Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

м. Рівне, Позашкілля

 • Архів

  «   Січень 2022   »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            

Кращі у малюнку – кращі й у вікторині!

24 грудня 2015 р. за підтримки міського управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління освіти та РМЦФЗН «Спорт для всіх» в приміщенні підлітковому клубі «Мрія» відбувся загальноміський конкурс малюнку «Спорт взимку» та спортивна вікторина. У змаганнях взяли участь учні загальноміських шкіл міста та вихованці підліткових клубів у складі 10 команд.

Конкурс малюнку «Спорт взимку» проводився у двох вікових категоріях: І – 1-5 класи, ІІ – 6-11 класи. Журі оцінювало майстерність виконання малюнку, актуальність та повноту розкриття теми. У першій віковій категорії найкраще із завданням впоралась учениця 3-А класу НВК «Колегіум» -  Тєряєва Олександра, у другій віковій категорії перемогу святкував учасник підліткового клубу «Сучасник» Омельчук Ілона.


Другим етапом змагань стала спортивна вікторина. Найкращими виявились учні НВК «Колегіум», вони правильно відповіли на 23 питання з 24.

У ПДМ відбувся традиційний міський конкурс «І БУДУТЬ ЖИТИ НА ЗЕМЛІ - І СОЛОВЕЙ, І ЖУК!»

18 грудня 2015 року Екологічний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді провів  традиційний конкурс екологічного малюнку «І будуть жити на Землі – і соловей, і жук!» з метою привертання уваги учнів загальноосвітніх навчальних закладів до необхідності збереження біорізноманіття, розвитку творчих здібностей, формування екологічної свідомості, дбайливого ставлення, пробудження інтересу до захисту, піклування та охорони рослин та тварин, сприяння розвитку гуманістичних якостей у дітей в рамках Міжнародного дня збереження біорізноманіття.

В конкурсі взяли участь учні та вихованці 24 навчальних закладів міста (ЗОШ № 4, 5,  6, 9, 13, 16, 20, 22, 23, 24, 25, 27,28, РГГ, РУГ, РГ «Гармонія», СпШ «Центр надії», СпШ № 15, НВК «Колегіум», НВК № 1, НВК № 14, РНРЦ «Особлива дитина», МЦТУМ та ПДМ»). Найактивнішими були: ЗОШ № 5, 16, 22, 23, РНРЦ «Особлива дитина», РГГ, МЦТУМ та ПДМ. На конкурс представлено 187 роботи, які виконані у різноманітних техніках: гуашева, акварельна, графічна та мішана.

Учні рівненських шкіл разом із екологічним центром пдм зробили «10 КРОКІВ НА ЗАХИСТ КЛІМАТУ»

16 грудня 2015 року Екологічний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді провів екологічний квест «10 кроків на захист клімату» з метою привертання уваги учнівської громади міста до проблеми зміни клімату, показу практичних шляхів її вирішення на побутовому рівні, створення умов для формування навичок збереження ресурсів та  енергії, зменшення власного вуглецевого сліду створення просвітницького середовища у Палаці дітей та молоді та в рамках міжнародних громадських ініціатив задля протидії змінам клімату.

http://rosvita.rv.ua/news/1420-10-steps-to-protect-climate.html

Вперше в місті відбувся І тур всеукраїнського конкурсу «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2016» у номінації «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»

16 грудня 2015 року на базі Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №15 (директор Істоміна С.Я.) відбувся завершальний очний етап І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Захист Вітчизни».

У номінації «Захист Вітчизни» конкурс в Україні проводиться вперше, тому було зрозумілим надзвичайне хвилювання учителів, які зголосились брати участь у ньому. Проте унікальний педагогічний досвід, майстерність у проведенні уроків, знання своєї справи, визнання колег, учнів та батьків і, звичайно, підтримка адміністрацій навчальних закладів, дозволила найкращим педагогам міста достойно проявити себе перед компетентним журі.


У очному етапі свою фахову майстерність демонстрували вчителі предмету «Захист Вітчизни» трьох загальноосвітніх навчальних закладів міста: Гапанчак Сергій Борисович – СпШ №15, Залізняк Олександр Трохимович – НВК №26 та Ткачук Іван Вікторович – НВК №2 «Школа – Ліцей».


Конкурсанти продемонстрували свою майстерність у проведені уроку та його самоаналізі, крім того, вони успішно виконали творче завдання і створили оригінальні презентації, в яких було представлено виховний потенціал гуртка військово-патріотичного напряму позашкільної освіти.


Ще одним підтвердженням визнання педагогів стали щирі та душевні композиції, якими колеги та учні представляли своїх конкурсантів під час заключної церемонії урочистого підведення підсумків І туру.


За рішення журі незаперечним лідером І туру всеукраїнського конкурс «Вчитель року – 2016» у номінації «Захист Вітчизни» став Гапанчак С.Б. учитель Рівненської спеціалізованої школи №15. Саме він буде представляти місто на обласному етапі конкурсу.


Щиро бажаємо подальших перемог!


Шляхи ефективного формування ціннісних орієнтирів вихованців обговорювали в рівному керівники позашкільних навчальних закладів області

15 грудня 2015 року у Рівненському міському центрі творчості учнівської молоді (директор Сосновчик Т.О.) відбувся обласний семінар директорів позашкільних навчальних закладів з теми «Позашкільна освіта як чинник формування ціннісних орієнтирів дітей та учнівської молоді», у якому взяли участь 20 керівників ПНЗ області.

Вітальним словом відкрив семінар В.В. Южаков, директор КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»,  про перспективи діяльності ПНЗ  у 2016 році розповіла А.В. Ровкач головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління  освіти і науки Рівненської ОДА. Про позашкільні заклади та їх роль в освітньому просторі  міста Рівного розповів І.М. Іщук, методист КУ «Рівненський міський методичний кабінет».


Ґрунтовно розкрили питання організації виховного процесу в закладі, формування ціннісних ставлень особистості дитини засобами позашкільної освіти в контексті реалізації Програми національного виховання дітей та учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки, продемонстрували виховні аспекти у роботі гуртків педагоги Рівненського міського центру творчості учнівської молоді: Т.В. Савчук, заступник директора з НВР, Л.А. Марисюк, Т.В. Москалик, керівники гуртків.  Т.С. Боровець, практичний психолог, надала рекомендації психологічного супроводу навчально-виховного процесу, провела цікавий психологічний практикум. Т.О. Приймачек, завідувач відділу РМЦТУМ, провела для учасників семінару майстер-клас із виготовлення різдвяного ангелика з фетру.
На завершення семінару за «круглим столом», учасники обмінялися думками, досвідом з питань організації гурткової роботи, з вирішення нагальних проблем позашкільної освіти та подальших її перспектив.


