Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

13.04.2018

«Я тут знайшов своє поле, на якому можу сіяти» (говорив Георгій Косміаді, перебуваючи у Рівному в 1917-1939 рр.)

12 квітня 2018 року у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося відкриття виставки Георгія Косміаді «ВОЛИНЬ У СПОГАДАХ ГЕОРГІЯ КОСМІАДІ»


На відкритті були присутні слухачі курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічні та педагогічні працівники Інституту.


Відкриваючи виставку перший проректор Іван Вєтров зазначив на важливості подібних заходів в естетичному вихованні. Це яскравий приклад того, яку важливу роль у долі дитини відіграє педагог. Саме таким був Георгій Косміаді у ті далекі довоєнні роки, коли він працював професором Рівненської української гімназії та інших навчальних закладів міста. Вимушено покидаючи Рівне він взяв із собою найцінніше – роботи своїх учнів, які пізніше експонував на виставках у Берліні та Парижі.


Перебуваючи на чужині від продовжував відтворювати у своїх художніх роботах пейзажі Волині.


Тепер, через  сімдесят років, його дочка Надія Косміаді повернула у Рівне і його творчість, і постать самого художника, відкривши арт-ательє Георгія Косміаді, у якому зберігаються понад тисячі його полотен.


Надія Саннов-Косміаді, дочка художника Георгія Косміаді, власник «Арт-Ательє Георгія Косміаді» у Рівному, яка особисто була присутня на відкритті, розповіла про його жаду до написання художніх робіт, про особливу техніку «темпера» (сполучною речовиною фарб слугував, розведений водою, жовток цільного курячого яйця). Ця техніка не давала можливості довго працювати на картиною, бо фарби швидко засихали.


Куратор виставок Георгія Косміаді Наталія Тарасевич описала картини автора, що експонуються, серед яких виконані технікою «темпера» та «монотипія» (різновид графіки, виконаний шляхом малювання на гладкій поверхні, яка не поглинає фарби, а пізніше перебиванням на полотно). Наголосила, що це є 175-та виставка робіт митця, зокрема в Україні його картини експонувалися у Рівному, Дубні, Кременці, Збаражі, Одесі, Тернополі, Дрогобичі, Києві, Стрию, Луцьк, Маріуполі, Самборі, Львові, Вінниці, Житомирі, Новоград-Волинському, Хмельницькому, Меджибожі, Кам’янці-Подільському; дуже важливо, що  його  картини ніби завжди можна довершити, що є досить зручним для творчого застосування учнями на уроках образотворчого мистецтва.


Підсумовуючи відкриття виставки Алла Черній, ректор Інституту,  відзначила роль творів художника з європейським іменем у мистецькому арсеналі Рівного; значимість виставки, яка експонуватиметься до 27 квітня, в художньо-естетичному збагаченні педагогів; подякувала Надії Косміаді за надані картини для експозиції, вручила квіти та рівненські гостинці.


Дочка Георгія Косміаді подякувала ректорату Інституту, слухачам курсів підвищення кваліфікації  за проявлений інтерес до творчості свого батька та подарувала Інституту репродукції картин, книги про життєвий і творчий шлях Георгія Косміаді.


Виставка триватиме до 27 квітня 2018 року.
Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Електронні підручники