Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Загальний форум

Вибрати дату в календаріВибрати дату в календарі

Страницы: Пред. 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 28 След.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ЗНО: 200 балів отримали на 63% більше абітурієнтів, ніж минулоріч.


Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням:
https://nus.org.ua/news/zno-200-baliv-otrymaly-na-63-bilshe-abituriyentiv-nizh-mynulorich/?fbclid=IwAR1U392LAGJjut-MKJImQh4plOzjBTRScHpdLe6YgqIV0MhxTEFQSBAu8FM


Цього року максимальну кількість балів на зовнішньому незалежному оцінюванні набрали 447 абітурієнтів.


Минулого року максимальну кількість балів отримали 274 вступників, показує опублікована МОН статистика.

Найбільше відмінників тестувань із математики – 142, з англійської – 84, з фізики – 64, з хімії та історії України – по 49 та з біології – 44.
Змінено: Олена Холод - 04.08.2020 10:02:50
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ АПЕЛЯЦІЙНОЇ КОМІСІЇ


Матеріал читаємо нижче або переходимо за повідомленням: https://testportal.gov.ua/chergove-zasidannya-apelyatsijnoyi-komisiyi-4/?fbclid=IwAR1vuKiBOG6R4BgrS38fIck8Q_dvuY3Vg3aNSugGevwQBLR1MiOR5gQvAqs5 серпня за адресою вул. В’ячеслава Чорновола, 24, м. Київ відбудеться засідання апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти.

На засіданні буде розглянуто апеляційні заяви учасників  зовнішнього незалежного оцінювання  щодо результатів ЗНО з англійської мови, української мови і літератури, історії України, математики, фізики, географії,.

Розгляд апеляційних заяв розпочнеться о 10:00Список учасників, апеляційні заяви яких розглядатимуться на засіданні 5 серпня, розміщено тут.


Просимо учасників, які мають намір взяти участь у засіданні апеляційної комісії,  приходити на засідання апеляційної комісії в зазначений проміжок часу, дотримуватися безпечної дистанції, перебувати в захисній масці.  Якщо в учасника / учасниці є ознаки гострих респіраторних захворювань, зокрема підвищена температура тіла, просимо його / її не приходити на засідання апеляційної комісії і не наражати на небезпеку учасників засідання та членів комісії.

Усі апеляційні звернення будуть розглядатися незалежно від присутності учасників. Інформацію про результат розгляду апеляційної заяви, буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО не пізніше 3 робочих днів з дня прийняття рішення, у вигляді витягу з протоколу в електронному вигляді, засвідченого електронним цифровим підписом голови апеляційної комісії.

Також наголошуємо, що в нормативних документах не передбачена можливість оскаржувати зміст завдань сертифікаційної роботи з певного предмета або правильність установлених і затверджених відповідей. Тобто звернення щодо змісту тестових завдань на засіданні апеляційної комісії не розглядатимуть.

Інформація про наступні засідання апеляційної комісії оприлюднюватиметься на сайті Українського центру напередодні їх проведення.
29-2.jpg (29.08 КБ)
Змінено: Олена Холод - 04.08.2020 09:55:26
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
[CENTER]ЗАСІДАННЯ АПЕЛЯЦІЙНОЇ КОМІСІЇ


Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням:https://testportal.gov.ua/zasidannya-apelyatsijnoyi-komisiyi-6/?fbclid=IwAR2JMs4_BRc2zAONtJcyOaeTa51jVA8Ta85x-gzKySVH7iGiNhj8WSuMca0


4 серпня за адресою вул. В’ячеслава Чорновола, 24, м. Київ відбудеться засідання апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти.

На засіданні буде розглянуто апеляційні заяви учасників  зовнішнього незалежного оцінювання  щодо результатів ЗНО з української мови і літератури, історії України, математики, хімії, біології, географії, англійської мови.

Розгляд апеляційних заяв розпочнеться о 10:00Список учасників, апеляційні заяви яких розглядатимуться на засіданні 4 серпня, розміщено тут. Просимо учасників, які мають намір взяти участь у засіданні апеляційної комісії,  приходити на засідання апеляційної комісії в зазначений проміжок часу, дотримуватися безпечної дистанції, перебувати в захисній масці.  Якщо в учасника / учасниці є ознаки гострих респіраторних захворювань, зокрема підвищена температура тіла, просимо його / її не приходити на засідання апеляційної комісії і не наражати на небезпеку учасників засідання та членів комісії.

Усі апеляційні звернення будуть розглядатися незалежно від присутності учасників. Інформацію про результат розгляду апеляційної заяви, буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО не пізніше 3 робочих днів з дня прийняття рішення, у вигляді витягу з протоколу в електронному вигляді, засвідченого електронним цифровим підписом голови апеляційної комісії.Також наголошуємо, що в нормативних документах не передбачена можливість оскаржувати зміст завдань сертифікаційної роботи з певного предмета або правильність установлених і затверджених відповідей. Тобто звернення щодо змісту тестових завдань на засіданні апеляційної комісії не розглядатимуть.

Інформація про наступні засідання апеляційної комісії оприлюднюватиметься на сайті Українського центру напередодні їх проведення.
[/CENTER]
29.jpg (29.63 КБ)
Змінено: Олена Холод - 03.08.2020 10:59:32
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
4 СЕРПНЯ – ТЕСТУВАННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ


Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/4-serpnya-testuvannya-z-ukrayinskoyi-movy-i-literatury/?fbclid=IwAR2e99Yb-IjfMimKc403W3VkDdvDiZlM4fkQmdLgl5Ynj7JkYQKaoimqkVwДопуск учасників до пункту розпочнеться о 9:50 і триватиме до 10:50. Звертаємо увагу, що в запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, у який учасникові / учасниці ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску.
Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:
 • оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
 • запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.
У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів чи електронної версії ID-картки у мобільному застосунку «Дія» учасника / учасницю не буде допущено до пункту проведення ЗНО.
Радимо взяти із собою 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшечку з питною водою без етикетки, засоби індивідуального захисту, які учасник ЗНО зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.
Нагадуємо, що під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.
Із завданнями сертифікаційної роботи і правильними відповідями до тесту можна буде ознайомитися в розділі «ЗНО-2020. Українська мова і література».
Нагадуємо, що пороговий бал «склав/не склав» з української мови і літератури становить 22 тестових бали.
29-9.jpg (35.55 КБ)
Змінено: Олена Холод - 03.08.2020 10:47:22
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ЗНО-2020: ПЕРШІ ПІДСУМКИ Й РЕЗУЛЬТАТИ

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/zno-2020-pershi-pidsumky-j-rezultaty/?fbclid=IwAR0JOXr8cIDtQaCPAngdbw5_BynHHpw9YlrzdMJ7q3KbeQZFxCNO0X-Hg2Y29 липня в Міністерстві освіти і науки України відбувся пресбрифінг за участі т.в.о. Міністра Сергія Шкарлета, заступників Міністра Андрія Вітренка та Ігоря Гарбарука, виконувача обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерія Бойка та гендиректора директорату вищої освіти та освіти дорослих Олега Шарова щодо попередніх результатів ЗНО 2020.
Для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року зареєстровано 379 493 особи, для яких створено 82 890 аудиторій у 5 185 пунктах тестування. Кількість працівників, залучених до роботи в пунктах тестування, становить 217 660 осіб.
Цьогоріч зареєстровані учасники вибрали 1 227 154 тестування. Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами є українська мова і література (369 767 зареєстрованих), історія України (264 081 зареєстрований), математика (186 204 зареєстрованих). З огляду на особливість Умов прийому до закладів вищої освіти значна кількість учасників вибирала також географію (130 957 зареєстрованих), англійську мову (117 780 зареєстрованих) та біологію (113 944 зареєстрованих). Менше зареєстрованих з фізики (28 124 осіб), хімії (14 125 осіб), іспанської, німецької, французької мов (2 807 осіб).
Участь у тестуванні з:
 • математики взяли 81,8 % від загальної кількості зареєстрованих;
 • української мови і літератури – 74,4 % від загальної кількості зареєстрованих;
 • фізики – 79,3 % від загальної кількості зареєстрованих;
 • іспанської, німецької та французької мов – 81,2 % від загальної кількості зареєстрованих;
 • історії України – 67,7 % від загальної кількості зареєстрованих;
 • англійської мови – 89,4 % від загальної кількості зареєстрованих;
 • біології – 65,4 % від загальної кількості зареєстрованих;
 • географії – 70,9 % від загальної кількості зареєстрованих;
 • хімії – 77,1 % від загальної кількості зареєстрованих.
Загальна кількість проведених тестувань становить 913 995, тобто 74,5 % від запланованої кількості тестувань.
Як і кожного року серед учасників були ті, які приходили до пунктів тестування без одного з обов’язкових документів, наприклад, на тестуванні з української мови і літератури таких порушень було 143. Загалом не допущено до пунктів проведення ЗНО через брак одного з обов’язкових документів – 393.
На жаль, були учасники, які порушували процедури тестування, так, на тестуванні з української мови і літератури 14 осіб було вилучено з пунктів тестування за порушення процедури. Загалом виявлених порушень процедури проходження тестування учасниками – 268.
Відповідно до цьогорічних протиепідемічних вимог учасників із підвищеною температурою та/або деякими ознаками гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) не допускали до пунктів тестування. Так, на тестуванні з української мови і літератури таких учасників було 52. Загалом не допущено до пунктів проведення ЗНО через виявлення ознак ГРЗ – 127 осіб. Усі вони мали можливість зареєструватися для участі в додатковій сесії тестування.
Визначення порогових балів з математики й фізики відбулося 16 липня, з української мови і літератури, історії України, біології та іноземних мов – 23 липня, з географії та хімії – 28 липня. Засідання комісій транслювалися на ютуб-каналі Українського центру оцінювання якості освіти.
Поріг «склав/не склав» – це мінімальна кількість (сума) тестових балів, яку може набрати учасник/учасниця за виконання завдань сертифікаційної роботи з певного предмета аби отримати оцінку за шкалою 100–200 балів і мати можливість брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.
Варто зазначити, що станом на сьогодні (до остаточного розгляду Українським центром оцінювання якості освіти апеляційних заяв учасників тестування) маємо учасників/учасниць, які набрали максимально можливі тестові бали з певного предмета (правильно виконали всі завдання предметного тесту) та отримали оцінку 200 балів (за шкалою 100–200).


