Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Вибрати дату в календаріВибрати дату в календарі

Страницы: Пред. 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 32 След.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для даної теми повідомлення повідомлення
 
Міносвіти виплатило понад 27 млн грн абітурієнтам за скасоване пробне ЗНО, - Мінфін
Джерело: https://espreso.tv/news/2020/08/06/minosvity_vyplatylo_ponad_27_mln_grn_abituriyentam_za_skasovane_probne_zno_minfinМіністерство освіти та науки виплатило понад 27 млн грн 110 554 учасникам скасованого пробного ЗНО, що складає половину загальної суми відшкодувань
Про це повідомляє Урядовий портал.
Згідно з повідомленням, станом на 3 серпня 2020 року Міністерство освіти і науки спільно з "ПриватБанком" повернули кошти за пробне ЗНО у закладах освіти 110 554 учасникам на загальну суму понад 27,3 млн грн.
У той же час, зазначається, що це лише половина (52%) від загальної суми виплат, яка складає майже 52,5 млн грн.
У пресслужбі нагадали, що кошти виплачуватимуться з 1 липня по 1 грудня на безповоротній основі з СOVID-фонду - вони були спрямовані "ПриватБанку" для повернення 218 663 учасникам.
  [/LIST]
[LIST]
 • Нагадаємо, 13 червня Кабмін підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і вніс зміни до постанови уряду, якою регламентується карантин та заборонив проводити пробне зовнішнє незалежне оцінювання.
 • 13 червня в Українському центрі оцінювання якості освіти заявили, що пробне зовнішнє незалежне оцінювання 15 та 17 червня можна буде пройти онлайн.
 • Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для даної теми повідомлення повідомлення
   
  Мінфін: Понад 27,3 млн грн отримали учасники за скасоване пробне ЗНО

  Станом на 3 серпня 2020 року Міністерство освіти і науки спільно з АТ КБ «ПриватБанк» повернули кошти за пробне ЗНО у закладах освіти 110 тис. 554 учасникам.
  Сума повернених коштів – 27 млн 354 тис. грн, що складає 52,15% від загальної суми (52 млн 450 тис. грн).
  Кошти виплачуються на безповоротній основі з Фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками, які були спрямовані до АТ КБ «ПриватБанк» для їх повернення 218 тис. 663 учасникам.
  Нагадаємо, що з метою вчасного та повноцінного повернення коштів тим, хто їх сплатив, Мінфін спільно з МОН напрацював найбільш спрощену процедуру повернення коштів через АТ КБ «ПриватБанк». Проведення виплат відбувається у період з 1 липня до 1 грудня 2020 року через відділення АТ КБ «ПриватБанк».

  Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
   
  В українських університетах з’явиться курс з інноваційного підприємництва – долучитися до пілотного проекту можна до 15 серпня

  Увересні стартує пілотний проект “Підприємницький університет”, у межах якого в українських вишах викладатимуть курс “Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами”. Його запроваджує Стартап-інкубатор YEP спільно з Міністерством освіти і науки, Міністерством цифрової трансформації, Дія.Бізнес та Українським фондом стартапів.
  Головна мета проекту – розвиток підприємницької освіти та стартап руху в університетах України.
  На першому етапі курс “Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами” буде впроваджено в пілотних університетах. Його інтегрують у межах наявних дисциплін або включать як предмет на вибір.
  У першому семестрі 2020-2021 навчального року викладачі університетів пройдуть попереднє навчання за тематикою курсу (онлайн 26-28 серпня), а також отримуватимуть постійну підтримку експертів та менторів YEP.
  Під час курсу студенти створять власні стартап проекти та подадуть їх на участь у конкурсі стартапів. Найкращі команди отримають індивідуальну менторську підтримку від YEP, Дія.Бізнес, Українського фонду стартапів, Cisco, OKKO, Genesis, REACTOR.UA, TechUkraine та інших партнерів проекту.
  “Ми давно працюємо з університетами, але вперше інтегруємо управління стартапами в освітній процес. Робота студентів над стартапами буде зараховуватися як офіційна дисципліна в університеті. Дуже важливо також, що ми будемо постійно підвищувати кваліфікацію викладачів цього курсу”, – коментує засновник YEP Андрій Заікін.
  Програма курсу пройшла рецензування міжнародних партнерів та експертів: Університету Штату Північна Кароліна (США), Університету Тарту (Естонія), Олени Донець (екс-директорка стартап-акселератору Тель-Авівського Університету, співзасновниця Duco.io, Ізраїль).
  “Сьогодні українські винахідники, інноватори, засновники стартапів справді мають обмежений доступ до знань про те, як перетворити свої розробки чи креативні ідеї на інноваційні продукти та послуги. Тож ми сподіваємося, що цей проект розширить можливості такого доступу. З одного боку, курс дасть нові знання та практики студентам і викладачам, а з іншого – у перспективі дозволить університетам залучити додаткові кошти від впровадження своїх розробок. Також важливо, щоб у курсі був акцент на розгляд кейсів з науковою складовою”, – зазначає генеральний директор директорату науки та інновацій МОН Юлія Безвершенко.
  Щоб приєднатися до програми, уповноваженим особам від університетів необхідно до 15 серпня заповнити анкету: bit.ly/2X6tL6M.
  Університети, що візьмуть участь в пілотному проекті, зможуть долучитися до наступних етапів проекту “Підприємницький університет”.“Національний проект Дія.Бізнес передбачає комплексну та повноцінну допомогу підприємцям за рахунок створення екосистеми підтримки підприємців. Для нас важливо, щоб люди починали власний бізнес і успішно його розвивали. У цьому контексті формування підприємницьких навичок в університеті є важливою складовою проєкту Дія.Бізнес”, – каже заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

