили кількість заяв, які абітурієнт може подати до ВНЗ, з 15 до дев’яти на чотири спеціальності. Директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров пояснює: так вступники зосередяться на конкретних спеціальностях. Варто зазначити: вузи будуть самі визначати мінімальний бал для вступу.
“У 2017 році скорочується кількість заяв до дев’яти – на чотири спеціальності. Як показала практика, значна кількість вступників, які отримали рекомендації на бюджетні місця по 10-15 пріоритетних, не скористалися цими місцями і пішли на контракт в інший вуз. При цьому кількість заяв на контрактні місця не обмежується взагалі”, – коментує Олег Шаров.
Вступники на магістратуру за фахом “Право” у 2017 році складатимуть ЗНО. У 2016 році його запустили в експериментальному режимі. За словами Шарова, в майбутньому зовнішнє незалежне оцінювання може з’явитися при вступі на магістратуру та інші спеціальності.
“У 2016 році в експериментальному режимі в дев’яти вузах вступ до магістратури на “Право” проводилося з використанням технологій ЗНО. У 2017-му це буде зроблено для всіх університетів, що пов’язано з особливою соціальною, економічною і суспільною значимістю підготовки юристів в Україні. Людина з недостатньою правовою підготовкою не повинна потрапляти в магістратуру”, – говорить Олег Шаров.
Хто отримає пільги на вступ

Як і в 2016-му, в цьому році немає права на позаконкурсний вступ. Для абітурієнтів з інвалідністю, сиріт, дітей учасників бойових дій на Донбасі і надходять з Криму і Донбасу Міносвіти встановило квоти.
У 2017 році будуть діяти п’ять квот. Перша – 10% від держзамовлення – для сиріт, тих, хто через здоров’я не може здавати ЗНО і учасників бойових дій. У вищих навчальних закладах Донецької та Луганської областей ця квота становить 30%. Друга квота в 20% – для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року, але діє тільки в окремих вузах, на базі яких функціонують освітні центри “Крим-Україна”. Таких центрів в Україні 12. Третя квота може вводитися тільки в комунальних вищих закладах – їх в Україні небагато. Вона діє для жителів відповідної територіальної громади, яка фінансує підготовку фахівців з місцевого регіону. Четверта і п’ята квота відносяться до іноземних абітурієнтів за міжнародними зобов’язаннями.
Відбір решти абітурієнтів буде проводитися за конкурсним балом, який складається з:
 • оцінок ЗНО
 • середнього бала атестата про загальну середню освіту
 • вступного іспиту або творчого конкурсу – на окремі спеціальності і при вступі на старші курси.
 • балів за успішне проходження підготовчих курсів ВНЗ для спеціальностей, на які набрати студентів найважче – природничі та технічні напрямки.
“Є список спеціальностей, на які діють додаткові бали за підготовчі курси при університетах. Ми дивимося, на які спеціальності є досить великий контрактний набір. З цього списку в 2017 році прибрані комп’ютерні спеціальності, додані екологія і садово-паркове господарство”, – пояснює Олег Шаров.
Дати вступної кампанії-2017

Як і в минулому році, подача заяв на перший курс бакалаврату буде повністю в електронній формі, в тому числі для заочників. Реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів розпочнеться 29 червня і завершиться 25 липня на ez.osvitavsim.org.ua. Сама реєстрація заяв на вступ розпочнеться 12 липня і завершиться 26 липня. Під час подачі заяв до ВНЗ абітурієнтам потрібно буде вказати пріоритетність цих заяв від одного до дев’яти. Для абітурієнтів, які вступають за співбесідою, вступних іспитів або творчого конкурсу, подача документів триватиме до 20 липня.
Творчі конкурси у вищих навчальних почнуть проводити з 17 по 26 липня, вступні іспити з – 21 по 26 липня.
Рейтингові списки до зарахування оприлюднять 1 серпня. До 5 числа абітурієнти, рекомендовані до зарахування, повинні подати оригінали документів. Через два дні – 7 серпня – вузи оголосять списки зарахованих на бюджет, на контрактне навчання – до 30 вересня. При цьому в 2017 році буде всього одна хвиля зарахування, а не три за рахунок розставляння абітурієнтами пріоритетності заяв. Відмова від другої і третьої хвилі дозволить зарахувати пільговиків на звільнені в результаті конкурсного відбору бюджетні місця, пояснює Шаров. Для спеціальностей, на які важко набрати студентів, список будуть “підтягувати” після зарахування пільговиків.
Для тих, хто вступатиме на основі диплома молодшого спеціаліста, подача документів триватиме до 24 липня, а вступні іспити пройдуть з 25 по 31 липня.
[/JUSTIFY]
 
До уваги абітурієнтів 2017 року!

РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО-2016 ДОСТУПНІ НА САЙТІ


Учасники зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року можуть роздрукувати Інформаційну картку, у якій зазначено результати проходження  тестувань.

Оскільки цьогоріч під час вступу до вищих навчальних закладів прийматимуться результати ЗНО 2016 і 2017 років, Український центр оцінювання якості освіти поновив доступ до інформаційних сторінок учасників 2016 року. Для входу на інформаційну сторінку необхідно ввести номер сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року та пін-код, зазначений у ньому.
Скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на офіційному сайті Українського центру, учасники можуть переглянути свої результати, сформувати та роздрукувати Інформаційну картку.

НАТИСНІТЬ НА ЦЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ, щоб перейти до персональної сторінки учасника ЗНО-2016
УЦОЯО.bmp (3.58 МБ)
Змінено: Ігор Опольський - 12.03.2017 16:14:44
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

Міністерство освіти і науки України змінює правила вступу до вишів у 2017 році

Цієї вступної кампанії абітурієнт подаватиме 7 заяв до вищих навчальних закладів на 3 спеціальності

Під час засідання робочої групи з доопрацювання умов прийому до ВНЗ у 2017 (далі – Умови) Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що обговорювані нині Умови повинні містити як запобіжники від порушень нормативних документів, так і мотиватори для розвитку регіональних ВНЗ.
Отож «ноу-хау» полягають у тому, що:
 • відбудеться скорочення кількості заяв порівняно з минулорічною вступною кампанією. Раніше можна було подавати до 15 заяв на 5 спеціальностей, без обмежень у кількості ВНЗ. «7 заяв цього року дасть вступникові змогу сконцентруватися на обраних ним 3-х спеціальностях, а також не заплутатися в різноманітті вишів», –  так проректор КНУ імені Т. Шевченка Володимир Бугров прокоментував схвальні результати анкетування студентів університету з цього питання.
 • у 2017 році вступ до вищих навчальних закладів відбуватиметься за результатами сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 та 2017 років.
 • для вступу в університети обов’язковим буде сертифікат з української мови та літератури.
 • з якого предмета будуть інші два сертифікати ЗНО – обиратиме університет. Одним із них може бути математика або історія України, або біологія, третій сертифікат – з інших предметів, які визначить ВНЗ з огляду на академічну самостійність.
 • 2017 року абітурієнти з Криму та Донбасу вступатимуть за окремими квотами. Особливості вступу передбачено також для пільгових категорій – інвалідів, дітей сиріт, учасників АТО.
 • реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження додатків документів про освіту триватиме з 29 червня до 18:00 25 липня.
 • прийом заяв у вищі навчальні заклади на основі ЗНО відбуватиметься до 18:00 26 липня.
 • вступні конкурси у вищі навчальні заклади пройдуть з 17 до 26 липня, а іспити – з 21 до 26 липня.
 • зарахування на навчання за бюджетні кошти відбуватиметься до 15 серпня 2017 року, а на контракт – 18 серпня. Також умови прийому передбачають, що пільгові категорії будуть зараховані до 28 серпня.

 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

Вступні випробування для здобуття ступеня "магістр" за спеціальністю «Право» з використанням технологій ЗНО

Зошити тестових завдань 2016 року

Поширені запитання та відповіді на них щодо запровадження вступних випробувань

Нормативно-правові акти

Новини

Матеріали

ЗНО за спеціальністю «ПРАВО»: Список зареєстрованих для здачі вступних випробувань, пункти тестування

Правильні відповіді до тестових завдань з "Права"

Протоколи засідання фахових комісій
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.
Перелік необхідних документів для вступу до вищого навчального закладу у 2017 році

Документи необхідні для вступу до вузу у 2017 році
У 2017 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі.
Це правило не стосується осіб, які мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі або право на зарахування за квотами-1 або квотами-2, або мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, в атестаті та у сертифікаті ЗНО. Зазначені особи подають документи тільки в паперовій формі.
Вступники можуть подати до дев’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб не обмежується.
Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 29 червня).
Подання заяви в електронній формі
Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:
 • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • зазначає серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • зазначає середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою;
 • завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту
 • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.
У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).
Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016 або 2017 року;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.
Подання заяви в паперовій формі
Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.
Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:
 • документа, що посвідчує особу;
 • військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
 • документа державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами-1, квотами-2 або квотами-3 (за наявності).
У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.
До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) 2016 або 2017 року;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Вищі навчальні заклади у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (в тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.
Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.
Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).
Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись зателефонувавши до його приймальної комісії.

 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.


Про нововведення у вступній кампанії
– При вступі до ВНЗ цього року для абітурієнтів також запроваджені коефіцієнти, які можуть додати їм балів. Серед коефіцієнтів – галузевий, регіональний і сільський, де домножується для певних груп абітурієнтів їхній результат на незначний коефіцієнт.
Цитата

Сільські діти, як правило, є в нерівних умовах порівняно з міськими дітьми. І вони отримають невеличку прерогативу. Це, якщо дитина завершила сільську школу і так само місцем проживання її є село в рік випуску, то в цьому випадку буде незначний домножувальний коефіцієнт.

– Так само є галузеві коефіцієнти. Є спеціальності, на яких складніше навчатися, наприклад технічні спеціальності. Це означає, якщо ти обрав таку спеціальність, то теж твій результат буде домножений на коефіцієнт трішки більший, ніж одиниця.
Про електронний кабінет для абітурієнтів
– Студенти, які склали Зовнішнє незалежне оцінювання та мають на меті вступати у виш, повинні створити власний електронний кабінет. Більшість абітурієнтів зможуть зареєструватися на екзамени саме завдяки електронному кабінету. Виняток становлять абітурієнти з окупованих території Донеччини та Луганщини та анексованого Криму.
– Для всіх інших це – єдиний варіант, за допомогою якого майбутні студенти зможуть зареєструватися для вступу до вищого навчального закладу. Тому що саме у Єдиній державній базі освіти будуть опрацьовуватись їхні результати. Потім програма відповідно до пріоритетів, які визначать абітурієнти, їх “розподілить”. Ці списки будуть оприлюднені 1 серпня до 12 години дня. Таким чином абітурієнти побачать, чи потрапляють вони на бюджет, у який саме виш. Крім того, вступникам можуть запропонувати навчання на платній основі, якщо абітурієнт не потрапив на бюджет. Починається вступна програма на освітню програму “Бакалавр” 12 липня, але вже 29 червня ми запрошуємо абітурієнтів відкривати свої електронні кабінети
Про особливості вступу для абітурієнтів з окупованих регіонів
Цитата

Для українських школярів, які проживають на окупованих територіях Донбасу чи Криму є можливість поступити на навчання до українських ВНЗ навіть якщо вони не здавали ЗНО. На такий крок у міністерстві пішли через те, що ці школярі не можуть повністю вивчати українську мову та історію України, які необхідні для здачі ЗНО.

– Відтак для таких школярів відкрили центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна”. Саме на їх базі можна здати іспити з цих предметів. Це зроблено для того, щоб підтвердити знання абітурієнтів. Окрім того, вступнику треба буде здати іспит з одного з профільних предметів.
– Слід зазначити, у вступній кампанії 2017 року для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України. Та, за бажанням самих абітурієнтів, вони можуть обрати будь-яку іншу область.
Про заміну ДПА на ЗНО та популяризацію точних наук
– Вже минулого року українська мова і література мала поєднане ЗНО із Державною підсумковою атестацією. Це важливо і для самих дітей, вони не змушені двічі складати іспит. Якщо вони вже йдуть на Зовнішнє незалежне оцінювання, це можна зарахувати і як Державну підсумкову атестацію. А нам це дозволяє побачити картину по всій країні в результаті досягнення загальної середньої освіти.
– Цього року додалися як ДПА на вибір математика або історія України. Для нас цікаво відслідкувати, який напрямок обирають діти: гуманітарний чи технічний. Я не приховую, що ми зацікавлені розширити вивчення математики у школі. Це дуже важливо для формування логічного мислення, щоб потім діти обирали природничо-математичний напрям. Потім із цих дітей ми матимемо інженерів, програмістів, тих людей, які фактично розбудовуватимуть економіку України.
Про особливості вступу на окремі спеціальності у виші
– У вступній кампанії 2017 року тим, хто хоче навчатися на лікарських спеціальностях в медичних ВНЗ, доведеться отримати мінімум 150 балів з кожного із ЗНО. Це було рішення Міністерства охорони здоров’я. Вони встановили планку. Мінімальний бал повинні мати навіть ті, хто вступатиме на платну форму навчання. Встановлюючи такі рамки, ми, безперечно, розуміємо, що таке рішення може призвести до скорочення кількості студентів, які навчатимуться на платній формі.
Про Зовнішнє незалежне оцінювання для студентів
Цитата

Тим бакалаврам, які в 2018 році захочуть поступати в магістратуру, доведеться здавати Зовнішнє незалежне оцінювання. Зокрема, у нас в планах запроваджувати ЗНО з іноземної мови для магістратури. Тому що якщо ви йдете в магістратуру, то вам треба довести свій рівень знань з іноземної мови.

– На превеликий жаль, якщо ми зробили доступ без хабарів на перший курс для бакалаврату, то дуже часто це хабарництво перенеслося на магістратуру, де немає ЗНО. І найбільш погану репутацію мала магістратура з права. Цього року кожен бакалавр права, який буде вступати в магістратуру права, повинен скласти ЗНО. Таке рішення дозволить визначити, як готують правників в кожному з університетів.
Про оновлення програми для початкових класів
– До 1 вересня 2018 року планується перепідготувати 22 тисячі вчителів молодших класів. Звичайно, що це буде короткотривала підготовка, а не повний курс, який проходять учителі кожні 5 років. Ми робимо цю перепідготовку у так званий змішаний спосіб. Ми підготуємо дистанційний курс для вчителів у регіонах, щоб вони могли безперервно навчатись.
– Якщо вчителі хочуть бути конкурентними в системі освіти, вони також змушені вчитися і змінюватися. Не можна вчити теперішніх дітей, так як учили 20-30 років тому. Зараз з’являються інші, нові виклики перед молодою людиною, перед громадянином. Зрозуміло, що школа також повинна оновлюватися. Ми будемо мотивувати вчителів учитися і дамо їм для цього доступ. Кожна школа буде зобов’язана організувати доступ учителя до інтернету.
Про реформу, яка якісно покращить шкільну освіту
Цитата

Основна глобальна реформа нової української школи на основі компетентнісного навчання в нас розпочинається у 2018-2019 навчальних роках. Це буде новий стандарт освіти, це потребує перепідготовки вчителів. Це буде новий спосіб навчання в початковій школі. Запропонований метод навчання є новим для України, але не є новим для освітніх систем світу.

– Наразі відбулось публічне обговорення навчальних програм для 5-9 класів. Їх почнуть запроваджувати на основі компетентнісного підходу для 5-9 класів вже з 1 вересня наступного навчального року. Це треба, бо ці діти не можуть чекати. З ними теж треба працювати саме зараз.
Джерело
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

14 червня о 14:00 відбудеться засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порогу «склав/не склав»

На засіданні буде встановлено поріг «склав/не склав» з української мови і літератури, іспанської, німецької, французької, англійської мов і математики.
Поріг «склав/не склав» – це мінімальна кількість тестових балів, яку за виконання сертифікаційної роботи має набрати учасник, щоб скласти зовнішнє незалежне оцінювання та мати можливість брати участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України.
До складу експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти входять фахівці з числа працівників Міністерства освіти і науки, Національної академії наук, Національної академії педагогічних наук, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, середніх загальноосвітніх, вищих навчальних закладів та інших установ і організацій. Ознайомитися зі складом комісії можна за посиланням.
Засідання експертної комісії в режимі онлайн транслюватиме освітній портал «Педагогічна преса».
Засідання експертних комісій зі встановлення порогу «склав/не склав» з історії України, російської мови, біології відбудеться 16 червня, а з фізики, географії, хімії – 22 червня.
Результати учасників за шкалою 100–200 і в 12-бальній шкалі (з предметів, результат яких зараховується як оцінка за ДПА) будуть завантажені на інформаційні сторінки учасників зовнішнього незалежного оцінювання наступного дня після кожного засідання експертної комісії.
Пропонуємо ознайомитися з інфографікою «Як переводяться тестові бали ЗНО у шкалу 100–200?».
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

Вступ-2017. Коли і як подати заяву?