Запропоновані для зовнішнього незалежного оцінювання предметні тести є надійним інструментом вимірювання з дуже хорошими (>0,85) та відмінними (>0,90) показниками коефіцієнта Альфи Кронбаха, що відображають високий ступінь точності вимірювання, об’єктивність отриманих результатів оцінювання, а також стійкість отриманих результатів стосовно впливу сторонніх випадкових факторів, які не є об’єктами вимірювання.
Переважна більшість тестів виявилися оптимальними за рівнем складності (P-value: 40 – 59 %). Традиційно складним є тест з фізики (P-value: 21 – 39 %).
Завдання, уключені до предметних тестів, мають хорошу (інтервал значень показника D-index: 31 – 40 %) та дуже хорошу (інтервал значень показникаD-index: 41 – 100 %) дискримінативну здатність розділяти учасників тестування з різним рівнем підготовки (навчальних досягнень). Таку здатність підтверджують і високі показники кореляції тестових завдань (інтервал значень показника Rit: >0,25 – 1).
Показник стандартної похибки вимірювання в усіх предметних тестах є значно нижчим загальноприйнятого в Класичній теорії тестів референсного значення.
Як і кожного року, у 2020 році Український центр проводить додаткову сесію тестування. Результати додаткової сесії ЗНО буде розміщено на персональних сторінках учасників до 14 серпня.
Загальні висновки щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання в поточному році:
 • Ми успішно провели основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році, жодних масових проблем чи порушень протягом підготовки й проведення тестувань не було.
Саме на період карантину припало чимало підготовчих процесів:
 • переклад тестів мовами національних меншин (російською, польською, румунською, молдовською та угорською);
 • створення та тиражування звукових документів для виконання завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов;
 • підготовка макетів тестових зошитів, бланків відповідей, інформаційних бюлетенів, друк і пакування матеріалів тестування;
 • навчання й інструктаж персоналу, залученого до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, формування мережі пунктів тестування.
 
 • Вимоги безпеки, регламентовані постановою Головного державного санітарного лікаря України, виконано в повному обсязі.
Усі пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання забезпечено медичними масками, термометрами, антисептиками, дезінфікуючими засобами та захистом для медиків.
Варто зазначити, що статистичні дані не підтверджують жодних негативних змін рівня захворюваності під час проведення основної сесії ЗНО. Цього ми досягли завдяки спільним зусиллям усіх долучених. Ми вдячні співробітникам Міністерства охорони здоров’я України, Держспоживслужби України, Міністерства освіти і науки України, Групі Нафтогаз України, ЮНІСЕФ, Посольству Швейцарії в Україні, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, керівникам закладів освіти, обласних і Київського міського департаментів освіти, керівникам місцевих органів управління освітою.
 • Одним зі значних викликів цьогоріч були доволі складні погодні умови – повені на заході України, екстремальний температурний режим на сході й півдні України.
Завдяки злагодженим діям Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької обласних державних адміністрацій майже всі учасники змогли вчасно й безпечно дістатися до пунктів тестування попри повені, ті ж дев’ять учасників, які не змогли цього зробити, братимуть участь у додатковій сесії тестування. На сьогодні, на жаль, у переважній більшості закладів освіти немає приладів для кондиціонування повітря, але керівники закладів освіти намагалися зробити все можливе, щоб полегшити перебування учасників у пунктах тестування – вони забезпечували затінення вікон, вибирали аудиторії не на сонячній стороні будівлі.
 • Скасування обов’язкової державної підсумкової атестації вплинуло на деяке зменшення кількості учасників зовнішнього незалежного оцінювання.
Найменша у відсотковому розрізі кількість учасників брала участь у тестуванні з біології: прийшли 65,4 % осіб від зареєстрованих.
 • Сертифікаційні роботи, використані під час проведення зовнішнього  незалежного оцінювання у 2020 році, виявилися якісним інструментом для об’єктивного оцінювання знань, умінь і навичок учасників тестування, їх диференціації за рівнем підготовки.
Завдяки цьому створено передумови й дієве підґрунтя для проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти.
1111.jpg (38.29 КБ)
Змінено: Олена Холод - 31.07.2020 09:33:59
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ЗАСІДАННЯ АПЕЛЯЦІЙНОЇ КОМІСІЇ

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/zasidannya-apelyatsijnoyi-komisiyi-5/?fbclid=IwAR31G8wiaqRiDPu50t66vTtuFZQa6yn8m0znt9z8Rw2phBpsqMAF1N48Aow31 липня за адресою вул. В’ячеслава Чорновола, 24, м. Київ відбудеться засідання апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти.
На засіданні буде розглянуто апеляційні заяви учасників  зовнішнього незалежного оцінювання  щодо результатів ЗНО з англійської мови, історії України, української мови і літератури, фізики та заяви учасників вступних випробувань щодо результатів єдиного вступного іспиту.
Розгляд апеляційних заяв розпочнеться о 10:00Список учасників, апеляційні заяви яких розглядатимуться на засіданні 31 липня, розміщено тут. Просимо учасників, які мають намір взяти участь у засіданні апеляційної комісії,  приходити на засідання апеляційної комісії в зазначений проміжок часу, дотримуватися безпечної дистанції, перебувати в захисній масці.  Якщо в учасника / учасниці є ознаки гострих респіраторних захворювань, зокрема підвищена температура тіла, просимо його / її не приходити на засідання апеляційної комісії і не наражати на небезпеку учасників засідання та членів комісії.
Усі апеляційні звернення будуть розглядатися незалежно від присутності учасників. Інформацію про результат розгляду апеляційної заяви, буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО не пізніше 3 робочих днів з дня прийняття рішення, у вигляді витягу з протоколу в електронному вигляді, засвідченого електронним цифровим підписом голови апеляційної комісії.
Також наголошуємо, що в нормативних документах не передбачена можливість оскаржувати зміст завдань сертифікаційної роботи з певного предмета або правильність установлених і затверджених відповідей. Тобто звернення щодо змісту тестових завдань на засіданні апеляційної комісії не розглядатимуть.
Інформація про наступні засідання апеляційної комісії оприлюднюватиметься на сайті Українського центру напередодні їх проведення.
AK_31.07.jpg (29.01 КБ)
Змінено: Олена Холод - 31.07.2020 09:13:05
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ЗНО-2020: кількість 200-бальників зросла на 63%


Цього року, порівнюючи з минулим роком, суттєво зросла кількість учасників зовнішнього оцінювання, які отримали максимальний результат. 

Про це під час брифінгу щодо попередніх результатів ЗНО сказав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
За його словами, кількість осіб, які набрали максимальний тестовий бал і отримали оцінку 200 балів цього року, — 447, це більше на 63%, ніж минулого.
«Найбільше «відмінників» із математики — 142 особи. На другому місці — англійська мова, 84. Кількість учасників, які отримали найвищий бал з фізики, — 60, тоді як минулоріч їх було лише 4», - зазначив Сергій Шкарлет.Окрім того, один з учасників — учень звичайної сільської школи — набрав рекордну кількість балів із чотирьох предметів: українська мова і література — 200 балів, математика — 200 балів, англійська мова — 199 балів, фізика — 196 балів.

