Повернутись до звичного вигляду

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12 След.
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення

У Міністерстві освіти і науки обіцяють широко висвітлювати всі етапи вступної кампанії
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/vnz/75167/
Вступна кампанія пройде максимально прозоро, - Шкарлет
Упродовж усього періоду вступної кампанії Міністерство освіти і науки буде широко висвітлювати всі її етапи та надавати всіляку підтримку вступникам.
Про це повідомив в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
За його словами, за перші три тижні роботи консультаційного центру МОН з питань вступної кампанії надано понад 1 400 телефонних консультацій та опрацьовано більш ніж 500 електронних звернень.
«Застосування різних каналів комунікації, які дозволяють максимально охопити аудиторію вступників і оперативно відповісти на всі їхні запитання, а також поширити важливу інформацію, дає нам впевненість, що вступ пройде злагоджено та максимально прозоро. Не пізніше 24 липня в усіх вишах має розпочатись реєстрація на вступні іспити та творчі конкурси на базі повної загальної середньої освіти. А основний етап вступної кампанії стартуватиме 1 серпня з реєстрації електронних кабінетів», - зазначив .в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Навчання в декількох містах одночасно: академічна мобільність набирає популярністі
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/consultations/74690/
Програма «Академічна мобільність» в «ОЮА»
Національний університет «Одеська юридична академія» знаходиться в прекрасному місті Одеса. Це місто з унікальною історією, видатною архітектурою, багатою культурою, неповторною атмосферою. Але, навіть маючи велике бажання навчатися біля моря, не всі з певних причин можуть залишити сім'ю, рідний дім і приїхати на навчання в інше місто і регіон. У НУ «ОЮА» передбачили цей момент.
Національний університет «Одеська юридична академія» реалізує унікальний проект «Академічна мобільність» всередині України. Університет має структурні підрозділи за межами Одеси в шести містах нашої країни: Києві, Івано-Франківську, Миколаєві, Черкасах, Чернівцях, Кривому Розі.
Тобто без переїзду, у себе на місці, студенти можуть навчатись і отримати престижний диплом Національного університету «Одеська юридична академія». І цей проект реально працює і відкриває нові можливості для студентів.
Вступивши до університету, можна, наприклад, провчитися рік або кілька років в Одесі, а потім перевестись в структурний підрозділ в іншому місті. І навпаки: вступивши до одного із структурних підрозділів, можна потім перевестись на навчання в Одесу.
Також можна закінчити бакалаврат в одному місті, а на магістратуру вступити в іншому. Програма «Академічна мобільність» створена спеціально для тих студентів, які хочуть розширити рамки своєї освіти і хочуть за роки навчання пожити і повчитися в різних містах України.

Довідник ВНЗ України
Матеріал за посиланням http://osvita.ua/vnz/guide/

Повні стипендії для здобуття освіти у престижних школах та університетах США та світу
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/abroad/higher_school/united-states/71684/
Ukraine Global Scholars оголошує набір 2020
Ukraine Global Scholars (UGS) — неприбуткова організація, що допомагає українським учням та ученицям здобути повні стипендії для здобуття освіти у престижних школах та університетах США та світу. У цьому році команда UGS планує обрати 50 молодих українців, що вже восени вступатимуть до американських навчальних закладів. Перший етап відбору триватиме до 15 квітня.
За п’ять років існування ініціативи, 76 фіналістів та фіналісток UGS отримали гранти загальною сумою у 20 мільйонів доларів, що покривають вартість навчання та проживання за кордоном. Фіналісти та фіналістки UGS безкоштовно навчаються у приватних школах-пансіонах (Phillips Academy Andover, Deerfield Academy, Choate Rosemary Hall тощо), а також у престижних університетах, таких як Harvard, Stanford, Columbia, Dartmouth, NYU Abu Dhabi та інших.
Що дає участь у Ukraine Global Scholars?
  • Професійну та безкоштовну допомогу під час вступу в найкращі школи-пансіони та коледжі США та світу;
  • Підтримку під час навчання за кордоном, включно із розміщенням у хост-родинах під час канікул, коли школи закриваються;
  • Допомогу із пошуком літніх стажувань у найкращих компаніях України;
  • Членство та доступ до всіх ресурсів однієї з найуспішніших спільнот України із глобальним мисленням та можливостями.
Хто може подати заявку? 
Кожен український школяр чи школярка, які зараз навчаються у 8-11 класах загальноосвітніх шкіл, володіють англійською мовою та хочуть повернутися до України після навчання за кордоном, мають спробувати свої сили. Якщо ви є учасником предметних олімпіад, різноманітних позакласних конкурсів, спортивних змагань, волонтерських проектів, або вже заснували власний стартап, не забудьте зазначити це у вашій заявці.
Як пройти відбір?
Після першого туру (заявка із декількома есе) на вас очікують онлайн-тести з математики та англійської мови, що схожі на тести SAT та TOEFL. За цим слідує останній раунд – два інтерв’ю з волонтерами та засновниками програми.
Для порад із написання есе та заповнення заявки можна переглянути онлайн-курс UGS, що знаходиться у відкритому доступі на платформі Prometheus. Також радимо слідкувати за сторінкою програми у Facebook і Telegram каналом, де фіналісти та фіналістки програми відповідають на поширені запитання.

ЯК ВСТУПАТИМУТЬ ВИПУСКНИКИ У 2020 РОЦІ

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://osvitoria.media/news/yak-vstupatymut-vypusknyky-u-2020-rotsi-video/

В Україні вже завершилася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Далі в абітурієнтів — вступна кампанія. Утім цьогоріч вона розпочнеться на місяць пізніше, ніж зазвичай. Причина — пандемія COVID-19. Навчання в університетах розпочнеться не раніше, ніж 15 вересня.Про те, як вступатимуть українські випускники і коли розпочнеться новий навчальний рік у вишах, відео підготував 24 канал.

blob:https://24tv.ua/83588505-8884-49a5-b3f0-2584bd3735e6

Як проходитиме вступна кампанія
Вже 1 серпня абітурієнти можуть реєструватися в особистому кабінеті, а за два тижні зможуть подати заяви в університети.
Подавати заяви у виші майбутні першокурсники зможуть, як і у 2019 році, онлайн.Приблизно з 13 серпня.
Одночасно на бюджет можна буде подати 5 заявок. А от фахові іспити і творчі конкурси скласти онлайн не вийде.

