Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

ІСТОРІЯ: Хто такі інтелігенти ?

ІСТОРІЯ: Хто такі інтелігенти ?

Матеріал читаємо нижче або переходимо за цим гіперпосиланням.

Кто такие «интеллигенты» на самом деле ...


      Інтелігенти - це ті, кому не треба пояснювати, що робити...

У стародавньому Римі основною силою держави була армія. І служили в цій армії всі громадяни Риму. Якщо ти не служиш або не працюєш на армію Риму, то ти не громадянин Риму і не римлянин, відповідно. Ось і вся система Римського держави.
Римська армія, в свою чергу, складалася з легіонів, легіони з когорт, когорти з центурій, центурії з маніпул. Звідси і поняття "маніпулювати". Легіон складався з 5 когорт, когорта з 10 центурій, центурія з 10 маніпул, маніпула з 10 легіонерів.

Виходячи з цього, можна розрахувати чисельний склад легіону - це 5.000 вояків. Воїни всередині легіону поділялися на новачків, навчених, досвідчених, ветеранів та еліту.
Новачки становили зазвичай першу когорту, у другій когорті билися воїни, які побували в битві, в третій когорті билися воїни, які побували в кількох битвах, у четвертій когорті билися воїни, за плечима яких були цілі кампанії. І, нарешті, п'ята когорта або, по-іншому, "непереможна когорта" або "остання тисяча".
Ця когорта складалася з найдосвідченіших воїнів, за плечима яких були цілі війни, і вступала в бій ця когорта в найвирішальніший момент бою і саме вона вирішувала його результат.
Ця когорта ніколи не відступала без наказу - вона перемагала противника або гинула! Тому вона і називалася "непереможної", оскільки її не можна було перемогти. Її можна було тільки знищити.
А знищивши останню когорту легіону - противник нищив весь легіон, адже основний кістяк легіону - це саме ті воїни, які й були хранителями орла легіону. Так ось, саме воїни останньої когорти легіону і називалися в Стародавньому Римі інтелігентами.
Чому ж ці воїни називалися інтелігентами, тобто "розуміючими"?
А дуже просто. Цим людям не треба було нічого пояснювати, вони самі все знали і розуміли, що їм робити, і коли робити. Їм не треба було пояснювати як побудуватися черепахою; коли піднімати щит, а коли ні; як розімкнути лад і як його стулити, коли треба дістати гладіус, а коли працювати пилумом.
Ці воїни самі все знали, всі розуміли, і саме тому їх називали розуміючими, тобто інтелігентами.
І саме в цих воїнах була перемагаюча міць Риму. З цих воїнів набиралася преторіанська гвардія і когорти сенату. Бути інтелігентом, тобто воїном останньої когорти, вважали за честь для себе патриції, сенатори, трибуни, цензори, претори.
Тобто, бути воїном останньої когорти означає бути професіоналом у військовій справі найвищого класу, бути гідним плечем до плеча боротися поруч з кращими людьми Риму - і це означає бути самому представником кращих людей Риму.
Інтелігенція - це становий хребет Римської Імперії. Інтелігенція - це скелет римського суспільства. Інтелігенція - це те, на чому стояв Рим.