За матеріалами  сайту: http://osvita.ua/test/75369/
2070_i (1).jpg (25.98 КБ)
Змінено: Олена Холод - 30.07.2020 22:12:43
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
МАЙЖЕ 400 ТИС ОСІБ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЦЬОГОРІЧНІЙ ОСНОВНІЙ СЕСІЇ ЗНО, З НИХ НА ВІДМІННО ЇЇ СКЛАЛИ 447 УЧАСНИКІВ


На основну сесію ЗНО цього року зареєструвалось 379 493 особи. Всі тестування відбулись без суттєвих порушень із дотриманням правил епідеміологічної безпеки. Про це йшлося під час пресбрифінгу щодо попередніх результатів ЗНО та початку вступної кампанії сьогодні, 29 липня 2020 року, в приміщенні МОН.

Учасники могли скласти тести з чотирьох навчальних предметів, серед яких два обов'язкові: українська мова і література та історія України чи математика, а два на вибір. Для вибору були запропоновані: біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови.

Загалом було проведено 913 995 тестувань – це 74,5 % від запланованої кількості.

“Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами стали українська мова і література, історія України та математика. Також цьогоріч учасники активно обирали географію, англійську мову та біологію. Менше зареєстрованих було з фізики, хімії, іспанської, німецької та французької мов”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Цього року, порівнюючи з минулим роком, суттєво побільшало 200-бальників.

“Кількість осіб, які набрали максимальний тестовий бал і отримали оцінку 200 балів цього року, — 447, це більше на 63%, ніж минулого. Найбільше “відмінників” із математики —  142 особи. На другому місці — англійська мова, 84. Кількість учасників, які отримали найвищий бал з фізики, — 60, тоді як минулоріч їх було лише 4. Крім того, один з учасників — учень звичайної сільської школи — набрав рекордну кількість балів із чотирьох предметів: українська мова і література — 200 балів, математика — 200 балів, англійська мова — 199 балів, фізика — 196 балів. Ми вітаємо всіх відмінників”, — зазначив Сергій Шкарлет.

Тестування  відбулись із дотриманням усіх правил безпеки та із застосуванням протиепідеміологічних засобів. Відповідно до цьогорічних протиепідемічних вимог учасників із температурою понад 37,2 С та/або ознаками гострих респіраторних захворювань не допускали до пунктів тестування. Загалом через виявлені ознаки ГРЗ до пунктів проведення ЗНО не було допущено 127 осіб. Усі вони мали можливість зареєструватися для участі в додатковій сесії тестування.

З матеріалами брифінгу можна ознайомитись на сайті МОН.

Нагадаємо, для тих, хто не зміг долучитись до основної сесії ЗНО-2020, триває додаткова сесія. Результати додаткової сесії ЗНО буде розміщено на персональних сторінках учасників до 14 серпня 2020 року.


Змінено: Олена Холод - 29.07.2020 20:15:24
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
Визначено результати ЗНО з географії та хімії

Матеріал читаємо нажче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/test/75329/Українським центром оцінювання якості освіти оголошені результати зовнішнього оцінювання з двох тестових предметів — географії та хімії.
Напередодні експертною комісією були визначені порогові бали «склав/не склав» із зазначених предметів:
 • географія — 24 тестових бали;
 • хімія — 13 тестових балів.
Тестові роботи всіх учасників тестування розпізнані, ідентифіковані та перевірені. Результати тестування розміщені на інформаційних сторінках абітурієнтів.
Усі учасники, які подолали визначений експертами бар’єр, отримали рейтингову оцінку, що визначена за шкалою від 100 до 200 балів. Отриманий результат тестування учасники ЗНО зможуть використовувати під час вступної кампанії до закладів вищої освіти.
Оскільки результати зовнішнього оцінювання з вищезазначених предметів можуть бути враховані як державна підсумкова атестація за шкільний курс, Українським центром оцінювання якості освіти складено та затверджено окрему таблицю переведення тестових балів у шкалу 1-12 балів.
Учасники тестування можуть ознайомитись зі скан-копіями своїх бланків відповідей. Бланки відповідей розміщені на інформаційних сторінках учасників.
Також, у випадку сумнівів щодо об’єктивності визначених результатів, учасник тестування має право подати апеляційну заяву, надіславши її поштою на адресу Українського центру оцінювання якості освіти протягом 5 календарних днів з моменту оголошення результатів тестування.
Загальні результати тестів та таблиці переведення тестових балів у шкалу  100-200  балів та  1-12  балів :
200_i.jpg (33.41 КБ)
Змінено: Олена Холод - 29.07.2020 08:19:58
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2020 році: ДПА у формі ЗНО у закладах ЗСО, ПТО та ВНЗ І-ІІ р.а., У цій тему будемо розміщувати актуальні повідомлення
 
ДОДАТКОВА СЕСІЯ ЗНО-2020: МАТЕМАТИКА

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/dodatkova-sesiya-zno-2020-matematyka/За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у додатковій сесії з математики взяли 1336 осіб, що становить 65 % від загальної кількості зареєстрованих.
Дотримання процедури тестування контролювали громадських спостерігачі.
Із завданнями сертифікаційної роботи і правильними відповідями до тесту можна буде ознайомитися в розділі «ЗНО-2020. Математика».
Нагадуємо, що пороговий бал «склав/не склав» з математики становить 9 тестових балів.
29-7.jpg (27.21 КБ)
Змінено: Олена Холод - 28.07.2020 16:40:46
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Вступники вже створили понад 74 тисячі е-кабінетів


Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/vnz/75423/З початку роботи сервісу реєстрації електронних кабінетів, що розпочалась 1 серпня, учасники вступної кампанії зареєстрували понад 61 тисячу кабінетів вступників на бакалаврат та майже 13 тисяч електронних кабінетів вступників у магістратуру.Про це йдеться у повідомленні Державного підприємства «Інфоресурс».

Сервіс створення електронного кабінету буде доступний протягом всього періоду подання заяв до закладів вищої освіти — до 22 серпня.

Подача електронних заяв через електронні кабінети для вступників на програми бакалавра розпочнеться 13 серпня, на програми магістратури — 5 серпня.

У разі виникнення питань щодо з реєстрації електронного кабінету вступникам необхідно звернутись до сервісу підтримки, написавши листа на електронну адресу ez@inforesurs.gov.ua або зателефонувавши за будь-яким із наступних номерів: (044) 290–18–13, (093) 342–38–63, (095) 281–13–54, (067) 551–24–74.


2339_i.jpg (36.18 КБ)
Змінено: Олена Холод - 03.08.2020 10:37:30
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
ВСТУП 2020: ВИШІ ЗМОЖУТЬ ПРИЙНЯТИ МАЙЖЕ НА 6% БІЛЬШЕ БАКАЛАВРІВ НА БЮДЖЕТ У ПОРІВНЯННІ З МИНУЛИМ РОКОМ


Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/vstup-2020-vishi-zmozhut-prijnyati-majzhe-na-6-bilshe-bakalavriv-na-byudzhet-u-porivnyanni-z-minulim-rokomУ 2020 році загалом по Україні державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» складає 84,6 тис місць (в тому числі за денною формою – 77,6 тис), що на 5,9% більше, ніж у 2019 році. 

Крім того, за ОС «Магістр» на основі ПЗСО обсяг держзамовлення складає 6,04 тис місць (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).

«У 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11%, у порівнянні із 2019, тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшено», - повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров 29 липня під час пресбрифінгу щодо попередніх результатів ЗНО та початку вступної кампанії.

Державне замовлення на підготовку бакалаврів у вишах, що належать до сфери управління МОН, збільшено зокрема на такі галузі технічного та освітнього профілю, як:
 • Інформаційні технології – на 39,9%;
 • Механічна інженерія – на 13,3%;
 • Електрична інженерія – на 11,6%;
 • Виробництво та технології – на 11,1%;
 • Гуманітарні науки – на 10,8%;
 • Хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
 • Електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
 • Аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
 • Математика та статистика – на 8,8%.

Водночас зменшено обсяг державного замовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу. Зокрема це: 
 • Сфера обслуговування – на 47,4%:
 • Журналістика – на 30,3%;
 • Управління та адміністрування – на 24,0%;
 • Право – на 17,6%;
 • Соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
 • Міжнародні відносини – на 6,3%.

Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі ОС бакалавра становить у 2020 році  45 тис місць.
“Держзамовлення на магістрів на основі ОС бакалавра цього року менше від минулого, що пов’язано зі зменшенням обсягу випуску бакалаврів, але потрібно віддати належне керівництву МОН, яке змогло відстояти збільшення таких місць у порівнянні з проєктними цифрами постанови”, - зазначив Олег Шаров.
Цього року на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає  4 288 та 431 місць відповідно.
Загалом же держава виділила кошти на підготовку 176,5 тис фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у закладах вищої освіти та наукових установах.
Нагадаємо, реєстрація електронних кабінетів для подання заяв на вступ до вишів розпочнеться 1 серпня о 10:00.
Змінено: Олена Холод - 31.07.2020 09:58:01
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Електронний кабінет вступника 2020: нові умови, про які потрібно знати
Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://osvitoria.media/experience/elektronnyj-kabinet-vstupnyka-2020-novi-umovy-pro-yaki-potribno-znaty/?fbclid=IwAR3ZUf7xnEkQ4W0gTw9QRbDsdXwxFrFKgxQRBPwvPVqC2L9aEp5TU01s3Ls
1 серпня — дата початку реєстрації електронних кабінетів для вступників. У 2020 році є чимало нововведень, з якими радимо уважно ознайомитися. Важливою інформацією та порадами з «Освіторією» ділиться Оксана Бєлік, директорка Державного підприємства «Інфоресурс», що є технічним адміністратором Єдиної державної електронної бази з питань освіти.Основні зміни стосуються кількості заяв на різні спеціальності, мінімального конкурсного бала на бюджет, реєстрації вступників зі спеціальними умовами вступу (пільгами), можливості подавати оригінали документів не лише особисто, а й поштою та надсиланням сканкопій документів з використанням КЕП.


Важливо: 29–30 липня у вступників є можливість протестувати електронні кабінети на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/. Це можна зробити з 10:00 29 липня до 22:00 30 липня. Щоб створити тестовий е-кабінет, треба мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про загальну середню освіту.


Нововведення для вступників у 2020 роціРеєстрація двох видів е-кабінетів


На сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/ вперше з’явиться можливість реєстрації двох окремих електронних кабінетів.


 • Кабінет 1: Для вступу із сертифікатом ЗНО на основі повної загальної середньої освіти для здобуття освітнього ступеня «фаховий молодший бакалавр», «молодший бакалавр», «бакалавр» і «магістр» (медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань).
 • Кабінет 2: Вступ із сертифікатом ЄВІ/ЄФВВ на основі вищої освіти (диплом бакалавра, спеціаліста або магістра). Цей кабінет потрібно обрати для вступу для здобуття освітнього ступеня «магістр».Це нововведення стало можливим цього року, оскільки тепер можна подавати електронні заяви не лише вступникам після 11-х класів, а й тим, хто вступає в магістратуру після бакалаврату.


Вступники зі спеціальними умовами вступу (пільгами) можуть створювати е-кабінети


З 2020 року вступники зі спеціальними умовами вступу (пільгами) можуть подавати не тільки паперові заяви, а й створювати електронні кабінети і подавати електронні заяви на вступ. Відповідні пільги під час вступу будуть враховані. Це передбачено тільки у випадках, коли у вступника є документ про повну загальну середню освіту.


Для цього запровадили новий модуль у системі ЄДЕБО — «Особи зі спеціальними умовами вступу».


Перед реєстрацією е-кабінету вступнику треба звернутися до закладу освіти (державного чи комунального) та надати оригінали документів, а саме: паспорт (документ, що посвідчує особу), документ про повну загальну середню освіту та документ, що підтверджує право на пільги при вступі. Заклад освіти отримує документ і фіксує відповідні дані в ЄДЕБО щодо спеціальних умов вступу вступника. Після цього в кабінеті вступника відображається відповідна пільга. В попередніх роках категорія вступників, які користувалися спеціальними умовами вступ, подавали заяви тільки у паперовому вигляді.


Змінилася кількість заяв на різні спеціальності


У 2020 році вступник має право подати 5 заяв на 5 різних спеціальностей (у 2019 році можна було подати 7 заяв на 4 спеціальності). А кількість заяв на контракт залишилася незмінною.


У 2020 році відсутній набір на ОКР «Молодший спеціаліст»


Натомість цьогоріч вперше здійснюється набір на здобуття освітньо-професійного ступеня «Фаховий молодший бакалавр», що передбачено Законом України «Про фахову передвищу освіту».


Мінімальний конкурсний бал на бюджет — 125 балів


Цьогоріч встановлено мінімальний конкурсний бал для здобуття вищої освіти на бюджет — не менше 125 балів.


Оригінали документів можна подавати очно, поштою чи на e-mailРаніше оригінали документів можна було подавати тільки особисто. Зараз ця опція — зручніша: можна надіслати їх поштою чи електронною поштою (сканкопії з накладанням КЕП). Відповідно, оригінали документів вступник має надати на початку навчання.


У е-кабінетах додано подкаст, який полегшить роботу


У цьому подкасті вступники знайдуть відеороз’яснення та корисну інформацію, яка допоможе швидко зорієнтуватись у роботі сервісу. Раніше цю інформацію треба було шукати на різних ресурсах, а зараз усе в одному місці.


Робота з е-кабінетом: покрокова інструкціяКрок 1. Реєструємо електронний кабінет


Реєстрація електронних кабінетів вступників у 2020 році починається 1 серпня о 10-й ранку. Право на неї мають вступники на основі повної загальної середньої освіти для денної та заочної форм навчання.


Вступ 2020. Відео


Щоб вдало зареєструватися, вступник має ввести наступні дані:
 • серія та номер документа про ПЗСО;
 • номер, PIN-код, рік отримання сертифіката ЗНО;
 • середній бал документа про ПЗСО. Його треба обчислювати за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала. Щоб вступникам було зручно обчислювати середній бал атестата, на сайті розмістять калькулятор розрахунку середнього бала.Доступ до калькулятора відкриється 1 серпня, а також 29 та 30 липня (це день, коли вступники можуть потренуватися створювати е-кабінет, але всі дані після такої пробної реєстрації будуть видалені, потрібно буде створити новий кабінет з 1 серпня).


Крок 2. Після реєстрації активуємо е-кабінет протягом години


Отож, ви внесли всі потрібні дані. Тепер натисніть «Зареєструватися». Система надішле запит до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, де перевіряється достовірність внесених вами даних.


Якщо усе гаразд, вступник отримає на особисту адресу електронної пошти (вона є одночасно і вашим логіном входу в електронний кабінет) лист із посиланням. Переходьте за вказаним посиланням і підтверджуйте активацію е-кабінету.


Пам’ятайте, що активацію можна здійснити протягом години.


Що відбудеться, якщо вступник не активує е-кабінет протягом години? Запит на створення цього е-кабінету включно з усіма внесеними даними анулюється. Тоді вступнику доведеться повторно пройти процедуру реєстрації.


Крок 3. Підтверджуємо середній бал документа про ПЗСО, завантажуємо фото в правильному форматіОтже, ви активували е-кабінет. Ось що потрібно зробити далі:
 • вказати контактний телефон, за яким приймальна комісія зможе з вами сконтактувати;
 • підтвердити середній бал документа про ПЗСО, який вносили під час реєстрації е-кабінету. Виявили помилку? Внесіть нове значення та натисніть кнопку “підтвердити”.
 • завантажити кольорову фотокартку. Вимоги до знімка чіткі: формат JPEG (JPG) або PNG. Максимальний розмір файлу — 1 Мб. Розмір фотокартки — 3х4 см. Жодних селфі! Такі випадки теж траплялися;
 • за потреби додайте інформацію про сертифікати ЗНО, за якими не здійснювалася реєстрація кабінету;
 • завантажте додаток до документу про ПЗСО у форматі JPEG та розміром не більш ніж 1 Мб. Якщо розмір файлу більший – додаток не завантажеться, тому ми чітко написали в інструкції, як привести ваш документ до потрібного формату. Стежте, щоб це була сторона, де зазначені оцінки, адже нам часто надсилають файл, у якому зазначена назва документа. Звісно, такі документи приймальна комісія не приймає до розгляду;
 • завантажте додаткову інформацію;
 • збережіть внесені дані.Хто підтверджує середній бал вступника?


Середній бал документа про ПЗСО вступника підтверджує приймальна комісія закладу освіти, яка першою реєструватиме заяву вступника. Важливо: після підтвердження середнього бала закладом освіти його вже не можна буде змінити в електронному кабінеті.