Пройдуть додаткові іспити з 1 по 12 серпня. Оригінали документів університети прийматимуть до 31 серпня включно.
Як розповів генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров, на перший курс кампанія завершиться, у цілому, на початку вересня.

Ключові її дати припадуть на кінець серпня, коли будуть визначені розміщення бюджетних місць. Контрактників ще добиратимуть весь вересень.

Додаткова сесія ЗНО

Утім, не для всіх абітурієнтів вступна кампанія розпочнеться в середині серпня. Адже досить багатьох охочих стати студентом не було допущено до ЗНО.«Певну кількість учасників ми не допустили через підвищену температуру, певна кількість учасників перебувала на обов’язковій самоізоляції. У нас 379 тисяч учасників було зареєстровано. Близько 25% не прийшли», — повідомила заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко.Для таких абітурієнтів незабаром розпочнуть додаткову сесію ЗНО. Останні результати тестувань будуть відомі достатньо пізно — 27 серпня. Відтак, майже чверть абітурієнтів зможе подати документи вже наприкінці вступної кампанії.

Пільги для абітурієнтів з окупованих територій
Абітурієнтів з Криму та ОРДЛО безкоштовним навчанням зможуть забезпечити 105 українських вишів. Посередником між університетами та випускниками є освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».Освітні установи допоможуть отримати запрошення, які гарантують перетин кордону без обсервації та поселення в гуртожитку безоплатно.«Вступати за цією процедурою, у межах квоти-2 можуть лише ті діти, які отримували повну середню освіту після 2014 року. Ті, хто отримував освіту до того часу, вступатимуть на загальних умовах», — пояснила начальниця головного управління вищої освіти МОН Світлана Кретович.Навчання в університетах розпочнеться не раніше, ніж 15 вересня. Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2020/informacijni-materiali/infografiki-vstup-2020
Змінено: Олена Холод - 21.07.2020 09:53:12

МАЙЖЕ 5 000 ГРОМАДЯН ВЖЕ СКОРИСТАЛИСЬ МОЖЛИВІСТЮ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЇ МОН ЩОДО ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням:https://mon.gov.ua/ua/news/majzhe-5-000-gromadyan-vzhe-skoristalis-mozhlivistyu-otrimati-konsultaciyi-mon-shodo-vstupu-do-zakladiv-vishoyi-osviti

З30 червня 2020 року в МОН запрацював консультаційний центр, послугами якого можуть користуватись цьогорічні вступники. За перші три тижні його роботи надано понад 1 400 телефонних консультацій та опрацьовано більш ніж 500 електронних звернень. Крім того, цього року за підтримки Урядового контактного центру на сайті МОН запрацював чат-бот, поки він користується найбільшою популярністю – з його допомогою надано 3 216 консультацій.

“Застосування різних каналів комунікації, які дозволяють максимально охопити  аудиторію вступників і оперативно відповісти на всі їхні запитання, а також поширити важливу інформацію, дає нам впевненість, що вступ пройде злагоджено та максимально прозоро. Не пізніше 24 липня в усіх вишах має розпочатись реєстрація на вступні іспити та творчі конкурси на базі повної загальної середньої освіти. А основний етап вступної кампанії стартуватиме 1 серпня з реєстрації електронних кабінетів. Упродовж усього періоду вступної кампанії МОН буде широко висвітлювати всі її етапи та надавати всіляку підтримку вступникам”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Відповіді на найпоширеніші запитання, які МОН традиційно отримує під час вступної кампанії, розміщено також на сайті Міністерства у розділі Вступ 2020. Цей розділ постійно оновлюється – у ньому можна знайти новини, інфографіку та відеороз’яснення з найбільш актуальних питань.

Для вступників із тимчасово окупованих територій, завдяки об’єднанню ресурсів МОН, Урядового контактного центру та Фонду “Відкрита політика”, з 12 лютого 2020 року працює окрема гаряча лінія 0800 504 425. Загалом потенційним вступникам із ТОТ надано більш як 3 500 консультації.

Профільна група “Вступ 2020” у Фейсбуці, яку створило МОН, і в яку також можна написати свої запитання, зараз налічує майже 15 тис учасників.

Нагадуємо, що завершилась основна сесія ЗНО-2020: останнє тестування з хімії складали понад 10 тис осіб.
Змінено: Олена Холод - 21.07.2020 12:18:24

Одночасно на бюджет можна подати 5 заявок: вступна кампанія 2020 року
Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://vseosvita.ua/news/odnochasno-na-biudzhet-mozhna-podaty-5-zaiavok-vstupna-kampaniia-2020-roku-19464.html

Які зміни щодо вступу до вишу чекають цьогорічних абітурієнтів.

Вже 1 серпня абітурієнти зможуть реєструватися в особистому кабінеті порталу обраного університету. А за два тижні подати заяви до вишу.
Через пандемію коронавірусу графік вступної кампанії змістився на місяць. Подавати заяви до ВНЗ абітурієнти можуть як і минулого року — онлайн. Можливо, це буде з 13 серпня. Одночасно на бюджет можна подати 5 заявок, — повідомляє "24 канал".
Для складання іспитів, а також для участі у творчих конкурсах, пройдуть додаткові екзамени з 1 по 12 серпня. Оригінали документів університети прийматимуть до 31 серпня включно.
Цитата

Для бюджетних місць на перший курс вступна кампанія закінчиться на початку вересня, але контрактників набиратимуть увесь вересень, — говорить Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН.

Навчання в університетах розпочнеться не раніше 15 вересня. Утім, не для всіх абітурієнтів вступна кампанія закінчиться у серпні, адже багатьох охочих вступити до вишу не було допущено до ЗНО.
Цитата

Певну кількість учасників ми не допустили через підвищення температури, ще частина перебувала на обов'язковій самоізоляції. Загалом зареєструвалися, але не прийшли до пунктів тестування близько 25% учасників ЗНО, — повідомляє Тетяна Вакуленко, заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, раніше ми писали про графік додаткових сесій ЗНО для абітурієнтів, які з тих чи тих причин не з'явилися на основну сесію.
Щодо абітурієнтів з ТОТ, безкоштовним навчанням їх можуть забезпечити 105 українських вишів. Посередником між університетами та випускниками будуть освітні центри "Донбас-Україна" та "Крим-Україна". Освітні установи зможуть отримати запрошення, які гарантуватимуть поселення в гуртожитку безкоштовно, в тому числі й перетин кордону без обсервації.
Цитата

Вступати за умов безкоштовного проживання в гуртожитку та перетину кордону без обсервації можуть лише ті діти, які отримували повну загальну середню освіту після 2014 року. Ті, хто отримав освіту до 2014 року вступатимуть на загальних підставах, — зявляє Світлана Кретович, начальник головного управління вищої освіти МОН.