Голови шкільних методичних об`єднань учителів фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів міста обмінювались досвідом організації методичної роботи з предмету в школі

15 грудня 2015 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи №4(директор Іванець Н.О.) відбулось засідання міського методичного об’єднання вчителів фізичної культури ЗНЗ міста. У роботі засідання взяли участь 36 педагогів.

Учасники засідання мали можливість ознайомитись із специфікою організації навчально-виховного процесу з фізичної культури на уроках, які проводяться за технологією «3 по 30». Це питання у своєму виступі докладно висвітлила Нагорна О.В., учитель фізичної культури ЗОШ №4.


Голова ММО Анікін С.В.(РУГ) запропонував колегам розглянути проблемні питання організації роботи шкільного методичного об’єднання учителів фізичної культури.


Особливості роботи вчителів фізичної культури у складі об’єднанних кафедр та методичних об’єднань, до яких входять педагоги декількох умовно споріднених дисциплін, учасникам засідання розповіла Логвись Т.І., учитель ПМЛ «Елітар».


Своїм досвідом з організації роботи методичної роботи в рамках кафедри, яка об’єднує тільки вчителів фізичної культури, поділився Доліч О.Є., учитель НВК №2 «Школа – Ліцей».


Практичну частину засідання для колег провів Іщук І.М., методист КУ «Рівненський міський методичний кабінет». Під час тренінгового заняття голови шкільних методичних об’єднань мали можливість змоделювати ситуації підготовки положення про шкільне методичне об`єднання, опрацювати алгоритм планування роботи засідань на рік, пройти майстер-клас із оформлення контрольно-звітної документації ШМО, розглянути форми активного навчання, які можна застосовувати під час організації нестандартних засідань ШМО.


Учасниками засідання було прийнято рішення:


- привести у відповідність основну документацію, яка регламентує діяльність шкільного методичного об’єднання (кафедри) вчителів фізичної культури (до 18 січня 2015 року),


- досвідченим головам шкільних методичних об’єднань, які мають значний стаж роботи на цій посаді понад 3-х років, в рамках проекту «Формування інноваційного освітнього простору м. Рівне» проводити для колег консультації щодо ефективної роботи ШМО (постійно),


- з метою організації ефективного фахового розвитку вчителів фізичної культури у теоретичній та практичній частинах засідань ШМО передбачити використання активних та інтерактивних форм навчання (постійно),


- інноваційні напрацювання шкільних методичних об’єднань (кафедр) учителів фізичної культури публікувати на місцевому освітньому Інетрнет-ресурсі ( Book server) у розділі «Фізична культура».


В ході засідання було проведено жеребкування команд юнаків, дівчат та педагогів, які будуть брати участь у волейбольних змаганнях міської Спартакіади.

У Рівному відбулись традиційні екологічні новорічно-різдвяні заходи

14 грудня 2015 року Екологічний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді провів міський етап традиційної щорічної Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція». Виставка була направлена на пропаганду серед дітей та дорослих бережливого ставлення до природи, на розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності учнів, на формування практичних умінь та навичок учнів із виготовленню новорічно-різдвяних композицій.

В міському етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» взяли участь 31 загальноосвітній навчальний заклад, Рівненський міський Палац дітей та молоді, МЦТУМ, РНРЦ «Особлива дитина». Найактивнішими були: ЗОШ № 22, 10, 23, 27, СпШ № 15, НВК № 1, НВК № 14 та РНРЦ «Особлива дитина». На конкурс представлено 269 робіт. На виставці демонструвалися вироби мистецтва новорічно-різдвяної тематики, які пропагували збереження деревних хвойних порід, символізували та відображали регіональні різдвяно-новорічні дійства.


Презентовані на виставку роботи були виконані учнями у довільній формі за такими номінаціями: стилізована ялинка, новорічний букет, новорічна композиція, новорічний вінок, сюжетна композиція, новорічна картина, новорічний подарунок.


Найбільша кількість робіт була представлена за напрямом «Стилізована ялинка». Ялинки були різних розмірів та виготовлені різними техніками із матеріалів: фанери, макаронів, серветок, бісеру, ниток, паперу, шишок, горіхів, жолудів, капусти, кавових зерен, тканини, пір’я тощо.


Журі відмітило, що було небагато робіт, які вирізнялися б оригінальністю, художнім смаком та новизною.


16 робіт учасників новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція», що зайняли І та ІІ місця було направлено на обласний етап.

У НВК «Колегіум» відбувся конкурс дитячого малюнку «СПОРТ ОЧИМА ДІТЕЙ», присвячений 25 річниці утворення національного олімпійського комітету України

14 грудня 2015 року у навчально-виховному комплексі «Колегіум» (директор Куделя П.І.) підвели підсумки шкільного конкурсу дитячих малюнків «Спорт очима дітей», присвяченому 25-річчю утворення Національного олімпійського комітету України.

Участь у конкурсі взяли учні 1-11 класів, проте найактивнішими були наймолодші учасники, котрі представили на розгляд журі 78 малюнків.  Понад 90 робіт загалом було представлено на виставці. Журі ж обрало три найкращі роботи, автори яких отримали з рук голови Відділення Національного олімпійського комітету в Рівненській області Миколи Петренчука сувенірну атрибутику НОК України. Не залишились осторонь й інші учасники конкурсу – кожен з них отримав пам’ятні сувеніри на згадку.


Спеціальний та ексклюзивний подарунок вручили почесному гостю керівник підліткового клубу «Сучасник» Кулінка Валентина Іванівна та її донька Олександра, учениця 3-А, які разом виготовили олімпійську композицію у стилі «квілінг» до 25-річчя створення НОК України.


Адміністрація та педагогічний колектив НВК «Колегіум» висловили щиру ПОДЯКУ голові Відділення НОК України в Рівненській області Петренчуку Миколі Васильовичу за підтримку в організації освітньої діяльності та проведенні олімпійських заходів на базі нашого закладу. Подяку вручив директор школи Куделя Петро Іванович.


Організував шкільний конкурс – вчитель фізичного виховання Левенець Олег Іович.