У разі якщо така ситуація трапилася, і ваш некоректний середній бал підтвердила приймальна комісія вишу, зверніться з письмовим зверненням до технічного адміністратора системи (на сайті є відповідна опція). Паралельно треба звернутися до вишу, який підтвердив неправильний середній бал.


Крок 4. Вчасно подаємо заяву до вишу


Подати заяву можна з 13 серпня.


Дати закінчення прийняття заяв та документів:


— 16 серпня о 18:00 закінчується приймання заяв та документів від осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів;


— 22 серпня о 18:00 закінчується приймання документів від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти, які вступають за результатами ЗНО.


Крок 5. П’ять заяв на різні спеціальності


Правильне визначення пріоритету для заяв — один з найважливіших моментів під час вашої роботи в е-кабінеті.


У 2020 році для вступу на бюджет можна подати 5 заяв максимум на 5 спеціальностей. А ось кількість заяв на контракт не обмежується.


Радимо обирати конкурсні пропозиції та встановлювати пріоритетність заявам з особливою уважністю. Річ у тім, що після подання першої заяви та її реєстрації у виші внесення будь-яких змін неможливе.


Чи можна скасувати заяву? Так, але тільки до моменту її реєстрації приймальною комісією вищого навчального закладу. Якщо випускник зареєстрував заяву, а потім її скасував — така заява втрачає свою пріоритетність.


Крок 6. Не лінуємося зробити якісну перевірку на можливі помилки


Про найпоширеніші помилки та як їх уникнути «Освіторія» детально пише тут.


Крок 7. Отримуємо рекомендування до зарахування на бюджет


До 27 серпня 2020 року (до 18:00) вступник може отримати рекомендацію до зарахування на бюджет.


Щодо контрактної форми навчання — документи для зарахування на навчання можна подати до 30 вересня.


Крок 8. Подаємо оригінали документів на бюджет


Після того як вступник отримав рекомендування до зарахування на бюджет, треба подати оригінали документів для вступу на бюджет.

Отже, до 31 серпня 2020 року (до 18:00) вступник має подати приймальній комісії відповідні документи.
cover_e_vstup.png (171.29 КБ)
Змінено: Олена Холод - 31.07.2020 09:48:47
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Повторний вступ на бюджет та відшкодування вартості навчання

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://osvita.ua/consultations/bachelor/69378/?fbclid=IwAR2LKvYlom9iVcfgC4WvHcWi1-tZTwgoH7zL1kx5WKuGdSfSbAr1-O86BCYЧи може особа повторно навчатись на бюджеті ?  Яким є порядок відшкодування коштів ?  Чи потрібно відшкодовувати кошти, якщо студент вибув до початку семестрового контролю ?  Як проводиться розрахунок суми відшкодування ?

Чи може особа повторно навчатись на бюджеті ?
Відповідно до статті 4 закону «Про вищу освіту» громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти на конкурсній основі, якщо певний ступінь вищої освіти (бакалавра чи магістра) здобувають вперше.Громадяни, які за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією мають право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю, а така втрата працездатності повинна бути підтверджена висновками медико-соціальної експертної комісії.Повторно безоплатно здобувати вищу освіту за тим самим ступенем освіти мають право також громадяни України, які не завершили навчання. Для цього вони повинні відшкодувати кошти, вже витрачені на оплату послуг з їхньої підготовки.

Яким є порядок відшкодування коштів ?Порядок відшкодування коштів врегульовано Постановою КМУ №658 «Про затвердження Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців» від 26 серпня 2015 року.Цей порядок не розповсюджується на таких осіб:
 • студентів і курсантів закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання (наприклад, тих ЗВО, які навчають поліцейських) та військових навчальних підрозділів ЗВО (п.1 Порядку);
 • студентів, які написали заяву про відрахування до початку навчального року і не приступили до навчальних занять, незалежно від дати затвердження закладом вищої освіти наказу про відрахування (згідно з роз’ясненням Департаменту економіки та фінансування МОН від 10 вересня 2019 року «Щодо відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців»).

Відшкодування вартості попереднього навчання на бюджеті відбувається вже після повторного зарахування на навчання до нового закладу вищої освіти. Згідно з порядком відшкодування бюджетних коштів, у наказі про зарахування особи на повторне навчання на бюджеті встановлюється строк відшкодування коштів, що не перевищує 10 робочих днів з дня початку навчального року.
Після зарахування, студент має звернутись у відповідний відділ нового закладу вищої освіти (наприклад, планово-фінансовий), який не пізніше трьох днів після звернення повинен видати розрахунковий документ, у якому вказується сума відшкодування, а також номер рахунку на який потрібно сплатити кошти. Для такого розрахунку потрібна буде академічна довідка (про кількість кредитів та вивчені академічні дисципліни) з попереднього місця навчання, яка видається студентові одразу після відрахування з попереднього місця навчання.Якщо матеріальне становище студента не дозволяє оплатити усю суму відшкодування одразу, то він може звернутися до керівника закладу вищої освіти з вмотивованою заявою про реструктуризацію відшкодування коштів. У такому випадку доведеться заплатити не менше 50 відсотків загального розміру коштів одразу, а решту – частинами до кінця поточного навчального року.Документ, що підтверджує оплату (наприклад, квитанцію) необхідно подати не пізніше 10 робочих днів з дня здійснення платежу. Особа, яка не подала зазначеного документа в установлений строк, підлягає негайному відрахуванню.

Чи потрібно відшкодовувати кошти, якщо студент вибув до початку семестрового контролю ?З 31 січня 2017 року набрало чинності положення Порядку щодо обов’язковості відшкодування коштів навіть у тому разі, якщо студент вибув із закладу вищої освіти до початку семестрового контролю (тобто, до початку залікової сесії). У такому випадку він повинен відшкодувати у повному обсязі вартість 30 кредитів за той семестр, посеред якого його відрахували, незалежно від фактичної тривалості навчання. Це положення не застосовується до осіб, які були відраховані до 31 січня 2017 року.

Як проводиться розрахунок суми відшкодування ?Сума відшкодування вартості навчання за один семестр навчального року розраховується за формулою: S = Σ (Vі × 0,5) × ((K - Kз)/K).Згідно з даною формулою, сума, що підлягає відшкодуванню (S) вираховується на основі середньої річної вартості навчання за рахунок загального фонду державного або місцевого бюджету одного студента (Vі), кількості кредитів за іспити та заліки, що були складені студентом (К), а також кількості кредитів за іспити та заліки, які зараховані закладом вищої освіти за новим місцем навчання (Kз).Інформацію про середню вартість навчання одного студента можна знайти у Звітах про виконання паспорта бюджетної програми (відповідно до п.5 Порядку). Наприклад, згідно із Звітом про виконання паспорта бюджетної програми станом на 1 січня 2018 р. (найменування бюджетної програми «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики») середні витрати на навчання 1-го студента у 2017 р. становили 32,8 тис. грн., відповідно до Звіту про виконання паспорта бюджетної програми станом на 1 січня 2019 р. (найменування бюджетної програми «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики») середні витрати на навчання 1-го студента у 2018 становили 39,9 тис.грн.Також варто зазначити, що чим більше навчальних дисциплін складених за попереднім місцем навчання буде зараховано при повторному вступі, тим меншою буде вартість відшкодування. Це можливо при повторному вступі на ту ж саму спеціальність, або спеціальність з максимально наближеним навчальним планом.Самостійно розрахувати вартість відшкодування досить складно, тож у приймальній комісії закладу вищої освіти варто уточнити, який саме відділ університету проводить розрахунки та попередньо проконсультуватись щодо розміру відшкодування. У навчальному закладі також можна ознайомитись із навчальним планом для порівняння навчальних дисциплін.

