Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Вибрати дату в календаріВибрати дату в календарі

Страницы: Пред. 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 32 След.
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Стартує вступна кампанія 2020: що треба знати абітурієнтамНа бюджет можна подати до 5 заяв.
Цьогоріч через поширення коронавірусної інфекції та запроваджені карантинні заходи вступну кампанію відтермінували. Тому стартує вона із запізненням – 1 серпня. О 10.00 розпочнеться реєстрація електронних кабінетів вступників. Як пише ВВС, із 13 по 22 серпня вони можуть подавати заяви на вступ до вишів.
«Хочемо наголосити і заспокоїти вступників, що зареєструвати електронний кабінет вони зможуть протягом всього періоду подання заяв», - розповів ВВС заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.
У 2020 році на бюджет можна подати до 5 заяв. Кількість заяв на контракт - необмежена. Вступні іспити і творчі конкурси у вишах мають пройти з 1 по 12 серпня. Реєстрація на вступні іспити у вишах вже почалася. Зарахувати на бюджет мають до 5 вересня, а на контракт - до 30 вересня.
Що таке пріоритетність заяв?
У кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він обов'язково обирає пріоритетність - від 1 до 5, де 1 - це найвища пріоритетність, а 5 - найнижча. Так він позначає, куди хоче вступити найбільше. Але на бюджет може бути зарахованим лише на одне місце за вказаною пріоритетністю. Змінити пріоритетність після подання заяви або обрати інше місце вступу неможливо.
Що з пільгами?
Вступники, які мають право на пільги, також зможуть подати електронні заяви. Для цього вони мають звернутися до вишів з документами про права на пільги, також мати при собі документ, який засвідчує особу, і атестат. Їх мають внести у реєстр осіб зі спеціальними умовами вступу.
Для тих, хто вступає у виш без ЗНО, треба вже зараз реєструватися у заклади вищої освіти для складання вступних іспитів і творчих конкурсів. У всіх вишах мають створити освітні центри «Донбас - це Україна» та «Крим - це Україна». Для вступників з «ДНР», «ЛНР» та анексованого Криму буде діяти окрема пільгова квота. Конкурувати вони будуть в її межах. Від загальної кількості бюджетних місць ця квота становитиме від 10 до 20%. Для дітей з цих регіонів виділили приблизно 8 тисяч бюджетних місць.
Які документи потрібні для вступу?
Вступники реєструють особистий електронний кабінет на сайті: ez.osvitavsim.org.ua
Під час реєстрації треба ввести такі дані:
адресу електронної пошти (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
- пароль для входу до кабінету;
- номер, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО
- серію та номер атестата;
- середній бал атестата (калькулятор для середнього балу є на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/).
Що треба знати для реєстрації?
Не можна зареєструвати електронний кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні електронну пошту, наприклад, mail.ru, yandex.ru.
До електронного кабінету треба завантажувати якісні фото, оскільки їх використають для студентського квитка, максимальний розмір файлу - до 1Мб.
Краще заздалегідь спланувати, куди і з яким пріоритетом подавати заяви на вступ. Після того, як заклад прийме заяву, скасувати її можна тільки із втратою пріоритетності. Пам'ятайте, що на бюджет можна подати не більше 5 заяв на будь-які спеціальності.
Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?
В умовах прийому 2020 року немає обов'язкового подання медичної довідки. Однак виші у своїх правилах прийому можуть таку довідку вказати. Треба уточнювати у приймальній комісії вишу.
Сертифікати ЗНО яких років можна подавати?
У 2020 році приймають сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише з сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.
Більш детальна інформація про вступну кампанію-2020 є на сайті Міносвіти.
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
UniRank: у топ-200 університетів Європи не потрапив жоден український ЗВО

      Опубліковано оновлену версію uniRank University Ranking - неакадемічного веб-орієнтованого рейтингу, який оцінює популярність більше 13 тисяч веб-сайтів вишів світу.

[LEFT][JUSTIFY]Загальна оцінка складається з п’яти показників, серед яких рівень відвідуваності веб-сайту закладу та рівень їхньої цитованості з найбільш авторитетних джерел. 
Наразі у перелік топ-200 університетів Європи не потрапив жоден український ЗВО.
В окремому національному переліку зі 187 вітчизняних вишів перша п’ятірка виглядає так:  КПІ, Університет Шевченка, Університет Франка, СумДУ та Могилянка. 
[/JUSTIFY][/LEFT]
ratingzvo.png (129.35 КБ)
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Вступ-2020: основні терміни і нововведення