Змінено: Олена Холод - 21.07.2020 15:44:31

24 липня виші розпочнуть реєстрацію на іспити та конкурси

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/consultations/75173/

Не пізніше ніж 24 липня в усіх закладах вищої освіти має розпочатись реєстрація на вступні іспити та творчі конкурси.
Для вступників на бюджет творчі конкурси та вступні іспити проводитимуться в кілька потоків. За інформацією Міністерства освіти і науки, це зроблено для того, щоб вступники мали більше можливостей для вступу до різних вишів у разі збігу дат проведення цих випробувань.
Загалом вступні іспити та творчі конкурси відбуватимуться для вступників на місця державного замовлення з 1 до 12 серпня, на контракт – з 1 до 22 серпня.

Як проходитимуть вступні іспити та творчі конкурси (відео):

https://youtu.be/ewk3qiQ6GEk
Змінено: Олена Холод - 21.07.2020 18:25:28

Як проходитимуть вступні іспити та творчі конкурси
Перегляд відео доступний за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=ewk3qiQ6GEk&feature=emb_title

НУ «ОЮА» став одним із перших закладів вищої освіти, який запустив віртуальний 3D тур університетом
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/consultations/75172/

Національний університет «Одеська юридична академія» завжди радо приймає вступників на днях відкритих дверей, коли кожен має змогу оглянути університет особисто.
Але технології не стоять на місці і щодня розвиваються. Саме тому НУ «ОЮА» став одним із перших закладів вищої освіти, який запустив віртуальний 3D тур університетом.
Усі бажаючі, зокрема майбутні абітурієнти, тепер мають змогу відвідати аудиторії, зали та оглянути усю матеріально-технічну базу університету, не виходячи з дому.
Окрім того, важливим для вступників є те, що таким чином можна оглянути умови проживання в гуртожитку.
Шукайте «Одеську юридичну академію» в Google Maps або ж переходьте на сайт та будьте одними з перших, хто відвідає одеський університет онлайн.
Переглянути тур можна, перейшовши за посиланням https://www.onua.edu.ua/ru/virtualnyj-tur-po-universitetu

Аліна Свідерська: Як же я хочу знову в Кембрідж!
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/abroad/higher_school/england/43426/

