Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

20.03.2018

Всеукраїнський форум сім’ї відбувся у Києві

Близько 700 представників релігійних спільнот, громадських організацій та органів місцевого самоврядування, науковців і освітян з усіх областей України взяли участь у Всеукраїнському форумі сім’ї «Щаслива родина — міцна Україна», що проходив в «Українському домі» в Києві 14 березня 2018 року.

 

Від інституту у складі рівненської делегації брала участь Анжела Левосюк.

 

Цей захід було ініційовано Громадським рухом «Україна за сім’ю» за підтримки Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та Міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради «За духовність, моральність і здоров’я України».

 

Як мету форуму його ініціатори і організатори визначили привернення уваги до проблем сім’ї та дітей в Україні, консолідація зусиль представників органів влади і громадськості задля захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики, заснованої на традиційних українських цінностях.

 

Програма заходу включала пленарні засідання, працю в чотирьох тематичних секціях, таких як освітні програми, потенціал громадськості та Церков у захисті сім’ї, масові комунікації в питаннях сім’ї та відповідальне батьківство, а також працю у робочих групах по областях. Доповідачі, що виступали на пленарних засіданнях, в більшості своїй зосереджували увагу на жахливих викликах, що їх несе сьогоднішня ситуація в царині сім’ї.

 

Так, з одного боку, як показують результати опитувань, 71% української молоді вважають сім’ю найбільшою цінністю, з іншого ж боку більшість молодих людей виявляються нездатними створити відкриту на життя міцну родину. Це підтверджують статистичні дані: 61% сімей в Україні розлучаються (3-тє місце в Європі), 60% родин мають тільки одну дитину або взагалі не мають дітей, а загальна чисельність дітей віком до 18 років в Україні за роки незалежності скоротилась вдвічі: з 14 до 7 млн. Опитування показують, що причину такого становища люди бачать у недостатньому матеріальному забезпеченні.

 

Однак, як про це говорилось в доповідях, справжньою причиною є матеріалістична ментальність людей, що підтверджує досвід багатих країн Західної Європи, де рівень народжуваності також низький. У доповідях також говорилось про аборти, як явище, яке нищить сім’ю і є жахливою формою самогубства усього народу.

 

Як головні причини, що приводять до такого становища, учасники форуму називали: по-перше — неготовність молодих людей до шлюбу і створення родини; по-друге — відсутність належної матеріальної і моральної підтримки вже існуючих сімей з боку держави, і нерідко — з боку Церкви, що, зокрема, викликає таке явище, як трудова міграція, яка також руйнує родини; по-третє — нав’язування Україні антисімейних норм і законів, коли деякі міжнародні організації використовують процес інтеграції в ЄС для насадження в Україні гендерної ідеології.

 

У ході роботи в групах по областях учасники Форуму обговорювали методи створення просімейного середовища на місцях. Була схвалені ініціативи, як проведення «Маршів за сім’ю» в усіх обласних та деяких районних центрах України, організація і проведення зустрічей місцевих сімейних рухів, які допомагали б створювати у локальних середовищах програми підготовки молоді до сімейного життя, організовувати семінари і тренінги для батьків, молодіжні та сімейні табори, тощо.

 

Говорилось також і про важливу роль впливу органів місцевого самоврядування і місцевих депутатів Верховної Ради на створення просімейного законодавства та блокування впровадження в законодавство гендерної ідеології.

 

Учасники Форуму були одностайні у справі захисту християнських моральних цінностей.

 

На адресу Форуму прийшли листи: від Президента, прем’єр-міністра, були присутні депутати Верховної Ради. Громадяни України продемонстрували, що не будуть пасивно дивитися на нав’язування їм антиродинних ідеологій та антисімейних законів.

 

Марші за сім’ю повинні показати у публічному просторі, що українці хочуть жити в нормальних здорових родинах, що родина становить для них одну з найвищих цінностей на землі.

 
Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Цифрові лабораторії Ейнштейн

Електронні підручники