Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 6 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2021 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО, ВНЗ І-ІІ р.а., Тут будемо вміщувати важливі повідомлення, що стосуються цієї теми
 
До уваги освітян Рівненщини та учасників ЗНО-2021!
Яку кількість предметів можна обрати для проходження ЗНО?

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/test/advice/59304/


У 2021 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування не більше ніж п'ять навчальних предметів.

Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох навчальних предметів, вибраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Першим обов'язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).

Другим обов'язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Третій предмет для складання ДПА пропонується на вибір: тест з історії України (частина тесту «Період XX – початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку: історія Українибіологіягеографіяфізикахіміяанглійська моваіспанська мованімецька мовафранцузька мова.
Випускники шкіл 2021 року також можуть вибрати додатково п'ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.

Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір.

Для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати до закладу вищої освіти сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом. Перелік сертифікатів, необхідних для вступу на певну спеціальність, можна знайти за посиланням.
[/CENTER]
Змінено: Олена Холод - 12.11.2020 11:31:53
 
До уваги освітян Рівненщини, учасників ЗНО-2021 !!!

      Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти підготовлено інформаційні відеоматеріали, у яких розповідають про 

- особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, зокрема йдеться про нормативно-правову базу, формат та підготовку до ЗНО-2021. Переглянути його можна на YouTube-каналі центру;

      - особливості ЗНО з української мови, а також з  української мови і літератури у 2021 році. Переглянути його можна на YouTube-каналі центру;

      - особливості ЗНО/ДПА з математики для учасників ЗНО/ДПА 2021 року. Переглянути його можна на YouTube.

Приємного перегляду!

 
До уваги освітян Рівненщини та учасників ЗНО-2021 !!!

      
Львівський РЦОЯО оновив банк тренувального онлайнового тестування.

      Тренувальне онлайн тестування доповнено завданнями 2020 року

      - з іноземних мов (в тому числі додано завдання з аудіювання) та з географії;
      - фізики та хімії.

Запрошуємо абітурієнтів до активної підготовки.

Змінено: Ігор Опольський - 27.09.2021 09:09:06
 
До уваги освітян Рівненщини!

Матеріал читаємо нижче та / або переходимо за цим гіперпокликанням насайт  оригінального повідомлення.

ЗНО-2021: ТЕСТУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ДРУКУ ШРИФТОМ БРАЙЛЯ
22.12.2020


2021 року особи з порушеннями зору матимуть можливість під час додаткової сесії пройти зовнішнє незалежне оцінювання з використанням завдань, надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, з української мови і літератури, математики, історії України та біології.  Характеристики сертифікаційних робіт і критерії оцінювання завдань відкритої форми затверджено наказами Українського центру оцінювання якості освіти.
У розділі «Особам, які використовують рельєфно-крапковий шрифт Брайля» розміщено адаптовані версії характеристик сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури, математики, історії України, біології для осіб з порушеннями зору, критерії оцінювання завдань відкритої форми з української мови і літератури та математики.
Сертифікаційна робота з української мови і літератури для осіб, які в процесі навчання використовують рельєфно-крапковий шрифт Брайля, міститиме 30 завдань різних форм, у тому числі – відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення). Для виконання тесту учасники матимуть 150 хвилин.
Цьогоріч під час зовнішнього незалежного оцінювання учасники матимуть можливість виконувати завдання сертифікаційної роботи з української мови. Протягом 120 хвилин учасники виконуватимуть 18 завдань різних форм, у тому числі – відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення).
На виконання сертифікаційної роботи з математики відведено також 150 хвилин. Учасникам буде запропоновано розв’язати 20 завдань різних форм, 2 з них – відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
З історії України тест міститиме 40 завдань різних форм. Для виконання роботи учасники матимуть 120 хвилин.
Сертифікаційна робота з біології міститиме 34 завдання різних форм, на виконання яких відведено 120 хвилин.
Під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання усі учасники, які в процесі навчання використовують шрифт Брайля, отримають тестовий зошит із завданнями сертифікаційної роботи та зошит відповідей. Відповіді на завдання мають бути записані рельєфно-крапковим шрифтом із використанням Брайлівського приладу для письма та грифеля з однієї сторони аркуша, починаючи з наступного після титульного.
 