Виступаючи перед відвідувачами виставки «Бізнес по-англійськи», організованої в Києві компанією «Бізнес-Лінк», випускниця Кембріджського університету Аліна Свідерська поділилася своїм досвідом навчання в одному із кращих університетів світу:
Я закінчила магістратуру права Кембріджського університету у 2012 році. Зараз працюю юристом у міжнародній юридичній компанії «Кліффорд Чанс», я є президентом Кембриджської асоціації випускників, а також допомагаю офісу прем᾽єр-міністра з питань дерегуляції.
Розділю свою розповідь на три етапи. Перший етап – це до вступу – те, що повинні робити абітурієнти впродовж одного року або двох-трьох років. Другий етап – це сам вступ: документи, які вони повинні підготувати і на чому повинні зробити акцент. І третій етап – це вже сам Кембрідж і студентське життя, – найцікавіше.
Перший етап: до вступу
Зроблю акцент на тих документах, які треба підготувати для вступу, а також на етапах, над якими абітурієнти повинні працювати вже зараз. Мене часто питають: «Чи важко було поступити в Кембрідж?». Відповісти на це запитання дуже важко.
Я хотіла вступити в Кембрідж із 17 років, тобто в мене цей етап зайняв три роки. Я знала, що мені треба зробити, їздила на конференції, літні школи, брала участь в юридичних змаганнях тощо.
Три роки я знала, над чим треба працювати, і працювала. Це не було рішення, прийняте за один тиждень. Дуже часто чую, що люди кажуть: «Ось я за тиждень вирішив, побачив оголошення, подав документи, і в мене все відмінно пройшло». У мене такої історії не було. У мене все було дуже важко. Я довго складала іспити IELTS і TOEFL. У мене не виходило, я знову починала, домагалась, домагалась до кінця, поки не поступила.
Найважливіше знати, чого від вас хоче Кембрідж. Це не тільки хороші оцінки, не тільки хороший ВНЗ. Це активне соціальне життя, це волонтерство, це участь у конференціях, створення якихось своїх особистих організацій. Тобто там повинні бачити, що ви різнобічно розвинена людина. При підготовці документів та подачі їх в університет ви повинні це розуміти і бути до цього готовими.
Другий етап: подача документів
Що треба мати при подачі? Перше – це мотиваційний лист. Я вважаю, що це один з найбільш важливих документів, бо, саме аналізуючи мотиваційний лист, люди дивляться, чи підходите ви і чому. Що у вас такого особливого? Що вас відрізняє від тисячі або двох тисяч інших людей, які подають документи разом з вами? Вибирають у результаті осіб 200–300, залежно від року й курсу.
Далі – резюме. Воно досить стандартне – одна сторінка тексту, найголовніші деталі вашого робочого досвіду або навчання, рекомендаційний лист, IELTS/TOEFL та оцінки. Зазвичай оцінки перекладають. Я вчилась у «Києво-Могилянської академії», у нас був центр, де можна було перекладати дипломи, нам допомагали абсолютно з усім процесом. Або це можна робити самостійно. Це не проблема.
Особливий акцент хочу зробити на тестах з англійської. Якщо ви ще їх не складали, то починайте складати вже зараз. Тестування діє впродовж двох років. Можете за рік до вступу починати їх здавати, дивитись, виходить у вас чи ні, щоби була можливість перездати. Я здавала IELTS три рази, не дивлячись на те, що англійську знаю досить добре. Просто тести дуже специфічні. Будьте до цього готові.
Мотиваційний лист теж дуже важливий, тому що ви не повинні казати, що «я хочу поступити в Кембрідж, бо це найкращий ВНЗ на світі, і за рейтингами теж дуже добрий, і я думаю, що я такий «класний» і зможу там добре вчитись».
Треба довідатись, які курси є в Кембріджі. Наприклад, якщо ви юрист – там викладають міжнародне публічне право, там прекрасний професор Кроуфорд, який практикував у міжнародному суді справедливості в Гаазі, ось я хочу працювати з цим професором і писати під його керівництвом дисертацію. Тобто мусить бути більш специфічне продовження, більш конкретне.
Чи ви знаєте, що, наприклад, там є центр міжнародного права, який спеціалізується на екології? Ви скажіть: «Ось я поступлю в Кембрідж і буду співпрацювати з цим центром екології. Мені це дуже допоможе, а без цього я не зможу далі жити». Тобто якщо вони бачать, що ви більш специфічно ставитесь до всього, а не висилаєте стандартний мотиваційний лист у всі університети, то шансів потрапити в Кембрідж буде набагато більше.
Можна казати про бібліотеки, про нетворкінг, бо нетворкінг в університеті – це найкраще, що в ньому є. Це люди з усього світу, яких ви зустрічаєте, з найрізнішими backgrounds, з досвідом роботи, і це найпрекрасніше в моєму університетському досвіді.
Окремий етап вступу в університет – стипендія
Я б дуже й дуже-дуже радила вступати на магістратуру саме зі стипендією. На бакалаврат, як правило, дуже важко потрапити на стипендію, мало хто дає її. Це 3–4 роки. І я практично навіть не бачила стипендій на бакалавраті. На магістратуру дуже багато стипендій. На LLM у попередньому році можна було поступити – стипендію тобі відразу ж дають, бо були й Пінчук, і Фірташ, і Фонд Сороса.
Я вчилась у Кембріджі за стипендією Сороса. Отримувала дві стипендії. Одну стипендію Пінчука, яка повністю покривала всі витрати, і друга стипендія Сороса – теж усе покривала. Я вибрала стипендію Сороса. Мені покривали все, аж до квитків туди й назад, гроші на харчування, перельоти, у мене залишалося ще на подорожі по всьому світу, - усе за рахунок стипендії.
Зараз теж є стипендії. Це стипендії Пінчука – вони покривають 100 % витрат. Чівнінг з цього року активно почали давати стипендії, які теж покривають 100 % витрат, дуже рекомендую. Це престижна стипендія, у них хороший нетворкінг, вони часто влаштовують конференції по всьому світу.
Також є стипендії й самого університету Кембрідж, але їх важче отримати, тому що набагато більше коло людей, які подають документи у ВНЗ. І ще є стипендії коледжу.
Найцікавіша частина – навчання в Кембріджі
Я буду розповідати про специфіку магістратури. Магістратура права, насправді, не дуже складна. Юридичний бакалаврат у Кембріджі надзвичайно складний. Там день у день у тебе заняття, постійно якийсь контроль.
І найцікавіше, що в Кембріджі немає таких стандартних лекцій-семінарів, як у нас. Тобто приходиш, на семінарі сидить тридцять осіб, кого спитають – той і відповідає. У Кембріджі по-іншому. Ти зустрічаєшся із професором, сидять ще три людини або одна. Тобто такий варіант, що я ось на сьогодні не підготуюсь, а хтось інший відповість за мене, не проходить.
Ти постійно повинен бути готовим, постійно пишеш якісь есе, дисертації, постійно йде спілкування із професором. І в цьому специфіка навчання у Британії порівняно з Україною.
LLM трохи простіше. І простіше, і складніше одночасно. Простіше, бо тебе взагалі ніхто не контролює. У тебе одна форма контролю - це чотири іспити в кінці року. Тобто цілий рік сам себе контролюєш. Я вибрала чотири іспити в кінці року, бо хотіла більше дізнатися про Кембрідж, щоби було більше часу.
Навчання розділене на три триместри. Упродовж першого триместру до нового року зазвичай ніхто нічого не робить. Усі дізнаються про соціальне життя Кембріджа, подорожують, відвідують конференції, літні школи. І вже навесні, коли починається найкрасивіша пора року – усі готуються до іспитів, на вулицях нікого немає. І тільки влітку всі виходять уже, як з печери. Уже влітку можна починати жити заново.
Іспити в Кембріджі дуже-дуже складні, узагалі не порівняти з українськими, тому що в нас там було все в письмовому вигляді. За годину треба було написати десять сторінок тексту, тобто часу навіть подумати немає. Ти просто повинен знати, що відповідати. Тобі ставлять запитання і ти відповідаєш – пишеш, пишеш. Там треба не просто процитувати одну книжечку. Треба процитувати книжку, покритикувати її, навести приклади судових рішень, навести  приклади з академічної літератури. Дуже складно, але мені сподобалось, тому що ти відчуваєш, наскільки глибше можеш знати предмет порівняно з тим, наприклад, як ти його знала в Україні.
Також частиною мого навчання була участь у конференціях та юридичних змаганнях. Були змагання, на яких ми виграли європейський раунд і поїхали в Гонконг – нам Кембрідж і спонсори оплатили поїздку. Дуже хороша можливість, яку дає Кембрідж.
Соціальне життя Кембріджа
Це те, що я ніколи ніде не бачила: у Кембріджі, напевно, тисячі товариств. Рік починається з того, що ти приходиш у величезний зал, в якому представлені різні спілки – китайської каліграфії, Вінні-Пуха, фехтування. Я особисто записалась у балетну школу, в яхт-клуб, на іспанський і на щось там іще далі за списком.
Якщо у вас не було часу або можливості реалізувати якесь секретне бажання - вступити у клуб Вінні-Пуха і знати про нього все, то в Кембріджі ви отримаєте таку унікальну можливість. З одного боку, це класно. Ти приходиш на цей ярмарок, записуєшся в кожну спілку, яка тобі подобається. Потім тобі цілий рік приходить мільйон повідомлень. Мені до цих пір, до речі, приходять повідомлення з wine tasting society: приходиш, пробуєш вино, дегустуєш, дізнаєшся, з якого воно схилу Франції. Ці повідомлення приходять до цих пір. І я думаю: «Ну чому я не в Кембріджі? Як же я хочу знову в Кембрідж!».
Особливість Кембріджа в тому, що там всі спілки дуже доступні. Там усе дуже дешево. Я вам розповім: наприклад, я завжди думала, що яхти – це щось неймовірне, тільки супербагаті люди можуть собі дозволити займатись яхтингом.
У Кембріджі за 300 євро ми полетіли літаком на Канарські острови, об’їхали на яхті навколо островів. Туди входило ще харчування і всі дрібниці, які були потрібні. 300 євро! Для мене це було щось нереальне, що сталось і стало реальністю!
Тісний зв’язок із професорами
Також дуже привабливо в Кембріджі те, що є тісний зв’язок із професорами. Наприклад, у нас були ланчі із професором. Професор нашого коледжу запросив нас до себе додому, познайомив з дітьми, із собачкою, готував нам печиво, у фартушку ходив. Дуже класно! У нас в Україні я такого не помітила. У нас просто: «професор – студент» – таке ставлення. А там більше: як людина з людиною.
Він усім казав: «Якщо є якісь проблеми, ти підійти до мене, розкажи. Якщо будеш подаватись на роботу в інші університети, теж до мене підходь, я тобі допоможу у всьому». Дуже класний зв’язок із професорами.
Наша професор з корпоративного права влаштовувала нам дегустацію вина – на лекцію спеціально нас заманювала, щоб ми прийшли у п’ятницю ввечері. Дегустація, звісно ж, була після лекції, не під час неї. Але таке теж було.
Можливості
Часто кажуть, що Кембрідж – це місто втрачених можливостей, тому що їх настільки багато, що ти дійсно щось можеш упустити. І у тебе часто, особливо на початку року, таке відчуття: «Я щось пропущу! Я щось пропущу! Мені треба й туди, і туди, і туди!». Але найважливіше, це не пропустити можливість потрапити в Кембрідж, бо це просто незабутній досвід!
Минуло вже два роки, як я випустилась, і чесно – не проходить дня або тижня, щоб я не пригадувала Кембрідж. Напевно, саме тому я повернулась сюди і створила Кембріджську спілку, якої раніше не було. Я зараз поєдную всіх, хто хоче поступати, всім їм допомагаю, кажу: «Так, хлопці, звісно ж, ви повинні це бачити, повинні це пробувати і відчути, щоби зрозуміти, наскільки велика різниця і як ви можете розвиватись далі». Тому що в Україні «все класно», так, ти відмінник, і все таке. Приїжджаєш туди й бачиш людей, які у сто разів крутіше, ніж ти: вони відмінники, вони займаються спортом, вони знають десять мов, вони подорожують по всьому світу і плюс, у них ще є час відпочивати та спілкуватися з друзями. Наскільки класний приклад тайм-менеджменту й особистісного розвитку, який треба побачити і все це пропустити через себе.
Життя після Кембріджа
Після Кембріджа я чотири місяці проходила стажування в Лондоні в цивільній організації. Ми лобіювали законопроекти в парламенті Великої Британії. Це прекрасний досвід, не порівняти спілкування з нашими парламентаріями і з британськими. Це я теж уважаю неоціненним досвідом.
Після цього я повернулась в Україну, я дійсно цього хотіла. Багато людей, до речі, повертаються в Україну, в основному через юридичну специфіку, тому що юристам дуже важко залишитись У Великій Британії. Якщо ж у вас інша спеціальність, можливо, це буде трошечки простіше – вам треба буде складати різні іспити, тести.
Якщо у вас британський диплом, вас спочатку просто примічають: «О, випускник Кембріджа, давайте запросимо його на інтерв’ю». Ну, а там уже як ви себе покажете на інтерв’ю, так усе й буде.
Я знайшла роботу, можна сказати, без проблем. Вважаю, що мені досить пощастило, я працюю в хорошій фірмі, зараз плюс ще допомагаю державі, працюю над реформуванням. Постійно спілкуюся з усіма тими, з ким вчилась. Підтримуємо контакти. Також ми зараз об’єднались в організацію «Професійний уряд», яка об’єднує випускників всіх зарубіжних вузів. Ми допомагаємо людям пройти в державні служби. Багато хто вже знайшов роботу за допомогою «Професійного уряду».
Тож можливостей дуже багато. Головне їх бачити, пробувати, вірити в себе. Треба знати, чого ви хочете, що для цього треба зробити і йти до цього. Усе дуже реально. Треба дуже хотіти, як я хотіла вступити в Кембрідж, – три роки крок за кроком йшла до цього і прийшла