  Ініціативи YEP реалізуються за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
  Нагадуємо, що 3 серпня почалася державна атестація наукової діяльності вишів, прийом документів триває до 18 вересня.
  Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
   
  Абітурієнти з Криму можуть отримати індивідуальний супровід на час вступної кампанії

  Абітурієнти з Криму можуть отримати індивідуальний супровід на час вступної кампанії.
  Про це було заявлено на Фейсбук сторінці Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.
  Також вступникам буде надано допомогу з переходом через КПВВ.
  Індивідуальна консультація абітурієнтів: м. Херсон, проспект Ушакова, 42; за телефоном безкоштовної “гарячої лінії”: 0 800 502 192; за допомогою мережі Skype – обліковий запис: arkpredstavnictvo; електронною адресою: zvernennia@ppu.gov.ua
  Документи на вступ до ЗВО на бюджет можна подати в два етапи:

  • до 20 серпня 2020 року — основний етап
  • до 23 жовтня 2020 року — завершальний етап

  Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
   
  Вступники вже створили 137 тисяч е-кабінетів
  Подання заяв для бакалаврів розпочнеться 13 серпня, прийом заяв у магістратуру вже розпочато.

  Протягом перших чотирьох діб активної фази вступної кампанії абітурієнтами створено понад 137 тисяч електронних кабінетів.
  Відповідні дані оприлюднені Державним підприємством «Інфоресурс».
  Найбільше електронних кабінетів створено у Києві, Дніпропетровській та Львівській областях. Найменше — у Чернівецькій, Луганській та Тернопільській областях.
  Станом на 9:00 5 серпня, загальна кількість е-кабінетів бакалаврів складає 110 тисяч, магістрів — майже 27 тисяч.
  Прийом заяв на вступ для навчання у магістратурі розпочато 5 серпня.
  Подання заяв на вступ для бакалаврів розпочнеться 13 серпня і триватиме до 22 серпня.
  Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
   
  Безкоштовні онлайн-курси з біології та хімії для абітурієнтів, які хочуть навчатися в Польщі

  Мрієте про навчання за кордоном, але не впевнені, чи впораєтесь зі спеціалізованою термінологією? Хочете розширити свої знання з біології та хімії? Тоді безкоштовні онлайн-курси саме для вас!
  Курс з біології включає в себе базові знання про окремі групи рослин та тварин, а також про функціонування клітин.
  Курс з хімії включає основні концепції понять та процесів у галузях органічної та неорганічної хімії.Онлайн-курси призначені для іноземних абітурієнтів Вроцлавського природничого університету, які прагнуть покращити свої знання з біології та хімії, а також розширити термінологічний словниковий запас з польської мови. Ці курси - це досконала скарбниця знань, яка буде максимально корисною та потрібною не лише під час підготовки до вступу, але і для студентів у початковий період навчання.


  Курс містить порцію теоретичних знань, представлених для користувачів у цікавий та активізуючий пізнання спосіб, а питання після кожного модулю закріплять знання. Свої відповіді ви матимете змогу перевірити.
  Крок за кроком ви дізнаєтесь, як потрібно розв’язувати завдання, з якими будете стикатися під час навчання.
  Вже за тиждень ви зможете почати свою пригоду з біологією та хімією. Під час навчання ви переконаєтесь, що точні науки - це зовсім нескладно.
  Слідкуйте за нашою сторінкою, реєстрація розпочинається вже за тиждень!
  Чому варто обрати Вроцлавський природничий університет?

