Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 ... 19 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО-2020: СТАРТ 3 ЛЮТОГО
3.02.2020

Сьогодні розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
В Україні очікують понад 346 тисяч учасників тестування, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти: це і випускники шкіл, і учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти. У тестуваннях зможуть також взяти участь випускники закладів загальної та вищої освіти минулих років.
Абітурієнти матимуть можливість скласти тестування щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом ЗНО проводиться з 11 навчальних предметів.
На запит учасників завдання сертифікаційних робіт з шістьох навчальних предметів перекладатимуться кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
      Реєстрація
Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти.
Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру, потрібно створити реєстраційну картку, підготувати дві фотокартки розміром 3×4, що відповідають досягнутому віку, зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім.
Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому навчається учень/студент.
Щодо випускників минулих років, то вони зможуть зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.
Потенційні учасники тестування, які вже передали свої реєстраційні документи до регіонального центру зможуть самостійно перевіряти стан опрацювання документів. Для цього необхідно ввести номер реєстраційної картки в поле спеціального сервісу «Стан опрацювання документів».
      Реєстрація для участі в додатковій сесії
Цьогоріч додаткову сесію буде проведено з 25 червня до 17 липня.
Для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання
 • в основний період реєстрації (з 3 лютого до 24 березня) зможуть подавати документи особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них; обрали для проходження зовнішнього оцінювання два навчальних предмети, зовнішнє оцінювання з яких проводиться під час основної сесії в один день; у рік проведення зовнішнього оцінювання навчаються за кордоном; за релігійними переконаннями не можуть взяти участь у зовнішньому оцінюванні з окремого(их) навчального(их) предмета(ів), що проводиться(яться) в певні дні; вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії; у період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном.
 • у додатковий період реєстрації (з 4 до 18 травня) зможуть подавати документи особи, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та не встигли зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в основний період реєстрації.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання. Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО надсилаються за адресою навчального закладу, іншим особам – за адресою, вказаною в реєстраційній картці.
На сайті Українського центру для кожного учасника ЗНО створено інформаційну сторінку, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та пін-кодом, указаними у ньому.
До 30 квітня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
      Спеціальні умови для учасників з особливими освітніми потребами
Український та регіональні центри оцінювання якості освіти створюють більше 20 різних додаткових (спеціальних) умов.
Так, наприклад, для дітей із вадами опорно-рухового апарату підбираються пункти тестування із пандусом, або ж пункти тестування, де можна на інвалідному візку проїхати, є відповідна туалетна кімната.
Для дітей із вадами слуху дозволяється мати слуховий апарат, якщо ж зовсім не чує і володіє мовою жестів, то в аудиторії працюватиме сурдоперекладач.
Для дітей із вадами зору є кілька варіантів: додаткове освітлення, використання лупи, як механічного апарату, тестовий зошит шрифтом «16» або ж тестовий зошит, надрукований рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Зошит  шрифтом «16» і шрифтом Брайля може бути забезпечений тільки під час додаткової сесії. Цьогоріч шрифтом Брайля будуть зошити із української мови та літератури, математики, історії України та біології.
Для створення таких умов учасник має надати відповідний медичний висновок.
Докладна інформація про процедуру реєстрації — у рубриці «Процедура реєстрації».
Змінено: Ігор Опольський - 01.02.2020 12:40:29
 
Як перевірити стан опрацювання документів, надісланих після пераинної реєстрації до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Дивимось у відео: ПЕРЕЙТИ ЗА ЦИМ ГІПЕРПОСИЛАННЯМ.


Завантаження плеєра
 
До уваги освітян!

Міністерство освіти і науки України скерувало в області  для практичного використання листа від 03.02.2020 № 1-9/64 із методичними рекомендаціями щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2019 - 2020 навчальному році.


