Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

01.11.2017

ЦИФРОВА ГРАМОТНІСТЬ ПЕДАГОГІВ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ЗДОЛБУНІВЩИНИ

Обласний науково-практичний семінар із теми «Досвід використання інформаційно-комунікаційних технологій в управлінській та педагогічній діяльності на рівні освітнього середовища району» відбувся 31 жовтня 2017 року на базі ЗОШ Здолбунівської ЗОШ № 4, підготовлений спільно  кабінетом інформаційно-комунікаційних технологій Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відділом освіти Здолбунівської РДА, районним методичним кабінетом та закладами освіти Здолбунівщини.

Учасники семінару – відповідальні за ІКТ районів,  міст та об’єднаних територіальних громад області.

 

Відкрив семінар та виступив із темою «Розвиток інформаційної компетентності педагога засобами інформаційно-освітнього середовища регіону» перший проректор РОІППО Іван Вєтров. Ознайомив присутніх із сучасним станом формування ІКТ-компетентності педагога на Рівненщині, акцентував увагу на ключових складових стандартів Рамки цифрової компетентності (DigComp 2.0: Digital Competence Framework for Citizens), запровадженої у 2016 році Європейською комісією.

Наталія Басараба, завідувач кабінету інформаційно-комунікаційних технологій, прокоментувала окремі положення Закону України «Про освіту» щодо забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти та окреслила найближчі перспективи щодо проведення конкурсів для педагогів та учнівської молоді з ІКТ в області та Україні.

 

Візитну картку розвитку ІКТ у районі представили начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Ігор Антонюк та завідувач Здолбунівського РМК Наталія Глущук.

 

У практичному блоці семінару педагоги Здолбунівщини презентували власні напрацювання в галузі ІКТ. Олександр Галик, заступник директора Здолбунівської гімназії, презентував досвід напрямів багатоаспектного використання ІКТ-насиченого середовища навчального закладу. Юрій Михалко, учитель інформатики Здолбунівської гімназії, ознайомив учасників із досвідом організації та проведення районного конкурсу «Комп’ютерної графіки та Web-дизайну», олімпіад з інформатики та інформаційних технологій. Учитель інформатики Здолбунівської ЗОШ І – ІІІ ст. №4 Тетяна Куць, яка є головою районного методоб’єднання учителів інофрматики, презентувала досвід підготовки учнів до Всеукраїнської олімпіади та Інтернет-олімпіади з інформаційних технологій. Переможець обласного етапу конкурсу «Учитель року -2017» у номінації «Інформатика», учитель інформатики Бущанської ЗОШ І – ІІІ ст. Богдан Кондратюк поділився власним досвідом  мистецько-білінгвістичного підходу до викладання інформатики та використання ІКТ у роботі учителя-предметника. Цікавим тако є його напрацювання як програміста в організації режиму роботи закладу. Оксана Тимощук, методист кабінету інформаційно-комунікаційних технологій РОІППО, ознайомила присутніх із напрямами використання сервісів Веб 2.0. у професійній діяльності педагога, презентувала Інтернет-ресурси (http://tumochuk.blogspot.com/, https://plus.google.com/communities/114779115822263143914, https://plus.google.com/u/0/communities/112359072172939423546), на яких можна більш детально ознайомитися з мережевими проектами, тренінгами та запропонувала представникам районів, міст та ОТГ започаткувати проведення з 2018 року групових тренінгів для учителів-предметників різних напрямів на базі шкіл області (пропозиції надсилати в кабінет ІКТ). Ще одна інформація від Олександра Галика стосувалася безкоштовної участі учнів та педагогів Рівненщини у  міжнародному освітньому естонсько-українському проекті «Міксіке».  Реєстрація та участь для тих, хто бажає тренувати вправність з усного рахунку, брати участь у різних вікторинах   за посиланням http://miksike.net.ua/ .

 

Змістовну й цікаву майже п’ятигодинну роботу учасників семінару прикрасили вітання директора закладу Людмили Панасюк та шкільного учнівського хору «Осанна». Мистецька та духовна скарбничка поповнилася відвідуванням Дерманського монастиря, музеїв Уласа Самчука та Бориса Тена.

 

 Матеріали заходу.


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Електронні підручники

Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова