Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: 1
ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за спеціальністю "ПРАВО", У даній темі розміщуюються матеріали про всупну кампанію 2017 до ВНЗ на магістратуру за спеціальністю "Право"
 
Із 2017 року всі, хто вступатиме на магістратуру за спеціальністю "Право", повинні будуть складати ЗНО.
З 2017 року всі, хто вступатиме на магістратуру за спеціальністю "Право", повинні будуть складати ЗНО. Фото geoped.in.ua
У 2016 році ця технологія була апробована в 9 вишах, йдеться на сайті МОН.
Загалом відбір на магістратуру за спеціальністю "Право" із застосуванням ЗНО стане одним із інструментів для вирішення запровадження Єдиного державного кваліфікаційного іспиту з окремих спеціальностей у 2019-2020 роках.
Змінено: Ігор Опольський - 19.01.2017 09:28:02
 
Інформація з сайту Міністерства освіти і науки України

«2017-го систему вищої освіти очікують чотири ключові зміни», – директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров

      У Міністерстві освіти і науки за участю експертів та громадськості обговорили питання забезпечення якості вищої освіти в межах проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року.
За словами директора департаменту вищої освіти МОН Олега Шарова, внесені Міністерством освіти і науки пропозиції до проекту не є чимось абсолютно новим: вони є і частиною виконання Програми діяльності Уряду, і впровадженням реформи, започаткованої Законом України «Про вищу освіту» 2014 року.
«Щороку відбувається лише зміна певних наголосів: що зараз буде найголовнішим, що вимагатиме більших ресурсів, а також встановлюються строки виконання завдань», – підкреслив очільник департаменту.
Наразі в 2017 році до ключових пріоритетних завдань МОН належать:
 
 • Розробка стандартів вищої освіти;
 • Напрацювання методичної бази та надання практичної допомоги ВНЗ у створенні системи внутрішнього забезпечення якості;
 • Створення Національного репозитарію академічних текстів;
 • Використання технології ЗНО для відбору вступників на магістратуру за спеціальністю 081 «Право».
Робота над розробкою стандартів вищої освіти триває з листопада 2015 року й до кінця 2017-го в МОН планують затвердити більшість з них: 120 для освітнього рівня «бакалавр», 80 – «магістр» і 50 – «доктор філософії».
Надалі передбачено завершення роботи над стандартами (у 2020-2025 рр. передбачається перегляд їхнього концепту) та спільна діяльність зі стейкхолдерами над створенням національної системи кваліфікацій, галузевих рамок кваліфікацій та професійних стандартів.
Питання створення систем забезпечення якості вищих навчальних закладів нині значною мірою залежить від роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, адже повноваження про реалізацію цих систем повністю віднесені до компетенції Нацагентства. Тому 2017 року МОН сподівається на розгортання спільної роботи з агентством та іноземними партнерами для відпрацювання таких систем.
«Наразі вбачається наступний алгоритм: створення системи внутрішнього забезпечення якості ВНЗ, її сертифікація, акредитація вишу та самоакредитація освітніх програм. І це буде вже не просто академічна автономія, а високий рівень довіри держави до ВНЗ», – пояснив Олег Шаров.
Вагомим кроком на підтримку академічної доброчесності стане створення до кінця 2017 року Національного репозитарія академічних текстів. У ньому будуть зібрані фактично усі освітні та наукові тексти у вигляді, в якому вони піддаються обробці, перегляду та порівнянню. Робочою групою вже створено проект Положення про національний репозитарій академічних текстів і паралельно триває розробка регламенту роботи репозитарію, в якому будуть визначені всі технічні питання. Після запуску ресурсу, впродовж 2018-2019 років, планується створення національної наукометричної системи.
      З 2017 року всі, хто вступатиме на магістратуру за спеціальністю «Право», повинні будуть складати ЗНО. Торік ця технологія була апробована в 9 вишах і здобула досить позитивну оцінку. Загалом же відбір на магістратуру за спеціальністю «Право» із застосуванням ЗНО стане одним із інструментів для вирішення важливого завдання, передбаченого законом «Про вищу освіту»: запровадження Єдиного державного кваліфікаційного іспиту з окремих спеціальностей в 2019-2020 роках.
Під час обговорення директор департаменту вищої освіти нагадав, що в цілому в проекті Плану сформульовані чотири ключові пріоритети в сфері освіти. Це – якісна, сучасна і доступна загальна середня освіта (нова українська школа); модернізація професійно-технічної освіти; забезпечення якості вищої освіти; нова система управління та фінансування науки.
«Ці чотири цілі повинні мати синергетичний зв'язок, адже в проекті є питання, де вища освіта пов’язана з новою українською школою, зокрема щодо реформи педагогічної освіти. Є точки дотику з професійно-технічною освітою, оскільки поступово реалізується завдання про переведення освітнього рівня «молодший спеціаліст» до сфери професійної освіти. Стосовно ж науки, то останнім часом вона дедалі активніше розвивається в університетах, а не лише в академічних організаціях», – відзначив Олег Шаров.
Окрему увагу в ході обговорення було приділено індикаторам оцінки змін у системі вищої освіти. Нині МОН переважно орієнтується на Глобальний індекс конкурентоспроможності Світового економічного форуму.
«Якщо сьогодні Україна загалом займає позицію дуже посередню – 85 сходинка, то вища освіта має потенціал, який дозволяє бути на 33 місці, і це фактично найкраща позиція України в розрізі галузей. Однак коли ми починаємо дивитися окремі показники освітньої галузі, то бачимо, що у нас є не лише низка сильних позицій, а й низка дуже слабких – зокрема, якість шкіл менеджменту, ступінь підготовки персоналу, навчання за місцем роботи», – зауважив керівник департаменту вищої освіти.
Саме тому одним з ключових завдань для системи вищої освіти України є підвищення рейтингових показників якості менеджмент-освіти щонайменше на 10 позицій, що сприятиме підвищенню ефективності управління та економічному розвитку країни.
Крім того, на думку Олега Шарова, згадані показники засвідчують той факт, що нам сьогодні треба перезавантажити систему післядипломної освіти, побудувати систему визнання неформальної освіти та інформального навчання. Однак ці питання, скоріше за все, розглядатимуться вже після ухвалення нового закону «Про освіту» й зміни в системі післядипломної освіти стануть однією з головних тем наступного року.
З доповненням доповіді виступив також директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН Андрій Шевцов.
Підсумки обговорення, в якому змогли взяти участь усі присутні на заході, підбив перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.
 
До уваги майбутніх магістрів права!

Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

[img]http://fsp.kpi.ua/wp-content/uploads/2016/06/3023619-poster-p-test-820x400.jpg?x93188[/img]


РЕЗУЛЬТАТИ ТЗНПК ДЛЯ МАГІСТРІВ ПРАВА

Розміщаємо інформацію щодо проведення тестування з ТЗНПК для магістрів Права, надану за результатами апробації, проведеної з нашими студентами
1_ТЗНПК_Зошит апробаційного тесту (макет) НА АПРОБАЦІЇ
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

Для вступу на юридичну магістратуру тепер треба здавати ЗНО


15.05.2017 12:47

9482

Для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю «Право» відтепер необхідно складати фаховий іспит з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідний наказ МОН від 11 квітня 2017 року № 579 «Про затвердження Положення про проведення єдиного фахового вступного випробування з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю 081 «Право» в 2017 році» набув чинності 12 травня, передає «Закон і Бізнес».
Згідно документу, абітурієнти можуть подати не більше п'яти заяв на участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю «Право».
Також визначено, що прийом документів до приймальних комісій триває з 12 по 25 липня 2017 року. З 12 по 17 липня триває прийом документів вступників на основі ступеня вищої освіти, здобутого за іншою спеціальністю. А з 18 по 20 липня такі вступники проходять додаткові вступні випробування у вищому навчальному закладі.
Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за результатами єдиного фахового вступного випробування здійснюється не пізніше 12:00 29 серпня 2017 року. Зарахування на навчання за державним замовленням проводиться вищими навчальними закладами не пізніше 5 вересня 2017 року.
      Єдине фахове вступне випробування передбачає виконання екзаменаційної роботи, що містить три блоки тестових завдань:
перший блок - тест загальних навчальних правничих компетентностей, що включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення; критичне мислення; логічне мислення;
другий блок - тест з шести базових юридичних (правничих) дисциплін, що включає конституційне право, адміністративне право, цивільне право, цивільне процесуальне право, кримінальне право, кримінальне процесуальне право;
третій блок - тест з іноземної мови (англійська мова, або німецька мова, або французька мова).
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

ОСНОВНЕ ПРО ВСТУП ДЛЯ МАЙБУТНІХ МАГІСТРІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «ПРАВО»
15.05.2017


Уже другий рік поспіль вступне випробування для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю «Право» проходитиме з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО.

Порядок та основні процедури проведення вступного випробування затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 11.04.2017 №579.
Цьогоріч реєстрація вступників, які бажають вступати на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право», триватиме з 12 по 25 липня 2017 року.
Реєстрація здійснюється приймальною комісією одного з вищих навчальних закладів, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі. Вступник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листка.
Вступне випробування проводиться 03 серпня 2017 року. Початок процедури о 10:00 год. Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 год. до 09:50 год.
Для входу до пункту тестування учасник має пред’явити:
 • екзаменаційний листок;
 • оригінал документа, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку).
Пункти тестування створюватимуться в обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), місті Київ, містах Слов’янськ, Маріуполь Донецької області, місті Сєверодонецьк Луганської області.
Єдине фахове вступне випробування передбачає виконання тесту, що містить три блоки тестових завдань:
 • перший блок – тест загальних навчальних правничих компетентностей, що включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення; критичне мислення, логічне мислення;
 • другий блок – тест з шести базових юридичних (правничих) дисциплін, що включає конституційне право, адміністративне право, цивільне право, цивільне процесуальне право, кримінальне право, кримінальне процесуальне право;
 • третій блок – тест з іноземної мови.
Тестові завдання блоків ТЗНПК та Право укладаються відповідно до Програми вступних випробувань під час вступу на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» з використанням організаційно-технічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2016 року №409.
Тестові завдання блоку Іноземна мова укладаються відповідно до Програми зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (англійська, іспанська, німецька, французька) для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року №1121.
Результати єдиного фахового вступного випробування буде розміщено на інформаційних сторінках вступників «Кабінет вступника» 15 серпня 2017 року. Доступ до інформаційної сторінки здійснюватиметься за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, указаним у ньому.
За детальною інформацією щодо проведення вступного випробування для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю «Право» звертайтеся до приймальних комісій вищих навчальних закладів.

Подiлитися новиною:
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням.

ЗНО ДЛЯ МАГІСТРІВ

У 2017 році всі, хто бажає здобути ступінь магістра за спеціальністю 081 «Право», мають узяти участь у єдиному фаховому вступному випробуванні, що проходитиме з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО.
Порядок та основні процедури проведення вступного випробування затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 11.04.2017 №579.
Єдине фахове вступне випробування передбачає виконання тесту, що містить три блоки тестових завдань:
 • перший блок – тест загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК), що включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення; критичне мислення, логічне мислення;
 • другий блок – тест із шести базових юридичних (правничих) дисциплін, що включає конституційне право, адміністративне право, цивільне право, цивільне процесуальне право, кримінальне право, кримінальне процесуальне право;
 • третій блок – тест з іноземної мови.
Тестові завдання блоків «ТЗНПК» та «Право» укладають відповідно до Програми вступних випробувань під час вступу на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2016 року №409.
Тестові завдання блоку «Іноземна мова» укладають відповідно до Програми зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (англійська, іспанська, німецька, французька) для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року №1121.
Реєстрація вступників триватиме з 12 по 25 липня 2017 року. Її здійснюватиме приймальна комісія одного з вищих навчальних закладів, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі. Учасник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листка.
Пункти тестування створюватимуться в обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), місті Київ, містах Слов’янськ, Маріуполь Донецької області та Сєвєродонецьк Луганської області.
Вступне випробування відбудеться о 10:00 03 серпня 2017 року. Допуск учасників до пунктів тестування триватиме з 09:15 до 09:50.
Для входу до пункту тестування необхідно надати:
 • екзаменаційний листок;
 • оригінал документа, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку).
У пункті тестування заборонено використовувати та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання єдиного фахового вступного випробування, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівників пункту тестування до початку виконання єдиного фахового вступного випробування).