Цьогорічна вступна кампанія – мабуть, найочікуваніша подія для абітурієнтів, позаяк через карантинні заходи завершення навчального року і складання зовнішнього незалежного оцінювання стали для них неабияким випробуванням.
      Однак, незважаючи на це, результати ЗНО продемонстрували, що школярі таки доклали максимум зусиль аби досягнути поставленої цілі – вступити до омріяного закладу вищої освіти. Отож, сьогодні розповімо про основні терміни, дати і нововведення цьогорічної вступної кампанії.
Головною відмінністю цьогорічної вступної кампанії є те, що абітурієнт може подати для вступу на бюджет 5 заяв на різні конкурсні пропозиції. Щодо подання заяв для вступу на контракт, то, як і раніше, обмежень щодо кількості немає.
Перший етап вступної кампанії – реєстрація електронних кабінетів для абітурієнтів, які подаватимуть заяви в електронній формі – стартував 1 серпня 2020 року. Самі ж заяви вступники подаватимуть у період з 13 серпня до 22 серпня. Підкреслимо, що реєстрація електронних кабінетів буде доступною і впродовж періоду подання заяв – до 22 серпня включно. Реєстрація відбувається на електронному ресурсі. Зверніть увагу, що 16 серпня о 18:00 завершиться прийом заяв від осіб, які вступають на основі співбесіди і вступних іспитів та творчих конкурсів. 22 серпня о 18:00 завершиться прийом заяв від осіб, які вступають на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів.
      Подання документів в електронній формі відбувається для абітурієнтів, які вступають до ЗВО на основі повної загальної середньої освіти. У процесі реєстрації електронного кабінету на основі ПЗСО вступник повинен вказати номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО. Зауважимо, що цьогоріч вступники можуть подавати сертифікати ЗНО за 2018, 2019 та 2020 рік з усіх предметів, і навіть за 2017 рік (за виключенням іноземних мов). Детальна інструкція, інформаційні матеріали, відеороз’яснення та відповіді на найпоширеніші запитання щодо реєстрації можна знайти за посиланням.
      Документи у паперовій формі подають у випадках вступу за співбесідою чи іспитами з конкурсних предметів або квотами, передбаченими Умовами прийому. Звертаємо Вашу увагу на те, що при поданні заяв у паперовій формі необхідно особисто пред’явити оригінали  документів, що посвідчують особу, документів про освіту і відповідних додатків, а також військово-облікового документа. Це ж стосується і документів, що підтверджують спеціальні умови вступу.
Після завершення процесу подання заяв буде сформовано рейтинговий список вступників на основі конкурсного балу, який вираховують за таким принципом: бал ЗНО або вступних іспитів (творчих конкурсів) множать на коефіцієнти, граничні показники яких визначені Правилами прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка.
Після того, як Приймальна комісія опрацює заяву вступника, її статус зміниться на «Зареєстровано у закладі вищої освіти» або «Потребує уточнення вступником». Ці зміни абітурієнт зможе відслідкувати у своєму електронному кабінеті. Якщо усі етапи реєстрації пройдено успішно і заяву допущено до участі у конкурсному відборі, то до 18 год. 27 серпня абітурієнт може отримати рекомендацію щодо зарахування на бюджет, яка також з’явиться в електронному кабінеті вступника.
Фінальним етапом є те, що до 31 серпня вступник подає (надсилає) у Приймальну комісію свої документи, а саме копію документа, що посвідчує особу; оригінал документа про освіту і додаток до нього; копію військово-облікового документа; сертифікати ЗНО; 4 кольорові фотокартки 3х4 см; інші документи, які можуть бути передбачені Правилами прийому. У випадку виконання вимог до зарахування вже 5 вересня статус електронної заяви повинен змінитися на «Включено до наказу».
У вступників, які 27 серпня не отримали рекомендації на бюджет, заяви залишаються зі статусом «Допущено до конкурсу» і автоматично беруть участь у конкурсі для вступу на контракт. Такі вступники повинні виконати вимоги до зарахування до 11 вересня 2020 року.
Про особливості цьогорічної вступної кампанії розповідає Перший проректор Університету Андрій Гукалюк.
Андрію Федоровичу, чим цьогорічна вступна кампанія відрізняється від попередніх? Які нововведення чекають на вступників?
По-перше, слід врахувати, що цьогорічна вступна кампанія проходитиме в умовах карантинних обмежень і відповідно усім учасникам вступної кампанії потрібно враховувати вимоги безпеки, соціального дистанціювання та інших обмежень. Як уже було зазначено, змінилася кількість заяв, які можна подати абітурієнту для вступу на бюджет. Цьогоріч абітурієнт може подати для вступу на бюджет 5 заяв на різні конкурсні пропозиції. Окрім того, варто наголосити, що вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення в разі наявності конкурсного бала не менше 125,000. Умовами прийому також встановлено терміни подання заяв та документів для участі у вступних іспитах, творчому конкурсі на місця державного замовлення (20-30 липня). Інформація про терміни складання вступних іспитів та творчих конкурсів розміщена на сайті Університету. Варто відзначити і те, що копії документів, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов для зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1 вступник подає особисто під час подання документів у паперовій формі у визначені Правилами прийому терміни. Важливо, що для вступу на навчання чи на бюджет чи на контракт за спеціальностями 081 «Право», 281 «Публічне управління та адміністрування», 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», 292 «Міжнародні економічні відносини» та 293 «Міжнародне право» конкурсний бал не може бути меншим 140 балів.
         Зважаючи на карантинні обмеження, чи може вступник надіслати оригінали документів поштою?
У 2020 році подання оригіналів необхідних документів для зарахування може здійснюватися як особисто вступником на відповідний факультет так і шляхом надсилання їх засобами поштового зв’язку в терміни, визначені в розділі V Правил прийому з обов’язковим описом вкладень на адресу Університету (Україна, 79000, місто Львів, вул. Університетська, 1) з обов’язковим зазначенням:
 • назви факультету, для зарахування на який рекомендовано вступника;
 • шифру та назви спеціальності, для зарахування на яку рекомендовано вступника.
Це може бути підставою для зарахування вступника. Ще один момент на який хотілося б звернути увагу це те, що цьогоріч із вступниками на бюджет Університет укладає угоду про надання освітньої послуги, а з вступниками на контракт, окрім цієї угоди, ще угоду про надання платної освітньої послуги.
      На що варто звернути увагу при поданні документів?
Абітурієнтам слід уважно ознайомитись із Правилами прийому та дуже відповідально підійти до вибору спеціальностей та конкурсних пропозицій для вступу, адже помилки при поданні заяв можуть призвести до того, що вступник не зможе сповна реалізувати свої права і подати усі 5 заяв для вступу на бюджет. Потрібно уважно ознайомитися з інструкцією про подання електронної заяви, правильно завантажити копії усіх документів, атестату з додатком, фотографії, довідки про підтвердження права на сільський коефіцієнт, довідки, що дають право на пільги при вступі та переведенні на бюджет. Некоректне завантаження документів не дасть можливості вступниками реалізувати свої права.
      Які поради Ви можете дати цьогорічним вступникам?
Передусім не потрібно поспішати і подавати заяви у перші два-три дні, адже можуть виникати технічні труднощі, і найважливіше – черговість (швидкість) подання заяви жодним чином не впливає на рейтингові списки та зарахування. Пам’ятайте – вибір майбутньої професії один із найважливіших виборів у Вашому житті. Бажаємо Вам успіхів і чекаємо на зустріч у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Детальнішу інформацію про перелік освітніх ступенів та спеціальностей, за якими оголошується прийом на навчання, ліцензовані обсяги та нормативні терміни навчання, перелік конкурсних предметів у сертифікаті УЦОЯО, вступних іспитів, творчих конкурсів можна знайти на сайті Університету у розділі «Вступна кампанія» і Правилах прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка, які доступні за посиланням.
lnu_ae6d2.jpg (340.44 КБ)
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Головні питання засідання при ДСЯО: вступна кампанія–2020 та сертифікація вчителів
Джерелоhttps://www.pedrada.com.ua/news/5651-golovn-pitannya-zasdannya-pri-dsyao-vstupna-kampanya-2020-ta-sertifkatsya-vchitelv