Приклад розрахунку вартості відшкодуванняЯкщо середня вартість навчання одного студента у 2017 році становила 32,8 тис. грн., а у 2018 році – 39,9 тис. грн., студент склав заліки та іспити за перший семестр 2017/18 навчального року (30 кредитів, з яких 20 кредитів зараховано за новим місцем навчання) і був відрахований до початку семестрового контролю у другому семестрі, то формула для визначення розміру відшкодування за 2017/18 навчального року виглядатиме так:
S = Σ (32,8 × 0,5+39,9 × 0,5) × ((30+30–20)/(30+30)=25,5 тис. грн.
При цьому сума буде визначатись з урахуванням інфляції (тобто може бути дещо більшою), що визначається за період від дати відрахування особи із закладу вищої освіти до 1 січня того року, в якому особу зараховано для повторного навчання.
00002_i.jpg (41.42 КБ)
Змінено: Олена Холод - 31.07.2020 09:43:42
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
ЗНО-2020: кількість 200-бальників зросла на 63%Цього року, порівнюючи з минулим роком, суттєво зросла кількість учасників зовнішнього оцінювання, які отримали максимальний результат.
Про це під час брифінгу щодо попередніх результатів ЗНО сказав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
За його словами, кількість осіб, які набрали максимальний тестовий бал і отримали оцінку 200 балів цього року, — 447, це більше на 63%, ніж минулого.
«Найбільше «відмінників» із математики — 142 особи. На другому місці — англійська мова, 84. Кількість учасників, які отримали найвищий бал з фізики, — 60, тоді як минулоріч їх було лише 4», - зазначив Сергій Шкарлет.
Окрім того, один з учасників — учень звичайної сільської школи — набрав рекордну кількість балів із чотирьох предметів: українська мова і література — 200 балів, математика — 200 балів, англійська мова — 199 балів, фізика — 196 балів.
2070_i.jpg (25.98 КБ)
Змінено: Олена Холод - 30.07.2020 22:04:14
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Вступ на фахового молодшого бакалавра продовжено

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/consultations/75333/Вступ на здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової загальної середньої освіти за кошти фізичних або юридичних осіб продовжено.
Відповідне рішення ухвалено Міністерством освіти і науки. Станом на 29 липня наказ про внесення відповідних змін до Умов прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2020 році знаходиться на погодженні.
Рішення про продовження вступної кампанії до закладів фахової передвищої освіти ухвалено з врахуванням особливостей проведення вступної кампанії 2020 року, що зумовлені реалізацією заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

Строки вступної кампанії до закладів фахової передвищої освіти на базі 9-го класу  ( контракт )
 • прийом заяв та документів вступників додатково буде здійснюватися з 1 серпня 2020 року до 18:00 год. 22 серпня 2020 року;
 • вступні іспити ,  творчі конкурси для цієї категорії вступників проводяться з 23 до 29 серпня 2020 року включно;
 • рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 год. 31 серпня 2020 року;
 • вступники ,  які отримали рекомендації для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, повинні виконати вимоги до зарахування не пізніше 12:00 03 вересня 2020 року;
 • зарахування вступників за кошти фізичних або юридичних осіб відбувається не пізніше 12:00 год. 5 вересня 2020 року.
У випадку невиконання державного замовлення з урахуванням завершення зарахування для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової загальної середньої освіти за державним замовленням заклади можуть звертатися до відповідних державних і регіональних замовників щодо можливості перерозподілу місць державного замовлення між базами вступу.
3071_i.jpg (35.92 КБ)
Змінено: Олена Холод - 29.07.2020 12:13:56
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Дорожня карта вступника 2020 року

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/consultations/75331/Наближається наймасовіший етап вступної кампанії 2020 року - реєстрація електронних кабінетів і подання заяв для абітурієнтів, які в основному вступають після 11 класів. Зазвичай це напружений період життя для вступників і їхніх батьків, тому пропонуємо розібрати наріжні етапи вступної кампанії 2020 року. Прочитавши статтю, Ви отримаєте корисну інформацію і практичні поради, більш конкретно і всеосяжно зрозумієте основні принципи електронного і паперового подання документів. Ми намагались звернути особливу увагу на типові помилки вступників минулих років, пояснити, як діяти під час зарахування, як за допомогою існуючих електронних сервісів в сфері освіти обрати заклад вищої освіти та ознайомитись з його Правилами прийому, не виходячи з дому.

Тож, що допоможе вам обрати заклад освіти? Для початку варто ознайомитись з Реєстром суб’єктів освітньої діяльності за посиланням, а саме переглянути інформацію щодо закладів вищої освіти. Тут можна дізнатися, яка форма власності закладу освіти; хто керує конкретним закладом освіти; контактні телефони та електронну адресу; фактичну та юридичну адреси, Правила прийому, ліцензовані спеціальності та акредитацію освітніх програм.Крім цього, вказано ідентифікаційний код закладу освіти, за яким можна отримати більш детальну інформацію з інших джерел відкритих даних. Зокрема, можна дізнатися про можливі судові позови до закладу освіти. Ця інформація допоможе розібратися, чи варто відправляти дитину вчитися в той чи інший ЗВО, і, можливо, платити цьому закладу гроші за навчання.

Крім того, на сайті доступний окремий розділ «Відкриті дані», який дозволяє отримати у форматі Excel наступну інформацію: перелік закладів освіти за типом закладу і регіоном розташування; інформацію про заклад освіти, у тому числі перелік структурних підрозділів і факультетів, ліцензовані спеціальності, кількість здобувачів вищої освіти в розрізі освітніх ступенів, спеціальностей і форм навчання, вартість навчання.

Зрозумівши, який вам найбільше підходить, необхідно засвоїти базові вимоги до подання документів. А саме: у яких випадках подають електронні документи, а в яких паперові; з чого складається конкурсний бал; що таке першочергове зарахування. Для початку ми рекомендуємо вступникам і батькам ознайомитись з Умовами прийому, затвердженими МОН, а також Правилами прийому, які затвердив обраний вами виш.Вступники на основі повної загальної середньої освіти, тобто після 11 класів, подають електронні заяви через сайт (більш детально ми зупинимось на цій процедурі трохи нижче).

У паперовій формі подають документи вступники у таких випадках:
 • у разі вступу за співбесідою, іспитами з конкурсних предметів або квотами, передбаченими Умовами прийому, якщо відсутній сертифікат ЗНО;

 • якщо людина вступає на основі документів про повну загальну середню освіту, які видані до 2000 року;

 • якщо вступник бажає реалізувати право на першочергове зарахування;

 • у разі розбіжностей в даних вступника у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) з даними у документі про повну загальну середню освіту (ПЗСО, до 2019 року була назва «атестат», з 2019 року – «свідоцтво») і сертифікаті ЗНО (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, стать, громадянство тощо). У такому випадку неможливо створити електронний кабінет. Але якщо Ви будете дуже уважними і завчасно перевірите написання цих даних у документі про ПЗСО та сертифікаті, зможете подати електронні документи. Документи про ПЗСО можна перевірити он-лайн на сайті https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/. Якщо виявили розбіжності – одразу зверніться: якщо в документі про ПЗСО – до школи або до підтримки ЕК; якщо в сертифікаті ЗНО – зверніться до відповідного Регіонального центру оцінювання якості освіти.

 • у випадках, коли іноземці і особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, бажають вступити на навчання, а також у випадках подання іноземних документів про освіту;

 • якщо вступник подає документи на заочну форму навчання після закінчення строків реєстрації електронних кабінетів;

 • у разі, якщо вступник, з різних причин, не може зареєструвати електронний кабінет, що має бути підтверджено довідкою приймальної комісії закладу освіти.

Цього року вступник може подати: для вступу на бюджет на бакалавра і магістра на основі документа про ПЗСО – 5 заяв на різні спеціальності, на контракт заяви, як і минулого року, подаються без обмежень.Під час подання заяви в паперовій формі вступник особисто пред’являє оригінали: документа, що посвідчує особу; документа про освіту, на основі якого вступає, і додаток до нього; військово-облікового документа (для військовозобов`язаних); а також документа, що підтверджує спеціальні умови вступу.

У той же час, разом із заявою, вступник подає копії наступних документів:
 • що посвідчує особу та її громадянство;
 • про освіту, на основі якого вступає, та додатка до нього;
 • військово-облікового документа (для військовозобов`язаних);
 • сертифіката ЗНО;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Так само зверніть увагу на те, що в Правилах прийому до конкретного закладу освіти можуть бути вказані додаткові документи, які необхідно подати. Зазвичай, це обумовлено специфікою конкретної спеціальності.Усі категорії вступників, які мають право на спеціальні умови вступу (пільгові категорії) та для яких не передбачено подання паперових заяв, повинні звернутися до одного закладу вищої освіти з оригіналами документів, які дають право на пільгу та додати відповідну категорію пільги до Реєстру осіб зі спеціальними умовами вступу. Відповідна категорія буде відображатися у всіх електронних заявах вступника в електронному кабінеті. Врахування права на пільгу підтверджує заклад освіти, до якого подано відповідну заяву.

Після подання документів формується рейтинговий список вступників на основі конкурсного балу. З чого він складається? Оцінки ЗНО або вступних іспитів, творчий конкурс, середній бал документа про ПЗСО, бали за успішне закінчення підготовчих курсів закладу освіти (діє для окремих спеціальностей). Усі ці показники будуть помножені на коефіцієнти, граничні показники яких визначені Умовами прийому, проте кожен окремий заклад освіти може самостійно встановлювати коефіцієнти у визначених законодавством межах.

