Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

25.05.2018

ЧЕРГОВА ВИСТАВКА ГЕОРГІЯ КОСМІАДІ «МЕЛОДІЯ ДУШІ»

У Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 16 травня 2018 року відкрилася виставка Георгія Косміаді «МЕЛОДІЯ ДУШІ»

 

На виставку, яка експонуватиметься до 8 червня 2018 року, представлено 24 художні роботи.

 

На відкритті були присутні слухачі курсів підвищення кваліфікації, працівники Інституту.

 

Відкрила виставку дочка художника Надія Косміаді, власниця «Арт-Ательє Георгія Косміаді» у Рівному, яка розповіла про особливості написання картин її батьком: «Більшість картин написано по пам’яті; він ніколи довго не малював одну картину, переважно кілька годин, часто засиджувався допізна; це й вимагала техніка, в якій він працював – темпера, монотипія. Перебуваючи у Німеччині він все ж таки малював пейзажі Волині, якій присвятив молоді роки свого життя. Він дуже любив дітей, викладав малювання  майже в усіх гімназіях того часу. Окрім того часто збирав дітей на різні імпрези, влаштовував театралізовані вистави, музичні вечори. Мав цілу плеяду талановитих учнів».

 

Куратор виставок Георгія Косміаді Наталія Тарасевич охарактеризувала виставлені на експозицію картини, на яких представлена сакральна тематика, волинські пейзажі, наголосила на його ролі як педагога.

 

Алла Черній, ректор Інституту,  відзначила роль творів художника в художньо-естетичному збагаченні педагогів; подякувала та вручила квіти Надії Косміаді.

 

Велика кількість пейзажів, написаних, в холодних, але дуже приємних тонах, яскраві сонячні натюрморти і зовсім інші, емоційні картини на релігійну тему, в яких відчитується стилістка Врубеля та Васнєцова. Художник працював в різних техніках – олійний живопис, темпера, монотипія.

 

Георгій Косміаді працював і в особливий період в історії розвитку мистецтва. Час, коли народжувались революційні зміні, трансформовувались підходи до ролі художника та мистецького твору. Проте, молодий художник не став послідовником чи ідеологом якогось мистецького напряму ХХ ст. Він назавжди лишився самостійним у своїй творчості, хоча стилістичні впливи модернізму і прочитуються у його картинах.

 

Картини Косміаді по-різному сприймаються глядачами – різноманітні по колориту та техніці вони не залишають байдужими як прихильників академічного жанру, так і послідовників авангарду.

 

ЗАПРОШУЄМО ДО ОГЛЯДУ СЛУХАЧІВ КУРСІВ ТА ГРОМАДСЬКІСТЬ МІСТА! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" укр. мова

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

Педагогічні ігри від "Розумників" абетка

Цифрові лабораторії Ейнштейн