     30 липня 2020 року відбулося онлайн-засідання колегії та громадської ради при Державній службі якості освіти України.
«Завдяки своїй згуртованості, колегіальності та співпраці з громадськістю робота Служби над забезпеченням якості освіти та освітньої діяльності в умовах загальнонаціонального карантину продовжується. У зв’язку з цим постала необхідність схвалити нові механізми, розроблені для реалізації основних завдань, зокрема щодо захисту прав на здобуття вищої освіти. Також обов’язок Служби — здійснити восени вивчення практичного досвіду учасників сертифікації, щоб підтримати тих педагогів, які прагнуть стати лідерами Нової української школи», — зауважив Руслан ГУРАК, голова Державної служби якості освіти України.
      Загалом, колегія та громадська рада розглянули чотири питання: Про схвалення проєкту Комунікаційної стратегії, логобуку та айдентики Державної служби якості освіти України. Про організацію вивчення вступної кампанії 2020 року у закладах вищої та фахової передвищої освіти. Про методичні рекомендації щодо участі працівників територіальних управлінь Служби у конкурсних комісіях з призначення на посади керівників закладів загальної середньої освіти. Про вивчення практичного досвіду учасників сертифікації в умовах карантинних обмежень. За підсумками обговорення колегія та громадська рада схвалили: Комунікаційну стратегію Державної служби якості освіти України на 2020–2022 роки; Методичні рекомендації щодо участі працівників територіальних управлінь Служби у конкурсних комісіях з призначення на посади керівників закладів загальної середньої освіти.
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Реєстрація вступників до ВНЗ розпочалася 1 серпня. Що потрібно знати 
Реєстрація електронних кабінетів для вступу до вищих навчальних закладів розпочалася 1 серпня о 10:00, і триватиме до моменту завершення подання заяв.У Міністерстві освіти і науки зазначили, що 30 липня завершилось тестування електронних кабінетів вступників."Протягом двох днів майбутні бакалаври створили 12 828 тестових е-кабінетів, із яких активували 12 821 і спробували подати через них 9 191 заяву на вступ. Магістри, які цього року вперше подають заяви до вишів в електронній формі, теж ознайомились із роботою своїх е-кабінетів  було створено 2 305 кабінетів, із них активовано 2 304, подано заяв — 1 828", — повідомили МОН.У відомстві додали, що усі тестові кабінети та заяви будуть видалені з системи до кінця дня (31 липня), а справжня реєстрація розпочнеться 1 серпня.
Що потрібно вказати під час реєстрації
 • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО; (цьогоріч абітурієнти мають право подавати сертифікати ЗНО за різні роки: 2018, 2019 та 2020 з усіх предметів та за 2017 з усіх, крім іноземних мов. Сертифікати різних років можна комбінувати);
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до документа про ПЗСО.
На сайті МОН розміщені інструкції та відеороз'яснення щодо того, як створити електронний кабінет і подати через нього заяви на вступ до закладів вищої освіти. Подача заяв на вступ розпочнеться з 5 серпня — для магістрів, з 13 серпня — для бакалаврів.


Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
На допомогу абітурієнту: Культурологія. Український католицький університет
Студентка 4 курсу спеціальності «Культурологія» в Українському католицькому університеті Соня Чабан розповість, чим навчання в УКУ відрізняється від інших ЗВО країни, наскільки важко вчитись та ким може працювати культуролог.
Перегляд відео доступний за посиланням http://osvita.ua/consultations/the-school/75397/
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Вступ до вишів в умовах карантину:які зміни чекають на абітурієнтів цьогоріч

Чи не "ляже" система реєстрації в електронному кабінеті - те, що найбільше хвилює деяких вступників.
Від 1 серпня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія, яка триватиме до 22 серпня. Її терміни цьогоріч значно посунулися через карантин, і ті абітурієнти, які таки потраплять до вищих навчальних закладів, вже не встигнуть розпочати новий навчальний рік з усіма 1 вересня.Доведеться надолужувати. Про це йдеться в сюжеті ТСН.
У багатьох абітурієнтів цьогоріч через карантин усе пішло не за планом. Торік у перших числах серпня абітурієнтів уже зараховували на бюджет. 1 серпня - лише перший день, як є змога зареєструватися в електронному кабінеті.

Чи не "ляже" система - те, що найбільше хвилює деяких вступників. До збою готувались і в профільному міністерстві. Тому за кілька днів до старту дали можливість абітурієнтам створити тестовий електронний кабінет. Щоби зрозуміти, чи не ляже система під час пікового навантаження, якого очікували саме в перший день. І от чи не вперше за всі роки існування система працювала без збоїв.
Окрім сертифіката, для реєстрації потрібно мати електронну пошту, атестат та середній бал додатка, який доведеться підрахувати самотужки.

"Потрібно далі всі скани завантажити, додати всі контактні телефони, точно перевірити свій середній бал і вже потім подавати заяву, ставити пріоритети", - каже абітурієнтка Анастасія Лук'янова.


Вступ до вишів в умовах карантину. Терміни встапної кампанії цьогоріч значно посунулися через карантин, і ті абітурієнти, що таки потраплять до вищих навчальних закладів, вже не встигнуть розпочати новий навчальний рік з усіма першого вересня. Доведеться надолужувати.