  Головні переваги Вроцлавського природничого університету - це:
  • 1 місце в рейтингу польських вузів «Перспективи» за напрямками з ветеринарної медицини і науки про їжу та харчування;
  • 12 місце в першому конкурсі «Ініціатива досконалості» - Дослідницький університет (єдиний в рейтингу природничий університет);
  • 208 місце в світовому «Шанхайському рейтингу» у галузі наук про їжу та харчування (найвища позиція серед польських університетів) і 241 місце в галузі ветеринарної медицини;
  • провідні експерти у науковому та бізнесовому середовищі. Навчання під їх пильним оком- це ще більший шанс знайти хорошу роботу після закінчення університету;
  • співпраця з університетами з цілого світу - це студентські обміни, програми практик та стажування;
  • студентські організації, де кожен зможе розвивати своє хобі та йти за своїм покликанням!

  Обирайте навчання у Вроцлавському природничому університеті і приєднуйтесь до чудової сім’ї!


  Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
   
  ВСТУП 2020: ВИШІ ЗМОЖУТЬ ПРИЙНЯТИ МАЙЖЕ НА 6% БІЛЬШЕ БАКАЛАВРІВ НА БЮДЖЕТ У ПОРІВНЯННІ З МИНУЛИМ РОКОМ
  Джерело: http://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=6584&/toy.html

  У 2020 році загалом по Україні державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» складає 84,6 тис місць (в тому числі за денною формою – 77,6 тис), що на 5,9% більше, ніж у 2019 році.
  Крім того, за ОС «Магістр» на основі ПЗСО обсяг держзамовлення складає 6,04 тис місць (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).
  «У 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11%, у порівнянні із 2019, тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшено», - повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров 29 липня під час пресбрифінгу щодо попередніх результатів ЗНО та початку вступної кампанії.
  Державне замовлення на підготовку бакалаврів у вишах, що належать до сфери управління МОН, збільшено зокрема на такі галузі технічного та освітнього профілю, як:

  Інформаційні технології – на 39,9%;

  Механічна інженерія – на 13,3%;

  Електрична інженерія – на 11,6%;

  Виробництво та технології – на 11,1%;

  Гуманітарні науки – на 10,8%;

  Хімічна та біоінженерія – на 10,0%;

  Електроніка та телекомунікації – на 10,0%;

  Аграрні науки та продовольство – на 9,1%;

  Математика та статистика – на 8,8%.


  Водночас зменшено обсяг державного замовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу.

  Зокрема це:

  Сфера обслуговування – на 47,4%:

  Журналістика – на 30,3%;

  Управління та адміністрування – на 24,0%;

  Право – на 17,6%;

  Соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
  Міжнародні відносини – на 6,3%.


  Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі ОС бакалавра становить у 2020 році 45 тис місць.


  “Держзамовлення на магістрів на основі ОС бакалавра цього року менше від минулого, що пов’язано зі зменшенням обсягу випуску бакалаврів, але потрібно віддати належне керівництву МОН, яке змогло відстояти збільшення таких місць у порівнянні з проєктними цифрами постанови”, - зазначив Олег Шаров.


  Цього року на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає 4 288 та 431 місць відповідно.


  Загалом же держава виділила кошти на підготовку 176,5 тис фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у закладах вищої освіти та наукових установах.


  Нагадаємо, реєстрація електронних кабінетів для подання заяв на вступ до вишів розпочнеться 1 серпня о 10:00.
  Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
   
  ІНФОРМАЦІЮ ПРО 10 КРАЩИХ ЗВО В РЕЙТИНГУ «ТОП-200 УКРАЇНА 2020» ПРЕДСТАВЛЕНО НА САЙТІ IREG OBSERVATORY

        


  Центр міжнародних проєктів "Євроосвіта" (http://www.euroosvita.net/) опублікував чотирнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України "Топ-200 Україна 2020".

  Цьогорічний рейтинг українських університетів розраховувався за десятьма показниками, шість з яких є міжнародними, чотири - національними.


  Виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати в світових рейтингах) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників. Використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. Методика розрахунків університетських рейтингів є доступною на сайті http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=6556


  Ten universities of the “Top-200 Ukraine” Ranking:

  1 National Technical University “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” (3.75)


  2 Kyiv Taras Shevchenko National University ( 3.81)


  3 Sumy State University (7.89)


  4 National Technical University “Kharkiv Polytechnic Institute” (smile8)


  5 National Technical University “Lviv Polytechnic Institute” (14.46)

  6 Karazin Kharkiv National University (15.14)


  7 National University of Kyiv Mohyla Academy (15.57)


  8 Lviv National University named after Ivan Franko (16.4)


  9 Kharkiv National University of Radio Electronics (17.07)


  10 Vinnitsa National Technical University (17.18)
  СЛУЖБА ОСВІТНЬОГО ОМБУДСМЕНА, Тут будуть вміщуватись матеріали, що стосуються даної теми
   