 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Як подолати страх перед ЗНО і вчити так, щоб усе пам'ятати. Поради психологів.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Ну що ж, із першим днем весни! У когось вона асоціюється з цвітінням, канікулами чи наближенням літа, а в когось — зі ЗНО, яким школярів лякають ледь не з пелюшок.
Тестування ще не почалося, а деякі старшокласники разом із батьками вже п'ють заспокійливе (бо вирішується доля дитини!). Недарма ж ЗНО вважається іспитом високих ставок.
І вчителі теж хвилюються, — адже якщо результати тестування будуть поганими, заспокійливе доведеться пити їм. Особливо після того, як Український центр оцінювання якості освіти опублікує аналітику, а ЗМІ візьмуться укладати рейтинги шкіл на основі результатів ЗНО.
Іспити набагато ближче, ніж здається, — уже в березні для бажаючих почнеться пробне тестування. Це можливість не лише перевірити свої знання та подивитися, як усе відбувається, а й потренуватися вгамовувати страх та хвилювання.
Напередодні вступних перегонів DT.UA зібрало поради психологів старшокласникам, батькам і вчителям, як краще готуватися до тестування й опанувати страх.
Поради випускникам
      Як учити, щоб усе пам'ятати?
Підготовка до ЗНО передбачає вивчення величезних масивів інформації. Чи не найбільший страх 11-класників — "на тесті я нічого не згадаю!".
"Часто чую від тих, хто складав ЗНО: "Я ж так учив, а на тесті було відчуття, наче все забув!", — каже психотерапевт Наталя Пашко. Це не тому, що погано вчив. Просто під час стресу (а на іспиті він дається взнаки) включається частина мозку (амігдала), відповідальна за емоційне реагування, і в такій ситуації важче згадати інформацію, особливо завчену. Натомість краще згадується те, що має емоційне забарвлення".
Тому, готуючись до тесту, варто використовувати меми, цікаві відео, комікси, пісні. Можна пошукати готові або придумати власні. У текстах пісень можна знайти ілюстрації до всіх правил і винятків української мови.
Наприклад: #РепІсторія. Дати з історії України. Відео ZNOUA

Щоб краще запам'ятати вивчене, психолог Світлана Ройз радить складати ментальні карти, — так інформація краще структурується. Це просто: потрібно взяти аркуш, у центрі написати тему, якій присвячена карта (одне слово), обвести її, а навколо написати ключові слова і з′єднати їх стрілками з головним. Можна розширювати карту, додаючи гілки до вже намальованих (теж із ключовими словами), доки тему не буде вичерпано. Корисно "шифрувати" шпаргалки — записувати навчальний матеріал символами, так він краще запам'ятається. Але ці шпаргалки, звісно, не для того, щоб використовувати їх на іспиті.
Важливо також чергувати час навчання і відпочинку, не знижувати спортивну активність.
     