Подавати заяви до вишів - це вже наступний етап, який розпочнеться 13 серпня. Він триватиме до 16 серпня для тих, хто ще має складати вступні іспити та творчі конкурси. І до 22 числа для тих, хто вступає лише за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Окрім того, що цьогоріч посунулися всі терміни, змінилася й кількість заяв, які можуть подати абітурієнти. На бюджетні місця можна лише 5, а от на контракт - скільки завгодно. Загалом готові прийняти майже 85 тисяч бюджетників. І це на 6% більше ніж торік.
"Ще однією зміною є те, що сьогодні в межах окремої квоти участь у конкурсному відборі братимуть не лише вступники з АР Крим та м. Севастополь, але й вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та лінії зіткнення", - повідомив заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.


Раніше вони мали можливість вступити без ЗНО лише до певного переліку навчальних закладів. Нині без обмежень. Але все одно ще мусять скласти іспити і позмагатися за місце на бюджеті в межах своєї квоти.


Рекомендації ж для вступу на бюджет і пільговикам, і тим, хто вступає до вишів на загальних засадах, мають надійти не пізніше 27 серпня.


А от коли і в якому форматі розпочнеться навчальний рік, кожен виш вирішуватиме самостійно. Насамперед, це залежатиме від епідеміологічної ситуації в кожному регіоні.
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Вступ до ВНЗ: на які спеціальності збільшили кількість бюджетних місць
Джерело: https://www.0382.ua/news/2837673/vstup-do-vnz-na-aki-specialnosti-zbilsili-kilkist-budzetnih-misc


Цього року Вищі навчальні заклади в Україні зможуть прийняти на бюджет на 6% більше абітурієнтів, ніж це було в 2019 році. Це стосується вступу на освітній рівень – бакалавр, передається на сайті Міністерства освіти і науки України.
Як зазначається, цього року державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» складає 84,6 тис місць. З них, 77,6 тисяч – за денною формою. Це на 5,9% більше, ніж було минулого року.
А ось державне замовлення на магістра становить 6,04 тисяч місць. Це стосується тих, хто має намір стати магістром медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування.
Причиною збільшення кількості бюджетних місць у ВНЗ стало збільшення кількість випускників 11-х класів на 11%. Тобто, в цьому році більше випускників, а значить – і більше бюджетних місць.
Бюджетні місця були збільшені на галузі: інформаційні технології – на 39,9%, механічна інженерія – на 13,3%, електрична інженерія – на 11,6%, виробництво та технології – на 11,1%, гуманітарні науки – на 10,8%, хімічна та біоінженерія – на 10,0%, електроніка та телекомунікації – на 10,0%, аграрні науки та продовольство – на 9,1%, математика та статистика – на 8,8%.
При цьому, в країні зменшили кількість бюджету на спеціальності (бакалавр), кількість випускників яких і так вже переважає на ринку праці. Це такі сфери: журналістика – зменшено на 30,3%, сфера обслуговування – мінус 47,4%, управління та адміністрування – на 24,0%, право – на 17,6%, соціальні та поведінкові науки – на 11,6%, міжнародні відносини – на 6,3%.
Загалом, обсяг держзамовлення за ступенем «Магістр» цього року становить 45 тисяч місць.
«Держзамовлення на магістрів на основі ОС бакалавра цього року менше від 2019 року. Це пов’язано зі зменшенням обсягу випуску бакалаврів», - пояснили в МОН.
Кількість бюджетних місць на аспірантуру та докторантуру в цьому році становить 4 288 та 431 місць відповідно.
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
У МОН пояснили, як розпочнеться навчальний рік у вишах


Джерело: https://vsim.ua/Podii/u-mon-poyasnili-yak-rozpochnetsya-navchalniy-rik-u-vishah-11105348.html


Університети зможуть самі визначати форму навчання для студентів. У Міністерстві освіти і науки розповіли умови.
Новий навчальний рік не за горами. І якщо з формою навчання у школах наразі визначились, то у МОН вирішили прояснити ситуацію і з вишами. Наразі університети самі можуть визначати, коли і в якій форми розпочинати освітній процес. ВНЗ мають такий рівень автономії відповідно до закону вищої освіти. Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Урядовий портал. «Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет треба приймати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба приймати з огляду на безпеку наших дітей», - додав Шмигаль. У Міністерстві освіти і науки України дали рекомендації планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень. До слова, якщо буде сприятлива ситуація МОН рекомендує розпочати 2020/2021 навчальний рік за таким розкладом: для студентів 1 курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти у період з 1 по 15 вересня 2020 року; для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року; для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.


Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
На бюджет зможуть вступити 90 тисяч абітурієнтів


Державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» в 2020 році складає 84 600 місць. Окрім того, обсяг держзамовлення за освітнім рівнем «Магістр» (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти складає 6 040 місць.
Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.
За інформацією відомства, цього року державне замовлення на підготовку бакалаврів збільшено на 5,9%.
«У 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11%, у порівнянні із 2019, тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшено», - повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров.
Державне замовлення на підготовку бакалаврів у вишах, що належать до сфери управління МОН, збільшено зокрема на такі галузі технічного та освітнього профілю, як:
 • інформаційні технології – на 39,9%;
 • механічна інженерія – на 13,3%;
 • електрична інженерія – на 11,6%;
 • виробництво та технології – на 11,1%;
 • гуманітарні науки – на 10,8%;
 • хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
 • електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
 • аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
 • математика та статистика – на 8,8%.

 • Водночас зменшено обсяг державного замовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу. Зокрема:
  • сфера обслуговування – на 47,4%;
  • журналістика – на 30,3%;
  • управління та адміністрування – на 24,0%;
  • право – на 17,6%;
  • соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
  • міжнародні відносини – на 6,3%.

«Держзамовлення на магістрів на основі освітнього рівня бакалавра цього року менше від минулого, що пов’язано зі зменшенням обсягу випуску бакалаврів, але потрібно віддати належне керівництву МОН, яке змогло відстояти збільшення таких місць у порівнянні з проектними цифрами постанови», - зазначив Олег Шаров.
Цього року на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає 4 288 та 431 місць відповідно.
Загалом же держава виділила кошти на підготовку 176 тисяч фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у закладах вищої освіти та наукових установах.
Змінено: Ірина Панчук - 03.08.2020 04:46:35
СЛУЖБА ОСВІТНЬОГО ОМБУДСМЕНА, Тут будуть вміщуватись матеріали, що стосуються даної теми
 
Сергій Горбачов: ''МОЗ оголосило правила навчання у школах. Чи реально їх дотримуватися?''