  Презентовано видання «Світлофор освітньої доброчесності для освітян»  Ця, насичена важливим змістом брошура, – про вчительство і для вчительства.
  Робота вчительства і керівництва шкіл – одна із найскладніших професій із категорії «людина-людина», які тільки можна уявити.
  Звісно, не можна охопити і знати все, але так склалося, що мені довелося попрацювати в дуже різних галузях, опанувати більше десятка різних професій. І жодна з них не вимагала від мене такої постійної готовності негайно реагувати на безліч проблем, враховувати стільки непередбачуваних факторів, бути психологічно стійким і водночас чутливим до емоційних станів дітей та дорослих, постійно приймати на себе складні виклики та відповідальність за чужі долі.
  У роботі вчительства і керівництва шкіл ці виклики постають практично щогодини.
  Загалом, освіта – дуже складна й дуже велика система, де перетинаються права та обов’язки, думки, погляди, переконання мільйонів людей, кожна з яких має свою позицію. В освіті діють величезна кількість різноманітних законів, підзаконних актів, інструкцій, рекомендацій тощо. Вчительства і керівництва шкіл постійно перебувають у потужному емоційному полі, постійно мають ухвалювати важливі рішення. І їхні рішення мають бути не лише законними, але й доброчесними. А це – дуже складно.
  Як не заплутатися в цих нормах та правилах? Як визначити для себе: що є прийнятним і бажаним, а чого, навпаки, необхідно уникати за будь-яку ціну? Як поєднати законну вимогливість учительства із педагогікою партнерства? Які ситуації, що мають вигляд звичних, насправді порушують права дітей, батьків, педагогів? І як те, що наразі виглядає новим та незвичним, насправді є фундаментом цивілізованого суспільства, тим, до чого ми маємо прагнути? Які права та обов’язки мають діти, батьки, вчительство – і можна ці права захищати та, водночас, вимагати виконання обов’язків?
  Звісно, жодна брошура не дасть відповіді на всі запитання: життя набагато більше та складніше, ніж будь-які наші уявлення про нього.
  Але за будь-яких умов кожній і кожному з нас потрібні орієнтири в повсякденній діяльності, своєрідні дороговкази, індикатори та світлофори, які могли би не лише підказати найбільш доречний маршрут, але й застерегти на небезпечних перехрестях. Саме на тих перехрестях відбувається ухвалення особистих та професійних рішень, які подекуди мають для нас вирішальне значення.
  Сподіваюся, що це видання стане помічником і корисним дороговказом на складному та надважливому шляху для кожного учасника освітнього процесу: учнів, батьків та педагогів.

  СЛУЖБА ОСВІТНЬОГО ОМБУДСМЕНА, Тут будуть вміщуватись матеріали, що стосуються даної теми
   
  Держава витрачає на одного школяра 23 тисячі грн на рік


  Середні видатки на одного учня в Україні у 2019 році складали 23 108 грн.
  Про це у своєму Facebook, з посиланням на оновлені дані дашборда Міністерства фінансів, повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
  «По Україні середні видатки на одного учня у 2019 році складали 23 108 грн. Звертаємо увагу, що для їх вирахування враховувалися також видатки на дітей дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту в навчально-виховних комплексах. У 2018 році середні видатки на одного учня були меншими - вони складали 21 320 грн, хоча кількість учнів також була меншою (3 883 605), на відміну від 2019 року, коли кількість учнів зросла більш ніж на 79 тисяч і склала 3 962 979», - повідомив освітній омбудсмен.
  У 2019 році найбільші середні видатки на одного учня були в Луганській області - 27 181 грн (при цьому, через тимчасово окуповані території та території проведення ООС, дані з яких не увійшли до дашборда, в цій області найменша кількість учнів), а найменші видатки - в Одеській області - 20 329 грн.
  Найбільше учнів нараховується у Дніпропетровській області - 324 226, а середні видатки на одного учня тут становлять 21 064 грн.
  «Розглядаючи окремо фінансування по областях у сільській та міській місцевостях, дашборд демонструє, що найменша кількість учнів, але з найбільшими середніми видатками на одного учня - 44 537 грн - також Луганській області. Найменші середні видатки у сільській місцевості Рівненської області - 25 755 грн. При цьому найбільша кількість учнів у селах Закарпатської області - 95 381, а видатки тут складають 26 677 грн»- зазначає Горбачов.
  У містах найбільша кількість учнів зафіксована в Києві - 285 019, далі - у Дніпропетровській - 281 847 та Харківській - 202 663 областях. Найменше учнів у містах Луганської області - 41 507.
  Найбільші середні
  видатки на учнів міст Києва, Луганської та Кіровоградської областей: 24 394 грн, 22 021 грн, 21 622 грн відповідно. Найменші видатки на учня у містах Одеської області - 16 136 грн.
  ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ, Тут будемо вміщувати актуальну інформацію з даної теми
   