Для певних категорій вступників може бути організована друга сесія єдиного фахового вступного випробування, а саме:
1) для осіб, які брали участь у вступному випробуванні, але стосовно них допущено порушення процедури проведення єдиного фахового вступного випробування, яке вплинуло на об’єктивність встановлення його результатів, що підтверджено відповідним рішенням регламентної комісії. Подати заяву для участі в другій сесії треба в день проведення єдиного фахового випробування.
2) для осіб, які не змогли виконати єдине фахове вступне випробування у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я або виникненням інших обставин у пункті тестування, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій. Заяву для участі в другій сесії треба подати до 07 серпня.
Проведення другої сесії заплановано на 14 серпня 2017 в Києві.
Результати вступного випробування буде розміщено на інформаційних сторінках вступників «Кабінет вступника» 15 серпня 2017 року. Доступ до інформаційної сторінки здійснюватиметься за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, указаним у ньому. Результати другої сесії будуть розміщені 17 серпня 2017 року.
За детальною інформацією щодо проведення вступного випробування для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право» звертайтеся до приймальних комісій вищих навчальних закладів.

 
Вступ до магістратури з права

Змінено: Ігор Опольський - 20.06.2017 09:21:26
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням!

До уваги потенційних вступників до магістратури за спеціальністю 081 "Право"!


Опубліковані пробні тести для вступу на юридичну магістратуру

22.06.2017 09:46

Оприлюднений зошит пробного тестування для підготовки до проведення єдиного фахового вступного экзамена з використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право» в 2017 році.

Електронні примірники зошиту та рекомендацій щодо перевірки тестових завдань оприлюднив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, передає «Закон і Бізнес».
Матеріали можна завантажити за посиланнями:

Як відомо, 12 травня набув чинності наказ МОН від 11 квітня 2017 року № 579 «Про затвердження Положення про проведення єдиного фахового вступного випробування з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю 081 «Право».
Згідно документу, абітурієнти можуть подати не більше п'яти заяв на участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю «Право».

Також визначено, що прийом документів до приймальних комісій триває з 12 по 25 липня 2017 року.

З 12 по 17 липня триває прийом документів вступників на основі ступеня вищої освіти, здобутого за іншою спеціальністю. А з 18 по 20 липня такі вступники проходять додаткові вступні випробування у вищому навчальному закладі.
Крім того, на Порталі навчальних електронних інформаційних комплексів є можливість скористатися пробними тренувальними модулями за окремими дисципілнами:
- Адміністративне право;
- Конституційне право;
- Кримінальне право;
- Кримінальне процесуальне право;
- Логіка;
- Цивільне право;
- Цивільний процес.

 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.У 2017 році всі вступники у магістратуру за спеціальністю «Право» складатимуть ЗНО

Реєстрація на ЗНО з права стартує 12 липня

У 2017 році всі вступники у магістратуру за спеціальністю «Право» складатимуть профільне ЗНО і зараховуватимуться в університет лише за його результатами. Про це повідомляє прес-служба МОН.
Проведенням зовнішнього оцінювання займається Український центр оцінювання якості освіти.
За словами директора УЦОЯО Вадима Карандія, учасник тестування вважатиметься зареєстрованим після отримання екзаменаційного листка.
«Реєстрація вступників триватиме з 12 по 25 липня 2017 року. Її здійснюватиме приймальна комісія одного з вищих навчальних закладів, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі. Учасник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листка», – розказав директор Центру.
Для кожного вступника, зареєстрованого для участі в ЗНО, на веб-сайті Українського центру буде створено інформаційну сторінку «Кабінет вступника». Доступ до сторінки здійснюватиметься за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, указаним у ньому.
Пункти тестування працюватимуть в обласних центрах, Києві, Слов’янську, Маріуполі та Сєвєродонецьку.
Вступне випробування відбудеться 03 серпня 2017 року.

Результати будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників «Кабінет вступника» 15 серпня 2017 року.