      Як діти навчатимуться з вересня – очно чи дистанційно?
У МОЗ і МОН впевнені, що більшість дітей з вересня навчатимуться очно. Утім, в окремих регіонах можлива і дистанційна форма навчання.
Як відомо, з 1 серпня Україна ділитиметься на 4 зони, відповідно до ситуації з поширенням COVID-19 у регіонах: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». Не зможуть відвідувати заклади освіти, згідно з постановою Кабінету міністрів, лише діти, які перебуватимуть у так званій «червоній» зоні.
При цьому ділитимуть за зонами не тільки області, а й окремі райони або міста обласного значення. Тобто якщо, припустимо, в Ужгороді епідеміологічна ситуація буде гіршою, ніж в окремих районах Закарпатської області. То в Ужгороді діти школу не відвідуватимуть, а в містах чи селах області навпаки.
      Серед головних правил:
 • Заходити в будівлю та пересуватися приміщеннями навчального закладу у масці або респіраторі, під час уроків їх можна не використовувати.
 • Не допускати на робоче місце працівників із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С. Учням же вимірювати температуру не обов'язково.
 • Забезпечити усіх працівників закладу засобами індивідуального захисту із розрахунку: 1 захисна маска на 3 години роботи.
 • Розробити маршрути руху для учнів та скласти графік, за яким вони заходитимуть в заклад освіти.
 • Проводити роз’яснювальну роботу з персоналом та учнями щодо індивідуальних заходів профілактики та симптомів коронавірусної хвороби.
 • Забезпечити відстань між столами не менше ніж 1,5 метра та розміщення за столом не більше 4-х осіб під час харчування. Шведський стіл і самообслуговування забороняються.
 • Тим часом освітній омбудсмен Сергій Горбачов радить директорам шкіл брати ініціативу в свої руки: «Як саме скористатися рекомендаціями МОЗ, вирішує заклад освіти. Але мій заклик до директорів шкіл – використовувати власний здоровий глузд, свій великий досвід і робити все, щоб діти могли здобувати освіту в безпечних умовах».
СЛУЖБА ОСВІТНЬОГО ОМБУДСМЕНА, Тут будуть вміщуватись матеріали, що стосуються даної теми
 
ОСВІТНІЙ ОМБУДСМЕН ПРОКОМЕНТУВАВ РІШЕННЯ КИЇВРАДА ЗАПРОПОНУВАЛА СПІВАТИ ГІМН ПЕРЕД УРОКАМИ: ЯК СТАВЛЯТЬСЯ УКРАЇНЦІ ДО ІНІЦІАТИВ 


      Після рішення Київради суспільство буквально розділилося: у соцмережах сотні коментарів "за" та "проти". Приміром, телеведуча Марічка Падалко закцентувала на знеціненні гімну в такому форматі: "Моя молодша донька три роки тому на своє перше вересня, співаючи гімн, розплакалася. Ось зовсім не впевнена, що щоденне виконання викликатиме в неї ті самі особливі почуття до країни". 
      Утім, чи зазвучить гімн у інших школах Києва цього першого вересня - педколективи закладів вирішуватимуть індивідуально. "Це рішення скоріше просвітницьке, ніж політичне. Звичайно, що воно аж ніяк не є обов'язковим. Київрада таким чином звернула увагу освіти, громадян, дітей, вчителів на те, що ми українці маємо свої символи, їх треба знати, поважати", - каже освітній омбудсмен Сергій Горбачов. 

За його словами, рішення співати гімн у кожній школі має ухвалюватися поступово та виважено, адже примус ще ніколи не давав довготривалих і стійких результатів.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
Топ-20 "перлів" з учнівських творів, які написали на ЗНО з української мови і літератури
В Україні вже закінчилася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. 30 червня школярі здали обов’язковий предмет – українську мову та літературу, і в мережі вже встигли скласти рейтинг кумедних "перлів" з учнівських творів.
Читаючи їх, неможливо стримати сміх. Найкумедніші частини з творів, які учасники написали на ЗНО з української мови та літератури оприлюднив освітній сайт "Без оцінок" у фесбуці.І хоча щороку вступники дивують своїми смішними метофорами та порівняннями, цьогоріч вони теж змогли виділитися. Здається, що їм під силу вигадати новий сюжет до книги чи навіть власного персонажа. А деякі учні просто дивують своєю фантазією.
Усю авторську орфографію та пунктуацію збережено.
1. Дідух збирався емігрувати і його односельці влаштували йому проводи.
2. Не можна не згадати Святослава Вакарчука, який наголошує на тому, що можна вибрать друзів і дружину, вибрати не можна тільки Батьківщину.
3. До прикладу ще можна взяти Йосипа Сталіна, який правив СРСР, але за національністю був євреєм.
4. Причиною еміграції є високозаробітна плата.
5. Патріотом бути легко, показуючи це своїм зовнішнім виглядом.
6. У мене є знайома, яка всім каже, що переїде за кордон, тому ми з нею часто дескотуємо.
7. За наші землі було пролито кров нашими предками, це амарально.
8. Його відправили в мальовничі края, які називаються "тайга".
9. По-друге, слід не цуратися своєї Батьківщини і бути залеглим прибічником своєї країни.
10. Хочу навести історію, яку мені розповідала бабуся в дитячих роках.
11. Українцям варто вдосконалити свою національність.
12. Шевченко писав про вербу і калину із темної камери в'язниці.
13. Тарас Шевченко був патріотом навіть тоді, коли сидів у колонії.
14. Яскравим є образ українця, який переїхав з Петербургу, з поеми "Сон".
15. Знайшовши всі інгредієнти у своєї сестри, Тетяна приготувала її.
16. На згадку припадає мій друг.
17. Чи мучає патріотизм людину за межами своєї країни?
18. Перед виїздом до Канади головний герой показує свій великий печаль за Україною.
19. Тарас Шевченко був прекрасним мужчинкою.20. Він заснував фонд, який фінансував життя радісних тварин і рослин у зоопарках.
21. Бути патріотом може будь-яка живуча людина.
22. Завершити хочу словами Тараса Шевченка: "Кохайтеся чорноброво!".
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
Феномен ЗНО-2020: з чим пов'язують високі бали абітурієнтів з математики та низькі - з української мови