  Державна служба якості освіти вивчатиме перебіг вступної кампанії–2020

  Моніторинг (вивчення) організації та проведення закладами вищої освіти вступної кампанії Служба запровадила з 2019 року. Цьогоріч Служба вивчатиме перебіг вступної кампанії–2020 також у закладах фахової передвищої освіти.
  Цитата

  «Діяльність Державної служби якості освіти спрямована на захист прав учнів, абітурієнтів, студентів на здобуття відповідного рівня освіти. Наразі розроблено Програму моніторингу (вивчення) організації та проведення вступної кампанії 2020 року в закладах вищої та фахової передвищої освіти. Як результат, ці заклади отримають достатньо інформації, щоб ліпше готуватися до вступних кампаній», — зауважив Руслан ГУРАК, голова Державної служби якості освіти України.
  У Програмі визначено п’ять основних питань для моніторингу (вивчення):
  1. Вчасність і повнота завантаження до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі — ЄДЕБО) Правил прийому закладами освіти, які здійснюють набір у 2020 році для здобуття вищої та/або фахової передвищої освіти.
  2. Доступність інформації для вступників про приймальні комісії (об’єктивність наданої інформації закладами освіти з урахуванням відкритих інформаційних систем вступної кампанії–2020).
  3. Повнота (наповнюваність) інформації на вебсайтах закладів вищої та фахової передвищої освіти і їх відокремлених структурних підрозділів.
  4. Реалізація права вступників на сільський коефіцієнт при розрахунку конкурсного бала.
  5. Вивчення організації вступу (організація проведення вступних випробувань, доступність інформації на вебсайтах закладів) для іноземних громадян з метою здобуття вищої та фахової передвищої освіти.
  У ході моніторингу (вивчення) вступної кампанії–2020 Служба:
  • виявлятиме:
   • заклади освіти, які не завантажили (або вчасно не завантажили) до ЄДЕБО правила прийому та зміни до них;
   • недостовірну/неактуальну інформацію, внесену закладами освіти до ЄДЕБО;
   • найнижчі показники наявності інформації на вебсайтах закладів вищої та фахової передвищої освіти;
  • перевірятиме наявність:
   • Правил прийому на вебсайтах закладів освіти та їх відокремлених підрозділів;
   • інформації на вебсайтах закладів для іноземних громадян, зокрема Програми вступних випробувань;
  • аналізуватиме врахування сільського коефіцієнта в заявах вступників (у порівнянні даних за 2019 та 2020 роки).
  На підставі отриманих результатів Служба оприлюднить аналітичний звіт із порівнянням окремих питань вивчення вступних кампаній 2019-го та 2020 років. Відтак, заклади вищої та фахової передвищої освіти матимуть відомості, що допоможуть їм ліпше готуватися до вступних кампаній.
  ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ, Тут будемо вміщувати актуальну інформацію з даної теми
   
  Нова візуальна ідентичність Державної служби якості освіти України

  30 липня 2020 року колегія та громадська рада при Державній службі якості освіти України схвалили Комунікаційну стратегію Служби на 2020–2022 роки (далі – Стратегія) і нову айдентику.
  Цитата

  «Державна служба якості освіти — партнер всіх учасників освітнього процесу. Тому ідею підтримки втілили у новій, символічній, айдентиці, де коло означає “освіта”, що опирається на надійну основу — прямокутник. Місія Служби: “Забезпечуємо спільне розуміння якості освіти для успіху Людини і Країни”, — є основою Стратегії», — повідомив Руслан ГУРАК, голова Державної служби якості освіти України.

  Стратегія допоможе Службі та її територіальним органам:
  • застосовувати найбільш ефективні засоби й інструменти інформування про діяльність Служби;
  • підтримувати зворотній зв’язок з усіма стейкхолдерами.
  Реалізація Стратегії дасть змогу:
  • посилити поінформованість суспільства, стейкхолдерів про діяльність Служби;
  • залучити активних конструктивних представників громадськості та експертного середовища до вироблення управлінських рішень в сфері освітньої політики, зокрема з питань забезпечення якості освіти, освітньої діяльності, здійснення державного нагляду (контролю) за закладами освіти;
  • сформувати розуміння, чому приймаються ті чи ті рішення у компетенції Служби.
  Нова айдентика доповнює Стратегію, вказуючи на те, що Служба не лише реагує на зміни, а й визначає їх напрям. Служба стає більш відкритою структурою, яка комунікує, працює на перспективу, допомагає та підтримує учасників освітнього процесу, діє в їхніх інтересах.
  Завдяки злагодженій роботі Служби і її територіальних органів логобук мандруватиме Україною, адже в ньому втілено нові єдині підходи для реалізації успішної реформи на всіх рівнях освіти.
  На розроблення комунікаційної стратегії Служби та візуальної ідентичності кошти державного бюджету не витрачалися.
  ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
   