Вступникам варто пам’ятати про першочергове зарахування, воно розповсюджується на осіб, які будуть навчатись у закладах медичної і педагогічної освіти та уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу.

Електронне подання документів на вступ Реєстрація електронних кабінетів стартує 1 серпня на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/. Електронні заяви можна буде подавати з 13 серпня. 16 серпня о 18:00 закінчується прийняття заяв від тих, хто вступає на основі співбесіди і вступних іспитів та творчих конкурсів (на бюджет). 22 серпня о 18:00 закінчується прийняття заяв від тих, хто вступає на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів (контракт).
Прохідний бал на кожну спеціальність визначається щороку за результатами конкурсу, тож оцінити власні шанси на вступ можна, проаналізувавши дані минулих вступних кампаній на одному з наступних сайтів: https://vstup.edbo.gov.ua/ або https://vstup.osvita.ua/. На цих сайтах можна спостерігати і за перебігом цьогорічної вступної кампанії.
У свою чергу, нагадуємо, що перший і останній дні реєстрації та подачі документів зазвичай є найбільш проблемними – система перевантажується через велику кількість одночасних звернень. Тож, будь ласка, не поспішайте все зробити в перший день та не відкладайте на останній. Часу подати заяву вистачить усім охочим!

При реєстрації електронного кабінету на основі ПЗСО вступник вказує:
 • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО. Цього року абітурієнти мають право подавати сертифікати ЗНО за різні роки: 2018, 2019 та 2020 з усіх предметів та за 2017 з усіх, окрім іноземних мов. Сертифікати різних років можна комбінувати;
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до документа про ПЗСО (для обчислення можна скористатися калькулятором на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/).
Перш за все, радимо уважно прочитати текстову (Інструкція) або подивитись відео інструкцію на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/. Це допоможе позбутись типових помилок, які робили вступники минулих років. Для більшого розуміння процесу подання документів ми більш детально розберемо ці помилки.
 • Вступники намагаються реєструвати електронний кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні адресу електронної пошти. Також через неуважність вступники можуть плутати літери або цифри в адресі своєї скриньки. Використовуйте для реєстрації пошту, точно дозволену в Україні, наприклад: ukr.net, i.ua, gmail.com та ін.

 • Вступник кілька разів зазначає неправильний пароль під час входу в кабінет і система блокує його на 15 хвилин. У такому разі не потрібно вгадувати пароль, а скористатися сервісом «Забули пароль?» для його швидкого відновлення.

 • У документі про ПЗСО та сертифікаті ЗНО не співпадають дані вступника: ПІБ та/або дата народження тощо. Якщо в документах є такі розбіжності, то створити електронний кабінет неможливо. Алгоритм дій під час такої ситуації ми розібрали вище.

 • Завантаження довідки про реєстрацію у сільській місцевості (для отримання сільського коефіцієнта), що не відповідає визначеному зразку. На сьогодні в ЄДЕБО відсутня можливість видалення/редагування такої довідки. Тобто перед завантаженням довідки вступнику треба переконатися, що вона відповідає встановленому зразку (Додаток №13 до Постанови КМУ від 2 березня 2016 р. № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/file/text/44/f454477n307.doc). Також наголошуємо, що після подання першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо, тому переконайтеся в її коректності до подання першої заяви.

 • Встановлення неправильного пріоритету заяви . Потрібно заздалегідь спланувати, куди і з яким пріоритетом вступник хоче подати заяву. Адже, як було зазначено у попередньому пункті, після подання заяви з вказанням пріоритету, нічого змінити неможливо, якщо заяву вже зареєстровано у закладі освіти. Заява з першим пріоритетом – найголовніша, до закладу освіти, до якого найбільше хочете вступити. Пам’ятайте, що на бюджет можливо подати не більше як 5 заяв на будь-які спеціальності. Кількість заяв, які можна подати на навчання за контрактом, не обмежується.

 • Неякісні фото.  Вступники використовують не фото документів, а особисті фотографії («селфі»). У системі електронного вступу існують вимоги до формату та розміру фото і сканкопій документів, які завантажують вступники. Будь ласка, перед завантаженням переконайтеся, що документи збережені в форматах JPG (JPEG, PNG), а максимальний розмір кожного файлу – до 1 Мб. Зверніть увагу, що завантажене фото до електронного кабінету в подальшому буде використовуватися для замовлення студентського квитка!

 • Некоректний розрахунок середнього бала документа про ПЗСО . Вступник самостійно розраховує та вказує середній бал документа про ПЗСО. Проте Приймальні комісії, куди подається перша заява, перераховує правильність середнього бала та за потреби – змінює у разі помилкових даних. Для розрахунку середнього бала радимо скористатись спеціально розробленим калькулятором, який доступний за посиланням https://ez.osvitavsim.org.ua/files/CalcAverageBal.xlsx.

 • Вступник не звертає уваги на обов`язковість підтвердження, що особу ідентифіковано як переможця міжнародної олімпіади, члена збірної України тощо, для використання пільги при вступі. Це треба зробити до моменту подачі першої заяви. Тож будьте уважними!

 • Вступник хоче подати заяву на спеціальність, на яку в нього відсутній результат ЗНО з відповідного предмету. Необхідно ознайомитись з Додатком 4 до Умов прийому та переконатися, що такий предмет на спеціальність присутній в переліку.
Якщо у Вас все ж виникають проблеми з реєстрацією електронного кабінету вступника, радимо звернутись до сервісу підтримки, написавши листа на електронну адресу ez@inforesurs.gov.ua або зателефонувавши за будь-яким із наступних номерів:+38 (044) 290–18–13;+38 (093) 342–38–63;+38 (095) 281–13–54;+38 (067) 551–24–74.
Кожна подана електронна заява на вступ матиме відповідний статус, який буде змінюватися після обробки заяви Приймальними комісіями закладів освіти. Ці зміни будуть автоматично відображатись в електронному кабінеті вступника. У разі помилкового подання заяви вступник матиме можливість скасувати подану заяву без втрати пріоритету, якщо її ще не розглянуто закладом освіти (тобто до отримання заявою статусу «Зареєстровано у закладі вищої освіти» або «Потребує уточнення вступником»). «Втрата спроби» актуальна лише для заяв з пріоритетом. Якщо заяву вже оброблено закладом освіти і вступник прийняв рішення її скасувати, пріоритет втрачається.Статус електронної заяви може набувати таких значень:
 • Зареєстровано в Єдиній базі - підтвердження факту подання електронної заяви до обраного закладу освіти;

 • Потребує уточнення вступником - заяву прийнято до розгляду вишем, але дані потребують уточнення (які саме – зазначаються вишем);

 • Скасовано вступником - заяву скасовано до присвоєння статусів «Зареєстровано у закладі освіти» і « Потребує уточнення вступником»;

 • Зареєстровано у закладі освіти - заяву прийнято до розгляду;

 • Допущено до конкурсу - заяву допущено до участі у конкурсі;
 • Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб);

 • Відмовлено закладом освіти - заяву не допущено до участі у конкурсі на підставі рішення приймальної комісії;

 • Скасовано закладом освіти - заяву скасовано закладом освіти за рішенням приймальної комісії (у разі виявлення технічних помилок, зроблених під час внесення даних до Єдиної бази);

 • Рекомендовано до зарахування - вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на бюджетне місце;
 • Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб);

 • Включено до наказу - вступника зараховано на навчання до закладу вищої освіти;

 • Включено до наказу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб);

Зверніть особливу увагу на мінімальний рівень балів у заяві: 125 балів — найменший конкурсний бал на бюджетні місця! 
Крім того,
 • на спеціальності: 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 228 «Педіатрія» можливо подавати заяву тільки у випадку, якщо з другого та третього конкурсного предметів (у тому числі у сертифікаті ЗНО) МІНІМАЛЬНЕ значення кількості балів із вступних випробувань – 150 балів;

 • на спеціальності: 081 «Право», 281 «Публічне управління та адміністрування», 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», 292 «Міжнародні економічні відносини», 293 «Міжнародне право» конкурсний бал НЕ МОЖЕ БУТИ МЕНШЕ, НІЖ 140 балів;

 • на спеціальність 226 «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал НЕ МОЖЕ БУТИ МЕНШЕ, НІЖ 130 балів.