 Як боротися зі стресом під час тестування?
      "Коли ти хвилюєшся, у тебе в мозку тимчасово вимикається доступ до "теки", в якій лежить вивчений матеріал, — каже Наталя Пашко. — І це потрібно пояснити підлітку заздалегідь, до тестування, попередити, що мине час, він заспокоїться і все згадає".
Психологи радять кілька вправ, які можна робити прямо під час тестування . Наприклад дихати, адже ця вправа виключає частки мозку, які відповідають за емоції, і дозволяє включитися механізмам, що відповідають за відтворення вивченої інформації, пояснює Наталя Пашко. На рахунок від 1 до 8 — вдих і так само довгий видих. Важливо рівно поставити ноги на підлогу, всією ступнею. Це розслаблює та додає впевненості.
"Для усвідомлення опори відчуйте, як міцно стоять на підлозі ноги, як спирається на спинку стільця чи стіну спина", — каже Світлана Ройз. І пропонує кілька вправ, які допомагають боротися зі стресом.
Наприклад, вправа "крило янгола": праву руку покласти на ліве плече, ніби обіймаючи його. Можна уявити, що це рука друга, когось із батьків або викладача. Допомагає заспокоїтися так зване "парасимпатичне дихання", коли видих довший за вдих. Можна зробити масаж зап'ястка між кісточками, що розділяють четвертий і п'ятий пальці, — це зона, яка відповідає за реакцію на стрес. Допомагає заспокоїтися "якір уваги" — пришитий заздалегідь яскравий ґудзик або браслет, подивившись на який дитина зможе повернутися в "реальність".
      Поради батькам. Як підтримати дитину перед ЗНО?
      "Перше, з чого я починала роботу з підлітками, — просила їх уявити образ ЗНО (зазвичай вони уявляли величезну гору або щось, що над ними нависло) і зменшити його, ідеально — зробити таким, аби можна взяти в руку, — розповідає Світлана Ройз. — Так ми знижуємо тривогу й повертаємо собі відчуття контролю. Складніше тим дітям та сім'ям, де не дають права на помилку. Самооцінка яких залежить від зовнішнього результату. Я прошу батьків з ролі Критика переміщатися в роль Підтримувача. Фокусувати увагу на тому, що в дитини виходить. Фіксувати будь-які успіхи. Дуже важливо відчути, наскільки самооцінка дитини залежить від успішності. Якщо залежить — для випускника це додаткове навантаження. Важливо повертати собі стан, у якому ми, хай не вголос, хай усередині себе, могли б сказати: "Ти — це ти. Я — це я. Я завжди радий твоїм успіхам. Але я знаю, що це твої досягнення. І від будь-яких твоїх складних виборів і досвідів — я не стану меншим, гіршим і не вийду з контакту з тобою". Нам важливо пам'ятати, що діти часто маскують свою тривогу і напругу показною байдужістю, опором, агресією".
"Що можуть зробити батьки, почувши від дитини: "Я не складу", "Я боюся"? Перш за все — дати висловитися, послухати, які почуття в дитини пов'язані з іспитом, — каже Наталя Пашко, — і запитати: "Що ти можеш зробити сам, а де можу включитися я?". Бо коли підлітки починають розповідати про свої почуття, а їх намагаються одразу втішити, страх і тривога залишаються невисловленими. Ваші поради — це ваш шлях, він вам допоміг, підлітку ж потрібно знайти свій. Якщо мама каже: "Та все гаразд!" — а дитина переживає бурю емоцій, вона починає все це "заковтувати". Потім ці емоції проявляться на екзамені. Але якщо дитина бачить, що емоції висловлені, а світ не валиться, вона розуміє, що може з цим упоратися".
Наталя Пашко рекомендує батькам кілька прийомів, які допоможуть підтримати дитину перед іспитами. Наприклад, скласти разом з дитиною check list . Виписати на нього негативні установки ("Я роблю все повільно!", "Я все забуду" тощо). І в цей момент не треба намагатися переконати дитину, що все буде гаразд. Важливо розібратися, звідки ростуть ноги проблем, звідки з'явилися ці страхи.
Потім потрібно написати поряд те, що дитину підтримуватиме. Це може бути якась фраза (наприклад, в одного хлопчика була рятівна фраза "І це також мине"smile;). Можна придумати комікс, де якийсь видуманий персонаж долає перешкоду (наприклад, ЗНО). Які в нього є особисті ресурси для долання її, хто його помічник, як саме герой упорався з перешкодою? Яке завершення історії?
Перед ЗНО хвилюються не тільки діти, а й батьки, адже це іспит високих ставок . "Якщо батьки переживають більше, ніж діти, тоді й відповідальність за процес підготовки лежить на них, діти не беруть її на себе, — наголошує Наталя Пашко. — Коли підліток бачить, що батьки занадто переживають, він, крім того, що має власні почуття, заражається їхніми".
"Наше "доросле" завдання — бути підтримкою, провідниками й інколи "контейнерами" для того, чого діти ще не навчилися долати", — каже Світлана Ройз.
      Що можуть зробити вчителі?
Варто пам'ятати, що сліпе зубріння й нагромадження громіздких параграфів, заданих додому, не врятують. Інформацію потрібно структурувати, розкладати по поличках і логічно пов′язувати із залученням емоцій.
Важливо утриматися від різких зауважень, оціночних суджень на кшталт: "Як ти складатимеш ЗНО, ти ж нічого не знаєш!". Наталя Пашко розповідає про дівчину, яка дуже боялася тестування, бо вчителька сказала їй на уроці: "Ти так повільно все робиш, як ти писатимеш тест, там же високий темп!".
"Не наголошуйте на слабостях учня, спочатку завжди говоріть про хороше, — каже Наталя Пашко. — Не кажіть дитині: "Ти не зможеш", "Ти не встигнеш". Краще кажіть: "Давай стежити за часом, щоб виконувати швидше, це тобі згодиться на тестуванні".
Світлана Ройз звертає увагу на тиск на відмінників. Це однаковою мірою стосується і вчителів, і батьків: "Відмінники, на жаль, рідко вміють "користуватися" знаннями. Часто вони чудово знають матеріал, але не можуть його креативно використовувати. І часто вони стають заручниками свого статусу й не дозволяють собі ні помилитися, ні розслабитись. Відмінні оцінки — ми ж знаємо це — ще не перепустка у щасливе майбутнє. Дуже важливо саме відповідальним відмінникам давати дозвіл на помилку!".
Та найголовніша порада перед ЗНО всім — пам'ятайте, це лише іспит, і життя після нього не кінчається.
"ЗНО — важливий етап життя випускника, але нам важливо пам'ятати, що це — лише етап, — наголошує Світлана Ройз. — Ми часто так фокусуємося на його значущості, що дитина втрачає контакт із тим, що за тестом, що набагато більше й важливіше, — з Життям".

