Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Вибрати дату в календаріВибрати дату в календарі

Страницы: Пред. 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 След.
Про 2016 - 2017 навчальний рік, Тут вміщено матеріали, які стосуються даної теми
 
ПРО КАРАНТИН
МОН надало роз’яснення щодо організації навчального процесу та освоєння учнями навчального матеріалу в умовах запровадження карантину

Матеріал читаємо нижче або за цим посиланням.

Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо організації навчально-виховного процесу в частині освоєння учнями в повному обсязі навчального матеріалу в умовах запровадження карантину, перенесення строків (продовження) канікул тощо. (Лист МОН від 5.02.2016 № 1/9-62)
МОН інформує, що зміст матеріалу з кожного навчального предмета визначається навчальною програмою, а кількість годин на тиждень на вивчення предмета встановлюється робочим навчальним планом. Навчальний план затверджує відповідний орган управління освітою. На основі робочого навчального плану складається розклад занять для кожного класу. При розробленні календарно-тематичного планування вчитель розподіляє зміст навчального матеріалу, передбаченого програмою на ту кількість уроків, яка запланована розкладом занять. До календарно-тематичного планування можуть вноситися зміни, пов’язані з припиненням навчання через карантин чи температурний режим, зміною строків проведення канікул, перенесенням дати завершення навчального процесу, підготовкою та проведенням ДПА/ЗНО тощо.
Міністерство наголошує, що навчальний заклад та вчитель обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі. Навчальний матеріал може бути освоєний за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання тощо.
МОН звертає увагу керівників навчальних закладів на те, що навчальні заклади не повинні перевищувати тижневого гранично допустимого навчального навантаження на учнів, визначеного Державними санітарними правилами, та врахувати, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів, а навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах закінчується не пізніше 1 липня.
Окрім того, менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати. Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти передбачено, що у випадку, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від учителя (викладача) причин, його оплата здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.
Про 2016 - 2017 навчальний рік, Тут вміщено матеріали, які стосуються даної теми
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланнямЗа останній рік в Україні з’явились 142 опорні школи, і процес їх створення для покращення освіти триває

Все, що ви хотіли знати про школу-хаб на селі
З тим, що значить поняття «опорна школа», навіщо вона і які проблеми виникають на етапі її створення, розбиралась Українська правда. Життя на конференції «Україна на шляху децентралізації освіти», де зустріла експертів, чиновників та представників територіальних громад.
В одному з сіл на Полтавщині директор малокомплектної школи активно опиралась її закриттю. Вона ж була і викладачем у цій школі з невеликою кількістю учнів, і там-таки навчалась її донька.
Дівчина вступила до університету, але на одному з перших занять викладач вишу сказав їй: «Де ти навчалась і хто тебе так погано навчив?»
Вона не могла сказати, що мама. Але вдома розповіла про інцидент.
Зараз ця жінка – керівник відділу освіти об’єднаної територіальної громади (ОТГ) і стала активним прихильником оптимізації і створення опорної школи.
Її історію переповідає експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сеїтосманов.
За більш як рік роботи з громадами, де створюються опорні школи, він чув не одну таку розповідь.
Вони різні за драматичністю, але схожі за висновками – в опорних школах діти мають можливість отримати кращі знання, аніж в неповних класах з вчителями, що викладають по кілька предметів одночасно у перерві між роботою на городі.
Загалом за останній рік в Україні з’явились 142 такі опорні школи і процес їх створення триває, коректуючи статистичні дані.
Що це таке і навіщо вам про це знати
Опорна школа є найбільшою і найпотужнішою в певній місцевості. До неї привозять дітей з інших шкіл.
Ці інші школи є «філіями» опорної школи. Вони перестають бути юридичними особами, персонал філій наймає на роботу директор опорної школи.
Загалом варто пам’ятати, що в середньому за навчання одного учня в Україні держава платить 9600 гривень, тоді як витрати на 1 учня на рік на селі становлять від 20 до 60 тисяч гривень.
При цьому у сільській місцевості знаходиться 65% шкіл, а в них навчається лише 32% учнів.
Є й інші цифри.
Діти зі сільських місцевостей мають значно менше шансів вступити до вищих навчальних закладів, бо погано здають ЗНО.
Наприклад, міністр освіти та науки Лілія Гриневич розповідала, що діти з села мають в 10 раз менші шанси скласти успішно тестування з іноземної мови.
Тому опорна школа – це спосіб спробувати дати всім дітям рівний доступ до якісної освіти.
Така школа має бути більш оснащена, там працевлаштовані кращі вчителі регіону, а класи достатньо наповнені, аби діти могли соціалізуватись і вчитись ділитись на команди та працювати у групах.
Тепер ви не лякатиметесь при словах «опорна школа» і не будете гуглити, що це таке.

У чому фішка філії?
Зазвичай це школи І-ІІ ступеню – тобто 1-4 клас або ж 1-9 клас. Вони потрібні для того, аби малі діти не мусіли їздити автобусом кудись далеко від дому.
Такі філії також можуть бути не просто школою, а НВК (навчально-виховним комплексом). Тобто включати у тому числі садок.
Особливість філії в тому, що вона не є юридичною особою, і вчителі з опорної школи можуть там читати предмети.
До останнього часу в сільських школах деякі предмети викладали вчителі-сумісники. Наприклад, хімію міг читати математик, який не так добре знає суміжну тему. Тепер вчитель хімії з опорної школи, який має лише 8-годинне навантаження, зможе отримати додаткові години у філії.
Фактично, за таких умов, директору й заступнику немає що робити у філіях. Таким чином можна зекономити кошти на адміністративних витратах.
За задумом авторів реформи, філії мали б «понижувати свій ступінь». Тобто якщо раніше це була школа І-ІІІ ступенів (діти вчились до 11 класу) – то тепер старшокласники мали б їздити до опорної школи.
В деяких місцях саме так і відбувається, хоча не всюди. Там, де школам не понижують ступінь, так вчиняють для того, аби зменшити конфліктогенність ситуації.
Ще трішки цифр. Опорних шкіл, при яких є філії зі зниженим ступенем, є лише 47.
Інші – ще майже сотня опорних шкіл – має філії, у яких ступені не понижені, і там теж навчаються старшокласники.
Про яку це ви «конфліктогенність»?
Створення опорних шкіл далеко не всюди йде гладко.
Мешканці сіл обурюються, що їм потрібно везти дітей в інше село чи місто, хоча зовсім поряд є своя, сільська школа. Крім того, багато депутатів у своїх передвиборчих програмах вписували пункт «зберегти школу на селі» – а люди впевнені, що «нема школи – нема села».
Відтак процес закриття шкіл, перетворення їх на філій і розвезення дітей для багатьох громад стали каталізаторами сварок, протестів і скандалів.
Загалом зі 142 опорних шкіл лише 20 були створені ініціативою знизу, тобто об'єднаними територіальними громадами. Тоді як всі інші були засновані за підтримкою т.зв. «командно-адміністративного» ресурсу обласної влади. Такі дані наводила міністр освіти і науки.
Як розповідають представники департаментів освіти, найбільшими противниками опорних шкіл є вчителі та директори філій.
Тут немає нічого дивного.
Система освіти у сільській громаді забезпечує близько 20% робочих місць. Якщо директор школи мав печатку, то тепер вона буде в директора опорної школи. У нього ж будуть всі трудові книжки працівників, і він керуватиме тим, хто й де має працювати.
Директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Олег Фасоля так розповідає про страшилки на місцях:
«Вчителі кажуть батькам: «Ваші діти не зможуть там спілкуватися. У маленькому колективі значно краще, там буде 30 дітей, а тут три. Ми ж до кожного підійдемо, ми всіх чуємо і краще навчимо».
Його колега Валентина Боднар додає: «Ми пояснюємо, що навчання включає групову форму роботи».
Варто зауважити, що у філіях теж є хороші вчителі. Іноді вони справді «підходять до кожного».
Валентина наводить приклад дитини зі школи в Грушківцях, яка стала філією. Її учень переміг на шкільній олімпіаді з хімії вже в опорній школі.
Освітяни кажуть, що батьки також бояться сегрегації: мовляв, дітей будуть ігнорувати.
Водночас, Боднар наводить історію, яка цей міф спростовує: дітей з філій теж обирають старостами класу, їх поважають.