По завершенню шкільного туру, усі роботи візьмуть участь в обласному конкурсі на кращий малюнок олімпійської тематики.

http://rosvita.rv.ua/news/1401-drawing-competition-sports-through-the-eyes-of-children.html

Майбутні конструктори та інженери випробували свої сили на міських змаганнях з початкового технічного моделювання

12 грудня 2015 року Рівненський міський центр творчості учнівської молоді (директор Сосновчик Т.О.) провів міські змагання з початкового технічного моделювання на базі Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» (директор Куделя П.І.). Ці змагання вже стали традицією для школярів початкової ланки навчальних закладів міста і впродовж десяти років збирають творчих дітей, закоханих у конструювання та моделювання. Цьогоріч  у змаганнях взяли участь 22 команди, до складу яких входив 41 учень.

Програма  змагань складалась із декількох етапів: теоретичний залік, питання якого складалися з урахування вимог до знань та умінь вихованців, виготовлення моделі транспортної техніки, виготовлення технічної композиції власного задуму за допомогою геометричних тіл, а також виготовлення і запуск моделі планера.


Під час оцінки учасників змагань журі враховувало правильні та чіткі відповіді з теорії, майстерність у вирізанні, складанні та склеюванні технічної композиції,  якість виконання моделей транспортної техніки.


За підсумками трьох етапів змагань було визначено 23 переможці в особистому заліку, а командну першість здобули команда НВК №26 – І місце,  команда РГГ та НВК «Колегіум» - ІІ місце, команда ЗОШ №22 та РКГ «Престиж» - ІІІ місце. Всі учасники змагань отримали сертифікати.


Бажаємо юним технікам Рівного успіхів та творчих досягнень!

Оптимальні шляхи реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді обговорювали керівники гуртків військово-патріотичного напряму позашкільної освіти

10 грудня 2015 року на базі Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» (директор Куделя П.І.) відбувся семінар-практикум для керівників гуртків військово-патріотичного напряму позашкільної освіти, які працюють у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах міста. Учасникам семінару було запропоновано розглянути тему «Практичні аспекти реалізації завдань Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді на заняттях військово-патріотичного гуртка».

До участі у заході долучилось 24 керівника гуртка.
Впродовж роботи організаційно-теоретичного модуля семінару педагоги мали можливість ознайомитись із системою національно-патріотичного виховання у НВК «Колегіум», яку презентувала заступник директора закладу Попович П.М., потенціальними можливостями військово-патріотичних гуртків навчальних закладів міста («Школа безпеки», «Зірниця») щодо ефективної реалізації завдань Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, які окреслив Іщук І.М., методист КУ «Рівненський міський методичний кабінет», особливостями та перспективами співпраці учнівсько-педагогічних колективів навчальних закладів із волонтерськими організаціями, розповів Гребенюк О., волонтер центру «Допомога армії – Рівне».
Практично-дієвий модуль семінару відкрив Велебнік В.П., керівник гуртка «Школа безпеки» НВК «Колегіум». Він представив колегам свій педагогічний досвід військово-патріотичної роботи, а також провів майстер-клас «Військова та прикладна фізична підготовка на заняттях гуртка «Школа безпеки».
Неоднозначні оцінки учасників семінару отримав виступ Пражмовського В.А., голови Рівненської обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас», в ході якого було продемонстровано альтернативні, неформальні підходи до військово-патріотичного виховання та, разом із тим, керівників гуртків було закликано до активізації ініціативи та використання нестандартних підходів до мотивації вихованців.
Учасники семінару мали можливість отримати корисні поради щодо ефективної організації занять військово-патріотичних гуртків за модулем «Топографія, туризм, спортивне орієнтування» представлені керівником туристсько-спортивного гуртка НВК №17 Козяром Ю.Г.
В ході роботи підсумкового модуля семінару педагоги обговорили та затвердили такі рекомендації:
I. Організацію занять гуртків військово-патріотичного напряму позашкільної освіти у ЗНЗ міста здійснювати з урахуванням завдань Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді (постійно)
II. Керівникам гуртків військово-патріотичного виховання ЗНЗ міста розглянути можливості демонстрації власного досвіду організації навчально-виховного процесу на гурткових заняттях відповідно до модулів та надати пропозиції до 17 січня 2016 року.
III.     Активізувати співпрацю з військовими частинами, які знаходяться в місті та у регіоні з метою проведення профорієнтаційної роботи серед вихованців гуртків та підвищення позитивного іміджу військових професій (постійно)
IV.    Залучати до проведення занять військово-патріотичних гуртків офіцерів військових частин, учасників бойових дій (постійно).
V. Розглянути можливості та надати пропозиції щодо організації роботи методичного семінару керівників військово-патріотичних гуртків та вчителів фізичної культури (до 17 січня 2015 року).
VI.    Активізувати роботу за модулем «Топографія, туризм, спортивне орієнтування» та провести тренувальні збори (тематичний похід) юнаків 10 класів ЗНЗ міста визначними місцями Рівненської області, пов’язаними із важливими подіями історії нашого народу (квітень-травень 2016 року).
VII.   Творчій групі у складі керівників гуртків військово-патріотичного та туристсько-краєзнавчого напряму, а також педагогам ЗНЗ міста (за бажанням) розробити програму тренувальних зборів та маршрут походу (до 15 березня 2015 року)
VIII.  Активізувати роботу щодо публікації напрацювань керівників гуртків військово-патріотичного напряму ПО на місцевому освітньому Інтернет-ресурсі Book server (постійно).

«Освіта для змін: практичне ресурсозбереження» - це питання зібрало у ПДМ педагогів природничих дисциплін та керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти

9 грудня 2015 року на базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді (директор Первушевська І.О.) педагогами Екологічного центру було проведено семінар-практикум «Освіта для змін: практичне ресурсозбереження». До участі у семінарі долучились педагоги 17 навчальних закладів міста, які викладають природничі дисципліни, а також організовують роботу гуртків, секцій, факультативів еколого-натуралістичного спрямування.

Мета семінару полягала у сприянні впровадження ідей ресурсозбереження, які є основою освіти для сталого розвитку в навчальний процес; формуванні навиків стимулювання розвитку знань, навичок і прихильності учнів ідеям сталого розвитку та їх вміння діяти відповідно на регіональному рівні.


Ведуча семінару керівник Екологічного центру ПДМ Куроченко І.І. запропонувала для розгляду  наступні питання:


-  ресурсозбереження та цінності: як зробити діяльність особистісно значущою?


-  інтерактивні методи та форми організації діяльності учнів в напрямку ресурсозбереження;


-  школа як освітнє середовище ресурсозбереження, планування шкільного проекту з ресурсозбереження.


В рамках семінару-практикуму Куроченко І.І. презентувала навчальний посібник «Технології екологічної освіти та виховання у позашкільному закладі» з досвіду роботи Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді. Учасники семінару отримали примірники посібника для своїх навчальних закладів.