Конкурсний бал та коефіцієнти на різних конкурсних пропозиціях можуть відрізнятись. Самостійно розрахуйте конкурсний бал для уникнення непорозумінь.
У разі, коли заява буде подана та зареєстрована, але результати не відповідатимуть вимогам Умов прийому, заклад вищої освіти встановить такій заяві статус «Відмова».
Шановні вступники! Просимо відповідально віднестися до процесу подання заяв. Перевіряйте, чи усі документи завантажені до електронного кабінету: фотографія, додаток до документа про ПЗСО, довідка про реєстрацію місця проживання (для використання сільського коефіцієнта). Обирати конкурсні пропозиції та встановлювати пріоритетність заявам потрібно особливо уважно.Якщо заява допущена приймальною комісією до участі у конкурсному відборі, вступник матиме можливість до 18-00 27 серпня отримати рекомендацію до зарахування на бюджет (в електронному кабінеті вступника з`явиться відповідний статус заяви).
У строк до 18-00 31 серпня вступник має надати до приймальної комісії наступні документи:
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освіту і додаток до нього;
 • копію військово-облікового документа;
 • сертифікати ЗНО;
 • 4 кольорові фотокартки 3х4 см;
 • інші документи, які можуть бути передбачені Умовами прийому закладу освіти.

Після виконання всіх вимог 05 вересня статус електронної заяви має змінитись на «Включено до наказу»: у закладі освіти видається наказ про зарахування.
Якщо вступник не виконає встановлені вимоги (наприклад, не надасть оригінали документів), його рекомендація анулюється, і заява набуває статусу «Виключено із списку рекомендованих».
У тих вступників, хто не отримає 27 серпня рекомендацію на бюджет, навпроти всіх заяв залишиться статус «Допущено до конкурсу». Заяви таких вступників автоматично беруть участь у конкурсі на контракт.Рекомендації до зарахування на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб, вступники отримають до 30 вересня, відповідний статус з`явиться у електронному кабінеті. Строк на виконання вимог приймальних комісій встановлює сам заклад освіти, він не є жорстким. Пакет документів, який необхідно подати до вишу, є ідентичним пакету для зарахування на бюджет.
Як бачимо, процес вступу до закладу освіти є складним лише на перший погляд. При більш детальному розгляді, після ознайомлення з інструкціями і вивчення типових помилок вступників минулих років, подати документи зовсім не складно. Будьте уважні до деталей, не повторюйте чужих помилок, використовуйте електронну пошту, яка дозволена на території України, та запам’ятайте пароль від електронного кабінету вступника. Обов`язково контактуйте з приймальними комісіями і не підходьте до виконання вимог закладу освіти формально. Чітко визначте власні пріоритети під час вступу і подавайте заяви лише на ті спеціальності, які Ви бажаєте отримати.Якщо у Вас все ж таки виникли складнощі, звертайтесь на «гарячу лінію» державного підприємства «Інфоресурс». Ми з радістю Вам допоможемо!
Змінено: Олена Холод - 29.07.2020 09:31:12
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
Вступники зможуть протестувати електронні кабінети та подати заяви на вступ - МОН

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://vseosvita.ua/news/vstupnyky-zmozhut-protestuvaty-elektronni-kabinety-ta-podaty-zaiavy-na-vstup-mon-19581.html

Упродовж двох днів, 29 та 30 липня, вступники матимуть можливість створити тестовий електронний кабінет  та подати через нього заяви на вступ. Тестування триватиме з 10:00 29 липня до 22:00 30 липня 2020 року.

У тестуванні можуть взяти участь особи, які  мають:

 • сертифікат ЗНО та  свідоцтво/атестат про повну загальну середню освіту (подання заяв для здобуття освітніх ступенів «Фаховий молодший бакалавр», «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр» на основі повної загальної середньої освіти);

 • сертифікат ЄВІ/ЄФВВ та диплом про вищу освіту (подання заяв для здобуття освітнього ступеня «Магістр» на основі вищої освіти).

Тестування має на меті перевірити роботу ЄДЕБО під час пікових навантажень, які припадають зазвичай на перший та останній день реєстрації електронних кабінетів та подання заяв, а також дати можливість вступникам ознайомитись з інтерфейсом системи.

По закінченню тестування всі внесені заяви будуть видалені із системи. Логін і пароль на тестовий електронний кабінет також не будуть працювати.


Офіційна реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 серпня з 10:00. Для полегшення роботи з електронними кабінетами для вступників розроблені спеціальні покрокові Інструкції по роботі з системою для вступу на бакалавра та магістра.
На що слід звернути увагу вступникам перед початком реєстрації електронних кабінетів та поданням заяв:

 • - неможливо зареєструвати електронний кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні електронну пошту (наприклад, mail.ru, yandex.ru тощо);

 • до електронного кабінету потрібно завантажувати якісні фото, оскільки вони використовуватимуться для замовлення студентського квитка, максимальний розмір файлу – до 1Мб;

 • краще заздалегідь спланувати куди і з яким пріоритетом подавати заяви, оскільки  після того як заклад прийме заяву до розгляду, скасувати її можна тільки із втратою пріоритетності;

 • - пам’ятайте, на бюджет можна подати не більше як 5 заяв на будь-які спеціальності;

 • - кількість заяв, які можна подати на навчання за контрактом, не обмежується.
Нагадуємо, що МОН розпочинає серію відероз'яснень та інфографік для вступників – у які терміни відбуватимуться ключові етапи вступу, які коефіцієнти будуть діяти, як створити електронний кабінет та подати заяви.
Змінено: Олена Холод - 29.07.2020 08:25:44
Вступна кампанія до вищих навчальнихї закладів України у 2020 році, Тут будемо вміщувати актуальні для цієї теми повідомлення
 
29-30 липня відбудеться тестування е-кабінетів вступників

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: http://osvita.ua/consultations/75327/У середу, 29 липня, відбудеться тестування реєстрації електронного кабінету вступника.

Про це повідомили в Державному підприємстві «Інфоресурс».

Сервіс тестової реєстрації буде доступним для користувачів впродовж двох днів: з 10.00 годин 29 липня до 22.00 години 30 липня.

Під час тестової роботи електронних кабінетів цьогорічні учасники вступної кампанії зможуть зареєструвати свій кабінет і здійснити тестову подачу заяв про вступ.

У тестуванні можуть прийняти участь вступники, які мають сертифікат ЗНО та свідоцтво/атестат про повну загальну середню освіту (для вступників на бакалаврат) або сертифікат ЄВІ/ЄФВВ та диплом про вищу освіту (для вступників в магістратуру).

Увага !  Сервіс тестової реєстрації електронного кабінету розпочне свою роботу о 10:00 29  липня за адресою ez.osvitavsim.org.ua . 

Після 30 липня всі внесені тестові заяви будуть видалені із системи. Тестовий логін і пароль також не будуть працювати.

Починаючи з 01 серпня 2020 року вступникам буде необхідно повторно пройти реєстрацію електронного кабінету.
1090_i.jpg (40.66 КБ)
Змінено: Олена Холод - 28.07.2020 16:35:32
Міжнародне порівняльне моніторингове дослідження якості освіти PISA-2021, У цій темі будемо вміщувати актуальні повідомлення
 
PISA: НОВІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ДОСЛІДНИКІВ

Матеріал читаємо нижче або переходимо за посиланням: https://testportal.gov.ua/pisa-novi-materialy-dlya-doslidnykiv/#more-18740Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у червні 2020 року ухвалила рішення про перенесення пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2021, який мав проходити у 2020 році, на 2021 рік. Це рішення було предметом тривалих дискусій і значних вагань, адже, з одного боку, важливо було дотриматися принципів системності й тяглості дослідження, а з іншого, – урахувати надзвичайний вплив пандемії COVID-19 на освітні системи всіх країн-учасниць PISA.

Ухвалене ОЕСР рішення про зміну термінів дасть можливість якісно й повноцінно провести пілотний етап, а отже, ретельно підготуватися до основного етапу дослідження, що буде проведений у 2022 році. В Україні пілотний етап дослідження проходитиме у квітні-травні наступного року.

Нагадаємо, що провідною галуззю циклу PISA-2021 буде математика, а додатковою інноваційною галуззю – креативне мислення. А для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проведемо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі.

Нові терміни проведення PISA-2021 дають нам також змогу заглибитися в результати, отримані за підсумками попереднього циклу дослідження – PISA-2018. Зокрема ми продовжуємо щомісяця публікувати короткі тематичні добірки аналітичних матеріалів під назвою «PISA-2018: Україна в центрі уваги»Липневе число присвячене проблемі конкуренції, змагальності, суперництва в нашій шкільній освіті та впливу їх на успішність 15-річних підлітків.

Ці добірки розширюють і поглиблюють уявлення про певні аспекти результатів України в циклі PISA-2018, що не стали предметом окремої уваги в ґрунтовному Національному звіті. Оскільки ж цей звіт є ще й доволі об’ємним, ми підготували скорочений його варіант, де стисло й наочно викладено найважливіші результати.
pisa-news.jpg (46.11 КБ)
Страницы: Пред. 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 28 След.