  Сьогодні відбудеться додаткове ЗНО з історії України

  Сьогодні, 6 серпня, відбудеться додаткове тестування з історії України
  Учасники мають прибути до місця тестування між 9:50 і 10:50.
  Майте на увазі, що в запрошенні-перепустці вказано проміжок часу у який учасникові / учасниці варто прийти до пункту тестування і пройти процедуру допуску.
  Пороговий бал “склав\не склав” — 25 тестових балів.
  Учасники тестування повинні мати такі документи:
  • оригінал Сертифіката ЗНО;

  • паспорт або інший документ, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;

  • запрошення-перепустку для участі у тестуванні, яку учасники повинні самі роздрукувати з інформаційної сторінки.
  Учасника/учасницю не буде допущено до тестування, якщо він/вона не пред’явить оригінал Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті.
  Просимо пам’ятати, що на тестуванні заборонено мати засоби зв’язку і різні пристрої для оброблення, збереження та відтворення інформації.
  Із собою можна мати 2–3 ручки з чорним чорнилом та пляшку з водою без етикетки.
  Також потрібно мати засоби індивідуального захисту.
  ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
   
  Інструкція, як розрахувати середній бал свідоцтва про середню освіту


  Середній бал свідоцтва про повну загальну середню освіту потрібен для того, аби подати заяву до вступу до ЗВО. 
  Заява може бути як в електронною, так і в паперовою.
  Середній бал вираховується за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до свідоцтва оцінок. Не враховуються ті предмети,  за якими зроблено запис "звільнений(а)"/"зараховано". Також не враховуються факультативи. 

  Інструкція, як розрахувати середній бал свідоцтва про середню освіту Освіта в Україні

   Приклад розрахунку:     
  • кількість предметів, з яких виставлено оцінки = 21,   
   • сума балів = 195,   
   • середній бал = 195:21=9,285...≈9,3.
  Відповідно до правил округлення, щоб округлити десятковий дріб до першого десяткового знака, необхідно:     
  • відкинути всі десяткові знаки, які стоять після першого розряду (у наведеному прикладі відкидаємо цифри 8 та 5);   
   • якщо перша з відкинутих цифр була 5, 6, 7, 8 або 9, то останню залишену цифру збільшити на одиницю (оскільки перша відкинута цифра – 8, то попередню збільшуємо на одиницю з 2 до 3);     
  • якщо перша з відкинутих цифр була б 0, 1, 2, 3 або 4, то попередню цифру потрібно записати без змін.       

  Для випускників минулих років оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином:   
   • "3" відповідає "6",     
  • "4" відповідає "9",     
  • "5" відповідає "12".         
  Якщо додаток до документа про повну загальну середню освіту відсутній з об’єктивних причин, його середній бал у 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює "2". Якщо в додатку до атестата зазначено середній бал, його все одно потрібно обов'язково перевірити. Якщо він вказаний невірно, документ про повну загальну середню освіту є дійсним, але бал потрібно перерахувати і подати правильне значення.
  У разі подання заяв у електронному вигляді вступник зазначає середній бал в особистому е-кабінеті в 12-бальній шкалі, а переведення у 200-бальну шкалу здійснюється системою автоматично. Якщо після внесення середнього бала у е-кабінет вступник виявить помилку в розрахунку, він може самостійно її виправити до подання першої заяви. Правильність обчислення перевірятимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. 
  Вступники мають змогу розрахувати бали за допомогою калькулятора середньогобала документа про ПЗСО – ez.osvitavsim.org.ua.
  Інструкція щодо подання електронних заяв –bit.do/ECabinet.
  ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
   
