18.05.2018
ОРГАНІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
15 травня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Організація електронного документообігу в закладах освіти та органах державної влади», організований Університетом менеджменту освіти НАПН України спільно з Центральним державним електронним архівом України та Литовським державним новим архівом, у якому взяв участь перший проректор РОІППО Іван Вєтров.
Метою семінару було ознайомитися із законодавчим регулюванням роботи з документами сучасних форм, існуючими системами електронного документообігу, централізованого зберігання електронних документів; міжнародних стандартів, якими керуються в процесі організації діловодства й архівної справи.
Відкрив семінар із вітальним словом ректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, член-кореспондент Академії наук вищої освіти України, доктор філософії Миколи Кириченко.
Виступила та модерувала захід проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків, доктор педагогічних наук, професор Олена Отич.
Своїм більш як десятирічним досвідом і практикою організації электронного документообігу; технічних рішень і процесів; ролі керівника та компетенції персоналу поділилися литовські колеги - директор Литовського нового архіву Ірена Касцушкевічюте та завідувач відділу нагляду Дануте Контримавічене.
Про упровадження загального електронного документообігу в Україні; особливості зберігання документів в електронній формі; нормативно-правове забезпечення та методичну базу з питань організації електронного документообігу розповіли директор Центрального державного електронного архіву України, кандидат історичних наук Юрій Ковтанюк та директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, кандидата історичних наук Олександр Гаранін.
Як висновок: на даний час не очікується централізованого забезпечення програмними засобами для упровадження електронного документообігу у закладах вищої освіти; настала нагальна необхідність проведення оцифровування документів; найбільш досконале нормативно-правове забезпечення для ведення електронного документообігу та наявність певного досвіду упровадження мають кінцеві споживачі документів і матеріалів – органи Центрального державного архіву України.