Чому це впливає на якість навчання?
Тут ми ще раз прочитуємо Олега Фасолю з Хмельницької області, де оптимізація мережі і створення опорних шкіл йде саме на базі ОТГ, йде дуже активно і є одним з найуспішніших. 
Отже, слова керівника тамтешнього керівника департаменту освіти:
«У нас в області 261 школа І-ІІІ ступенів, 167 – це малокомплектні, де навчається менше 100 учнів. Вони фактично мають зникнути або стати І-ІІ ступенів.
Відповідно до досліджень у 75% малокомплектних шкіл більше половини учнів складали ЗНО на початковому рівні. Тому без змін ми свідомо обмежуємо дітей в освіті. У 85% цих шкіл немає жодного учня, які б складали ЗНО на високому рівні.
Ми уважно досліджували це питання навіть не лише у малокомплектних школах, а в звичайних, де щорічно зменшується контингент на 5-6%.
Виявилось, що якщо відбувається зменшення чисельності учнів, то відбувається і зниження результативності.
Не буду говорити, що це масово, але є й така тенденція: батьки із сільських шкіл звертаються до департаменту з проханням провести оцінку навчальних досягнень їхніх дітей у школі, бо, на їхню думку, вчителі оцінюють необ'єктивне – діти нічого не знають, а їм ставлять високі оцінки.
Ми їдемо туди – і те, що кажуть батьки, підтверджується в значно гірших показниках».
Чому так відбувається?
Спробуйте уявити, що вчитель постійно вчить по 4 учнів у класі, а в інший час займається домашнім господарством і городами (саме так зазвичай відбувається на селі). Йому не дуже то й треба вивчати нові методики, вчитись працювати з групами і використовувати нові інтерактивні технології.
Якби у вчителя таких дітей в класі було 30, він мав би більш ретельно готуватись до уроків.
Або ще такий приклад. У Грушковецькій школі І-ІІ ступенів у 5-9- х класах один учитель викладав 7 предметів: історію України, всесвітню історію, географію, біологію, хімію, основи здоров'я, правознавство.
Якою б високою не була кваліфікація вчителя, він не в змозі надати якісну освіту з усіх цих 7 предметів.
Ок. хто ще проти, а хто – за. міністерство не згадуйте: ясно, що вони «за»
Директори департаментів кажуть, що іноді союзниками виявлялись учні 10-11 класів та їхні батьки. Іноді батьки підтримують зміни, коли розуміють, що діти будуть вчитись в кращих умовах і отримають кращі знання.
Для цього з ними активно проводять роз'яснювальну роботу.
Валентина Боднар пригадує історію з цьогорічного минулого.
Частину дітей не привезли на перший дзвоник – директорка школи їх привезла сама вже в понеділок. Та батьки, які були на першому дзвонику, погодилися, що дітям буде тут краще.
«Директор школи трудові книжки і особові справи привезла нам у понеділок, 5-го вересня. Це була велика перемога роз'яснювальної роботи», – пригадує Боднар.
А поява "опорних шкіл" економить гроші на освіту?
За задумом, мала б. Але на практиці все не зовсім так.
Адже до опорної школи треба дитину відвозити, що теж коштує грошей. Та й філії не можна просто «взяти й закрити» – першачків ніхто не возитиме на автобусі за десять кілометрів від дому.
Відповідно, «собівартість» тих учнів, які лишилися у філіях, значно виросла (чим кількість дітей в класі більша, тим собівартість навчання менша і навпаки).
«При загальному бюджеті в 38 мільйонів грн, економія в 100 тисяч – не варта тої праці. Це все робилося заради якості знань", – наводить цифри Василь Гущак, заступник Летичівського селищного голови з питань фінансів, економіки, торгівлі та інвестицій.
Тому великої економії грошей тут немає. А радше йдеться про якість. 
До речі, про гроші. Усі опорні школи цього року отримали додаткові кошти. Хоча суми дуже різні й не лише з держбюджету. У середньому – 300 тисяч, хоча є випадки, коли школи отримували і мільйони гривень.
Скільки ще триватиме цей процес?
У МОН кажуть, що десь 6 років. Це точно не справа одного року.

Ні в якому законі ще немає поняття «опорні школи». як вони вписуються в законодавче поле?
Це той випадок, коли практика випереджає законодавство.
Справді, поняття опорних шкіл з'являється лише в проекті закону «Про Освіту», який пройшов перше читання. МОН прийняло Положення про освітній округ, куди вписало опорні школи і філії. Власне, на цій законодавчій основі вони і працюють зараз.
Формально, ніде не сказано, що директор однієї школи може звільнити директора іншої (директор опорної – директора філії).
Крім того, якщо йдеться про ОТГ, в якому є свій відділ освіти, то саме він призначає директора опорної школи. У такому випадку орган управління освіти районної, міської чи облдержадміністрації вже не має на цей відділ освіти ніякого впливу.
Тобто тепер, у випадках коли на території всього району створено громаду, вся шкільна мережа утримається громадою (громадами), роль відділу освіти районної адміністрації не зрозуміла.
Формально вони є, але всі рішення приймають ОТГ і відповідальність на самій ОТГ.
Іноді ці відділи освіти не лише існують за рахунок коштів, які передаються з бюджетів громад в районний бюджет – вони також чинять спротив змінам, які намагаються здійснити громади.
Якщо ж опорна школа створена не в ОТГ, то тоді її директор призначається так, як і інші директори шкіл – органом управління освіти відповідно районної, міської чи облдержадміністрації.

Бонус. Лайфхаки від громад, які дають собі ради з опорними школами
Історія про методкабінет
Володимир Колісник, начальник управління освіти, сім'ї, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради (Хмельницька область)
Ми створили методичний сервісний центр. Ліквідували методичний районний кабінет, який був юридичною установою і виконував контролюючі функції. Цей центр забезпечує методичний супровід працівників освіти не тільки нашої ОТГ, але й двох сусідніх та ще 4-х навчальних закладів, які не ввійшли до об'єднаних громад.
Усі шість ставок методистів у центрі обіймають сумісники. Основними вони залишилися в навчальних закладах, де читають свої години.
Хтось може сказати, що це не ефективно, тому що півставки, недопрацьовує, часу немає.
Але ми працюємо вже вісім місяців – і за цей час бачимо позитив: методист, працюючи у навчальному закладі, усі проблеми бачить зсередини, приносить їх в управління освіти й одразу починає працювати над їх вирішенням.
Як директору не перетворитись на завгоспа, не відчувати браку кадрів і співпрацювати з філіями
Надія Гончарук, директор опорної школи НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія" №1 міста Ананьїва (Одеська область)
Ця опорна школа не є в ОТГ, директора призначає районне управління освіти. Кількість учнів – 599, потужність – 1000
Сьогодні багато розповідали про те, що директори шкіл займаються не педагогічною роботою, а ремонтами дахів і котлів.
Я – директор, але я не займаюсь цими питаннями. Для цього є заступник директора з господарської роботи. У нас немає в штаті інженерів чи техніків – якщо в них виникає потреба, ми робимо замовлення на нього, і все. Приїздить мобільна комунальна група і вирішує проблему.
Я займаюсь лише методичною і педагогічною частиною.
Чи важко мені знайти хороших вчителів? Ні. Проблем з кадрами немає там, де ефективно працюють методичні об'єднання – бо там є обмін досвідом.
Вчителі нашої школи беруть участь у всіх конкурсах, при цьому не лише тих, які подає відділ освіти, а й тих, які є на інших сайтах. У нас є заступник з методичної роботи. Вона координує усю роботу, знаходить ці конкурси і пропонує взяти участь. Ми пишемо наказ і залучаємо вже й учителів з філій.
Беруть участь лише ті, хто хоче.
Буває таке, що ніхто. Заступник з методичної роботи проводить роз'яснювальну роботу перед вчителями – як саме взяти участь, на що націлювати себе.
Нещодавно в Одесі був семінар біологів про інноваційні технології. Наш вчитель з філії погодився взяти участь і поїхав на нього. От і все.
У нас відділ освіти і методкабінет знаходяться у приміщеннях школи. Я кожен день підконтрольна. Вчителі з трьох філій тепер ходять до нас по рекомендації, у нас спільна атестація.
Сам директор має бути прикладом. Я – жінка року у своєму районі. Я в номінації «директор року» стала переможницею, я – вчитель-методист. Треба з себе починати, а поді питати з вчителя.
Якщо перед тобою стоїть директор, якому справді важливіше займатись перекриттям дахів, ніж правильно поставити методично-виховну роботу – то ти став тим завгоспом.
Як ми стали опорною школою?
По місцевому телебаченню начальник відділу освіти сказав про те, що опорною школою буде школа-ліцей. Це було десь березень-квітень. Я йду до начальника відділу освіти й кажу: «Я вважаю, що опорною школою має бути наш навчальний заклад, тому що переможці ЗНО і всеукраїнських конкурсів. У нас найкраща матеріально-технічна база».
На це мені відповіли: «Готуйте документи». Що готувати? Я сіла й прочитала «Положення про освітній округ». Прочитала вимоги до обласного конкурсу на опорну школу, і так далі.
Найважче мені було зробити інвестиційний проект – я не розуміла, що це таке. Але я пішла в інтернет і про все там прочитала.
У цьому конкурсі брало участь 12 шкіл Одеської області. Ми стали першими. Потім рішення про визнання нас опорною школою було прийнято на сесії міської ради.
Як ми комунікували ці питання? Ми спочатку поїхали по філіях і проводили роботу не з педколективом – а з батьками. При цьому їх не треба сильно переконувати: заведи їх в школу, покажи результати учнів і педагогів – і все.
Але сама школа має бути справді школою високого рівня.
А з педколективом коли говорили?.. У нас біолог читає біологію у всіх 3 філіях, географ – географію у всіх 3 філіях. Поки що у нас жоден вчитель з філії не працює в опорній школі, на наступний рік ми це плануємо.
Ми готові їх брати на роботу в опорну школу. Але чи готові вони працювати з дітьми, які є в опорних закладах?
Це – не діти з маленьких шкіл. Вчителям треба проявити себе.
Про 2016 - 2017 навчальний рік, Тут вміщено матеріали, які стосуються даної теми
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням

Особливості ЗНО і ДПА 2017 року: на що звернути увагу
ЗНО: 28 Сентября 2016

[img]https://dl1.eduget.com/get/news/2e0ddb63b649ddc835b1c8c63c5f5e66.jpg?w=360[/img]

Цьогорічні зміни в проведенні ДПА і ЗНО анонсували на прес-конференції Юрій Кононенко (директор департаменту загальної та середньої шкільної освіти) і Вадим Карандій (директор Українського центру оцінювання якості освіти). Юрій Кононенко прояснив особливості проведення ДПА, а Вадим Карандій – ЗНО. Проведення спільної конференції пояснюється тим, що 2017 року вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО.
Важливо: про ДПА
Як зауважив Юрій Кононенко, щодо ДПА залишається чинним «Положення про проведення ДПА» 2014 року. Але зміни будуть, і стосуватимуться вони в першу чергу 11-класників.
ДПА для школярів, що завершують початкову освіту, залишиться незмінним. Діти писатимуть контрольні роботи з української мови та математики, складатимуть літературне читання. За рішенням педради і за побажання батьків можна ввести складання мови нацменшини для шкіл з вивчанням такої мови. Щодо ДПА цього ступеня наголошується, що вона має трактуватися як перевірка рівня викладання, оцінки навчальних досягнень. Для дітей це будуть звичні контрольні роботи. Проводитимуть атестацію з 15 травня.