До уваги освітян Рівненщини!!!

      На сайті Українського центру оцінювання якості освіти - сторінка ЗНО-ДПА/Звіти-Дані/ розміщено програмний продукт "Результати ЗНО: дані в динаміці (за методикою А. Забульоніса)". 
      
Опрацюйте, там чимало цікавої інформації.

Створений Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти інтерактивний ресурс «Результати ЗНО: дані в динаміці» доповнено даними зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.
Цей сервіс дасть змогу простежити динаміку результатів учасників ЗНО протягом  2008‒2020 років за навчальними предметами і порівняти їх у розрізі областей та районів. Такий підхід до візуально-статистичного представлення даних зініціював відомий науковець, міжнародний консультант з освітніх оцінювань Алґірдас Забуліоніс, який стояв біля початків системи ЗНО, а також стимулював її розвиток, зокрема запропонував підхід до встановлення порогу «склав / не склав», моделі шкалювання результатів ЗНО.
Ця інформація, а також інші аналітико-статистичні матеріали, оприлюднені в рубриці  «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ», дадуть змогу освітнім експертам та аналітикам послуговуватися актуальними й достовірними даними щодо якості середньої освіти на конкретних часових зрізах і в динаміці.      

Пропоновані матеріали (сервіс) дають можливість аналізувати стан та динаміку навчальних досягнень випускників закладів освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з кожного предмета в розрізі областей і районів.
Просимо органи управляння освітою територіальних громад Рівненської області довести до відома керівників закладів освіти матеріали програмного продукту.
      Також НАГАДУЄМО, шо на персональних сторінках ЗАКЛАДІВ ЗСО, П(ПТ)О, ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ УЦОЯО із 2015 року розміщує РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ КОЖНИМ УЧНЕМ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ із тих предметів, ЯКІ УЧАСНИКИ ОБРАЛИ під час реєстрації на ЗНО. І ЛИШЕ КЕРІВНИКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ СПІЛЬНО з ВЧИТЕЛЯМИ МОЖУТЬ ОБ'ЄКТИВНО РОЗІБРАТИСЬ У ЦИХ РЕЗУЛЬТАТАХ, бо це ЇХ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ... !!!
      
Варто тільки захотіти зробити це. Мати мотивацію.
Змінено: Ігор Опольський - 28.12.2020 13:37:45
 
Формули, які будуть у тестовому зошиті на ЗНО 2021 з математики


У 2021 році на ЗНО з математики буде багато нововведень і відмінностей від ЗНО минулих років. Основні з них – це те, що ЗНО 2021 з математики стане обов’язковим для всіх і його результати будуть внесені в атестат як оцінка за ДПА. Наступне нововведення – це те, що ЗНО з математики тепер стане дворівневим. Базовий рівень пишуть ті випускники, хто не планує вступати до ВНЗ. Всі інші, хто планує продовжувати вчитися, пишуть і базовий, і профільний рівні тесту. І, найрадісніше нововведень, – це те, що у зошитах ЗНО 2021 з математики будуть формули! У демонстраційних варіантах ЗНО 2021 з математики є формули! Тобто тепер на ЗНО з математики будуть формули!!! Ознайомитися зі списком формул, дозволених на ЗНО і завантажити pdf файл з формулами ви зможете трохи нижче. А поки про відмінності між базовим і профільним рівнями тесту ЗНО 2 021 з математики.
ДПА 2021 з математики. Дворівневі тести
Ось дослівна інформація, яка оприлюднена на офіційному сайті УЦОЯО.
Для проведення ДПА з математики у 2021 році буде розроблено два варіанти сертифікаційних робіт:Завантажити: Програма зовнішнього незалежного оцінювання з математики 2021 року (923 downloads)

Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і не планують використовувати результати з математики для вступу до закладів вищої освіти, отримають тільки оцінку за шкалою 1–12 балів за виконання завдань сертифікаційної роботи рівня стандарту.
Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня, а як оцінка ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31. Такі учасники отримають результати за шкалою 1–12 балів (ДПА рівня стандарту) і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.
Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня отримають оцінку за шкалою 1–12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.Завантажити: Формули які будуть на ЗНО 2021 з математики (pdf) (1118 downloads)

Рекомендуємо переглянути коротенькі відео про Особливості ЗНО 2021 з української мови та математики (ВІДЕО)Змінено: Олена Холод - 11.01.2021 06:46:39
 
Онлайн-тести зовнішнього незалежного оцінювання
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпосиланням https://osvita.ua/test/advice/64054/


На сайті «ЗНО онлайн» розміщені всі тести, що складали абітурієнти під час ЗНО 2009-2020 років.

Майбутні учасники зовнішнього оцінювання 2021 року, які продовжують підготовку до тестування, мають можливість скористатись сервісом ЗНО-ОНЛАЙН, розробленим Освіта.ua.
На сайті «ЗНО-ОНЛАЙН» розміщено більше 300 тестів, що складали абітурієнти під час проходження основних та додаткових сесій зовнішнього незалежного оцінювання, а також сесій пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2020 років.
Спосіб виконання всіх тестових завдань у запропонованих на сайті тестах максимально наближений до реальних тестів, а форма надання відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання тестових завдань кожного тесту надаються правильні відповіді на всі завдання та розраховується результат у тестових та рейтингових балах, також визначається час витрачений на виконання тесту.
Для кожного предмету можна також відкрити повний список всіх тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання. У цьому варіанті проходження ЗНО-онлайн можна отримати правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.
Тестові завдання української мови та літератури, математики, історії України та географії розподілені за темами для більш зручної підготовки. Обравши певний тематичний розділ, користувачі сайту можуть перевірити свою готовність з усіх змістових блоків певного предмета. Опрацювання тем допоможе швидко дізнатися, які розділи засвоєні гірше, щоб приділити їм особливу увагу впродовж підготовки до тестування.
Використання сервісу допоможе учасникам ЗНО зрозуміти структуру тесту з кожного навчального предмета, ознайомитись із формами завдань та визначити час, необхідний для розв'язання завдань тесту.
До більшої частини завдань з української мови та літератури, математики, історії України, біології та географії додані коментарі провідних фахівців з питань підготовки до ЗНО.
 

До уваги освітян Рівненщини!
Про затвердження Змін до Порядку використання приміщень закладів освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти


На правовому порталі Ліга Закон вже є в доступі наказ МОН від 24.11.2020 № 1453 "Про затвердження Змін до Порядку використання приміщень закладів освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти", зареєстрований в Мінюсті 30.12.2020 за № 1314/35597. Наказ набуде чинності у найближчий час.

Ключові зміни:
1) для ЗНО тепер не в межах області, а в межах району (з урахуванням нового районування) створюється не менше 1 пункту тестування за умови, що на території району проживають (перебувають) не менше ніж 180 учасників сесії тестування;

2) тепер допускається створення в приміщеннях однієї будівлі двох та більше пунктів тестування, у яких передбачається виконання різних сертифікаційних робіт, в яких працюватимуть учасники загальною (!) кількістю не менше 180 осіб. Це дозволить в одному закладі створювати пункти тестування одночасно з української мови і літератури та української мови або з математики та математики (завдання рівня стандарту), що значно спрощує організацію довезення випускників 11 класів для проходження ДПА.Ознайомитися з документом можна за таким гіперпосиланням
Змінено: Олена Холод - 12.01.2021 10:27:37
 
До уваги учасників ЗНО-2021!!!


З'ясовуємо, як обрати правильно для складання у 2021 році математику у формі ЗНО.

 
ЗНО залишиться основним інструментом вступу, - Шкарлет
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпокликанням https://osvita.ua/test/79181/


Зовнішнє незалежне оцінювання було і залишається основним інструментом неупередженого доступу до закладів вищої освіти.
Про це в ефірі телеканалу НАШ сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
За його словами, цього року зважаючи на епідемічну ситуацію є чотири варіанти проведення ЗНО — від проведення традиційного зовнішнього оцінювання до проведення ДПА в закладах освіти.
«Ніяких змін стосовно скасування ЗНО, відміни ЗНО, такого немає», - наголосив Шкарлет.
Водночас він зазначив, що в міністерстві є напрацювання щодо надання можливості вступу до вишів громадян, які закінчили навчання в школі ще до впровадження ЗНО.
Міністр повідомив, що наразі триває дискусія про те, щоб надати можливість людям, які мають трудовий стаж, вступити до вишів за результатами тестування, яке визначатиме спроможність такого вступника до навчання.
«Це буде ЗНО, але як наприклад IQ тест або EQ тест. Такі тести є сьогодні. Є система такого прийому і відбору в інших країнах світу», - сказав міністр освіти і науки.
 
ЗНО з української: якісно новий тест

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланнямСуспільство має насамперед говорити про політики, що стосуються освітнього процесу, і вже потім – про політики на рівні оцінювання (ЗНО).

Про це в коментарі Освіта.ua щодо впровадження нового тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.


У своєму інтерв’ю агенції «Укрінформ» мовний омбудсмен Тарас Кремінь висловив деякі міркування щодо тестів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. Уважаю за потрібне на них відповісти.Насамперед варто зазначити, що команда Українського центру оцінювання якості освіти розуміє значення української літератури для становлення молодого покоління українців як творчих, освічених, культурних особистостей, свідомих громадян і патріотів. Саме тому в інформаційних повідомленнях ми постійно наголошуємо на важливості вивчення української літератури в школі, а також на тому, що без оволодіння змістом цього навчального предмета сподіватися на високі результати на тестуванні з української мови неможливо.

Як ми вже наголошували, позиція щодо важливості роботи учнів з художніми текстами в процесі навчання виразно відобразилися в новому форматі сертифікаційної роботи – тесті з української мови як окремому, самостійному тестовому інструменті ЗНО. У ньому репрезентовано цілий спектр завдань, що якнайкраще відповідають сучасним підходам до оцінювання читацької грамотності особи. І що найважливіше – ці завдання цілком аналогічні завданням PISA з читання, про які згадує у своєму коментарі мовний омбудсмен.

Як і PISA, завдання тесту з української мови на читання не мають на меті перевірити знання випадкових літературних фактів чи якихось окремих деталей творів. Навпаки, ці завдання скеровані на осмислену роботу з незнайомим текстом, а успішне виконання їх дає змогу побачити, наскільки добре впродовж навчання в школі учень чи учениця сформували на уроках літератури навички того, що називають читацькою грамотністю.

Як бачимо, можна говорити про подібність завдань нового тесту з української мови не лише до завдань PISA: у зовнішніх іспитах з літератури, що їх проводять у деяких зарубіжних країнах, також немає завдань на відтворення змісту літературних творів. Натомість є завдання на роботу з незнайомими текстами, на оцінювання змісту й форми цих текстів, порівняння різних текстів тощо. Іншими словами, тест з української мови – це якісно новий тест, у якому поєднано як напрацьований Українським центром досвід тестувань, так і зарубіжні досягнення.
Зміст і структура цього тесту дійсно обговорювалися на спільній зустрічі представників Українського центру з мовним омбудсменом Тарасом Кременем та освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим. За підсумками майже двогодинного спілкування сторони дійшли згоди, що тест з української мови містить достатню кількість завдань для перевірки читацької компетентності вступників, для виконання яких можна підготуватися лише вивчаючи художню літературу (як українську, так і зарубіжну). Тож за результатами цієї тристоронньої комунікації Сергій Горбачов пропонував навіть змінити назву тесту: замість «української мови» назвати його «загальний тест з української мови і літератури». Про це йдеться у відповідній публікації на сайті освітнього омбудсмена.
Варто також наголосити на тому, що результати міжнародного дослідження PISA-2018, за проведення якого в нашій державі відповідає Український центр оцінювання якості освіти, засвідчили посутні проблеми і з читацькою, і з математичною, і з природничо-науковою грамотністю. Так, лише 74,1 % українських 15-річних підлітків досягли базового рівня сформованості читацької грамотності, 64,0 % – математичної, 73,6 % – природничо-наукової.

Як показує досвід інших країн-учасниць PISA, підвищення рівня здобувачів освіти із цих ключових грамотностей можливе за умови планування й реалізації цільових політик у сфері освіти. І насамперед ми маємо говорити про політики, які стосуються освітнього процесу (про зміст навчальних предметів на рівні школи, про якість їх викладання, про мотивацію дітей і підлітків до усвідомленого навчання, а вчителів – до відповідального викладання тощо) і вже потім – про політики на рівні оцінювання випускників (яким має бути зовнішнє незалежне оцінювання).

Не функція ЗНО – «змушувати» когось навчатися, читати художню літературу тощо. Функція ЗНО – рейтингувати за підсумками тестувань учасників для того, щоб найкращі, найсильніші мали можливість продовжити здобуття якісної освіти на наступних рівнях. Натомість функцію оцінювання, яка б безпосередньо впливала на освітній процес у школах, має виконувати державна підсумкова атестація. І саме тому в Стратегії освітніх оцінювань, розробленій Українським центром оцінювання якості освіти за підтримки МФ «Відродження», запропоновано поступальну трансформацію ЗНО до 2030 року з метою забезпечення умов для того, щоб ДПА відповідала потребам нової української школи та сприяла підвищенню якості освіти.
Тетяна Вакуленко, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти.
Змінено: Олена Холод - 14.01.2021 16:13:02
 
Хто має складати тести ЗНО у 2021 році
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпокликанням https://osvita.ua/test/advice/64557/

У 2021 році державну підсумкову атестацію у формі ЗНО проходитимуть випускники старшої школи, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіту. Також зовнішнє оцінювання можуть складати випускники минулих років, які планують вступати на навчання до закладів вищої освіти.
Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш ніж з п’яти навчальних предметів.
Випускники шкіл 2021 року, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, обов’язково складають ДПА у формі ЗНО з чотирьох навчальних предметів:
При складанні тесту з української мови та літератури учасники тестування отримають три оцінки: за частину тесту з української мови (за шкалою 100-200 балів), за весь тест з української мови та літератури (за шкалою 100-200 балів) та оцінку ДПА за шкалою 1-12 балів за виконання завдань з української мови.
При складанні будь-якого іншого тесту учасники отримають дві оцінки: оцінку ДПА за виконання всього тесту або його частини (для математики, іноземної та історії), а також оцінку за шкалою 100-200 балів за виконання всіх завдань відповідного тесту.
Оцінки за шкалою 100-200 балів будуть використовуватись для вступу до закладів вищої освіти України.
Також, для вступу до закладів вищої освіти випускники 2021 року можуть додатково обрати будь-який п’ятий предмет з переліку предметів ЗНО.
Випускники шкіл минулих років, які вступають до закладів вищої освіти, можуть скласти тести не більше ніж з 5-ти навчальних предметів на вибір: українська мова, українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія.
Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року.
 
Особливості ЗНО-2021 з української: роз’яснення УЦОЯО
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпокликанням https://osvita.ua/test/76671/

На допомогу майбутнім учасникам зовнішнього оцінювання Український центр оцінювання якості освіти провів кілька вебінарів щодо особливостей сертифікаційних робіт з української мови та з української мови і літератури 2021 року.
У відеокоментарях висвітлено новації ЗНО з української й докладно проаналізовано виконання завдань демонстраційного тесту.
Нагадаємо, що випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО:
  • сертифікаційну роботу з української мови, яка міститиме лише завдання з української мови, (39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді);
  • сертифікаційну роботу з української мови і літератури, яка міститиме як завдання з української мови, так і з української літератури (24 завдання з української літератури та 39 – з української мови закритих форм з вибором відповіді та на встановлення відповідності, а також 4 завдання з української мови відкритих форм з наданням письмової відповіді, зокрема 3 завдання, які передбачають надання короткої письмової відповіді, та 1 завдання, яке передбачає надання розгорнутої письмової відповіді).
Заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко розповіла про загальні особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та структуру сертифікаційних робіт з української мови та з української мови і літератури.
Експертка Українського центру оцінювання якості освіти Оксана Данилейко проаналізувала частину тесту з української мови (завдання з вибором однієї правильної відповіді та завдання на встановлення правильної відповідності).Оксана Данилейко прокоментувала виконання завдань з української мови на читання та аналіз тексту (завдання з вибором однієї правильної відповіді та завдання з короткою відкритою відповіддю) та власне висловлення (завдання з відкритою розгорнутою відповіддю).Оксана Данилейко пояснила особливості виконання частини з української літератури в сертифікаційній роботі 2021 року (завдання на вибір однієї правильної відповіді та завдання на встановлення правильної відповідності).
 