Цьогоріч в Україні зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) на найвищу кількість балів 200 склало більше учнів, ніж торік.
Максимальний бал ЗНО отримало удвічі більше школярів, ніж торік. Відмінників збільшилося майже у півтора рази. Найбільше двохсотбальників з математики.
Організатори тестування цей феномен пояснили тим, що через карантин учні сиділи вдома і мали більше часу підготуватися. Однак, кількість тих, хто на 200 написав українську, зменшилося ледь не вдвічі. Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Шкільний вчитель з фізики радий, але не здивований. Він вважає, що те, що під час карантину усе пішло в онлайн, для учнів стало ще краще.
"Для сильних дітей проблем не було. Навпаки, було зручніше, вони всі питання задавали. Всі задачі розбирали", - каже вчителька.Попри те, що був карантин і учні з півроку не ходили до школи, цьогоріч математику на 200 написало у півтора рази більше, ніж торік. А от по фізиці 200-бальників цьогоріч у 16 разів більше.
Загалом, у Міністерстві освіти і науки задоволені, як пройшло ЗНО. Тестування за пандемії коронавірусу провели так обережно, що спалахів COVID-19 після проведення не було.


Якщо цьогоріч збільшилося кількість 200-бальників з точних наук, то з українською біда. Українську мову та літературу на 200 написало всього 8 абітурієнтів і це вдвічі менше ніж торік.


В Українському центрі оцінювання якості освіти у цьому трагедії не бачать. Але вже наступного року планують переформатувати тестування з української мови та літератури. Цей тест розділять. 
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
У вівторок, 4 серпня, випускники українських шкіл візьмуть участь в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.
Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти. У відомстві нагадують: допуск учасників до пункту розпочнеться о 9:50 і триватиме до 10:50. Звертаємо увагу, що в запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, у який учасникові / учасниці ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску. Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:
оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання; паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті; запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки. «У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів чи електронної версії ID-картки у мобільному застосунку «Дія» учасника / учасницю не буде допущено до пункту проведення ЗНО», – йдеться в повідомленні. Нагадуємо, що пороговий бал «склав/не склав» з української мови і літератури становить 22 тестових бали. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання тривала до 17 липня.
Цьогоріч 447 вітчизняних випускників склали ЗНО-тестування на максимальну оцінку — це вдвічі вищий показник, ніж торік. Зокрема на Львівщині 14 учнів здобули омріяні 200 балів за оцінювання з математики, фізики, української мови та літератури. Додамо також, на додаткову сесію складання ЗНО на Львівщині зареєструвалась рекордна кількість абітурієнтів. Через вагомі причини, які стали на заваді ексшколярам і вони не змогли складати тестування під час основної сесії, в Україні діє додаткове тестування. У 2020 році воно розпочалось 24 липня та триватиме до 10 серпня включно.


zno7-696x464.jpg (31.87 КБ)
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
Дві учениці рівненської школи склали ЗНО з Історії України на 200 балів

У Рівному дві випускниці НВК №2  отримали максимальну кількість балів - 200 по результатах ЗНО 2020.
Про це повідомила Галина Кульчинська на своїй сторінці у Фейсбуці.
200 балів з історії України - Николин Марта, НВК №2
200 балів з біології - Бережнюк Анастасія, НВК №2 
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
Секрет 200 балів: історії успіху на ЗНО чотирьох прикарпатських випускників

Семеро випускників шкіл Івано-Франківщини написали ЗНО з англійської мови на 200 балів, по троє стільки ж набрали з математики та фізики. Загалом 19 дітей здобули на тестуванні найвищі результати. Що треба робити для того, аби скласти ЗНО на 200, як успішно підготуватися до іспиту, ми з’ясовували у чотирьох випускників з Франківщини.

 
Не ставити 200 за мету
[JUSTIFY]Роман Кулик, випускник Українського ліцею № 1, здав ЗНО з англійської мови на 200 балів.
Хлопець десять років займався бальними танцями, згодом почав захоплюватися кіно.
«Я навіть намагався себе реалізувати у цій сфері, знімав відео, монтував. Але зрозумів, що це не моє. Вступатиму цього року на IT до Києва чи Львова, залежно, куди вступлю на бюджет», – розповідає він.
Іноземні мови добре давалися ще змалку. Втім на олімпіаді з англійської ні разу не був, його переганяла учениця з кращими результатами. Але з цього приводу хлопець не засмучується. І та ІІ місця здобував на олімпіадах з німецької та польської. А ще Роман написав наукову роботу в МАНі з німецької мови й переміг на обласному етапі. Щоправда, на всеукраїнському етапі конкурсу-захисту участі так і не взяв – винен карантин.Роман не ставив за мету отримати 200 балів, однак знав, що не напише ЗНО погано.

«Знаю, як це складно морально: коли розумієш, що в тебе 200 не буде. Я собі ставив за ціль 190 і більше. Як вийшов з аудиторії, побачив, що немає жодної помилки, був задоволений собою».
Результати з англійської Роман дізнався о другій ночі, сервери УЦОЯО не витримували навантаження, тому зайти на сайт було важко. Хлопець був вражений та задоволений результатом, довго не міг заснути.
До тестів хлопець готувався з репетитором, допомога вчителя потрібна для того, аби зрозуміти «філософію» тесту, каже Роман. Бо важливо мислити так, як думали укладачі тестів. Тому ліцеїст розв’язав дуже багато тестів з попередніх років. Хлопець каже, підготуватися до ЗНО з англійської мови лише за
українськими підручниками неможливо, тут потрібні ще й американські та англійські. Окрім цього, дуже допомагають фільми та спілкування. Сам Роман переглядав серіал «Шерлок», фільми «Шпигунка», усі частини «Друзів Оушена».