2017 року вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО

ДПА для 9-класників теж залишиться без змін. Обов’язковими для складання є українська мова та математика, ще 1 предмет обирає педрада: українська література, іноземна мова, зарубіжна література, правознавство, історія України, всесвітня історія, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова нацменшини, інтегрований курс літератури. Проводитимуть атестацію з 1 червня.
ДПА для 11-класників відбудеться у форматі ЗНО. Складатимуть 3 предмети: обов’язково українську мову, на вибір історію України або математику, ще 1 предмет на вибір з: біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови. Почнеться сесія ДПА і ЗНО 23 травня з іспиту з української мови та літератури. Увага: іноземна мова, на відміну від попереднього року, не обов’язкова для складання, це лише один предмет із переліку на вибір. Увага: якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він обирає один із цих предметів 2­‑м, а один – 3‑м у складанні.

Випускник може скласти ДПА і з математики, і історії України

Всі тести розроблені за програмою рівня «стандарт». Українську мову складатимуть як ЗНО з української мови та літератури, але для визначення оцінки ДПА врахують тільки відповіді з української мови та власне висловлення. Іноземна мова, математика та історія України теж розділені таким чином: для врахування ДПА обирають тільки частину запитань, вони позначені в тестовому зошиті. Приміром, щодо історії України знадобляться тільки відповіді з періоду XX-XXI ст. У ДПА з решти предметів враховуватимуть цілісний тест.
У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин може бути проведена ДПА з мови нацменшини за бажанням самого випускника.
Як повідомила EDUGET Світлана Фіцайло, заступник начальника відділу змісту середньої освіти, мовної політики та освіти національних меншин, названі зміни внесені в проект наказу щодо проведення ДПА 2017 року. Зараз завершується підготовка цього проекту, протягом кількох тижнів відбудеться його остаточне обговорення й затвердження.
Дати і предмети ДПА 2017 року
Ступінь навчального закладу                                          Початок проведення                                         Предмети
I (4-класники)                                                                  15 травня                                                          українська мова
                                                                                                                                                                   математика
                                                                                                                                                                   літературне читання
II (9-класники)                                                                                  1 червня
обов’язкові
українська мова
математика
1 на вибір педради
українська література
іноземна мова
зарубіжна література
правознавство
історія України
всесвітня історія
географія
біологія
хімія
фізика
інформатика
мова нацменшини
інтегрований курс літератури
III (11-класники)                                                                               23 травня
обов’язкові
українська мова
історія України або математика
1 на вибір випускника
біологія
хімія
фізика
географія
англійська мова
французька мова
німецька мова
іспанська мова
російська мова

Увага: предметом на вибір може бути також історія України або математика, якщо випускнику потрібно скласти ДПА з обох цих предметів
За бажання випускник може скласти ДПА з мови нацменшини, якщо це заклад з вивченням такої мови
Важливо: про ЗНО

Вадим Карандій повідомив, що за попередніми розрахунками ЗНО 2017 року складатимуть 270 тис. осіб, які напишуть 950 тис. тестів.
Як і 2016 року, на ЗНО винесено 12 предметів, скласти можна 4 з них, для вступу до вищого навчального закладу обов’язково слід скласти українську мову та літературу. Увага: для ДПА достатньо лише відповідей з української мови, але їх недостатньо, якщо випускник планує далі вчитися у виші.
ЗНО з іноземних мов, крім англійської, складатимуть в один день. 2016 року лише двоє осіб мали потребу складати ЗНО з різних іноземних мов. Ті, в кого є така потреба 2017 року, зможуть скласти одну іноземну в основну сесію ЗНО, а другу – в додаткову сесію.

Для ДПА достатньо лише відповідей з української мови, для ЗНО потрібні відповіді з мови та літератури

Терміни завершення навчального року і проведення випускних вечорів залежатимуть від оголошення результатів ЗНО. Ті результати, що зараховують і як ДПА, мають бути внесені в атестати. УЦОЯО оголосить результати орієнтовно 15-23 червня. Вони будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників на сайті УЦОЯО, результати ДПА надішлють до шкіл в електронному вигляді.
Реєстрація для участі в ЗНО відбудеться традиційно в електронному вигляді, випускників цього року мають зареєструвати у їхніх школах.
Програми, за якими складатимуть ЗНО, викладені на сайті УЦОЯО. З минулого року внесено зміни в українську мову та літературу, історію України, математику, біологію, географію, фізику, хімію, російську мову. Дію нових програм з іноземних мов призупинено на рік, щоб провести додаткові дослідження і апробацію ЗНО за цими програмами. До кінця жовтня на сайті мають з’явитися і характеристики кваліфікаційних робіт, за якими складатимуть іспити.
Можна пройти пробне тестування, воно відбудеться 1 та 8 квітня 2017 року. Реєструватися на пробне ЗНО треба в січні, участь в одному оплачуватиметься приблизно в 120 грн.

Пробне ЗНО відбудеться 1 і 8 квітня. Коштуватиме приблизно в 120 грн

15 липня почнеться вступна кампанія. 2016 року часом зависала Єдина електронна база з питань освіти, оскільки час на завантаження всіх документів і оформлення заявок був обмежений, система перевантажувалася. Зараз розробляють алгоритм, за яким вступник заздалегідь зможе створити особистий кабінет і вносити в нього всі документи, коли вони з’являтимуться. Умови прийому до вищих навчальних закладів 2017 року оформлені в проекті, з яким працює робоча група.
Детальніше про календар ЗНО:ЗНО-2017: дати і предмети
Змінено: Ігор Опольський - 30.11.2016 13:38:20
Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році, Тут висвітлюються питання щодо вступу до ВНЗ І-ІV р.а.
 
До уваги абітурієнтів 2017 року!

Інститут на виконання п. 2.4 «Інформування учнівської та педагогічної громадськості навчальних закладів про умови реєстрації на участь у пробному і основному ЗНО 2017 р.» спільного наказу управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 12.09.2016 № 428/124-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році», листа Львівського РЦОЯО від 05.12.2016 № 661/03-29 повідомляє, що триває PR-кампанія щодо зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема ведеться поширення інформації про новації у вступній кампанії.
Із метою інформування громадськості щодо нововведень у вступній кампанії розміщуємо наступне інформаційне повідомлення.
Абітурієнти, на старт!

         До 15 грудня 2016 року приймальні комісії вищих навчальних закладів України повинні розмістити на своїх офіційних сайтах Правила прийому до вищого навчального закладу, де буде вказано перелік предметів, з яких вступники мають подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на основі повної загальної середньої освіти (наказ МОН «Про затвердження Умов прийому на навчання до ВНЗ» від 13.10.2016 №1236).
  Проте вже сьогодні відомо, що обов’язковим іспитом для всіх абітурієнтів, які подаватимуть документи до ВНЗ для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), є українська мова і література, другим – математика або історія України, або біологія, а третім – або один із двох предметів, винесених на ЗНО, або творчий іспит (це визначить кожен ВНЗ).
  Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року для отримання атестата необхідно буде складати державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО з трьох предметів – української мови, математики або історії України, одного з предметів на вибір випускника із переліку 11 – ти предметів ЗНО (крім української мови).
 
  Звертаємо увагу: як ДПА оцінюють лише частину завдань, що містяться у сертифікаційних роботах із  української мови і літератури, математики та історії України.
  Матеріали для підготовки абітурієнтів до ЗНО розміщено на таких електронних ресурсах:
-    на сайті ЛРЦОЯО: http://www.lvtest.org.ua/;
-    на загальному форумі порталу «Освіта Рівненщини»: http://rivneosvita.org.ua:8081/community/forum/index.php/forum1/.
 
Увага! У 2017 році дійсні сертифікати ЗНО 2016 року. Отже, за наявності двох сертифікатів (2016 і 2017 років) можна поєднувати кращі результати у них (з одного чи кількох предметів) для вступу до ВНЗ у 2017 році. 
 
 Бажаємо Вам зробити правильний вибір!

 
     Також нагадуємо, що вчителі, учні та батьки учнів кожного навчального закладу можуть оперативно отримувати інформацію, зокрема і про вступну кампанію, за вказаним гіперпосиланням теми «Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році» на загальному форумі порталу «Освіта Рівненщини» (www.rivneosvita.org.ua).  
Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році, Тут висвітлюються питання щодо вступу до ВНЗ І-ІV р.а.
 
До уваги абітурієнтів!

Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням

Правила вступу 2017 року: все, що треба знати абітурієнту

Реєстрація, кількість спеціальностей, рейтингові списки, обрахунок конкурсного бала, дати і таблиці

[img]https://dl3.eduget.com/get/news/f8fca66ce994a5aee9d304033990df15.jpg?w=360[/img]

Міносвіти затверджено Наказ про умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році. З’ясовуємо, що залишилося без змін, що змінено, яким моментам слід приділити окрему увагу і взагалі: як вступити до вищого навчального закладу.
Фінансування навчання
Будь-хто має право отримати освіту за державний кошт. Що для цього вимагається від абітурієнта? Він має пройти конкурсний відбір на певну спеціальність і отримати бюджетне місце, причому скористатися цією можливістю він може лише раз. Якщо виникне потреба отримати ще одну освіту або навчатися паралельно на іншій спеціальності, людина вже не зможе претендувати на державні кошти, це навчання треба оплачувати грошима фізичних чи юридичних осіб.
Якщо людина вивчилася на бакалавра за кошти держбюджету і вступає на магістра, навчатися можна лише за контрактом. Місце держзамовлення в магістратурі можна отримати лише якщо раніше людина не навчалася за бюджетні кошти.