 
До уваги освітян Рівненської області!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

УЦОЯО ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ
17.03.2020      З огляду на ситуацію, яка склалася із запровадженням в Україні додаткових протиепідемічних заходів, Український центр оцінювання якості освіти призупиняє прийом громадян та переводить частину працівників на дистанційний режим роботи.
      Уся кореспонденція буде опрацьовуватись у звичному режимі, фахівці центру надаватимуть необхідну консультацію через такі канали зв’язку:
 • телефон: 066 032 19 67, 098 179 67 61
 • е-mail: zno_info@testportal.gov.ua
Уся важлива інформація розміщуватиметься на офіційному сайті УЦОЯО та в соціальних мережах:
Facebook:  facebook.com/zno.ukr.center
Telegram: t.me/uceqa
Instagram: instagram.com/uceqa/

З огляду на ситуацію, яка склалася із запровадженням в Україні додаткових протиепідемічних заходів, особи, які здійснюють інформаційно-консультаційний супровід реєстрації учасників ЗНО (проректор із зовнішніх зв’язків та моніторингу якості освіти і працівники кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО) призупиняють прийом громадян та переходять на дистанційний режим роботи.
Уся кореспонденція буде опрацьовуватись у звичному режимі, фахівці кабінету надаватимуть необхідну консультацію через електронну пошту rivnekcmeyo@gmail.com.
Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року триватиме до 24 березня. Комплекти реєстраційних документів для випускників минулих років треба надіслати надіслати 24 березня 2020 року (останній день надсилання, який перевіряється за відтиском поштового штеппеля).
Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру.
Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися». Зауважте, що одним з перших кроків є обрання категорії особи.
Процедуру реєстрації можна переглянути за цим гіперпосиланням на сайті УЦОЯО..
Змінено: Ігор Опольський - 16.03.2020 06:24:25
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ДОБІГАЄ ЗАВЕРШЕННЯ РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ У ЗНО-2020
20.03.202024 березня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті. Наполегливо радимо не зволікати з відправленням документів до відповідного регіонального центру.
      Документи, надіслані після 24 березня, опрацьовуватися не будуть.
Наразі регіональні центри якості освіти виготовили 350 415 сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, що становить 96,8% від кількості отриманих комплектів реєстраційних документів.
Наводимо актуальні дані щодо перебігу реєстрації окремих категорій осіб для участі в ДПА у формі ЗНО за регіонами станом на 12:00 20 березня 2020 року.
Рівненська область     ЗЗСО: 7454, П(ПТ)О: 1660, ЗВО І-ІІ р.а. 2374.