ЗНО з історії України: візуальні об’єкти, які потрібно знати
Матеріал читаємо нижче або переходимо за гіперпосиланням
Освіта.ua пропонує учасникам зовнішнього оцінювання, які складатимуть тест з історії України, перелік візуальних об’єктів, що можуть бути запропоновані укладачами тестів.

Перелік візуальних об'єктів складено відповідно до вимог чинної програми зовнішнього оцінювання з історії України.

Електронна збірка містить зображення діячів культури, освіти та науки, громадсько-політичних та військових діячів.

Також збірка візуалізує архітектурні культові споруди, фортифікаційні споруди в Україні, світську архітектуру, скульптури, пам’ятники, ікони, мініатюри, гравюри, портрети, художні роботи та пам’ятки стародавньої історії України.
Загалом до збірки включено 54 історичні персоналії та 89 пам'яток архітектури й образотворчого мистецтва, які є обов'язковими для розпізнавання абітурієнтами.

Крім того, на сайті ЗНО-ОНЛАЙН майбутні учасники зовнішнього оцінювання мають змогу тренуватися у виконанні завдань з історії України, розподілених за темами. До окремої тематичної добірки включено завдання на візуальне впізнання персоналій, об'єктів архітектури й мистецтва.
Змінено: Олена Холод - 15.01.2021 08:22:45
 
Безкоштовний подкаст до ЗНО з української літератури
Матеріал читаємо нижче або переходимо за гіперпосиланням
Сайт Освіта.ua разом з Артуром Пройдаковим, який є вчителем з української мови і літератури та одним з найкращих знавців української літератури, підготували серію подкастів з підготовки до ЗНО.
У коротких випусках подкасту Артур Пройдаков розповідає про важливі аспекти творів, які включені до програми ЗНО з української літератури, а також акцентує увагу на особливостях тестових завдань з літератури.
Експерт із підготовки до ЗНО ділиться лайфхаками, що допоможуть отримати додаткові бали під час складання тесту, і розповідає «секрети» тестових завдань з української літератури.
Кожен подкаст присвячений окремому автору, твори якого передбачені програмою ЗНО, знайомить з особливостями та коротким змістом цих творів, а також розповідає про їхні стильові характеристики, які необхідно знати учаснику для успішного складання тесту.
Подкасти допоможуть майбутнім учасникам тестування зручно та будь-де готуватися до ЗНО з української літератури.
На сайті доступні тридцять вісім випусків подкасту, присвячені всім темам, передбаченим програмою: «Фольклор», перлинам давньої української літератури «Повість минулих літ» та «Слово про похід Ігорів», а також творам письменників:
Змінено: Олена Холод - 16.01.2021 11:30:36
 
Цього року учні 9-х класів складатимуть ДПА
Матеріал читаємо нижче, або переходимо за гіперпокликанням https://osvita.ua/school/79303/


Інформація про начебто звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів 9-х класів або її проходження онлайн є недостовірною.
Про це йдеться у повідомленні Міністерстві освіти і науки.
У відомстві зазначають, що у 2020/21 навчальному році учні 9-х класів згідно з наказом МОН №1262 складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.
«Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн є недостовірною. Крім того, твердження про ускладнення ДПА для учнів 9-х класів у 2020/21 навчальному році є необґрунтованим», - наголошують у Міністерстві освіти.
Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджуватиме керівник закладу освіти.
ПЕРЕЛІК
предметів, із яких у 2020/21 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація учнів 9-х класів

1. Українська мова.
2. Математика.
3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):
1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;
2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.
 