Можливість навчатися за бюджетні кошти дається лише один раз

Винятком є ситуація, якщо працювати за першою спеціальністю стало неможливо з певних причин, найчастіше – за станом здоров’я. Тоді, з висновком медичної експертизи, можна отримати ще одну вищу освіту за державні кошти. Якщо ж студент полишив навчання у виші, куди він вступив на місце держзамовлення, то він може вступити вдруге знову з умовою навчання за державні кошти. Але в такому разі доведеться відшкодувати фінанси, витрачені на його навчання за першою спеціальністю. Розмір суми визначається за «Порядком відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців».
Безкоштовно навчатися за другою спеціальністю можна і тоді, коли абітурієнт має направлення на навчання, видане державним замовником, що потребує фахівця цього профілю.
Порядок реєстрації


Для загалу абітурієнтів реєстрація і конкурсний відбір пройдуть в онлайн-форматі. Особисто подають документи в паперовій формі вступники з пільгових категорій (особи з інвалідністю, з зони АТО тощо), а також ті, в кого є розбіжності в документах (приміром, вказане різне прізвище в посвідченні особи та сертифікаті ЗНО).
Для участі у вступній кампанії слід зареєструватися в з 12 до 26 липня включно у Єдиній державній електронній базі з питань освіти за електронною адресою http://ez.osvitavsim.org.ua. Увага: сайт почне роботу 29 червня 2017 року.
Що треба зробити, щоб зареєструватися? Для початку слід створити свій Особистий кабінет.
Вписати:
 • email;
 • номер, пін-код та рік отримання сертифіката ЗНО;
 • серію та номер шкільного атестата;
 • середній бал додатка до шкільного атестата – середнє арифметичне річних оцінок з обов’язкових предметів (інваріантна складова навчального плану), та оцінок за ДПА (див. Додаток 3 до статті), при цьому оцінки за 5-бальною шкалою враховуються так: 3 відповідає 6, 4 відповідає 9, 5 відповідає 12, а якщо цього додатка немає, його середній бал вважається рівним 2.
Завантажити:
 • скановану копію або фотокопію додатка до документа про повну загальну середню освіту;
 • фото – формат стандартний для фото на документи, 3х4 см.
В Особистому кабінеті слід внести особисту інформацію: стать, громадянство, номери телефонів із зазначенням телефонних кодів.
Якщо подається паперова заява, до неї слід додати:
 • копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
 • копію свідоцтва про народження – для осіб, які за віком не мають паспорта;
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копія додатку до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) ЗНО;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Обов’язково слід мати оригінали документів. Приймальна комісія завірить копію за оригіналом і поверне його, а копія залишиться в комісії.
Протягом 3 днів приймальні комісії вишів розглядають заяви і допускають чи не допускають до конкурсу. При цьому в разі недопуску абітурієнт отримує докладне пояснення причин, може їх виправити і оформити заяву знову з тією ж пріоритетністю, як і скасована.
Конкурсний бал
Вступ до вишу відбувається на конкурсних засадах, при цьому основним чинником для визначення позиції вступника є його конкурсний бал. Його обраховують за формулою:
КБ = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ
 • КБ – конкурсний бал
 • К1, 2, 3, 4, 5 – коефіцієнти, на які слід множити показник
 • П1, 2 – бали за сертифікати ЗНО (або вступні іспити), П1 – за сертифікат першого предмету, П2 – другого, при цьому першим предметом іде українська мова та література, другим – математика, історія України або біологія (для вишів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань)
 • П3 – оцінка за третій предмет ЗНО, вступний іспит або творчий конкурс, для випускників шкіл з навчанням мовою нацменшини або вивченням цих мов (болгарська, кримськотатарська, молдовська, новогрецька, польська, російська, румунська, словацька, угорська) третім предметом може бути ця мова
 • А – середній бал шкільного атестата, переведений у шкалу 100-200 балів
 • ОУ – бал за особливі успіхи, успішне закінчення підготовчих курсів вишу, якщо йдеться про спеціальності, особливо підтримувані Міносвіти (див. Додаток 2 до статті).
Вагові коефіцієнти К1, 2, 3, 4, 5 встановлюються самим вищим навчальним закладом: що важливіший предмет для цієї спеціальності, то вищий коефіцієнт йому призначається. При цьому діють обмеження:
 • коефіцієнт за предмет ЗНО має бути не меншим 0,2;
 • коефіцієнт за творчий конкурс не може перевищувати 0,25 (0,5 для спеціальностей з галузей «Культура і мистецтво» та «Архітектура та містобудування»);
 • коефіцієнт за шкільний атестат має бути не більшим 0,1;
 • коефіцієнт за особливі успіхи не може перевищувати 0,05;
 • сума всіх коефіцієнтів для кожної спеціальності завжди дорівнює 1.
Додаткові бали отримують призери Олімпіад, члени Малої академіх наук.
Остаточно конкурсний бал множиться (балансується) на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти таким чином:
 • РК дорівнює 1,00 для вишів у Києві, 1,01 – у містах Дніпро, Львів, Одеса та Харків, 1,03 – для міст Донецької та Луганської областей, переміщених вищих навчальних закладів, 1,02 – в решті випадків;
 • ГК дорівнює 1,03, якщо заяву з найвищою пріоритетністю подано на окремі спеціальності, які особливо підтримує Міносвіти (див. Додаток 2 до статті);
 • СК дорівнює 1,02 для осіб, які зареєстровані та здобули шкільну освіту в селах;
 • ПЧК дорівнює 1,10 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, та 1,00 в решті випадків.
Якщо після балансування, додавання балів за Олімпіади конкурсний бал перевищує 200, то він все одно встановлюється на рівні 200, це максимальне значення цього балу.
Конкурсний відбір


2017 року кількість заяв, які випускник може подати, скорочено. 2016-го максимальна кількість заяв була 15, 2017-го можна подати не більше 9 заяв на не більше 4 спеціальностей. Йдеться саме про бюджетну форму навчання, кількість заяв на контракт не обмежується.
Формуючи заяву, слід обрати:
 • претендую на участь у конкурсі на місця державного та регіонального замовлення і на участь в конкурсі на місця за кошти фізичних та юридичних осіб, у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням;
 • претендую на участь в конкурсі виключно на місця державного та регіонального замовлення;
 • претендую на участь в конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та юридичних осіб.
Для участі в конкурсі на бюджет кожній заяві слід надати пріоритетність, за якою 1 – це найвища пріоритетність, 2 – наступна і так далі. Якщо заяв 9, то 9 означатиме найнижчу пріоритетність. Електронна система аналізуватиме кожну заяву, починаючи з першою. Якщо за нею абітурієнт проходить конкурс, тобто його конкурсний бал дозволяє зайняти одне з бюджетних місць, то він отримує за нею рекомендацію на навчання, а решта заяв анулюються. Якщо конкурсний бал замалий для потрапляння на бюджет за цією спеціальністю, система аналізує заяву з пріоритетністю 2 – і так далі.
Після оформлення заяв пріоритетність не можна змінювати. Якщо ж абітурієнт претендує на різні форми навчання, він має оформити окремі заяви.
Після завершення оформлення починається відбір і формування рейтингових списків за спеціальностями. Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:
 • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
 • вступники, які мають право на зарахування за пільгами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Після оформлення заяв пріоритетність не можна змінювати


Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальних комісій вищих навчальних закладів. Також рекомендація до зарахування розміщується на офіційному сайті вишу, а також відображається у кабінеті вступника в Єдиній базі.
Після отримання рекомендації на навчання абітурієнт має ознайомитися на сайті закладу чи з’ясувати в приймальної комісії, які саме документи слід подати, і подати їх особисто до навчального закладу не пізніше 7 серпня.
Приймальна комісія може скасувати рекомендацію, якщо з’ясує порушення вступником правил вступу. Якщо студент без поважних причин не приступив до занять протягом 10 календарних днів від початку, його буде відраховано.
Переведення на вакантні місця державного замовлення
Якщо вищий навчальний заклад не набрав стільки студентів, скільки місць держзамовлення йому виділено, він може переводити на ці місця тих, хто отримав рекомендацію для навчання за контрактом. Але правом переведення на місця держзамовлення не може скористатися той, хто отримав пропозицію на інше місце держзамовлення, але з якоїсь причини відмовився. В такому разі можливості вступити на бюджет на іншу спеціальність в абітурієнта не буде.
Переведення на вакантні місця державного замовлення вступників, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, відбувається в такій послідовності:
 • особи, які мають спеціальні права на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів;
 • особи, які мають спеціальні права на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів, при цьому отриманий ними конкурсний бал менший від мінімального для цієї спеціальності не більше ніж на 10 балів (і на 20 балів для спеціальностей, особливо підтримуваних Міносвіти (див. Додаток 2 до статті);
 • особи, які мають спеціальні права на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів, при цьому отриманий ними конкурсний бал менший від мінімального для цієї спеціальності не більше ніж на 10 балів – лише для спеціальностей, особливо підтримуваних Міносвіти (див. Додаток 2 до статті);
 • решта осіб, які не отримали право на місця за державним замовленням.
Виш може провести додатковий конкусрний відбір серед тих, хто претендував на це місце. Якщо таких немає, можна зараховувати вступників, що подавалися на інші спеціальності цього вишу, якщо конкурсні предмети цих спеціальностей збігаються. Додатковий конкурсний відбір проводиться до 15 вересня, накази про зарахування за ним подаються до Єдиної бази до 18:00 19 вересня.
Корисні додатки
Додаток 1. Дати вступної кампанії 2017 року ЩОБ ПОДИВИТИСЬ ДОДАТКИ, ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ЦИМ ГІПЕРПОСИЛАННЯМ
Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році, Тут висвітлюються питання щодо вступу до ВНЗ І-ІV р.а.
 