 
ВІДКРИТО СЕРВІС ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ВСТУПНИКІВ ДО МАГІСТРАТУРИ
12.07.2017


12 липня розпочинається реєстрація вступників, які планують здобувати ступінь магістра за спеціальністю 081 «Право», для участі в єдиному фаховому вступному випробуванні, що проходитиме з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО.

Звертаємо увагу представників вишів на те, що реєстрація вступників для участі у конкурсному відборі відбувається в ЄДЕБО. Реєстрація вступників для участі в єдиному фаховому вступному випробуванні здійснюється Приймальною комісією вищого навчального закладу за допомогою спеціального сервісу, розробленого Українським центром оцінювання якості освіти. Доступ до сервісу здійснюється за логіном та паролем, отриманим від регіонального центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися для проходження єдиного фахового вступного випробування вступник має звернутися до одного з вищих навчальних закладів, у якому бажає взяти участь у конкурсному відборі. Реєстрація вступників триватиме з 12 по 25 липня 2017 року. Учасник уважається зареєстрованим для проходження єдиного фахового вступного випробування після отримання екзаменаційного листка.

Для зареєстрованих учасників на сайті Українського центру створено інформаційну сторінку – «Кабінет вступника-магістра». Доступ до неї здійснюватиметься за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, указаним у ньому. 15 серпня 2017 року в «Кабінеті вступника-магістра» буде розміщено результати вступного випробування.

Звертаємо увагу на те, що під час реєстрації вступник має вказати назву населеного пункту, у якому він бажає скласти єдине фахове вступне випробування. Вибір міста проходження єдиного фахового вступного випробування не залежить від місця розташування вищого навчального закладу, у якому вступник реєструється.

Пункти тестування створюватимуться в обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), місті Київ, містах Слов’янськ, Маріуполь Донецької області та Сєвєродонецьк Луганської області.

Вступне випробування відбудеться о 10:00 год. 03 серпня 2017 року. Допуск учасників до пунктів тестування триватиме з 09:15 год. до 09:50 год.
 
ВИСНОВКИ

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.


[img]https://l-userpic.livejournal.com/127040196/80759498[/img]
ua_testolog ([img]https://l-stat.livejournal.net/img/userinfo_v8.svg?v=17080?v=180[/img]ua_testolog) пише, 
2017-09-08 14:17:00

Чи дозволяють іспити ЗНО прогнозувати успіхи людини в майбутньому опануванні фахових компетенцій?

За результатами складення фахових вступних випробувань до магістратури 081 Право в 2017 наша команда (UEnet) почала проводити зовнішнє дослідження так званої прогностичної валідності тестувань, які адмініструє УЦОЯО.
Фахові вступні випробування в магістратуру Право цього року складало більше 16 тисяч осіб, що вже здобули вищу освіту на рівні бакалавра чи вище. Настільки велика генеральна сукупність дозволяє повноцінно і об’єктивно оцінювати багато взаємозв’язків між факторами освітньої історіі особи, починаючи з шкільних років.
Конструктивна співпраця, на яку пішов УЦОЯО і запит на публічну інформацію дозволили звести воєдино три групи знеособлених даних абітурієнтів:
-- дані УЦОЯО;
-- наші власні аналітичні (психометричні) дані про успіхи кандидатів в правничому ЗНО;
-- дані Інфорресурсу з ЄДЕБО щодо освітньої передісторії абітурієнтів.

Після багатоденного процесу нормалізації і зведення різних даних до єдиного формату ми в першу чергу вирішили з’ясувати, наскільки екзаменаційні успіхи кандидатів на вступ до магістратури є пов’язаними (наскільки корелюють) з наступними факторами освітньої історії кожного з кандидатів:
-- середній бал атестата про середню освіту;
-- оцінки кандидата при складенні ним/нею шкільного ЗНО 2013 (чи попередніх років) перед вступом до бакалаврату;
-- форма попереднього навчання у ВНЗ (денна, вечірня, заочна);
-- факт навчання осооби в ВНЗ на бюджеті (на противагу контрактному навчанню);
-- академічні успіхи за результатами отримання попередньої освіти, виражені в отриманні диплома з відзнакою.

