Повернутись до звичного вигляду


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Educational Era

Педагогічна преса

Управління освіти та науки Рівненської ОДА

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО)

Освітній навігатор

Рівненська МАН

Stats

Новини освіти Рівненської області

ЧОТИРНАДЦЯТА ЛІТНЯ ШКОЛА МЕДІАОСВІТИ І МЕДІАГРАМОТНОСТІ 25.06.2018

ЧОТИРНАДЦЯТА ЛІТНЯ ШКОЛА МЕДІАОСВІТИ І МЕДІАГРАМОТНОСТІ

Академія української преси в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за організаційної підтримки Волинського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти провела Чотирнадцяту Літню школу медіаосвіти і медіаграмотності, яка відбулася 21-24 червня 2018 року в с. Гаївка Волинської області. Учасниками школи стали працівники Волинського, Рівненського та Хмельницького обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Проведення цього заходу, а також весь проект із впровадження медіаграмотності мали підтримку американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюс.

 

Тема літньої школи зумовлена надзвичайною актуальністю питань медіаграмотності як однієї з сучасних ключових навичок в умовах інформаційної агресії та гібридної війни.  

 

Команда висококваліфікованих тренерів ознайомила слухачів школи з теорією та практичними вміннями щодо опанування сучасними мас-медіа, використання їх як допоміжних засобів у викладанні предметів освітніх галузей.

 

Менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси, автор 7 посібників з медіаосвіти та медіаграмотності, 6 навчальних програм для різних вікових категорій Оксана Волошенюк презентувала учасникам Літньої школи сучасний концепт медіаосвіти та медіаграмотності, виокремила пріоритетні напрями розвитку в Україні ефективної системи медіаосвіти, запропонувала сучасні інструменти медіаосвіти та медіаграмотності.

 

Кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри Чернігівського ОІППО, автор науково-методичного посібника «Практична медіаосвіта: авторські уроки» (2013), посібника для вчителя 8 (9) класів «Основи медіаграмотності: плани-конспекти уроків» (2014) Олександр Мокрогуз розкрив методологічні засади медіаосвіти та презентував модель упровадження медіаосвіти на Чернігівщині, навчив присутніх здійснювати критичний аналіз візуальних медіатекстів.

 

Валентина Потапова, громадська діячка, Голова ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда», медіапедагог, автор посібника «Як організувати дискусію за фільмом» ознайомила із базовими методиками критичного мислення в освіті та формувала у слухачів практичні навички критичного аналізу медіатекстів.

 

А. Кожанова, викладач тренінг-семінару, представила модель упровадження медіаосвіти, що реалізується в Дніпровській академії неперервної освіти.    

 

Участь у майстер-класах та обмін досвідом сприяли формуванню практичних навичок фактчекінгу та критичного сприйняття інформації.

 

Від Рівненського ОІППО участь у літній школі взяли перший проректор Іван Вєтров, проректор з науково-методичної роботи Надія Мельник, від кафедри суспільно-гуманітарної освіти завідувач Володимир Лавренчук та доцент Олег Власюк. За результатами роботи учасники заходу отримали сертифікати та навчально-методичні матеріали з питань медіаосвіти та медіаграмотності для навчання дорослих та дітей.


Платформа літньої школи також послугувала спільному міжкафедральному засіданню обласних ІППО (Волинського, Рівненського, Хмельницького).

 

Величезна подяка від учасників за організацію підготовки та проведення школи, забезпечення необхідним обладнанням, створені умови завідувачу кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО Михайлу Сташенку та його команді
Повернутись до списку

СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОСВІТИ


Педагогічні ігри від "Розумників" Математика

Педагогічні ігри від "Розумників" Граматика

СМАРТКЕЙС ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Електронні підручники