До уваги абітурієнтів 2017 року!

ЯК ВСТУПАТИМУТЬ ДО ВНЗ У 2017 РОЦІ


Про особливості Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році розповідає директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег ШАРОВ.

– Цьогоріч, мабуть, як ніколи за останні роки увага громадськості була прикута до розроблення Умов прийому, – констатує Олег Ігорович. – Вважаємо це дуже корисним, адже нині напрацьована певна база реформ, які зроблено у системі вступу. І потрібно було цю базу вмістити у принципово новому тексті Умов прийому, впорядкувати його, передбачити противаги певним негативним тенденціям. Тому для нас дуже важливо, щоб цей документ був зрозумілим, об’єктивно і позитивно сприймався освітянською спільнотою.
– Саме тому до обговорення кінцевого тексту Умов прийому долучилися не тільки фахівці міністерства, а і представники ректорського корпусу та інші експерти?
– Так, цьогоріч дуже активну участь у розробленні Умов прийому взяли представники як Спілки ректорів України, так і експертного середовища. 
Упродовж 2015–2016 років МОН реалізувало найбільші, ключові інновації щодо вступу, закладені в Законі «Про вищу освіту». У 2015 році реалізовано самостійне встановлення вишами конкурсних предметів і коефіцієнтів при них, запроваджено автоматизований розподіл абітурієнтів, у 2016­му – вступ на освітні програми й адресне розміщення державного замовлення. Разом це створило нову ситуацію в системі прийому до ВНЗ, яку необхідно було осмислити, краще врахувати особливості різних категорій вступників і навчальних закладів. Якщо хочете, то був потрібний «тюнінг» новацій, аби вони не просто реалізовували принципові напрацювання закону, а й природно інтегрувалися до загальної політики реформування освіти. Це було нашим найпершим завданням.
– Вочевидь, особливу увагу приділили запобіганню потенційних проблем у майбутньому перебігу вступної кампанії 2017 року?
– Звичайно, було діагностовано причини певних проблем, які спостерігалися під час кампанії 2016 року. Наприклад, у перші чотири дні абітурієнтам було вельми непросто зареєструватися. Надалі вони зареєструвались і жодної скарги про те, що хтось узагалі не встиг цього зробити, не було. Але висновки необхідно було зробити для уникнення схожих труднощів у майбутньому.
ПОЧАТИ РАНІШЕ
У 2017 році прийом заяв проходитиме виключно в електронній формі – з 12 до 26 липня (крім вступників, які мають спеціальні права на участь у конкурсі, право на зарахування за квотами, а також тих, у кого є розбіжності в документі, що посвідчує особу, та сертифікаті ЗНО). У наступному році шкільні атестати будуть вручені випускникам у третій декаді червня, і вже з 29 червня для них відкривається можливість реєструвати свої електронні кабінети, завантажувати туди скановані копії необхідних документів. Розраховуємо, що до 11 липня це зробить більшість вступників, що дасть змогу зменшити пікове навантаження, яке триває перші два­три дні вступної кампанії.
– Розкажіть, чим Умови прийому до ВНЗ у 2017 році відрізнятимуться від цьогорічних?
– Радикальних змін не передбачається. Абітурієнтів відбиратимуть на основі результатів ЗНО, середнього бала атестата, вступних іспитів чи творчого конкурсу (у випадках, передбачених законодавством), бала за успішне закінчення підготовчих курсів вишу (для окремих спеціальностей) і коефіцієнтів, про які розповімо далі. 
Для вступників, напевне, найпомітнішим стане зменшення кількості заяв, які вони зможуть подати на місця держзамовлення: 9 заяв на 4 спеціальності, а не 15 на 5, як було цьогоріч. Зауважу, що мова йде тільки про заяви на місця, що фінансуються за кошти державного та регіонального замовлення, на контракт­ну форму навчання кількість заяв не обмежується. 
Існують раціональні причини такого зменшення. Так, за розподілом місць державного замовлення у 2016 році ми побачили, що багато вступників, які отримали місця за 10–15 пріоритетностями, ними не скористалися – вони віддали перевагу навчанню у привабливіших для них закладах на контракті. Друга причина полягає в тому, що у зв’язку із запровадженням механізмів широких конкурсів у переважній більшості ВНЗ прохідний бал на певну спеціальність є однаковим, тому немає необхідності подавати велику кількість заяв до різних закладів. Нарешті, МОН прагне підтримати вступників, які відповідально ставляться до вибору своєї майбутньої професії.
У наступному році будуть прийматися сертифікати ЗНО 2016 і 2017 року. Українська мова і література залишиться обов’язковим предметом, другий обов’язковий предмет – математика, історія України чи біологія, залежно від університету і спеціальності, третій визначатиметься вишем, який може запропонувати вступникам два предмети на вибір.
Продовжать працювати освітні центри «Крим­Україна» і «Донбас­Україна». МОН максимально сприятиме вступу до наших вишів громадян, які проживають на тимчасово окупованій і непідконтрольній Україні території.
«ПІДТЯГУВАННЯ» СПИСКІВ І КВОТИ ПІЛЬГОВИКАМ
– Після цьогорічної вступної кампанії з боку представників вишів лунали пропозиції відновити так зване «підтягування» списків абітурієнтів.
– До 2016 року таке «підтягування» фактично здійснювалося в ручному режимі за рейтинговими списками вступників. Переконаний, що навчальні заклади ухвалювали найкраще з можливих для них рішень, хоча це не завжди було очевидним ззовні. 
У 2015 році не встигли забезпечити виконання законів України щодо вступників, кот­рі отримали певні пільги від держави, яких не було раніше. Підстави для надання цих пільг – абсолютно нові обста­вини, що були відсутні до 2015 року. Адже нині є близько 250 тисяч учасників бойових дій, яким надано пільги. І їхнім дітям – також. Є інваліди війни, кількість яких, на жаль, постійно зростає, маємо понад 1,3 мільйона внутрішньо переміщених осіб, для яких також передбачено певні пільги. 
У 2016 році держава повинна була забезпечити ці пільги. При цьому МОН було вимушено це робити за відсутності порядку реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-­технічної та вищої освіти», ухваленого в 2015 році. Це призвело до того, що пільги щодо вступу надавалися без критеріїв абсолютно всім, хто під них підпадав. Це не завжди є правильним, справедливим підходом – повинні бути критерії, прозора і зрозуміла система. Наприклад, є категорія дітей загиблих – для них держава зобов’язана створити максимальні можливості. Проект постанови уряду, яка покликана врегулювати ці питання, незабаром буде винесено на його розгляд. У зареєстрованих Міністерством юстиції Умовах прийому буде передбачена реалізація цих механізмів.
Умови прийому передбачають, що ВНЗ після основного етапу зарахування бюджетників будуть зараховувати пільговиків. А на ті місця, що залишаться, і тільки зі спеціальностей, на яких досить важко набирається «контракт» (це переважно спеціальності інженерно­-технічного і природничо­-математичного спрямувань з певними винятками), відбуватиметься подальше «підтягування списків».
Хочу звернути увагу на те, що наразі створено систему реалізації пільг, яка є чесною по відношенню до учасників загального конкурсу. Є невеликі квоти, що виділяються для певних категорій відповідно до законодавства, – і це не обговорюється. Що стосується інших пільговиків – а їх знач­но більше, – то вони можуть претендувати на місця, що не заповнюються вступниками на загальних підставах, які їх отримали внаслідок участі у прозорому національному конкурсі. Тобто уникаємо протиставлення пільговиків звичайним вступникам.
ЗА ШИРОКИМ КОНКУРСОМ
– У цьому році не всі виші брали участь у широкому конкурсі. Чи пошириться цей конкурс на такі заклади?
– Передбачається, що в 2017 році широкий конкурс буде розповсюджено на всі медичні спеціальності, а також – загалом на заочну форму навчання. Ще одна проблема залишається неподоланою: окремі державні замовники, які мають у сфері управління один навчальний заклад, у 2016 році фактично організували окремий конкурс. Із такими замовниками будемо працювати після новорічних свят, щоб домовлятися про їх включення до широкого конкурсу. Але законодавство наразі поділяє державне замовлення між різними відомствами.
– Як стимулюватимуться виші, до яких прийшли абітурієнти з найбільшими балами?
– Це стимулювання відбуватиметься за рахунок використання ключового показника – максимального обсягу державного замовлення. У 2017 році ВНЗ зможуть узяти цей показник на рівні минулого року або збільшити його на 10 відсотків, якщо вони стовідсотково отримали рекомендації в 2016­-му. За­уважу, що у країні таких програм не так уже й багато. Але минулоріч чимало відповідальних університетів, навіть маючи можливість збільшити максимальний обсяг, цього не зробили. Адже мають зважати на місткість лабораторій, кількість висококваліфікованих викладачів і місць у гуртожитках. Наприклад, КНУ імені Тараса Шевченка, попри високу популярність, поставив менший відсоток зростання, ніж міг би, адже там беруть до уваги власні ресурсні можливості. І це – добре, бо навчальні заклади повинні бути відповідальними перед своїми вступниками за забезпечення належних умов для здобуття по-справжньому якісної вищої освіти. 
Узагалі, для вишу повинно бути важливим, аби його прохідний бал був вищий, ніж середній прохідний бал по країні, бо це є ознакою його затребуваності серед успішних вступників. Звичайно, немає закладу, в якому на всі програми підготовки були б найвищі прохідні бали. Але є багато ВНЗ, у яких більша чи менша кількість програм стали «топовими».
НОВІ КОЕФІЦІЄНТИ
– В Умовах прийому 2017 року впроваджено чотири коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий.
Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоби створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він складає 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вишів, 1,02 – в інших випадках.
Галузевий коефіцієнт – 1,03 – використовуватиметься лише для поданих заяв з першими пріоритетами на інженерно-­технічні та природничо­-математичні спеціальності, які потребують підтримки. Якщо вступник обирає такий пріоритет, та ще і в одному з регіональних вишів, то це помітно підвищує його шанси на вступ. 
Поява першочергового коефіцієнта пов’язана з тим, що нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав Закон №1662­VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників». Документ надає право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням особам, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу. Тож з’являється четвертий коефіцієнт, який є дуже високим – 1,10. 
Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу. Зрозуміло, що це не може повністю компенсувати ту різницю, яка нині є в якості освіти і яку можна спостерігати, порівнявши результати ЗНО учнів міських і сільських шкіл. Але такий підхід не може бути єдиним інструментом вирішення такої складної проблеми. Адже якщо його використовувати дуже активно, то виникне новий фактор погіршення якості вищої освіти в цілому. Потрібно більше зусиль націлити на покращення якості освіти в сільських школах.
СТИМУЛ ДЛЯ РЕГІОНІВ
Тепер існуватиме важливий мотиватор для навчальних закладів і для регіональних еліт. Останніми роками відчувалося, що в певних регіонах упродовж тривалого періоду погіршувалася ситуація з результатами ЗНО. Нині ж за умови широкого національного конкурсу створюються передумови, коли кожен регіон розумітиме: що вищими тут будуть результати ЗНО, то більше в регіоні буде місць держзамовлення для випускників цих шкіл. І це створюватиме стимули – для вишів і педагогів, яким варто більш тісно співпрацювати з місцевою системою середньої освіти. І для самої системи середньої освіти, оскільки якщо вона не забезпечуватиме поважний результат вступу на бюджетну форму навчання, то отримуватиме негативну оцінку місцевої спільноти. Для органів управління освітою з’явиться цілком конкретний вимірний індикатор успішності результатів роботи. Тобто це – інструменталізація ЗНО як загальнонаціонального інструменту вимірювання, який повинен також давати можливість спільнотам побачити свої проблеми. І, відповідно, формувати шляхи їх вирішення.
– На що Ви радите звернути увагу керівникам вищих навчальних закладів?
– Передусім – на розробку конкурсних пропозицій і затвердження Правил прийому, а також на проведення профорієнтаційної роботи. Нині для неї створюється новий простір: по­перше передбачені коефіцієнти до конкурсного бала, по­друге – впроваджуються олімпіади, які проводять виші. Певні преференції передбачатимуться для переможців таких змагань, однак мова йде лише про спеціальності інженерно­технічного та природничо­-математичного спрямувань, які потребують підтримки. Оскільки вступники самостійно визначають свої пріоритетності, то ВНЗ повин­ні створювати власні інструменти для залучення майбутніх студентів.
КОНКУРЕНЦІЯ, АЛЕ СПРАВЕДЛИВА
Часом можна почути, що МОН не повинно ставити навчальні заклади в конкурентні умови. Але система вищої освіти є сильною, висококонкурентною галуззю, адже тут зосереджено потужний організаційний та інтелектуальний потенціал. Тому казати, що виші не повинні змагатися між собою, означає ховати голову в пісок. Інша справа, що ця конкуренція має бути цивілізованою і справедливою, а правила – прозорими. Власне, як і для конкуренції вступників, студентів, науково­-педагогічних працівників.
Уряд України, зі свого боку, виконує дуже важливу функцію. Адже обсяги державного замовлення за спеціальностями визначає КМУ. І він, відповідно до потреб економіки та суспільства, визначатиме, скільки у наступному році за державні кошти навчатиметься економістів і математиків, агрономів і лікарів. Так ми підходимо до системи, в якій гармонізуються інтереси різних учасників. З одного боку – уряд, який визначає обсяги державного замовлення, з іншого – виші, які називають конкурсні предмети і коефіцієнти при них, проводять профорієнтацію, з третього – вступники, які визначають пріоритетності своїх заяв. А загальні засади цього процесу встановлюються на рівні законодавців.
– Повернімося до новацій в Умовах вступу – чим ще вони відрізнятимуться?
– При вступі на магістратуру абітурієнти, які отримали міжнародний сертифікат, що підтверджує володіння іноземною мовою на рівні, не нижчому за В1, зможуть не складати іспит – його зарахують як максимально високий бал. 
Вступ на магістратуру за спеціальністю «Право» плануємо проводити лише за результатами єдиного фахового іспиту в форматі ЗНО. Людина, яка не має достатньої правової підготовки, не може навчатися на магістратурі з права. 
У Перехідних положеннях Закону «Про вищу освіту» передбачено, що останній набір молодшого спеціаліста в системі вищої освіти проводитиметься в 2016 році. У Верховній Раді України зареєстровано кілька законопроектів, які змінюють цю дату – один з 2016 на 2018 рік, другий – з 2016 на 2020-­й. Аби не втрапити у правову колізію, МОН розділяє два документи – «Умови прийому до вищих навчальних закладів» і «Умови прийому для отримання освітньо-­кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста». Останні вже пройшли громадське обговорення. Розраховуємо на те, що незабаром робоча група узгодить усі пропозиції і відповідний документ буде затверджено і направлено на державну реєстрацію. Найважливіше у ньому – те, що спільнота коледжів і технікумів отримує можливості якнайкраще врахувати особливості своєї роботи із вступниками, а прийом документів на молодших спеціалістів на базі 11 класів закінчиться після того, як будуть розподілені місця держзамовлення на прийом бакалаврів. 
Це все можна назвати налагодженням, тюнінгом системи вступу. Впродовж 2015–2016 ро­ків було реалізовано реформи, передбачені Законом «Про вищу освіту», тепер необхідно цю систему вдосконалювати, щоб вона працювала як годинник. І при цьому кожний рік маємо впроваджувати назрілі новації, оскільки подальший розвиток освітніх реформ є необхідною складовою забезпечення якості вищої освіти.
Спілкувався Максим Короденко, «Освіта України» № 46 від 21 листопада 2016 року.
Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році, Тут висвітлюються питання щодо вступу до ВНЗ І-ІV р.а.
 