Цей допис не є фінальним чи проміжним звітом, але лише першим повідомленням, тому містить можливо неочевидні для загалу пареметри, такі, як коєфіцієнти кореляції Пірсона.
Простими словами, використовується математичний вираз того, наскільки середні значення одного параметру синхронно змінюються з середніми значеннями іншого параметру. Кореляція (взаємозв’язок) на рівні 0.5 і вище вважається середньою, а 0.7 і вище високою.

Отримані нами оцінки сили взаємозв’язку факторів:

Результат кандидата з Права пов’язаний з наступною силою (корреляцією) з:
• середнім балом атестату про середню освіту: 0.399 (слабкий зв’язок);
• оцінкою ЗНО з Української мови і літератури: 0.582 (взаємозв’язок середньої сили);
• оцінкою ЗНО з Історії: 0.595 (взаємозв’язок середньої сили);
• оцінкою ЗНО з Іноземної мови: 0.457 (взаємозв’язок середньої сили);
• оцінкою ЗНО з Математики: 0.542 (взаємозв’язок середньої сили);
• формою навчання у ВНЗ (стаціонар і т.п.) : 0.173 (дуже слабкий вплив на середній результат);
• наявністю диплома з відзнакою: 0.322 (слабкий вплив на середній результат);
• навчанням “на бюджеті”: 0.374 ((слабкий вплив але більший, ніж у диплома з відзнакою);
Як бачимо, оцінки шкільного ЗНО з Української мови, МАтематики, Історії і Іноземної мови, складених 4 і більше років тому, дозволяють більш точно прогнозувати успішність у фаховому випробуванні Право, в порівнянні з фактом наявності диплома про вищу освіту з відзнакою (!), та інших факторів.

Ми провели дослідження того, які саме комбінації предметів ЗНО найкраще прогнозують майбутні успіхи особи в фаховому випробуванні Право.
Рейтинг комбінацій наступний (цифрове значення кореляції відповідної суми результатів ЗНО з результатом фахового випробування Право):
• Українська мова + Історія + Математика – 0.652 (сила взаємозв’язку близька до межі між середньою і високою);
• Українська мова + Історія – 0.633;
• Українська мова + Історія + Іноземна мова – 0.607;
• Українська мова + Математика – 0.616;
• Українська мова + Іноземна мова – 0.554;
• Українська мова + Математика + Іноземна мова – 0.4;

Якщо дослідити прогностичну цінність різних комбінацій предметів ЗНО на загальну рейтингову оцінку кандидата на місце в магістратурі (сума балів за Право, ТЗНПК і Іноземну мову), то результати наступні:
• Українська мова + Іноземна мова – 0.711 (висока сила зв’язку !);
• Українська мова + Іноземна мова + Історія – 0.688;
• Українська мова + Іноземна мова + Математика – 0.661;
• Українська мова + Математика – 0.565;
• Українська мова + Історія + Математика – 0.562;
• Українська мова + Історія – 0.549;

Враховуючи суспільне напруження навколо результатів тестування Іноземної мови в складі Єдиного фахового вступного випробування цього року, можливо варто рекомендувати комбінацію Українська мова + Історія + Математика як компромісну для фіксованого переліку тестів ЗНО для вступу в бакалаврат Право. Хоча питання є заполітизованим, і, можливо, рішенням для зменшення напруження стане встановлення пропорцій між результатами тестів не на користь іноземної мови.

Одним з вразивших нас висновків (втім, як виявилось,давно відомим рекрутерам і роботодавцям) є те, що диплом з відзнакою є лише свідченням більшої старанності випускника, але не більшого рівня набутих компетентностей з основного фаху. 
При обговоренні цього результату з системними великими роботодавцями нам пояснили, що при прийомі на роботу молодого фахівця серед інших його (фахівця) характеристик роботодавець більшою мірою враховує факт навчання на бюджеті в відомій правничій школі, ніж факт наявності диплома з відзнакою тієї ж правничої школи.

Відповідь на запитання, поставлене в заголовку-- "Безумовно ТАК". 
І це є першим в історії українського ЗНО подібним висновком, оскільки репрезентативне для багатотисячної сукупності вже дипломованих фахівців дослідження довгострокової прогностичної валідності шкільних тестів ЗНО ще ніколи не проводилось. 