Звертаємо увагу на те, що підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який особа отримає в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням.
За допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» можна перевірити, на якому етапі опрацювання реєстраційні документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки до сервісу.
Усунути причини відмови в реєстрації або внести зміни до персональних даних можна до 24 березня 2020 року. Внести зміни до реєстраційних даних можна за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО. Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката.
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ЗНО-2020: ЗА ЛІЧЕНІ ГОДИНИ ЗАВЕРШИТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ
24.03.2020      24  березня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті. Документи, надіслані після 24 березня, опрацьовуватися не будуть.
      Станом на 24 березня для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні і державній підсумковій атестаціїзареєстровано 362 723 особи, які обрали 1 179 842 тестування. Регіональні центри якості освіти уже опрацювали 98,45% отриманих комплектів реєстраційних документів.
Звертаємо увагу на те, що підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який особа отримає в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням.
За допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» можна перевірити, на якому етапі опрацювання реєстраційні документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки до сервісу.
Нагадаємо: усунути причини відмови в реєстрації або внести зміни до персональних даних можна до 24 березня 2020 року, скориставшись спеціальним сервісом «Внести зміни».
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

До уваги учнів 11-х класів та вчителів, викладачів системи ЗЗСО!!!


Вихідні - хороший час для того, щоб ще раз повторити матеріал курсів із підготовки до ЗНО.
Переходьте на YouTube-канал МОН за посиланням: bit.ly/33YstNh
Ознайомлюйтесь з уроками української мови та літератури, математики, історії, біології та англійської мови.

Повні курси підготовки до ЗНО з тестами, завданнями та конспектами занять можна знайти на платформах онлайн-студій:
▪EdEra: ed-era.com
▪ILearn (Освіторія): ilearn.org.ua
▪Prometheus: prometheus.org.ua
▪BeSmart: besmart.study
Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:20:36
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Як краще налаштувати комунікацію вчителів та учнів на період дистанційного навчання?

      Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» від Міністерство цифрової трансформації України допоможе із цим розібратися.

Під час навчання ви дізнаєтесь:
▪ про дистанційне навчання з прикладами,
▪ якими онлайн-платформами користуватися
▪ про особливості дистанційних ресурсів
▪ як організувати навчальний процес

Ознайомитись із курсом можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/online-services-for-teachers — разом із Лина Заболотная.

Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:21:05
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

БЕЗ ОЦІНОК І НА ВІДСТАНІ: ОДРАЗУ НА 11 ТЕЛЕКАНАЛАХ УКРАЇНИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ СТАРТУЮТЬ ОНЛАЙН-УРОКИ

Вже від 30 березня одразу на 11 телеканалах України для школярів стартують уроки-онлайн. За ініціативою президента учні 5-11 класів на період карантину зможуть вчитись просто у себе вдома. Достатньо ввімкнути телевізор і уважно слухати вчителів.

      Більше читайте тут: https://tsn.ua/video/video-novini/bez-ocinok-i-na-vidstani-odrazu-na-11-telekanalah-ukrayini-dlya-shkolyariv-startuyut-onlayn-uroki.html?fbclid=IwAR18qtj_wmWurB2E7QsLDGubxUByrlm-IY7HS-lmOP2CHfvhVynPeJHyjOo
Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:24:23
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

ЗНО-2020. Тексти з підказками із зошита "Лексичні помилки" (в-во "Соняшник"smile;) (доступ безкоштовний)

   

Що запропонувати учням під час карантину? Один із варіантів - редагування текстів (лексичні та граматичні помилки).

   Щоб полегшити роботу педагогів під час карантину, видавництво «Соняшник» дозволило безкоштовний доступ до текстів зошита «Лексичні помилки».  Лексичні та граматичні помилки. У зошиті "Лексичні помилки", крім словника та тестів, уміщено тексти для редагування (тексти створено за матеріалами uk.wikipedia.org ). На сторінці в блозі - усі тексти із зошита"Лексичні помилки" (видавництво "Соняшник") із підказками, які виділено червоним. Правильно записаних текстів нема, щоб в учнів не виникло бажання списати. Робота з текстами безкоштовна й не потребує жодної реєстрації.
  