До уваги абітурієнтів 2017 року!


Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням

Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році зареєстровано в МінЮсті та розміщено на сайті МОН

На сайті Міністерсва освіти і науки України розміщено Умови прийому на навчання до вищих  навчальних закладів України в 2017 році. З текстом документу можна ознайомитись за посиланням.
Умови було затверджено  наказом Міністерства освіти і науки від 13 жовтня 2016 року № 1236 «Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році» та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2016 року за номером №1515/29645.

МОН хоче дізнатись, що заважає вчителям працювати, Освітян запрошують взяти участь в опитуванні, яке має з’ясувати, що заважає їм працювати
 
Чергові підсумки дослідження "Діти і папери"

Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням

Майже 7 годин на тиждень вчитель витрачає на паперову роботу — дослідження
29 листопада 2016 - 15:26  412

 Організація EdCamp провела велику роботу та проаналізувала, скільки непотрібної паперової роботи виконують вчителі


Про результати дослідження в рамках ініціативи «Діти і папери» у студії розповідає голова громадського об’єднання «Батьківський контроль Оксана Макаренко, телефоном до розмови долучається Олександр Елькін, голова підкомітету загальносередньої освіти в Громадській раді при Міністерстві освіти і науки України, засновник та натхненник EdCamp Ukraine.
Євгенія Гончарук: Розкажіть, як виникла ідея такого дослідження?
Оксана Макаренко: Це спільна ініціатива Міносвіти і руху відповідального вчительства EdCamp. Це дослідження — проміжний звіт, кінцевою метою проекту є не просто з’ясувати, які папери заважають вчителям працювати, а і знайти спільні рішення. Наприклад, відмінити якусь частину непотрібних паперів.
У дослідження взяло участь понад 8000 учасників освітнього процесу. Половину паперів вчителі вважають непотрібними. Одна школа витрачає чотири пачки паперу на місяць, на рік по всій Україні — майже мільйон пачок паперу. Це понад 60 мільйонів гривень або 50 тисяч зрубаних дерев.   
Євген Павлюковський: Олександр Елькін у своєму пості частково перерахував звіти, які часом треба подавати вчителям: журнал помилок комп’ютерів, інформація про роботу з родинами, де виховується трійня, облік назв квітів та підписи на горщиках.