«Я фанат українського дубляжу. Коли передивився всі улюблені фільми українською, вирішив, чому б їх не подивитися мовою оригіналу. Я проводив паралелі. Ще одна моя знахідка – подкасти BBC, я їх переслухав усі», – каже випускник.
Роман складав ЗНО з трьох предметів та ходив до репетиторів. Графік в Українській гімназії напружений – уроки з 8:30. Опісля заняття з репетитором та домашнє. Встигнути все важко.
«Інший фактор – одноманітність. Тому я робив перерву раз на два місяці на два тижні та вчив інший предмет. Це допомагало розслабитися. Бо коли забагато навчаєшся, робиш дурні помилки», – розповідає Роман.
Також хлопець встигав проводити час з друзями – аби дати собі відпочити від навантаження. І до репетиторів завжди ходив пішки – теж помічне.
Допомагали добре скласти іспити вчителі, бо не залякували, а запевняли у хорошому результаті. Все ж Роман радить не ставити собі ціль – 200 балів, щоб потім не розчаровуватися і не засмучуватися. 180 і вище уже дуже хороший результат.
[CENTER]Докласти зусиль, щоб подолати страхи

Соломія Стренчак закінчила Косівський ліцей № 1 із золотою медаллю. У неї 200 балів з англійської мови, 199 з історії України та 197 з української мови та літератури.
Соломія захоплюється лінгвістикою, а без англійської мови не уявляє свого життя. Дівчина книголюбка. Найулюбленіше чтиво – про Гаррі Поттера. Зараз Соломія захопилася історією і з захватом читає книгу Гіларі Мантел «Вулфголл» про династію Тюдорів. Випускниця захоплюється серіалом «Шерлок» від BBC. До речі, він рятував від нудьги впродовж навчального року,  й саме завдяки йому школярка навчилася сприймати англійську на слух.

Соломія планує вступати до Києва на переклад (її цікавлять іспанська і португальські мови) або ж міжнародні відносини.
Каже, до англійської мови почала готуватися чи не з 5 класу. Тому 200 балів з англійської був  як «low-hanging fruit» (легке завдання), але були сумніви та переживання.
Випускниця розповідає, знання отримала завдяки хорошим вчителям. Соломія вчила граматику рівня університетських курсів. А якось до Косова приїхала американки, яка шукала тут українські корені. Саме тоді дівчина зрозуміла, що їй слід підтягувати лексику: «Спершу було трохи страшно. Однак коли  ти докладаєш зусиль, щоб подолати страхи, це приносить результати. Через дві години ми з нею вільно спілкувалися. Ця зустріч стала для мене джерелом натхнення. Тоді я сіла, закотила рукави, і з великим задоволенням почала вивчати лексику».
Свій робочий день випускниця не розплановувала, бувало, що вчилася до 4 ранку. «Не хочу лякати, але підготовка до ЗНО – це денна і нічна робота. Я кави випила дуже багато», – зауважує дівчина й радить не лінуватися, не мислити категоріями «завтра – післязавтра». Каже, загалом марафон – складний, а найважче у ньому старт.
«Важка робота – не означає, що вона неприємна, навпаки. До такої роботи не треба підходити похнюпленим. Під час підготовки до ЗНО допоможе і добрий сон. Це запорука хорошого результату. Хоча сама я про це забувала. Рекомендую також пити менше кави, більше какао). А ще – дивитися улюблені фільми англійською», – зазначає випускниця. Ще одна порада від неї – візуалізація. Якщо ви хочете отримати 200 балів – тримайте у голові «картинку» з ними.
Дівчина радить, аби досягнути високого результату, слід готуватися заздалегідь, з 9, а той з 8 класу. Підготовка – не тягар, а «зелене світло», яке відчинить безліч дверей, переконана Соломія.
Англійську вчити не нудно

Анастасія Василюк закінчила ліцей № 5. Також склала англійську на 200 балів. Дівчина ставить собі за мету знати іноземні мови. Вважає, круто, коли люди з різних країн можуть порозумітися. Окрім англійської та німецької, вчить польську, бо планує вступати до ВНЗ в Жешуві на інформатику.
Анастасія змалку відвідувала багато гуртків: музика, танці, гімнастика, теніс. Проте найбільше її захоплення – малювати. Дівчина навіть планувала навчатися на художника в Німеччині, однак згодом рішення змінила. Каже, важливо здобути фах: «Я будь-коли можу залишити свою професію і почати малювати. Але я не зможу залишити малювання і піти працювати».

200 балів для випускниці – несподіванка. Мову знає, однак може зробити дрібну помилку через неуважність. «Я чекала вночі, щоб програма мене впустила. Коли побачила результат – дуже здивувалася. Батьки були раді, ніхто не очікував, що буде 200. Це так… дивно, захопливо. Мені приємно, що я не зробила жодної помилки, що для мене рідкість, бо я неуважна. Особливо, коли хвилююся», – каже Настя.
Випускниця зауважує, має хорошу базу з англійської, тому подумала, що їй і готуватися до ЗНО майже непотрібно. Так, Настя ходила до репетитора, але для того, аби навчитися писати власні висловлення.
У всьому треба знати міру

Роман Курилюк – випускник Фізико-технічного ліцею. На ЗНО здобув 200 балів з математики. Планує вступати у КПІ на системний аналіз.
Роман – член Всеукраїнського братства ОУН-УПА і Молодіжного націоналістичного конгресу. Захоплюється походами, найкращий відпочинок – махнути з рюкзаком в гори на кілька днів.
200 балів для хлопця – неочікувано. «Я прийшов додому, два рази перевіряв роботу. Розраховував на 192 – 193 максимум. Дуже здивувався, потім зрадів. Батьки теж спочатку не повірили. Інші говорили: все зрозуміло, цього і слід було очікувати», – розповідає випускник. І справді, високого балу слід було чекати, бо Роман призер ІІІ етапу олімпіади з математики, біології. А його команда здобула ІІІ місце на всеукраїнському етапі турніру юних математиків.