Середа, 09 грудня 2015, 17:21

http://rosvita.rv.ua/news/1418-education-for-change-practical-resource.html

ПРОТИСТОЯТИ ТЕРОРИЗМУ НАВЧАЛИСЬ НОВОПРИЗНАЧЕНІ КЛАСНІ КЕРІВНИКИ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РІВНОГО

07 квітня 2015 року на базі музею «Промінець» Рівненського міського центру творчості учнівської молоді (директор  Сосновчик Т.О.) відбувся семінар-практикум для новопризначених класних керівників. Тема семінару – « Тероризм. Методи боротьби з тероризмом».
У заході взяли участь 23 класних керівники.
Про історію тероризму учасникам семінару розповів завідувач відділом МЦТУ Мандзюк Р.К. Присутні мали можливість ознайомитись із підбіркою сумної статистики про кількість дітей, які постраждали у надзвичайних ситуаціях на Рівненщині впродовж поточного навчального року. Цю інформацію підготувала Холохолова Л.П., завідувач класу-музею «Промінець», керівник гуртків юних рятувальників Рівненського міського   центру  творчості учнівської молоді.
Педагоги міських загальноосвітніх навчальних закладів, надзвичайно високо оцінили практичну частину семінару, в ході якої фахівці Обласного методичного кабінету Центру цивільного захисту та головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області у популярній наочній формі розкрили питання, які стосувались профілактичних заходів із запобігання тероризму (Зейд О.В., методист ОМК ЦЦЗ), використання захисних споруд та евакуації з місця небезпеки терористичного акту (Коваль В.О., викладач ОМК ЦЦЗ), методів зняття наслідків психологічного стресу (Жирко Р.О., головний фахівець відділу соціально-гуманітарного та психологічного забезпечення ГУ ДСНС), практичні поради щодо надання домедичної допомоги постраждалим унаслідок терористичних дій (Онищук І.М., начальник пункту охорони здоров’я ГУ ДСНС).
Учасники семінару висловили бажання і надалі брати участь у практичних заняттях із надання першої домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях під керівництвом фахівців ГУ ДСНС.

0027.JPG0007.JPG0011.JPG0014.JPG0020.JPG

У РІВНОМУ ВІДБУЛИСЬ ЗМГАННЯ ВІДКРИТОЇ ПЕРШОСТІ НА КУБОК В. ПРОКОПОВИЧА З АВТОМОДЕЛЬНОГО СПОРТУ

03 квітня 2015 року, на базі Рівненської загальноосвітньої школи №18 (директор Андрощук В.В.) відбулася відкрита Першість м. Рівного на Кубок В. Прокоповича з автомодельного спорту (трасові моделі) серед учнівської молоді. 4 команди: Здолбунівська районна станція юних техніків, Костопільський підлітковий клуб «FanАти», м. Рівне, комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», загалом 18 учасників, розіграли особисто-командну першість у трьох класах моделей: F-1 (моделі-копії формули-1, М1:32), ES-32 (моделі-копії автомобілів із закритими колесами М1:32), G-7 (моделі вільної конструкції).
13029725_34dbffdf.jpg 
Змагання пройшли у безкомпромісній боротьбі, на високому рівні.
Абсолютним переможцем у особистому заліку – два «золота», одне «срібло» із встановленим новим рекордом траси – 143 кола, став Вернюк Олександр, чемпіон України (2015 рік), кандидат у майстри спорту, вихованець комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді».
13029726_9b72b215.jpg13029727_fe158953.jpg13029728_828af972.jpg
У командній першості місця розподілились наступним чином:
I місце і Кубок В.Прокоповича - комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»;
II місце - Здолбунівська районна станція юних техніків;
III місце  - м.Рівне (Рівненської загальноосвітньої школи №18).
 
Вітаємо переможців!!!
13029729_e7edc234.jpg

ПРО ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНОГО ГУРТКА В ШКОЛІ СПІЛКУВАЛИСЬ ПОЗАШКІЛЬНИКИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ МІСТА

fc6.JPG26 березня 2015 року на базі Рівненського навчально-виховного комплексу №26 (директор Дзюбак В.Ф.) відбувся семінар-практикум для керівників гуртків фізкультурно-спортивного напряму позашкільної освіти, які працюють за профілем «Спортивні ігри та змагання для фізичного розвитку особистості».
Організатори семінару звернули на досить актуальну тему сучасної освіти використання інноваційних технологій, зокрема на заняттях фізкультурно-спортивного гуртка.
Змістовим контентом семінару стали майстер-класи, розроблені педагогами НВК 26, об’єднані однією концептуальною назвою «Технологія-комплекс організаційних методів, засобів  і прийомів, спрямованих на навчання техніки ведення і ударів по м’ячу з досягненням кінцевого результату».
Учасники семінару мали можливість ознайомитись із практичним досвідом колег із таких тем:
«Планомірне навчання частинам і елементам ведення м’яча» - Шамич Ю.В. (НВК №26),
«Формування здатності гравця застосовувати технічний прийом в ігровій обстановці» - Кубишкін Ю.В. (НВК №26),
«Групові взаємодії при оволодінні тактикою» - Шекель В.С. (НВК №26),

fc7.JPG

«Оздоровча спрямованість плавання» Денисова К.А. (НВК №26),

fc10.JPGfc9.JPG

«Дзю-до як засіб виховання гармонійної особистості» - Мошковський А.Л. (ПДМ),

fc8.JPG

«Особливості тренування волейболістів різних вікових категорій» - Пігурський П.О. (ОДЮСШ).
.fc1.JPG
Директор НВК №26 Дзюбак В.Ф. презентував учасникам семінару унікальний мультимедійний електронний посібник із вивчення футболу розрахований для учнів 1-9 класів.
В ході підсумкового обговорення кожен педагог мав можливість визначити власну ідеальну модель випускника фізкультурно-спортивного гуртка та скласти примірну маршрутну карту використання інновацій у своїй роботі.
fc5.JPG

КЕРІВНИКИ ГУРТКІВ ІЗ СПОРТИВНОЇ РАДІОПЕЛЕНГАЦІЇ ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ ПЕРЕЙМАЛИ ДОСВІД РІВНЕНСЬКИХ ПЕДАГОГІВ

Спортивна радіопеленгація або «полювання на лисиць» є одним із найяскравіших і найдинамічніших видів радіоспорту. Він полягає в оперативному пошуку замаскованих на місцевості радіопередавачів.
 Сьогодні методи пеленгування застосовуються в комплексах радіонавігаційних систем контролю та керування літаками, супутниками і космічними кораблями, а також у засобах навігації на флоті.
26 березня 2015 року на базі філіалу «Моделіст» Рівненського міського центру творчості учнівської молоді відбувся семінар-практикум для керівників творчих об’єднань позашкільних навчальних закладів області зі спортивної радіопеленгації з теми: «Основи топографії та робота з картою: карта й місцевість».