  Мріє про вуз: у Хмельницькому СІЗО засуджений теж здавав ЗНО 
        В Україні відбулася додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Тестування проходив і один із засуджених, який нині перебуває у Хмельницькому слідчому ізоляторі. Це було третє, і останнє ЗНО, яке хлопець виявив бажання складати, перебуваючи під вартою. Перед цим він складав тести із математики та фізики.
  Про це Суспільному розповів заступник начальника держустанови «Хмельницький слідчий ізолятор» Вадим Остапюк.
  За його словами, у Хмельницькому СІЗО створені усі умови для того, аби ті, хто хочуть навчатися, мали таку можливість.
  «У нашому СІЗО обладнано навчальний клас, в якому є усе необхідне, а також комп’ютер, підключений до мережі Інтернет. Також нами підписано угоду з Хмельницьким ліцеєм №15 щодо надання освітніх послуг. Їхні вчителі приходять до нас в установу та проводять уроки із засудженими. На сьогоднішній день одна особа з числа засуджених, які у нас утримуються, здає ЗНО. Це особа, яка скоїла злочин в неповнолітньому віці і відносно неї було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Він до нас поступив за два місці до закінчення навчального року, уже під час карантину. Він був зарахований до числа учнів вищезгаданого ліцею, після чого проходив навчання за дистанційною формою. Переглядав уроки онлайн, виходив на скап-зв'язок із вчителями. Все що могли, ми йому забезпечили», - каже Вадим Остапюк.
  Процес проходження ЗНО у Хмельницькому СІЗО забезпечували уповноважені особи з Вінницького центру оцінювання якості освіти. Один із них - Сергій Семенчук, каже - вперше стежить за проходженням ЗНО в умовах слідчого ізолятора, але враження від абітурієнта залишилися хороші.«Сьогодні відбулося ЗНО з української мови, перед тим було ЗНО із математики та фізики. Які результати, наскільки підготовлений абітурієнт? Про це він зможе сам вже дізнатися, але згодом. Результати будуть на сайті, з якого можна будке скачати сертифікати. За ними і ця дитина може вступати у будь-який вуз України. Навіть у 5 вузів одночасно можна подавати електронну заяву через мережу Інтернет. Можна вступити до вузу, на час перебування за гратами повчитися дистанційно, а потім перевестися уже на стаціонар», - каже Сергій Семенчук.
  Додає, сьогоднішній їх абітурієнт досить розумний та чемний хлопчина, який не хотів втрачати час та робити паузу в навчанні, тому й складав ЗНО, навіть перебуваючи у СІЗО.
  «Він нам розповідав, що йому батьки приносили підручники, по яких він готувався. Він якби навчався у школі, це був би учень 11 класу. І так як дитина очевидно не хоче втрачати час, то він вирішив складати ЗНО. Хлопець має дуже велике бажання навчатися, о
  собливо, наскільки я зрозумів, йому подобаються точні науки – математика, фізика. З української мови він казав, що йому було важче здавати тести», - розповідає Сергій Семенчук.
  Самого 18-річного засудженого розпитати про складання ЗНО нам не вдалося – головуючий у справі суддя не дозволив зустріч із хлопцем. Вадим Остапюк каже – засуджений мріє про вступ до технічного вузу, тому після отримання результатів ЗНО подаватиме через Інтернет заяви до кількох університетів.
  ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
   
  798 з 800 на ЗНО: Рівненщина, можливо, має рекордсменку

        798 балів із можливих 800 набрала на ЗНО випускниця Крупецької загальноосвітньої школи Віолетта Ольшанська. Дівчина готувалася до іспитів самостійно. Хоча, й зізнається, що неочікуваним був результат лише з української мови та літератури.
  Математика, фізика і хімія зацікавили дівчину ще в першому класі. А поглиблено вивчати ці предмети взялася під час підготовки до районних і обласних олімпіад.
  "З математики я маю 200 балів, з хімії також 200 балів, з фізики – 199, з української мови та літератури – 199", – розповідає Віолетта Ольшанська.
  У сумі – 798 балів зі можливих 800. Це результат зовнішнього незалежного оцінювання випускниці.
  798 балів з 4 предметів на ЗНО Віолетти Ольшанської – це рекорд серед учасників ЗНО-2020 на Рівненщині і в 7 західних областях. 
  ЗНО (СЕРТИФІКАЦІЯ) ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ у 2020 році, Тут будемо вміщувати повідомлення, що стосуються даної теми
   
  Запис вебінару «Як підготувати вчителя до сертифікації−2020»
  Перегляд вебінару доступний за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=1jaz6MME37M&feature=youtu.be     
   Іван ЮРІЙЧУК, директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України, провів вебінар «Як підготувати вчителя до сертифікації−2020»

  ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за технологією ЗНО у 2020 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
   
  Розпочався прийом е-заяв для вступу в магістратуру  Вступників просять бути максимально уважними, не поспішати та уважно читати інструкції.