Британські університети: гід для аспірантів
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/abroad/higher_school/england/38574/

Статистичні дослідження ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку) свідчать про те, що британські університети впевнено займають другий рядок у списку найбільш бажаних місць навчання. За показником кількості іноземних студентів університети Великої Британії випереджають навіть провідні університети США. У 2011–2012 роках в університетах Сполученого Королівства навчались більше 400 тис. студентів (дані Статистичного агентства вищої освіти). Більше половини з них (209 710 осіб) навчались в аспірантурі.
Згідно із заявою Пет Кіллінглі, директора Британської Ради вищої освіти, кількість іноземних студентів, які навчаються в аспірантурі, уже перевищує кількість британців, які отримують цей же ступінь. Особливо це помітно серед студентів, які вивчають STEM-предмети (наука, технології, інженерія, математика). Учні приїжджають з усього світу. «Ви станете частиною інтернаціонального співтовариства, знайшовши в одному кампусі представників п’ятдесяти національностей», – заявляє Кіллінглі.
Велика Британія приваблює іноземних студентів не сонячною погодою чи доступними цінами на навчання, а репутацією, адже тут розташовані найстаріші та найавторитетніші світові університети. Чотири з них представлені в ТОП-10 рейтингу QS World University Rankings 2013/14 академічного року:
  • Кембрідж (3-я позиція);
  • Університетський коледж Лондона (4-е місце);
  • Імперський коледж Лондона (5-й рядок рейтингу);
  • Оксфордський університет (6-е місце).
У сотню кращих на даний момент входять чотирнадцять англійських університетів, значно більшу їх кількість можна знайти серед п’ятиста навчальних закладів.
Плата за навчання і програми фінансування у британських університетах
Однією з головних перешкод для іноземних студентів, які бажають отримати освіту у Великій Британії, є висока вартість навчання. Плата в англійських університетах часто неприваблива. Крім того, для іноземних аспірантів у британських університетах не передбачені пільги або знижки на оплату навчання, якими можуть скористатися студенти із країн ЄС, які навчаються на курсах бакалаврських програм. Оплата для магістрів та аспірантів може не тільки варіюватись у залежності від університету, а і змінюватись від курсу до курсу.