Своїм досвідом про найбільш вдалі шляхи оптимізації навчально-виховного процесу, створення сприятливої  атмосфери для навчально-пізнавальної діяльності вихованців, поділилися учасники семінару в процесі спілкування.
По завершенню семінару  було проведено «круглий стіл», на якому підбили підсумки та обговорили методичні рекомендації для подальшого  їх використання у роботі педагогів-позашкільників у творчих об’єднаннях зі спортивної радіопеленгації.
Учасники висловили подяку організаторам заходу за змістовну програму, можливість отримати новий досвід та приємні враження

.13021842.jpg13021843.jpg


13021844.jpg13021845.jpg

КЕРІВНИКИ ГУРТКІВ ІЗ СПОРТИВНОЇ РАДІОПЕЛЕНГАЦІЇ ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ ПЕРЕЙМАЛИ ДОСВІД РІВНЕНСЬКИХ ПЕДАГОГІВ

Спортивна радіопеленгація або «полювання на лисиць» є одним із найяскравіших і найдинамічніших видів радіоспорту. Він полягає в оперативному пошуку замаскованих на місцевості радіопередавачів.
 Сьогодні методи пеленгування застосовуються в комплексах радіонавігаційних систем контролю та керування літаками, супутниками і космічними кораблями, а також у засобах навігації на флоті.
26 березня 2015 року на базі філіалу «Моделіст» Рівненського міського центру творчості учнівської молоді відбувся семінар-практикум для керівників творчих об’єднань позашкільних навчальних закладів області зі спортивної радіопеленгації з теми: «Основи топографії та робота з картою: карта й місцевість».

Своїм досвідом про найбільш вдалі шляхи оптимізації навчально-виховного процесу, створення сприятливої  атмосфери для навчально-пізнавальної діяльності вихованців, поділилися учасники семінару в процесі спілкування.
По завершенню семінару  було проведено «круглий стіл», на якому підбили підсумки та обговорили методичні рекомендації для подальшого  їх використання у роботі педагогів-позашкільників у творчих об’єднаннях зі спортивної радіопеленгації.
Учасники висловили подяку організаторам заходу за змістовну програму, можливість отримати новий досвід та приємні враження

.13021842.jpg13021843.jpg


13021844.jpg13021845.jpg

ПРО ШЛЯХИ ІНТЕГРАЦІЇ ПРОГРАМИ «РІВНИЙ-РІВНОМУ» У ЗДОРВЯЗБЕРЕЖНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОСТІР НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ СПІЛКУВАЛИСЬ ПЕДАГОГИ-ТРЕНИРИ МІСЬКИХ ШКІЛ

25 березня 2015 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 (директор Іванець Н.О.) відбулось чергове засідання міської школи тренерських умінь за Програмою «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» щодо здорового способу життя».
CAM00767.jpg

У засіданні школи взяли участь 11 педагогів-тренерів загальноосвітніх навчальних закладів міста.
До уваги учасників засідання було запропоновано досвід впровадження програми «Рівний-рівному» у навчально-виховний процес загальноосвітнього навчального закладу, який є «Школою сприяння здоров’я».
Директор ЗОШ №4 Іванець Н.І., регіональний тренер Програми, людина, яка стояла біла витоків реалізації програми «Рівний-рівному» на Рівненщині, ознайомила колег із моделлю компетентісно-орієнтованого навчання «Від валеологічних знань до здорового способу життя», який практикується у навчальному закладі. Зокрема продемонструвала його реалізацію через уроки з предмету «Основи здоров’я», а також функціювання виховного простору школи.
CAM00748.jpgCAM00750.jpg
Педагоги-тренери мали можливість взяти участь у майстер-класах із проведення та практичного застосування вправ «Символ лідера», «Намисто унікальності» та ознайомились із проектом «Ми-унікальні».
CAM00764.jpg

В ході підсумкового обговорення керівником міської школи тренерських умінь Мокляк В.І. було представлено концепцію проведення презентаційних тренінгів Програми в рамках фестивалю «Молодь обирає здоров’я», який традиційно відбувається в місті наприкінці квітня.
CAM00744.jpg

У Рівному відбувся "Фестиваль естафет" для учнів 1-4 класів міських загальноосвітніх навчальних закладів

24-25032015-01.JPG
24-25 березня 2015 року на базі Рівненського навчально-виховного комплексу №19 (Директора Верхова І.С.) відбувся міський етап спортивно-масового заходу серед дітей молодшого шкільного віку «Фестиваль естафет». Засновником та ініціатором проведення цього заходу є комунальний заклад «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради спільно з відділенням НОК України у Рівненській області. Цього року у змаганнях серед 33 навчальних закладів міста участь взяли 32.
Програма змагань складалась з трьох командних естафет  «Футбол», «Баскетбол», «Волейбол» та чотирьох індивідуальних конкурсів: «Скакалка», «Дарт», «Гімнастичний» та «Володар м’яча».
 У командних естафетах учні мали можливість продемонструвати свою вправність у володінні різноманітними м’ячами, а у індивідуальних конкурсах –  змагались за особисту першість.
У конкурсі «Гімнастичний» змагалися, хто довше і більшу кількість обручів зможе крутити, а у конкурсі «Скакалка» - зробить більше стрибків за одну хвилину.
З обручами найвправнішою виявилась учениця НВК №14. Ій вдалось прокрутити чотири обруча 30 сек.
Зі скакалкою найкраще впоралися  учні двох навчальних закладів: ЗОШ №28 та РГГ, які настрибали однакову кількість – 135 разів.
    Хлопчаки боролися за звання «Володар м’яча» і найтехнічнішим виявився учень ЗОШ №3 (45разів). У конкурсі «Дарт» найвлучнішими виявились два учасники: ЗОШ №4 та ЗОШ №11(36 очк.).
     У естафеті «Футбол» вправнішими за інших виявились учні ЗОШ №23. Найкращими у естафетах «Баскетбол» та «Волейбол» були учні НВК «Колегіум».
У загальному командному заліку перше місце здобула команда НВК «Колегіум» (керівник Олег Левенець, вчитель фізичної культури), друге – команда НВК №26 (керівник Руслан Топилко, вчитель фізичної культури), третє – команда ЗОШ №11 (керівник Ірина Кривчук, вчитель фізичної культури).
   Варто зазначити, що учні «Колегіуму» минулого року вже брали участь в обласному етапі, де також святкували перемогу. Отож досвіду виступу на такому рівні команді не займати.
Команда-переможець виступала у такому складі:1класи: Дремлюга Вероніка (1-А), Каландюк Марк (1-В);   2 класи: Ковальчук Дарина (2-Б), Сладковський Георгій (2-А); 3 класи: Поліщук Віолетта (3-А), Мельникович Назарій (3-А); 4 класи: Цалковська Поліна (4-А), Шевчук Дмитро (4-А).
 24-25032015-03.JPG
Тепер на команду чекає обласний етап, що відбудеться 15 травня у селі Зоря Рівненського району.
Вітаємо переможців!!!