Безоплатно здобувати вищу освіту мають право громадяни, які вперше отримують освіту за кошти державного або місцевого бюджету. Крім того, право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю мають громадяни, які за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками МСЕК або які мають направлення на навчання, видане державним (регіональним) замовником відповідно до законодавства.

В інших випадках у разі повторного вступу на бюджетній основі, вступнику необхідно відшкодувати вартість попередньо здобутої освіти до бюджету.
Окремі категорії громадян мають право на спеціальні умови:
• щодо участі у конкурсному відборі під час вступу до вишів;
• на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів.
З повним їх переліком, а також з докладнішою інформацією стосовно вступної кампанії 2017 можна ознайомитися в Умовах прийому до вищих навчальних закладів в 2017 році (посилання)
ПОДАННЯ ЗАЯВИ
Кількість заяв, які можна подати на місця держзамовлення: 9 заяв на 4 спеціальності.
На контрактну форму кількість заяв НЕ обмежується.

В електронній формі:
Цього року вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви виключно в електронній формі.

Електронна заява та усі необхідні документи подаються через особистий електронний кабінет на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (!!! сайт працює тільки під час вступної кампанії).

У паперовій формі:
Можуть подавати лише вступники, які мають:
• спеціальні умови на участь у конкурсі;
• право на зарахування за квотами;
• розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, та у сертифікаті ЗНО. Паперова заява подається особисто до приймальної комісії ВНЗ.
СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО КАБІНЕТУ ДЛЯ ПОДАННЯ ЗАЯВ
Під час реєстрації електронного кабінету вступник має зазначити такі дані:
• адресу електронної пошти, до якої має доступ;
• номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
• серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
• середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.
• додатково вступник завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту та фотокартки.
Увага! 2017 року для вступу до ВНЗ приймаються сертифікати ЗНО 2016 та 2017 років.
ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ
Реєстрація електронних кабінетів – з 29 червня до 25 липня (до 18.00)
Проведення медичних оглядів та інших доконкурсних процедур – до 11 липня

Початок прийому заяв та документів12 липня
Кінцевий термін прийому заяв та документів:
• для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих
конкурсів – 20 липня (до18.00);
• для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів ЗНО – 26 липня (до 18.00);
• для осіб, що вступають на основі ОКР молодшого спеціаліста за денною формою навчання – 24 липня (до 18.00).
Проведення творчих конкурсів – з 17 до 26 липня включно;
Проведення вступних іспитів – з 21 до 26 липня включно;
Проведення співбесід – з 21 до 23 липня включно.
Фахові вступні випробування для осіб, що вступають на основі ОКР молодшого спеціаліста за денною формою навчання – з 25 липня до 31 липня.

Усі терміни щодо вступу до військових вищих навчальних закладів визначають Правилами прийому до цих вишів.
• Оприлюднення рейтингового списку – 1 серпня (до 12.00)
• Зарахування на бюджет – до 7 серпня (до 12.00)
• Зарахування на контракт – до 30 вересня

В Умовах прийому 2017 року впроваджено чотири коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий.

Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоби створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він складає 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вишів, 1,02 – в інших випадках. Галузевий коефіцієнт – 1,03 – використовуватиметься лише для поданих заяв з першими пріоритетами на інженерно-­технічні та природничо­-математичні спеціальності, які потребують підтримки. Якщо вступник обирає такий пріоритет, та ще і в одному з регіональних вишів, то це помітно підвищує його шанси на вступ.
Поява першочергового коефіцієнта пов’язана з тим, що нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав Закон №1662­VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників». Документ надає право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням особам, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу. Тож з’являється четвертий коефіцієнт, який є дуже високим – 1,10. Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу. Зрозуміло, що це не може повністю компенсувати ту різницю, яка нині є в якості освіти і яку можна спостерігати, порівнявши результати ЗНО учнів міських і сільських шкіл. Але такий підхід не може бути єдиним інструментом вирішення такої складної проблеми. Адже якщо його використовувати дуже активно, то виникне новий фактор погіршення якості вищої освіти в цілому. Потрібно більше зусиль націлити на покращення якості освіти в сільських школах.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.


Коефіцієнти, ДПА, ЗНО – Гриневич про вступну кампанію 2017
Якою буде вступна кампанія 2017? Що нового порівняно з минулим роком? Бюджетні місця, ЗНО, державні підсумкові атестації – про це та багато іншого розповіла Міністр освіти та науки України Лілія ГРИНЕВИЧ.


ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2017
 • враховуються сертифікати ЗНО 2016 та 2017
 • галузевий, регіональний та сільський коефіцієнти (для сільських дітей, для тих, хто обирає більш складні спеціальності і т.п.)
 • початок вступної кампанії для бакалаврів 12.07
 • обов'язкова реєстрація в електронних кабінетах
 • для вступу на медспеціальності бал з кожного предмету ЗНО - не менше 150 балів


ЧОМУ РЕЄСТРАЦІЯ Є ОБОВ'ЯЗКОВОЮ?
«В єдиній державній базі освіти будуть опрацьовуватися результати. І потім програма, відповідно до пріоритетів, які визначать абітурієнти, розподілить їх. Списки буде оприлюднено 1 серпня до 12 години дня, і ви побачите, чи потрапляєте ви на бюджет, у який саме ВНЗ, крім того, вам можуть запропонувати вступити на платний».ВСТУП БЕЗ ЗНО
Є категорії, які можуть вступити за вступними іспитами: демобілізовані військові, люди з інвалідністю, які не мають можливості писати ЗНО. 
Для абітурієнтів з окупованих територій при університетах діють центри Крим Україна та Донбас Україна (більше тут). Вони будуть мати можливість поступово скласти іспити на атестат зрілості, заповнити т.зв. освітню декларацію і скласти різні іспти.


ЧОМУ ОБ'ЄДНАЛИ ДПА ТА ЗНО?
 • діти не мають складати іспит двічі;
 • дозволяє побачити картину в розрізі країни (які знання де надаються і т.д.). Адже раніше ЗНО здавали лише ті, хто вирішив вступати у ВНЗ.
«Цього року давалися ДПА на вибір – математика або історія України. І нам теж цікаво побачити, як в регіонах діти обирають – історію чи математику, гуманітарний напрям чи саме математичний».АБІТУРІЄНТИ З ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ
 • виділено 1000 бюджетних місць в ВНЗ 4-х обл. (Одеської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької)
 • у ВНЗ інших областей також надаються бюджетні місця
«Цих молодих людей слід привести в Україну. Саме вони будуть потім реінтегрувати і Донбас, і Крим у єдину Україну. Ми справді створили для них особливі умови, тому що розуміємо, як складно звідти вирватись».ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ МІСЦЬ
Лілія ГРИНЕВИЧ: «По структурі держзамовлення – ми дуже зменшили держзамвлення на такі спеціальності, як менеджери та юристи, натомість збільшили – на технічні спеціальності , щоб мотивувати дітей йти вчитися туди. Юристи та менеджери – в основному, це платне навчання».ЗНО ДЛЯ ЮРИСТІВ 
«Ще одна новація цього року, яка стосується вступної кампанії – ЗНО в магістратуру з права. Вона мала найбільш погану репутацію щодо хабарництва.Тепер ми побачимо в розрізі країни (адже мало не кожен виш готує правників), які будуть результати їхніх бакалаврів права».
Читайте також, що чекає учителів, окрім сертифікації,  та як готуватися до ЗНО, економлячи при цьому $1000.


Детальніше: http://short.media/education/vstupna-kampaniia-2017-shcho-novogo © short.media
 
Після ЗНО: все для абітурієнта 2017 року


Інформація для громадян України, які бажають вступати до вищих навчальних закладів України у 2017 році
Після основної сесії ЗНО
Вступ до вищих навчальних закладів
Вступ до магістратури з права
Інші посилання:
 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-338 від 20 червня 2017 року
Державне підприємство «Інфоресурс»
Керівникам вищих навчальних закладів

Щодо реєстрації електронних
кабінетів вступників

У зв’язку з численними зверненнями вступників та вищих навчальних закладів Міністерство освіти і науки інформує, що реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 29 червня та закінчується о 18 годині 00 хвилин 25 липня 2017 року.
Зазначена норма була помилково вилучена з Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році (далі – Умови прийому), затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2016 року № 1236, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2016 року за № 1515/29645, під час внесення змін до зазначеного нормативно-правового акта.
Наразі Міністерством освіти і науки готуються зміни до Умов прийому для врегулювання зазначеного питання.
Заступник міністра    Юрій Рашкевич
Страницы: 1 2 След.
Читають тему