Студенти із країн Європейського Союзу, так само як і «корінні» британці, платять за навчання на порядок менше: вартість року навчання для цих категорій становить 6,5–12,9 тис. дол. Для іноземців-негромадян ЄС ціна становить у середньому 14,5–29,0 тис. дол. за рік навчання. Вартість досить приблизна і може відрізнятись у рази, тому про точну ціну курсу слід дізнаватися на сайті навчального закладу.
Однак деяку допомогу при оплаті навчання отримати все ж можна. На території Великої Британії діють сім різних дисциплінарних наукових рад, які розпоряджаються загальною сумою майже у п’ять мільярдів доларів. Наприклад, Рада з фінансування вищої освіти у Британії, що несе відповідальність за розподіл державних коштів між британськими університетами та коледжами, фінансує також дослідницькі програми. У вибраному ВНЗ також можуть існувати власні фонди, з яких фінансується дослідницька діяльність.
Пет Кіллінглі радить: «Якщо ви сподіваєтесь отримати фінансову допомогу, займіться пошуком відповідної програми ще вдома. Не упускайте з виду «дрібні» джерела фінансування, що пропонуються поза рамками великих наукових рад».
Для кожної країни існують окремі пропозиції. Наприклад, магістранти та аспіранти можуть подавати заявку на отримання стипендії Чівнінг (одна з найпрестижніших програм для молодих лідерів, працює в галузі ЗМІ, політики, релігії, науки), стипендії британської Співдружності націй (покриває витрати не тільки на навчання, а й на проїзд і проживання стипендіата у Великій Британії), а також гранти Банку стипендій ЮНЕСКО й Королівського товариства Великої Британії.
З точки зору альтернативних витрат (додаткових витрат на навчання) ВНЗ Великої Британії виглядають дуже привабливо: тривалість навчання іноземців у магістратурі не перевищує одного академічного року, докторський ступінь можна отримати за 36 місяців (якщо повністю присвятити себе навчанню, ну, або якщо дуже пощастить).
Можливості для роботи у Великій Британії (і за її межами)
Після здобуття освіти у Великій Британії є можливість улаштуватись на роботу. Для цього необхідно оформити візу кваліфікованого працівника категорії Tier 2. Фахівці, які отримали докторський ступінь, можуть отримати тимчасовий вид на проживання строком на дванадцять місяців для працевлаштування або відкриття власної справи. Також для бізнесменів існує можливість оформити візу Tier 1, що дає згодом право на отримання постійного виду на проживання та громадянства. Квота за даним типом візи складає всього 1000 одиниць на рік, тому треба реально оцінювати свої можливості. Обов'язковою умовою отримання візи є наявність рекомендаційного листа від британської організації.
Так само, як і в самому Королівстві, британський диплом дає широкі можливості працевлаштування і в інших країнах. Англійська університетська освіта високо цінується роботодавцями в усьому світі. Так, за даними Британської Ради, у 2011 році один із шести американських роботодавців (17 %) віддав би перевагу працівнику із британським ступенем перед випускником американського ВНЗ аналогічного напряму.
Для покращення перспектив працевлаштування Британською Радою робляться різноманітні кроки. Кіллінглі заявляє: «Ми працюємо з найбільшими підприємствами для підтримки іноземних студентів, які одержали ступінь у Великій Британії. Нещодавно ми організували ярмарок вакансій для студентів з Китаю та Пакистану, давши роботодавцям із цих країн можливість ознайомитися з отриманими студентами навичками, переговорити з учнями про перспективи їх працевлаштування після повернення до рідної країни».
Незаперечною перевагою здобуття вищої освіти у Великій Британії є підвищення рівня володіння англійською мовою, що дуже цінується роботодавцями. Звісно, англійська не є єдиною корисною в міжнародному бізнес-середовищі мовою, але вона, як і раніше, широко використовується в ділових і наукових колах у всьому світі, тому відмінні мовні навички стануть солідним пунктом у резюме.

Навчання за кордоном: найкраще співвідношення ціна-якість
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/abroad/higher_school/master-programs/24937/
У важкі часи для економіки саме час ознайомитися з недорогими варіантами навчання за кордоном, де низька ціна зовсім не позначається на якості освіти та студентському досвіді.

Розкидані всією Європою навчальні заклади з найкращим співвідношенням ціна-якість пропонують унікальний досвід освіти за кордоном для тих, хто хоче збалансувати якість післядипломної освіти зі своїми фінансовими можливостями.
Маріанн Лагус з фонду Архімеда - незалежного органу, створеного урядом Естонії в 1997 році для стимулювання інтернаціоналізації в Естонії, вважає, що нові осередки освіти можуть запропонувати студентам прекрасний досвід.«Якість і англомовні програми доступні в багатьох країнах, але тільки зараз, коли все більше студентів дійсно замислюються про освіту за кордоном, деякі з менш очевидних напрямків набувають великої популярності», - каже Маріанн Лагус.
Естонія є типовою невеликою країною в Північній Європі, яка пропонує без шкоди для якості освіти як недороге навчання (зазвичай дешевше, ніж 3000 євро на рік), так і помірні ціни на проживання. Шість державних і чотири приватних університети пропонують англомовні програми та активно підтримують студентів протягом усього періоду їх навчання.
«Під час недавнього опитування наших іноземних студентів, ми виявили, що вважаємося одним з найпривабливіших напрямів у всьому світі для навчання з найкращим співвідношенням ціна-якість і з низькою вартістю житла, що дуже важливо для студентів», - підкреслює Маріанн Лагус.
Менш ніж за 80 кілометрів від Естонії через Балтійське море, знаходиться інша країна з прекрасним співвідношенням ціна-якість для отримання освіти - Фінляндія. Протягом багатьох років, Фінляндія приваблює безліч підприємливих студентів якістю своїх дослідницьких освітніх програм, унікальними природними умовами і національною політикою безкоштовного навчання
Кіммо Куортті, директор з міжнародних відносин одного з провідних університетів Фінляндії, University of Oulu, вважає, що країни, де традиційно не стягувалася плата за навчання з іноземних студентів, чи була невеликою, значною мірою ігноруються багатьма студентами.
«Занадто багато студентів традиційно вважають, що якщо немає плати за навчання, то якість освіти, ймовірно, буде поганою. Це не той випадок - наша політика відсутності оплати викликана тим, що ми хочемо, щоб хороші студенти могли у нас вчитися, незалежно від їхніх матеріальних можливостей, а також тому, що наш уряд готовий фінансувати їх навчання», - говорить Кіммо Куортті.
Але є й інша стаття витрат, яку слід враховувати всім іноземним студентам - вартість проживання. Як у Фінляндії, так і в сусідній Норвегії, відсутність плати за навчання для іноземних студентів маскує той факт, що вартість продуктів харчування, розваг та проживання може бути дорожче, ніж зазвичай.
Тим не менш, не стягуючи плату за навчання, на противагу університетам Великобританії або Нідерландів, такі країни дійсно є конкурентоспроможною альтернативою найбільш відомим і дорогим напрямкам, які користуються популярністю у студентів.
Але, мабуть, одне з кращих співвідношень ціна-якість для іноземних магістрантів і докторантів у Європі, продовжує пропонувати Німеччина. Оскільки більшість державних університетів не стягують плату за навчання зі студентів (а там, де за новими законами, ця плата існує, її розмір становить менше 1000 євро на рік), університетські програми Німеччини залучають іноземних студентів з усіх куточків світу.
Як і в багатьох інших країнах, більшість іноземних студентів тягнуться до столиці - в даному випадку - до Берліна, який багатьма вважається «крутим» і динамічним містом у Європі. Берлін, у якому розташовані деякі провідні університети країни, пропонує ідеальне поєднання високоякісних академічних програм і низької вартості життя.
Д-р Урсула Ганс, директор Міжнародного бюро Humboldt University в Берліні, вважає, що місто створене спеціально для іноземних студентів і це його перевага.
«Жити в Берліні як і раніше дуже вигідно і, безумовно, він є одним з найбільш економічно ефективних студентських міст світу. Те, що ми називаємо кооперативним проживанням з іншими студентами, пропонується за розумними цінами, а також дає великі комунікативні та міжкультурні можливості навчання. Їжа та розваги коштують дешево в усьому місті, а вартість суспільного транспорту входить до нашого реєстраційного внеску. Іноземному студентові, легко прожити на 400 - 600 євро на місяць. Ми вважаємо, що тут знання не вганяють вас у борги», - каже Урсула Ганс.
Виберете ви Німеччину чи іншу недорогу країну для навчання в Європі, буде корисним вивчити більш детально коло країн, що приймають іноземних студентів. Крім таких популярних і порівняно дорогих країн як Великобританія, США і деякі інші, є багато можливостей для навчання на найвищому рівні, не викладаючи при цьому круглу суму.