     Як працювати з текстами? 
    Учитель може запропонувати учням скопіювати тексти і виправити помилки, наприклад, у документі word, отже, завдання не забиратиме в учнів багато часу.
     Як перевірити правильність виконання роботи?
     Є декілька варіантів:
1) кожен працює самостійно й надсилає тексти на перевірку вчителеві;
2) кожен редагує один текст; відредаговані тексти учні надсилають у групу й обговорюють;
3) учитель публікує свій варіант, із яким учні порівнюють власні тексти.
     Власне висловлення. До речі, інформація в текстах - це фрагменти біографій відомих людей. Поки учні опрацюють тексти, запам'ятають ці факти. Звісно, їх можна використати як приклади із суспільного життя у власному висловленні.

Опубліковано Олеся Калинич о понеділок, березня 16, 2020
Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:25:08
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Історія України для школи


 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Від Міністерство освіти і науки України: Доброго ранку, друзі!

Розпочинаємо трансляцію онлайн підготовки до ЗНО
Зараз урок української мови і літератури.

Долучайтесь: youtu.be/72XYc9TioK0
Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:30:16
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Завдання держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань. З цією метою у понеділок, 6 квітня, стартує проект «Всеукраїнська школа онлайн».
Офіс Президента України спільно з Міністерством освіти і науки, Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, а також громадською спілкою «Освіторія» запускають проект «Всеукраїнська школа онлайн». Він забезпечить доступ до дистанційної освіти для всіх школярів з 5-го по 11-й клас на час карантину.
У межах проекту 40 педагогів з Києва фактично стануть учителями для всієї України. Наразі щодня відбуваються зйомки уроків за збалансованою шкільною програмою, яку розробило МОН спільно з учителями.

Викладаються такі предмети: українська мова, українська література, історія України, всесвітня історія, англійська мова, фізика, алгебра, геометрія, географія, хімія, біологія.
Відеоуроки покажуть українські телевізійні канали, які охоче долучились до цієї важливої соціальної місії.

Кожного ранку о 10:00 з понеділка по п'ятницю уроки транслюватимуть такі українські телеканали:
• 5-й клас - Плюсплюс и 112 Украину
• 6-й клас - ZOOM и NewsOne
• 7-й клас - ZIK
• 8-й клас - Индиго и УНИАН
• 9-й клас - Совет и UA: Культура
• 10-й клас - UA: Первый
• 11-й клас - М1
Такі уроки можна буде переглянути на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки Україні в Facebook та YouTube.

Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:31:20
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

Від Міністерство освіти і науки України

Продовжуємо готуватися до ЗНО разом!

Сьогодні за розкладом:
Є математика
Є історія
Є біологія
Є англійська мова

Вмикайте урок на YouTube-каналі МОН за посиланням: youtu.be/z4W-WD_2ls8
Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:31:58
 
Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

До уваги учасників ЗНО-2020!!!


МОН визначило дати проведення ЗНО і вступної кампанії при різних варіантах завершення карантину в Україні


      Про дати проведення ЗНО і вступної кампанії
      Міністерство освіти визначило орієнтовні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання і вступної кампанії при різних варіантах завершення карантинних заходів в Україні. Відповідні дані оприлюднені на сайті освітнього відомства.
      За інформацією МОН, зараз відомством розглядаються два варіанти строків проведення ЗНО і вступної кампанії — у випадку завершення карантину у травні-червні та у серпні 2020 року.
Варіант  1. Завершення карантину на початку травня або на початку червня
 • проведення пробного ЗНО — травень або червень;
 • основна сесія ЗНО — 25 червня - 17 липня;
 • результати ЗНО не пізніше — 31 липня;
 • видача атестатів не пізніше — початок серпня;
 • додаткова сесія ЗНО — 28 липня - 11 серпня;
 • старт реєстрації е-кабінетів вступників — 1 серпня;
 • творчі конкурси, вступні іспити — 1 - 12 серпня (контракт до 22 серпня);
 • прийом документів — 13 - 22 серпня;
 • зарахування на бюджет — 1 вересня;
 • початок навчання першокурсників — 15 вересня.
Варіант  2. Завершення карантину на початку серпня
 • проведення пробного ЗНО — початок серпня;
 • основна сесія ЗНО — 17 серпня - 4 вересня;
 • результати ЗНО не пізніше — 17 вересня;
 • видача атестатів не пізніше — другої половини вересня;
 • додаткова сесія ЗНО — 22 вересня - 6 жовтня;
 • старт реєстрації е-кабінетів вступників — 25 вересня;
 • творчі конкурси, вступні іспити — 25 вересня - 3 жовтня (контракт до 13 жовтня);
 • прийом документів — 4 - 13 жовтня;
 • зарахування на бюджет — 23 жовтня;
 • початок навчання першокурсників — 2 листопада.

Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:32:27
 
До уваги учасників ЗНО-2020 та їх вчителів!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

За повідомленням із Facebook-сторінки від Міністерство освіти і науки України

Карантин карантином, а до ЗНО потрібно готуватись!

Сьогодні, 01.04.2020, 8:00 - традиційне ранкове заняття з української мови та літератури!

Чекаємо вас на Youtube-каналі МОН: youtu.be/0-fyV4rdbMs.

Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:33:12
 
До уваги учасників ЗНО-2020 та їх вчителів!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.Завдання тестів ЗНО не будуть змінені через карантин і проведення дистанційного навчання

Складність завдань тестів ЗНО не змінюватиметься
Завдання тестів зовнішнього незалежного оцінювання не будуть змінені цього року через карантин і проведення дистанційного навчання випускників шкіл.
Про це у програмі «Сніданок з 1+1» сказала в.о. міністра освіти Любомира Мандзій, відповідаючи на запитання телеглядачів.
За її словами, завдання тестів ЗНО будуть стандартними і відповідатимуть програмам, які опановують випускники.
«Завдання тестів не будуть змінені у цьому році. Вони вже підготовлені», - сказала Любомира Мандзій.

Змінено: Ігор Опольський - 30.03.2020 06:57:36
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням на сайт оригінального повідомлення.

6 КВІТНЯ СТАРТУЮТЬ ОНЛАЙН-УРОКИ ДЛЯ УЧНІВ 5-11 КЛАСІВ НА КАРАНТИНІ: 
ЧАС ТА ПРОГРАМА ЗАНЯТЬ, ДЕ ТА ЯК ПРИЄДНАТИСЯ ДО НАВЧАННЯ

      У понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки. 
Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.
“Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський.
Транслюватимуться уроки з: української мови, української літератури, 
історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.
Так, за класами закріплено такі телеканали:
Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.
Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу, 11 класу, а також загальний розклад онлайн-школи.
На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. 
У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.
Організатори закликають батьків завантажити розклад уроків та заохочувати дітей навчатись. Залишаємось вдома! Вчимось вдома!
Нагадуємо, що у зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:33:59
 
До уваги учасників ЗНО-2020 та освітян Рівненщини!

      На сайті Львівського РЦОЯО створено ТРЕНУВАЛЬНЕ ТЕСТУВАННЯ для ПІДГОТОВКИ до ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ.


      Цей унікальний ресурс дає можливість працювати з реальними тестовими завданнями, які використовували під час проведення ЗНО з 2006 по 2019 рік. Це апробовані та "бойові" тести, які дають можливість БЕЗКОШТОВНО повноцінно та в повну силу готуватись до ЗНО.
      Цей ресурс працює як із комп'ютера, так і з сучасного мобільного телефону, варто лише зайти на сайт за цим посиланням та обрати необхідний розділ (предмет).
      Після входу до розділу бачимо ось таке зображення, як показано нижче.