Оксана Макаренко
Авторські права: «Громадське радіо»

Євгенія Гончарук: Олександре, що вас найбільше вразило у цьому списку?
Олександр Елькін: Взагалі, ми вивчали і досліджували основні документи, з якими стикаються цільові аудиторії. Про документи з цього переліку ми навіть не здогадувалися. Мене вразив журнал обліку часу відсутності на робочому місці, журнал реєстрації ввімкнення та вимкнення (погодинно, під підпис) комп’ютерів у класах.
І ми винайшли такого героя — паперовий монстр бюрокразавр, який став символом цієї ініціативи. На нього ми відкрили полювання і сподіваємось загнати його в кут та полегшити працю вчителів, адміністраторів та адміністраторок у школі.
Євген Павлюковський: Як будете полювати?
Олександр Елькін: Ми провели це дослідження та опублікували проміжний звіт, до цього матеріалу інтерес дуже великий. До 1 грудня в Інтернеті триває публічне обговорення, кожен і кожна зі стейкхолдерів середньої освіти може долучитися до обговорення, проаналізувати та прокоментувати звіт, долучитися до робочої групи, яку ми плануємо створити спільними зусиллями з Міносвіти і науки України та різними експертами та експертками.
Потім будем опрацьовувати окремо кожен документ та процеси його створення та змінювати, щоб вивільнити час вчительства та адміністраторів заради головного — наших дітей.
Євгенія Гончарук: Скільки вчительського часу займає паперова робота?
Оксана Макаренко: Дослідження показало, що вчитель в середньому працює 66 годин на тиждень. Майже сім годин на тиждень витрачають на паперову роботу. Це дуже багато, бо їм треба готуватися до уроків, приходити усміхненими до дітей, а вони весь час працюють з паперами.
Частину паперів можна спростити на рівні Міністерства, на це є політична воля, але частина цієї паперотворчості лежить на місцевих адміністраціях. Тому буде пілотний проект з місцевими радами, щоб зняти непотрібне нашарування цих паперів.
Євгенія Гончарук: Чи є у Міністерстві готовність скасовувати це чи спрощувати?
Оксана Макаренко: Спочатку треба з’ясувати, що є і що болить. Всю звітність скасувати неможливо, частина використовується для вимірювання необхідних показників. Думаю, має залишитися 30%, щось потрібно автоматизувати, а частину скасувати.
Євген Павлюковський: Освітяни намагаються самі впливати на ці процеси?
Оксана Макаренко: Для них це нова форма спілкування з Міністерством. Їх ніхто і ніколи не питав, що вони думають, чого хочуть. Того дня, коли звіт опублікували, не було коментарів. Тільки зараз пішов зворотній зв’язок.
Цей крок поки маленький, але дуже важливий у спілкуванні з вчителями, щоб вони зрозуміли, що їх голос важливий.
Євген Павлюковський: Це сприятиме тому, що молоді фахівці будуть більше хотіти піти працювати за своєю професією, а не йти в інші сфери?
Оксана Макаренко: Так. Адже дослідження показало, зарплатня — не єдина мотивація до роботи. Багато хто любить діточок і свою роботу, але є постійний король, звітність — постійно потрібно робити нудну і нікому не потрібну паперову роботу. Вчителі не проти того, щоб провести захід, вони проти того, що про це треба написати паперовий звіт на три листи. 

Змінено: Ігор Опольський - 06.12.2016 09:19:48
МОН хоче дізнатись, що заважає вчителям працювати, Освітян запрошують взяти участь в опитуванні, яке має з’ясувати, що заважає їм працювати
 
Матеріал читаємо нижче або за цим гіперпосиланням

60 млн грн на друк щорічно та 
12 годин в тиждень на заповнення паперів в школах - 

оприлюднено проміжний звіт проекту «Діти і папери»

 


Сьогодні – 23 листопада 2016 року – оприлюднено проміжний звіт за результатами опитування в рамках спільної ініціативи руху EdCamp в Україні і Міністерства освіти і науки України з дебюрократизації шкільної діяльності «Діти і папери: як досягти балансу у школі?»,http://mon.edcamp.org.ua.
«Водночас скасувати весь документообіг, як пропонують деякі учасники опитування, ми звісно не зможемо.  Але це дослідження показало нам  пріоритети в напрямку дебюрократизації системи загальної середньої освіти, над якими ми  працюватимемо найближчим часом» - пообіцяла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
На момент закінчення в опитуванні взяло участь 6тис 399 учителів та 2тис 282 адміністратори освіти. І ось 5 цікавих фактів з проміжного звіту: 
·    скорочений робочий день вчителя «півдня і дома» – виявився міфом. Згідно опитування реально  учителі, у середньому, працюють 66 годин на тиждень (з яких на ведення документації йде 7), а адміністрація – 76 (із них на «папери» витрачається 12 годин);
·    кількість справ, яку, в середньому, налічує номенклатура сучасної української школи – 72. І, на думку опитаних, майже половина з них – 34 – є зайвими;
·    70% опитаних педагогів підтримали скасування без додаткового доопрацювання «Обліку дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»; 62% осіб з адміністрацій підтримали таку ж процедуру з «Планами та звітами з проведення виховних та предметних заходів»;
·    старшим за 50 років освітянам притаманна більша віра у силу владної вертикалі, молоді ж освітяни значно більше вірять у місцеві, обласні органи влади і шкільні адміністрації як у реальних агентів змін з розвантаження;
·    для друку всієї необхідної документації в школах України за рік витрачається понад 60 мільйонів гривень.
 За словами натхненника  руху EdCamp в Україні, голови підкомітету загальносередньої освіти Громадської ради МОН Олександра Елькіна, це дослідження мало на  меті знайти відповіді на три ключові запитання:
-      які саме папери найбільше заважають педагогу й адміністратору школи?
-      як змінити ситуацію?
-      від кого залежатимуть зміни?
«Наступний крок – це напрацювання конкретних пропозицій. Значна частина рішень щодо звітної документації приймається на місцевих рівнях, і не все залежить у цьому плані від МОН. Тож  варто супроводжувати імплементацію напрацювань робочої групи у пілотних регіонах, щоб потім масштабувати досвід на всю Україну. Уже є попередні домовленості щодо пілотування з Департаментами освіти Харківської і Львівської областей» - наголосив він.   
Які рішення пропонують педагоги та адміністратори освіти щодо кожного конкретного документу? На що педагоги хочуть витрачати вільний час? Скільки ж дерев потрібно, щоб забезпечити документообіг у всіх школах України?
Знайти відповіді на ці та інші запитання, дізнатися більше про результати опитування «Діти і папери» можна за посиланням на проміжний звіт http://bit.ly/childrenandpapers
Узяти участь у публічному обговоренні результатів опитування можна до 1 грудня 2016 року на Онлайн-толоці EdCamp Ukraine за посиланням http://aka.ms/edcampukraine.

НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
До уваги відповідальних за організацію та проведення експертизи якості освіти!

НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
До уваги вчителів української мови та літератури Гощанського району!

У п'ятницю, 16 грудня 2016 року, на базі Будинку школяра Гощанської районної ради Рівненської області буде проведено навчальний семінар для вчителів української мови та літератури з питань зовнішнього незалежного оцінювання. Тривалість роботи: 10.00 – 14.00 год.
    Тема. Підготовка вчителя та учня до виконання тестових завдань у системі зовнішнього незалежного оцінювання: І та ІІ частина.
      Мета навчального семінару: підвищити фаховий рівень вчителів з української мови та літератури з питань змісту, структури, видів тестових завдань та підготовки учнів до виконання відкритої частини робіт учасників ЗНО з української мови та літератури.
      Завдання навчального семінару:
-    розглянути ретроспективний аналіз результатів ЗНО 2008-2016, фрагменти актуальних результатів за 2016 рік з української мови та літератури;
-    проаналізувати алгоритм підготовки вчителя щодо навчання дітей виконанню тестових завдань з української мови та літератури;
-    розглянути та проаналізувати види тестових завдань та методику їх виконання, структуру власного висловлення;
-    здійснити перевірку індикаторних робіт учасників ЗНО-2016 (три роботи) за критеріями 2016 року;
-    тренінгові написання власного висловлення за темами ЗНО 2012 – 2016 років.
       
Матеріали навчального семінару можна завантажити на цими гіперпосиланнями:  

Матеріали для навчального семінару:
4. Гіперпосилання на тему "ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
5. Гіперпосилання на тему "ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
6. Гіперпосилання на тему "ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2017 РОЦІ" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
8. Зразки індикаторних робіт.  
9. Схема оцінювання власного висловлення 2015 "Людина – соціальна істота, а тому їй не властиво надовго залишатися на самоті. Разом із тим багато хто впевнений, що саме самотність допомагає індивіду зрозуміти себе, проаналізувати своє життя. Вони заперечують думку, що тільки оточення може дати об’єктивну оцінку людині, її діям і вчинкамНаскільки людині варто дослухатися до думки оточення про неї?" (основна сесія).  
10. Схема оцінювання власного висловлення 2016 "У різних ситауціях ми поводимося по-різному: часом розважливо обмірковуємо свої кроки, а часом - даємо волю емоціям, не зважаючи  на можливі наслідки. До чого ж зрештою треба дослухатись у житті - до розуму чи до серця" (основна сесія).
НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
До уваги вчителів української мови та літератури Рокитнівського району!

У вівторок, 13 грудня 2016 року, на базі Рокитнівського НВК Рокитнівської районної ради Рівненської області буде проведено навчальний семінар для вчителів української мови та літератури з питань зовнішнього незалежного оцінювання. Тривалість роботи: 11.00 – 15.00 год.
      Тема. Підготовка вчителя та учня до виконання тестових завдань у системі зовнішнього незалежного оцінювання: І та ІІ частина.
      Мета навчального семінару: підвищити фаховий рівень вчителів з української мови та літератури з питань змісту, структури, видів тестових завдань та підготовки учнів до виконання відкритої частини робіт учасників ЗНО з української мови та літератури.
      Завдання навчального семінару:
-    розглянути ретроспективний аналіз результатів ЗНО 2008-2016, фрагменти актуальних результатів за 2016 рік з української мови та літератури;
-    проаналізувати алгоритм підготовки вчителя щодо навчання дітей виконанню тестових завдань з української мови та літератури;
-    розглянути та проаналізувати види тестових завдань та методику їх виконання, структуру власного висловлення;
-    здійснити перевірку індикаторних робіт учасників ЗНО-2016 (три роботи) за критеріями 2016 року;
-    тренінгові написання власного висловлення за темами ЗНО 2012 – 2016 років.
      