КЕРІВНИКИ ГУРТКІВ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО НАПРЯМУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ МІСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ НАВЧАЛИСЬ ВИГОТОВЛЯТИ КВІТИ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ

Мистецтво оригамі прийшло до нас із Японії та вже давно полонило серця тих, хто полюбляє власноруч виготовляти цікаві поробки та красиві речі.
Багато прихильників оригамі і серед  учнівської молоді, яка опановує навички створення мистецьких цікавинок на заняттях гуртків декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтва та художньо-технічного спрямування.
23 березня 2015 року  на базі Рівненського міського центру творчості для керівників гуртків міських навчальних закладів було проведено семінар-практикум «Виготовлення квітів технікою оригамі».
До уваги учасників семінару педагогами МЦТУМ Савчак Н.В. та Люшин Т.П. було представлено три майстер-класи: «Виготовлення квітки з подвійного паперу», «Виготовлення квітів у вазі» та «Використання залишків паперу».
13004224_5898f737.jpg13004227_f731bafd.jpg

Останній майстер-клас найбільше припав учасникам семінару до вподоби, адже обрізків паперу, яких шкода викидати на заняттях гуртка назбирується багато, а можливість їх творчої утилізації  відома не всім.
Завідувач відділом початкового технічного моделювання МЦТУМ Лютко Л.М. надала колегам рекомендації щодо участі у міській виставці-конкурсі з оригамі «Світ паперових фантазій».

13004225_3dffcc71.jpg

ПРО ДІЯЛЬНІСНИЙ ПІДХІД У ФОРМУВАННІ ІННОВАЦІЙНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ СПІЛКУВАЛИСЬ ЗАСТУПНИКИ ДИРЕКТОРІВ ІЗ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ШКІЛ М. РІВНЕ

19 березня 2015 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 (директор Іванець Н.О.) відбувся семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи з теми «Формування інноваційного освітнього простору навчального закладу. Діяльнісний підхід».
Педагогічний колектив ЗОШ №4 працює над інноваційним освітнім проектом «Реорганізація класно-урочної системи за технологією «три по 30 хвилин» як засіб підвищення ефективності та якості навчально-виховного процесу», тому, з метою ознайомлення колег із використанням діяльнісного підходу у реалізації цього проекту, організатори семінару структуру заходу побудували у формі так званої «тріади» - трьох уроків по тридцять хвилин.
Із презентацією основних аспектів організації методичного супроводу реалізації проекту «Формування інноваційного освітнього простору м. Рівного» перед учасниками семінару виступила М.А. Жовтан, завідувач КУ «Рівненський міський методичний кабінет».

DSC_0057.JPG

Докладно із концепцією проекту «Реорганізація класно-урочної системи, як засіб підвищення ефективності навчально-виховного процесу навчального закладу» та особливостями діяльності навчального закладу за моделлю навчально-виховного процесу «Школа сприяння здоров’ю»  колег познайомила Н.О. Іванець, директор ЗОШ №4.
Учасники семінару мали можливість взяти участь у майстер-класі з теми «Впровадження інноваційних педагогічних технологій у процесі організації навчальної діяльності учнів», який розробили Н.С. Чайка (ЗОШ №4), В.Ф. Опольська (ЗОШ №4)
В ході роботи педагогічної майстерні педагоги ЗОШ №4 О.П. Кондратюк, В.С. Дубко, Г.Ф. Юрчук, М.С.Панчук, Н.М. Мамонець продемонстрували відповідальним за організацію інноваційної діяльності в навчальних закладах конструктор уроку «3 по 30 хвилин».
Заступник директора з навчально-виховної роботи І.Г.Шмирига під час педагогічної реклами технології «3 по 30» ознайомила колег із практичними перевагами цієї технологіями та питаннями організації впровадження такого нововведення.
Завершися семінар методичним коментарем щодо організації державно-громадської експертизи інноваційної діяльності загальноосвітнього закладу, який запропонував учасникам  семінару І.М.Іщук , методист КУ «Рівненський міський методичний кабінет».DSC_0053.JPG

ЮНІ РАДІОКОНСТРУКТОРИ З РІВНОГО СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ-ЗМАГАННЯ З РАДІОЕЛЕКТРОННОГО КОНСТРУЮВАННЯ

Рівне може пишатися юними радіоконструкторами!
Вихованці Рівненського міського центру творчості учнівської молоді  Остапюк Артем (РГГ, 7-В кл), Сасько Юрій (Технічний коледж НУВГП, гр. ЕМ1) вибороли І командне місце у Всеукраїнському конкурсі-змаганнях з радіоелектронного конструювання, які відбулися з 17 по 19 березня 2015 року.
У заході взяло участь 10 команд (20 учасників) з 9 регіонів України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської областей, м.Києва та м. Рівного.
 Відповідно до рішення суддівської колегії визначено призерів у командному заліку:
І місце – Рівненський міський центр творчості учнівської молоді (м.Рівне);
ІІ місце – команда Дніпропетровської області;
ІІІ місце – команда Івано-Франківської області.
 Підготувала переможців всеукраїнського рівня Михальчук Алла Василівна, керівник гуртка-методист радіоелектронного конструювання РМЦТУМ.
Вітаємо переможців!

12994882_b72b71de.jpg

12994868_33f1dd50.jpg

12994832_e9c7fa4b.jpg


12994834_6de4679e.jpg

Святкове шоу "Чоловічий бенефіс" вже втретє відбулося у Рівненському Палаці дітей та молоді

Таким чином, чоловіча частина працівників та вихованців палацу вирішили привітати жінок та дівчат з приходом весни.
 Палац дітей та молоді приготував для жінок дещо особливе - півтори години суто чоловічого концерту.
 Березневий концерт в Палаці дітей та молоді став по-справжньому незвичайним, тому що усю програму готували чоловіки. Без жіночої допомоги було нелегко, зізнаються організатори, проте робити щось приємне для слабкої статі - це завжди задоволення.
На концерті були представлені як відомі композиції, так і ті, які демонстрували вперше – близько 30 номерів. Наймолодшому учаснику концерту було 5 років – найстрашому понад 60.