Характеристики тестів ЗНО 2021 року

Матеріал читаємо нижче або переходимо за гіперпосиланнямТести зовнішнього незалежного оцінювання укладаються у відповідності до затверджених характеристик, які щорічно затверджуються Українським центром оцінювання якості освіти.
Характеристиками тестів ЗНО 2021 року визначаються форми тестових завдань з усіх предметів, час на їх виконання, схеми нарахування балів за завдання, розподіл завдань тестів, що зараховуватимуться як державна підсумкова атестація та вступний іспит до вишів тощо.
Характеристики тестів ЗНО 2021 року:
Змінено: Олена Холод - 18.01.2021 10:15:14
 
До уваги керівників територіальних громад, представників органів управління освітою територіальних громад, керівників закладів П(ПТ)О, фахової передвищої освіти, закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування!

Інститут на виконання плану роботи, п.2.3 «Організація та проведення РR – кампанії з питань ЗНО-2021», п.2.7 «Поширення інформаційних матеріалів для підготовки до ЗНО-2021  (плакати, інформаційні листки, газети, брошури тощо)» плану роботи з підготовки й проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2020-2021 навчальний рік, затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації від 16.10.2020 №178 «Про підготовку і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у 2021 році», повідомляє про те, що Львівський РЦОЯО надіслав до кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО календарі ЗНО-2021.
Просимо відрядити до Рівненського ОІППО (в. Чорновола, 74, м. Рівне) осіб, які відповідають за організацію та підготовку до проведення ЗНО-2021 в територіальних громадах, закладах П(ПТ)О, фахової передвищої освіти, ЗСО обласного підпорядкування із метою отримання інформаційних матеріалів та поширення їх у відповідних закладах освіти громади.
      Просимо отримати календарі до 31 січня 2021 року, оскільки 01 лютого 2021 року розпочинається реєстрація на участь в основній сесії ЗНО-2021.
      Про необхідність отримання календарів "ЗНО-2021" від Львівського РЦОЯО керівників територіальних громад, представників органів управління освітою територіальних громад, керівників закладів П(ПТ)О, фахової передвищої освіти, закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування було поінформовано листом Рівненського ОІППО від 19.01.2021 № 01-12/38.
Змінено: Ігор Опольський - 20.01.2021 11:38:12
 
До уваги освітян Рівненщини!

Керівникам територіальних громад
Керівникам органів управління освітою територіальних громад
Керівникам закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування
Керівникам закладів П(ПТ)О
Керівникам закладів фахової передвищої освіти
 
Про визначення осіб, які у закладах освіти
будуть відповідати за формування комплектів
реєстраційних документів
 
Інститут на виконання плану роботи, доручення голови Рівненської обласної державної адміністрації від 14.01.2021 №дор.2/01-60/21, п. 3.24 «Добір та підготовка осіб, відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів), які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання» Плану роботи з підготовки й проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2020-2021 навчальний рік, затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації від 16.01.2021 № № 178 «Про підготовку і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у 2021 році», листа Львівського РЦОЯО від 20.01.2021 №33/03-29 «Про визначення представників у закладах освіти, відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів» повідомляє, що триває підготовка процедур зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.
Нагадуємо, що у 2021 році результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Реєстрація на участь у ЗНО-2021 триватиме з 01 лютого по 05 березня 2021 року.
Наголошуємо, що, відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за №118/29986, на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.08.2019 за №850/33821, від 30.09.2020 №1210 «Про підготовку до проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»,  у кожному закладі освіти, де є учні (слухачі, студенти), які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, до 27.01.2021 мають бути призначені працівники, відповідальні за формування комплектів реєстраційних документів осіб, які складатимуть ДПА у формі ЗНО.
 
До уваги освітян Рівненщини!

Незабаром розпочнеться реєстрація для участі в основній сесії ЗНО-2021 

Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 6 След.
Читають тему