Хто отримає пільги при вступі - 2020?
https://osvitoria.media/news/hto-otrymaye-pilgy-pry-vstupi-2020/

Хто може розраховувати на пільги при вступі до вишів? Абітурієнти, які підтвердять свій статус, можуть розраховувати на вступ за співбесідою (вступними іспитами), у межах квот або на першочергове зарахування. Про осіб, які мають право на спеціальні умови участі Міносвіти повідомляє у документі.
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
  • особи з інвалідністю внаслідок війни
  • особи з інвалідністю, які не спроможні відвідувати заклад освіти
  • особи, які в 2020 році не брали участі в ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану
  • особи, яким відмовили в реєстрації для участі в ЗНО 2020 році в через неможливість створити особливі умови
  • Діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків
  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасники бойових дій
  • особи, звільнені з військової служби починаючи з 01 грудня 2019 року
  • громадяни України, які здобули повну загальну середню освіту за кордоном між 01 вересня 2019 року та 30 листопада 2020 року.
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2020 року.
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, з Донецької та Луганської областей та на лінії зіткнення.
Змінено: Олена Холод - 22.07.2020 15:04:24

Вступники можуть перевірити свої дані в ЄДЕБО

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/consultations/75178/

Цьогорічним вступникам до закладів вищої освіти пропонують завчасно перевірити правильність своїх даних в Єдиній державній електронній базі з питань освіти з даними у документі про повну загальну середню освіту і сертифікаті ЗНО.Про це йдеться у повідомленні Державного підприємства «Інфоресурс».

У підприємстві зазначають, що розбіжності в даних абітурієнта в електронній базі з даними атестата або сертифіката, унеможливлять створення електронного кабінету вступника.

«Але, якщо Ви будете дуже уважними, і завчасно перевірите написання цих даних у документі про ПЗСО та сертифікаті, зможете подати електронні документи», - зазначають в Державному підприємстві «Інфоресурс».

При виявленні розбіжностей в документі про повну загальну середню освіту вступнику необхідно звернутись до школи. У разі виявлення розбіжностей в сертифікаті ЗНО необхідно звернутись до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Змінено: Олена Холод - 22.07.2020 15:03:40

А. Задоя: ступінь бакалавра – це теж вища освіта
Повний текст доступний за посиланням http://osvita.ua/blogs/75186/
Поступово збільшується кількість бакалаврів, які відмовляються від навчання в магістратурі.
В останні роки можна спостерігати, що поступово збільшується кількість бакалаврів, які відмовляються від навчання в магістратурі. Чи пов’язано це з тим, що:
  • Усе більша кількість бакалаврів усвідомлює, що ступінь бакалавра – це теж вища освіта, і його достатньо, щоб нормально влаштуватися у житті;
  • Перепони, які з’явилися в останні роки на шляху вступу до магістратури (зокрема іспит з іноземної мови), не може подолати значна частина випускників бакалаврату;
  • Держава зменшила фінансування навчання у магістратурі;
  • Усе більше випускників бакалаврату намагаються продовжити навчання за кордоном;
  • Відбулося знецінення магістерського ступеня;
  • Молоді люди намагаються якнайшвидше стати незалежними та почати працювати?
Чи є якісь інші причини? І як слід оцінювати цю тенденцію: як «перемогу» чи як «зраду»? Що ви думаєте з цього приводу, колеги?
Автор: Анатолій Задоя, завідувач кафедри , Університет  імені Альфреда Нобеля .

Вступна кампанія-2020: МОН виклало інформацію для абітурієнтів
На сайті Міністерства освіти та науки розміщено інформаційні матеріали до вступної кампанії у заклади вищої освіти.
Інформацію щодо графіка та особливостей вступ можна знайти у розділі "Вступна кампанія 2020" на сайті МОН.
Так згідно з оприлюдненою інформацією, реєстрація електронних кабінетів для вступу на бакалаврат розпочнеться 1 серпня, прийом заяв до ЗВО триватиме з 13 по 22 серпня.
Вступні іспити та творчі конкурси на бюджетну форму навчання пройдуть з 1 по 12 серпня, на контрактну форму навчання - з 13 по 22 серпня.Також, згідно з інформацією на сайті МОН, у 2020 році передбачається спільний конкурс до усіх цивільних державних закладів освіти, які підпорядковуються Міністерству освіти та науки, Міністерству охорони здоров'я, Мінкультмолодьспорту, ДФС, ДССУ.