 12978628_886f2930.jpg12978629_ed081276.jpg12978630_8a6e7c1c.jpg12978631_ef09475a.jpg12978632_40a00a90.jpg12978633_25c731d6.jpg12978634_c4839745.jpg

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ТРАДИЦІЙНОГО МІСЬКОГО ОГЛЯДУ-КОНКУРСУ ШКІЛЬНИХ ДРАМАТИЧНИХ КОЛЕКТИВІВ, ГУРТКІВ ТА ЛЯЛЬКОВИХ КОЛЕКТИВІВ «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ!»

З 10 по 20 березня 2015 року в місті відбувся традиційний міський огляд-конкурс шкільних драматичних колективів, гуртків та лялькових колективів «З Україною в серці!»
Огляд конкурс проводився у форматі фестивалю, юні актори демонстрували свою майстерність на сцені своїх рідних навчальних закладів. Такий формат давав можливість керівникам театральних колективів ближче познайомитись із умовами роботи колег, відчути саму атмосферу закладу, де створювались вистави.
Цьогоріч у огляді конкурсі взяли участь 14 шкільних театральних колективів із 12 міських загальноосвітніх закладів. У молодшій віковій категорії було представлено 4 колективи, у середній та старшій – по 5.
Журі конкурсу відзначило зростання рівня постановки театральних вистав.
Серед вистав запропонованих учасниками конкурсу слід виділити декілька тематичних напрямів, у яких юним акторам вдалось максимально проявити свою майстерність.
Так особливим бережливим ставленням до збереження нашої національної культурної спадщини відзначились театральні колективи ЗОШ №9 (керівник Подгайна В.О.), ЗОШ №22 (керівники Олшевська В.О.(молодша вікова категорія) та Горпинюк О.М. (старша вікова категорія)), РКГ «Престиж»(керівник Олійник В.В.), ЗОШ №23 (керівник Самусь-Узадовська Н.Б.).
Театральні колективи ЗОШ №1 (керівник Ткачук О.В.), НВК №19 (керівник Рогаль С.Р.), ЗОШ №20 (керівник Кукліна Т.А.), ЗОШ №25 (керівник Любчик Н.Г.), НВК №26 (керівник Миргородська Л.А.), РГ «Гармонія» (керівник Волощук О.М.) у своїх постановках відправним пунктом обрали відображення вищості загальнолюдських цінностей.
Оригінальною патріотичною інтерпретацією дитячої казки «Пан Коцький» вразила вистава театрального колективу ЗОШ №20 (керівник Сидорчук З.О.).
Із надзвичайною гостротою були відображені соціальні проблеми сучасних підлітків у виставах театральних колективів ЗОШ №27 (керівник Алексєєв А.О.) та ЗОШ №13 (керівник Вишневський А.М.).
У репертуарі конкурсантів було представлено 5 вистав, постановки яких були здійснені за п’єсами, написаними педагогами Рівненських шкіл: «Казка про добро», автор Рогаль С.Р.(НВК №19), «Колобок шукає друзів» , автор Миргородська Л.А. (НВК №26), «Школа невидимок», автор Вишневський А.М. (ЗОШ №13), «Шепіт природи», автор Олійник В.В. (РКГ «Престиж»),  «Двері…», автор  Обоїста Т.В. (ЗОШ №27).
Формат, у якому було організовано роботу журі огляду-конкурсу, дозволив максимально об’єктивно визначити лідерів серед міських шкільних театральних колективів, адже до оцінки запропонованих конкурсних постановок у кожній віковій категорії долучались безпосередньо керівники театральних колективів, які були заявлені в ній.
За підсумком робот журі огляду конкурсу перші місця у своїх вікових категоріях вибороли:
у молодшій віковій категорії - театральний колектив НВК №19 з виставою «Казка про добро» (керівник Рогаль С.Р.),
у середній віковій категорії – театральний колектив «Вишневі квіти» ЗОШ №1 із виставою «Панна квітів» (керівник Ткачук О.В.),
у старшій віковій категорії – театральний колектив РГ «Гармонія» з виставою «Оскар», (керівник Волощук О.М.).
Вітаємо переможців!
 
13005881.jpg13005882.jpg20032015-10.jpg13005885.jpg20032015-12.jpgDSC01785.JPG

Події в березні

[IMG ID=24592file]

Шановні відвідувачі Мого Блогу! Сьогодні презентую Вам підбірку інформації про події, що відбулися в берзні!
Фото:
>

ДЕНЬ РОЗЧУЛЕННЯ В РІВНЕНСЬКОМУ МІСЬКОМУ ПАЛАЦІ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

28 грудня 2015 року, в останній день зими, в Рівненському міському Палаці дітей та молоді (директор Первушевська І.О.) відбувся День розчулення «Свято милування. Перші кроки ». Свято вже стало традиційним та улюбленим для вихованців ПДМ, педагогів і, звісно, батьків.
Рівно о 12.00 у переповненій глядацькій залі розпочався концерт найменших вихованців Палацу – які демонстрували батькам та усім присутнім свої таланти та уміння.
На великій сцені ПДМ виступили - підготовчий склад «Народного художнього колективу» ансамблю народного танцю «Дружба», «Зразковий художній колектив» дитячий фольклорний гурт «Весняночка»,«Зразковий художній колектив» дитячий хор «Віват музико!», солістка музичної студії ПДМ Олена Гелюта, соліст музичної студії ПДМ Богдан Павлюк, дует скрипалів музичної студії ПДМ Вікторія Шубот та Соломія Бондар, підготовчий склад «Зразкового художнього колективу» камерного хору «Ave Maria», солісти  підготовчого гурту ЕКЦ Іларіон Бобрик та Максим Давидюк, підготовчий гурт ЕКЦ , молодший склад «Зразкового художнього колективу» ансамблю сучасного танцю «Light»,  вихованці 2 класу Школи естрадного мистецтва, солістка Ольга Губницька, молодший склад  «Зразкового художнього колективу» ансамблю спортивного танцю «Ритм», вихованці 1-го та 2-го класів Школи естрадного мистецтва, середній концертний склад «Зразкового художнього колективу» ансамблю східного танцю «Орхідея».
Після концерту для дітлахів працювали ігрові майданчики та дозвіллєві зони: - «Грайлики», «Українське подвір’я», «Кіно Палашка», «Забавлянки», «Країна казок», «Міні - Диско»,  «Співаночки», «Східні вибрики», «Театральні зустрічі», «В гостях у музи», «Чомусики»,  «Ігри кмітливих».
Крім того,  для батьків та дорослих відвідувачів заходу працювали спеціальні майданчики: «Волонтерський»,  де батьки плели для вояків захисні сітки та «Батьківський Time out» , де кожний охочий зміг отримати фахову консультацію від психолога ПДМ.
11039820_766202380141979_8688788723793722069_n.jpg18421_766199660142251_2452324200014048216_n.jpg1509291_766199206808963_8116058210147005271_n.jpg10923333_766269993468551_2592081003230216338_n.jpg11024704_766210886807795_3875121583052668633_n.jpg