Готуючись до ЗНО, Роман налягав на те, що важче вдавалося, а це тригонометрія та стереометрія. Він розв’язував завдання з минулих років та робив тести. До репетиторів не ходив ніколи – допомогли у підготовці турніри та олімпіади.
Графік у Романа був напружений – пари до 16, а потім збори в організаціях чи акції. Звісно, і зустрічі з друзями. Часу на домашні завдання було обмаль, тому хлопець старався усе засвоїти на заняттях.
«Коли ти вчишся у ФТЛ, тебе оточують розумні люди, хороші вчителі, ти маєш на кого рівнятися. І саме це стимулює працювати», – каже Роман.
Власне, оточення і допомогло досягнути високого результату. Адже те, про що ти спілкуєшся з друзями також має значення, формує твій світогляд.
Під час карантину Роман більше читав. Це були і художні книги, і науково-популярні. До кінця квітня прочитав усі книги з математики, що були вдома, наприклад, Елленберга «Як ніколи не помилятися», Кайку «Гіперпрростір», Гокінга «Історія часу», Строгаца «Екскурсія математикою».
Цікавить Романа історична література. Улюблений письменник – Василь Шкляр.
Для хлопця немає великої різниці у балах, однак 200 – це плюс при вступі. У всьому треба мати міру і балансувати, вважає він, чергувати математику  з художніми книгами та прогулянками.

[/CENTER][/JUSTIFY]
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
"Перша думка завжди правильна". Тарас Котик розповів, як склав ЗНО на 593,5 бала із 600


Учень Калуської ЗОШ I-III ступенів №3 Тарас Котик здав сумарно ЗНО на 593,5 бала із максимальних 600.


Зокрема, українську мову на 197,5, історію — 198, географію — 198. Тарас є одним із найкращих учнів школи, який упродовж чотирьох останніх років посідає призові місця у всеукраїнських та обласних олімпіадах. Окрім того, за відмінні результати у навчанні випускник отримав золоту медаль.
У коментарі «Вікнам» мама Тараса — Леся Котик наголосила, що з самого дитинства Тарас завжди відповідально відносився до навчання і старався показувати максимально хороші результати.
Цитата

“Я ніколи не змушувала свого сина вчитися. Навпаки, в мене було інше завдання — вигнати його із книжок (сміється. — Авт.)”.Не було такого предмету, якого б Тарас не любив вчити. Проте в 9-му класі обрав для себе чотири основні: історія, правознавство, географія та інформаційні технології. Саме ці дисципліни Тарас Котик поглиблено вчив, беручи участь у олімпіадах обласного і всеукраїнського рівнів. Це допомогло й при підготовці до історії та географії.За ЗНО калуський випускник не хвилювався, адже раніше вже мав досвід з тестами різної складності на олімпіадах. Проте найбільше хвилювався за власне висловлення з української мови (твір). До речі, єдиним предметом, до якого Тарас готувався з репетитором упродовж року була саме українська мова та література. Загалом хлопець приділяв дві-три години в день на шкільні уроки і три-чотири години — на підготовку до ЗНО.
Тарас Котик зазначив, що не було жодних особливостей у цьогорічному ЗНО, яке відбувалося у карантинному режимі:
Цитата

“Нічого складного не відчувалося. Просто нам міряли температуру і ми були у масках”.

Випускник дав невеличку пораду випускникам, які будуть здавати ЗНО наступного року:
Цитата

“Перша думка завжди правильна. Я бали втратив на тому, що із правильного варіанту виправив на неправильний і через те у мене з історії було не 200, а 198”.

Тарас Котик мріє стати священником і вступити в Івано-Франківську духовну семінарію. Духовне покликання відчув відтоді, як почав прислуговувати і дякувати в церкві Андрія Перевозванного.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
268: саме стільки було виявлено порушень під час проведення ЗНО в цьому році.В.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко розповів подробиці в інтерв’ю Укрінформу.
Всі порушення обов’язково фіксуються в аудиторному протоколі і учасник тестування залишає аудиторію.
93 учасники не були допущені до пункту тестування тому, що не мали певного обов’язкового документа. Звісно, наголошує пан Бойко, коли це стається на обов’язковому тестуванні або на профільному іспиті, то учаснику доведеться спішно змінювати свої плани на найближче майбутнє.
127 осіб не було допущено до пункту тестування через ознаки гострого респіраторного захворювання. Проте ці абітурієнти мали можливість скласти тести на додатковій сесії ЗНО.
А от особи, які мали довідку про наявність субфебрильної температури, були допущені до аудиторій.
Серед заборонених речей на тестуванні було виявлено: мобільник, холодну зброю, шпаргалки, різноманітні засоби зчитування інформації.
Були учасники, які в аудиторії хотіли сфотографувати зошити для того, щоб викласти їх в мережу.
Також деякі порушники намагались списувати, деякі — заважали іншим учасникам.
Валерій Бойко уточнив, що не всі порушення можливо визначити. Адже на тестуванні залучено 5 185 пунктів і 82 890 аудиторій.ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за технологією ЗНО у 2020 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
 
Строки прийому заяв та документів для вступу у магістратуру у 2020 році за заочною формою навчння (на основі дипломів бакалавра, спеціаліста, магістра)
 • Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження н6еобхдних документів розпочинається 1 серпня;
 • Реєстрація для складання Єдиного вступного іспиту з іноземної мови розпочинається 12 травня;
 • Складання додаткових фахових вступних випробувань для вступників, які втупають на основі вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), розпочинається 3 червня та закінчується 25 червня;
 • Закінчення реєстрації для складання Єдиного вступного іспиту з іноземної мови о 18:00 5 червня;
 • Основна сесія Єдиного вступного іспиту 1 липня;
 • Вступ на основі диплома спеціаліста або магістра (за кошти фізичних та/або юридичних осіб), строк проведення фахового вступного випробування та іспиту з іноземної мови проводяться в Університеті з 5 липня до 26 липня.
 • Детальніше за посиланням https://abit.kname.edu.ua/index.php/ru/2-uncategorised/165-stroki-prijomu-zayav-ta-dokumentiv-zaochna-forma-navchannya-za-koshti-fizichnikh-ta-abo-yuridichnikh-osib-na-osnovi-bazovoji-abo-povnoji-vishchoji-osviti 

Змінено: Ірина Панчук - 03.08.2020 05:44:25
Страницы: Пред. 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 32 След.