Абітурієнти, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, можуть подати 5 заяв на бюджетну форму навчання.
Також в цьому році встановлено конкурсний бал не менше 140 балів для галузі знань 08 "Право", 28 "Публічне управління та адміністрування" та 29 "Міжнародні відносини", не менше 130 балів на 226 "Фармація, промислова фармація".
Мінімальний конкурсний бал на бюджет на основі повної загальної середньої освіти визначений на рівні 125 балів.
У 2020 році приймаються сертифікати ЗНО за 2017-2020 роки на бакалаврат, з Єдиного фахового вступного випробування та Єдиного вступного іспиту в магістратуру - сертифікати тільки 2020 року.
Також на сайті МОН доступні інформаційні матеріали для вступників з Криму та Донбасу, перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, Умови прийому до закладів вищої освіти у 2020 році, інформація щодо пільг тощо.
Як повідомляв Укрінформ, раніше заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій заявила, що вступна кампанія у заклади вищої освіти розпочнеться з 1 серпня.

Для вступників з Криму і ОРДЛО скасували самоізоляцію

Кабмін вніс зміни в постанову № 392 від 20 травня 2020 року "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Представляючи проєкт рішення на засіданні уряду 25 червня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив: "Пропонується передбачити, що центри надання адміністративних послуг самостійно визначають час своєї роботи. Також пропонується виключити з випадків обов'язкової самоізоляції чи обсервації учасників вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”.
За його словами, передбачено також можливість припинення режиму самоізоляції або обсервації для осіб, які перетинають державний кордон (іноземців або осіб без громадянства) або контрольно-пропускні пункти на межі з тимчасово окупованою територією, у разі одержання негативного результату тестування на коронавірус методом ПЛР.

Заклади профосвіти отримали 39 тисяч заяв вступників
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/news/75203/

Вступна кампанія до закладів професійної освіти наблизилась до свого екватору.

Заклади професійної освіти по всій країні поки отримали 38 764 заяви від вступників.
Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.
У відомстві зазначають, що це більш ніж 30% від запланованої кількості вступників до профтехів, а пік подання заяв про вступ зазвичай припадає на серпень-вересень.
Найбільший запит на навчання у закладах професійної освіти є на Львівщині, Дніпропетровщині та Одещині.
«За графіком у закладах професійної освіти зараз екватор вступної кампанії, адже вони, на відміну від вишів, починають збирати заяви від вступників ще у червні. Саме тоді дев'ятикласники отримують свідоцтва про базову шкільну освіту. Однак пік прийому, як правило, припадає на серпень-вересень. Тож отримані показники дають уявлення про перебіг вступної кампанії, але не визначають успішність цьогорічного набору», – зазначає очільниця директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.
У 2020 році для безоплатного навчання за регіональним або державним замовлення передбачено 119 674 місця.
«Торік вступники мали дещо більше місць, за якими могли безоплатно отримати професійну освіту. Так, у 2019 році було виділено 123 315 бюджетних місць, з яких 109 249 місць – це регіональне замовлення, 14 066 – держзамовлення. Оскільки місцева влада формує його, орієнтуючись зокрема і на потреби локального бізнесу та демографічні показники, цьогорічні обсяги загалом є позитивними. Фінансування кожного місця закладене у місцеві бюджети, а отже регіон потребує цих фахівців, готовий пропонувати їм роботу», – зазначила Ірина Шумік.
Остаточні результати вступної кампанії до закладів професійної освіти стануть відомі наприкінці вересня.

У Міносвіти презентували результати двох загальнонаціональних досліджень профосвіти
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням http://osvita.ua/vnz/74670/
МОН: 56% респондентів вважають профосвіту престижною
Більшість українців вважають, що мати професійну освіту престижно і наразі країні не вистачає кваліфікованих робітників. Водночас 66% учнів профтехів зазначають, що їм подобається навчання.
Про це розповів заступник міністра освіти і науки Петро Коржевський під час презентації результатів двох загальнонаціональних досліджень профосвіти.
За його словами, у системі професійної освіти тривалий час не було досліджень всеукраїнського рівня, які б у цифрах показали реальний стан речей та потреби.

«Ми постійно працюємо з освітніми управлінцями та чуємо їхню думку, але важливо розуміти позицію учнів і людей, що працюють поза системою освіти. Результати будуть корисними під час планування подальших кроків реформи, яку МОН наразі впроваджує разом із партнерами та програмою «EU4Skills». Це  також допоможе відстоювати інтереси профтехів», — зазначив Коржевський.
Перше дослідження, яке презентував заступник Міністра, стосується ставлення українців до профосвіти, їхньої обізнаності про реформу.
Воно показало, що 56% респондентів вважають профосвіту престижною чи скоріше престижною, тоді як 40% — не престижною або скоріше не престижною.
Важливо, що позитивне сприйняття профтехів прослідковується у старшій віковій групі, тоді як молодь вважає таку освіту менш престижною.
«Ще одна проблема, яку показало дослідження — низька обізнаність про реформу профосвіти та зміни, які вже відбулися. Лише 15% респондентів чули про реформу впродовж останніх трьох місяців. З них менш як 5% є потенційними вступниками до профтехів. Тому цього року ми підсилили інформаційну кампанію щодо вступу, створюємо більше матеріалів про зміни та переваги такої освіти, а також залучаємо нових амбасадорів», — розповів Петро Коржевський.
Онлайн-дослідження серед учнів закладів профосвіти, яке провело МОН у червні 2020 року, мало виявити задоволеність учнів якістю та умовами навчання.

Майже всі опитані зазначили, що їм подобається/скоріше подобається навчатися у профтеху (87%) А матеріал, який там викладають, на їхню думку, є сучасним (70%, так/скоріше так).
Учасники, зокрема, вказують, що практика на виробництві чи у закладі є важливим елементом, що допомагає краще зрозуміти особливість професії (72%) та робить навчання динамічним.
Водночас до переліку речей, які могли б покращити якість навчання або зробити його більш комфортним, увійшли інфраструктурні об'єкти: обладнання в майстернях, ремонти в закладах, спорткомплексах і гуртожитках, навчальні матеріали — книжки, буклети, постери тощо.
Страницы: Пред. 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12 След.
Читають тему