Ми продовжимо публікувати інші дані дослідження в наступних дописах.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

НОВИНИ ПРО ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ ДО МАГІСТРАТУРИ ЗА ТЕХНОЛОГІЄЮ ЗНО У 2018 РОЦІ
ЗНО чекає не лише на магістрів-правників

З наступного року тести складатимуть соціологи, психологи й низка інших фахівців

Попри те, що на українському ринку праці юристів надміру, випускники шкіл рік у рік охоче обирають правничі професії. Під час цьогорічної вступної кампанії рейтинг найпопулярніших фахів очолили «філологія», «право» й «менеджмент». На ці напрями абітурієнти подали найбільше заяв, повідомляють у Міністерстві освіти і науки.
Звісно, попит породжує пропозицію — правників нині готують чи не в кожному університеті. Проте запитання, наскільки якісну освіту здобувають у непрофільних вищих навчальних закладах майбутні судді, прокурори, адвокати, нотаріуси чи юридичні консультанти, залишається риторичним. Ще два роки тому в профільному відомстві зазначали, що вступ на магістратуру з права був неабияк корумпованим. Нині прозорість такого добору дає змогу забезпечити довгоочікуване запровадження фахового тесту за технологією ЗНО. У 2018 році незалежне оцінювання, щоправда, лише з іноземної, складатимуть і майбутні магістри з інших спеціальностей.
Схеми зруйновано?
Щоб створити прозорі умови вступу, в 2015 році тодішній профільний міністр Сергій Квіт разом з першим заступником Інною Совсун почали працювати над запровадженням ЗНО для майбутніх магістрів-правників. Торік улітку першому заступникові вже нового міністра Лілії Гриневич Інні Совсун вдалося пілотувати проходження незалежного оцінювання під час вступу на магістратуру з права у дев’яти університетах. Тоді чиновники зіткнулися з неабияким спротивом ректорів левової частки вишів, адже, вочевидь, новація нависла над корупційними схемами дамокловим мечем. Цьогоріч крига скресла: фаховий тест за технологією ЗНО для майбутніх магістрів-правників нарешті став обов’язковим у всіх вишах країни.
Нині в МОН зазначають, що за технологією зовнішнього незалежного оцінювання набір на магістратуру за фахом «право» здійснювали 104 виші. Улітку на базі закладів освіти створили 75 пунктів тестування. Фаховий тест був комплексним і складався з трьох блоків: загальні навчальні правничі компетентності (перевірка аналітичного, критичного й логічного мислення), тест із шести базових юридичних дисциплін (конституційне, адміністративне, цивільне, цивільне процесуальне, кримінальне, кримінальне процесуальне право) й завдання на знання іноземної мови.
Кожен п’ятий  не впорався
Результати проілюстрували загальну картину рівня знань, які здобули бакалаври під час навчання на правничих факультетах. В Інституті освітньої аналітики МОН сформували рейтинг вишів відповідно до того, наскільки успішно їхні випускники подолали поріг «склав/не склав» з усіх блоків тестування і який набрали середній бал під час ЗНО. Найкращі показники з підготовки правників продемонстрували профільні юридичні й класичні університети, а також виші з економіки, фінансів, управління і підприємництва. Найвищі бали у випускників-бакалаврів Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Львівського національного університету ім. Івана Франка.
З’ясувалося, що найгірше навчають юристів в аграрних, правоохоронних і приватних вишах. Найнижчий рівень показали випускники Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, Академії Державної пенітенціарної служби та ін. Кожен п’ятий вступник на магістратуру з права не подолав порога «склав/не склав» з усіх блоків тестування.
«Завдяки незалежному тестуванню ми змогли оцінити, який рівень підготовки дають наші університети випускникам за фахом «право», і жахнулися, — зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. — Те, що непрофільні виші даватимуть гірші результати, було очевидним, але нам потрібні були фактичні показники. Досить ілюстративно, що близько 9% відмінників з дипломами з відзнакою не подолали порога «склав/не склав».
Одначе в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) радять не поспішати з остаточними висновками: над докладним аналізом саме працюють провайдери цього процесу. «Наскільки успішно відбулося ЗНО під час вступу на магістратуру з права, ще зарано говорити, оскільки дуже багато «але», — запевняє директор УЦОЯО Вадим Карандій. — Тож остаточні результати плануємо презентувати у грудні. Загалом тестування відбулось організовано, результати надійні, сумнівів щодо них немає. Проте основною метою цього випробування була не перевірка знань випускників-бакалаврів, а організація конкурсного добору під час вступу на магістерські програми з права».
Під час тестування було дотримано процедури проведення ЗНО: добір персоналу здійснювали Український і регіональні центри оцінювання якості освіти. «До персоналу долучалися різні категорії: і з вишів, і з загальноосвітніх, — пояснює Вадим Карандій. — Але, по-перше, це були представники незацікавлених сторін, тобто унеможливлювалися моменти, пов’язані з конфліктом інтересів. По-друге, пункти тестування були розташовані в усіх обласних центрах, і кожен вступник мав право вибору, де проходити тестування. До речі, на відміну від попередніх років, учасник такого іспиту міг подати свої результати до кількох університетів — за аналогією із зовнішнім оцінюванням на бакалаврські програми.
Єдине, наш центр не займався розробленням змісту тестових завдань з права. Над змістом працювали спеціальні групи при Міністерстві освіти і науки, до складу яких увійшли викладачі університетів, юристи-практики, науковці. Новизна у тому, що цей іспит було проведено у співпраці з багатьма представниками наукових установ і навчальних закладів».
Фото з сайту master.com