У ньому є ТРИ ГРУПИ гіперпосилань: 
      - ЛІВОРУЧ у підрозділі "Підготовка до тестів" (у фіолетовому колі) є п'ять покликань: 
Матеріали минулих тестувань (матеріали ЄВІ та ЄФВВ для вступу до магістратури);

      - у ЦЕНТРІ в підрозділі "Підготовка до ЗНО з англійської мови" розміщено Навчально-методичний посібник для підготовки до ЗНО з англійської мовиЦей посібник буде корисний не лише учням, а й ВЧИТЕЛЯМ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ;

      - ПРАВОРУЧ (у жовтому колі) у підрозділі "Підготовка до ЗНО-2020 з історії України" ви знайдете кілька гіперпосилань, зокрема Перелік пам'яток архітектури та образотворчого мистецтва, які містить програма ЗНО з історії України та Історичні персоналії для візуального розпізнавання.

          Тепер про кожен окремо.
      Словник літературознавчих термінів для підготовки до ЗНО з української літератури
Усі навчальні заходи повинні мати на меті досягнення більш перспективної цілі, ніж складання зовнішнього незалежного оцінювання чи інших випускних іспитів. Одна з них - формувати людину, яка готова продовжувати освіту і здатна взяти на себе професійні зобов’язання. Пропонуємо Вам інструмент, що буде корисним не лише для підготовки до тесту ЗНО з української літератури, а й для отримання читацьких та літературознавчих навичок, необхідних у багатьох професійних та життєвих ситуаціях.
 • Детально ознайомтеся із програмою ЗНО з української літератури. Завантажити програму.
 • Окрім переліку творів, які потрібно прочитати (змісту літературного матеріалу), програма містить вимоги до загальноосвітньої підготовки учнів. 
  В Алфавітному покажчику термінів Ви знайдете тлумачення всіх понять, перелічених у цих вимогах.
 • Ви також можете перейти в один із розділів нашого словника, де всі поняття об’єднані відповідно до літературознавчих категорій, до яких вони належать.
      Тренажер з історії України.
      Підготовка до ЗНО з історії України
      Мета тренажерів – допомогти учасникам, які готуються до тесту з історії України, вивчити й запам’ятати дати історичних подій. Це можливість попрацювати онлайн із зображеннями пам’яток із історії України та з тестовими завданнями, що містять зображення історичних персоналій, які відповідають чинній Програмі з історії України. За допомогою Абетки учасник зрозуміє визначення понять і термінів відповідного історичного періоду, матиме змогу розв’язати відповідні тестові завдання. А завдяки запропонованим картам (мапам) тестований зможе краще відпрацювати свої навики роботи із завданнями, що містять картографічний матеріал.

      Тренувальне ONLINE ТЕСТУВАННЯ.
      Якщо Ви обрали тренувальне on-line тестування.
      Розподіл завдань у тестах за змістом і за формою є максимально наближений до тестів ЗНО з врахуванням специфіки комп'ютерного тестування.
      Ви можете обрати тренувальні тестування по розділах (періодах) програми, які тривають по 20 хвилин, або підсумкове тестування, яке триває 60 хвилин.
      Уважно читайте інструкції до виконання завдань і самі завдання. Помилково набрані відповіді можна виправляти.
      Стежте за часом. Ваша робота буде перевірена, якщо до завершення часу або відразу після повідомлення про завершення тестування Ви натиснете кнопку "Відправити на перевірку".

      Тестові завдання минулих років.
      У цій рубриці можна ознайомитись із тестовими завданнями 2006 - 2018 років

Тестові завдання ЗНО-2006
Тестові завдання ЗНО-2007
Тестові завдання ЗНО-2008
Тестові завдання ЗНО-2009
Тестові завдання ЗНО-2010
Тестові завдання ЗНО-2011
Тестові завдання ЗНО-2012
Тестові завдання ЗНО-2013
Тестові завдання ЗНО-2014
Тестові завдання ЗНО-2015
Тестові завдання ЗНО-2016
Тестові завдання ЗНО-2017
Тестові завдання ЗНО-2018


      Бажаємо успіхів у підготовці до ЗНО !!!
Змінено: Ігор Опольський - 04.04.2020 13:37:11
Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 ... 19 След.
Читають тему