  5 серпня, розпочався прийом електронних заяв для вступу в магістратуру.
  Вступники вільні у своєму виборі для здобуття ступеня магістра і можуть подавати заяви на спеціальності, для яких передбачено складання ЄВІ та/або ЄФВВ, до 5 заяв (на бюджет) у будь-який виш.
  За словами директора Державного підприємства «Інфоресурс» Оксани Бєлік, вступникам до магістратури варто не поспішати і уважно ознайомитись з інструкцією подання електронних заяв.
  «Ми просимо вступників бути максимально уважними, не поспішати, уважно читати інструкції щодо подання заяв та не панікувати. Якщо у статусі заяви з’являється позначка «Затримано», у жодному разі не потрібно відміняти її, а звернутись до закладу вищої освіти для уточнення - ймовірно, приймальна комісія має деякі питання щодо документів вступника. Особливо це стосується вступників на спеціальності «Право» та «Міжнародне право», де є пріоритетність заяв (вступ за широким конкурсом). У цьому випадку скасування змінює пріоритетність, яку вже не можна відновити», - зауважила Оксана Бєлік.
  Цього року заяви на вступ у магістратуру на спеціальності, для яких передбачено складання ЄВІ та/або ЄФВВ, подаються тільки в електронній формі, крім таких випадків:
  • для вступу за результатами вступних іспитів із конкурсних предметів у закладі вищої освіти та/або за квотою для іноземців;
  • для реалізації права на повторне безоплатне здобуття освіти за бюджетні кошти;
  • для реалізації права на першочергове зарахування;
  • за наявності розбіжностей у даних вступника в ЄДЕБО (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, стать, громадянство тощо) і у відповідному документі про здобуття ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) вищої освіти, на базі якого відбувається вступ;
  • у разі подання іноземного документа про освіту;
  • у разі подання заяви іноземцями та особами без громадянства;
  • у разі подання документа про здобуття ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) вищої освіти, на базі якого відбувається вступ, інформація про який відсутня в ЄДЕБО;
  • у разі подання заяви після завершення строків роботи електронних кабінетів;
  • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії ЗВО.
   Рекомендації до зарахування магістрів на бюджет будуть надані до 1 вересня, а саме зарахування пройде 11 вересня.Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальних комісій ЗВО. Рішення також розміщується на сайті вишу.
  ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за технологією ЗНО у 2020 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
   
  Магістерські та докторські стипендії від QS
  Щороку фонд QS Scholarships виділяє 1,7 млн​​. доларів на фінансування стипендій для учасників QS World Grad School Tour.
  Володар стипендії 2011 QS Community Scholarship Петрос Перселіс, каже, що ця стипендія допомогла йому отримати ступінь магістра в Стенфордському університеті. Тепер, працюючи в сфері фінансових послуг та консалтингу, він ділиться порадами, як отримати фінансування для своєї післядипломної освіти.
  Якщо ви хочете отримати стипендію для своєї магістерської або PhD програми, зверніть увагу на поточний список стипендій QS Scholarships
  Деякі стипендіальні програми дозволяють фінансувати післядипломне навчання в конкретних вузах, а деякі в будь-якому вузі на вибір самого студента.
        Стипендія QS Leadership Scholarship присуджується особам, що демонструють сильні лідерські якості та прихильність до досягнення позитивних змін, в той час як стипендія QS Academic Scholarship є визнанням академічних досягнень і потенціалу кандидата для того, щоб він зміг внести свій вклад в певну область досліджень.
        Для того щоб подати заявку на стипендію QS, спочатку потрібно відвідати захід QS World Grad School Tour. Щороку ви можете вибрати захід, який проходить у містах по всій Північній і Латинській Америці, Європі, Азії та Африці.
        Окрім можливості отримати стипендію, QS World Grad School Tour також дозволяє зустрітися з представниками провідних університетів усього світу. Учасники QS World Grad School Tour зможуть поговорити безпосередньо з представниками приймальних комісій і консультантами, а також взяти участь в семінарах на тему вступу на післядипломні програми за кордоном.
  ВСТУП до МАГІСТРАТУРИ за технологією ЗНО у 2020 році, У даній темі буде вміщуватись актуальна інформація із вказаних питань
   
  Стандарти вищої освіти за спеціальностями, за якими здійснюється підготовка здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти
  Перелік стандартів вищої освіти України за спеціальностями другого (магістерського) рівня вищої освіти, що затверджені наказами Міністерства освіти і науки України.Галузь знань: Освіта/Педагогіка
  • Освітні, педагогічні науки
  • Дошкільна освіта
  • Початкова освіта
  • Середня освіта (за предметними спеціальностями)
  • Професійна освіта (за спеціалізаціями)
  • Спеціальна освіта
  • Фізична культура і спорт
  Галузь знань: Культура і мистецтво


  [/JUSTIFY]
  Змінено: Ірина Панчук - 05.08.2020 05:25:36
  Страницы: Пред. 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 32 След.