Улітку — випробування  з іноземної
У 2018 році обов’язкове ЗНО складатимуть не лише вступники на магістратуру з права, а й з міжнародного права. Також проходитиме експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов на спеціальності галузей знань: 
      - «гуманітарні науки» (крім філології), 
      - «соціальні та поведінкові науки», 
      - «журналістика», 
      - «сфера обслуговування»
      - «міжнародні відносини» (крім спеціальності «міжнародне право», Із якого вступники складатимуть фаховий тест).

Відкриваємо перелік галузей знань і спеціальностей. Тут прописано, що
до гуманітарних, окрім філології, належать філософія, культурологія, релігієзнавство, історія й археологія;
      до соціальних і поведінковихекономіка, політологія, психологія, соціологія;
до сфери обслуговування входять готельно-ресторанна справа й туризм.

«Наступного року перелік напрямів і спеціальностей, за якими складатимуть ЗНО під час вступу на магістратуру, збільшиться, — каже директор УЦОЯО. — У цю категорію потрапляє великий перелік гуманітарних спеціальностей, поведінкових наук. Тест проходитиме як експеримент, тож має відбутися апробація самої форми. Бо, щиро кажучи, якщо всіх випускників бакалаврських програм протестувати на знання іноземної мови, обсяг такого тестування може бути набагато більшим, ніж аналогічне оцінювання з іноземної під час вступу на бакалаврські програми».
До чого готуватися майбутнім магістрам уже нині, цікавлюсь. «У тесті з іноземної поки що не плануємо застосовувати аудіювання, навіть не буде завдань з письма, лише два види мовленнєвої діяльності: читання і використання мови, — розповідає Вадим Карандій. — Стосовно фахового іспиту з права нині ще багато невизначеності, відповідне положення розробляють. Якщо торік юристи складали комплексний тест із трьох блоків в один день, то тепер плануємо його розділити: окремо фахове тестування, в окремий день — іноземна мова. Тобто правники складатимуть ЗНО з іноземної, як і вступники на магістратуру з інших фахів».
У яких формах відбуватимуться тестування і з права, і з іноземних мов, достеменно не відомо. У центрі обіцяють повідомити про це майбутніх магістрів упродовж грудня. Проте вже відомі дати реєстрації й проведення незалежного оцінювання: кожен охочий може знайти їх в Умовах прийому на навчання до вишів у 2018 році. Так, реєстрація для складання єдиного фахового вступного іспиту з іноземної починається 14 травня й закінчується о 18.00 5 червня 2018 року. У ці самі терміни триватиме реєстрація електронних кабінетів вступників. Основна сесія ЗНО з іноземної відбудеться 11 липня, зокрема й для юристів. Фахове випробування з права заплановано на 13 липня наступного року
Змінено: Ігор Опольський - 13.12.2017 18:22:34
 
Продовження теми на 2018 рік за цим гіперпосиланням.
Страницы: 1
Читають тему