ПРО ВЗАЄМОЗВ`ЯЗОК ТРАДИЦІЙНОГО ТА ІННОВАЦІЙНОГО НА ЗАНЯТТЯХ ГУРТКА ХОРЕОГРАФІЧНОГО ПРОФІЛЮ СПІЛКУВАЛИСЬ РІВНЕНСЬКІ ПЕДАГОГИ

26 лютого 2015 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 (директор Назарук Н.В.) відбувся міський семінар-практикум для керівників творчих об’єднань  хореографічного профілю художньо-естетичного напряму позашкільної освіти з теми «Використання інноваційних підходів під час організації занять хореографічного гуртка».
Усвідомлення вагомого впливу позашкільної освіти на процес  ефективного формування ціннісних ставлень учнів школи, мотивувало педагогічний колектив та адміністрацію восьмої школи створити виховний простір, у якому результативно функціонують шість позашкільних творчих об`єднань, серед яких два колективи мають звання «Зразковий художній колектив» - ансамбль спортивного бального танцю «Лінія» (керівник Саверська А.М.) та вокально-інструментальний ансамбль «Карамельки» (керівник Мосійчук С.Є.). Про шляхи створення такого виховного простору учасникам семінару повідомила заступник директора ЗОШ №8 Мельничук О.В.
Педагоги-хореографи обговорили перспективи долучення керівників творчих об’єднань художньо-естетичного напряму позашкільної освіти до проекту «Формування інноваційного освітнього простору м. Рівне».
Учасники семінару-практикуму взяли участь у майстер-класі з використання інноваційних технологій (інтегрований підхід, ігрові технології) на заняттях хореографічного гуртка, який на основі власного досвіду розробила Саверська А.М., керівник Зразкового ансамблю спортивного бального танцю «Лінія» Рівненської загальноосвітньої школи №8, переможець міського конкурсу майстерності педагогічних працівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка хореографічного мистецтва».
Завершився семінар розмовою в колі, в ході якої керівники гуртків мали можливість поділитись враженням від побаченого та почутого, поділитись власним досвідом використання інноваційних підходів на заняттях гуртка. Разом із тим, учасники семінару обговорили можливі зміни до проекту умов організації міського фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки», зокрема питання оцінювання виступів учасників фестивалю-конкурсуDSC06758.JPGDSC06779.JPGDSC06755.JPGDSC06761.JPGDSC06768.JPGDSC06767.JPGDSC06784.JPGDSC06787.JPG

ПЕДАГОГИ РІВНЕНСЬКИХ ШКІЛ ОБГОВОРЮВАЛИ РОЛЬ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У ФОРМУВАННІ ПОЛІТЕХНІЧНИХ ЦІЛЕЙ НАВЧАННЯ УЧНІВ

19 лютого 2015 року на базі Рівненського міського центру творчості учнівської молоді (директор Сосновчик Т.О.) відбувся міський семінар вчителів трудового навчання та керівників гуртків спортивно-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти з теми:  «Профорієнтаційний потенціал уроків трудового навчання та роль позашкільної освіти в формуванні політехнічних цілей навчання учнів». У роботі семінару взяло участь 15 педагогів.
Учасники семінару ознайомились із презентацією методичного посібника «Технологія виготовлення моделей суден із пінопласту» (автори: Романюк В.Ф., методист МЦТУМ та Хоменчук В.М., керівник гуртка МЦТУМ).
Практична частина семінару складалась із майстер-класів розроблених педагогами Рівненського міського центру творчості учнівської молоді: «Виготовлення моделі глісера з пенопропілену» (Хоменчук В.М.), «Виготовлення моделі ракети для початківців» (Савук В.В.), «Особливості виготовлення та характеристика авіамоделей на електричному приводі» (Коваленко В.В.). В ході зазначених майстер-класів учасники мали можливість ознайомитись із технологією виготовлення моделей із доступних витратних матеріалів.
Заключним блоком семінару-практикуму стало обговорення актуальних питань сьогодення: проблематики впровадження елементів моделювання на уроках трудового навчання, шляхи підвищення ефективності розвитку технічних здібностей учнів, а також формування конструкторських умінь та навичок.
Фото:
>>>>

Засідання школи тренерських умінь у природничо-математичному ліцеї «Елітар»

18 лютого 2015 року на базі природничо-математичного ліцею «Елітар» відбулося засідання школи тренерських умінь педагогів-тренерів, які працюють за програмою «рівний-рівному». Темою засідання було обрано «Впровадження елементів програми «рівний-рівному» у процес викладання предметів природничо-математичного циклу».
З вітальним словом до педагогів-тренерів звернувся  директор ліцею, кандидат педагогічних наук, Заслужений вчитель України Олег Миколайович Желюк.
В процесі роботи педагоги-тренери напрацювали практичні рекомендації стосовно інтеграції елементів програми у навчальні дисципліни, зокрема, предмети природничо-математичного циклу: біологію, хімію, фізику, географію та математику. Зуміли переконатися у практичності та доцільності такої інтеграції, переглянувши комбіновані уроки біології та географії.
Урок біології (з елементами програми) провела Данилюк Алла Петрівна, вчитель біології ПМЛ «Елітар». Урок географії (з елементами програми) провела  Колодійчук Тетяна Павлівна, практичний психолог ліцею.
Засідання школи тренерських умінь, за відгуками педагогів-тренерів та керівника школи Мокляк В., пройшло цікаво, інформативно в комфортній атмосфері співробітництва. Напрацьовані матеріали  будуть корисними всім педагогам  при проведенні комбінованих уроків, з метою популяризації здорового способу життя.
Страницы: 1 | 2 | 3 | След.