Матеріали навчального семінару можна завантажити на цими гіперпосиланнями: 

Матеріали для навчального семінару:
4. Гіперпосилання на тему "ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
5. Гіперпосилання на тему "ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
6. Гіперпосилання на тему "ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2017 РОЦІ" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
8. Зразки індикаторних робіт. 
9. Схема оцінювання власного висловлення 2015 "Людина – соціальна істота, а тому їй не властиво надовго залишатися на самоті. Разом із тим багато хто впевнений, що саме самотність допомагає індивіду зрозуміти себе, проаналізувати своє життя. Вони заперечують думку, що тільки оточення може дати об’єктивну оцінку людині, її діям і вчинкам. Наскільки людині варто дослухатися до думки оточення про неї?" (основна сесія). 
10. Схема оцінювання власного висловлення 2016 "У різних ситауціях ми поводимося по-різному: часом розважливо обмірковуємо свої кроки, а часом - даємо волю емоціям, не зважаючи  на можливі наслідки. До чого ж зрештою треба дослухатись у житті - до розуму чи до серця" (основна сесія).
НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
ДО уваги експертиів - вчителів-екзаменаторів, які перевірятимуть відриту частину робіт учасників ЗНО-2017 з англійської мови!
НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
До уваги відповідальних за організацію та проведення моніторингових досілджень якості освіти!

НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
До уваги вчителів української мови та літератури Млинівського району!

У вівторок, 29 листопада 2016 року, на базі Млинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Млинівської районної ради Рівненської області буде проведено навчальний семінар для вчителів української мови та літератури з питань зовнішнього незалежного оцінювання. Тривалість роботи: 10.00 – 14.00 год.
      Тема. Підготовка вчителя та учня до виконання тестових завдань у системі зовнішнього незалежного оцінювання: ІІ частина.
      Мета навчального семінару: підвищити фаховий рівень вчителів з української мови та літератури з питань змісту, структури, видів тестових завдань та підготовки учнів до виконання відкритої частини робіт учасників ЗНО з української мови та літератури.
      Завдання навчального семінару:
-    розглянути ретроспективний аналіз результатів ЗНО, фрагменти актуальних результатів за 2016 рік з української мови та літератури;
-    проаналізувати алгоритм підготовки вчителя щодо навчання дітей виконанню тестових завдань з української мови та літератури;
-    розглянути та проаналізувати види тестових завдань та методику їх виконання, структуру власного висловлення;
-    здійснити перевірку індикаторних робіт учасників ЗНО-2016 (три роботи) за критеріями 2016 року;
-    тренінгові написання власного висловлення за темами ЗНО 2012 – 2016 років.
      Матеріали можна завантажити на цими гіперпосиланнями:

Матеріали для навчального семінару:
4. Гіперпосилання на тему "ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
5. Гіперпосилання на тему "ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
6. Гіперпосилання на тему "ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2017 РОЦІ" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
8. Зразки індикаторних робіт.
9. Схема оцінювання власного висловлення 2015 "Людина – соціальна істота, а тому їй не властиво надовго залишатися на самоті. Разом із тим багато хто впевнений, що саме самотність допомагає індивіду зрозуміти себе, проаналізувати своє життя. Вони заперечують думку, що тільки оточення може дати об’єктивну оцінку людині, її діям і вчинкамНаскільки людині варто дослухатися до думки оточення про неї?" (основна сесія).
10. Схема оцінювання власного висловлення 2016 "У різних ситауціях ми поводимося по-різному: часом розважливо обмірковуємо свої кроки, а часом - даємо волю емоціям, не зважаючи  на можливі наслідки. До чого ж зрештою треба дослухатись у житті - до розуму чи до серця" (основна сесія).
Змінено: Ігор Опольський - 28.11.2016 20:11:14
НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
До уваги вчителів української мови та літератури Дубенського району!


У п'ятницю, 25 листопада 2016 року, у залі засідань Дубенської районної ради Рівненської області буде проведено навчальний семінар із питань зовнішнього незалежного оцінювання. Початок роботи о 10:00.

      Тема. Підготовка вчителя та учня до виконання тестових завдань у системі зовнішнього незалежного оцінювання: ІІ частина.
      Мета навчального семінару: підвищити фаховий рівень вчителів з української мови та літератури з питань змісту, структури, видів тестових завдань та підготовки учнів до виконання відкритої частини робіт учасників ЗНО з української мови та літератури.
      Завдання навчального семінару:
-    розглянути ретроспективний аналіз результатів ЗНО, фрагменти актуальних результатів за 2016 рік з української мови та літератури;
-    проаналізувати алгоритм підготовки вчителя щодо навчання дітей виконанню тестових завдань з української мови та літератури;
-    розглянути та проаналізувати види тестових завдань та методику їх виконання, структуру власного висловлення;
-    здійснити перевірку індикаторних робіт учасників ЗНО-2016 (три роботи) за критеріями 2016 року;
-    тренінгові написання власного висловлення за темами ЗНО 2012 – 2016 років.
      Технічне забезпечення: ПК, колонки, високошвидкісний Інтернет,  мультимедійний проектор. 

[JUSTIFY]Матеріали для навчального семінару:
4. Гіперпосилання на тему "ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
5. Гіперпосилання на тему "ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
6. Гіперпосилання на тему "ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2017 РОЦІ" загального форуму порталу "Освіта Рівненщини".
[/JUSTIFY]8. Зразки індикаторних робіт.
Змінено: Ігор Опольський - 23.11.2016 11:07:49
НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
Шановні колеги!

У вівторок, 15.11.2016, на базі Рівненського ОІППО (ауд. № 3, І поверх) буде проведено прес-конференцію Лариси Володимирівни СЕРЕДЯК, директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти з питанб організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації у формі ЗНО у 2017 році. Початок роботи о 12:00.


1. Прес-реліз можна завантажити за цим гіперпосиланням

2. Звіт про проведення прес-конференції можна завантажити за цим гіперпосиланням.
НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти, Тут висвітлюються питання вказаних вище заходів
 
Шановні колеги, відповідальні за організацію та проведення ЗНО!


Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, 
виконкомів рад міст обласного підпорядкування
Завідувачам районних, міських методичних кабінетів, центрів
Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування
Керівнику НМЦ ПТО

Про нараду відповідальниз за ЗНО № 1
 
Інститут на виконання спільного наказу управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 12.09.2016 № 428/124-о «Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році», листа Львівського РЦОЯО від 07.11.2016 № 621/03-29 «Про нараду відповідальних за ЗНО» повідомляє, що спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти проводить інструктивно-методичну нараду для відповідальних за проведення зовнішнього незалежного оцінювання в районах, містах, загальноосвітніх навчальних закладах обласного підпорядкування, об’єднаних територіальних громадах Рівненської області, на якій будуть розглядатися питання підсумків тестувань 2016 та підготовки процедур зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року.
Нараду буде проведено у вівторок, 15.11.2016, на базі Рівненського ОІППО (актова зала, І поверх). Робота розпочнеться об 11:00.

    Особам, відповідальним за ЗНО у районах, містах Рівненської області, оперативно організувати роботу з питань ЗНО із представниками ОТГ, які створені у районах, містах.

      Матеріали до наради можна завантажити за гіперпосиланнями, вміщеними нижче:
[/JUSTIFY]
Змінено: Ігор Опольський - 23.11.2016 10:52:23
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році, Тут вміщено матеріали щодо проведення пробного ЗНО-2017
 
За місяць розпочнеться реєстрація на пробне ЗНО.


      Участь у пробному ЗНО є важливою складовою підготовки до тестування. Кожен охочий може ознайомитися із процедурою #ЗНО та психологічно налаштуватися на його проходження. Більше інформації про проведення пробного ЗНО ви можете знайти на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році, Тут вміщено матеріали щодо проведення пробного ЗНО-2017
 
Матеріал читаємо нижче або за цим посиланням


     
Регіональні центри оцінювання якості освіти визначились із вартістю пробного ЗНО у 2017 році

Тест пробного ЗНО у 2017 році коштуватиме 120 грн
Вартість пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році з одного предмета становитиме 120 грн. Відповідна інформація оприлюднена на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Під час пробного ЗНО абітурієнти матимуть можливість ознайомитися із процедурою проведення тестування та виконати тестові завдання, що будуть максимально наближені до завдань, які будуть виконувати учасники ЗНО під час основної сесії тестування.
Участь у пробному ЗНО зможуть взяти лише зареєстровані особи. Реєстрація учасників триватиме з 10 до 31 січня 2017 року на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 1 квітня. Тестування з інших предметів, зокрема, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, а також з англійської, німецької, іспанської, французької або російської мов буде проведено 8 квітня. Відповідно, учасник пробного ЗНО матиме можливість скласти один або два пробних тести - українську мову і літературу та один предмет за вибором.
Запрошення на пробне тестування, в якому буде вказано інформацію про пункт та час проведення тестування, учасники ПЗНО зможуть роздрукувати з власної персональної сторінки на сайті свого регіонального центру оцінювання якості освіти.
Після виконання тестових робіт усім учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде виданий тестовий зошит із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів.
      Увага! Результати ПЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.

Страницы: Пред. 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 След.